Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, happykar said:

Σε ευχαριστω για την εμπειρία που μοιράστηκες! Δεν αμφισβητώ προς θεού το πως μπορεί να συμπεριφέρεται σε όλα τα κορίτσια, μάλλον επειδή ερχόμουν από άλλο κέντρο με το οποίο φαίνεται πως υπάρχει μια άτυπη κόντρα, μάλλον επειδή εγώ δεν απευθύνθηκα σε αυτόν για δανεικα αλλά για γενική γνώμη, του άναψα τα λαμπάκια!!

Καταλαβα... σε ποιον είσαι Andri??

Να πανε( και θα πάνε) όλα κατ’ευχην!!

Γι' αυτο ειμαστε εδω για να.λεμε τις εμπειριες μας! Το τι κανει κλικ ειναι διαφορετικο!  Σου ευχομαι συντομα εγκυουλα με.οποιο γιατρο πας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 43 λεπτά , Andri M είπε:

Αχ...μακάρι...γιατί ήταν τρομακτικό και βέβαια ξύπνησαν μνήμες και φόβοι...

Το έζησα κ εγω στην έκτη εβδομάδα. Μετά σταμάτησε κ είχα κάποιες φορές καφε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

O Παπαθανακος τι κάνει τότε; 

Χαχααχαχα! Αναλαμβάνει μετά, την παρακολούθηση της εγκυμοσύνης και τη γέννα. Έχω την εντύπωση ότι κάνει και διεγέρσεις. Ζήτησα να προχωρήσω με δωρεά και έτσι με σύστησε στον Κούρτη.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Γι' αυτο ειμαστε εδω για να.λεμε τις εμπειριες μας! Το τι κανει κλικ ειναι διαφορετικο!  Σου ευχομαι συντομα εγκυουλα με.οποιο γιατρο πας!

Σε ευχαριστω πολύ Blondie!! Να έχεις και συ μια ανέφελη εγκυμοσύνη, να το χαρείς μέχρι το τέρμα!!!

Just now, Andri M είπε:

Εγώ είμαι στον Παπαθανάκο/Κούρτη. Βασικά ο Κούρτης παρακολουθεί πριν και κάνει την εμβρυομεταφορά. 

Ευχαριστω και πάλι καλή ξεκούραση και μετά να προχωρήσει η εγκυμοσύνη ανέμελα και με χαρά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happykar said:

Σε ευχαριστω πολύ Blondie!! Να έχεις και συ μια ανέφελη εγκυμοσύνη, να το χαρείς μέχρι το τέρμα!!!

Ευχαριστω και πάλι καλή ξεκούραση και μετά να προχωρήσει η εγκυμοσύνη ανέμελα και με χαρά!!!

Αν όντως ψάχνεις γιατρό/κέντρο για το επόμενο βήμα, θα σου έλεγα να κλείσεις ένα ραντεβού με τον δικό μου. Τον έχουν και άλλα κορίτσια από εδώ. Υπάρχουν ήδη δύο κορίτσια που έμειναν έγκυες με την πρώτη προσπάθεια,έχουν φέρει στον κόσμο τα παιδάκια τους, η μία έχει μία κορούλα, και η άλλη έχει δίδυμα! Τώρα είμαστε δύο οι εγκυούλες από το φόρουμ, είναι σε αρχικό στάδιο η εγκυμοσύνη βέβαια.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση διέγερσης αυτή τη στιγμή απλά αν δεν τα καταφέρουμε δεν θα προχωρήσω άλλο με τα δικά μου. Γι αυτό θέλω να είμαι έτοιμη για το επόμενο βήμα! Δρν υπάρχει και πολύς χρόνος για χάσιμο! Ναι, με βοηθήσατε πολύ με αυτά που μου είπατε, σας ευχαριστω πολύ κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Χαχααχαχα! Αναλαμβάνει μετά, την παρακολούθηση της εγκυμοσύνης και τη γέννα. Έχω την εντύπωση ότι κάνει και διεγέρσεις. Ζήτησα να προχωρήσω με δωρεά και έτσι με σύστησε στον Κούρτη.

Δηλαδη αν κατάλαβα συνεργαζονται αυτοί οι δύο; Νομίζω ότι η Ραφαέλα και το Τουτουνι στον Παπαθανάκο ήταν με δωρεά. Δηλαδή αυτός την εκανε  κυρίως τη διαδικασία. Γιατί εσύ όπως το λες ο Κούρτης έκανε την προσπάθεια γιατί μπορεί εσύ να είχες άλλο γυναικολόγο για την εγκυμοσύνη σου. 

Just now, Andri M είπε:

Αν όντως ψάχνεις γιατρό/κέντρο για το επόμενο βήμα, θα σου έλεγα να κλείσεις ένα ραντεβού με τον δικό μου. Τον έχουν και άλλα κορίτσια από εδώ. Υπάρχουν ήδη δύο κορίτσια που έμειναν έγκυες με την πρώτη προσπάθεια,έχουν φέρει στον κόσμο τα παιδάκια τους, η μία έχει μία κορούλα, και η άλλη έχει δίδυμα! Τώρα είμαστε δύο οι εγκυούλες από το φόρουμ, είναι σε αρχικό στάδιο η εγκυμοσύνη βέβαια.

Δηλαδη με τον Παπαθανάκο να κλείσει ή τον Κούρτη; Νομίζω ότι η δότρια βρέθηκε γρήγορα σχετικα; Και πήρες από 10 ωαρια 4 βλαστοκυστες;Συγνώμη που ρωτάμε τα ίδια  και μπορεί να τα έχουμε ξαναρώτησει αλλά είμαστε πολλές και μπερδευομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Δηλαδη αν κατάλαβα συνεργαζονται αυτοί οι δύο; Νομίζω ότι η Ραφαέλα και το Τουτουνι στον Παπαθανάκο ήταν με δωρεά. Δηλαδή αυτός την εκανε  κυρίως τη διαδικασία. Γιατί εσύ όπως το λες ο Κούρτης έκανε την προσπάθεια γιατί μπορεί εσύ να είχες άλλο γυναικολόγο για την εγκυμοσύνη σου. 

Δηλαδη με τον Παπαθανάκο να κλείσει ή τον Κούρτη; Νομίζω ότι η δότρια βρέθηκε γρήγορα σχετικα; Και πήρες από 10 ωαρια 4 βλαστοκυστες;Συγνώμη που ρωτάμε τα ίδια  και μπορεί να τα έχουμε ξαναρώτησει αλλά είμαστε πολλές και μπερδευομαστε.

Σωστά, η Ραφαέλα και το Τουτουνι ήταν με δωρεά. Ο Παπαθανάκος τις σύστησε στον Κούρτη. Ο Κούρτης ανέλαβε όλη τη διαδικασία, την εύρεση της δότριας, την διέγερσή της, την ωοληψία της, την προετοιμασία του ενδομητρίου της λήπτριας (με συνεχείς τεχνητούς δοκιμαστικούς κύκλους) και τέλος έκανε και την εμβρυομεταφορά. Ο Παπαθανάκος ανέλαβε την παρακολούθηση της κύησης και τη γέννα. 

Δεν ξέρω πόσα ήταν τα αρχικά ωάρια. Προφορικά μου είχε πει ο Κούρτης ότι ήταν 8. Ναι, κατέληξα με 4 βλαστοκύστες. Έβαλα τις 2 (και οι δύο ήταν 4ΑΑ).

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Το έζησα κ εγω στην έκτη εβδομάδα. Μετά σταμάτησε κ είχα κάποιες φορές καφε

Εγω κορίτσια κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι για 3 ημέρες είχα καφέ μετά την εμβρυομεταφορα. Είχα λίγα μετά την εμβρυομεταφορα από τον καθετήρα, το θεώρησα φυσιολογικό. Πόνεσα το λιγότερο από κάθε φορά. Σταμάτησαν. Και την επόμενη μέρα από το μεσημέρι ξαναξεκινησαν.Ξεχασα να το πω στο Σφακ.Και η prg ήτανε πολύ καλή. Μόνο ο γυναικολογος μου μου εδωσε ένα μπισκοπαν για τα πονάκια. Είναι λογικό από τον καθετήρα; Πρώτη φορά μου συνεβει. 

Just now, Andri M είπε:

Σωστά, η Ραφαέλα και το Τουτουνι ήταν με δωρεά. Ο Παπαθανάκος τις σύστησε στον Κούρτη. Ο Κούρτης ανέλαβε όλη τη διαδικασία, την εύρεση της δότριας, την διέγερσή της, την ωοληψία της, την προετοιμασία του ενδομητρίου της λήπτριας (με συνεχείς τεχνητούς δοκιμαστικούς κύκλους) και τέλος έκανε και την εμβρυομεταφορά. Ο Παπαθανάκος ανέλαβε την παρακολούθηση της κύησης και τη γέννα. 

Α και στα κορίτσια ο Κούρτης τα έκανε όλα; Δεν το ήξερα. Άρα το ραντεβού για το "δίδυμο" πρέπει με τον Κούρτη να γίνει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious said:

Εγω κορίτσια κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι για 3 ημέρες είχα καφέ μετά την εμβρυομεταφορα. Είχα λίγα μετά την εμβρυομεταφορα από τον καθετήρα, το θεώρησα φυσιολογικό. Πόνεσα το λιγότερο από κάθε φορά. Σταμάτησαν. Και την επόμενη μέρα από το μεσημέρι ξαναξεκινησαν.Ξεχασα να το πω στο Σφακ.Και η prg ήτανε πολύ καλή. Μόνο ο γυναικολογος μου μου εδωσε ένα μπισκοπαν για τα πονάκια. Είναι λογικό από τον καθετήρα; Πρώτη φορά μου συνεβει. 

Μου συνέβη και εμένα αυτή τη φορά μετά την εμβρυομεταφορά να έχω κάτι καφέ "ίνες" και λίγο ροζ αίμα. Ήταν την επομένη της εμβρυομεταφοράς. Εννοείται ότι επικοινώνησα με τον Κούρτη και μου είπε να μην ανησυχώ, ότι ενίοτε, ο τράχηλος, από τα πολλά οιστρογόνα γίνεται ελαφρώς αιμορραγικός και ότι δεν έχει σχέση με την έκβαση της εμβρυομεταφοράς. Και όντως, έτσι φαίνεται, δεν έχει σχέση με το αποτέλεσμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Σωστά, η Ραφαέλα και το Τουτουνι ήταν με δωρεά. Ο Παπαθανάκος τις σύστησε στον Κούρτη. Ο Κούρτης ανέλαβε όλη τη διαδικασία, την εύρεση της δότριας, την διέγερσή της, την ωοληψία της, την προετοιμασία του ενδομητρίου της λήπτριας (με συνεχείς τεχνητούς δοκιμαστικούς κύκλους) και τέλος έκανε και την εμβρυομεταφορά. Ο Παπαθανάκος ανέλαβε την παρακολούθηση της κύησης και τη γέννα. 

Δεν ξέρω πόσα ήταν τα αρχικά ωάρια. Προφορικά μου είχε πει ο Κούρτης ότι ήταν 8. Ναι, κατέληξα με 4 βλαστοκύστες. Έβαλα τις 2 (και οι δύο ήταν 4ΑΑ).

Πάρα πολύ καλά τα πήγατε.Και θα πάνε όλα καλά. Απλά μου κάνει εντύπωση για τα κέντρα που δεν εχουν μια σταθερή. Και παίζει πολύ η τύχη. Και η Ραφαέλα και το Τουτουνι πήρανε πάνω από 10 ωαρια  νομίζω 13 και λογω πολύ καλού σπέρματος πήρανε πάνω από 10 βλαστοκυστες. Που η αλήθεια είναι και οι δύο κάνουν τη δουλειά, αλλά καταλάβαινεις πως το λέω.. 

Just now, Andri M είπε:

Μου συνέβη και εμένα αυτή τη φορά μετά την εμβρυομεταφορά να έχω κάτι καφέ "ίνες" και λίγο ροζ αίμα. Ήταν την επομένη της εμβρυομεταφοράς. Εννοείται ότι επικοινώνησα με τον Κούρτη και μου είπε να μην ανησυχώ, ότι ενίοτε, ο τράχηλος, από τα πολλά οιστρογόνα γίνεται ελαφρώς αιμορραγικός και ότι δεν έχει σχέση με την έκβαση της εμβρυομεταφοράς. Και όντως, έτσι φαίνεται, δεν έχει σχέση με το αποτέλεσμα.

Εγω ανεβάζω οιστρογόνα αρκετά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Πάρα πολύ καλά τα πήγατε.Και θα πάνε όλα καλά. Απλά μου κάνει εντύπωση για τα κέντρα που δεν εχουν μια σταθερή. Και παίζει πολύ η τύχη. Και η Ραφαέλα και το Τουτουνι πήρανε πάνω από 10 ωαρια  νομίζω 13 και λογω πολύ καλού σπέρματος πήρανε πάνω από 10 βλαστοκυστες. Που η αλήθεια είναι και οι δύο κάνουν τη δουλειά, αλλά καταλάβαινεις πως το λέω.. 

Η δική μου εκτίμηση είναι ότι στη δική μου περίπτωση τα ωάρια μοιράστηκαν. Και εγώ πήρα 4 και μία άλλη κοπέλα πήρε 4 και μία τρίτη πήρε 3 βλαστοκύστες. Πιστεύω έπεσε πολύς κόσμος συγχρόνως. Μια διαφορά ανάμεσα στη δική μου περίπτωση και τις περιπτώσεις της Ραφαέλα και του Τουτουνιού είναι ότι τα κορίτσια έδωσαν σπέρμα την ημέρα της ωοληψίας. Οι υπόλοιπες, είχαμε δώσει δείγμα πολύ νωρίτερα για κατάψυξη. Δεν σου κρύβω ότι απογοητεύτηκα όταν μου είπε ότι μου έμειναν 4 βλαστοκύστες (σημειωτέον, το σπέρμα είναι υποτίθεται πολύ καλό). Και πολλές φορές του ανέφερα και τη Ραφαέλα και το Τουτούνι, δείχνοντας τη δυσαρέσκειά μου για τον αριθμό των βλαστοκύστεων. Ιδανικά θα ήθελα 6 βλαστοκύστες, για να έχω περιθώριο...όπως ξέρουμε, δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχουμε εγκυμοσύνη με την πρώτη. 

Παρόλα αυτά,  η παρακολούθηση που έκανε ήταν υποδειγματική. Με έχει δει τουλάχιστον 20 φορές πριν την εμβρυομεταφορά. Είναι σχολαστικός, και παρότι με εκνεύρισε με τον αριθμό των βλαστοκύστεων, τον εμπιστευόμουν ότι θα κάνει το καλύτερο δυνατό για το ενδομήτριο.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Andri M said:

Καλή είναι ναι...απλώς είχα ένα επεισόδιο με αιματάκι και τώρα είμαι ξαπλωμένη και απλώς ελπίζω να μην έχει γίνει τίποτα κακό!

Αντρη μου .... Και εγω είχα αιματακι άλλοτε στο σκούπισμα άλλοτε λερωνωταν ακόμα και το παντελόνι μου... Επερνα προγεστερόνη υποθετα και ένεση... Υπομονή ηηηη ξάπλα όχι δουλίτσες... Τίποτα χαλαρά και όλα θα πανε καλά.... 

Που είχα ρωτήσει τον γιατρό μου. Μου είπε δεν θέλουμε να υπάρχουν αιματακια αλλά είναι πολύ συχνω.... Και συνήθως σταματάνε κοντά στην 12 βδομάδα...

Υπομονή .... Και ξάπλα....::))××

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Η δική μου εκτίμηση είναι ότι στη δική μου περίπτωση τα ωάρια μοιράστηκαν. Και εγώ πήρα 4 και μία άλλη κοπέλα πήρε 4 και μία τρίτη πήρε 3 βλαστοκύστες. Πιστεύω έπεσε πολύς κόσμος συγχρόνως. Μια διαφορά ανάμεσα στη δική μου περίπτωση και τις περιπτώσεις της Ραφαέλα και του Τουτουνιού είναι ότι τα κορίτσια έδωσαν σπέρμα την ημέρα της ωοληψίας. Οι υπόλοιπες, είχαμε δώσει δείγμα πολύ νωρίτερα για κατάψυξη. Δεν σου κρύβω ότι απογοητεύτηκα όταν μου είπε ότι μου έμειναν 4 βλαστοκύστες (σημειωτέον, το σπέρμα είναι υποτίθεται πολύ καλό). Και πολλές φορές του ανέφερα και τη Ραφαέλα και το Τουτούνι, δείχνοντας τη δυσαρέσκειά μου για τον αριθμό των βλαστοκύστεων. Ιδανικά θα ήθελα 6 βλαστοκύστες, για να έχω περιθώριο...όπως ξέρουμε, δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχουμε εγκυμοσύνη με την πρώτη. 

Παρόλα αυτά,  η παρακολούθηση που έκανε ήταν υποδειγματική. Με έχει δει τουλάχιστον 20 φορές πριν την εμβρυομεταφορά. Είναι σχολαστικός, και παρότι με εκνεύρισε με τον αριθμό των βλαστοκύστεων, τον εμπιστευόμουν ότι θα κάνει το καλύτερο δυνατό για το ενδομήτριο.

 

Ναι και εγώ πιστεύω ότι μοιράστηκαν τα ωαρια.Δεν πιστεύω ότι έβγαλε μόνο 8.Γιατι η Ραφαέλα νομίζω έλεγε ότι της είπανε ότι θα τα πάρει όσα βγάλει η κοπέλα και  πιστεύει ότι τα πήρε όλα. Εμ.. και αυτή μπαίνει σπάνια για να μας τα θυμησει..Τρεχει τώρα η καλή μου. 

Εγω θεωρώ ότι παντού συμβαίνει αυτό. Όσο πιο γνωστη γίνεται μια "ιατρική επιλογή", μαζεύεται κόσμος, αυξάνεται η ζήτηση τόσο πέφτουν " οι υπηρεσιες". Να μην παρεξηγηθω. Δεν εννοώ ότι δεν είναι καλός ο γιατρός, μια χαρά εγκυος έμεινες, έκανε πολύ καλή δουλειά, αλλά καταλαβαίνεις πως το λέω.. Λειτουργεί και λίγο η επιχείρηση.Κάνουν πλέον ότι κάνουν όλοι. 4 βλαστοκυστες και όλοι ευχαριστημένοι. Αν έλεγες τα κορίτσια τότε ότι κάποια πήρε από αυτούς τους γιατρούς 3 βλαστοκυστες εγώ νομίζω  δε θα το πιστευαν.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...