Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Τι κανεις κοριτσι μου?? Πως εισαι???

Εμενα κολικους δεν μου εχει κανει προς το παρον, αλλα εχουμε θεμα δερματικο. Ξεφλουδιζει ολοκληρος και δεν ξερω τι φταιει. Αντι για αμυγδαλελαιο του βαζω βαλσαμελαιο, ειναι παρομοιου τυπου απλα χωρις την βιταμινη α που εχει το αμυγδαλελαιο. Και παρηγγειλα κ ειδικες κρεμες για δερματιτιδες κ ξηροδερμιες μηπως δω διαφορα γιατι καθε μερα ειναι κ χειροτερα. Σκεφτομαι βεβαια μηπως τον πειραζει το απορρυπαντικο (?) ρουχων του. 

Οσο για τις αγκαλιτσες συμφωνω τοσο πολυ!!! 

Ποσο θα θελα να γυρισω ολο το Βελγιο! Γανδη, Μπριζ, αχ τοσο μαγικες πολεις!

ολα καλα @nanoula90 ! κανενα προβλημα γενικά, Εσυ ?

εμενα μου προτεινε το αμυγδαλελαιο ως "φυσικο προιον" 100%, γιατι στην αρχη και γω τα προιοντα της frezyderm εχω και τα βαζα επανω του και δεν βοηθουσανε καθολου, μονο με το αμυγδαλελαιο επανηλθε απολυτα μετα απο 7-10 μερες. και η διαφορα φανηκε ειλικρινα απο την πρωτη εφαρμογη ! επισης ελεγε να τον αλειφω πριν το μπανιο για να λειτουργει και ως "προστατευτικο" γιατι και το ζεστο νερο προκαλει λιγο ξηροδερμια οταν υπαρχει δλδ μεγαλη ευαισθησια σε τοσο μικρα μπεμπακια. το δερμα του πλεον ειναι τέλειο. αμα λες ομως οτι στην περιοχη της πανας δεν εχει τιποτα οντως θα σκεφτομουνα και εγω το απορρυπαντικο (?!), κανε μια δοκιμη με καποιο αλλο..

 

ειδικά οι συγκεκριμενες που ανέφερες (μπρυζ/γανδη) ειναι μαγικές απλα..

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης ξεχασα να πω σταματησα να τον κανω μπανιο καθε μερα επλενα μονο τον πωπο του και τα μαλλακια,μπανιο καναμε 2 φορες τη βδομαδα μεχρι να στρωσει.Κα θα μωρακι βεβαια ειναι διαφορετικο.Δοκιμασε και βλεπεις.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Comet είπε:

Επισης ξεχασα να πω σταματησα να τον κανω μπανιο καθε μερα επλενα μονο τον πωπο του και τα μαλλακια,μπανιο καναμε 2 φορες τη βδομαδα μεχρι να στρωσει.Κα θα μωρακι βεβαια ειναι διαφορετικο.Δοκιμασε και βλεπεις.

ακριβως !! το μπανακι με το ζεστο νερο φυσικά, δεν βοηθαει σ αυτη την περιπτωση, γι αυτο μου ελεγε η μαια εμενα πριν το μπανιο -το πολυ μερα παρα μερα- αλειμα παντου αμυγδαλελαιο, για να λειτουργει ως προστατευτικο και να ενυδατωνει παραλληλα


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Comet είπε:

Επισης ξεχασα να πω σταματησα να τον κανω μπανιο καθε μερα επλενα μονο τον πωπο του και τα μαλλακια,μπανιο καναμε 2 φορες τη βδομαδα μεχρι να στρωσει.Κα θα μωρακι βεβαια ειναι διαφορετικο.Δοκιμασε και βλεπεις.

 

πρίν από 1 λεπτό , elise είπε:

ακριβως !! το μπανακι με το ζεστο νερο φυσικά, δεν βοηθαει σ αυτη την περιπτωση, γι αυτο μου ελεγε η μαια εμενα πριν το μπανιο -το πολυ μερα παρα μερα- αλειμα παντου αμυγδαλελαιο, για να λειτουργει ως προστατευτικο και να ενυδατωνει παραλληλα

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου. Τωρα τον πλενω μερα παρα μερα. Θα το αραιωσω σε 2-3 φορες τη βδομαδα και απλα θα τον λουζω μονο καθημερινα γιατι εχει και νινιδα. Αν ειναι νινιδα κιολας αυτο, γιατι ειναι ξεφλουδισμα οπως στο υπολοιπο σωμα, απλα ειναι στο κεφαλι. Ελπιζω να περασει γιατι ειναι πολυ χαλια. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ναι ειναι λιγο συμφωνω. Και σε περιοριζει αρκετα!!! Για το βαρος τι να πω. Παρακολουθησε το και αν χρειαστει δωσε και ξενο μετα τον θηλασμο και κατεγραφε ποσο θα πιει. Μπορει να μην το δεχτει στην αρχη, εχε το υποψιν. Αλλα σημασια εχει αγαπη μου να ειναι καλα τα μωρακια μας, ειτε με θηλασμο ειτε με ξενο. 

Τι κανεις κοριτσι μου?? Πως εισαι???

Εμενα κολικους δεν μου εχει κανει προς το παρον, αλλα εχουμε θεμα δερματικο. Ξεφλουδιζει ολοκληρος και δεν ξερω τι φταιει. Αντι για αμυγδαλελαιο του βαζω βαλσαμελαιο, ειναι παρομοιου τυπου απλα χωρις την βιταμινη α που εχει το αμυγδαλελαιο. Και παρηγγειλα κ ειδικες κρεμες για δερματιτιδες κ ξηροδερμιες μηπως δω διαφορα γιατι καθε μερα ειναι κ χειροτερα. Σκεφτομαι βεβαια μηπως τον πειραζει το απορρυπαντικο (?) ρουχων του. 

Οσο για τις αγκαλιτσες συμφωνω τοσο πολυ!!! 

Ποσο θα θελα να γυρισω ολο το Βελγιο! Γανδη, Μπριζ, αχ τοσο μαγικες πολεις!

Γιατί μωρέ το γλυκό μου; τόσο πολυθα του περάσει βαλσαμολαδο ειν αι πολύ καλό το βάζουν και όταν έχουν συγκαμα μεγάλου βαθμού. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ σε διάφορα. Τι απορυπαντικο χρησιμοποιείς; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου. Τωρα τον πλενω μερα παρα μερα. Θα το αραιωσω σε 2-3 φορες τη βδομαδα και απλα θα τον λουζω μονο καθημερινα γιατι εχει και νινιδα. Αν ειναι νινιδα κιολας αυτο, γιατι ειναι ξεφλουδισμα οπως στο υπολοιπο σωμα, απλα ειναι στο κεφαλι. Ελπιζω να περασει γιατι ειναι πολυ χαλια. 

οτι θα περασει θα περασει αυτο ειναι σιγουρο, ειναι κατι συνηθες γενικα και απολυτα ακινδυνο,.. απλα θα δοκιμασεις καποια πραματα μεχρι να δεις τι λειτουργει στο μπεμπακι σου, ολα καλα θα πανε δεν ειναι τιποτα.

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πριν καμιά ώρα γύρισα από τη γυναικολόγο μου... Έχω μια ωραιότατη κύστη 3,7 εκατοστά, θέλει παρακολούθηση μου είπε αρχικά και βλέπουμε, σε ένα μήνα πάλι θα πάω... Η μήτρα δεν έχει επανέλθει ακόμα στα φυσιολογικά της, ο τράχηλος μετατοπιστηκε προς τα πίσω (έκλαψα απ τον πόνο μέχρι να τον δει) και έχω ένα ενδομητριο αρκετά μεγάλο, συσσωρευμενο αίμα δηλαδή, θα έχω αίμα και κανένα μήνα ακόμα σίγουρα είπε.... Μόλις τελειώσει το αίμα θα πάω να βάλω σπιράλ... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γιατί μωρέ το γλυκό μου; τόσο πολυθα του περάσει βαλσαμολαδο ειν αι πολύ καλό το βάζουν και όταν έχουν συγκαμα μεγάλου βαθμού. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ σε διάφορα. Τι απορυπαντικο χρησιμοποιείς; 

Που εισαι εσυ μικρη τσουπριτσα?? 

Το αρκαδι χρησιμοποιω αγαπη

 

 

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια πριν καμιά ώρα γύρισα από τη γυναικολόγο μου... Έχω μια ωραιότατη κύστη 3,7 εκατοστά, θέλει παρακολούθηση μου είπε αρχικά και βλέπουμε, σε ένα μήνα πάλι θα πάω... Η μήτρα δεν έχει επανέλθει ακόμα στα φυσιολογικά της, ο τράχηλος μετατοπιστηκε προς τα πίσω (έκλαψα απ τον πόνο μέχρι να τον δει) και έχω ένα ενδομητριο αρκετά μεγάλο, συσσωρευμενο αίμα δηλαδή, θα έχω αίμα και κανένα μήνα ακόμα σίγουρα είπε.... Μόλις τελειώσει το αίμα θα πάω να βάλω σπιράλ... 

Η κυστη αγαπη πως προεκυψε?? Επαιξε ρολο ο τοκετος?? 

Το αιμα ενταξει μη σε απασχολει πολυ, θα πεσει και θα φυγει σιγα σιγα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Που εισαι εσυ μικρη τσουπριτσα?? 

Το αρκαδι χρησιμοποιω αγαπη

 

 

Η κυστη αγαπη πως προεκυψε?? Επαιξε ρολο ο τοκετος?? 

Το αιμα ενταξει μη σε απασχολει πολυ, θα πεσει και θα φυγει σιγα σιγα

Εδώ σπίτι με την μικρούλα μου κάνει όλο χαρουλες και μου δίνει φιλάκι ανοίγει το στόμα και πέφτει στο μαγουλο και μου λέει μα.το δικό σου το μπουμπούκακι τι κάνει ζιζακι θέλει συνέχεια; Σκόνη η υγρό γιατί εμένα μου είχε πει όχι σκόνη γιατί δεν διαλύετε. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εδώ σπίτι με την μικρούλα μου κάνει όλο χαρουλες και μου δίνει φιλάκι ανοίγει το στόμα και πέφτει στο μαγουλο και μου λέει μα.το δικό σου το μπουμπούκακι τι κάνει ζιζακι θέλει συνέχεια; Σκόνη η υγρό γιατί εμένα μου είχε πει όχι σκόνη γιατί δεν διαλύετε. 

Ναι, ειχε παρει ο αντρας μου σκονη και οντως δεν διαλυοταν. Και απο την αρχη που το διαπιστωσα το αλλαξα σε υγρο. 

Αχ μωρε ποσο γλυκοοο το ζουζουνι σουουου. Πεθαινωωω. Εγω για να χω την αυταπατη οτι μου δινει φιλι, εκει που παω να τον βαλω στο στηθος και ανοιγει διαπλατα το στομα του, του κανω μια τσουουπ και τον ανεβαζω στο μαγουλο μου χαχα και ειναι σαν να μου δινει φιλι. Τον ξεγελαω, σατανικο σχεδιο χεχεχε. Μετα βεβαια αρχιζει και κλαιει γιατι χεστηκε για το φιλι, το στηθος θελει, αλλα δε βαριεσαι, εγω την αυταπατη μου την ζω χαχαχα

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι, ειχε παρει ο αντρας μου σκονη και οντως δεν διαλυοταν. Και απο την αρχη που το διαπιστωσα το αλλαξα σε υγρο. 

Αχ μωρε ποσο γλυκοοο το ζουζουνι σουουου. Πεθαινωωω. Εγω για να χω την αυταπατη οτι μου δινει φιλι, εκει που παω να τον βαλω στο στηθος και ανοιγει διαπλατα το στομα του, του κανω μια τσουουπ και τον ανεβαζω στο μαγουλο μου χαχα και ειναι σαν να μου δινει φιλι. Τον ξεγελαω, σατανικο σχεδιο χεχεχε. Μετα βεβαια αρχιζει και κλαιει γιατι χεστηκε για το φιλι, το στηθος θελει, αλλα δε βαριεσαι, εγω την αυταπατη μου την ζω χαχαχα

Ξεπλυνετα ολα τα ρουχακια με επιπλέον ξέβγαλμα που ειχες πλύνει. Με την σκόνη γιατί μένει μέσα στο υφασμα δεν ξεπλενεται. Μου έρχετε να την φάω όλο γλυκες μου κάνει. Θα σου δώσει και εσενα φιλάκι είναι μικρουλης ακομα μην τον τσαντηζεις και δεν του δίνεις το ζιζακι γιατί θα ανοίξει την σειρήνα και αντε να σταματήσει έτσι έκανε και η δικιά μου αν της επερνες το ζιζακι πόλεμος γινόταν τώρα γίνεται με το κουτάλι αν της το πάρω θα φαΐ και εμένα!!! 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Που εισαι εσυ μικρη τσουπριτσα?? 

Το αρκαδι χρησιμοποιω αγαπη

 

 

Η κυστη αγαπη πως προεκυψε?? Επαιξε ρολο ο τοκετος?? 

Το αιμα ενταξει μη σε απασχολει πολυ, θα πεσει και θα φυγει σιγα σιγα

Δεν μου είπε ότι φταίει ο τοκετός η ή εγκυμοσύνη, γενικά εγώ από μικρή εμφάνιζα πότε πότε κύστες αλλά πιο μικρές ανευ σημασίας... Τι να πω, θα δείξει πως θα πάει, θα μάθω τον άλλο μήνα!!! Πάντως πήρα το οκ να κάνω σεξ χαχαχαχαχα!!!! Το θέμα είναι ότι με το αίμα ούτε καν πρόκειται να κάνω, οπότε πάλι υπομονή... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέερα κοριτσια μου!! 

Να ρωτησω.. απο κιλα πως πατε?? Εμενα μου χουν μεινει ακομα 2 κιλα, αλλα πειναω συνεχεια! Λεγανε με τον θηλασμο χανεις κιλα, αλλα μαλλον εγω θα παρω οπως το παω. Τρωω ολη την ωρα. Επισης εχει αλλαξει το σωμα μου. Ενω η κοιλια εχει ψιλοεπανελθει, αν και εχει γινει λιγο μαλακη να το πω??? Δεν ειναι τοσο τσιτα οσο πριν... Εχει ανοιξει η περιφερεια μου!! 

Λεω να φωναζω την πεθερα να μου κραταει καμια ωρα τον μικρο και να πηγαινω για τρεξιμο μπας κ μαζεψω! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέερα κοριτσια μου!! 

Να ρωτησω.. απο κιλα πως πατε?? Εμενα μου χουν μεινει ακομα 2 κιλα, αλλα πειναω συνεχεια! Λεγανε με τον θηλασμο χανεις κιλα, αλλα μαλλον εγω θα παρω οπως το παω. Τρωω ολη την ωρα. Επισης εχει αλλαξει το σωμα μου. Ενω η κοιλια εχει ψιλοεπανελθει, αν και εχει γινει λιγο μαλακη να το πω??? Δεν ειναι τοσο τσιτα οσο πριν... Εχει ανοιξει η περιφερεια μου!! 

Λεω να φωναζω την πεθερα να μου κραταει καμια ωρα τον μικρο και να πηγαινω για τρεξιμο μπας κ μαζεψω! 

Καλημέρα κορίτσι εγώ τα έλεγα ότι αντί να χάσεις περνεις αλλά δεν με άκουγε κανένας. Όλο πείνας και δεν ξέρεις τι να φας εμένα της έκαναν κολικούς και δεν μπορούσα να τα φάω τίποτα. Η περιφέρεια ανοίγει εμένα δεν έχει μαζέψει ακόμαην φανταστείς δεν φενεται αλλά εμένα δεν μου κάθονται καλά κάποια ρούχα. Ευτυχώς η κοιλιά μάζεψε δεν ήταν και μεγάλη.αν μπορείς να πηγαίνεις για περπατημα να πας θα σου κάνει καλό. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέερα κοριτσια μου!! 

Να ρωτησω.. απο κιλα πως πατε?? Εμενα μου χουν μεινει ακομα 2 κιλα, αλλα πειναω συνεχεια! Λεγανε με τον θηλασμο χανεις κιλα, αλλα μαλλον εγω θα παρω οπως το παω. Τρωω ολη την ωρα. Επισης εχει αλλαξει το σωμα μου. Ενω η κοιλια εχει ψιλοεπανελθει, αν και εχει γινει λιγο μαλακη να το πω??? Δεν ειναι τοσο τσιτα οσο πριν... Εχει ανοιξει η περιφερεια μου!! 

Λεω να φωναζω την πεθερα να μου κραταει καμια ωρα τον μικρο και να πηγαινω για τρεξιμο μπας κ μαζεψω! 

στο συνολο εβαλα 11,5 κιλα, τα 10 φυγανε κατευθειαν ! το τελευταιο 1,5 ομως εμεινε,... το βρισκω αδικο τι να πω, δεν εβαλα τοσα πολλα για να μου μεινουνε κιολας... η κοιλια μου επεσε σχεδον κατευθειαν -δεν ητανε και μεγαλη- αλλα το δερμα ναι ειναι ποιο μαλακό απ οτι πριν στο σημειο εκεινο. ευτυχως δεν εκανα καμια ραγάδα πουθενα. γενικα το σωμα μου ειναι ακριβως οπως πριν αλλα δεν ξερω που βρισκεται αυτο το 1,5 κιλο και γιατι δε το χανω.. στο φαγητο μου ποτέ δεν ημουνα ακραια ουτε τσιμπολογαω ποτέ, .. ως πρωταρα αναρωτιεμαι μηπως η επαναφορα δεν εχει ολοκληρωθει ακομα και ισως φυγει απο μονο του καποια στιγμή. ή δεν εχει καμια σχέση οτι ητανε να χαθει χαθηκε και πρεπει να το προσπαθησω εγω ? τι λετε οι πιο εμπειρες ?

επισης η καφέ γραμμή στην κοιλιά -linea negra- δεν εφυγε ειναι ακομα εκει και το σκουρο χρωμα στις θηλες επισης ... ποτε φευγουνε πανω κατω ? 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...