Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 said:

Μπράβο συγχαρητηρια! Τι ηλικία έχει η φίλη σου φίλη μου;;;;;;;

43 ειναι και επειδη οικονομικα και ψυχολογικα δεν αντεχουν αλλο ειναι η τελευταια της προσπαθεια/ελπιδα.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, playbunny είπε:

43 ειναι και επειδη οικονομικα και ψυχολογικα δεν αντεχουν αλλο ειναι η τελευταια της προσπαθεια/ελπιδα.  

Με δικά της ωαρια; Μακαρι να της στείλει ο θεός το θείο δώρο.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Με δικά της ωαρια; Μακαρι να της στείλει ο θεός το θείο δώρο.

όχι, με δωρεά ωαρίων - δοκιμασαν 2 φορες με δικα της και δεν πηγε καθολου καλα, οπότε της πρότεινε ο γιατρός να πάνε με δωρεα και συμφωνησαν να προχωρησουν ετσι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα τον δεύτερό μου υπέρηχο. Ένα σάκο είδαμε, ο άλλος απορροφήθηκε μάλλον, το εμβρυάκι διπλασιάστηκε σε μέγεθος κσι ακούσαμε αυτόν τον μαγικό ήχο... καρδούλα <3,  127 παλμούς.

Είχα όμως και ένα αιματωματάκι, μου έδωσε μαγνήσιο και μου είπε ξεκούραση ο εδώ γιατρός. Δεν είχα κάποια αιμορραγία ή κάποιο σύμπτωμα . Τώρα περιμένω οδηγίες και απο Αθήνα. Λίγο τρόμαξα με αυτό γιατί προσέχω πολύ, ούτε δουλειές κάνω. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια οι πρόσφατα εγκυούλες που χαθηκαν; Κορίτσια μου εύχομσι να είστε καλά κι εσείς και τα εμβρυάκια σας και όλες μα όλες οι γυναίκες στο φόρουμ, σύντομσ να γίνουν μανούλες.

 

Kαλημερα! Τι ωραιος ηχος η καρδουλα! Αν κρινω απ τους παλμους, θα κανω μια προβλεψη, αγορακι!(δικη μου προβλεψη, κι οχι επιστημονικη)

Κριμα στο αλλο εμβρυακι που δεν τα καταφερε. Μαλλον για αυτο η χοριακη ανεβαινε περιεργα.Ομως στις ηλικιες μας και η διδυμη κυηση εχει τους κινδυνους της, οποτε δες το ετσι.

Αιματωματα ειναι συχνο φαινομενο, μην ανησυχεις, σε παρακολουθουν γιατροι. Με τα αντιπηκτικα τι θα κανεις?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελισώ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα τον δεύτερό μου υπέρηχο. Ένα σάκο είδαμε, ο άλλος απορροφήθηκε μάλλον, το εμβρυάκι διπλασιάστηκε σε μέγεθος κσι ακούσαμε αυτόν τον μαγικό ήχο... καρδούλα <3,  127 παλμούς.

Είχα όμως και ένα αιματωματάκι, μου έδωσε μαγνήσιο και μου είπε ξεκούραση ο εδώ γιατρός. Δεν είχα κάποια αιμορραγία ή κάποιο σύμπτωμα . Τώρα περιμένω οδηγίες και απο Αθήνα. Λίγο τρόμαξα με αυτό γιατί προσέχω πολύ, ούτε δουλειές κάνω. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια οι πρόσφατα εγκυούλες που χαθηκαν; Κορίτσια μου εύχομσι να είστε καλά κι εσείς και τα εμβρυάκια σας και όλες μα όλες οι γυναίκες στο φόρουμ, σύντομσ να γίνουν μανούλες.

 

στον υπνο μου σε εβλεπα..πριν λιγο μπηκα...τι ευχαριστα νεα!! σε ειχα χασει..τελικά ήταν2; Αχ αντε με το καλο κοριτσι μου!προσοχή με το αιματωμα..δεν ει αι κατι ανησυχητική αλλά προσοχή χρειαζεται τα φιλία μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Kαλημερα! Τι ωραιος ηχος η καρδουλα! Αν κρινω απ τους παλμους, θα κανω μια προβλεψη, αγορακι!(δικη μου προβλεψη, κι οχι επιστημονικη)

Κριμα στο αλλο εμβρυακι που δεν τα καταφερε. Μαλλον για αυτο η χοριακη ανεβαινε περιεργα.Ομως στις ηλικιες μας και η διδυμη κυηση εχει τους κινδυνους της, οποτε δες το ετσι.

Αιματωματα ειναι συχνο φαινομενο, μην ανησυχεις, σε παρακολουθουν γιατροι. Με τα αντιπηκτικα τι θα κανεις?

Λές να είναι αγοράκι;;; θυμάμαι απο μικρή, πάντα αγοράκι ήθελα. Όμως απο τότε που συγχωρέθηκε η μανούλα μου , σε σχετικά μικρή ηλικία, μέσα μου θα ήθελα κοριτσάκι για να βάλω το όνομά της.

Γερό να ναι... ότι πεί ο θεός..

Πραγματικά μοναδικός ήχος, το έχω σε βιντεάκι και το ακούω συνέχεια.

Έχεις δίκιο, στα 43 η δίδυμη θα ήταν επίφοβη,όμως άν μου ερχόταν πάλι θα χαιρόμουν .

Ο εδώ γιατρός μου είπε για τις αντιπηκτικές ότι πεί ο Σφακ , οπότε περιμένω.Από ότι κατάλαβα η γνώμη του είναι να τις σταματήσω για λίγο.

Just now, island1 είπε:

στον υπνο μου σε εβλεπα..πριν λιγο μπηκα...τι ευχαριστα νεα!! σε ειχα χασει..τελικά ήταν2; Αχ αντε με το καλο κοριτσι μου!προσοχή με το αιματωμα..δεν ει αι κατι ανησυχητική αλλά προσοχή χρειαζεται τα φιλία μου

Είμαι 6 εβδ.και 3 ημερών σήμερα!!!

Και τουκου τουκου καθαρά και δυνατά!!! Είμαι πολύ συγκινημένη

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα τον δεύτερό μου υπέρηχο. Ένα σάκο είδαμε, ο άλλος απορροφήθηκε μάλλον, το εμβρυάκι διπλασιάστηκε σε μέγεθος κσι ακούσαμε αυτόν τον μαγικό ήχο... καρδούλα <3,  127 παλμούς.

Είχα όμως και ένα αιματωματάκι, μου έδωσε μαγνήσιο και μου είπε ξεκούραση ο εδώ γιατρός. Δεν είχα κάποια αιμορραγία ή κάποιο σύμπτωμα . Τώρα περιμένω οδηγίες και απο Αθήνα. Λίγο τρόμαξα με αυτό γιατί προσέχω πολύ, ούτε δουλειές κάνω. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια οι πρόσφατα εγκυούλες που χαθηκαν; Κορίτσια μου εύχομσι να είστε καλά κι εσείς και τα εμβρυάκια σας και όλες μα όλες οι γυναίκες στο φόρουμ, σύντομσ να γίνουν μανούλες.

 

Μπραβο κοριτσακι μου!! Σουπερ ειναι το μικρουλακι σου!! Ασε τις δουλειες μωρε, εχουμε μια ζωη να τις κανουμε. Κατσε χαλαρα τωρα να απολαυσεις αυτη την ομορφη περιοδο και θα φυγει και το αιματωματακι. :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Λές να είναι αγοράκι;;; θυμάμαι απο μικρή, πάντα αγοράκι ήθελα. Όμως απο τότε που συγχωρέθηκε η μανούλα μου , σε σχετικά μικρή ηλικία, μέσα μου θα ήθελα κοριτσάκι για να βάλω το όνομά της.

Γερό να ναι... ότι πεί ο θεός..

Πραγματικά μοναδικός ήχος, το έχω σε βιντεάκι και το ακούω συνέχεια.

Έχεις δίκιο, στα 43 η δίδυμη θα ήταν επίφοβη,όμως άν μου ερχόταν πάλι θα χαιρόμουν .

Ο εδώ γιατρός μου είπε για τις αντιπηκτικές ότι πεί ο Σφακ , οπότε περιμένω.Από ότι κατάλαβα η γνώμη του είναι να τις σταματήσω για λίγο.

Είμαι 6 εβδ.και 3 ημερών σήμερα!!!

Και τουκου τουκου καθαρά και δυνατά!!! Είμαι πολύ συγκινημένη

Έχω προαίσθημα για σενα για αγοράκι. Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ελισώ said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα τον δεύτερό μου υπέρηχο. Ένα σάκο είδαμε, ο άλλος απορροφήθηκε μάλλον, το εμβρυάκι διπλασιάστηκε σε μέγεθος κσι ακούσαμε αυτόν τον μαγικό ήχο... καρδούλα <3,  127 παλμούς.

Είχα όμως και ένα αιματωματάκι, μου έδωσε μαγνήσιο και μου είπε ξεκούραση ο εδώ γιατρός. Δεν είχα κάποια αιμορραγία ή κάποιο σύμπτωμα . Τώρα περιμένω οδηγίες και απο Αθήνα. Λίγο τρόμαξα με αυτό γιατί προσέχω πολύ, ούτε δουλειές κάνω. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια οι πρόσφατα εγκυούλες που χαθηκαν; Κορίτσια μου εύχομσι να είστε καλά κι εσείς και τα εμβρυάκια σας και όλες μα όλες οι γυναίκες στο φόρουμ, σύντομσ να γίνουν μανούλες.

 

Μα δεν ειναι μαγικη στιγμη;; ολα για καποιο.λογο γινονται, το.μωρακι σου ειναι και μεγαλωνει! Τι αλλο σου ειπε ο γιατρος; Σου εδωσε εξετασεις να κανεις; ποτε ειναι ο επομενος υπερηχος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 είπε:

Μα δεν ειναι μαγικη στιγμη;; ολα για καποιο.λογο γινονται, το.μωρακι σου ειναι και μεγαλωνει! Τι αλλο σου ειπε ο γιατρος; Σου εδωσε εξετασεις να κανεις; ποτε ειναι ο επομενος υπερηχος;

Μοναδική στιγμή!!!

Τη Δευτέρα μου έγραψε και έκανα ξανά προγεννητικό,άν και είχα κάνει τέλη Γενάρη. 

Απο σήμερα ξεκινησα μαγνήσιο, μου είπε να ξεκουράζομαι ,να μην κανω απολύτως τίποτα και την επόμενη βδομάδα επανέλεγχο με υπέρηχο. Τώρα περιμένω απο Αθήνα οδηγίες για την ινοχέπ.

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου, πότε έχεις επανέλεγχο; Πώς νιώθεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ said:

Μοναδική στιγμή!!!

Τη Δευτέρα μου έγραψε και έκανα ξανά προγεννητικό,άν και είχα κάνει τέλη Γενάρη. 

Απο σήμερα ξεκινησα μαγνήσιο, μου είπε να ξεκουράζομαι ,να μην κανω απολύτως τίποτα και την επόμενη βδομάδα επανέλεγχο με υπέρηχο. Τώρα περιμένω απο Αθήνα οδηγίες για την ινοχέπ.

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου, πότε έχεις επανέλεγχο; Πώς νιώθεις;

Ινοχεπ ποση ποσοτητα σου εδωσε ο ντοκτορ μας?  0.75? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ said:

Μοναδική στιγμή!!!

Τη Δευτέρα μου έγραψε και έκανα ξανά προγεννητικό,άν και είχα κάνει τέλη Γενάρη. 

Απο σήμερα ξεκινησα μαγνήσιο, μου είπε να ξεκουράζομαι ,να μην κανω απολύτως τίποτα και την επόμενη βδομάδα επανέλεγχο με υπέρηχο. Τώρα περιμένω απο Αθήνα οδηγίες για την ινοχέπ.

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου, πότε έχεις επανέλεγχο; Πώς νιώθεις;

Και καλα θα κανεις! Εγω καλα, με τις ναυτιες μου, την αγωνια μου κτλ. Εκανα κ προγεννητικο παλι. Ο επομενος υπερηχος ειναι σε δεκα μερες! Απο συμπτωματα πως πας; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ινοχεπ ποση ποσοτητα σου εδωσε ο ντοκτορ μας?  0.75? 

0,45

Just now, Blondie 2020 είπε:

Και καλα θα κανεις! Εγω καλα, με τις ναυτιες μου, την αγωνια μου κτλ. Εκανα κ προγεννητικο παλι. Ο επομενος υπερηχος ειναι σε δεκα μερες! Απο συμπτωματα πως πας; 

Απο την αρχή είχα μεταλική γεύση στο στόμα, ζαλάδες οι οποίες περνάνε άν ξαπλώσω,συχνοουρία,υπνηλία, αλλά το πρωί απο 4 ή 5 ξύπνια :) Γενικά δεν έχω κάποιο μή υπεφερτό σύμπτωμα εώς τώρα.Με το καλό ο υπέρηχός σου!!

Εμένα μου έβαλε σύντομα πάλι, για να ελέγξουμε το αιμάτωμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 7:51 ΜΜ, anoulious είπε:

Ναι δικιο εχεις.Φανταζομαι κατι τετοιο θα εκαναν..

Καλησπέρα!

Έκανα την προσπάθεια μου στον Τσιριγώτη και δεν μένω Αθηνα. Ολοι οι υπέρηχοι έγιναν στην πόλη μου και απλά εστελνα τον υπερηχο διαδικτυακα. Μετά την εμβρυομεταφορά δεν ξαναπήγα στο ΑΚΕΣΩ.

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες εύχομαι!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...