Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Ξερω κ εγω;;;; δεν εχω τπτ..ιυυεε ενοχλήσεις.... Με πηγαν κ πιο πισω τον τοκετό... !φαντάζομαι θα μαι καλα.... Ο άντρας μ διαφωνεί... Θα δείξει... 

Απλα όπου πας ψαξτο να χει ένα νοσοκομείο σε περίπτωση βρε παιδί μου.να Είσαι προετοιμασμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Απλα όπου πας ψαξτο να χει ένα νοσοκομείο σε περίπτωση βρε παιδί μου.να Είσαι προετοιμασμένη.

Εχει νοσοκομείο αλλα δεν εμπιστεύομαι κανένα αλλο..οπου κ αν είμαι Θεσσαλονίκη θα ερθω .... Για καβάλα σκεφτόμουν μια βόλτα... Αλλα δεν με βλεπω... Μόλις μ επιασε ενας πόνος τρομερός στη μερια της μήτρας νομιζω... Δεξιά... Εχει συμβεί σε καμια; πρώτη φορά πόνεσα.. Να τρομαξω;;; 

Να με πεις εσεις εχετε τόσους πόνους.. Τι σας λεω εγω.. Απλα επειδή είναι η πρώτη φορά.. Ψιλοαγχωθηκα! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Εχει νοσοκομείο αλλα δεν εμπιστεύομαι κανένα αλλο..οπου κ αν είμαι Θεσσαλονίκη θα ερθω .... Για καβάλα σκεφτόμουν μια βόλτα... Αλλα δεν με βλεπω... Μόλις μ επιασε ενας πόνος τρομερός στη μερια της μήτρας νομιζω... Δεξιά... Εχει συμβεί σε καμια; πρώτη φορά πόνεσα.. Να τρομαξω;;; 

Να με πεις εσεις εχετε τόσους πόνους.. Τι σας λεω εγω.. Απλα επειδή είναι η πρώτη φορά.. Ψιλοαγχωθηκα! 

Αχ ωραία η Καβάλα.κοιτα 1μιση ώρα είναι με την Εγνατία.δεν είναι μακριά λογικό είναι τώρα να ξεκινάνε πονακια , Μην αγχώνεσαι 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έλιωσα στον ύπνο χθες βράδυ δέκα ώρες σερί κοιμήθηκα!!!

Ρε κορίτσια με έχει πεθάνει η μέση μου... Προχθές που έκανα τον καρδιοτοκογραφο και ήμουνα ξαπλωμένη ανάσκελα για σαράντα λεπτά μετά δεν μπορούσα να σηκωθω... Και κάθε πρωί που ξυπνάω υποφέρω... Ξέρει καμία τι ασκησουλες μπορώ να κάνω γιατί φοβάμαι ότι θα έρθει η ώρα να γεννήσω και δεν θα μπορώ να κουνηθώ...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλημερα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έλιωσα στον ύπνο χθες βράδυ δέκα ώρες σερί κοιμήθηκα!!!

Ρε κορίτσια με έχει πεθάνει η μέση μου... Προχθές που έκανα τον καρδιοτοκογραφο και ήμουνα ξαπλωμένη ανάσκελα για σαράντα λεπτά μετά δεν μπορούσα να σηκωθω... Και κάθε πρωί που ξυπνάω υποφέρω... Ξέρει καμία τι ασκησουλες μπορώ να κάνω γιατί φοβάμαι ότι θα έρθει η ώρα να γεννήσω και δεν θα μπορώ να κουνηθώ...

Δεν είναι πιάσιμο.ειναι το μωρό. Όταν πλησιάζουμε για γεννα θέλουμε τους πόνους της μέσης.Συμπτωματακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν είναι πιάσιμο.ειναι το μωρό. Όταν πλησιάζουμε για γεννα θέλουμε τους πόνους της μέσης.Συμπτωματακι.

Εκτός από τους πόνους που έχω λόγω του μωρού που μοιάζουν με τους πόνους της μέσης που είχα και όταν είχα περίοδο έχω και πιάσιμο καιπονο στο ισχύο... Από τον καρδιοτοκογραφο δεν μπορούσα να σηκωθώ και όταν σηκώθηκα δεν μπορούσα να ορίσω τα πόδια μου... Και όταν ξυπνάω η όταν κάθομαι πολύ ώρα στον καναπέ με το ζόρι σηκώνομαι...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εκτός από τους πόνους που έχω λόγω του μωρού που μοιάζουν με τους πόνους της μέσης που είχα και όταν είχα περίοδο έχω και πιάσιμο καιπονο στο ισχύο... Από τον καρδιοτοκογραφο δεν μπορούσα να σηκωθώ και όταν σηκώθηκα δεν μπορούσα να ορίσω τα πόδια μου... Και όταν ξυπνάω η όταν κάθομαι πολύ ώρα στον καναπέ με το ζόρι σηκώνομαι...

Τα ιδια έχουμε όλες.το ισχύο ασε πικρα.εγω τι βράδυ Ούτε πλευρό Δεν μπορώ να αλλάξω.γενικοτερα Ούτε να περπατήσω.κατεβαινει το μικρό και πιέζει πολύ.μην ανησυχείς.μολις γεννήσεις θα ηρεμήσει. Κάνε λίγη υπομονή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγα στο νοσοκομειο παλι σημερα να δουμε τα αμνιακα εχουν μειωθει κ αλλο....εχω διαστολη 1-1.5 εκατοστο μ ειπαν περπατημα κ βλεπουν μεσα στο σ/κ να γενναω αλλιως δευτερα να παω να με ξαναδουν...αυτα τα νεα μ...

Εσεις τι κανετε??? Ειμαι χαρουμενη επιτελους θα γεννησω!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου. Τι κανετε?

πρίν από 36 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια πηγα στο νοσοκομειο παλι σημερα να δουμε τα αμνιακα εχουν μειωθει κ αλλο....εχω διαστολη 1-1.5 εκατοστο μ ειπαν περπατημα κ βλεπουν μεσα στο σ/κ να γενναω αλλιως δευτερα να παω να με ξαναδουν...αυτα τα νεα μ...

Εσεις τι κανετε??? Ειμαι χαρουμενη επιτελους θα γεννησω!!

Ρε συ, πραγματικα, μολις γεννησεις θα αναψουμε πυροτεχνηματα, θα βγουμε στους δρομους φωναζοντας, θα βγαλουμε τα πανό στους δρομους ζητωκραυγαζοντας! Χαχαχχχαχα. Τι πεισματαρα ειναι η μπουμπου σου??? Αντε να δουμε. Τουλαχιστον εχεις κανει εστω κ λιγη διαστολη. Αυτο σημαινει πως εισαι σε καλο δρομο. Το καλο ειναι οτι πιστευω οταν ξεκινησει ο τοκετος κανονικα,δεν θα παρει πολλη ωρα. Με εναν πονο κοριτσι μου! Η και κανεναν! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια πηγα στο νοσοκομειο παλι σημερα να δουμε τα αμνιακα εχουν μειωθει κ αλλο....εχω διαστολη 1-1.5 εκατοστο μ ειπαν περπατημα κ βλεπουν μεσα στο σ/κ να γενναω αλλιως δευτερα να παω να με ξαναδουν...αυτα τα νεα μ...

Εσεις τι κανετε??? Ειμαι χαρουμενη επιτελους θα γεννησω!!

Θα πάω και εγώ αυριο.Αντε να δούμε.παντως Εσύ πας Πρώτη!!!!!!!!!έχεις πονακια κα θόλου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου. Τι κανετε?

Ρε συ, πραγματικα, μολις γεννησεις θα αναψουμε πυροτεχνηματα, θα βγουμε στους δρομους φωναζοντας, θα βγαλουμε τα πανό στους δρομους ζητωκραυγαζοντας! Χαχαχχχαχα. Τι πεισματαρα ειναι η μπουμπου σου??? Αντε να δουμε. Τουλαχιστον εχεις κανει εστω κ λιγη διαστολη. Αυτο σημαινει πως εισαι σε καλο δρομο. Το καλο ειναι οτι πιστευω οταν ξεκινησει ο τοκετος κανονικα,δεν θα παρει πολλη ωρα. Με εναν πονο κοριτσι μου! Η και κανεναν! 

Ευχαριστω κοριτσι μ....χαχαχχχ πραγματικα παρτυ θα κανω αφου μ λενε σημερα αντε εχεις διαστολη ξεκινησαμε κ δεν τους πιστευα....

 

πρίν από 39 λεπτά , loyloy είπε:

Θα πάω και εγώ αυριο.Αντε να δούμε.παντως Εσύ πας Πρώτη!!!!!!!!!έχεις πονακια κα θόλου?

Πονακια ναι εχω αρκετα εχει δραστηριοτητα η μητρα μ σταθερες συσπασεις 50αρες η μια πισω απο την αλλη!

Αντε να δουμε τι θα σου πει ο γιατρος αυριο!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μ....χαχαχχχ πραγματικα παρτυ θα κανω αφου μ λενε σημερα αντε εχεις διαστολη ξεκινησαμε κ δεν τους πιστευα....

 

Πονακια ναι εχω αρκετα εχει δραστηριοτητα η μητρα μ σταθερες συσπασεις 50αρες η μια πισω απο την αλλη!

Αντε να δουμε τι θα σου πει ο γιατρος αυριο!!!

Μέχρι 45 την άλλη φορά στο μηχάνημα συνέχεια και δεν τις ένιωθα Ούτε καν.Ελπιζω να χω και εγώ καμιά διαστολή να χαρώ λιγακι. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Μέχρι 45 την άλλη φορά στο μηχάνημα συνέχεια και δεν τις ένιωθα Ούτε καν.Ελπιζω να χω και εγώ καμιά διαστολή να χαρώ λιγακι. :)

Σ το ευχομαι κοπελα μου!!! Τι ωρα εχεις ραντεβου???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε?εμείς γυρίσαμε σπιτιιιιιιιιιι, δεν πρόλαβα να σας στείλω νωριτερα!!!! Από χθες το μεσημέρι εχω επιτέλους και τον μικρούλη μου στο σπίτι!!!!! Όλα είναι καλά, λίγο δυσκολευομαστε με το φαγάκι, πίνει μόνο 30ml και αυτά με πολύ ζόρι, μου είπαν σιγά σιγά θα πάρει τα πάνω του.... Εχουμε και ένα θεματακι με την χολιρεθρινη, είναι αρκετά υψηλή, ξαναπήγαμε σημερα και ήταν στα ίδια επίπεδα, μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι όσο τρώει αυτό θα πέφτει... Κατά τα άλλα είμαστε μια. Χαρά, αυπνοι φυσικά αλλά δε με πειράζει καθόλου!!!! 

  • Μου αρέσει 5

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αχ ωραία η Καβάλα.κοιτα 1μιση ώρα είναι με την Εγνατία.δεν είναι μακριά λογικό είναι τώρα να ξεκινάνε πονακια , Μην αγχώνεσαι 

Ετσι σκεφτομαι κ εγω.. Μικρή διαδρομή είναι σχετικά.. Θ αλλάξω κ παραστάσεις... Θα δω πωςβθα τον πείσω χαχαχαχαχαχα  ξεκινάνε ε;;;  καλως τα τοτε... Απλα με αγχωσε που με πηγε κ 5 μέρες πισω τον τοκετό... Ειχα προετοιμαστεί καπως ψυχολογικά.. Κ τωρα θ αργήσει άλλες 5μέρες.. Χμμμμ... .εσυ με το καλό αύριο.. Θα περιμένουμε νεα εννοείται!!! 

 

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια πηγα στο νοσοκομειο παλι σημερα να δουμε τα αμνιακα εχουν μειωθει κ αλλο....εχω διαστολη 1-1.5 εκατοστο μ ειπαν περπατημα κ βλεπουν μεσα στο σ/κ να γενναω αλλιως δευτερα να παω να με ξαναδουν...αυτα τα νεα μ...

Εσεις τι κανετε??? Ειμαι χαρουμενη επιτελους θα γεννησω!!

Αντε κοριτσάκι μου.... Εσκασες κ εσυ.. Αναμονή.. Πονακια... Οντως καλα λέει η φιλη @nanoula90 πυροτεχνήματα μόλις γεννήσεις!!!!!! 

πρίν από 22 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε?εμείς γυρίσαμε σπιτιιιιιιιιιι, δεν πρόλαβα να σας στείλω νωριτερα!!!! Από χθες το μεσημέρι εχω επιτέλους και τον μικρούλη μου στο σπίτι!!!!! Όλα είναι καλά, λίγο δυσκολευομαστε με το φαγάκι, πίνει μόνο 30ml και αυτά με πολύ ζόρι, μου είπαν σιγά σιγά θα πάρει τα πάνω του.... Εχουμε και ένα θεματακι με την χολιρεθρινη, είναι αρκετά υψηλή, ξαναπήγαμε σημερα και ήταν στα ίδια επίπεδα, μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι όσο τρώει αυτό θα πέφτει... Κατά τα άλλα είμαστε μια. Χαρά, αυπνοι φυσικά αλλά δε με πειράζει καθόλου!!!! 

Μπραβο ρε φίλη... Τελεια...,!!! Τωρα τα χεις ολα...!!!!! Φαντάζομαι ευτυχία να χεις ολα τα παιδάκια σου!!!! Καλα ξενύχτια να πω;!;!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...