Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Natasoula85ευχαριστω για την απάντηση! Εγω δεν ειμαι κρυωμενη, αλλη η μυτουλα τρεχει. Νομιζω πως αφου δεν το ειχα κανει ως τωρα και ετσι κι αλλιως οπως βλεπω και να το κανω δεν θα προλαβει να παρει η μικρη τα αντισωματα, θα το κανω μαλλον αφου γεννησω. Θα βαλω ομως να το κάνει ο αντρας μου.  

Καλε ειναι το τριτο σου και παω να σου δωσω συμβουλες εγω;!;! Οντως εχω το αβανταζ της αγνοιας μαλλον γιαυτό και δεν φοβαμαι. Σε θαυμαζω παντως που πας για τριτο. Μπραβο!! Κι εγω θεωρητικα θελω πολλα παιδια αλλα στην πράξη δεν ξερω πως θα ειμαι. 

Καλως σας βρηκα @elise! Εχουμε σχεδον μια εβδομαδα διαφορα. Με το καλο ο μπεμπης σου!! Ολα καλα να πανε αυριο!

Εμένα ο άντρας μου το έκανε... Και νομίζω ότι πιο σημαντικό  είναι να το κάνει ο άντρας ο οποίος θα έρχεται σε επαφή με το μωρό και παράλληλα  λόγω δουλειάς και με πολύ κοσμο...Εγώ ούτως η άλλως δεν βγαίνω από το σπίτι και δεν έρχομαι σε επαφή με κόσμο και μετά την γέννα πάλι μέχρι τον Μάρτιο θα αποφεύγω όσο μπορώ τα πολυσύχναστα μέρη..


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, P.L.L. είπε:

@Natasoula85ευχαριστω για την απάντηση! Εγω δεν ειμαι κρυωμενη, αλλη η μυτουλα τρεχει. Νομιζω πως αφου δεν το ειχα κανει ως τωρα και ετσι κι αλλιως οπως βλεπω και να το κανω δεν θα προλαβει να παρει η μικρη τα αντισωματα, θα το κανω μαλλον αφου γεννησω. Θα βαλω ομως να το κάνει ο αντρας μου.  

Καλε ειναι το τριτο σου και παω να σου δωσω συμβουλες εγω;!;! Οντως εχω το αβανταζ της αγνοιας μαλλον γιαυτό και δεν φοβαμαι. Σε θαυμαζω παντως που πας για τριτο. Μπραβο!! Κι εγω θεωρητικα θελω πολλα παιδια αλλα στην πράξη δεν ξερω πως θα ειμαι. 

Καλως σας βρηκα @elise! Εχουμε σχεδον μια εβδομαδα διαφορα. Με το καλο ο μπεμπης σου!! Ολα καλα να πανε αυριο!

@P.L.L. χαχα!! ναι το τρίτο μου είναι απλά μπλέχτηκα με τους γιατρούς και τα νοσοκομεία και δε μπορώ να βγάλω άκρη. Με παρακολουθουσε ως τωρα ιδιωτικος γιατρος και αφου θελω να γεννησω σε νοσοκομειο πρεπει να περιμενω να με πιασουν οι πονοι να παω. Το θεμα ειναι αν περασει η ΠΗΤ μου τι να κανω!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , athina_rain είπε:

@P.L.L. χαχα!! ναι το τρίτο μου είναι απλά μπλέχτηκα με τους γιατρούς και τα νοσοκομεία και δε μπορώ να βγάλω άκρη. Με παρακολουθουσε ως τωρα ιδιωτικος γιατρος και αφου θελω να γεννησω σε νοσοκομειο πρεπει να περιμενω να με πιασουν οι πονοι να παω. Το θεμα ειναι αν περασει η ΠΗΤ μου τι να κανω!!!!! 

Δεν καταλαβα.. Εννοεις οτι τωρα δεν εχεις γιατρο και θα γεννησεις σε καποιο δημοσιο οταν σε πιασουν οι πονοι; Συγνωμη αν το έχεις πει πολλες φορες αλλα γιατι αλλαξες γιατρο τελευταία στιγμη; Εγω παντως γενναω στο Αλεξάνδρα και γενικα εχω μεινει ικανοποιημενη. Νομιζω αν πηγαινεις συχνά να βλεπεις το μωρο και τις συσπασεις σου δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα.  Κι αν παρει το μωρο σου δυο μερες παραπανω πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα. Ξερεις οτι αν θες μπορείς να πας στο Αλεξάνδρα και να πεις οτι περασε η ΠΗΤ και δεν εχω γεννήσει, ελέγξτε με παρακαλώ. Και θα το κανουν. Δεν θα σε αφησουν ετσι. Αλλα μην αγχωνεσαι γιατί ως τότε μπορεί και να έχεις γεννησει!

1 hour ago, Natasoula85 είπε:

Εμένα ο άντρας μου το έκανε... Και νομίζω ότι πιο σημαντικό  είναι να το κάνει ο άντρας ο οποίος θα έρχεται σε επαφή με το μωρό και παράλληλα  λόγω δουλειάς και με πολύ κοσμο...Εγώ ούτως η άλλως δεν βγαίνω από το σπίτι και δεν έρχομαι σε επαφή με κόσμο και μετά την γέννα πάλι μέχρι τον Μάρτιο θα αποφεύγω όσο μπορώ τα πολυσύχναστα μέρη..

Κι εγω κατι τετοιο θα κανω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

Δεν καταλαβα.. Εννοεις οτι τωρα δεν εχεις γιατρο και θα γεννησεις σε καποιο δημοσιο οταν σε πιασουν οι πονοι; Συγνωμη αν το έχεις πει πολλες φορες αλλα γιατι αλλαξες γιατρο τελευταία στιγμη; Εγω παντως γενναω στο Αλεξάνδρα και γενικα εχω μεινει ικανοποιημενη. Νομιζω αν πηγαινεις συχνά να βλεπεις το μωρο και τις συσπασεις σου δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα.  Κι αν παρει το μωρο σου δυο μερες παραπανω πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα. Ξερεις οτι αν θες μπορείς να πας στο Αλεξάνδρα και να πεις οτι περασε η ΠΗΤ και δεν εχω γεννήσει, ελέγξτε με παρακαλώ. Και θα το κανουν. Δεν θα σε αφησουν ετσι. Αλλα μην αγχωνεσαι γιατί ως τότε μπορεί και να έχεις γεννησει!

Κι εγω κατι τετοιο θα κανω...

Κοριτσια κ εμενα ο αντρας μου το εκανε μονο..Εγω αν το καμω θα το κανω αφου γεννησω!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Natasoula85 είπε:

Εμένα ο άντρας μου το έκανε... Και νομίζω ότι πιο σημαντικό  είναι να το κάνει ο άντρας ο οποίος θα έρχεται σε επαφή με το μωρό και παράλληλα  λόγω δουλειάς και με πολύ κοσμο...Εγώ ούτως η άλλως δεν βγαίνω από το σπίτι και δεν έρχομαι σε επαφή με κόσμο και μετά την γέννα πάλι μέχρι τον Μάρτιο θα αποφεύγω όσο μπορώ τα πολυσύχναστα μέρη..

εμενα παντως που μου ειπε να το κανω -και το εκανα- ειναι για να παρει και ο μπεμπης αντισωματα,.. τωρα τι να πω... θεωρω οτι εαν το ολο εγχείρημα εγκυμονούσε εστω και μια απειροελαχιστη πιθανοτητα να βγει προβλημα, δε θα το εκανε.. επισης μου εκανε και του κοκκύτη το εμβολιο !  αλλα εγώ δε ζω και ελλάδα συνεπως τι να πω, άλλο εδώ άλλο εκει.. εμπιστευομαι παντως το σύστημα γιατι ειναι σαφώς καλύτερο απο της ελλαδας και δεν υπαρχουνε οικονομικα συμφεροντα στη μεση... ΟΛΑ μεσω ασφαλειας..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , elise είπε:

εμενα παντως που μου ειπε να το κανω -και το εκανα- ειναι για να παρει και ο μπεμπης αντισωματα,.. τωρα τι να πω... θεωρω οτι εαν το ολο εγχείρημα εγκυμονούσε εστω και μια απειροελαχιστη πιθανοτητα να βγει προβλημα, δε θα το εκανε.. επισης μου εκανε και του κοκκύτη το εμβολιο !  αλλα εγώ δε ζω και ελλάδα συνεπως τι να πω, άλλο εδώ άλλο εκει.. εμπιστευομαι παντως το σύστημα γιατι ειναι σαφώς καλύτερο απο της ελλαδας και δεν υπαρχουνε οικονομικα συμφεροντα στη μεση... ΟΛΑ μεσω ασφαλειας..

Κι εγώ έτσι το σκεφτόμουνα να το κάνω για να πάρει και ο μπέμπης αντισώματα αλλά με τρόμαξε που μου είπε ότι αν είμαι άρρωστη θα χειροτερέψει και επειδή με περιτριγυρίζει κρύωμα μια βδομάδα τώρα φοβήθηκα.... Ίσως το κάνω σε καμιά βδομάδα... Θα δω...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elise είπε:

εμενα παντως που μου ειπε να το κανω -και το εκανα- ειναι για να παρει και ο μπεμπης αντισωματα,.. τωρα τι να πω... θεωρω οτι εαν το ολο εγχείρημα εγκυμονούσε εστω και μια απειροελαχιστη πιθανοτητα να βγει προβλημα, δε θα το εκανε.. επισης μου εκανε και του κοκκύτη το εμβολιο !  αλλα εγώ δε ζω και ελλάδα συνεπως τι να πω, άλλο εδώ άλλο εκει.. εμπιστευομαι παντως το σύστημα γιατι ειναι σαφώς καλύτερο απο της ελλαδας και δεν υπαρχουνε οικονομικα συμφεροντα στη μεση... ΟΛΑ μεσω ασφαλειας..

Δικιο εχεις αλλα αν εγω γεννησω σε μια εβδομάδα έτσι κι αλλιως δεν θα προλαβει να παρει αντισώματα. Εν τω μεταξύ υπαρχει περίπτωση να σου δημιουργήσει καποιες ενοχλησεις στην αρχη που σε καμια περίπτωση δεν ειναι σοβαρες αλλα αν είναι να μπω για τοκετο καλυτερα να μην εχω καμια ενοχληση. Δεν το εχω κανει ποτε μου η αληθεια ειναι κι επειδη ειμαι δασκαλα εδώ και πολλα χρονια πλεον δεν αρρωσταινω ποτε. Τα πρωτα χρόνια ολοι οι δασκαλοι πεφτουμε ξεροι. Μετα απο καποια στιγμη δε μας πιανει τιποτα. Φτιαχνουμε αντισωματα απο μονοι μας. Περισσοτερο ηθελα να το κανω για το μωρο, για να παρει κι αυτο τα αντισωματα, αλλα αποφάσισα  τελικα να το κανω αφου γεννησω. Νομιζω πως παλι περνανε τα αντισώματα μεσω του θηλασμου. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Δεν καταλαβα.. Εννοεις οτι τωρα δεν εχεις γιατρο και θα γεννησεις σε καποιο δημοσιο οταν σε πιασουν οι πονοι; Συγνωμη αν το έχεις πει πολλες φορες αλλα γιατι αλλαξες γιατρο τελευταία στιγμη; Εγω παντως γενναω στο Αλεξάνδρα και γενικα εχω μεινει ικανοποιημενη. Νομιζω αν πηγαινεις συχνά να βλεπεις το μωρο και τις συσπασεις σου δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα.  Κι αν παρει το μωρο σου δυο μερες παραπανω πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα. Ξερεις οτι αν θες μπορείς να πας στο Αλεξάνδρα και να πεις οτι περασε η ΠΗΤ και δεν εχω γεννήσει, ελέγξτε με παρακαλώ. Και θα το κανουν. Δεν θα σε αφησουν ετσι. Αλλα μην αγχωνεσαι γιατί ως τότε μπορεί και να έχεις γεννησει!

Κι εγω κατι τετοιο θα κανω...

@P.L.L. ναι ακριβώς αυτό, είχα ξεκαθαρίσει στο γιατρό μου από την αρχή ότι θα γεννήσω σε νοσοκομείο. Τελευταίο καρδιοτοκογράφημα έκανα το σάββατο όλα ήταν καλά. Τώρα ναι αν περάσει η ΠΗΤ τη Παρασκευή θα πάω στο νοσοκομείο για έλεγχο! και που ξες... ίσως με κρατήσουν! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Μανούλα Δεκεμβρίου εδώ, καταρχήν με το καλό σε όσες περιμένουν από στιγμή σε στιγμή τα μωράκια τους, και φυσικα τις καλύτερες ευχές για τα μωράκια που έχουν ήδη γεννηθεί!!!! Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, μιας που πάτε για καρδιοτοκογραφημα εσείς,  μετά το τέλος του καρδιοτοκογραφηματος σας εξετάζουν και από κάτω έτσι????? Στο πρώτο μου παιδάκι θυμάμαι αυτό γινόταν, απλά επειδή τώρα πάω σίγουρα για καισαρική λόγω διδύμων, ήθελα να ξέρω αν εξετάζουν τη διαστολή ακόμη και σε αυτή τη περίπτωση, της προγραμματισμένης καισαρικής δηλαδή!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Μανούλα Δεκεμβρίου εδώ, καταρχήν με το καλό σε όσες περιμένουν από στιγμή σε στιγμή τα μωράκια τους, και φυσικα τις καλύτερες ευχές για τα μωράκια που έχουν ήδη γεννηθεί!!!! Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, μιας που πάτε για καρδιοτοκογραφημα εσείς,  μετά το τέλος του καρδιοτοκογραφηματος σας εξετάζουν και από κάτω έτσι????? Στο πρώτο μου παιδάκι θυμάμαι αυτό γινόταν, απλά επειδή τώρα πάω σίγουρα για καισαρική λόγω διδύμων, ήθελα να ξέρω αν εξετάζουν τη διαστολή ακόμη και σε αυτή τη περίπτωση, της προγραμματισμένης καισαρικής δηλαδή!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!! 

Μανούλα Σεπτεμβρίου εδώ! Με το καλό να το δεχτείς το μωράκι σου! Εγώ που ήμουν προηγηθησα καισαρική δεν με εξέτασε καμιά φορά για διαστολή!  Δεν ξέρω βέβαια επειδή έχεις διδυμακια μήπως χρειάζεται...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μανούλα Σεπτεμβρίου εδώ! Με το καλό να το δεχτείς το μωράκι σου! Εγώ που ήμουν προηγηθησα καισαρική δεν με εξέτασε καμιά φορά για διαστολή!  Δεν ξέρω βέβαια επειδή έχεις διδυμακια μήπως χρειάζεται...

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!! Να σου ζησει το μωράκι σου να ναι γερό και ευλογημένο!!!!! Δε νομίζω πως επειδή είναι διδυμα θα "πρέπει", απλά ήθελα να ξέρω να πάω προετοιμασμενη, πιο πολύ ψυχολογικά!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!! Να σου ζησει το μωράκι σου να ναι γερό και ευλογημένο!!!!! Δε νομίζω πως επειδή είναι διδυμα θα "πρέπει", απλά ήθελα να ξέρω να πάω προετοιμασμενη, πιο πολύ ψυχολογικά!!!! 

Ευχαριστω πολύ κοριτσακι! Γενικά δεν υπάρχει λόγος να δει διαστολη από τη στιγμή που θα κάνεις καισαρική και δεν έχεις πονακια...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ευχαριστω πολύ κοριτσακι! Γενικά δεν υπάρχει λόγος να δει διαστολη από τη στιγμή που θα κάνεις καισαρική και δεν έχεις πονακια...

Ουφ!!!!! Μπορώ να πω ότι ανακουφιστηκα, γιατί θυμάμαι ότι ήταν και πολύ άβολο αλλά και επώδυνο....! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ουφ!!!!! Μπορώ να πω ότι ανακουφιστηκα, γιατί θυμάμαι ότι ήταν και πολύ άβολο αλλά και επώδυνο....! 

Εγώ τη γλίτωσα και στις 2 εγκυμοσύνες μου! ;)


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ τη γλίτωσα και στις 2 εγκυμοσύνες μου! ;)

Τυχερηηηη χάχαχαχα!!!! Άρα λογικά θα την γλιτώσω κι εγώ τώρα, αφού εσενα με προγραμματισμένη καισαρική δεν σε εξεταζαν, γιατί να το κάνουν σε μένα????οοοοοοοοοοχι φίλε δεν παίζει!!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...