Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Εγω θα εκανα οτι μ ελεγε ο γυναικολογος...Αν νιωθεις αμφιβολια κανε το αφου γεννησεις..Εγω τοτε θα το κανω..

Καλά τα λες.. Με τον θηλασμό δεν θα πειράζει ε;

 

πρίν από 1 λεπτό , athina_rain είπε:

Κορίτσια έχει καμία πιθανή ημερομηνία αυτές τις ημέρες? Έχετε κανένα σύμπτωμα? Εγώ έχω τη παρασκευή ΠΗΤ και ακόμα η μπέμπα δεν έδωσε σήμα. Μόνο πάλι κάτι πετρώματα αλλα αραιά μέσα στην ημέρα!!! Αγχώθηκα!

Εγώ αργω ακόμα αλλά ξέρω ότι τα πετρώματα που έχεις είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις και είσαι τυχερή που τις έχεις. Η μαία μου λέει να ανάψω κανένα κερί για να έχω κι εγώ. Βοηθάνε παρα πολυ στη γεννα! Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλε κατάφερα και σας βρήκα! Οι περισσότερες δε με ξέρετε αλλά είμαι κι εγώ στις μανούλες Νοεμβρίου (πρώτα ο Θεός!) και με προσκάλεσε η @Κελυ 32 να έρθω στην παρέα σας! Εγώ έχω πητ 24/11 και για την ώρα κανένα δείγμα ότι η μικρή μου θελει να βγει! Πηγα σήμερα να κάνω το αντιγριπικό εμβόλιο μετά από μέρες σκέψης όπου έπεισα τον εαυτό μου να μην το φοβάται κι ο φαρμακοποιός μου συνέστησε να μην το κάνω! Όποτε πάλι δείλιασα. Εσείς το έχετε κάνει; 

Sorry που επεμβαίνω στην κουβέντα σας αλλά δεδομένου ότι οι εγκυμονουσες ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες στις οποίες συνιστάται να κάνουν το εμβόλιο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου είπε να μην το κάνεις... Εγώ θα πάω σήμερα να το κάνω ...να δούμε τι θα μου πει κι εμένα...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Sorry που επεμβαίνω στην κουβέντα σας αλλά δεδομένου ότι οι εγκυμονουσες ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες στις οποίες συνιστάται να κάνουν το εμβόλιο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου είπε να μην το κάνεις... Εγώ θα πάω σήμερα να το κάνω ...να δούμε τι θα μου πει κι εμένα...

Τι σορυ, καλά κανεις κι επεμβαίνεις! Πολύ θέλω να δω τι σου είπε κι εσένα. Ενημέρωσε μας αν μπορείς σήμερα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλά τα λες.. Με τον θηλασμό δεν θα πειράζει ε;

 

Εγώ αργω ακόμα αλλά ξέρω ότι τα πετρώματα που έχεις είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις και είσαι τυχερή που τις έχεις. Η μαία μου λέει να ανάψω κανένα κερί για να έχω κι εγώ. Βοηθάνε παρα πολυ στη γεννα! Με το καλό!!!

Μωρέ βοηθάνε δε λέω αλλά πότε θα έρθουν οι κανονικές συσπάσεις δε ξέρω! Έπρεπε να είχα πιο συχνούς πόνους ή μπορεί να κάνω και λάθος.. ξερω γω τι να πω... όσο πλησιάζει η ημερομηνία αγχώνομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , athina_rain είπε:

Μωρέ βοηθάνε δε λέω αλλά πότε θα έρθουν οι κανονικές συσπάσεις δε ξέρω! Έπρεπε να είχα πιο συχνούς πόνους ή μπορεί να κάνω και λάθος.. ξερω γω τι να πω... όσο πλησιάζει η ημερομηνία αγχώνομαι!

Να μην αγχωνεσαι καθολου! Δες το σαν ενα περιπετειωδες ταξιδι: ο φοβος υπαρχει για να το κανει πιο συναρπαστικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Τι σορυ, καλά κανεις κι επεμβαίνεις! Πολύ θέλω να δω τι σου είπε κι εσένα. Ενημέρωσε μας αν μπορείς σήμερα. Ευχαριστώ!

Ειμαι η σφηνα no 2 χαχαχαχα.

Εγω κοριτσια το εκανα το εμβολιο και εννοειται θα το κανει κ ο συζυγος οπως και οι παππουδες και γιαγιαδες! Ειναι προληψη, οποτε γιατι οχι? Ισα ισα που μεταφερουμε αντισωματα και στο μωρακι τα οποια και θα εχει οταν γεννηθει! Επισης το συστηνουν το CDC, ο Π.Ο.Υ κλπ κλπ. Βεβαια ειναι στην ευχερεια της καθε εγκυουλας, εννοειται αυτο!

Με το καλο σε ολες σας κοριτσια μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Να μην αγχωνεσαι καθολου! Δες το σαν ενα περιπετειωδες ταξιδι: ο φοβος υπαρχει για να το κανει πιο συναρπαστικό!

χαχα!! οκ θα το δω αλλιως μηπως και ξεαγχωθω!!! εσενα ειναι το 1ο σου μωρακι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , athina_rain είπε:

χαχα!! οκ θα το δω αλλιως μηπως και ξεαγχωθω!!! εσενα ειναι το 1ο σου μωρακι; 

Ναι είναι το πρωτο μου. Εφαγα κατι φρικες πριν κανένα μηνα για υο αν θα τα καταφερω αλλα τις ξεπερασα και με εχει πιασει μια φοβερη αισιοδοξία! Για να δουμε τι θα γινει οταν θα μπω στο μαιευτηριο!

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλά τα λες.. Με τον θηλασμό δεν θα πειράζει ε;

 

Εγώ αργω ακόμα αλλά ξέρω ότι τα πετρώματα που έχεις είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις και είσαι τυχερή που τις έχεις. Η μαία μου λέει να ανάψω κανένα κερί για να έχω κι εγώ. Βοηθάνε παρα πολυ στη γεννα! Με το καλό!!!

Μμμμ δεν ξερω αν θα πειραζει στο θηλασμο...Λογικα οχι ομως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Τι σορυ, καλά κανεις κι επεμβαίνεις! Πολύ θέλω να δω τι σου είπε κι εσένα. Ενημέρωσε μας αν μπορείς σήμερα. Ευχαριστώ!

Λοιπόν εμένα η φαρμακοποιός μου είπε να κάνω ότι μου είπε ο γυναικολόγος ο οποίος όταν τον είχαμε ρωτήσει με τον άντρα μου μου είπε με ένα εντελώς αδιάφορο ύφος "ε κάντο" κοινώς σαν να εννοούσε ότι δεν το θεωρεί απαραίτητο αλλά αν θέλω να το κάνω. Ομως η φαρμακοποιός μου είπε ότι αν είμαι κρυωμενη δεν πρέπει να το κάνω γιατί θα επιδεινωθεί το κρύωμα και εγώ έχει καμιά βδομάδα που έχω ενοχλήσεις στον λαιμό και πονοκέφαλο και φοβήθηκα να το κάνω..


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ναι είναι το πρωτο μου. Εφαγα κατι φρικες πριν κανένα μηνα για υο αν θα τα καταφερω αλλα τις ξεπερασα και με εχει πιασει μια φοβερη αισιοδοξία! Για να δουμε τι θα γινει οταν θα μπω στο μαιευτηριο!

 

Εγώ στο πρώτο δεν ήμουν πολύ αγχωμένη καθώς δεν ήξερα και πολλά πράγματα... τι να περιμενω κτλ. Στο δεύτερο θυμάμαι μέχρι και που έκλαιγα από το φόβο και το πόνο.. τώρα δε ξέρω τι να περιμένω... θέλω μόνο να βγει σύντομα αφού τη Παρασκευή έχω ΠΗΤ!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλε κατάφερα και σας βρήκα! Οι περισσότερες δε με ξέρετε αλλά είμαι κι εγώ στις μανούλες Νοεμβρίου (πρώτα ο Θεός!) και με προσκάλεσε η @Κελυ 32 να έρθω στην παρέα σας! Εγώ έχω πητ 24/11 και για την ώρα κανένα δείγμα ότι η μικρή μου θελει να βγει! Πηγα σήμερα να κάνω το αντιγριπικό εμβόλιο μετά από μέρες σκέψης όπου έπεισα τον εαυτό μου να μην το φοβάται κι ο φαρμακοποιός μου συνέστησε να μην το κάνω! Όποτε πάλι δείλιασα. Εσείς το έχετε κάνει; 

καλημέρα και καλώς μας ηρθες !! εγω 15/11 πητ.. οσο για το εμβολιο η γιατρός μου το εκανε ηδη και για εμενα -παρολο που δεν αρρωσταινω ποτέ- αλλα κυριως για να παρει αντισωματα ο μπεμπης που θα γεννηθει σε εποχή με γρίπες. ητανε ηδη κανα μηνα πριν οταν το εκανε για να προλαβει να κανει αντισωματα... ο αντρας μου το εκανε τωρα αρχες νοεβρη και οι παπουδες επισης που θα ειναι ποιο κοντα στην αρχη. μου ειπε οτι ειναι απολυτα ασφαλες και οτι δεν θα το κανανε εαν υπηρχε εστω και 0,01% κινδυνος... τι να πω.... ο θεος βοηθος...

17 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Sorry που επεμβαίνω στην κουβέντα σας αλλά δεδομένου ότι οι εγκυμονουσες ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες στις οποίες συνιστάται να κάνουν το εμβόλιο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου είπε να μην το κάνεις... Εγώ θα πάω σήμερα να το κάνω ...να δούμε τι θα μου πει κι εμένα...

@nanoula90 καλέ τί ζητάτε σόρυ και οι δυο ? μια παρέα ειμαστε ολες να μοιραζομαστε οτι νοιωθουμε και χρειαζομαστε ! τί σημασία εχει νοεβρίου σεπτεβρίου ή του επομενου χρονου ! ολες την ιδια κατασταση αντιμετωπιζουμε... :wub:

πρίν από 56 λεπτά , athina_rain είπε:

Εγώ στο πρώτο δεν ήμουν πολύ αγχωμένη καθώς δεν ήξερα και πολλά πράγματα... τι να περιμενω κτλ. Στο δεύτερο θυμάμαι μέχρι και που έκλαιγα από το φόβο και το πόνο.. τώρα δε ξέρω τι να περιμένω... θέλω μόνο να βγει σύντομα αφού τη Παρασκευή έχω ΠΗΤ!!

και γω με πητ 15/11 δε νοιωθω απολυτως τ ι π ο τ α ! ουτε προπαρασκευαστικές συσπασεις ουτε πονακια πλεον, μπορω να πω οτι πριν 3 εβδομαδες ειχα περισσοτερα .."σημάδια" με κραμπες, πονο στους προσαγωγους/γοφους κλπ, αλλά τωρα τιποτα... αυριο 9,30 παμε στο γιατρο για καρδιοτακογράφο... δε νομιζω να μπορεσουνε να δωσουνε καμια προβλεψη αλλα και το να βεβαιωθουμε τουλαχιστον οτι ολα ειναι καλα με το μπεμπη δεν ειναι και λιγο... 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elise είπε:

καλημέρα και καλώς μας ηρθες !! εγω 15/11 πητ.. οσο για το εμβολιο η γιατρός μου το εκανε ηδη και για εμενα -παρολο που δεν αρρωσταινω ποτέ- αλλα κυριως για να παρει αντισωματα ο μπεμπης που θα γεννηθει σε εποχή με γρίπες. ητανε ηδη κανα μηνα πριν οταν το εκανε για να προλαβει να κανει αντισωματα... ο αντρας μου το εκανε τωρα αρχες νοεβρη και οι παπουδες επισης που θα ειναι ποιο κοντα στην αρχη. μου ειπε οτι ειναι απολυτα ασφαλες και οτι δεν θα το κανανε εαν υπηρχε εστω και 0,01% κινδυνος... τι να πω.... ο θεος βοηθος...

@nanoula90 καλέ τί ζητάτε σόρυ και οι δυο ? μια παρέα ειμαστε ολες να μοιραζομαστε οτι νοιωθουμε και χρειαζομαστε ! τί σημασία εχει νοεβρίου σεπτεβρίου ή του επομενου χρονου ! ολες την ιδια κατασταση αντιμετωπιζουμε... :wub:

και γω με πητ 15/11 δε νοιωθω απολυτως τ ι π ο τ α ! ουτε προπαρασκευαστικές συσπασεις ουτε πονακια πλεον, μπορω να πω οτι πριν 3 εβδομαδες ειχα περισσοτερα .."σημάδια" με κραμπες, πονο στους προσαγωγους/γοφους κλπ, αλλά τωρα τιποτα... αυριο 9,30 παμε στο γιατρο για καρδιοτακογράφο... δε νομιζω να μπορεσουνε να δωσουνε καμια προβλεψη αλλα και το να βεβαιωθουμε τουλαχιστον οτι ολα ειναι καλα με το μπεμπη δεν ειναι και λιγο... 

Ναι είναι σημαντική εξέταση ο καρδιοτοκογράφος, αν και εγώ που την έκανα απογοητεύτηκε με τις μηδενικές συσπάσεις που έδειχνε! Τέλος παντων... άντε έχουμε λίγο ακόμα μπορεί ώρα σε ώρα όλα να αλλάξουν! ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

@Natasoula85ευχαριστω για την απάντηση! Εγω δεν ειμαι κρυωμενη, αλλη η μυτουλα τρεχει. Νομιζω πως αφου δεν το ειχα κανει ως τωρα και ετσι κι αλλιως οπως βλεπω και να το κανω δεν θα προλαβει να παρει η μικρη τα αντισωματα, θα το κανω μαλλον αφου γεννησω. Θα βαλω ομως να το κάνει ο αντρας μου.  

2 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Εγώ στο πρώτο δεν ήμουν πολύ αγχωμένη καθώς δεν ήξερα και πολλά πράγματα... τι να περιμενω κτλ. Στο δεύτερο θυμάμαι μέχρι και που έκλαιγα από το φόβο και το πόνο.. τώρα δε ξέρω τι να περιμένω... θέλω μόνο να βγει σύντομα αφού τη Παρασκευή έχω ΠΗΤ!!

Καλε ειναι το τριτο σου και παω να σου δωσω συμβουλες εγω;!;! Οντως εχω το αβανταζ της αγνοιας μαλλον γιαυτό και δεν φοβαμαι. Σε θαυμαζω παντως που πας για τριτο. Μπραβο!! Κι εγω θεωρητικα θελω πολλα παιδια αλλα στην πράξη δεν ξερω πως θα ειμαι. 

Καλως σας βρηκα @elise! Εχουμε σχεδον μια εβδομαδα διαφορα. Με το καλο ο μπεμπης σου!! Ολα καλα να πανε αυριο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , athina_rain είπε:

Ναι είναι σημαντική εξέταση ο καρδιοτοκογράφος, αν και εγώ που την έκανα απογοητεύτηκε με τις μηδενικές συσπάσεις που έδειχνε! Τέλος παντων... άντε έχουμε λίγο ακόμα μπορεί ώρα σε ώρα όλα να αλλάξουν! ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται!

και γω για μηδενικές συσπασεις το κοβω αυριο.... πφφφφ 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...