Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , athina_rain είπε:

Κορίτσια από το μεσημέρι και μετά σήμερα είχα πετρώματα με λίγα πονάκια κάθε μια ώρα σχεδόν! Τώρα τρεις φορές με έπιασε ανά 15-20 λεπτά με πιο έντονους πόνους!! Η μέση με έσφαζε!!!! Πιθανόν να γεννήσω αύριο μεθαύριο! Έτσι το νιώθω!!!!!!! Έχω φρικάρει αλλά τι να κάνω! 

Παρε τον γιατρο να τον ενημερωσεις!!!! Μην αγχωνεσαι!!! Με το καλο σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Παρε τον γιατρο να τον ενημερωσεις!!!! Μην αγχωνεσαι!!! Με το καλο σου ευχομαι!

ευχαριστω πολυ!!!!! προς το παρον ειναι ακομα υπο ελεγχο...! αλλα τωρα το βραδυ ειχε πολυ κινητικοτητα η μικρη ειχε ξεφυγει εντελως η κατασταση. οι κινησεις της πονουσαν!!!! πολυ τεντωμα κ τα χερακια ποδαρακια φταναν μεχρι τερμα στα πλευρα μου κ με γαργαλουσαν!!!! μιλαμε για μεγαλα εξογκωματα πρωτη φορα ετσι!!!!!!!! ασε που τωρα παω καθε 5 λεπτα τουαλετα πιο συχνα απο ποτε νομιζω οτι θελω να ουρησω κ πεφτουν δυο σταγονες!!! με εχει κουρασει αυτο. τι να πω δε ξερω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, athina_rain είπε:

ευχαριστω πολυ!!!!! προς το παρον ειναι ακομα υπο ελεγχο...! αλλα τωρα το βραδυ ειχε πολυ κινητικοτητα η μικρη ειχε ξεφυγει εντελως η κατασταση. οι κινησεις της πονουσαν!!!! πολυ τεντωμα κ τα χερακια ποδαρακια φταναν μεχρι τερμα στα πλευρα μου κ με γαργαλουσαν!!!! μιλαμε για μεγαλα εξογκωματα πρωτη φορα ετσι!!!!!!!! ασε που τωρα παω καθε 5 λεπτα τουαλετα πιο συχνα απο ποτε νομιζω οτι θελω να ουρησω κ πεφτουν δυο σταγονες!!! με εχει κουρασει αυτο. τι να πω δε ξερω!!!!!

Εγω λεω να πας αυριο στον γιατρο να αε δει...μην το αφηνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

ευχαριστω πολυ!!!!! προς το παρον ειναι ακομα υπο ελεγχο...! αλλα τωρα το βραδυ ειχε πολυ κινητικοτητα η μικρη ειχε ξεφυγει εντελως η κατασταση. οι κινησεις της πονουσαν!!!! πολυ τεντωμα κ τα χερακια ποδαρακια φταναν μεχρι τερμα στα πλευρα μου κ με γαργαλουσαν!!!! μιλαμε για μεγαλα εξογκωματα πρωτη φορα ετσι!!!!!!!! ασε που τωρα παω καθε 5 λεπτα τουαλετα πιο συχνα απο ποτε νομιζω οτι θελω να ουρησω κ πεφτουν δυο σταγονες!!! με εχει κουρασει αυτο. τι να πω δε ξερω!!!!!

τι εγινε αθηνά μου τελικά ? γεννήσαμε μηπως ? :razz:

21 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Πάρε καλύτερα και Ρωτα το γιατρό σου αν σου ξανά έρθει ο πόνος σε ποια εβδομάδα είσαι; 

38 + 3 σημερα... αλλα δεν ξανασυνέβη απο εχτες.. μαλλον ητανε τυχαιο τι να πω.. 

On 3/11/2018 at 11:55 ΠΜ, athina_rain είπε:

Αυτό που λες το έχω νιώσει αλλά και εκτός εγκυμοσύνης.. ξαφνικός πόνος που χτυπάει στο πρωκτό! Δεν έχει να κάνει με σύσπαση νομίζω καμία σχέση! Απλά μήπως κρύωσες? σαν κρύωμα λίγο ακούγεται κι εγώ το έχω πάθει αρκετές φορές ειδικά όταν είχα περίοδο αλλά δε μπορούσα να το εξηγήσω γιατί συμβαίνει, αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είναι τίποτα σπουδαίο και δεν έχει να κάνει με το μωρό.

Ναι τελικά τον πήρα τηλ. πριν λίγο και με είπε εφόσον έχω άλλη μια βδομάδα περιμένω και αν φτάσω στη ΠΗΤ και δεν έχω ακόμα τίποτα να πάω την ίδια μέρα ή την επόμενη σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει και να τους πω ότι πέρασε η ΠΗΤ μου και τι να κάνω από δω και πέρα. Οπότε η δουλειά του γιατρού μου τελείωσε εδώ και απο δω και πέρα αναλαμβάνει το νοσοκομείο! ...για να δούμε!!! Αχ ελπίζω ως τη Παρασκευή να έρθουν συσπάσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και γω ετσι νομιζω τελικα, οτι δεν εχει καμια σχεση με το μωρό και ητανε ψιλοτυχαίο γιατι δεν ξανασυνέβη -ευτυχως- απο χτες ! 

εγω σε 11 μερες εχω πητ και περιμενω πως και πως συσπασεις και πονους... αλλα μεχρι στιγμής τ ι π ο τ α .... πφφφφ

τεταρτη πρωι 9,30 η ωρα εχουμε ραντεβου με τη μαία για καρδιοτακογράφο... ετσι οπως παει μαλλον τιποτα δε θα δειξει το μηχανημα... ησυχια.. :lol:


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, elise είπε:

τι εγινε αθηνά μου τελικά ? γεννήσαμε μηπως ? :razz:

38 + 3 σημερα... αλλα δεν ξανασυνέβη απο εχτες.. μαλλον ητανε τυχαιο τι να πω.. 

και γω ετσι νομιζω τελικα, οτι δεν εχει καμια σχεση με το μωρό και ητανε ψιλοτυχαίο γιατι δεν ξανασυνέβη -ευτυχως- απο χτες ! 

εγω σε 11 μερες εχω πητ και περιμενω πως και πως συσπασεις και πονους... αλλα μεχρι στιγμής τ ι π ο τ α .... πφφφφ

τεταρτη πρωι 9,30 η ωρα εχουμε ραντεβου με τη μαία για καρδιοτακογράφο... ετσι οπως παει μαλλον τιποτα δε θα δειξει το μηχανημα... ησυχια.. :lol:

Πρίν γυρίσαμε σπίτι είχαμε πάει βόλτα με την μικρή και τώρα το είδα. Να ξέρεις ότι στη ώρα της γέννας έχεις τέτοιους πόνους στο πρωκτο εμένα δεν μου το είχε πει καμία νομίζεις ότι θες να κάνεις κακά σου. Γιαυτό άμα σου ξανά τύχη ενημέρωση  το γιατρό σου


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τιποτα ακομα τα ιδια σχεδον. περιμενω ακομα. σημερα το πρωι ησυχια ουτε μια συσπαση. απο το απογευμα κ μετα ειχα παλι κατι αραιες συσπασεις αλλα εχω παρατηρησει πλεον οτι οσο περνανε οι ωρες μπορει να ειναι λιγες και αραιες ακανονιστες δγλαδη, αλλα γινονται ολο κ πιο εντονες σε ενταση πονου!!! αυτο ειναι καλο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Πρίν γυρίσαμε σπίτι είχαμε πάει βόλτα με την μικρή και τώρα το είδα. Να ξέρεις ότι στη ώρα της γέννας έχεις τέτοιους πόνους στο πρωκτο εμένα δεν μου το είχε πει καμία νομίζεις ότι θες να κάνεις κακά σου. Γιαυτό άμα σου ξανά τύχη ενημέρωση  το γιατρό σου

αν συμβει κατι αυριο -μεθαυριο θα παρω τηλ, διαφορετικά τεταρτη πρωι στις 9,30 παμε στο γιατρό για ελεγχο ουτως ή αλλως.

πρίν από 46 λεπτά , athina_rain είπε:

κοριτσια τιποτα ακομα τα ιδια σχεδον. περιμενω ακομα. σημερα το πρωι ησυχια ουτε μια συσπαση. απο το απογευμα κ μετα ειχα παλι κατι αραιες συσπασεις αλλα εχω παρατηρησει πλεον οτι οσο περνανε οι ωρες μπορει να ειναι λιγες και αραιες ακανονιστες δγλαδη, αλλα γινονται ολο κ πιο εντονες σε ενταση πονου!!! αυτο ειναι καλο!!!!!!!!

και εγώ τιποτα, κανενα σημαδι..... ησυχια ταξη και ασφαλεια :lol:

ερωτηση για ολα τα κοριτσια, ισως λιγο περισσοτερο για αυτες που ειναι ηδη μαμαδες...

λοιπον, εγω ανεκαθεν ειχα λεπτά μαλλιά, συνεπως φαινονταν παντα λίγα, 5 τρίχες που λεμε, τωρα με την εγκυμοσυνη δε το συζητάω ! η ποιοτητα και η εμφανιση ειναι άλλο πραμα ! ποτέ δεν ητανε και δεν δείχνανε ετσι !! υπαρχει καποιος τροπος να τα διατηρήσω και μετα τη γέννα ή μπα.... δλδ κοινώς να χαπακωθώ με βιταμίνες αλλά ποιες,.. και θα φερουνε κανενα αποτελεσμα ή μπα... ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

αν συμβει κατι αυριο -μεθαυριο θα παρω τηλ, διαφορετικά τεταρτη πρωι στις 9,30 παμε στο γιατρό για ελεγχο ουτως ή αλλως.

και εγώ τιποτα, κανενα σημαδι..... ησυχια ταξη και ασφαλεια :lol:

ερωτηση για ολα τα κοριτσια, ισως λιγο περισσοτερο για αυτες που ειναι ηδη μαμαδες...

λοιπον, εγω ανεκαθεν ειχα λεπτά μαλλιά, συνεπως φαινονταν παντα λίγα, 5 τρίχες που λεμε, τωρα με την εγκυμοσυνη δε το συζητάω ! η ποιοτητα και η εμφανιση ειναι άλλο πραμα ! ποτέ δεν ητανε και δεν δείχνανε ετσι !! υπαρχει καποιος τροπος να τα διατηρήσω και μετα τη γέννα ή μπα.... δλδ κοινώς να χαπακωθώ με βιταμίνες αλλά ποιες,.. και θα φερουνε κανενα αποτελεσμα ή μπα... ?

μαλλον τωρα δυναμωσαν λογω ορμονων αλλα εχω ακουσει οτι μετα τη γεννα τα μαλλια αδυνατιζουν πολυ! καλο θα ηταν να εκανες ενα κουρεμα μικρο για να μην εχεις προβλημα μετα κ σε πεσουν πολλα. μια φιλη μου μολις γεννησε αδυνατισαν τοσο πολυ τα μαλλια που δεν τσ αναγνωριζε! πεσαν πολλες τριχες κ με ειχε προτεινει πριν τη γεννα να τα κουρεψω για να δυναμωσουν.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elise είπε:

αν συμβει κατι αυριο -μεθαυριο θα παρω τηλ, διαφορετικά τεταρτη πρωι στις 9,30 παμε στο γιατρό για ελεγχο ουτως ή αλλως.

και εγώ τιποτα, κανενα σημαδι..... ησυχια ταξη και ασφαλεια :lol:

ερωτηση για ολα τα κοριτσια, ισως λιγο περισσοτερο για αυτες που ειναι ηδη μαμαδες...

λοιπον, εγω ανεκαθεν ειχα λεπτά μαλλιά, συνεπως φαινονταν παντα λίγα, 5 τρίχες που λεμε, τωρα με την εγκυμοσυνη δε το συζητάω ! η ποιοτητα και η εμφανιση ειναι άλλο πραμα ! ποτέ δεν ητανε και δεν δείχνανε ετσι !! υπαρχει καποιος τροπος να τα διατηρήσω και μετα τη γέννα ή μπα.... δλδ κοινώς να χαπακωθώ με βιταμίνες αλλά ποιες,.. και θα φερουνε κανενα αποτελεσμα ή μπα... ?

Καλημέρα θα συνεχίσεις το σίδηρο μέχρι 4 μισή 5 μηνών γιατί αν το κόψεις θα πέσουν πάρα πολλά μαλλιά το ξέρω γιατί είμαι κομμώτρια και τα εχω δει όλα στις κοπέλες πως ήταν πριν τι γέννα και πως μετά.εγω έτσι το έκανα και δεν μου έπαθαν τίποτα 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλε κατάφερα και σας βρήκα! Οι περισσότερες δε με ξέρετε αλλά είμαι κι εγώ στις μανούλες Νοεμβρίου (πρώτα ο Θεός!) και με προσκάλεσε η @Κελυ 32 να έρθω στην παρέα σας! Εγώ έχω πητ 24/11 και για την ώρα κανένα δείγμα ότι η μικρή μου θελει να βγει! Πηγα σήμερα να κάνω το αντιγριπικό εμβόλιο μετά από μέρες σκέψης όπου έπεισα τον εαυτό μου να μην το φοβάται κι ο φαρμακοποιός μου συνέστησε να μην το κάνω! Όποτε πάλι δείλιασα. Εσείς το έχετε κάνει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλε κατάφερα και σας βρήκα! Οι περισσότερες δε με ξέρετε αλλά είμαι κι εγώ στις μανούλες Νοεμβρίου (πρώτα ο Θεός!) και με προσκάλεσε η @Κελυ 32 να έρθω στην παρέα σας! Εγώ έχω πητ 24/11 και για την ώρα κανένα δείγμα ότι η μικρή μου θελει να βγει! Πηγα σήμερα να κάνω το αντιγριπικό εμβόλιο μετά από μέρες σκέψης όπου έπεισα τον εαυτό μου να μην το φοβάται κι ο φαρμακοποιός μου συνέστησε να μην το κάνω! Όποτε πάλι δείλιασα. Εσείς το έχετε κάνει; 

Καλως την!!!! Μπραβο που μας ηρθες!!! Μα γιατι σ ειπε ο φαρμακοποιος να μην το κανεις?? Ο γυναικολογος τι σ ειπε??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλως την!!!! Μπραβο που μας ηρθες!!! Μα γιατι σ ειπε ο φαρμακοποιος να μην το κανεις?? Ο γυναικολογος τι σ ειπε??

Ο γυναικολόγος δεν θα μου είχε πει τίποτα αν δεν τον ρωτούσα εγώ. Στην ουσία με παρότρυναν να τον ρωτήσω για να κάνω κάποιο εμβόλιο μου και είπε κάνε το αντιγριπικό. Εγώ γενικά τα φοβάμαι τα εμβόλια γιατί έχω δει αρκετά στη δουλειά μου (ας μην τα αναφέρω) και γενικά δεν αρρωσταίνω. Αλλά επέμεινε πως είναι ασφαλή και καλά και να μη φοβάμαι. Ο φαρμακοποιός δεν φάνηκε να τα εμπιστεύεται πολύ. Ίσως επειδή είναι η εγκυμοσύνη στη μέση να σκέφτηκε καλύτερα να μην έχω τρεχάματα; Δεν ξέρω! Θα ρωτήσω κι ένα άλλο φαρμακείο κοντά μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Ο γυναικολόγος δεν θα μου είχε πει τίποτα αν δεν τον ρωτούσα εγώ. Στην ουσία με παρότρυναν να τον ρωτήσω για να κάνω κάποιο εμβόλιο μου και είπε κάνε το αντιγριπικό. Εγώ γενικά τα φοβάμαι τα εμβόλια γιατί έχω δει αρκετά στη δουλειά μου (ας μην τα αναφέρω) και γενικά δεν αρρωσταίνω. Αλλά επέμεινε πως είναι ασφαλή και καλά και να μη φοβάμαι. Ο φαρμακοποιός δεν φάνηκε να τα εμπιστεύεται πολύ. Ίσως επειδή είναι η εγκυμοσύνη στη μέση να σκέφτηκε καλύτερα να μην έχω τρεχάματα; Δεν ξέρω! Θα ρωτήσω κι ένα άλλο φαρμακείο κοντά μου.

Εγω θα εκανα οτι μ ελεγε ο γυναικολογος...Αν νιωθεις αμφιβολια κανε το αφου γεννησεις..Εγω τοτε θα το κανω..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει καμία πιθανή ημερομηνία αυτές τις ημέρες? Έχετε κανένα σύμπτωμα? Εγώ έχω τη παρασκευή ΠΗΤ και ακόμα η μπέμπα δεν έδωσε σήμα. Μόνο πάλι κάτι πετρώματα αλλα αραιά μέσα στην ημέρα!!! Αγχώθηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...