Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Και γω ψηφιζω @loyloy χαχαχα. Εμενα παλι με βλεπω τελευταια των μοϊκανων. Εχω κοψει ολα τα φαρμακα απο την 34η εβδομαδα και αυριο θα βγαλω και τον πεσσο αλλα καμια συσπαση δεν εχω κοριτσια. Εγω που φοβομουν για προωρο, τελικα μαλλον θα φαω και την ουρα :lol: Θα απομεινω μονη μου στο φορουμ 

Βρε εγώ που είμαι 2 βδομάδες πριν από σένα τι να πω.το Σάββατο κλείνω τις 39 εβδομάδες.ποσο να αντέξω?Πριν ένιωθα κάτι κουτουλιες κάτω κάτω.δεν χωραει το παιδί μου μωρέ. Προσπαθεί να  βολευτεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια εχετε κ εσεις πονο κατω στον κολπο;;; ωρες ωρες σαν να με τρυπαει απο κατω. . Υποθετω ειναι το κεφαλακι της μικρης που πιεζει... αλλα τετοιο πραγμα .. σαν ηλεκτρικο ρευμα.. στιγμιαιο ειναι αλλα πεταγομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Και γω ψηφιζω @loyloy χαχαχα. Εμενα παλι με βλεπω τελευταια των μοϊκανων. Εχω κοψει ολα τα φαρμακα απο την 34η εβδομαδα και αυριο θα βγαλω και τον πεσσο αλλα καμια συσπαση δεν εχω κοριτσια. Εγω που φοβομουν για προωρο, τελικα μαλλον θα φαω και την ουρα :lol: Θα απομεινω μονη μου στο φορουμ 

Τελευταία εγώ κοριτσι... 36 και 4, ο τράχηλος 4 εκατοστά κ κάνω κ σεξ κ αύριο ανεβαίνω Αθήνα κ ξεκινάω φουλ περπάτημα..... όλες θα γεννήσετε εγώ θα τον χωνέψω...... δεν έχει καν εμπεδωθεί ακόμα... 

κοριτσια σας διαβάζω ανελλιπώς μη βλέπετε που δε γράφω.. δε σας ξεχνάω!! Φιλάκια σε όλες και με το καλό τα μπεμπακια μας τα γιορτινά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Katerina-90 είπε:

Βρε κοριτσια εχετε κ εσεις πονο κατω στον κολπο;;; ωρες ωρες σαν να με τρυπαει απο κατω. . Υποθετω ειναι το κεφαλακι της μικρης που πιεζει... αλλα τετοιο πραγμα .. σαν ηλεκτρικο ρευμα.. στιγμιαιο ειναι αλλα πεταγομαι!!!

Το περιεργαψες τελεια. Το παθαινω ομως μονο οταν σηκωνομαι ορθια και κοκκαλωνω! Ειναι σαν ρευμα αλλα κραταει 2 δευτερα που ομως νομιζω θα πεσω κατω κυριολεκτικα! 

 

πρίν από 55 λεπτά , loyloy είπε:

Βρε εγώ που είμαι 2 βδομάδες πριν από σένα τι να πω.το Σάββατο κλείνω τις 39 εβδομάδες.ποσο να αντέξω?Πριν ένιωθα κάτι κουτουλιες κάτω κάτω.δεν χωραει το παιδί μου μωρέ. Προσπαθεί να  βολευτεί.

Χαχαχα. Ισως ερθει ο μικρος το Σαββατο. Να εχει γυρισει κ ο μπαμπας. Ειναι οι τελευταιες στιγμες αυτες ως εγκυμονουσα!! 

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Τελευταία εγώ κοριτσι... 36 και 4, ο τράχηλος 4 εκατοστά κ κάνω κ σεξ κ αύριο ανεβαίνω Αθήνα κ ξεκινάω φουλ περπάτημα..... όλες θα γεννήσετε εγώ θα τον χωνέψω...... δεν έχει καν εμπεδωθεί ακόμα... 

κοριτσια σας διαβάζω ανελλιπώς μη βλέπετε που δε γράφω.. δε σας ξεχνάω!! Φιλάκια σε όλες και με το καλό τα μπεμπακια μας τα γιορτινά! 

Που εισαι ρε κοριτσιιιι?? Γιατι δεν μας γραφεις? Ολα καλα? Αχ μαζι ειμαστε ναι! Κ γω 36 και 2! Αυριο εχω γιατρο και θα με δει. Ανυπομονω να ακουσω τι θα μου πει!! Ααα εσυ κανεις και σεξ?? Στριβεις και το μαχαιρι στις καρδιες μας??? :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

Το περιεργαψες τελεια. Το παθαινω ομως μονο οταν σηκωνομαι ορθια και κοκκαλωνω! Ειναι σαν ρευμα αλλα κραταει 2 δευτερα που ομως νομιζω θα πεσω κατω κυριολεκτικα! 

 

Χαχαχα. Ισως ερθει ο μικρος το Σαββατο. Να εχει γυρισει κ ο μπαμπας. Ειναι οι τελευταιες στιγμες αυτες ως εγκυμονουσα!! 

Που εισαι ρε κοριτσιιιι?? Γιατι δεν μας γραφεις? Ολα καλα? Αχ μαζι ειμαστε ναι! Κ γω 36 και 2! Αυριο εχω γιατρο και θα με δει. Ανυπομονω να ακουσω τι θα μου πει!! Ααα εσυ κανεις και σεξ?? Στριβεις και το μαχαιρι στις καρδιες μας??? :lol:

Και σεξ κάνω, κ βαθιά καθίσματα κάνω με τις δουλειές στο σπίτι κ σύσπαση ούτε για δείγμα κοριτσι!!! Μόνο εκεί στον 5ο 6ο που είχα φουλ αμνιακα με τρόμαξε ο μπέμπης ότι θα βγει... αλλά ήταν false alarm! 

Δεν έγραφα γιατί είμαστε εν μέσω αλλαγών, επαγγελματικών κτλ και προσπαθούσα να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα μας! Τώρα πιστεύω που θα ανέβουμε Αθήνα θα είμαστε πιο χαλαροί κ θα συμμετέχω πιο ενεργά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Katerina-90 είπε:

Βρε κοριτσια εχετε κ εσεις πονο κατω στον κολπο;;; ωρες ωρες σαν να με τρυπαει απο κατω. . Υποθετω ειναι το κεφαλακι της μικρης που πιεζει... αλλα τετοιο πραγμα .. σαν ηλεκτρικο ρευμα.. στιγμιαιο ειναι αλλα πεταγομαι!!!

Περπατας κανονικά?από αυτό το πόνο που λες πάω σαν συγγαμενη. Απλά δεν υπάρχει.προσπαθουν να βολευτούν και να κατέβουν.εμενα έχει και τα χεράκια του στο κεφαλάκι του.αρα ασε κάτι μπουνιές που τρώω εκεί κάτω.πολλεε φορές νομίζω θα βγει χέρι έξω.

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

Και σεξ κάνω, κ βαθιά καθίσματα κάνω με τις δουλειές στο σπίτι κ σύσπαση ούτε για δείγμα κοριτσι!!! Μόνο εκεί στον 5ο 6ο που είχα φουλ αμνιακα με τρόμαξε ο μπέμπης ότι θα βγει... αλλά ήταν false alarm! 

Δεν έγραφα γιατί είμαστε εν μέσω αλλαγών, επαγγελματικών κτλ και προσπαθούσα να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα μας! Τώρα πιστεύω που θα ανέβουμε Αθήνα θα είμαστε πιο χαλαροί κ θα συμμετέχω πιο ενεργά! 

Ελπίζω όλες οι αλλαγές να είναι για καλό!!!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Και σεξ κάνω, κ βαθιά καθίσματα κάνω με τις δουλειές στο σπίτι κ σύσπαση ούτε για δείγμα κοριτσι!!! Μόνο εκεί στον 5ο 6ο που είχα φουλ αμνιακα με τρόμαξε ο μπέμπης ότι θα βγει... αλλά ήταν false alarm! 

Δεν έγραφα γιατί είμαστε εν μέσω αλλαγών, επαγγελματικών κτλ και προσπαθούσα να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα μας! Τώρα πιστεύω που θα ανέβουμε Αθήνα θα είμαστε πιο χαλαροί κ θα συμμετέχω πιο ενεργά! 

Παντως νωρις ειναι σχετικα ακομα! Τωρα μολις μπηκαμε στον μηνα μας. Οταν φτασουμε στις 38 εβδομαδες πιστευω εκει πρεπει να ξεκινησουμε γυμναστικες κλπ. Τωρα στις 36 εβδομαδες ειναι λογικο να θελουν να κατσουν λιγο παραπανω τα μωρακια μας στην κοιλιτσα, δεν ειναι 100% ετοιμα να βγουν. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Παντως νωρις ειναι σχετικα ακομα! Τωρα μολις μπηκαμε στον μηνα μας. Οταν φτασουμε στις 38 εβδομαδες πιστευω εκει πρεπει να ξεκινησουμε γυμναστικες κλπ. Τωρα στις 36 εβδομαδες ειναι λογικο να θελουν να κατσουν λιγο παραπανω τα μωρακια μας στην κοιλιτσα, δεν ειναι 100% ετοιμα να βγουν. 

Και στις 38 θέλουν να κάτσουν.ακου που σου λέω.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Περπατας κανονικά?από αυτό το πόνο που λες πάω σαν συγγαμενη. Απλά δεν υπάρχει.προσπαθουν να βολευτούν και να κατέβουν.εμενα έχει και τα χεράκια του στο κεφαλάκι του.αρα ασε κάτι μπουνιές που τρώω εκεί κάτω.πολλεε φορές νομίζω θα βγει χέρι έξω.

Οταν το νιωθω δεν μπορω να περπατησω οχι.. αλλα δεν κραταει πολυ!!! Λεω παει θα βγει!!!! Πριν ηταν τοσο δυνατο ειπα γενναω.. ολο κολπα μας κανουν..  χθες εκοψα και το μαγνησιο με βλεπω γρηγορα και μενα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Περπατας κανονικά?από αυτό το πόνο που λες πάω σαν συγγαμενη. Απλά δεν υπάρχει.προσπαθουν να βολευτούν και να κατέβουν.εμενα έχει και τα χεράκια του στο κεφαλάκι του.αρα ασε κάτι μπουνιές που τρώω εκεί κάτω.πολλεε φορές νομίζω θα βγει χέρι έξω.

Ελπίζω όλες οι αλλαγές να είναι για καλό!!!!!!!!!!!

Έτσι θέλω κ εγώ να πιστεύω!

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Παντως νωρις ειναι σχετικα ακομα! Τωρα μολις μπηκαμε στον μηνα μας. Οταν φτασουμε στις 38 εβδομαδες πιστευω εκει πρεπει να ξεκινησουμε γυμναστικες κλπ. Τωρα στις 36 εβδομαδες ειναι λογικο να θελουν να κατσουν λιγο παραπανω τα μωρακια μας στην κοιλιτσα, δεν ειναι 100% ετοιμα να βγουν. 

Εγώ λόγω σακχάρου δε μπορώ να πάω πέρα απ την πητ μου.... κ ο τράχηλος παρά τις συσπασεις που είχα δε μειωνόταν. βέβαια η γιατρός μου λέει έχω χρόνο κ θα εμπεδωθεί όταν ξεκινήσω περπάτημα στην Αθήνα... αλλά κ αυτή λέει ότι ο τράχηλος μου θέλει να δουλευτεί γιατί αλλιώς για γεννά δε πάμε, με ανέτοιμο τράχηλο. . Να σου πω η5ην αλήθεια κ εγώ δε θέλω να βγει τώρα, αλλά να εμπεδωθεί κ να αρχίσει λίγο ο τράχηλος να ξυπνάει.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Έτσι θέλω κ εγώ να πιστεύω!

Εγώ λόγω σακχάρου δε μπορώ να πάω πέρα απ την πητ μου.... κ ο τράχηλος παρά τις συσπασεις που είχα δε μειωνόταν. βέβαια η γιατρός μου λέει έχω χρόνο κ θα εμπεδωθεί όταν ξεκινήσω περπάτημα στην Αθήνα... αλλά κ αυτή λέει ότι ο τράχηλος μου θέλει να δουλευτεί γιατί αλλιώς για γεννά δε πάμε, με ανέτοιμο τράχηλο. . Να σου πω η5ην αλήθεια κ εγώ δε θέλω να βγει τώρα, αλλά να εμπεδωθεί κ να αρχίσει λίγο ο τράχηλος να ξυπνάει.... 

Σιγουρα θα δεις οτι μερα με τη μερα οσο θα περπατας κιολας και θα κανεις και αυτο που εμεις δεν κανουμε, δεν λεω ποιο, χαχαχ, θα αρχισει να ξυπναει ο τραχηλος. 

Κ γω εχω ζαχαρο, το ρυθμιζω βεβαια με διατροφη, αλλα δεν μου χει πει τπτ ο γιατρος. Εσενα σου ειπε οτι μεχρι την ΠΗΤ σου εισαι οκ να φτασεις? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σιγουρα θα δεις οτι μερα με τη μερα οσο θα περπατας κιολας και θα κανεις και αυτο που εμεις δεν κανουμε, δεν λεω ποιο, χαχαχ, θα αρχισει να ξυπναει ο τραχηλος. 

Κ γω εχω ζαχαρο, το ρυθμιζω βεβαια με διατροφη, αλλα δεν μου χει πει τπτ ο γιατρος. Εσενα σου ειπε οτι μεχρι την ΠΗΤ σου εισαι οκ να φτασεις? 

Αυτό που δε λες όταν το κάνω μετά δε μπορώ να περπατήσω. Νιώθω λες κ το  κόκαλο εκεί πάει να σπάσει, Λες να μου μείνει κανενα κουσούρι; 

Εγώ κάνω ινσουλίνη απ τον 5ο, κ διατροφή απ το θετικο τεστ,,.. μου είπε ιδανικά θα ήταν 39 κ κάτι... αλλά ως τις 40 είμαστε οριακά οκ. Με την προϋπόθεση να μην απορρυθμιστεί το σάκχαρο μου. Παράταση όμως καμία. Είναι κάθετη σε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!! Χαχαχαχαχα βγήκα λιγο σήμερα.... Κοιμάμαι ολη μέρα! Τυχαίνει κ σε σας...!!;;;; 

@noni90 κορίτσι μου τι κάνεις; κανεις κ σεξ;;;μπράβο σου.... ΑΣΕ μη μας γα θυμίζεις.... Πονεμένη ιστορία!!!! Ελπιζω οι αλλαγές σου να είναι για καλο! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααα εγώ ψηφίζω @ΒαλεντιναΧρηστος!!! Καλέ πάνε να σε κανουν μια εισαγωγή να είσαι έτοιμη, και ήρεμη!!!! Με τέτοιες συσπάσεις εγώ θα είχα πάει χθες!!!!

Εγω όπως καταλαβαίνετε στα ξενυχτια λέω ναιιιιι και στο κλάμα λέω ναιιιιι στα κακάκια λέω ναιιιιιιι και στα παμπερς λέω ναιιιιι!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Τι κάνετε? 

Εγώ πήγα στο γιατρο χτες και τελικά εκεο που ημουν χαλαρή πάλι ψιλοαγχώθηκα. Πάλι δεν είχαμε αμνιακο, ηταν στα κατώτερα φυσιολογικά και εκεί που λέγαμε τη Δευτέρα να μπουμε μεσα θα πάμε να κάνουμε ένα καρδιοτοκογραφημα το Σάββατο και αν δεν είναι καλό θα με κρατήσουν για να γεννήσω Σάββατο. 

Και αυτός ο ατιμούλης τι το κάνει το αμνιακο το χωνεύει?  

Νομίζω  και εγώ Βαλεντίνα ψηφίζω χαχαχαχα εκτος και αν σας προλάβω όλες λόγω ανωτέρας βίας :)

  • Μου αρέσει 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...