Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Blondie 2020 είπε:

Αχ Μαιρη μου μακαρι. Σε ευχαριστω τοσο πολυ

:wub::wub:

Just now, SONIA79 είπε:

Ευχαριστώ πολύ:wub::wub::wub: Άσε θα πεθάνω μέχρι τις 18:00... Από τώρα τρέμω... Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!! Είχα κάνει τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε το φασολάκι μας:wub: Την Παρασκευή ένιωσα έναν στιγμιαίο πόνο σαν περιόδου, πήγα στην τουαλέτα & στο σκούπισμα είχα αίμα!!! μετά υπολείμματα καφέ & ενώ σταμάτησε όλο αυτό χθες πάλι είδα κάτι σαν μπεζ χρώμα...  Είμαι σαν τρελή από τότε, ξάπλα & μέσα στο άγχος... Έχω σκεφτεί όλα τα σενάρια... Σκατά...

Μακάρι Μαίρη μου:wub: Έχω πραγματικά τρελαθεί αυτή η 5η εβδομάδα μ' έχει τσακίσει.... 

Εγω στην έκτη το επαθα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Blondie 2020 said:

Αχ κ εσυ γσμωτο;; καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!

Μακαρι Μαιρη μου.. προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη αλλα.κλαιω

Ευχατιστω για το κουραγιο.. Θα δειξει..

Αχ...προσπάθησε να ηρεμήσεις ξανθούλα μου! Να δεις που όλα καλά θα πάνε!!!

Just now, MaryH said:

Μπραβο κοπέλα μου! Με το καλό να δεις κ τα σποράκια σου!

Αχ...μακάρι Μαιρούλα μου να πάνε όλα καλά....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Κορίτσια, έκανα χοριακή σήμερα, 15η ημέρα από την εμβρυομεταφορά και μόλις πήρα τα αποτελέσματα! 5939!!!

9η ημέρα: 355

11η ημέρα: 957 (Τη 10η ημέρα το βράδυ, έγινε το περιστατικό με το αίμα)

15η ημέρα: 5939

Σήμερα το βραδάκι θα κάνω και τον πρώτο μου υπέρηχο.....

Σουπερ νεα!!  Καλψς να δεις το η τα φασολακια σου!

Just now, SONIA79 said:

Ευχαριστώ πολύ:wub::wub::wub: Άσε θα πεθάνω μέχρι τις 18:00... Από τώρα τρέμω... Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!! Είχα κάνει τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε το φασολάκι μας:wub: Την Παρασκευή ένιωσα έναν στιγμιαίο πόνο σαν περιόδου, πήγα στην τουαλέτα & στο σκούπισμα είχα αίμα!!! μετά υπολείμματα καφέ & ενώ σταμάτησε όλο αυτό χθες πάλι είδα κάτι σαν μπεζ χρώμα...  Είμαι σαν τρελή από τότε, ξάπλα & μέσα στο άγχος... Έχω σκεφτεί όλα τα σενάρια... Σκατά...

Μακάρι Μαίρη μου:wub: Έχω πραγματικά τρελαθεί αυτή η 5η εβδομάδα μ' έχει τσακίσει.... 

Ολα καλα ν πανε!! Τι στο κσλο ρε γαμωτο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, μήπως παίρνετε αντιπηκτική αγωγή; Αν ναι ρωτήστε τον αιματολόγο σας τι να κάνετε. Κάποιες φορές η αντιπηκτική αγωγή προληπτικά κ χωρίς λογο, κάνει αιμάτωματαΑν βέβαια έχετε θρομβοφιλια αλλάζει το πραγμα. Ότι τελως πάντων έχετε αν παίρνετε αντιπηκτική αγωγή ενημερώστε τον ντοκ σας. Μπορεί να σας κόψουν το σαλοσπιρ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Βρε κορίτσια, μήπως παίρνετε αντιπηκτική αγωγή; Αν ναι ρωτήστε τον αιματολόγο σας τι να κάνετε. Κάποιες φορές η αντιπηκτική αγωγή προληπτικά κ χωρίς λογο, κάνει αιμάτωματαΑν βέβαια έχετε θρομβοφιλια αλλάζει το πραγμα. Ότι τελως πάντων έχετε αν παίρνετε αντιπηκτική αγωγή ενημερώστε τον ντοκ σας. Μπορεί να σας κόψουν το σαλοσπιρ

Εμενα μου ειπε να σταματησω τα σαλοσπιρ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

Βρε κορίτσια, μήπως παίρνετε αντιπηκτική αγωγή; Αν ναι ρωτήστε τον αιματολόγο σας τι να κάνετε. Κάποιες φορές η αντιπηκτική αγωγή προληπτικά κ χωρίς λογο, κάνει αιμάτωματαΑν βέβαια έχετε θρομβοφιλια αλλάζει το πραγμα. Ότι τελως πάντων έχετε αν παίρνετε αντιπηκτική αγωγή ενημερώστε τον ντοκ σας. Μπορεί να σας κόψουν το σαλοσπιρ

Εγώ παίρνω αντιπηκτικές και salospir μου είπε δεν κόβω τίποτα συνεχίζω κανονικά....


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Βρε κορίτσια, μήπως παίρνετε αντιπηκτική αγωγή; Αν ναι ρωτήστε τον αιματολόγο σας τι να κάνετε. Κάποιες φορές η αντιπηκτική αγωγή προληπτικά κ χωρίς λογο, κάνει αιμάτωματαΑν βέβαια έχετε θρομβοφιλια αλλάζει το πραγμα. Ότι τελως πάντων έχετε αν παίρνετε αντιπηκτική αγωγή ενημερώστε τον ντοκ σας. Μπορεί να σας κόψουν το σαλοσπιρ

Μαιρούλα μου, και εγώ έτσι ήξερα, ότι αν δούμε αιματάκι κόβουμε το σαλοσπίρ, και έτσι έκανα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (που βέβαια παλλινδρόμησε την 7η εβδομάδα), αλλά αυτή τη φορά, το βράδυ που είδα το αίμα, ειδοποίησα τον Κούρτη, και μου είπε οτι συνεχίζω κανονικά την αγωγή μου (και τις ηπαρρίνες) και τον ρώτησα συγκεκριμένα για το σαλοσπιρ και απάντησε οτι το συνεχίζω κανονικά, οτι το σαλοσπιρ βοηθά στην εμφύτευση και στην αποφυγή αποβολής και δεν προκαλεί αιμορραγία στη μήτρα, ότι έχει άλλο τρόπο δράσης εκεί. 

Βέβαια, οι οδηγίες μπορεί να διαφέρουν ανάλογα με την εβδομάδα κύησης. Εγώ ήμουν στην 4η. Συγκεκριμενα, συμφωνα με το ελευθεία, 4+1 ημερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Κορίτσια, έκανα χοριακή σήμερα, 15η ημέρα από την εμβρυομεταφορά και μόλις πήρα τα αποτελέσματα! 5939!!!

9η ημέρα: 355

11η ημέρα: 957 (Τη 10η ημέρα το βράδυ, έγινε το περιστατικό με το αίμα)

15η ημέρα: 5939

Σήμερα το βραδάκι θα κάνω και τον πρώτο μου υπέρηχο.....

Αντε με το καλό Αντρι μου!! Πολύ χαίρομαι! Αναμένουμε λεπτομέρειες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 said:

Τι να πω ρε π@@@@τη μου!!! Τα ίδια σκατά!!! Ας μην σκεφτόμαστε αρνητικά όσο μπορούμε.... Εγώ σήμερα θα ξανά πάω για υπέρηχο.... Έχω αγχωθεί πολύ.... Κορίτσια κρατάτε γερά!!! 

Κοριτσια @Sonia79 & @Blondie 2020 ψυχραιμία! Δε σημαίνει κατι ο στιγμιαίος πόνος και τη αίμα. Μη βάζουμε συνέχεια το κακό με το μυαλό μας! Αισιοδοξία δύναμη υπομονή κ όλα θα πάνε καλά!!! Το να κοιτάμε μόνο μπροστά είναι μονόδρομος!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SONIA79 said:

Εγώ παίρνω αντιπηκτικές και salospir μου είπε δεν κόβω τίποτα συνεχίζω κανονικά....

Σόνια μου εμένα με το πρώτο αίμα μου σταμάτησε τα αντιπηκτικα ενεσεις και χάπια... Μου είχε πει ότι δεν έχουν σχέση .... Αλλά έτσι και αλιος θα μου τα έκοβε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Κοριτσια @Sonia79 & @Blondie 2020 ψυχραιμία! Δε σημαίνει κατι ο στιγμιαίος πόνος και τη αίμα. Μη βάζουμε συνέχεια το κακό με το μυαλό μας! Αισιοδοξία δύναμη υπομονή κ όλα θα πάνε καλά!!! Το να κοιτάμε μόνο μπροστά είναι μονόδρομος!

Ευχαριστώ πολύ:wub: Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, σήμερα έχω πολύ ένταση και άγχος... Προσπαθώ να το ελέγξω αλλά δεν τα καταφέρνω...

  • Μου αρέσει 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda said:

Αντε με το καλό Αντρι μου!! Πολύ χαίρομαι! Αναμένουμε λεπτομέρειες!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ  @Roda μου! Πέρασα άλλη μία πίστα! Πάμε για την επόμενη! 

Άντε, σήμερα έχουμε 2 κορίτσια υπέρηχο! 

Just now, SONIA79 said:

Ευχαριστώ πολύ:wub: Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, σήμερα έχω πολύ ένταση και άγχος... Προσπαθώ να το ελέγξω αλλά δεν τα καταφέρνω...

Δεν μπορούμε να σου πούμε να χτυπήσεις και κανένα ταβόρ! Έλα κουράγιο Σονάκι μου! ....έμειναν άλλες 4 ώρες μέχρι να αρχίσεις να ετοιμάζεσαι!

Just now, Blondie 2020 said:

Ηταν ενα τσακ η ηταν λιγο ολη τη μερσ;

Να σου πω βρε Ξανθούλα, μήπως έχει έρθει ο καιρός να κάνεις υπέρηχο? Πόσες εβδομάδες κύησης έχεις συμπληρώσει? Ξέρεις, στο eleftheia έχει εργαλείο υπολογισμού κύησης βάσει εμβρυομεταφοράς 3ης ημέρας εμβρύων και 5ης ημέρας εμβρύων.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Εμενα μου ειπε να σταματησω τα σαλοσπιρ!

Και καλά εκανε

Just now, Andri M είπε:

Μαιρούλα μου, και εγώ έτσι ήξερα, ότι αν δούμε αιματάκι κόβουμε το σαλοσπίρ, και έτσι έκανα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (που βέβαια παλλινδρόμησε την 7η εβδομάδα), αλλά αυτή τη φορά, το βράδυ που είδα το αίμα, ειδοποίησα τον Κούρτη, και μου είπε οτι συνεχίζω κανονικά την αγωγή μου (και τις ηπαρρίνες) και τον ρώτησα συγκεκριμένα για το σαλοσπιρ και απάντησε οτι το συνεχίζω κανονικά, οτι το σαλοσπιρ βοηθά στην εμφύτευση και στην αποφυγή αποβολής και δεν προκαλεί αιμορραγία στη μήτρα, ότι έχει άλλο τρόπο δράσης εκεί. 

Βέβαια, οι οδηγίες μπορεί να διαφέρουν ανάλογα με την εβδομάδα κύησης. Εγώ ήμουν στην 4η. Συγκεκριμενα, συμφωνα με το ελευθεία, 4+1 ημερα

Ναι είναι αναλόγως. Όμως καλά είναι να ρωτήσεις αιματολόγο αν δεις αιμα

Just now, kallaki είπε:

Και εγώ το έπαθα απο την 6 βδομάδα και μετά κάθε 5 μέρες ξανά και ξανά.... Κοπέλα μου ξάπλα και υπομονήηηηηηηη

Η ξάπλα βοηθάει. Υπομονη

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...