Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@noni90 αν ψαξεις καλα θα βρεις κ οικονομικα πραγματα κ παντα αναλογως τι θες να παρεις εγω ας πουμε θελω (καροτσι,κρεβατι,καλαθουνα,καθισμα αυτοκινητου) αυταα! Εμενα μ βγαινουν ενα 500με πολλη ψαξιμο στα μαγαζια! 

Μα δεν ειναι μονο αυτα, ειναι τα ρουχα του τα σεντονια του οι πετσετες του τα σκεπασματα του.... αυτα που λες εσυ ειναι τα μεγαλα εξοδα αλλα λιγο απο εδω λιγο απο εκει να δεις πως μαζευονται κ τα α΄λλα χωρις να το καταλαβεις. Το καλο ειναι οτι σου μενουν ομως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Μα δεν ειναι μονο αυτα, ειναι τα ρουχα του τα σεντονια του οι πετσετες του τα σκεπασματα του.... αυτα που λες εσυ ειναι τα μεγαλα εξοδα αλλα λιγο απο εδω λιγο απο εκει να δεις πως μαζευονται κ τα α΄λλα χωρις να το καταλαβεις. Το καλο ειναι οτι σου μενουν ομως.

Ενταξει εννοειται οτι ειναι και αλλα απλα σε αυτα θα ζοριστεις παραπανω να τα παρεις ενω στα ρουχαλακια σεντονακια π οι τιμες ειναι πιο χαμηλες απο επιπλα τα περνεις πιο ευκολα...

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ενταξει εννοειται οτι ειναι και αλλα απλα σε αυτα θα ζοριστεις παραπανω να τα παρεις ενω στα ρουχαλακια σεντονακια π οι τιμες ειναι πιο χαμηλες απο επιπλα τα περνεις πιο ευκολα...

Ξέρεις πόσα ρουχαλάκια θα χρειαστείς? Κάθε κατουροχεσιμο θέλει και αλλά ρούχα.στην αρχή είναι μικρά και τους φεύγουν από το πλάι.τον πρώτο μην α θα περάσουμε καλά........ορεξη για πλυντήριο και σιδέρωμα να χουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloy ανυπομονω τοσο πολλη ακομη και γιαυτες τις στιγμες...να δωσει ο Θεουλης και η Παναγιτσα να πανε ολα καλα μεχρι τελους!!:wub:

Όλα καλα θα πάνε.πρεπει να το πιστέψουμε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις γυρισα απ το γιατρο. Ολα καλα. Μια χαρα ειναι το μπεμπακι μου αλλα ηταν κουλουριασμενο με το προσωπο στραμενο σε μας κ δεν ανοιγε με τπτ τα ποδια του να επιβεβαιωσουμε το φυλο που μας ειχαν πει στην αυχενική.

Επισης μεσα σε 1 βδομαδα πηρα 2.5 κιλα. Δεν μου ειπε κατι ο γιατρος, παρα μονο οτι ακομα κ την ιδια ποσοτητα με πριν να τρωω, τωρα αποθηκευεται ολο κ δεν χανεται τπτ. Μου προτεινε μικρα συχνα γευματα κ να κοψω οσο μπορω το αλατι γιατι μεχρι κ τα ποδια μου εχουν πρηστει κ πιστευει ειναι κατακρατηση υγρων.  

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 μπραβοοο.....χαιρομαι π ειδες το μπεμπακι σου κ πανε ολα καλα οσο για το φυλο υγεια την επομενη φορα! 2.5κιλα ε μπραβοοο να δουμε εγω ποσο εχω παρει θα μετρηθω οταν παω! Αν κ εχω βαλει ολοι αυτο μ λενε! Ωραια νεα μπραβο σου κοπελα μου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@nanoula90 μπραβοοο.....χαιρομαι π ειδες το μπεμπακι σου κ πανε ολα καλα οσο για το φυλο υγεια την επομενη φορα! 2.5κιλα ε μπραβοοο να δουμε εγω ποσο εχω παρει θα μετρηθω οταν παω! Αν κ εχω βαλει ολοι αυτο μ λενε! Ωραια νεα μπραβο σου κοπελα μου!

Σε ευχαριστω γλυκουλα μου. Κ επισης μου προτεινε να αρχισω να βαζω κρεμα στο στηθος για τις ραγαδες αλλα κ για το σωμα αν θελω. Στο νοσοκομειο που εκανα την αυχενικη μου δωσανε κατι ωραια δειγματα απο frezyderm κ εχει μεσα κ την frezyderm prevenstria.Θα αρχισω να βαζω αυτη. Θα επαιρνα το bio oil αλλα νομιζω καποια κοπελα εδω ειπε οτι δεν κανει τιποτα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω γλυκουλα μου. Κ επισης μου προτεινε να αρχισω να βαζω κρεμα στο στηθος για τις ραγαδες αλλα κ για το σωμα αν θελω. Στο νοσοκομειο που εκανα την αυχενικη μου δωσανε κατι ωραια δειγματα απο frezyderm κ εχει μεσα κ την frezyderm prevenstria.Θα αρχισω να βαζω αυτη. Θα επαιρνα το bio oil αλλα νομιζω καποια κοπελα εδω ειπε οτι δεν κανει τιποτα.

Εγω ακουσα και για την bepanthol mammy οτι ειναι καλο αυτην π λες δεν την εχω ακουσει κ εμενα μ ειπε ο γιατρος γιατι λεει αμα βγουν μετα δεν κανουν τπτ! Αυριο θα παω κ εγω να παρω θα ρωτησω την κοπελα στο φαρμακειο ξερω οτι θα μ πει την αληθεια ποια ειναι η καλυτερη γιατι ειμαστε σοι!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω γλυκουλα μου. Κ επισης μου προτεινε να αρχισω να βαζω κρεμα στο στηθος για τις ραγαδες αλλα κ για το σωμα αν θελω. Στο νοσοκομειο που εκανα την αυχενικη μου δωσανε κατι ωραια δειγματα απο frezyderm κ εχει μεσα κ την frezyderm prevenstria.Θα αρχισω να βαζω αυτη. Θα επαιρνα το bio oil αλλα νομιζω καποια κοπελα εδω ειπε οτι δεν κανει τιποτα.

Εγώ το χα πει.φιλη μου που το χρησιμοποίησε μετα τη γέννα η κοιλιά και το στήθος φουλ ραγάδες.

Μπράβο γερο να είναι το μωράκι σας!! !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω ακουσα και για την bepanthol mammy οτι ειναι καλο αυτην π λες δεν την εχω ακουσει κ εμενα μ ειπε ο γιατρος γιατι λεει αμα βγουν μετα δεν κανουν τπτ! Αυριο θα παω κ εγω να παρω θα ρωτησω την κοπελα στο φαρμακειο ξερω οτι θα μ πει την αληθεια ποια ειναι η καλυτερη γιατι ειμαστε σοι!:wub:

Α ωραια. Γραψε μας εδω ποιά σου πρότεινε να ξερουμε κ μεις. Χιχι.

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Εγώ το χα πει.φιλη μου που το χρησιμοποίησε μετα τη γέννα η κοιλιά και το στήθος φουλ ραγάδες.

Μπράβο γερο να είναι το μωράκι σας!! !!!!!!!

Αχ ναι λουλου μου. Εσυ το χες πει μπραβο. Σε ευχαριστω πολυ κ ευχομαι το ιδιο και για το δικο σας το μπεμπακι. Με το καλο να γεννησουμε τα πλασματακια μας ολες. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...