Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Andri M είπε:

Δεν θα σου συνέστηνα το συγκεκριμένο κέντρο για δανεικά. Θα καταλήξεις με 2 βλαστοκύστες, που αντιστοιχούν σε 1 μόνο προσπάθεια. Έκανα 3 προσπάθειες στο Γένεσις με δικό μου υλικό, και ο ίδιος ο γιατρός μου, όταν του μίλησα για δωρεά, με απέτρεψε από το να κάνω τη διαδικασία εκεί. Παρόλα αυτά, έκανα συζήτηση με την υπεύθυνη, (τη Δήμητρα που ψευδίζει λιγουλάκι) και μου είχε πει οτι παίρνουν απο τη δότρια συνήθως 5 με 10 ωάρια. Στη δική μου σκέψη, ουσιαστικά δίνουν 5 ωάρια ανά ζευγάρι, και για αυτό καταλήγουν με 2 βλαστοκύστες.

Επίσης, θα σε συμβούλευα να αποφύγεις και το εμβρυογένεσις για δωρεά, διότι και εκεί 2 βλαστοκύστες δίνουν.

Εχεις απόλυτο δίκιο. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious said:

Εχεις απόλυτο δίκιο. 

Δανάη ονομάζεται η υπεύθυνη στο Γένεσις, έχετε δίκιο κορίτσια!

Just now, Andri M said:

Δανάη ονομάζεται η υπεύθυνη στο Γένεσις, έχετε δίκιο κορίτσια!

Α, να προσθέσω ότι η πρώτη μου προσπάθεια με δωρεά ωαρίων έγινε στο Ιασώ, στον Ζερβ, ο οποίος ενώ μας είχε εγγυηθεί ότι θα έχουμε βλαστοκύστες για δύο προσπάθειες τουλάχιστον, και είχε πει ότι ο ίδιος παρακολουθεί τη δότρια, τελικά μας έδωσε 2 βλαστοκύστες 3ΒC 2ΒB, με καμία έκπτωση στην τιμή, και φυσικά το αποτέλεσμα ήταν αρνητική χοριακή. Αυτός τώρα έχει πάει στο Μητέρα. Θα συμβούλευα μακριά από αυτόν!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Δανάη ονομάζεται η υπεύθυνη στο Γένεσις, έχετε δίκιο κορίτσια!

Α, να προσθέσω ότι η πρώτη μου προσπάθεια με δωρεά ωαρίων έγινε στο Ιασώ, στον Ζερβ, ο οποίος ενώ μας είχε εγγυηθεί ότι θα έχουμε βλαστοκύστες για δύο προσπάθειες τουλάχιστον, και είχε πει ότι ο ίδιος παρακολουθεί τη δότρια, τελικά μας έδωσε 2 βλαστοκύστες 3ΒC 2ΒB, με καμία έκπτωση στην τιμή, και φυσικά το αποτέλεσμα ήταν αρνητική χοριακή. Αυτός τώρα έχει πάει στο Μητέρα. Θα συμβούλευα μακριά από αυτόν!

Super χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Super χοριακη!!!

Καλή είναι ναι...απλώς είχα ένα επεισόδιο με αιματάκι και τώρα είμαι ξαπλωμένη και απλώς ελπίζω να μην έχει γίνει τίποτα κακό!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, happykar είπε:

Κοριτσια, εχετε καμια εμπειρια απο Παντο για δανεικα;

Εγώ εμπειρία έχω μόνο από εμβρυγ... , εκεί είχα μιλήσει με τη συντονίστρια του κέντρου για τα χαρακτηριστικά και την ομάδα αίματος!!! Μακρυά όμως, δίνουν πάντα μόνο δυο και έχω διαβάσει και περίπτωση που έδωσαν ένα... Έχω διαβάσει τι σου είπε ο Τσιρ.. δεν έχω πάει ποτέ , ξέρω από τη νύφη μου ότι είναι πολύ ιδιόρρυθμος , μακρυά επίσης από το ξυδ.. στο medim... ο πρώτος που επισκέφτηκα στην καριέρα μου έμπορος απλά μου έλεγε να βρούμε μια Ρωσίδα να μου μοιάζει ( έχω κόκκινα μαλλιά και γαλάζια μάτια) !!! Εγώ τώρα είναι στο σφακ , εάν χρειαστεί να πάρω θα πάω στο ιακεν.. γιατί με αυτό συνεργάζεται...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri M said:

Καλή είναι ναι...απλώς είχα ένα επεισόδιο με αιματάκι και τώρα είμαι ξαπλωμένη και απλώς ελπίζω να μην έχει γίνει τίποτα κακό!

Ο γιατρος τι ειπε; λιγο δεν ειναι ανησυχητικο μου ειχε πει εμενα αν δω. Ξαπλα ομως!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Ο γιατρος τι ειπε; λιγο δεν ειναι ανησυχητικο μου ειχε πει εμενα αν δω. Ξαπλα ομως!!

Ναι, ο γιατρός είπε ξεκούραση, να είμαι ξαπλωμένη. Και πραγματικά, νιώθω οτι βοηθάει. Γιατί όταν σηκώνομαι και κάθομαι καθιστή, νιώθω πίεση χαμηλά, η οποία υποχωρεί μόλις ξανά ξαπλώνω. Υπομονή κάνω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Andri M είπε:

Καλή είναι ναι...απλώς είχα ένα επεισόδιο με αιματάκι και τώρα είμαι ξαπλωμένη και απλώς ελπίζω να μην έχει γίνει τίποτα κακό!

Μη φοβάσαι. Όλες το είχαμε. Τιποτα κακο δεν έχει γίνει. Ξάπλωσε όμως προληπτικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Μη φοβάσαι. Όλες το είχαμε. Τιποτα κακο δεν έχει γίνει. Ξάπλωσε όμως προληπτικα

Αχ...μακάρι...γιατί ήταν τρομακτικό και βέβαια ξύπνησαν μνήμες και φόβοι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

Έχω στεναχωρηθεί όσο δεν φαντάζεσαι...έχω περάσει αρνητική χοριακη από δανεικά ωάρια και νομίζω ότι είναι η χειρότερη χοριακη που έχω πάρει από όλες τις προσπάθειες εξωσωματικής που έκανα. Είναι εκεί που φτάνεις και λες ότι το σωμα μου με  προδίδει, δεν θέλει να γίνω μάνα, νιώθεις ένα άδειο κουφάρι. Πόσο συμπάσχω μαζί σου....πόσο πολύ θέλω να σε πάρω μια αγκαλιά.

Τον Θεό ας τον αφήσουμε εκεί που είναι, είμαι σίγουρη ότι έχει σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθεί αν θέλει από το αν θα γίνεις μανούλα εσύ. 

Προχωρα back to back στην επόμενη προσπάθεια. Θα έρθει το μωράκι σου γλυκιά μου και θα είναι από τα πιο αγαπημένα μας "ανιψάκια" ....

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Θυμάμαι που τα λέγαμε στο άλλο perents και εγω ακόμη στον αγώνα.. Ρε συ όλο φαντάζομαι διαφορα.Οτι τελικά κάτι έχω και δεν κάνω μωρό. Μάλλον δε θα πάμε στον αμέσως επόμενο κύκλο γιατί ποτέ να το οργανώσουμε; Είμαστε και μακρυά.. Και έπρεπε ήδη να κάνω ορμόνες.. Ήδη κάθε μέρα που περνάει, τόσο απογοητευτηκα που σκέφτομαι την αναμονή για τη δεύτερη δότρια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

@Ελισώ εκανες επαναληπτικη σήμερα? σε σκεφτομαι!! :wub:

Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι <3

Ο γιατρός ζήτησε την Δευτέρα επαναληπτική και όχι σήμερα.

Ευτυχώς δηλαδή γιατί το εργαστήριο που πηγαίνω Σαββατοκύριακο είναι κλειστό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Εμεν ο Τσιρ που ειναι ο γιατρος μου μου εχει φερθει αψογα. Και αυτος κ ολο το team, η οργανωση, το οτι σε οποιον κ να μιλησω  ξερουν ακριβως ποια ειμαι κ σε τι φαση ειμαι, μου απαντανε σε οτι κ αν ρωτησω, κ την πιο βλακεια, μεσα σε μια ωρα το παρα πολυ, ο γιατρος σε ολες τις συναντησεις ηταν φιλικοτατος, επαγγελματιας, επιστημονας. Τι να πω ειναι κ η χημεια  σιγουρα!

Αλλα ο δευτερος που θα επελεγα ειναι ο Παπαθανα. Απο την ερευνα που εκανα μονο αυτοι τοι 2 εχουν ξεκαθαρες κ αμεσες επιτυχιες, για μενα παντα βεβαια. 

Σε ευχαριστω για την εμπειρία που μοιράστηκες! Δεν αμφισβητώ προς θεού το πως μπορεί να συμπεριφέρεται σε όλα τα κορίτσια, μάλλον επειδή ερχόμουν από άλλο κέντρο με το οποίο φαίνεται πως υπάρχει μια άτυπη κόντρα, μάλλον επειδή εγώ δεν απευθύνθηκα σε αυτόν για δανεικα αλλά για γενική γνώμη, του άναψα τα λαμπάκια!!

3 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Δανάη ονομάζεται η υπεύθυνη στο Γένεσις, έχετε δίκιο κορίτσια!

Α, να προσθέσω ότι η πρώτη μου προσπάθεια με δωρεά ωαρίων έγινε στο Ιασώ, στον Ζερβ, ο οποίος ενώ μας είχε εγγυηθεί ότι θα έχουμε βλαστοκύστες για δύο προσπάθειες τουλάχιστον, και είχε πει ότι ο ίδιος παρακολουθεί τη δότρια, τελικά μας έδωσε 2 βλαστοκύστες 3ΒC 2ΒB, με καμία έκπτωση στην τιμή, και φυσικά το αποτέλεσμα ήταν αρνητική χοριακή. Αυτός τώρα έχει πάει στο Μητέρα. Θα συμβούλευα μακριά από αυτόν!

Καταλαβα... σε ποιον είσαι Andri??

2 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Καλή είναι ναι...απλώς είχα ένα επεισόδιο με αιματάκι και τώρα είμαι ξαπλωμένη και απλώς ελπίζω να μην έχει γίνει τίποτα κακό!

Να πανε( και θα πάνε) όλα κατ’ευχην!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar said:

Σε ευχαριστω για την εμπειρία που μοιράστηκες! Δεν αμφισβητώ προς θεού το πως μπορεί να συμπεριφέρεται σε όλα τα κορίτσια, μάλλον επειδή ερχόμουν από άλλο κέντρο με το οποίο φαίνεται πως υπάρχει μια άτυπη κόντρα, μάλλον επειδή εγώ δεν απευθύνθηκα σε αυτόν για δανεικα αλλά για γενική γνώμη, του άναψα τα λαμπάκια!!

Καταλαβα... σε ποιον είσαι Andri??

Να πανε( και θα πάνε) όλα κατ’ευχην!!

Εγώ είμαι στον Παπαθανάκο/Κούρτη. Βασικά ο Κούρτης παρακολουθεί πριν και κάνει την εμβρυομεταφορά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ said:

Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι <3

Ο γιατρός ζήτησε την Δευτέρα επαναληπτική και όχι σήμερα.

Ευτυχώς δηλαδή γιατί το εργαστήριο που πηγαίνω Σαββατοκύριακο είναι κλειστό.

Μια χαρα, τοτε κατσε αναπαυτικα και περιμενουμε νεακια Δευτερα! :wub:  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...