Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια και καλή Σαρακοστή να έχουμε με υγεία.Επειδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι την δωρεά,κάνοντας άλλη μια προσπαθεια με τα δικά μου,ποια είναι η γνώμη σας για το ιακεντρο και μέχρι πόσους μήνες είναι η αναμονή.Σας ευχαριστώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 14/3/2021 at 2:46 ΜΜ, Καντι είπε:

Εισαι σιγουρη γι αυτο; Τι τον ρώτησες και σου το ειπε;

 Φαντάσου λοιπόν εσυ που τον γνωρίζεις τόσα χρόνια και άλλες κοπέλες που επισης έχουν μια α σχέση να αρχίσουν να ρωτανε πράγματα. Νομιζω θα ερχόταν σε πολυ δύσκολη θεση να απαντήσει απο την στιγμή που απο τον νόμο δεν επιτρεπεται. Μηπως τελικα κρύβεται πίσω απο το οτι δεν εχω δει τον φάκελο της για μην τον ρωτανε. Με την επιλογή το πιστεύω οτι απο την στιγμή που δεν ειναι δικο του το κέντρο οτι του δίνουν. Αλλα μετα το αρνητικό σου το θεωρω αδύνατον να μην έψαξε απο ποια σου βάλανε τι.

Ο Σφακ κοιτάζει φακελους

Συμφωνώ μαζί σου Κάντι, αν κάθε μια μας τον ρωτούσε θα τον έφερνε σε πολύ δύσκολη θεση

Κι εγώ τον ρώτησα κάποτε κάτι κ με εκοψε

Όταν όμως απέτυχα την πρώτη φορά , μου είπε κάτι για τη δοτρια το οποίο δεν το γνώριζα. Αναφορικά με τα ωαρια, όχι ύψος βάρος κλπ

Αννουλιους το θεωρώ απίθανο να μην κοιτάζει φακέλους, ειλικρινά 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Ο Σφακ κοιτάζει φακελους

Συμφωνώ μαζί σου Κάντι, αν κάθε μια μας τον ρωτούσε θα τον έφερνε σε πολύ δύσκολη θεση

Κι εγώ τον ρώτησα κάποτε κάτι κ με εκοψε

Όταν όμως απέτυχα την πρώτη φορά , μου είπε κάτι για τη δοτρια το οποίο δεν το γνώριζα. Αναφορικά με τα ωαρια, όχι ύψος βάρος κλπ

Αννουλιους το θεωρώ απίθανο να μην κοιτάζει φακέλους, ειλικρινά 

Δυστυχώς εγώ θα επιμεινω γιατί ήτανε πολύ απόλυτος σε αυτά που μου ειπε. Τώρα αν τον κοίταξε μετά την αποτυχία, εμένα δεν μου λέει τιποτα. Ίσα ίσα που με νευριάζει. Γιατί νωρίτερα πριν συμφωνήσω οριστικά  για τη συγκεκριμένη κοπέλα  , και  χωρίς τονίζω να  θέλω να μου πει εμένα κατι, μου το ξεκοψε.Ητανε κάθετος. Και χθες το επιβεβαίωσα και από το γυναικολογο μου. Αυτήν την τακτική.. Αν μετά κάνει κάτι που θα μπορούσε να κάνει και πριν.. Τι να πω.. Δε θα το σχολιάσω.. Την άρνηση του μου  την είπε  την προφορικά, την έχω και γραπτά.. Και στη συζήτηση μετά την αποτυχία δεν μου έδωσε την εντύπωση ότι ξέρει κάτι για τη δοτρια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2021 at 6:29 ΜΜ, Didimakia είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια και καλή Σαρακοστή να έχουμε με υγεία.Επειδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι την δωρεά,κάνοντας άλλη μια προσπαθεια με τα δικά μου,ποια είναι η γνώμη σας για το ιακεντρο και μέχρι πόσους μήνες είναι η αναμονή.Σας ευχαριστώ!!!

Εγώ δεν είμαι σε αυτό το κέντρο αλλά πολλά κορίτσια εδώ είχανε επιτυχία . Η αναμονή νομίζω είναι 2-3 μήνες αν και τώρα λόγω κοβιντ μπορεί να αργούν περισσότερο . Θα σου τα πουν καλύτερα τα κορίτσια που είναι εκεί 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Εγώ δεν είμαι σε αυτό το κέντρο αλλά πολλά κορίτσια εδώ είχανε επιτυχία . Η αναμονή νομίζω είναι 2-3 μήνες αν και τώρα λόγω κοβιντ μπορεί να αργούν περισσότερο . Θα σου τα πουν καλύτερα τα κορίτσια που είναι εκεί 

Σε ευχαριστώ πολύ που ενδιαφερθηκες εύχομαι να μου πουν την εμπειρία τους τα κορίτσια που είναι εκεί και σου εύχομαι ότι καλύτερο με ένα μωρό σύντομα στην αγκαλιά σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δυστυχώς εγώ θα επιμεινω γιατί ήτανε πολύ απόλυτος σε αυτά που μου ειπε. Τώρα αν τον κοίταξε μετά την αποτυχία, εμένα δεν μου λέει τιποτα. Ίσα ίσα που με νευριάζει. Γιατί νωρίτερα πριν συμφωνήσω οριστικά  για τη συγκεκριμένη κοπέλα  , και  χωρίς τονίζω να  θέλω να μου πει εμένα κατι, μου το ξεκοψε.Ητανε κάθετος. Και χθες το επιβεβαίωσα και από το γυναικολογο μου. Αυτήν την τακτική.. Αν μετά κάνει κάτι που θα μπορούσε να κάνει και πριν.. Τι να πω.. Δε θα το σχολιάσω.. Την άρνηση του μου  την είπε  την προφορικά, την έχω και γραπτά.. Και στη συζήτηση μετά την αποτυχία δεν μου έδωσε την εντύπωση ότι ξέρει κάτι για τη δοτρια.. 

Καλημερα

Και παλι θα επιμείνω γιατί το έχω περάσει κ το ξέρω. Δε σου λέω εικασίες, σου λέω τι έζησα. 

Τι πληροφορία να σου δώσει από πριν για τη δοτρια? Αυτό είναι δουλειά του Ιακ αν θέλει να το κάνει. 

Σε εμένα προσωπικά το Ιακ έδωσε πληροφορίες, τώρα αλήθεια, ψέμματα αυτοί ξέρουν στην τελική. 

Εμένα με ένοιαζε κ με νοιάζει το υγιές παιδί Κ προσωπικά όταν πριν κάποιο διάστημα (έχω γράψει τι πέρασα με το ζάχαρο) του είπα έχω αυτό το θέμα, βρείτε μου λύση, δεν αντέχω να μένω άυπνη έτρεξε. 

Όταν με το καλό μείνεις έγκυος, που θα μείνεις κ θα κανεις υπέρηχους, θα δεις ότι ανοίγουν πολλές καρτέλες, σε αυτές έχουν πρόσβαση οι μαιες κι ο Σφακ. Ανοίγει η δική σου, το ονοματεπώνυμο σου που τη βλέπεις στην οθόνη σου όπου περνούν τις μετρήσεις κι από πίσω, μόνο στην οθόνη του υπολογιστή άλλες, που δε βλέπεις εσύ. 

Χθες που είχα εγώ τον υπέρηχο άνοιξαν τρεις, τις δυο τις έκλεισαν οι μαιες κάποια στιγμή που με άφησαν μόνη ως να έρθει ο γιατρός, εγώ έβλεπα τη μια με το ονοματεπώνυμο μου, την ηλικία μου Κ τις μετρήσεις της μπέμπας. 

Θα σου πω δυο πράγματα με όλη μου την καρδιά. 

Μπλέκεις πολύ τους γιατρούς. Ο γιατρός που έχεις και καλά κάνεις ξέρει το Σφακ? Έχει άποψη για τη δουλειά του?? Πως ξέρει πως λειτουργεί το Ιακ? 

Γιατί κι εγώ ξέρω λόγω προηγούμενης δουλειάς κάποια πράγματα αλλά απλώς τα ξέρω. 

Δεύτερον αν δεν εμπιστεύεσαι το Σφακ έχεις κάθε μα κάθε δικαίωμα να φύγεις. Στο λέω με αγάπη, μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, όταν μείνεις, θα έχεις άλλα άγχη, ειδικά εμείς που πάμε με δοτριες έχουμε επιπλέον άγχη να το ξέρεις αυτό. 

Έχω περάσει την αποτυχία με τη δωρεά και είναι πολύ σκληρό, σε τσακίζει όμως η εμπιστεύεσαι και προχωράς η όχι. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δυστυχώς εγώ θα επιμεινω γιατί ήτανε πολύ απόλυτος σε αυτά που μου ειπε. Τώρα αν τον κοίταξε μετά την αποτυχία, εμένα δεν μου λέει τιποτα. Ίσα ίσα που με νευριάζει. Γιατί νωρίτερα πριν συμφωνήσω οριστικά  για τη συγκεκριμένη κοπέλα  , και  χωρίς τονίζω να  θέλω να μου πει εμένα κατι, μου το ξεκοψε.Ητανε κάθετος. Και χθες το επιβεβαίωσα και από το γυναικολογο μου. Αυτήν την τακτική.. Αν μετά κάνει κάτι που θα μπορούσε να κάνει και πριν.. Τι να πω.. Δε θα το σχολιάσω.. 

Το ξαναδιαβασα

Τι ακριβώς σε νευριάζει? 

Δε θα επιλέξει αυτός τη δοτρια ούτε θα σου εγγυηθεί ότι θα έχεις επιτυχία. Το λέω πολύ καιρό κ θα το ξαναπώ, σου εξασφαλίζουν νέα ωαρια, από εκεί Κ πέρα είναι Κ ο παράγοντας σπέρμα, πολύ σημαντικός, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω, το πως θα λειτουργήσει με το ωάριο, μπορεί να μη δουλέψει, τι έμβρυο θα δώσει, κατά το περιβάλλον της μήτρας, ένα κάρο απρόβλεπτοι παράγοντες κ φυσικά η τύχη. 

Οπότε τι να ελέγξει κ τι να δει? 

Αυτό που τον νοιάζει είναι το ποσοστό που τα ωαρια της δότριας δίνουν κύηση. Η δική μου δότρια ήταν νέα γι αυτό λειτούργησε το σπέρμα, πίστεψε με, είμαι σίγουρη ότι έπαιξε ρόλο ο γιατρός στην επιλογή αυτή γιατί ήξερε κάποια πράγματα ως γιατρός μου αλλά εγώ δε θα το επιβεβαιώσω κ ποτέ. Όπως κι άλλα πράγματα που υποπτευομαι.

Ειλικρινά δε μπορείς να φανταστείς τι άγχη θα έχεις όταν μείνεις, στο λέω πάλι, άλλα τα άγχη με τη δότρια, ναι μεν υγιή κ δυνατά έμβρυα όμως κενά ιστορικά υγείας, εγώ μέχρι κ χθες τον ρώτησα είναι αρτιμελής? Τα έχει όλα? Με αγριοικοιταξε σε πληροφορώ όμως εγώ τα άγχη μου τα είχα κ το ρώτησα. 

Αν σε κάθε μια μας απαντά στο κάθε τι, δε σου λέω να σου κρύψει, δε κρύβει, φαντάσου μετά σε τι θέση θα έρθει. 

Στα λέω με αγάπη αυτά ώστε να ηρεμήσεις. 

Πίστεψε με, μετά θα έχεις άγχος για τα πάντα, δε θα φύγει αυτό. 

Χαλάρωσε τώρα κ η εμπιστεύεσαι κ προχωράς κ βλέπεις τι κάνεις ή όχι. 

Άλλη λύση δεν υπάρχει. 

Και σου λέω σε καταλαβαίνω απόλυτα, έτσι κ δεν πετυχαινα θα γινόμουν θηρίο αλλά δε θα μου έφταιγε ο γιατρός ούτε το κέντρο. 

Το κέντρο μου βρήκε μια νέα κοπέλα, υγιή ως φαίνεται κ ως εκεί. Από εκεί κ πέρα δε μπορούσε κανείς να μου εγγυηθεί ότι θα μείνω

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Το ξαναδιαβασα

Τι ακριβώς σε νευριάζει? 

Δε θα επιλέξει αυτός τη δοτρια ούτε θα σου εγγυηθεί ότι θα έχεις επιτυχία. Το λέω πολύ καιρό κ θα το ξαναπώ, σου εξασφαλίζουν νέα ωαρια, από εκεί Κ πέρα είναι Κ ο παράγοντας σπέρμα, πολύ σημαντικός, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω, το πως θα λειτουργήσει με το ωάριο, μπορεί να μη δουλέψει, τι έμβρυο θα δώσει, κατά το περιβάλλον της μήτρας, ένα κάρο απρόβλεπτοι παράγοντες κ φυσικά η τύχη. 

Οπότε τι να ελέγξει κ τι να δει? 

Αυτό που τον νοιάζει είναι το ποσοστό που τα ωαρια της δότριας δίνουν κύηση. Η δική μου δότρια ήταν νέα γι αυτό λειτούργησε το σπέρμα, πίστεψε με, είμαι σίγουρη ότι έπαιξε ρόλο ο γιατρός στην επιλογή αυτή γιατί ήξερε κάποια πράγματα ως γιατρός μου αλλά εγώ δε θα το επιβεβαιώσω κ ποτέ. Όπως κι άλλα πράγματα που υποπτευομαι.

Ειλικρινά δε μπορείς να φανταστείς τι άγχη θα έχεις όταν μείνεις, στο λέω πάλι, άλλα τα άγχη με τη δότρια, ναι μεν υγιή κ δυνατά έμβρυα όμως κενά ιστορικά υγείας, εγώ μέχρι κ χθες τον ρώτησα είναι αρτιμελής? Τα έχει όλα? Με αγριοικοιταξε σε πληροφορώ όμως εγώ τα άγχη μου τα είχα κ το ρώτησα. 

Αν σε κάθε μια μας απαντά στο κάθε τι, δε σου λέω να σου κρύψει, δε κρύβει, φαντάσου μετά σε τι θέση θα έρθει. 

Στα λέω με αγάπη αυτά ώστε να ηρεμήσεις. 

Πίστεψε με, μετά θα έχεις άγχος για τα πάντα, δε θα φύγει αυτό. 

Χαλάρωσε τώρα κ η εμπιστεύεσαι κ προχωράς κ βλέπεις τι κάνεις ή όχι. 

Άλλη λύση δεν υπάρχει. 

Και σου λέω σε καταλαβαίνω απόλυτα, έτσι κ δεν πετυχαινα θα γινόμουν θηρίο αλλά δε θα μου έφταιγε ο γιατρός ούτε το κέντρο. 

Το κέντρο μου βρήκε μια νέα κοπέλα, υγιή ως φαίνεται κ ως εκεί. Από εκεί κ πέρα δε μπορούσε κανείς να μου εγγυηθεί ότι θα μείνω

Καλημέρα.Δεν υπάρχει κανένας λόγος "αντιπαράθεσης" ή διαφωνίας. Έχουμε άλλες πληροφορίες και πιστεύουμε αλλά πράγματα. Όλα καλά.Και θα το επαναλάβω για 10η φορά δεν κατηγορώ τη δοτρια ή κάποιον άλλον.Απλα περιγράφω κάτι που δεν μου αρέσει. Σε πολλά κέντρα επιλέγει ο γιατρός τη δοτρια. Εξαρταται από το νομικο καθεστώς της σχέσης του γιατρού  με το κεντρο. 

Στο γιατρό μου ο Σφακ με έστειλε την πρώτη φορά. Εννοείται ότι γνωριζονται, συνεργαζονται χρόνια και έχει πολλές κοπέλες που κάνουν στο Ιακ με δωρεά. 

Εσύ πως είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα.Δεν υπάρχει κανένας λόγος "αντιπαράθεσης" ή διαφωνίας. Έχουμε άλλες πληροφορίες και πιστεύουμε αλλά πράγματα. Όλα καλά.Και θα το επαναλάβω για 10η φορά δεν κατηγορώ τη δοτρια ή κάποιον άλλον.Απλα περιγράφω κάτι που δεν μου αρέσει. Σε πολλά κέντρα επιλέγει ο γιατρός τη δοτρια. Εξαρταται από το νομικο καθεστώς της σχέσης του γιατρού  με το κεντρο. 

Στο γιατρό μου ο Σφακ με έστειλε την πρώτη φορά. Εννοείται ότι γνωριζονται, συνεργαζονται χρόνια και έχει πολλές κοπέλες που κάνουν στο Ιακ με δωρεά. 

Εσύ πως είσαι; 

Καλημέρα κορίτσι. Θα σου πω μόνο ότι είναι άλλο ο γιατρός σου να είναι μέλος διοικητικό η απλό μέλος του κέντρου η της κλινικής και άλλο να συνεργάζεται μ ένα άλλο κέντρο στην περίπτωση των δανεικών. Στην πρώτη περίπτωση ήμουν εγω όπου ο γιατρός μου είναι κ διευθυντής του κέντρου. Στην περίπτωση του Σφακ όμως , απ ότι έχω καταλάβει, ο Σφακ ανήκει σ άλλη κλινική αλλά στελνει για δανεικά στο Ιακεντρο. Αυτό σημαίνει ότι τη διαδικασία επιλογής της δοτριας, το φάκελο της, τις εξετάσεις , τις αναλαμβανει το Ιακεντρο κ ο Σφακ απλώς αναλαμβανει το κομμάτι προετοιμασίας της ληπτριας και την ε/τ. Οι αρμοδιότητες λοιπόν είναι ξεκάθαρες και διαχωρισμενες.

Γι αυτό ίσως δεν παίρνει θέση

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Θα σου πω μόνο ότι είναι άλλο ο γιατρός σου να είναι μέλος διοικητικό η απλό μέλος του κέντρου η της κλινικής και άλλο να συνεργάζεται μ ένα άλλο κέντρο στην περίπτωση των δανεικών. Στην πρώτη περίπτωση ήμουν εγω όπου ο γιατρός μου είναι κ διευθυντής του κέντρου. Στην περίπτωση του Σφακ όμως , απ ότι έχω καταλάβει, ο Σφακ ανήκει σ άλλη κλινική αλλά στελνει για δανεικά στο Ιακεντρο. Αυτό σημαίνει ότι τη διαδικασία επιλογής της δοτριας, το φάκελο της, τις εξετάσεις , τις αναλαμβανει το Ιακεντρο κ ο Σφακ απλώς αναλαμβανει το κομμάτι προετοιμασίας της ληπτριας και την ε/τ. Οι αρμοδιότητες λοιπόν είναι ξεκάθαρες και διαχωρισμενες.

Γι αυτό ίσως δεν παίρνει θέση

Καλημερα Μαίρη. Αυτό ακριβώς γράφω τόσες μέρες. Αλλά μάλλον το γράφω λάθος. Δεν κατηγορώ τον Σφακ ή κάποιον άλλο. Γράφω απλά ότι από την αρχή δεν μου άρεσε αυτό, αλλά συμβιβάστηκα λογω του γιατρού. Σε άλλα κεντρα, με άλλο νομικό καθεστώς η επιλογη δοτριας κλπ είναι δουλειά και του γιατρού.Όπως ακριβώς το λες. Εγώ δηλαδή ηθελα πχ  η δότρια αν έχει δωσει εγκυμοσύνη στο παρελθόν σε γυναίκα πάνω από 40-42.Αν η επιλογη ήτανε του γιατρού ή την" έλεγχε" θα ήμουν πιο σίγουρη. Γιατί εγώ τον γιατρό εμπιστεύομαι.. και όχι την κοπέλα που ήθελε να ανακατευτει και στο  πόσα σικλακιουρ θα πάρω!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Καλημερα Μαίρη. Αυτό ακριβώς γράφω τόσες μέρες. Αλλά μάλλον το γράφω λάθος. Δεν κατηγορώ τον Σφακ ή κάποιον άλλο. Γράφω απλά ότι από την αρχή δεν μου άρεσε αυτό, αλλά συμβιβάστηκα λογω του γιατρού. Σε άλλα κεντρα, με άλλο νομικό καθεστώς η επιλογη δοτριας κλπ είναι δουλειά και του γιατρού.Όπως ακριβώς το λες. Εγώ δηλαδή ηθελα πχ  η δότρια αν έχει δωσει εγκυμοσύνη στο παρελθόν σε γυναίκα πάνω από 40-42.Αν η επιλογη ήτανε του γιατρού ή την" έλεγχε" θα ήμουν πιο σίγουρη. Γιατί εγώ τον γιατρό εμπιστεύομαι.. και όχι την κοπέλα που ήθελε να ανακατευτει και στο  πόσα σικλακιουρ θα πάρω!!! 

Άρα καταλήγουμε στο ότι είναι θέμα του πελάτη αν συμφωνεί μ αυτό το καθεστώς. Γιατί αλλιώς στρέφεται αλλου. Κι όσον αφορά την επιλογή γιατρού καλός ο Σφακ αλλά υπάρχουν κι αλλου πορτοκαλιές και μάλιστα καλές...

Εγω βέβαια πιστεύω ότι θα μεινεις έγκυος στην επόμενη προσπάθεια. Καλύτερα χαλάρωσε όσο μπορείς διώξει τις αρνητικές σκέψεις κ προσπάθησε να εστιάσεις στην επόμενη προσπάθεια. Όσο μπορείς βέβαια γιατί κατανοώ το άγχος σου το έχω περάσει κ εγω κι ήμουν μες στη γκρινια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα.Δεν υπάρχει κανένας λόγος "αντιπαράθεσης" ή διαφωνίας. Έχουμε άλλες πληροφορίες και πιστεύουμε αλλά πράγματα. Όλα καλά.Και θα το επαναλάβω για 10η φορά δεν κατηγορώ τη δοτρια ή κάποιον άλλον.Απλα περιγράφω κάτι που δεν μου αρέσει. Σε πολλά κέντρα επιλέγει ο γιατρός τη δοτρια. Εξαρταται από το νομικο καθεστώς της σχέσης του γιατρού  με το κεντρο. 

Στο γιατρό μου ο Σφακ με έστειλε την πρώτη φορά. Εννοείται ότι γνωριζονται, συνεργαζονται χρόνια και έχει πολλές κοπέλες που κάνουν στο Ιακ με δωρεά. 

Εσύ πως είσαι; 

Όχι Καμμια αντιπαράθεση προς Θεού. 

Στα λέω με αγάπη γιατί πίστεψε με, θα έχεις τρελα άγχη μετά γιατί θα μείνεις. Προσπάθησε όσο γίνεται να είσαι χαλαρή τώρα, είναι δύσκολο, είναι τα τελευταία σου έμβρυα, έχεις φθαρεί ψυχολογικά σωματικά και οικονομικά, δεν είναι μικρό το πόσο και έχεις κάθε δικαίωμα να απαιτείς. Κι εγώ απαιτησα. 

Δυστυχώς στο Ιακ δεν επιλέγει ο γιατρός μας τουλάχιστον τη δότρια. 

Να σε νοιάζει να ναι υγιής, να έχει δώσει πάλι κύηση και υγιές έμβρυο. Αν φυσικά αυτό θες να το ξέρεις πολλές δε θέλουν. 

Εγώ καλα είμαι, λίγο αγχωμένη γιατί καλώς εχόντων ως 14.04 την περιμένουμε 

 

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα Μαίρη. Αυτό ακριβώς γράφω τόσες μέρες. Αλλά μάλλον το γράφω λάθος. Δεν κατηγορώ τον Σφακ ή κάποιον άλλο. Γράφω απλά ότι από την αρχή δεν μου άρεσε αυτό, αλλά συμβιβάστηκα λογω του γιατρού. Σε άλλα κεντρα, με άλλο νομικό καθεστώς η επιλογη δοτριας κλπ είναι δουλειά και του γιατρού.Όπως ακριβώς το λες. Εγώ δηλαδή ηθελα πχ  η δότρια αν έχει δωσει εγκυμοσύνη στο παρελθόν σε γυναίκα πάνω από 40-42.Αν η επιλογη ήτανε του γιατρού ή την" έλεγχε" θα ήμουν πιο σίγουρη. Γιατί εγώ τον γιατρό εμπιστεύομαι.. και όχι την κοπέλα που ήθελε να ανακατευτει και στο  πόσα σικλακιουρ θα πάρω!!! 

Μια χαρά το έγραψες ήσουν απολύτως κατανοητή. 

Για εμένα ο συμβιβασμός είναι λάθος. Γιατί μετά σου βγαίνουν ανασφάλειες. 

Γι αυτό σου είπα ή προχωράς η αλλάζεις γιατρό και κέντρο. 

Just now, anoulious είπε:

Εγώ δηλαδή ηθελα πχ  η δότρια αν έχει δωσει εγκυμοσύνη στο παρελθόν σε γυναίκα πάνω από 40-42.

Το Ιακεντρο αυτό δεν πρόκειται να στο πει

Να σου δώσει ηλικια που έδωσε εγκυμοσύνη 

Σε εμένα είπαν ότι είναι νέα δότρια για το Ιακεντρο και ήμουν η δεύτερη κυηση

Το ήταν νέα δότρια γι αυτούς το ήξερα εξ αρχής, με ρώτησαν αν είχα θέμα γιατί είχε όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που ήθελα. Εκεί έμαθα ότι έχει γεννηθεί υγιές παιδί από αυτή, ρώτησα αν είμαι αγόρι ή κορίτσι κ μου είπαν προσωπικό δεδομένο, απαγορεύεται 

Άρα δε θα σου πουν ούτε την ηλικία που έδωσε την κυηση

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ηθελα να γραψω οτι, παρολο που δεν απαντα στα θεματα της Αννουλας για το πριν, απλα προσωπικη μου εμπειρια που ισως βοηθαει κοπελες που εχουν ενδοιασμους, με το που εκανα την ετ κσι ακομα περισσοτερο με το που πηρα το θετικο, το θεμα της δωρεας το ξεχασα τελειως. Σα να μην υπαρχει. Δεν ξερω γιατι. Εχω βεβαια τρελλο αγχοε για τις εξετασεις για να δω οτι ειναι υγιεστατα αλλα οπως ολες οι γυναικες με τα δικα.του ωαρια . Ειναι δικα.μου τα εμβρυακια μου. Και μεχρι συιγμης δεν εχω ρωτησει τιποτα απολυτως για τη δοτρια. Οτι πρεπει να μαθω θα μου το πει ο γιατρος.

Ασχετο με την κουβεντα σας αλλα.μου εχει κανει εντυπωση ποσο το εχω ξεχασει!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Καλημερα κοριτσια! Ηθελα να γραψω οτι, παρολο που δεν απαντα στα θεματα της Αννουλας για το πριν, απλα προσωπικη μου εμπειρια που ισως βοηθαει κοπελες που εχουν ενδοιασμους, με το που εκανα την ετ κσι ακομα περισσοτερο με το που πηρα το θετικο, το θεμα της δωρεας το ξεχασα τελειως. Σα να μην υπαρχει. Δεν ξερω γιατι. Εχω βεβαια τρελλο αγχοε για τις εξετασεις για να δω οτι ειναι υγιεστατα αλλα οπως ολες οι γυναικες με τα δικα.του ωαρια . Ειναι δικα.μου τα εμβρυακια μου. Και μεχρι συιγμης δεν εχω ρωτησει τιποτα απολυτως για τη δοτρια. Οτι πρεπει να μαθω θα μου το πει ο γιατρος.

Ασχετο με την κουβεντα σας αλλα.μου εχει κανει εντυπωση ποσο το εχω ξεχασει!

Γειά σου κορίτσι μου! Και εγώ ακριβώς έτσι νιώθω. Δικά μου είναι τα εμβρυάκια και αγωνιώ να πάνε όλα καλά! Βέβαια, να ομολογήσω ότι νιώθω πιο αισιόδοξη που τα ωαριάκια είναι από μία νεαρή κοπέλα!!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...