Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

      • Καλή τύχη! 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Οπως το λες. Και γω τπτ απο συσπασεις. Αλλα ισως δεν χρειαζεται κιολας να σου δωσει σημαδι. Θα περιμενει τον μπαμπα και Σαββατοκυριακο ισως βγει. Ετσι επειδη ειναι παιδι του γλεντιου, να το ριξει εξω το σκ, χαχαχα

Λες?μακάρι.το χω άγχος μωρέ να είναι και ο αντρας μου εδώ.μη χάσει κσιβτη γεννά.ειναξ καλύτερα.εχει δέκατα.επεσε και ο πυρετός.υποχωρησε Και ο βήχας και το συναχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλά σας λέω εν συντομία τα νέα μας γιατί περιμένω από στιγμή σε στιγμή την παιδίατρο στο σπίτι για την μικρή!! Έχω υπέροχα νέα, πήγα είδα τον μικρό σήμερα και τον είχαν βγάλει από την υποστήριξη και έβγαλαν και το καθετηρακι, του είχαν ήδη δώσει μια φορά το πρωί μπιμπερό, το δέχτηκε καλά, αλλά με πολλά ενδιάμεσα διαλείμματα για να μην κουράζεται, και όταν πήγα ήταν πάλι ώρα φαγητού!!! Έφαγε 40ml απ το μπουκάλι και μου τον έδωσαν τον πήρα και αγκαλιά!!! Σας το λέω και κλαίω!! Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερη συγκίνηση στη ζωή μου, αφού ανέβασα και πίεση απ τη χαρά μου χάχαχαχα!!!!! Μου. Είπαν ότι αν συνεχίσει και δέχεται το μπιμπερο και τρώει καλά και δεν ξαναπαρουσιασει δυσπνοια, μπορεί και σε 3-4μερες να βγούμε!!!! 

Η @ΒαλεντιναΧρηστος θα γέννησε, δεν χάνω στοιχήματα εγώ!!!!

Φιλενάδα @Cath3rine σορρυ που δεν σου απάντησα, το είδα αργά και έπρεπε να φύγω!! Γιατί σου άλλαξαν ημερομηνία, τι σου. Είπαν??? 

  • Μου αρέσει 4

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου καλά σας λέω εν συντομία τα νέα μας γιατί περιμένω από στιγμή σε στιγμή την παιδίατρο στο σπίτι για την μικρή!! Έχω υπέροχα νέα, πήγα είδα τον μικρό σήμερα και τον είχαν βγάλει από την υποστήριξη και έβγαλαν και το καθετηρακι, του είχαν ήδη δώσει μια φορά το πρωί μπιμπερό, το δέχτηκε καλά, αλλά με πολλά ενδιάμεσα διαλείμματα για να μην κουράζεται, και όταν πήγα ήταν πάλι ώρα φαγητού!!! Έφαγε 40ml απ το μπουκάλι και μου τον έδωσαν τον πήρα και αγκαλιά!!! Σας το λέω και κλαίω!! Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερη συγκίνηση στη ζωή μου, αφού ανέβασα και πίεση απ τη χαρά μου χάχαχαχα!!!!! Μου. Είπαν ότι αν συνεχίσει και δέχεται το μπιμπερο και τρώει καλά και δεν ξαναπαρουσιασει δυσπνοια, μπορεί και σε 3-4μερες να βγούμε!!!! 

Η @ΒαλεντιναΧρηστος θα γέννησε, δεν χάνω στοιχήματα εγώ!!!!

Φιλενάδα @Cath3rine σορρυ που δεν σου απάντησα, το είδα αργά και έπρεπε να φύγω!! Γιατί σου άλλαξαν ημερομηνία, τι σου. Είπαν??? 

Μπράβο Αναστασία πολύ καλά νέα Θα είναι μια χαρά ο παίδαρος και θα βγείτε. Η μπουμπου πως είναι ο μεγάλος πως την βλέπει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Μπράβο Αναστασία πολύ καλά νέα Θα είναι μια χαρά ο παίδαρος και θα βγείτε. Η μπουμπου πως είναι ο μεγάλος πως την βλέπει; 

Αχ καλέ είναι σαν να μην έχω παιδί, εγώ δεν έχω συνηθισει έτσι χάχαχαχα!!!! Μαμ κακα και νάνι κυριολεκτικά!!!! Το πρώτο βράδυ είχε λίγα πονακια αλλά τα φυσιολογικά... Και δυστυχώς παρουσίασε ήδη μιας μορφής δυσανεξία γιατί βρήκα στα κακάκια της βλεννες και αιματακι, όπως είχε και ο μεγάλος μου!! Οπότε αλλάξαμε το γάλα σε υπό αλλεργικό και ήδη έχει ηρεμήσει!! Ο μεγάλος είναι τρελαμένος, θέλει συνέχεια να την κοιτάει να την χαϊδεύει να την φιλάει, όλα πολύ καλά προς το παρόν!!! Ο άντρας μου φοβάται πολύ και του λέει αρκετά συχνα μη και όχι και τέτοια και θα τον δείρω καμία ώρα! Εγώ μόνη μου πιο καλά τον κουμαντάρω, τον έχω κάνει βοηθό!!!! 

  • Μου αρέσει 4

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια....πηγα στο νοσοκομειο σημερα μ ειπαν οτι εχω λιγα αμνιακα δεν χανω απλα μειωθηκαν η μπεμπα ειναι 3κιλα μ κοιταξαν για διαστολη επιασαν το κεφαλακι της μ ειπαν οτι τραχηλο δεν εχω καθολου εχει εξαλειφθει αλλα ακομα ουτε διαστολη απλα με την εξεταση μ αφησε κ εντονο πονο απο κατω...λετε να προκαλεσε τπτ? 

Μ ειπαν να παω μεθαυριο παλι να ξαναδουμε τα αμνιακα κ αν εχουν μειωθει κ αλλο θα με κρατησουν για γεννα!! Συσπασεις εχω σταθερα δεν τις αποχωριζομαι!

Αυτα τα νεα μου....αγχωθηκα λιγουλακι πλησιασε επικυνδυνα η ωρα!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσακια....πηγα στο νοσοκομειο σημερα μ ειπαν οτι εχω λιγα αμνιακα δεν χανω απλα μειωθηκαν η μπεμπα ειναι 3κιλα μ κοιταξαν για διαστολη επιασαν το κεφαλακι της μ ειπαν οτι τραχηλο δεν εχω καθολου εχει εξαλειφθει αλλα ακομα ουτε διαστολη απλα με την εξεταση μ αφησε κ εντονο πονο απο κατω...λετε να προκαλεσε τπτ? 

Μ ειπαν να παω μεθαυριο παλι να ξαναδουμε τα αμνιακα κ αν εχουν μειωθει κ αλλο θα με κρατησουν για γεννα!! Συσπασεις εχω σταθερα δεν τις αποχωριζομαι!

Αυτα τα νεα μου....αγχωθηκα λιγουλακι πλησιασε επικυνδυνα η ωρα!!

Καλέ αυτό δεν είναι γέννα, σαπουνόπερα είναι!!!!! 

  • Χαχα 7

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλέ αυτό δεν είναι γέννα, σαπουνόπερα είναι!!!!! 

Αστα να πανε....ειμαι η εξαιρεση ολων τοσες συσπασεις κ τπτ απορω...τρελαθηκε ο οργανισμος μου:P απο οτι βλεπω θα με κρατησουν την παρασκευη τους ειδα προβλημματισμενους!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας παρακολουθω και εγω και θελω να πω ενα κουραγιο στη. @ΒαλεντιναΧρηστος και καλη υπομονη..δεν εμεινε πολυ ακομα ❤

@Anastasia_paris πολυ χαρηκα με το ζουζουνακι σου που πανε ολα καλα μπραβο! Γρηγορα να τον εχεις κοντα σου! ❤

Αναμένουμε τα νέα σας να ξερουμε και εμεις τι μας περιμένει :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα! Μόλις γύρισα από τον γιατρό κάναμε τον πρώτο καρδιοτοκογραφο όλα καλά με λίγες και μικρές συσπασουλες! Ο μπέμπης είναι 2.800 με το κεφάλι προς τα κάτω... με εξέτασε και από κάτω αλλά πολύ ηρεμα, σχεδόν ερωτικά θα έλεγα δεν κατάλαβα τίποτα!!! 

 

  • Χαχα 3

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αχ καλέ είναι σαν να μην έχω παιδί, εγώ δεν έχω συνηθισει έτσι χάχαχαχα!!!! Μαμ κακα και νάνι κυριολεκτικά!!!! Το πρώτο βράδυ είχε λίγα πονακια αλλά τα φυσιολογικά... Και δυστυχώς παρουσίασε ήδη μιας μορφής δυσανεξία γιατί βρήκα στα κακάκια της βλεννες και αιματακι, όπως είχε και ο μεγάλος μου!! Οπότε αλλάξαμε το γάλα σε υπό αλλεργικό και ήδη έχει ηρεμήσει!! Ο μεγάλος είναι τρελαμένος, θέλει συνέχεια να την κοιτάει να την χαϊδεύει να την φιλάει, όλα πολύ καλά προς το παρόν!!! Ο άντρας μου φοβάται πολύ και του λέει αρκετά συχνα μη και όχι και τέτοια και θα τον δείρω καμία ώρα! Εγώ μόνη μου πιο καλά τον κουμαντάρω, τον έχω κάνει βοηθό!!!! 

Μπράβο το κοριτσάκι μου!! Μην του λέει τέτοια γιατί θα το πάρει στραβά ότι δεν τον αφήνετε Καλύτερα αυτό που κάνεις εσύ να του λες να σε βοηθάει να φέρνει πράγματα για την μπεμπα. Γιατί άμα του κάνει έτσι θα του κακοφανει και θα στεναχορηθει αυτά καταλαβενουν πιο πολύ απο τους μεγάλους κρίμα είναι. Όλα καλά είναι εντάξει τώρα που ήταν άρρωστος; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια μου σας παρακολουθω και εγω και θελω να πω ενα κουραγιο στη. @ΒαλεντιναΧρηστος και καλη υπομονη..δεν εμεινε πολυ ακομα ❤

@Anastasia_paris πολυ χαρηκα με το ζουζουνακι σου που πανε ολα καλα μπραβο! Γρηγορα να τον εχεις κοντα σου! ❤

Αναμένουμε τα νέα σας να ξερουμε και εμεις τι μας περιμένει :)

Σε ευχαριστω κοπελα μ κ εσυ με το καλο να κρατησεις το μπεμπακι σου αγγαλιτσα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσακια....πηγα στο νοσοκομειο σημερα μ ειπαν οτι εχω λιγα αμνιακα δεν χανω απλα μειωθηκαν η μπεμπα ειναι 3κιλα μ κοιταξαν για διαστολη επιασαν το κεφαλακι της μ ειπαν οτι τραχηλο δεν εχω καθολου εχει εξαλειφθει αλλα ακομα ουτε διαστολη απλα με την εξεταση μ αφησε κ εντονο πονο απο κατω...λετε να προκαλεσε τπτ? 

Μ ειπαν να παω μεθαυριο παλι να ξαναδουμε τα αμνιακα κ αν εχουν μειωθει κ αλλο θα με κρατησουν για γεννα!! Συσπασεις εχω σταθερα δεν τις αποχωριζομαι!

Αυτα τα νεα μου....αγχωθηκα λιγουλακι πλησιασε επικυνδυνα η ωρα!!

Γειά σου Βαλεντινα νομίζαμε ότι γέννησες σε ψάχναμε το πρωί. Δεν είναι τίποτα επειδή σε κοίταξαν έχεις το πόνο. Μην ανχονεσε τώρα που θα έρθει το μπεμπακι σου φοβάσε δεν είναι τίποτα εσύ έχεις περάσει πόλους πόνους θα είναι παιχνιδάκι για εσένα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου καλά σας λέω εν συντομία τα νέα μας γιατί περιμένω από στιγμή σε στιγμή την παιδίατρο στο σπίτι για την μικρή!! Έχω υπέροχα νέα, πήγα είδα τον μικρό σήμερα και τον είχαν βγάλει από την υποστήριξη και έβγαλαν και το καθετηρακι, του είχαν ήδη δώσει μια φορά το πρωί μπιμπερό, το δέχτηκε καλά, αλλά με πολλά ενδιάμεσα διαλείμματα για να μην κουράζεται, και όταν πήγα ήταν πάλι ώρα φαγητού!!! Έφαγε 40ml απ το μπουκάλι και μου τον έδωσαν τον πήρα και αγκαλιά!!! Σας το λέω και κλαίω!! Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερη συγκίνηση στη ζωή μου, αφού ανέβασα και πίεση απ τη χαρά μου χάχαχαχα!!!!! Μου. Είπαν ότι αν συνεχίσει και δέχεται το μπιμπερο και τρώει καλά και δεν ξαναπαρουσιασει δυσπνοια, μπορεί και σε 3-4μερες να βγούμε!!!! 

Η @ΒαλεντιναΧρηστος θα γέννησε, δεν χάνω στοιχήματα εγώ!!!!

Φιλενάδα @Cath3rine σορρυ που δεν σου απάντησα, το είδα αργά και έπρεπε να φύγω!! Γιατί σου άλλαξαν ημερομηνία, τι σου. Είπαν??? 

Αχ μπραβοοοο ρε φιλη! Τελεια νεα για τον μικρουλη σου! Πολυ χαρηκα! Και για την μικρη σου!! Οσο για τον Ιωαννη, ειναι ο μεγαλος αδερφος τωρα, πρεπει να τα προσεχει τα αδερφακια του!!

πρίν από 36 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσακια....πηγα στο νοσοκομειο σημερα μ ειπαν οτι εχω λιγα αμνιακα δεν χανω απλα μειωθηκαν η μπεμπα ειναι 3κιλα μ κοιταξαν για διαστολη επιασαν το κεφαλακι της μ ειπαν οτι τραχηλο δεν εχω καθολου εχει εξαλειφθει αλλα ακομα ουτε διαστολη απλα με την εξεταση μ αφησε κ εντονο πονο απο κατω...λετε να προκαλεσε τπτ? 

Μ ειπαν να παω μεθαυριο παλι να ξαναδουμε τα αμνιακα κ αν εχουν μειωθει κ αλλο θα με κρατησουν για γεννα!! Συσπασεις εχω σταθερα δεν τις αποχωριζομαι!

Αυτα τα νεα μου....αγχωθηκα λιγουλακι πλησιασε επικυνδυνα η ωρα!!

Βρε τι θριλερ ειναι αυτο?? Σχεδον εναν μηναν τωρα, λεμε θα βγει θα βγει και τπτ. Τι παιδι ειναι αυτο??? Αντε ομως πλησιαζεις κοριτσι μου. Με το καλο. 

πρίν από 14 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα! Μόλις γύρισα από τον γιατρό κάναμε τον πρώτο καρδιοτοκογραφο όλα καλά με λίγες και μικρές συσπασουλες! Ο μπέμπης είναι 2.800 με το κεφάλι προς τα κάτω... με εξέτασε και από κάτω αλλά πολύ ηρεμα, σχεδόν ερωτικά θα έλεγα δεν κατάλαβα τίποτα!!! 

 

Αχαχαχαχα, μπραβο ρε κοριτσι. Οποτε και συ ηρεμα, τιποτα συγκεκριμενο, χαλαρα!!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γειά σου Βαλεντινα νομίζαμε ότι γέννησες σε ψάχναμε το πρωί. Δεν είναι τίποτα επειδή σε κοίταξαν έχεις το πόνο. Μην ανχονεσε τώρα που θα έρθει το μπεμπακι σου φοβάσε δεν είναι τίποτα εσύ έχεις περάσει πόλους πόνους θα είναι παιχνιδάκι για εσένα. 

Αυτο μ ειπαν σημερα οι μαιες οτι θα γεννησω ευκολα επειδη εχω καιρο πονους κ εχω μαθει απο μονη μ να τους διαχειριζομαι....μακαρι βρε κοριτσι μ τι να πω θελω πολλη να γεννησω.....μακαρι να ειχα γεννησει χαχα...απλα εκεινη την ωρα π με κοιταξε δεν πονεσα καθολου μετα αρχισε κ κραταει μεχρι τωρα γιαυτο το λεω!

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Βρε τι θριλερ ειναι αυτο?? Σχεδον εναν μηναν τωρα, λεμε θα βγει θα βγει και τπτ. Τι παιδι ειναι αυτο??? Αντε ομως πλησιαζεις κοριτσι μου. Με το καλο. 

Αχαχαχαχα, μπραβο ρε κοριτσι. Οποτε και συ ηρεμα, τιποτα συγκεκριμενο, χαλαρα!!!

Θριλερ πραγματικα εχει προσωπικοτητα το κοριτσι μ λεει δεν θα με βγαλετε οποτε θελετε εσεις θα βγω οταν αποφασισω εδω....

Εβγαλες τον πεσσο ειδα αντε ωραια στην αναμονη κ εσυ! Με το καλο λοιπον!

Σε λιγο θα μ λενε γεννας εχεις διαστολη κλπ κ θα τους λεω αντε καλε σιγα να σε λιγο θα περασουν παλι οι πονοι....δεν θα το πιστευω ουτε η ιδια

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσακια....πηγα στο νοσοκομειο σημερα μ ειπαν οτι εχω λιγα αμνιακα δεν χανω απλα μειωθηκαν η μπεμπα ειναι 3κιλα μ κοιταξαν για διαστολη επιασαν το κεφαλακι της μ ειπαν οτι τραχηλο δεν εχω καθολου εχει εξαλειφθει αλλα ακομα ουτε διαστολη απλα με την εξεταση μ αφησε κ εντονο πονο απο κατω...λετε να προκαλεσε τπτ? 

Μ ειπαν να παω μεθαυριο παλι να ξαναδουμε τα αμνιακα κ αν εχουν μειωθει κ αλλο θα με κρατησουν για γεννα!! Συσπασεις εχω σταθερα δεν τις αποχωριζομαι!

Αυτα τα νεα μου....αγχωθηκα λιγουλακι πλησιασε επικυνδυνα η ωρα!!

Αχ αυτή η εξέταση από κάτω.ναι μάλλον προκάλεσε τοκετό.και εμένα κάτι τέτοιο Μου κανε τη Δευτέρα.σημερα ηρέμησα από το πολύ πόνο.Αιμα και βλένη από εκείνη την ώρα.σημερα λίγο βλένη σε μπεζ χρώμα.αντε να δούμε.εσυ πάντως είσαι η επόμενη!!!!!!!!!!

@Anastasia_paris φοβερά τα νέα σου !!!!!!!!Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά ο μπέμπης.Που να ρθει και το δεύτερο μωράκι στο σπίτι. Θα τρελαθεί ο μικρός σου!!!!!!!να χαίρεσαι την οικογένεια σου και από δω και πέρα μόνο χαρές!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...