Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε !

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

@Anastasia_paris @nanoula90 κορίτσια δεν θελω τετοια... Μια χαρά ειμαστε ακμαιες χαχαχαχα αντέχουμε!!! Κι, ολες θα γεννησουμε. Στην ωρα μας... Θετική σκεψη

.τιποτα δεν μας σταματα εμας.. 

 

Εσύ κέρνα κανένα γλυκό του άντρα σου να μας γλυκάνεις, δε θα το γλιτώσεις στο τέλος χαχαχααχααχ

  • Χαχα 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Πραγματικά!!!!! Αγάπη να σε ρωτήσω, ουτροζεσταν βάζεις εσύ κολπικά???? Μου λένε ότι είναι σε έλλειψη θα τρελαθώ, δεν τα βρίσκω πουθενά! 

Ναι κολπικα βαζω. Ειναι το ιδιο χαπι με αυτο που παιρνεις και απο το στομα, δηλαδη μπορεις να το παρεις και με τους 2 τροπους.

Σοβαρα?? Δεν αντιμετωπισα ποτε ως τωρα προβλημα στο να τα βρω. Εψαξες σε ολα τα φαρμακεια? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ναι κολπικα βαζω. Ειναι το ιδιο χαπι με αυτο που παιρνεις και απο το στομα, δηλαδη μπορεις να το παρεις και με τους 2 τροπους.

Σοβαρα?? Δεν αντιμετωπισα ποτε ως τωρα προβλημα στο να τα βρω. Εψαξες σε ολα τα φαρμακεια? 

Κάτσε, δεν είναι υπόθετο??


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Κάτσε, δεν είναι υπόθετο??

Ειναι καψουλες που μπορεις να τα παρεις ειτε απο το στομα ειτε κολπικα ως υποθετο. Κολπικα εχουν καλυτερη δραση για τον τραχηλο. Πολλοι φαρμακοποιοι οπως η δικια μου καλη ωρα δεν το ηξερε και το εμαθε απο μενα χαχαχ. Να υποθεσω των 200 mg σου χει γραψει ετσι? Πανω το κουτι γραφει 15 καψουλες μαλακές (χορηγηση απο το στομα ή ενδοκολπικη). 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εσύ κέρνα κανένα γλυκό του άντρα σου να μας γλυκάνεις, δε θα το γλιτώσεις στο τέλος χαχαχααχααχ

Εννοειται οτι θέλετε φίλες μου!!! Οτι τραβάει η ψυχη σου θα σε φερω!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Ειναι καψουλες που μπορεις να τα παρεις ειτε απο το στομα ειτε κολπικα ως υποθετο. Κολπικα εχουν καλυτερη δραση για τον τραχηλο. Πολλοι φαρμακοποιοι οπως η δικια μου καλη ωρα δεν το ηξερε και το εμαθε απο μενα χαχαχ. Να υποθεσω των 200 mg σου χει γραψει ετσι? Πανω το κουτι γραφει 15 καψουλες μαλακές (χορηγηση απο το στομα ή ενδοκολπικη). 

Τα ξέρω, τα έπαιρνα στην αρχή της εγκυμοσύνης, ως υποβοηθουμενα....δεν ήξερα ότι. Είναι τα. Ιδια, δεν μου έμειναν και καθόλου ρε. Γαμωτο.... Ψάξαμε σε όλα τα φαρμακεια της περιοχής, μια μόνο κοπέλα. Μου. Είπε αύριο το πρωί θα έχω 1 κουτί κι. Αυτό δεν είναι. Σίγουρο....τι να πω, θα περιμένω μέχρι αύριο,. Δεν μπορω να κάνω κι αλλιώς.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Τα ξέρω, τα έπαιρνα στην αρχή της εγκυμοσύνης, ως υποβοηθουμενα....δεν ήξερα ότι. Είναι τα. Ιδια, δεν μου έμειναν και καθόλου ρε. Γαμωτο.... Ψάξαμε σε όλα τα φαρμακεια της περιοχής, μια μόνο κοπέλα. Μου. Είπε αύριο το πρωί θα έχω 1 κουτί κι. Αυτό δεν είναι. Σίγουρο....τι να πω, θα περιμένω μέχρι αύριο,. Δεν μπορω να κάνω κι αλλιώς.... 

Να σου πω, θες να τα βρω εδω αθηνα και να στα στειλω? 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Τα ξέρω, τα έπαιρνα στην αρχή της εγκυμοσύνης, ως υποβοηθουμενα....δεν ήξερα ότι. Είναι τα. Ιδια, δεν μου έμειναν και καθόλου ρε. Γαμωτο.... Ψάξαμε σε όλα τα φαρμακεια της περιοχής, μια μόνο κοπέλα. Μου. Είπε αύριο το πρωί θα έχω 1 κουτί κι. Αυτό δεν είναι. Σίγουρο....τι να πω, θα περιμένω μέχρι αύριο,. Δεν μπορω να κάνω κι αλλιώς.... 

Σε κανενα δεν μπορείς να τα βρεις;; αμα δεις σε διαδικτυακό;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Να σου πω, θες να τα βρω εδω αθηνα και να στα στειλω? 

Καλή μου, και μονο που το λες με συγκινείς πάρα πολύυυυυ!!!!! Θα στείλω αύριο το πρωί τον άντρα μου και στις δίπλα περιοχές, και αν δεν το βρίσκω πουθενά, δεν μπορεί να μου δώσει κάτι άλλο??? Προγεστερονη μόνο το ουτροτζεσταν είναι????? 

πρίν από 6 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σε κανενα δεν μπορείς να τα βρεις;; αμα δεις σε διαδικτυακό;;; 

Διαδικτυακά θα κάνει 1-3 μέρες και αύριο είναι Παρασκευή.... Δεν νομίζω να μπορώ να το αργήσω τόσες μέρες.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Καλή μου, και μονο που το λες με συγκινείς πάρα πολύυυυυ!!!!! Θα στείλω αύριο το πρωί τον άντρα μου και στις δίπλα περιοχές, και αν δεν το βρίσκω πουθενά, δεν μπορεί να μου δώσει κάτι άλλο??? Προγεστερονη μόνο το ουτροτζεσταν είναι????? 

Αντε καλε που σε συγκινω, αλιμονο! Με χαρα θα το κανα! Γνωριζω οτι υπαρχει και το vasclor που ειναι σαν τζελ και το βαζεις κολπικα. Αν θες παρε τη γιατρο να ρωτησεις αν τα προτεινει, αλλιως αν δεν βρει ουτε ο αντρας σου αυριο τα ουτρο, πες μου και θα σου στειλω απο δω φιλη μου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλή μου, και μονο που το λες με συγκινείς πάρα πολύυυυυ!!!!! Θα στείλω αύριο το πρωί τον άντρα μου και στις δίπλα περιοχές, και αν δεν το βρίσκω πουθενά, δεν μπορεί να μου δώσει κάτι άλλο??? Προγεστερονη μόνο το ουτροτζεσταν είναι????? 

Διαδικτυακά θα κάνει 1-3 μέρες και αύριο είναι Παρασκευή.... Δεν νομίζω να μπορώ να το αργήσω τόσες μέρες.... 

Κ ειχα Χαλκιδική ένα κουτί ..που να ξέρα να μ το έφερναν οι γονείς μ που ήρθαν σήμερα κ θα στο έφερνα.. Δες αύριο κ αν δεν βρεις πες μηπως βγώ εδω κ βρω κανένα φαρμακείο που να το χει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αντε καλε που σε συγκινω, αλιμονο! Με χαρα θα το κανα! Γνωριζω οτι υπαρχει και το vasclor που ειναι σαν τζελ και το βαζεις κολπικα. Αν θες παρε τη γιατρο να ρωτησεις αν τα προτεινει, αλλιως αν δεν βρει ουτε ο αντρας σου αυριο τα ουτρο, πες μου και θα σου στειλω απο δω φιλη μου!

Θα μιλήσω αύριο μαζί της, θα με βρίσει που δεν την πήρα νωρίτερα αλλά δεν μπορούσε να πάει και κανένας νωρίτερα στο φαρμακείο, αργά τα Ψάξαμε ούτως ή αλλως.... Η συνταγή λέει των 100mg, 3 φορές τη μέρα και γράφει κολπικά δισκία, σίγουρα λέμε τα ίδια???? 

Just now, Cath3rine είπε:

Κ ειχα Χαλκιδική ένα κουτί ..που να ξέρα να μ το έφερναν οι γονείς μ που ήρθαν σήμερα κ θα στο έφερνα.. Δες αύριο κ αν δεν βρεις πες μηπως βγώ εδω κ βρω κανένα φαρμακείο που να το χει.. 

Σας αγαπώ και τις δύο!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Θα μιλήσω αύριο μαζί της, θα με βρίσει που δεν την πήρα νωρίτερα αλλά δεν μπορούσε να πάει και κανένας νωρίτερα στο φαρμακείο, αργά τα Ψάξαμε ούτως ή αλλως.... Η συνταγή λέει των 100mg, 3 φορές τη μέρα και γράφει κολπικά δισκία, σίγουρα λέμε τα ίδια???? 

Σας αγαπώ και τις δύο!!!! 

Α, σου εγραψε των 100? Δες μηπως βρεις και των 200 και απλα αντι για 3 το βαζεις 2 φορες την ημερα πρωι βραδυ αφου μιλησεις με τη γιατρο βεβαια. Φανταζομαι οτι ειναι τα ιδια. Απλα σου χει γραψει μικροτερης συγκεντρωσης. Εγω παιρνω των 200mg  ενα την ημερα καθε βραδυ. Δεν το λεω με σιγουρια, αλλα υποθετω ειναι το ιδιο σκευασμα. 

Θε αγαπαμε και μεις!!❤❤


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Α, σου εγραψε των 100? Δες μηπως βρεις και των 200 και απλα αντι για 3 το βαζεις 2 φορες την ημερα πρωι βραδυ αφου μιλησεις με τη γιατρο βεβαια. Φανταζομαι οτι ειναι τα ιδια. Απλα σου χει γραψει μικροτερης συγκεντρωσης. Εγω παιρνω των 200mg  ενα την ημερα καθε βραδυ. Δεν το λεω με σιγουρια, αλλα υποθετω ειναι το ιδιο σκευασμα. 

Θε αγαπαμε και μεις!!❤❤

Αυτό σκεφτόμουν τώρα, μπορεί να είναι σε έλλειψη των 100 αλλά να υπάρχει των 200...λογικα από μόνη της θα μου πει πάρε των 200.... Άσχετο, αλλά με έχουν τρελάνει τα σκατουλια εδώ και πόση ώρα. Δεν έχουν σταματήσει, εκεί που είπα κοιμήθηκε ο μικρός θα ηρεμήσω, τσουπ ξύπνησαν αυτά χάχαχαχα!!!! Δεν τα είδα κιόλας, ήθελα αλλά επειδή πήγα σφήνα μόνο για μέτρηση τραχήλου δεν τα είδαμε, την άλλη Πέμπτη όμως θα κάνω και υπέρηχο να τα χαρώ λίγο!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Θα μιλήσω αύριο μαζί της, θα με βρίσει που δεν την πήρα νωρίτερα αλλά δεν μπορούσε να πάει και κανένας νωρίτερα στο φαρμακείο, αργά τα Ψάξαμε ούτως ή αλλως.... Η συνταγή λέει των 100mg, 3 φορές τη μέρα και γράφει κολπικά δισκία, σίγουρα λέμε τα ίδια???? 

Σας αγαπώ και τις δύο!!!! 

Νομίζω των 100 επαιρνα στην αρχή γιατι έπαιρνα 3 τη μερα..μετα κοντα στον τέταρτο πριν τα κοψω έπαιρνα 2 τη μερα.. Κ μετα τα κοψα... Αλλα εχει δικιο η @nanoula90 αν θυμάμαι καλα έλεγε οτι μπορείς να τα πάρεις ειτε κολπικα ειτε δια στόματος... Ενα άσπρο κουτί με ροζ σχεδιακι-γραμμη ηταν.. 

Εμεις σ αγαπάμε :x ❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...