Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσι μου γλυκό εγώ ήμουν με Παπαθανακο- Κούρτη! Έχω μόνο τα καλύτερα να πω! Εντελώς αντικειμενικά η κάθε προσπάθεια του εκάστοτε γιατρού κρίνετε εκ του αποτελέσματος...κι εγώ έχω δύο υπέροχα μωράκια απέναντι μου και 11 άριστες βλαστοκυστες στην κατάψυξη...

Τι να πω...για την υποστήριξη του Παπαθανακος;;; Για το γεγονός ότι δεν άφησε καμία μου απορία αναπάντητη ( ακόμα και την πιο χαζή);;; Για το ότι απαντούσε πάντα μέσα σε μισή ώρα ( το πολύ).... Έγινα πολλές φορές πολύ φορτικη λόγω των προηγούμενων κακών εμπειριών με τον προηγούμενο γιατρο... για την υποστήριξη και την υπομονή που έδειξε...για την καλοσύνη και την ευγένεια του...

Τέλος κορίτσια θέλω να σας πω ότι η πιο σωστή απόφαση που πήρα ποτέ ήταν να ακουσω την @Rafaelatarzan και να επισκεφτώ τον γιατρό αυτό ( πράγμα που θα το λέω πάντα και θα την ευχαριστώ γιατί σε εκείνη χρωστά κατά πρώτο λόγο την ευτυχία της ζωής μου)!!!! 

Ελπίζω κορίτσια μου να σας κάλυψα!!! Ότι χρειάζεστε κορίτσια μου είμαι εδώ!!!

Αρα και εσύ και η Ραφαελιτσα    βόλεψε και πάρα την απόσταση και βλέπατε τον ίδιο το γιατρό αν κατάλαβα καλά.. Σίγουρα θα έχουν πελάτισσες που είναι πολύ μακρυά  και φαντάζομαι θα τους παρακολουθούν οι γιατροί τους με αποστολή υπερήχων.. Τι να πω..  Όταν λέμε τον ίδιο τον Παπαθανάκο;Οχι τον Κούρτη.. Γιατί έχω λίγο μπερδευτεί.. Μια χαρά. Πέρα από το αποτέλεσμα σας έδωσαν και πολλα ωαρια.. Για το μέλλον.. Άλλη τακτική ακολουθούσαν μάλλον τότε.. 

4 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σκεφτόμουν χθες κάτι κ είπα να το γραψω. Υπάρχουν κέντρα κ γιατροί που έδωσαν έναν πολύ καλό αριθμό βκαστοκυστων . Τόσων που σου δημιουργούν ένα αίσθημα ασφαλείας ότι κ να σου τυχει κάτι έχεις κάβα. Πχ μπορεί κ δέκα βκαστοκυστες. Μόλις όμως απέκτησαν διασημότητα κ πελατεία λόγω επιτυχιών , μείωσαν τον αριθμό των βλαστοκυστων. Τα μοιράζουν πλέον τα ωάρια; Ποιος ξέρει. Δεν μειώθηκε η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών αλλά η ποσότητα των εμβρυων . Πολυ σημαντικό κ συτο όμως. Είναι θα μου πεις ο νόμος της προσφοράς κ της ζήτησης. 

Αυτό το πληροφορήθηκα κ για το δικό μου κέντρο, πρόσφατα από την Λαγουδιτσα μας. Ενώ εγω πηρα πριν τρία χρόνια έξι βλαστοκυστες. Κάτι άλλαξε;

Για τα νέα κορίτσια που θα ξεκινήσουν τώρα καλό είναι να ζητήσουν κάποια εγγύηση ως προς τον ελάχιστο αριθμό βλαστοκυστων. Κι αν αυτό δεν επιτευχθεί τουλάχιστον να πέφτει η τιμη στο μισο. Δεν είναι το ίδιο να πληρώνω έξι η δέκα βλαστοκυστες κ το ίδιο για δυο.,Κι επειδή εμείς είμαστε οι πελάτες τους πρέπει ν ακολουθούν τους δικούς μας κανόνες. 

Αυτά. Δεν διαφημίζω ούτε κατακρίνω καποιο κέντρο. Εφιστώ απλώς την προσοχη στις νέες υποψήφιες μανούλες

Δεν το ήξερα. Και στο embryolab πλέον δίνουν 4; Εντάξει τις πολλές βλαστοκυστες, μάλλον πρέπει να τις ξεχάσουμε.. Δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι στις 4 θα είναι μια τιμή κανονικη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Δυστυχως εγω δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα γιατι μπορω να κανω μονο δυο εμβριομεταφορες δεν με παιρνει ουτε χρονικα ουτε οικονομικα . Αρα οταν μου μιλησαν για δυο η τεσσερα συμφωνησα στις τεσσερις βλαστοκυστες. ΜΟυ ειπαν οτι εαν θελω τεσσερις θα χρειαστουν περισσοτερα ωαρια γιατι δεν θα γινουν ολα βλαστοκυστες. Δεν καταλαβα εαν γονιμοποιηθουν παραπανω απο οτι εχουμε πει τι γ ινεται αλλα θα το διευκρινισω οταν ερθει η ωρα. Προς το παρον αποφασισαμε να μην αγχωνομαστε και να ειμαστε θετικοι

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Fifo είπε:

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Το θέμα είναι πόσο μπορείς να διεκδικήσεις αριθμό βλαστοκυστεων. Νομίζω πλέον το έχουν στάνταρ στα 10 ωάρια κ όσες βλαστοκυστες προκύψουν. Χθες πήγα πρώτη φορά στον κουρτη και μου είπε ότι αυτός δεν μοιράζει αλλά δεν μου είπε και πόσες βλαστοκυστες ακριβώς δίνει την φορά. Ο τσιριγωτης ήταν ξεκάθαρος στα 10 ωάρια. Είμαι πραγματικά σε δίλημμα με ποιόν να προχωρήσω. Εχω θέμα και με το ενδομητριο και μάλλον προσανατολιζομαι προς κουρτης που κάνει έλεγχο στο ενδομητριο. Από την άλλη δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι πάλι μια καθυστέρηση χρόνου και πάλι θα καταλήξω στα ίδια. Δύσκολη απόφαση αυτή του γιατρού.

Ο Κούρτης δεν σου είπε ελάχιστο αριθμό ωαριων; Γιατί τώρα  αν είναι 8 είναι λίγα.. Πραγματικά δύσκολη απόφαση. Επίσης κάτι αλλο που παρατήρησα στον Τσιριγωτη εχουν πετύχει και  κοπέλες μεγαλύτερες σε ηλικία(άνω των 45) ή και στους Κούρτη Παπαθανασίου εχουμε επιτυχίες σε αυτή την ηλικία ληπτριας; 

Just now, MaryH είπε:

Oπως βλεπεις ομως εχουν διαφορετικη τακτικη τα δυο κεντρα. Μια συζητηση μπορειτε να κανετε κ να ζητησετε ενααν στανταρ αριθμο βλαστοκυστεων. Δηλαδη αν σου πει παρε δυο θα το δεχτεις η  θα πληρωσεις 5000?Δεν πρεπει να γινει ενα καλο ξεκαθαρισμα συζητηση πρωτα, τουλαχιστον για 4 βλαστοκυστες  αλλιως λιγοτερα χρηματα? Γιατι αν ειναι για δυο κανουμε κ με δικα μας, ευχαριστουμε δεν θα παρουμε.

Ολα αυτα τα λεω γιατι θελω ολες να παρετε παιδακια στην αγκαλια. Ουτε ξερολας το παιζω ουτε μαγκας

 

Ειδες? Στο ιδιο κεντρο με μενα που εδιναν στανταρ 4-5. Τουλαχιστον επιλεγεις κ πληρωνεις αναλογως

Σκέψου  Μαίρη εσύ έπρεπε να ψάξεις για άλλη δότρια με επιπλέον  ψυχολογικό  και οικονομικό κόστος! Άραγε οι 4 βλαστοκυστες πχ στο embryolab είναι σε τιμή 5000;

Just now, Fifo είπε:

Ναι συμφωνώ μαζί σου για το ξεκαθάρισμα και πολύ καλά κάνεις και μας συμβουλεύεις. Από αυτά που ακούω πάντως είναι 5000 οι 4 βλαστοκυστες. Σίγουρα αυτό θα το διεκδικήσω για παραπάνω δεν ξέρω, θα σας ενημερώσω πάντως αν γίνει κάτι διαφορετικό. 

Ναι γράψε μας νέα σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ο Κούρτης δεν σου είπε ελάχιστο αριθμό ωαριων; Γιατί τώρα  αν είναι 8 είναι λίγα.. Πραγματικά δύσκολη απόφαση. Επίσης κάτι αλλο που παρατήρησα στον Τσιριγωτη εχουν πετύχει και  κοπέλες μεγαλύτερες σε ηλικία(άνω των 45) ή και στους Κούρτη Παπαθανασίου εχουμε επιτυχίες σε αυτή την ηλικία 

Να σου πω την αλήθεια επθκεντρωθηκαμε στο θέμα ενδομητριου και δεν ρώτησα παραπάνω για τα δανεικά. Θα τον ρωτήσω όμως άμεσα. 

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ δε σας ειπα το καλυτερο..Την ωρα που εγω μπηκα για εμβρυομεταφορα,τωρα μου το ξεφουρνισε ο αντρουλης, ηρθαν διπλα του και καθησαν 2 δοτριες!Πως ειχε πει η Τhia..Σ αυτα το κεντρο μας ειναι ο,τι να ναι..Απο διακριτικοτητα..Οταν βγηκα εγω ειχαν μολις μπει μεσα..

 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Εν τω μεταξυ δε σας ειπα το καλυτερο..Την ωρα που εγω μπηκα για εμβρυομεταφορα,τωρα μου το ξεφουρνισε ο αντρουλης, ηρθαν διπλα του και καθησαν 2 δοτριες!Πως ειχε πει η Τhia..Σ αυτα το κεντρο μας ειναι ο,τι να ναι..Απο διακριτικοτητα..Οταν βγηκα εγω ειχαν μολις μπει μεσα..

 

 

Τουλάχιστον ήταν όμορφες; Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ο Κούρτης δεν σου είπε ελάχιστο αριθμό ωαριων; Γιατί τώρα  αν είναι 8 είναι λίγα.. Πραγματικά δύσκολη απόφαση. Επίσης κάτι αλλο που παρατήρησα στον Τσιριγωτη εχουν πετύχει και  κοπέλες μεγαλύτερες σε ηλικία(άνω των 45) ή και στους Κούρτη Παπαθανασίου εχουμε επιτυχίες σε αυτή την ηλικία ληπτριας; 

Σκέψου  Μαίρη εσύ έπρεπε να ψάξεις για άλλη δότρια με επιπλέον  ψυχολογικό  και οικονομικό κόστος! Άραγε οι 4 βλαστοκυστες πχ στο embryolab είναι σε τιμή 5000;

Ναι γράψε μας νέα υ. 

Nαι αυτο! Το ελεγα στον αντρα μου κ δεν το πιστευε. Αν δεν ειχα κ για τριτη προσπαθεια εγω δεν θα ειχα την μπεμπα μου. Δεν μας περισσευουν αλλα 5000. Και για 4 βλαστοκυστες για μενα ειναι πολλα τα 5000. 

Δεν ξερω τι εχουν παθει πολλοι γιατροι κ εχουν μειωσει τον αριθμο των εμβρυων που δινουν.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Τουλάχιστον ήταν όμορφες; Χαχαχαχα

Τελοσπαντων.. Δε θέλω να γράψω δημόσια.. Θα γράψω το θετικό. Ήτανε πολύ μικρές.. 

Just now, MaryH είπε:

Nαι αυτο! Το ελεγα στον αντρα μου κ δεν το πιστευε. Αν δεν ειχα κ για τριτη προσπαθεια εγω δεν θα ειχα την μπεμπα μου. Δεν μας περισσευουν αλλα 5000. Και για 4 βλαστοκυστες για μενα ειναι πολλα τα 5000. 

Δεν ξερω τι εχουν παθει πολλοι γιατροι κ εχουν μειωσει τον αριθμο των εμβρυων που δινουν.

Ναι ρε Μαίρη. Έχεις δίκιο. Όχι επειδή εγώ απέτυχα με την πρώτη, αλλά και εγώ τις 4 βλαστοκυστες  με τις οποίες  εχουμε αναγκαστικά συμβιβαστεί, τις θεωρώ λίγες για 5000!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Τελοσπαντων.. Δε θέλω να γράψω δημόσια.. Θα γράψω το θετικό. Ήτανε πολύ μικρές.. 

Ναι ρε Μαίρη. Έχεις δίκιο. Όχι επειδή εγώ απέτυχα με την πρώτη, αλλά και εγώ τις 4 βλαστοκυστες  με τις οποίες  εχουμε αναγκαστικά συμβιβαστεί, τις θεωρώ λίγες για 5000!!

γραψε αν θελεις και δημοσια καποια στοιχεια..νομιζω ειναι κατι που μπορει να υπαρχει στο μυαλο κοριτσιων...ειδικα που ειναι στο συγκεκριμενο κεντρο...εγω να κανω χαζη ερωτηση; ο συζυξ πως καταλαβε οτι ειναι δοτριες κ οχι πχ κοπελες για υπερηχο (για προετοιμασια ωοληψιας/ ετ)...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

γραψε αν θελεις και δημοσια καποια στοιχεια..νομιζω ειναι κατι που μπορει να υπαρχει στο μυαλο κοριτσιων...ειδικα που ειναι στο συγκεκριμενο κεντρο...εγω να κανω χαζη ερωτηση; ο συζυξ πως καταλαβε οτι ειναι δοτριες κ οχι πχ κοπελες για υπερηχο (για προετοιμασια ωοληψιας/ ετ)...

Νομιζω όλες μέσα μας ξέρουμε ότι θέλουμε τόσο να κάνουμε παιδί που όλα τα άλλα λίγο πολύ τα περιμένουμε και δεν πρέπει να μας εκπλήξουν και να μας επηρεάσουν. Εγώ δεν ήξερα καμμία κοπέλα που να πήγε να δώσει ωαρια..και ούτε καμμία φίλη μου.. 

Το κατάλαβε από την ηλικία, πάρα πολύ μικρές και από ψιλοκουβεντες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Νομιζω όλες μέσα μας ξέρουμε ότι θέλουμε τόσο να κάνουμε παιδί που όλα τα άλλα λίγο πολύ τα περιμένουμε και δεν πρέπει να μας εκπλήξουν και να μας επηρεάσουν. Εγώ δεν ήξερα καμμία κοπέλα που να πήγε να δώσει ωαρια..και ούτε καμμία φίλη μου.. 

Το κατάλαβε από την ηλικία, πάρα πολύ μικρές και από ψιλοκουβεντες.. 

Θα ήθελα λίγο να προσθέσω ότι μπορεί όντως κάποιες κοπέλες να το κάνουν από αλτρουιστικα κινητρα, άλλες για οικονομικούς λόγους.. Εμενα προσωπικά δεν με νοιάζει γιατί το κάνουν, μου δίνουν μια δυνατότητα μήπως γίνω μάνα..Μου αρέσει δεν μου αρέσει η δότρια που μου έδωσαν ή οι δότριες που είδε ο άντρας μου.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , playbunny είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Εχω καλα νεα, η φιλεναδα μου εκανε μεταφορα σημερα - ειχα αγωνια αλλα τελικα ολα καλα, απο τα 3 εμβρυακια τα 2 προχωρησαν σε βλαστοκυστες και τις μετεφεραν και τις δυο. :wub: Σε αναμονη χοριακης τωρα! 

Μπράβο συγχαρητηρια! Τι ηλικία έχει η φίλη σου φίλη μου;;;;;;;

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , playbunny είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Εχω καλα νεα, η φιλεναδα μου εκανε μεταφορα σημερα - ειχα αγωνια αλλα τελικα ολα καλα, απο τα 3 εμβρυακια τα 2 προχωρησαν σε βλαστοκυστες και τις μετεφεραν και τις δυο. :wub: Σε αναμονη χοριακης τωρα! 

Με το καλό λοιπόν . Καλή επιτυχία στη φιλενάδα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, playbunny είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Εχω καλα νεα, η φιλεναδα μου εκανε μεταφορα σημερα - ειχα αγωνια αλλα τελικα ολα καλα, απο τα 3 εμβρυακια τα 2 προχωρησαν σε βλαστοκυστες και τις μετεφεραν και τις δυο. :wub: Σε αναμονη χοριακης τωρα! 

Ωραία! Καλόστεριωτα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...