Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Είναι μακριά και εχει και μαγαζί ο μπαμπάς μου που με πάει.κ Έτσι βολεύει αργά.αυχενινη έκλεισα 9 το πρωί πάντως.νωρις νωρίς.

Καλά έκανες γιατί κρατάει καμιά ώρα.Αν δεν έχει καλή θέση το σπόρι αργείς περισσότερο!!Στην β επιπέδου είχα πάει 2 μέρες!!!τι θυμήθηκα τώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Κορίτσια 4.5 εκ 160 παλμοί.ζωηρο πολύ.κουμιοταν.χερακια ποδαράκια.πεταωωωωωωωω

Χαχαχαχαχα. Μπράβοοοοοοοοοο .Πολύ χάρηκα !! Είδες που ανησυχούσες αδίκως;;; Πολύ χαίρομαι . Αχ τι όμορφα συναισθήματα ζούμε ρε κορίτσια . Απίστευτα. Λένε πως οι υψηλοί παλμοί (>140) προμηνύουν κορίτσι!! Τουλάχιστον τώρα μπορείς να σαι πιο ήσυχη . Το σποράκι σου είναι μια χαρά και έχει το μέγεθος μιας γόμας !! :wub:

  • Μου αρέσει 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!!! 

Μπηκα να δω τα νέα της @loyloy, μπράβο κοριτσι ν χαίρεσαι το σποράκι σου!!! Άντε τώρα κ με μια τέλεια αυχενική.

εγω θα πάω Παρασκευή να κάνω έναν υπέρηχο πριν την Αυχενική, αλλά κορίτσια δυστυχώς ξεκίνησα primperan για τις ναυτίες. Δε βοηθάει κ πολύ αλλά τουλάχιστον με σταμάτησε σήμερα από 3 εμετούς που έκανα. Εν τω μεταξύ τρώω ελάχιστα κ πίνω πολύ λίγο νερό, με αποτέλεσμα να νιώθω τρομερή εξάντληση κ να μη τα βγάζω πέρα κ στη δουλειά.... η γιατρός είπε αν συνεχίσω έτσι θα χρειαστεί να ανέβω Αθήνα να μπω για όρους.... ελπίζω να καλυτερεύσουν τα πράγματα, έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ με την κατάσταση....

ελπιζω τα υπόλοιπα κορίτσια να έχετε όμορφα νέα όπως η λουλου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! 

Μπηκα να δω τα νέα της @loyloy, μπράβο κοριτσι ν χαίρεσαι το σποράκι σου!!! Άντε τώρα κ με μια τέλεια αυχενική.

εγω θα πάω Παρασκευή να κάνω έναν υπέρηχο πριν την Αυχενική, αλλά κορίτσια δυστυχώς ξεκίνησα primperan για τις ναυτίες. Δε βοηθάει κ πολύ αλλά τουλάχιστον με σταμάτησε σήμερα από 3 εμετούς που έκανα. Εν τω μεταξύ τρώω ελάχιστα κ πίνω πολύ λίγο νερό, με αποτέλεσμα να νιώθω τρομερή εξάντληση κ να μη τα βγάζω πέρα κ στη δουλειά.... η γιατρός είπε αν συνεχίσω έτσι θα χρειαστεί να ανέβω Αθήνα να μπω για όρους.... ελπίζω να καλυτερεύσουν τα πράγματα, έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ με την κατάσταση....

ελπιζω τα υπόλοιπα κορίτσια να έχετε όμορφα νέα όπως η λουλου!!

Αλήθεια ρε κορίτσι μου; Τόσο χάλια ; Έχεις προσπαθήσει να τρως από λίγο αλλά πιο συχνά γεύματα μήπως μπορέσεις; η δεν κρατάει τίποτα το στομάχι σου; 

Όπως και να χει , περίμενε να δεις πως θα πας με τα φάρμακα που παίρνεις. Κ μη στενοχωριέσαι. Σίγουρα , ταλαιπωρείσαι, αλλά πρώτον σκέψου τον γλυκό λόγο που ταλαιπωρείσαι, δεύτερον πως δεν θα κρατήσει για πολύ ακόμα. Σε λίγο καιρό σταματάνε τα συμπτώματα. Κ τρίτον με το να στενοχωριέσαι , το νιώθει και το σποράκι σου αυτό . Να σαι δυνατή και θα το αντιμετωπίσεις . Είναι κάτι παροδικό που σε λίγο καιρό θα το χεις κιόλας ξεχάσει. Σου εύχομαι να καλυτερέψεις με την αγωγή και να νιώσεις σύντομα καλύτερα ! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! 

Μπηκα να δω τα νέα της @loyloy, μπράβο κοριτσι ν χαίρεσαι το σποράκι σου!!! Άντε τώρα κ με μια τέλεια αυχενική.

εγω θα πάω Παρασκευή να κάνω έναν υπέρηχο πριν την Αυχενική, αλλά κορίτσια δυστυχώς ξεκίνησα primperan για τις ναυτίες. Δε βοηθάει κ πολύ αλλά τουλάχιστον με σταμάτησε σήμερα από 3 εμετούς που έκανα. Εν τω μεταξύ τρώω ελάχιστα κ πίνω πολύ λίγο νερό, με αποτέλεσμα να νιώθω τρομερή εξάντληση κ να μη τα βγάζω πέρα κ στη δουλειά.... η γιατρός είπε αν συνεχίσω έτσι θα χρειαστεί να ανέβω Αθήνα να μπω για όρους.... ελπίζω να καλυτερεύσουν τα πράγματα, έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ με την κατάσταση....

ελπιζω τα υπόλοιπα κορίτσια να έχετε όμορφα νέα όπως η λουλου!!

Να σου πω.στη προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν χάλια.η γιατρός που χα πάει τότε Μου χε πει ότι πολλές κοπέλες τις βοηθούσε το γκρέιπφρουτ. Μου χε πει αν δεν Δεν αντέχω να ψάξω στο ίντερνετ Συνταγές για σμουθι.πολλες γυναίκες έχουν δει βελτίωση.για κοίταξε το.δεν χάνεις τπτ.

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια.α κορίτσια με έβγαλε παραπάνω Σήμερα.11+1 .μεγαλώνει επικίνδυνα το σπορακι.θα βγει γίγαντας μωρέ το ζουζουν ι.στο πατέρα του θα μοιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σάς ευχΡιστω για τις συμβουλές σας αλλά δυστυχώς είμαι σε σημείο που δε μπορώ ούτε νερό... ελάχιστο μόνο.... σκεφτείτε ότι πΑω ν μιλήσω κ μου έρχεται εμετός κ δε ξέρω καν πως θα πάω στη δουλειά αύριο.... έχω στεναχωρηθεί γιατί αν όλο αυτό το περνούσα σπίτι μου δε θα ήμουν τόσο πιεσμένη, τώρα όμως πρέπει να πηγαίνω στη δουλειά κ είναι παρά πολύ άσχημο να κάνω εμετό εκεί η να μη μπορώ να μιλήσω..... 

ελπιζω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά αλλά δε νομίζω να αντέξω για πολύ σε αυτούς τους ρυθμούς... δε ξέρω κ αν θα αντέξω να ειμΑι στη δουλειά γιατί όσο καλοί κ να είναι πρέπει έστω στοιχειωδώς να δουλεύω κ εγώ αυτή τη στιγμή δεν αντέχω είμαι εξαντλημένη.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσια μου σάς ευχΡιστω για τις συμβουλές σας αλλά δυστυχώς είμαι σε σημείο που δε μπορώ ούτε νερό... ελάχιστο μόνο.... σκεφτείτε ότι πΑω ν μιλήσω κ μου έρχεται εμετός κ δε ξέρω καν πως θα πάω στη δουλειά αύριο.... έχω στεναχωρηθεί γιατί αν όλο αυτό το περνούσα σπίτι μου δε θα ήμουν τόσο πιεσμένη, τώρα όμως πρέπει να πηγαίνω στη δουλειά κ είναι παρά πολύ άσχημο να κάνω εμετό εκεί η να μη μπορώ να μιλήσω..... 

ελπιζω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά αλλά δε νομίζω να αντέξω για πολύ σε αυτούς τους ρυθμούς... δε ξέρω κ αν θα αντέξω να ειμΑι στη δουλειά γιατί όσο καλοί κ να είναι πρέπει έστω στοιχειωδώς να δουλεύω κ εγώ αυτή τη στιγμή δεν αντέχω είμαι εξαντλημένη.... 

Κάνε υπομονή βρε κοπέλα μου, καμιά άδεια δεν μπορείς να πάρεις μέχρι να σε πιάσουν τα φάρμακα;;δοκίμασε να φας καμιά τσίχλα εμένα με βοηθάει.Πάντως από το να είσαι μόνη σπίτι και να κάνεις εμετούς τουλάχιστον στη δουλειά δεν είσαι μόνη σε περίπτωση που χρειαστείς μια βοήθεια, δεν σε κάνει να νιώθεις μια ασφάλεια αυτό;λέω εγώ τώρα...μπορεί να λέω και βλακείες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσια μου σάς ευχΡιστω για τις συμβουλές σας αλλά δυστυχώς είμαι σε σημείο που δε μπορώ ούτε νερό... ελάχιστο μόνο.... σκεφτείτε ότι πΑω ν μιλήσω κ μου έρχεται εμετός κ δε ξέρω καν πως θα πάω στη δουλειά αύριο.... έχω στεναχωρηθεί γιατί αν όλο αυτό το περνούσα σπίτι μου δε θα ήμουν τόσο πιεσμένη, τώρα όμως πρέπει να πηγαίνω στη δουλειά κ είναι παρά πολύ άσχημο να κάνω εμετό εκεί η να μη μπορώ να μιλήσω..... 

ελπιζω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά αλλά δε νομίζω να αντέξω για πολύ σε αυτούς τους ρυθμούς... δε ξέρω κ αν θα αντέξω να ειμΑι στη δουλειά γιατί όσο καλοί κ να είναι πρέπει έστω στοιχειωδώς να δουλεύω κ εγώ αυτή τη στιγμή δεν αντέχω είμαι εξαντλημένη.... 

τότε το καλύτερο είναι να πάρεις μια αδεια. Δεν είναι κακό. αφού δεν είσαι σε θέση να δουλέψεις. Αν μπορείς πάρε μια άδεια αυτή τη βδομάδα να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις , μπας και πάρεις δυνάμεις και από την άλλη εβδομάδα το βλέπεις. Μην διστάζεις. Είναι θέμα υγείας και πολύ λεπτό το ζήτημά σου. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που θα διαφωνήσει απο τη δουλειά ακόμα και αν αυτό τους επηρεάσει. Αυτά είναι πράγματα που μπορεί να συμβούν . Αν π.χ είχες ίωση , ή γαστρεντερίτιδα, δεν θα έπαιρνες άδεια; ή δεν θα σου δίνανε; 

προτείνω να μιλήσεις με τον/την προΐστάμενο-η σου και να εξηγήσεις την κατάσταση. Δεν είναι μόνιμο. Την επόμενη εβδομάδα πιθανότατα θα νιώθεις καλύτερα και θα είσαι σε θέση να δουλέψεις. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, loyloy είπε:

Κορίτσια 4.5 εκ 160 παλμοί.ζωηρο πολύ.κουμιοταν.χερακια ποδαράκια.πεταωωωωωωωω

Μπράβο!! Τέλεια νέα κορίτσι!! Αντέ και να σκέφτεσαι θετικά! Ηρεμία πάνω από όλα! 

1 hour ago, noni90 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! 

Μπηκα να δω τα νέα της @loyloy, μπράβο κοριτσι ν χαίρεσαι το σποράκι σου!!! Άντε τώρα κ με μια τέλεια αυχενική.

εγω θα πάω Παρασκευή να κάνω έναν υπέρηχο πριν την Αυχενική, αλλά κορίτσια δυστυχώς ξεκίνησα primperan για τις ναυτίες. Δε βοηθάει κ πολύ αλλά τουλάχιστον με σταμάτησε σήμερα από 3 εμετούς που έκανα. Εν τω μεταξύ τρώω ελάχιστα κ πίνω πολύ λίγο νερό, με αποτέλεσμα να νιώθω τρομερή εξάντληση κ να μη τα βγάζω πέρα κ στη δουλειά.... η γιατρός είπε αν συνεχίσω έτσι θα χρειαστεί να ανέβω Αθήνα να μπω για όρους.... ελπίζω να καλυτερεύσουν τα πράγματα, έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ με την κατάσταση....

ελπιζω τα υπόλοιπα κορίτσια να έχετε όμορφα νέα όπως η λουλου!!

Αχ κορίτσι μου τα ίδια περνάμε... δεν τρωω δεν πίνω και είμαι ξάπλα γιατί είμαι τραγικά εξαντλημένη. Ο γιατρός μου λέει υπομονή και κόκα κόλα για τις πολύ δύσκολες μέρες. Εγώ σταμάτησα από τη δουλειά (έχω αυτή τη δυνατότητα). Δεν ξέρω τι να πω για να σε παρηγορήσω πάρα μόνο ότι αξίζει τον κόπο κι άλλα τόσα να περάσει κανείς... Επίσης ότι τελειώνει κάποια στιγμή. .. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όχι δε με ανακουφίζει ότι είμαι στη δουλειά ίσα ίσα νιώθω πολύ άβολα όταν έρχεται ο ωφελούμενος κ εγώ δε μπορώ να μιλήσω απ τη ναυτία και ζητάω συγνώμη, η όταν κάνω εμετό κ είναι μέσα η συνάδελφος μου.... άδεια δε ξέρω γτ δε μου έχει δώσει η γιατρός μου τη Παρασκευή που θα πάω θα της το συζητήσω... απλά σκεφτείτε ότι αφενως έχουν κ άλλοι συνάδελφοι άδεια αφετέρου την κανονική μου άδεια την κρατάω για τη β επιπέδου πρώτα ο θεός που θα πρέπει να την κάνω εκτός νησιού κ για να μπορέσουμε ν ανέβουμε Αθήνα να ψωνίσουμε για το μωρό. Επίσης για να φύγω λίγο πιο νωρίς απ τη δουλειά και όχι στη 32 η βδομάδα... αναρρωτική είναι η μόνη μου επιλογή και δικαιούμαι βάση προϋπηρεσίας 1 μήνα με αποδοχές.... εάν χρειαστεί παραπάνω είναι άνευ αποδοχών.... 

ολα αυτά σκέφτομαι κ είμαι πελάγωμενη, δε ξέρω τι να κάνω κ η κατάσταση μου δε βοηθάει καθόλου στο να τα βάλω κάτω με τη λογική. Κανω υπομονή, ξέρω ότι αξίζει τον κόπο κ προσπαθήσαμε πολύ για να φτάσουμε εδώ με τον άντρα μου αλλά νιώθω ότι οι αντοχές μου με εγκαταλείπουν όσον αφορά τη δουλειά.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσια όχι δε με ανακουφίζει ότι είμαι στη δουλειά ίσα ίσα νιώθω πολύ άβολα όταν έρχεται ο ωφελούμενος κ εγώ δε μπορώ να μιλήσω απ τη ναυτία και ζητάω συγνώμη, η όταν κάνω εμετό κ είναι μέσα η συνάδελφος μου.... άδεια δε ξέρω γτ δε μου έχει δώσει η γιατρός μου τη Παρασκευή που θα πάω θα της το συζητήσω... απλά σκεφτείτε ότι αφενως έχουν κ άλλοι συνάδελφοι άδεια αφετέρου την κανονική μου άδεια την κρατάω για τη β επιπέδου πρώτα ο θεός που θα πρέπει να την κάνω εκτός νησιού κ για να μπορέσουμε ν ανέβουμε Αθήνα να ψωνίσουμε για το μωρό. Επίσης για να φύγω λίγο πιο νωρίς απ τη δουλειά και όχι στη 32 η βδομάδα... αναρρωτική είναι η μόνη μου επιλογή και δικαιούμαι βάση προϋπηρεσίας 1 μήνα με αποδοχές.... εάν χρειαστεί παραπάνω είναι άνευ αποδοχών.... 

ολα αυτά σκέφτομαι κ είμαι πελάγωμενη, δε ξέρω τι να κάνω κ η κατάσταση μου δε βοηθάει καθόλου στο να τα βάλω κάτω με τη λογική. Κανω υπομονή, ξέρω ότι αξίζει τον κόπο κ προσπαθήσαμε πολύ για να φτάσουμε εδώ με τον άντρα μου αλλά νιώθω ότι οι αντοχές μου με εγκαταλείπουν όσον αφορά τη δουλειά.... 

Έχεις ένα μήνα οκ. Πάρε 5 μέρες μαζί μα τα ΣΚ θα ηρεμήσεις λίγο και βλέπεις. Αν πήγαινα στη δουλειά θα ήμουν για νοσοκομείο. Σε επιβαρύνει που δουλεύεις να ξέρεις. Εγώ μόλις κουραστώ (τύπου να πλύνω τα πιατα) κάνω εμετό.  Όσο ξαπλώνω το στομάχι μου είναι πιο ήρεμο και χωνεύει ένα μέρος της τροφής. Μολις όμως σηκωθώ πχ για τουαλέτα. .. Γειά σας.... Γι αυτό σου λέω δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν αν δουλευα...

Link to comment
Share on other sites

@loyloy τέλεια τα νεα σου !!! Υπεροχα!  τωρα μια πολυ καλη αυχενικη !!!! @nanoula90 Και εγω το ειχα διαβασει αυτο για τους παλμους της καρδιας οτι προμήνυε το φυλο, πάνω απο 140. Εμενα παντως στη πρωτη μου εγκυμοσυνη επιβεβαιωθηκε. Προφανως μπορει να ειναι κ χαζομαριτσες!  @noni90 Κανε υπομονη ! Δεν μπορω να μπω στη θεση σου γιατι δεν το εχω περασει αλλα μια καλη μου φιλη που ηταν εγκυος εκανε υπομονη γιατι το πρωτο καιρο ηταν συνεχεια με εμετους κτλ..επειδη ηταν νηπιαγωγος δεν αντεχε να πηγαινει στη δουλεια κ ειχε τη δυνατοτητα να παρει καποιες μερες αδεια ωσπου να ηρεμησει καπως. Τωρα κραταει στην αγκαλια της τον γιο της ! Μην τα σκεφτεσαι ολα μαζι..ηρεμησε κ σκεψου οτι όλα τα περνάς για το μικρό πλασματάκι ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Έλσα1978 είπε:

Έχεις ένα μήνα οκ. Πάρε 5 μέρες μαζί μα τα ΣΚ θα ηρεμήσεις λίγο και βλέπεις. Αν πήγαινα στη δουλειά θα ήμουν για νοσοκομείο. Σε επιβαρύνει που δουλεύεις να ξέρεις. Εγώ μόλις κουραστώ (τύπου να πλύνω τα πιατα) κάνω εμετό.  Όσο ξαπλώνω το στομάχι μου είναι πιο ήρεμο και χωνεύει ένα μέρος της τροφής. Μολις όμως σηκωθώ πχ για τουαλέτα. .. Γειά σας.... Γι αυτό σου λέω δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν αν δουλευα...

Ακριβώς αυτό παθαίνω κ εγώ... όταν είμαι ξάπλα κ δε κουνιέμαι πολύ έχω μεν ναυτία αλλά δε κάνω εμετό......  τη Παρασκευή που θα πάω γιατρο θα το συζητήσω μαζί της γιατί κ ο άντρας μου έβαλε τις φωνές σήμερα που δε ζήτησα απ τη γιατρο αναρρωτική αφού είναι έτσι...κορίτσια ευχαριστώ που με καταλαβαίνετε γιατί κανείς στο κύκλο μου δε το έχει περάσει κ δε με καταλάβαινε..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...