Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

@sun38 πως είσαι???? Σε σκεφτόμουν επειδή είχαμε τα ίδια συμπτώματα προχθές.....

Κοριτσια εγώ σήμερα πάλι αισθάνομαι τα ίδια, και χωρίς να κουνηθω απ το σπίτι αυτή τη φορά... Επίσης έχω πολλές συσπάσεις από χθες το βράδυ, δεν είναι πολύ επώδυνες αλλά μου προκαλούν τρομερή δυσφορία.... Πήρα μολις τη γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε να σταματήσω το ασβέστιο, και να παίρνω 6 μαγνησια τη μέρα, αλλιώς να πάρω το trofocard max, να πάρω και δύο ντεπον και να μην σηκωθώ απ το κρεβάτι.... Τι καλά..... 

Πως είσαι;;; Τώρα μπήκα κ διάβασα τα νέα σας. Δεν προλαβα με τον μικρό ακόμη άρρωστο τον έχω. Μην αγχώνεσαι. Είναι πολυ βασικό. Θα περάσει κ θα είσαι καλά! Κ εγώ μόλις αγχωθώ κ παραπάνω δεν ηρεμεί η μήτρα με τίποτα. Ηρέμησε ξάπλωσε πάρε τα φάρμακα σου κ αύριο που θα πας στο γιατρό σου θα δεις που όλα θα είναι μια χαρά! Εγώ δεν ξανάειχα δύσπνοια κ ταχυκαρδία. Αλλά θα το ξαναπάθω είμαι σίγουρη. Μέχρι να γεννήσουμε καταλαβαίνω ότι τη μια μέρα θα είμαστε έτσι την άλλη αλλιώς! Θα τα έχουμε αυτά κ με την παραμικρή κούραση ή κ χωρίς να κάνουμε κάτι. Θα περιμένω νέα κ αύριο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Anastasia_paris είπε:

Γλυκουλινι ειναι μωρέ. Χαχαχαχαχα!!!! Εγώ χρειάζομαι αλλαγή, 8 /12 τελικά!!!! Αν η @Diavolitsa φτάσει ακριβώς την πητ της, μάλλον εγώ θα κάνω ποδαρικό δεδομένου ότι τα άλλα 2 κορίτσια έχουν καιρό να εμφανιστούν.... 

Κ εγώ είμαι υποψήφια για ποδαρικό... μιας κ παίζω κ για τους δυο μήνες Νοεμβριο- Δεκέμβριο. Εγώ είμαι χωρίς ΠΗΤ εντελώς φλου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην παρέα!  Εγώ έχω ΠΗΤ 21/12 αλλά μάλλον θα μπούμε νωρίτερα γιατί θα κάνουμε καισαρική. 

Τώρα είμαι στην 33η και αύριο μπαίνω στην 34η.

Ο γιατρός μου είπε πως έχω μειωμενο αμνιακο υγρό και θα με ξαναδεί την άλλη Παρασκευή.  Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; 

 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην παρέα!  Εγώ έχω ΠΗΤ 21/12 αλλά μάλλον θα μπούμε νωρίτερα γιατί θα κάνουμε καισαρική. 

Τώρα είμαι στην 33η και αύριο μπαίνω στην 34η.

Ο γιατρός μου είπε πως έχω μειωμενο αμνιακο υγρό και θα με ξαναδεί την άλλη Παρασκευή.  Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; 

 

Καλησπερα κοριτσι δεν εχω αναλογη εμπειρια αλλα απο αλλα κοριτσια που ειχαν μειωμενο αμνιακο σιγουρα σε παρακολουθει πιο συχνα για να βλεπει το αμνιακο κ αν μειωθει πολυ ωστε το μωρο να μην εχει αρκετο για να τραφει κ να κινηθει νομιζω προχωρανε σε τοκετο.Ρωτα ομως το γιατρο σου για ολες τις πιθανοτητες για να μην ανχωνεσαι


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην παρέα!  Εγώ έχω ΠΗΤ 21/12 αλλά μάλλον θα μπούμε νωρίτερα γιατί θα κάνουμε καισαρική. 

Τώρα είμαι στην 33η και αύριο μπαίνω στην 34η.

Ο γιατρός μου είπε πως έχω μειωμενο αμνιακο υγρό και θα με ξαναδεί την άλλη Παρασκευή.  Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; 

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!!!! Με το καλο να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! Το πρώτο σου είναι??? Αγοράκι η κοριτσάκι περιμένεις???? Κοίτα εγώ θέμα με το αμνιακό δεν έχω άλλα απ ότι έχω διαβάσει ισχύουν αυτά που λέει η Δήμητρα πιο πάνω... Απλά θα σε παρακολουθεί πιο συχνά, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι... Και πίνε πολύ νερό!!!!! Φαντάζομαι θα στο ειπε και ο γιατρός!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην παρέα!  Εγώ έχω ΠΗΤ 21/12 αλλά μάλλον θα μπούμε νωρίτερα γιατί θα κάνουμε καισαρική. 

Τώρα είμαι στην 33η και αύριο μπαίνω στην 34η.

Ο γιατρός μου είπε πως έχω μειωμενο αμνιακο υγρό και θα με ξαναδεί την άλλη Παρασκευή.  Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; 

 

Καλησπέρα.με το καλό το μωράκι σου.Εγω έχω το αντίθετο από σένα.Αυξημενο αμνιακό υγρό. Μην ανησυχείς.το θέμα είναι ότι σε παρακολουθεί ο γιατρός και ολ α θα πάνε καλά.Και Αφού είπε καισαρικη τότε έτσι είναι το καλύτερο.Νερακι πίνε όσο πιο πολύ μπορείς και να ακούς το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια! Είναι το πρώτο μου και είναι αγοράκι! !! Βασικά μου είπε πως είχε μια μείωση στη ροή της ανάπτυξης αλλά σε βάρος μου τον βρήκε 2.100. Με ψιλοαγχωσε η αλήθεια είναι και μου είπε να παρακολουθώ κινητικότητα. Ωστόσο ο μπέμπης από κινητικότητα άλλο τίποτα δεν έχουμε θέμα!

Αλλά η αλήθεια ειναι πώς μου είπε ότι δεν είχε καλή εικόνα και έκανε πολλές φορές τις μετρήσεις. Αυτό όσον αφορά την ανάπτυξη. Τι να πω, ξέρετε πως είναι αν σου πούνε κάτι άλλο από το φυσιολογικό σε προβληματιζουν θέλοντας και μη. . . 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

@kathyv25 Καλως ηρθες κοπελα μου....θα συμφωνησω με τα κοριτσια διοτι δεν εχω αναλογη εμπειρια εγω το μονο π μπορω να κανω ειναι να σε βαλω στο πινακακι μας και να σου ευχηθω με το καλο!!!!

ΕΤΣΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΑΣ......ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ Η ΦΟΥΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΓΑΪΔΑΡΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣ....

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

ΟΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕΕΕΕ!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό, εχουμε θεματακι μου είπε 2,1 εκατοστά, μου έδωσε 3 φορές τη μέρα κολπικά υποθέτα, 3 φορές τη μέρα glopir και 6 trofocard και φυσικά ξάπλα.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό, εχουμε θεματακι μου είπε 2,1 εκατοστά, μου έδωσε 3 φορές τη μέρα κολπικά υποθέτα, 3 φορές τη μέρα glopir και 6 trofocard και φυσικά ξάπλα.... 

2.1 από πόσο; Γιατί κι εμένα τόσο είναι αλλά επειδή ένα μήνα έμεινε σταθερο τον είδα πολύ ήσυχο τον γιατρό μου την τελευταία φορά.... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό, εχουμε θεματακι μου είπε 2,1 εκατοστά, μου έδωσε 3 φορές τη μέρα κολπικά υποθέτα, 3 φορές τη μέρα glopir και 6 trofocard και φυσικά ξάπλα.... 

Ενταξει φιλη μου καλη. Μη μου αγχωνεσαι. Ετσι και αλλιως ειμαστε σε καλες εβδομαδες. Και το 2,1 δεν ειναι τοσο κακο. Κ γω με 2 ειμαι, αλλα εσυ επειδη εχεις και διδυμακια καλυτερα κατσε ξαπλα οσο μπορεις και στο πλαι. Και πινε αφθονο νερο! Θα δεις που ολα καλα θα πανε, μην αγχωνεσαι. Παρε τα φαρμακακια σου και ολα θα πανε καλα. Και μην πολυχαϊδευεις την κοιλιτσα σου.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Natasoula85 είπε:

2.1 από πόσο; Γιατί κι εμένα τόσο είναι αλλά επειδή ένα μήνα έμεινε σταθερο τον είδα πολύ ήσυχο τον γιατρό μου την τελευταία φορά.... 

Εκεί κολλάει και η γιατρός, ότι τελευταία μέτρηση έχουμε από την Β επιπέδου μόνο, στα 40mm οπότε δεν ξέρουμε αν έγινε απότομα η όχι....

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ενταξει φιλη μου καλη. Μη μου αγχωνεσαι. Ετσι και αλλιως ειμαστε σε καλες εβδομαδες. Και το 2,1 δεν ειναι τοσο κακο. Κ γω με 2 ειμαι, αλλα εσυ επειδη εχεις και διδυμακια καλυτερα κατσε ξαπλα οσο μπορεις και στο πλαι. Και πινε αφθονο νερο! Θα δεις που ολα καλα θα πανε, μην αγχωνεσαι. Παρε τα φαρμακακια σου και ολα θα πανε καλα. Και μην πολυχαϊδευεις την κοιλιτσα σου.

Αγαπη εσύ είσαι 2 με πεσσο όμως!!!! Θα δούμε θα προσπαθήσω να μην αγχώνομαι και θα ξαναπάω την άλλη βδομάδα να ξαναμετρησουμε... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...