Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σοβαρά;; εμενα είναι πολυ ήσυχος!!! Μετρημενες φορές κλωτσησε δυνατά! Οτι κ να κανουμε.. Ειτε μιλάμε.. Είτε πιάνουμε τπτ ..μας σνομπάρει!!!ελπιζω να ξεβολευτει οντως στις 20 μην εχουμε τρεχάματα χα αχαχαχαχα

@loyloy εγω δεν ξέρω πόσο είναι σε κιλά..αλλα φαντάζομαι κάπου εκει θα χει φτάσει.. Πλεον βάρυνε.. Σε καταλαβαίνω για την κοιλιά... Κ το βράδυ τουαλέτα μια απο τα ίδια ..κι αυτος ο πόνος στα ποδια αναμεσα.  Απαπα...στον καρδιοτοκογραφο πόσους παλμουε έχει εσας;; 

140 με 160 έπιασε.

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

3ειναι η δικια μ....αμνιακα χαμηλα καλα παμε!!! Κ εμενα πρωτα φαινεται η κοιλια κ μετα εγω αλλα δεν ειναι τεραστια...

 

Κ εγω απο συχνοουρια αλλο πραγμα κ αυτος ο πονος αναμεσα στα ποδια ανυποφορος....αναλογως αν κοιμαται ειναι 140αν ειναι ξυπνια κ κουνιεται κλπ φτανουμε και 160-170 μην σε αγχωνει αν ειναι χαμηλοι απο την αρχη μ ειπαν οτι οσο πλησιαζει ο καιρος να βγουν οι παλμοι πεφτουν κ ετοιμαζονται για εξω οπως θα ειναι.... Γιατι οταν κοιμαται κ εμενα με αγχωνει για τους παλμους αλλα μ ειπαν ειναι οκ

Εσύ είσαι και μινιον.εισαι 10 κιλά σχεδόν κάτω από μένα στα φυσιολογικά και θεωρούμε Και εγώ μινιον.φανταζομαι πως θα είσαι εσύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα τη προηγούμενη βδομαδα είχε 157 ...σημερα ειχε 138-150 ...ποιος ξέρει.. Να μην ανησυχω...! 

@loyloy & @ΒαλεντιναΧρηστος αυτο που η κοιλια πάει μπροστά κ μετα εμεις ειναι μοναδικό χαχαχαχαα εγω οταν έρχομαι απο το ενα δωμάτιο στο αλλο πισω απο τον τοίχο φαίνεται πρώτα η κοιλιά κ μετα τσουπ... Εκπληξηηη... Εμφανίζομαι κι εγω! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εμενα τη προηγούμενη βδομαδα είχε 157 ...σημερα ειχε 138-150 ...ποιος ξέρει.. Να μην ανησυχω...! 

@loyloy & @ΒαλεντιναΧρηστος αυτο που η κοιλια πάει μπροστά κ μετα εμεις ειναι μοναδικό χαχαχαχαα εγω οταν έρχομαι απο το ενα δωμάτιο στο αλλο πισω απο τον τοίχο φαίνεται πρώτα η κοιλιά κ μετα τσουπ... Εκπληξηηη... Εμφανίζομαι κι εγω! 

Μια χαρά καλέ είναι οι παλμοί.αν είναι θα σου έλεγαν κιόλας ότι κάτι δεν πάει καλά.χαλαρωσε. Μην αγχώνεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Μια χαρά καλέ είναι οι παλμοί.αν είναι θα σου έλεγαν κιόλας ότι κάτι δεν πάει καλά.χαλαρωσε. Μην αγχώνεσαι. 

Περιττό να σε πω οτι εκει που μετρουσε σταματουσε.. Κ τελικα το κρατούσα εγω κ πιεζα για ν ακούγεται χαχαχα εσυ με ξενύχτι πως πας :::;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Cath3rine είπε:

Περιττό να σε πω οτι εκει που μετρουσε σταματουσε.. Κ τελικα το κρατούσα εγω κ πιεζα για ν ακούγεται χαχαχα εσυ με ξενύχτι πως πας :::;;;

Ε οτι μπορω κανω κι Εγώ.ειναι ο μικρός βραδυνός Τύπος και αν δεν ηρεμήσει Δεν μπορώ να κοιμηθώ.καλα σήμερα από τις 8 το απόγευμα έχουμε ποκυ κινητικότητα και ακόμα δεν κοιμήθηκε να με αφήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια κ γω ακομη ξυπνια αποτι βλεπετε 2:30 η ωρα κ το ματι γαριδα δεν μπορω να βολευτω πουθενα κ εχω κ αυτη τη δισπνοια νομιζω σε οποιο πλευρο κ αν ξαπλωσω οτι παθαινω ανακοπη!τωρα εχω βαλει 3 μαξιλαρια κ ειμαι καθιστη κ ο.αντρας μ ροχαλιζει αααα ζηλευωω

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσακια....πηγα στο νοσοκομειο σημερα μ ειπαν οτι εχω λιγα αμνιακα δεν χανω απλα μειωθηκαν η μπεμπα ειναι 3κιλα μ κοιταξαν για διαστολη επιασαν το κεφαλακι της μ ειπαν οτι τραχηλο δεν εχω καθολου εχει εξαλειφθει αλλα ακομα ουτε διαστολη απλα με την εξεταση μ αφησε κ εντονο πονο απο κατω...λετε να προκαλεσε τπτ? 

Μ ειπαν να παω μεθαυριο παλι να ξαναδουμε τα αμνιακα κ αν εχουν μειωθει κ αλλο θα με κρατησουν για γεννα!! Συσπασεις εχω σταθερα δεν τις αποχωριζομαι!

Αυτα τα νεα μου....αγχωθηκα λιγουλακι πλησιασε επικυνδυνα η ωρα!!

Βαλεντινα εχω παθει με τα νεα σ πραγματικα νομιζα κ γω οτι με τοσες συσπασεις θα χεις γεννησει,μαλλον το σωμα ξερει τι κανει!Αυτο με το κεφαλι που λες οτι το ΕΠΙΑΣΑΝ με σοκαρει !!πως γινεται ρε παιδια?δηλαδη χωνουν τοσο μεσα το χερι που πιανουν κεφαλι κ πατολα αυτα δε σπανε νερα?δε μεσολαβει τιποτα πριν το κεφαλι?αυριο μ πε θα με κοιταξει κ μενα με το χερι....εχεις κανενα κολπο να μη πονεσει πολυ?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@loyloy @Dimitra K Κι εγω οπως βλέπετε ξενύχτι!!! Ματι γαρίδα....! Κ δν εχω κ τι να κανω... Κι εμενα ο άντρας μ κοιμάται... Αχ.. Κι εγω θελω...! Κι οσο μένω ξύπνια τοσο το μυαλο μ είναι στο φαγητό! Δεν υπάρχει σωτηρία.... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Κοριτσια κ γω ακομη ξυπνια αποτι βλεπετε 2:30 η ωρα κ το ματι γαριδα δεν μπορω να βολευτω πουθενα κ εχω κ αυτη τη δισπνοια νομιζω σε οποιο πλευρο κ αν ξαπλωσω οτι παθαινω ανακοπη!τωρα εχω βαλει 3 μαξιλαρια κ ειμαι καθιστη κ ο.αντρας μ ροχαλιζει αααα ζηλευωω

Βαλεντινα εχω παθει με τα νεα σ πραγματικα νομιζα κ γω οτι με τοσες συσπασεις θα χεις γεννησει,μαλλον το σωμα ξερει τι κανει!Αυτο με το κεφαλι που λες οτι το ΕΠΙΑΣΑΝ με σοκαρει !!πως γινεται ρε παιδια?δηλαδη χωνουν τοσο μεσα το χερι που πιανουν κεφαλι κ πατολα αυτα δε σπανε νερα?δε μεσολαβει τιποτα πριν το κεφαλι?αυριο μ πε θα με κοιταξει κ μενα με το χερι....εχεις κανενα κολπο να μη πονεσει πολυ?

Καλημερα κοριτσακια μου.....τι κανετε??

Εγω να δεις πως φρικαρα οταν μ το ειπε η κοπελα δεν ξερω γιατι δεν σπανε τα νερα ετσι π κανουν....κολπο χμμμ ολες τις προηγουμενες φορες με πονεσαν εχθες η κοπελα.π με κοιταξε μ ειπε να ενωσω τις πατουσες μ για να ανοιξουν τα γονατα κ φυσικα να χαλαρωσω κ δεν με πονεσε καθολου αφου την ειπα οταν θα γενναω θα φωναξω αυτην να με κοιταει για διαστολη! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Κοριτσια κ γω ακομη ξυπνια αποτι βλεπετε 2:30 η ωρα κ το ματι γαριδα δεν μπορω να βολευτω πουθενα κ εχω κ αυτη τη δισπνοια νομιζω σε οποιο πλευρο κ αν ξαπλωσω οτι παθαινω ανακοπη!τωρα εχω βαλει 3 μαξιλαρια κ ειμαι καθιστη κ ο.αντρας μ ροχαλιζει αααα ζηλευωω

Βαλεντινα εχω παθει με τα νεα σ πραγματικα νομιζα κ γω οτι με τοσες συσπασεις θα χεις γεννησει,μαλλον το σωμα ξερει τι κανει!Αυτο με το κεφαλι που λες οτι το ΕΠΙΑΣΑΝ με σοκαρει !!πως γινεται ρε παιδια?δηλαδη χωνουν τοσο μεσα το χερι που πιανουν κεφαλι κ πατολα αυτα δε σπανε νερα?δε μεσολαβει τιποτα πριν το κεφαλι?αυριο μ πε θα με κοιταξει κ μενα με το χερι....εχεις κανενα κολπο να μη πονεσει πολυ?

Καλημέρα.να μας πεις την εμπειρία σου από την εξέταση.εγω ανάσες έπαιρνα μήπως και δεν πονάω τόσο αλλά μπαααα.

6 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

@loyloy @Dimitra K Κι εγω οπως βλέπετε ξενύχτι!!! Ματι γαρίδα....! Κ δν εχω κ τι να κανω... Κι εμενα ο άντρας μ κοιμάται... Αχ.. Κι εγω θελω...! Κι οσο μένω ξύπνια τοσο το μυαλο μ είναι στο φαγητό! Δεν υπάρχει σωτηρία.... 

Αχ όλη μέρα το φαγητό σκέφτομαι κι εγώ.λιγο έμεινε όμως.μεχρι την άλλη βδομάδα θα ξαναφαω κανονικά :)

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου.....τι κανετε??

Εγω να δεις πως φρικαρα οταν μ το ειπε η κοπελα δεν ξερω γιατι δεν σπανε τα νερα ετσι π κανουν....κολπο χμμμ ολες τις προηγουμενες φορες με πονεσαν εχθες η κοπελα.π με κοιταξε μ ειπε να ενωσω τις πατουσες μ για να ανοιξουν τα γονατα κ φυσικα να χαλαρωσω κ δεν με πονεσε καθολου αφου την ειπα οταν θα γενναω θα φωναξω αυτην να με κοιταει για διαστολη! 

Πως τα ένωσες?ήσουν σε κανονικό κρεβάτι?Εγώ στο κλασσικό που πάει ένα πόδι από δω και ενα από κει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα.να μας πεις την εμπειρία σου από την εξέταση.εγω ανάσες έπαιρνα μήπως και δεν πονάω τόσο αλλά μπαααα.

Αχ όλη μέρα το φαγητό σκέφτομαι κι εγώ.λιγο έμεινε όμως.μεχρι την άλλη βδομάδα θα ξαναφαω κανονικά :)

Πως τα ένωσες?ήσουν σε κανονικό κρεβάτι?Εγώ στο κλασσικό που πάει ένα πόδι από δω και ενα από κει.

Ημουν σε κανονικο κρεβατι....αλλιως ποναει πολλη!:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια.Εμενα παντως ο γιατρος ποτε δεν με κοιταξε απο κατω μεχρι να παω στην κλινικη να γεννησω οταν ειχα ηδη διαστολη.Και γεννησα 1 μερα πριν την πητ.Παντως την ωρα της γεννας που πονας δεν νιωθεις πολλα οταν σε πειραζουν κι αν κανεις επισκληριδιο δεν νιωθεις τιποτα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα! Δεν ηξερα οτι παιζει ρολο το κρεβατι. Εμενα χθες για να βγαλω το δαχτυλιδι μου ειπε βασικα να ανοιξω οσο μπορω τα ποδια μου. Κ μενα στην γνωστη καρεκλα με εβαλε, με το ενα ποδι δεξια κ το αλλο αριστερα, αλλα λογικο, γιατι ειχε αλλο σκοπο απο την εξεταση του τραχηλου. Τα ανοιξα οσο πιο πολυ μπορουσα και χαλαρωσα. Δεν εβαλα καμια αντισταση στην λεκανη, πιστευω ετσι βοηθηθηκα να μην πονεσω γιατι ειχε για αρκετα λεπτα το χερι μεχρι να το πιασει και να βγει. 

πρίν από 19 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια.Εμενα παντως ο γιατρος ποτε δεν με κοιταξε απο κατω μεχρι να παω στην κλινικη να γεννησω οταν ειχα ηδη διαστολη.Και γεννησα 1 μερα πριν την πητ.Παντως την ωρα της γεννας που πονας δεν νιωθεις πολλα οταν σε πειραζουν κι αν κανεις επισκληριδιο δεν νιωθεις τιποτα

Εχω διαβασει πολλες κριτικες για αυτο και οντως λενε πως δεν ειναι απαραιτητο να το κανουν, αλλα γινεται. Ισως το κανουν για να δουν οι γιατροι σε ποιο σταδιο ειναι ο τραχηλος, αλλα θα μου πεις γιατι να το δουν πριν την ΠΗΤ? Δεν ξερω και γω, δεν εχω αποψη, αλλα σχεδον ολοι οι γιατροι το κανουν. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημεραααα! Δεν ηξερα οτι παιζει ρολο το κρεβατι. Εμενα χθες για να βγαλω το δαχτυλιδι μου ειπε βασικα να ανοιξω οσο μπορω τα ποδια μου. Κ μενα στην γνωστη καρεκλα με εβαλε, με το ενα ποδι δεξια κ το αλλο αριστερα, αλλα λογικο, γιατι ειχε αλλο σκοπο απο την εξεταση του τραχηλου. Τα ανοιξα οσο πιο πολυ μπορουσα και χαλαρωσα. Δεν εβαλα καμια αντισταση στην λεκανη, πιστευω ετσι βοηθηθηκα να μην πονεσω γιατι ειχε για αρκετα λεπτα το χερι μεχρι να το πιασει και να βγει. 

Εχω διαβασει πολλες κριτικες για αυτο και οντως λενε πως δεν ειναι απαραιτητο να το κανουν, αλλα γινεται. Ισως το κανουν για να δουν οι γιατροι σε ποιο σταδιο ειναι ο τραχηλος, αλλα θα μου πεις γιατι να το δουν πριν την ΠΗΤ? Δεν ξερω και γω, δεν εχω αποψη, αλλα σχεδον ολοι οι γιατροι το κανουν. 

Εγώ είχα αίμα  αρα λογικά έπρεπε να φανταστώ να δει τι γίνεται.

πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δε σπανε τοσο ευκολα τα νερα! Εμενα που μου τα εσπασε ο γιατρος ειχε ενα εργαλειο σαν γατζακι και τα εσπασε!

Γαντζακι? Αχ καλέ τι μας βάζουν εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...