Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

@nanoula90 νωρις; και εγω απο τωρα κοιταω στην αρχη κοιταξα στο ιντερνετ για ποιο οικονομικα αλλα μετα λογω το οτι ειμαι απο Κατερινη εψαξα παλι στο ιντερνετ αλλα μαγαζια εδω κ να πω την αληθεια εχει πανω κατω τις ιδιες τιμες νε αθηνα-θεσσ...για να καταλαβεις βρηκα ενα καροτσι το οποιο εμενα αυτο π με ενοιαζε ηταν να αλλαζει προσανατολισμο τιποτα αλλο φυσικα καλη μαρκα κ ποιοτητα και βρηκα την lorelli ενα πανεμορφοοο πραγματικα περιπου 150€ φοβερο; κρεβατακι ξυλινο καφε και ροζ μαζι με στρωματακι 200€ καλαθουνα π εγω τρελενομαι 50€ με στρωματακι κ βαση να σου βαλω 100...καθισματακι για αυτοκινητο lorelli για αργοτερα βεβαια οχι για τελειως αρχη 80€ αυτα θα παρω για αρχη εγω απο εδω Κατερινη θα παω απλα και θα τα παρω τα εχω δει και τα εχω σταμπαρει;) μετα βλεπουμε! Απο επιπλα κ ειδη μετακινησης στην αρχη αυτα....κ ευχαριστω για την διευκρηνηση της αυχενικης!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloy ετσι ακριβως εχθες 13&4  η μπεμπα ηταν 8.45εκ..και απλα ζηταω παντα απο τον γιατρουλι μ να μετραει και τα ποδαρακια της στο περιπου και εχθες ηταν 4.85εκ.περιπου τα ποδαρακια της κ μ τα βαζει ολα μαζι....ενταξει δεν εχω και την θυληκια ατετοκουμπο στην κοιλιτσα μ ειπαμε:tongue::tongue:

Ασχετο αλλα εμενα μ εκανε νωριτερα την αυχενικη γιατι ετσι 12&1; μηπως ηταν πολκη νωρις αλλα τα ειδε ολα οπως επρεπε ειπε!

12+4 πήγα.αλλα με τη μέτρηση ήμουν 13+2.εχω μεγάλο κύκλο Και απο την αρχή είχαμε μια βδομάδα απόκλιση.32 με 34 μέρες κύκλος.στην Αυχενική βγήκε όμως όπως ακριβώς τα υπολόγιζα και μου πε να μετράω σύμφωνα με την Αυχενική.

Link to comment
Share on other sites

@loyloy μετραμε συμφωνα με την αυχενικη; δεν το ηξερα κ δεν μ ειπε τπτ γιατι στην αυχενικη απο 12&1 βγηκαμε 12&4 ενταξει οχι μεγαλη αποκλιση αλλα γιατι να μην μ πει κατι; κ εγω κυκλο 32-33 μερες ειχα θα τον ρωτησω την επομενη φορα αν μετραμε βαση αυχενικης...να ξερω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloy μετραμε συμφωνα με την αυχενικη; δεν το ηξερα κ δεν μ ειπε τπτ γιατι στην αυχενικη απο 12&1 βγηκαμε 12&4 ενταξει οχι μεγαλη αποκλιση αλλα γιατι να μην μ πει κατι; κ εγω κυκλο 32-33 μερες ειχα θα τον ρωτησω την επομενη φορα αν μετραμε βαση αυχενικης...να ξερω!

Εγώ Τον ρώτησα και μου πε ναι γτ Σύμφωνα με την Αυχενική βγήκε και η ΠΗΤ 

πρίν από 53 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι ευτυχως το διευκρίνισε κ η ιδια γιατι τρομαξα. Δεν μπορει να έχουμε τέτοια απόκλιση!

Αν κ ειναι νωρις ακομα, αλλα ρε κοριτσια θα ηθελα να μιλησουμε αργοτερα θα το θεμα καροτσι- πορτ μπεμπε και γενικα τα επιπλακια. Γιατι δεν ξερω τι χρειαζεται αρχικα να παρω. Απο επιπλα μωρου. Ουτε που κυμαινονται οι τιμες ουτε ποιες ειναι οι αξιοπιστες εταιριες. Ξερω ειναι νωρις, αλλα επειδη τον αυγουστο θα χει εκπτωσεις, ελεγα μηπως εριχνα μια ματιά τότε.

Μην ανησυχεις. Εγω την αυχενικη την εκανα 11+5. Πιο νωρις ακομα. Πρεπει να γινεται μεταξυ 11ης και 13+6 ης εβδομαδας. Οποτε μια χαρα την κανατε. 

Σίγουρα θα πρέπει  να έχεις καρότσι γτ χρειάζεσαι το καρεκλάκι μεταφοράς για το αυτοκίνητο.ειναι ασφαλέστερο από το να το βγάλεις με καλαθουνα.στο εξωτερικό δεν σου επιτρέπουν να πάρεις το παιδί χωρίς καθισματακι (χούφτα).αν έχεις ανετη κρεβατοκάμαρα πάρε από την αρχή κούνια και βαλε το μωρό δίπλα σου.αν δεν χωράει πάρε λίκνο ή καλαθουνα.και Αυτή από το καρότσι κάνει αν πάρεις πολυκαροτσο.αλλαξιερα ή σελτεδακι και το αλλάζεις στο κρεβάτι.οτι σε βολεύει Οικονομικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

@loyloy και @ΒαλεντιναΧρηστος σας ευχαριστω πολύ !! :x

Τι νωρίς εγώ τον Αύγουστο με τις εκπτώσεις αν όλα πάνε καλά θα ανέβω Αθήνα να δω από κοντά κάποια πράγματα όπως πχ καρότσι.... γιατί είμαι από  νησί κ μόλις μπω στο μήνα μου φεύγω για Αθήνα ώστε να είμαι κοντά. Όποτε όλες οι ετοιμασίες πάνε ένα μήνα πριν, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω χωρίς να είναι όλα έτοιμα!!!

ηδη έχω βάλει στο μάτι κάποια πράγματα κ πριν ανέβω θα ελέγξω διαθεσιμότητα κ σε ποια καταστήματα ώστε να ανέβω οργανωμένη!

Τι κάνετε κορίτσια; Είστε καλά; Εγώ εδώ πάλι ναυτίες αλλά την παλεύω! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!  Ηρθα κ εγώ στο παρεάκι σας!  ΠΗΤ 18-21/12! Εγω αυχενικη εκανα 12&5 ημερών αλλα σαν υπερηχος εδειξε 13&1.. 7εκατοστά και 8 γραμμάρια το μικρούλι μας!  Σήμερα έκλεισα κανονικά την 14η!  Να ρωτήσω κατι ασχετο ρε κορίτσια?  Γνωρίζει καποια κοπέλα τι γίνεται με την αδεια μητρότητας?  Ποτε την παίρνουν κλπ γτ ειναι πρώτη μου φορά και δε γνωρίζω και πολλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@loyloy εμενα βαση υπερηχου βγηκε  ΠΗΤ21/12 αλλα βασει γιατρου 24/12 τεσπα βλεπουμε οι τρεις μερες δεν ειναι κατι σημαντικο:P

@noni90 ναυτιες σε ποια εβδομαδα εισαι; δεν σ πεσασαν ακομα αυτα; ευχομαι συντομα να νιωσεις καλυτερα!:grin:

@Irini123 καλωσηρθες στο παρεακι μας ευχομαι μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να πανε ολα κατ'ευχην! Δεν εχω ιδεα περι αδειας τα κοριτσια ισως ξερουν καλυτερα;)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloy εμενα βαση υπερηχου βγηκε  ΠΗΤ21/12 αλλα βασει γιατρου 24/12 τεσπα βλεπουμε οι τρεις μερες δεν ειναι κατι σημαντικο:P

@noni90 ναυτιες σε ποια εβδομαδα εισαι; δεν σ πεσασαν ακομα αυτα; ευχομαι συντομα να νιωσεις καλυτερα!:grin:

@Irini123 καλωσηρθες στο παρεακι μας ευχομαι μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να πανε ολα κατ'ευχην! Δεν εχω ιδεα περι αδειας τα κοριτσια ισως ξερουν καλυτερα;)

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κι ανταποδίδω!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!  Ηρθα κ εγώ στο παρεάκι σας!  ΠΗΤ 18-21/12! Εγω αυχενικη εκανα 12&5 ημερών αλλα σαν υπερηχος εδειξε 13&1.. 7εκατοστά και 8 γραμμάρια το μικρούλι μας!  Σήμερα έκλεισα κανονικά την 14η!  Να ρωτήσω κατι ασχετο ρε κορίτσια?  Γνωρίζει καποια κοπέλα τι γίνεται με την αδεια μητρότητας?  Ποτε την παίρνουν κλπ γτ ειναι πρώτη μου φορά και δε γνωρίζω και πολλά 

Από τον 7ο μηνα παίρνεις.2 μήνες πριν την ΠΗΤ που σου δω σε ο γιατρός.και είναι άλλοι 2μηνες μετά νομίζω.και αν θες παίρνεις και το 6μηνο από τον ΟΑΕΔ μετά.

Μα όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις Ειρηνακι!!!!πρόβλεψη για φύλο σας ειπα ν στην Αυχενική?

1 hour ago, noni90 είπε:

Τι νωρίς εγώ τον Αύγουστο με τις εκπτώσεις αν όλα πάνε καλά θα ανέβω Αθήνα να δω από κοντά κάποια πράγματα όπως πχ καρότσι.... γιατί είμαι από  νησί κ μόλις μπω στο μήνα μου φεύγω για Αθήνα ώστε να είμαι κοντά. Όποτε όλες οι ετοιμασίες πάνε ένα μήνα πριν, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω χωρίς να είναι όλα έτοιμα!!!

ηδη έχω βάλει στο μάτι κάποια πράγματα κ πριν ανέβω θα ελέγξω διαθεσιμότητα κ σε ποια καταστήματα ώστε να ανέβω οργανωμένη!

Τι κάνετε κορίτσια; Είστε καλά; Εγώ εδώ πάλι ναυτίες αλλά την παλεύω! 

Πάλι ναυτιες βρε?ωχ υπομονή.προσπαθησε να τρως και να πίνεις υγρά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

 

Πάλι ναυτιες βρε?ωχ υπομονή.προσπαθησε να τρως και να πίνεις υγρά.

Παλι λουλου μου.... η ξαδέρφη μου είχε σ όλη την εγκυμοσύνη.... ελπίζω να μη της μοιάσω χαχαχα.... κατά τα αλλά όμως είμαι σε καλή ψυχολογία, τρώω κ πίνω όσο μπορώ απλά όχι κρέας γτ δε το αντέχω.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Από τον 7ο μηνα παίρνεις.2 μήνες πριν την ΠΗΤ που σου δω σε ο γιατρός.και είναι άλλοι 2μηνες μετά νομίζω.και αν θες παίρνεις και το 6μηνο από τον ΟΑΕΔ μετά.

Μα όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις Ειρηνακι!!!!πρόβλεψη για φύλο σας ειπα ν στην Αυχενική?

Πάλι ναυτιες βρε?ωχ υπομονή.προσπαθησε να τρως και να πίνεις υγρά.

Loylou μου δυστυχώς όχι δε φαινόταν κατι ακόμη μας είπε αλλα υποθέτω κοριτσάκι! Το θέμα με την άδεια ειναι οτι δουλεύω σε σούπερ και σε δύσκολο πόστο με πολύ βάρος κλπ κι εκτός οτι δε μ αλλάζουν πόστο δε μ δίνουν άνευ αποδοχών  και δε μπορω να παρω και αναρρωτική για κάτι κ εχουν δεθεί τα χέρια μου!  Το μονο που μου μενει ειναι να παραιτηθώ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Irini123 είπε:

Loylou μου δυστυχώς όχι δε φαινόταν κατι ακόμη μας είπε αλλα υποθέτω κοριτσάκι! Το θέμα με την άδεια ειναι οτι δουλεύω σε σούπερ και σε δύσκολο πόστο με πολύ βάρος κλπ κι εκτός οτι δε μ αλλάζουν πόστο δε μ δίνουν άνευ αποδοχών  και δε μπορω να παρω και αναρρωτική για κάτι κ εχουν δεθεί τα χέρια μου!  Το μονο που μου μενει ειναι να παραιτηθώ 

Κοριτσι πάρε αναρρωτική έστω ξ για άσχετο λόγο. Πχ μέση...... κ όχι δε θα παραιτήσεις κ να χάσεις όλα σου τα δικαιώματα. Όλοι κάπως το βλέπουν με τις έγκυες οι εργοδότες αλλά μη το βάλεις κάτω.....

Όσο για την αλλαγή πόστου για κάνε μια ερώτηση στην επιθεώρηση εργασίας. Νομίζω βάση νόμου για την προστασία της μητρότητας το δικαιούσαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Κοριτσι πάρε αναρρωτική έστω ξ για άσχετο λόγο. Πχ μέση...... κ όχι δε θα παραιτήσεις κ να χάσεις όλα σου τα δικαιώματα. Όλοι κάπως το βλέπουν με τις έγκυες οι εργοδότες αλλά μη το βάλεις κάτω.....

Όσο για την αλλαγή πόστου για κάνε μια ερώτηση στην επιθεώρηση εργασίας. Νομίζω βάση νόμου για την προστασία της μητρότητας το δικαιούσαι.

Εχω παρει ηδη 2 δεκαπενθήμερα απο τη γιατρό μου και 2 δεκαήμερα για μέση!  Δε ξερω τι αλλο μπορώ να κάνω εχω παρει ηδη πολλές άδειες κ Η γιατρός μου δε μ γράφει άλλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...