Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, MaryH είπε:

Σ ευχαριστω! Κι εσυ να χαιρεσαι το αγορακι σου! Ε, μαλλον δεν μας λενε κ τις λεπτομερειες. Σιγουρα εχει καποιο δίκτυο δοτριων . 

Πάντως και κατεψυγμένα ωάρια δοτριας να είναι δεν υπάρχει θέμα. Είναι το ίδιο ποιοτικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, aggel-mak said:

Καλησπέρα Andri M, τη προηγούμενη φορά ήταν με συντονισμό, υποτίθεται φρέσκα ωάρια. Πήρα 7, εγιναν 5 βλαστοκυστες,μετέφερα τις 2 όπου έκανα κ το αγοράκι μου.

Μου είχαν μεινει 3 έμβρυα κατάψυξη, όπου τα μετέφερα τον Σεπτέμβριο του 2020 αλλά δυστυχώς παλινδρομη κύηση. Οπότε πάλι από την αρχή,αλλά κάτι δεν μου κολλάει στα λεγόμενα τους. 

Απ ότι θυμάμαι έχεις δει δύο μωράκια;; εύχομαι όλα να κυλήσουν τέλεια, να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη 

Επομένως, θα κάνουν το ίδιο "πρωτόκολλο". Έχει δίκιο η Μαίρη, μπορεί να έχουν δίκτυο με δότριες και να υπάρχουν κάποιες που θέλουν να ξεκινήσουν άμεσα. Αν όμως έχεις πολλές αμφιβολίες, θα μπορούσες να κάνεις μία επίσκεψη και σε άλλο κέντρο. Ειδικά αν βρίσκεσαι στην Αθήνα, υπάρχουν πολλές επιλογές!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πώς να σας ευχαριστήσω που διαθέτετε το χρόνο σας για να μου απαντήσετε. 

Θα το ψάξω όμως γιατί κάτι με κάνει κ αισθάνομαι άβολα.. Θέλω να νιώσω σίγουρη.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..!!! Έχει καμιά σας εμπειρία με Μπαθρέλλο (Γενεσις) ;;; Έμεινε μία γνωστή μου έγκυος σε δίδυμα σιτεμένη σαν εμένα :D... και το σκέφτομαι... για δανεικά!!! Καλές ή κακές εμπειρίες.  Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, daenerys said:

Γεια σας κορίτσια..!!! Έχει καμιά σας εμπειρία με Μπαθρέλλο (Γενεσις) ;;; Έμεινε μία γνωστή μου έγκυος σε δίδυμα σιτεμένη σαν εμένα :D... και το σκέφτομαι... για δανεικά!!! Καλές ή κακές εμπειρίες.  Ευχαριστώ!!!!

Γεια σου,

μου έχει κάνει ωοληψίες και ήταν παρών σε εμβρυομεταφορά μαζί με το γιατρό μου. Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες.

Τον είχε και μία φίλη μου, η οποία προσπαθούσε με δικό της υλικό. Έφυγε όταν ο Μπαρθέλος τη συμβούλεψε να σκεφτεί το ενδεχόμενο της δωρεάς ωαρίων.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, daenerys said:

Γεια σας κορίτσια..!!! Έχει καμιά σας εμπειρία με Μπαθρέλλο (Γενεσις) ;;; Έμεινε μία γνωστή μου έγκυος σε δίδυμα σιτεμένη σαν εμένα :D... και το σκέφτομαι... για δανεικά!!! Καλές ή κακές εμπειρίες.  Ευχαριστώ!!!!

Καλησπερα, μια γνωστη μας εκανε 2 ετ μαζι του με δωρεα κ.απεκτησε τα 2 παιδακια της. Ηταν παρα πολυ ευχαριστημενη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Γεια σου,

μου έχει κάνει ωοληψίες και ήταν παρών σε εμβρυομεταφορά μαζί με το γιατρό μου. Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες.

Τον είχε και μία φίλη μου, η οποία προσπαθούσε με δικό της υλικό. Έφυγε όταν ο Μπαρθέλος τη συμβούλεψε να σκεφτεί το ενδεχόμενο της δωρεάς ωαρίων.

Ηλικία που είχε η φίλη σου; Τις προσπάθειες με δικά της τις έκανε μαζί του;

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, daenerys said:

Ηλικία που είχε η φίλη σου; Τις προσπάθειες με δικά της τις έκανε μαζί του;

Η ηλικία της είναι 46 ετών. Ναι, με δικό της υλικό προσπαθούσε χρόνια. Δεν είχε καλή ανταπόκριση στις διεγέρσεις, αλλά είχε πεισμώσει και συνέχιζε. Ο λόγος που έφυγε από τον Μπαρθέλο ήταν ακριβώς αυτός. Πληγώθηκε όταν ο Μπαρθέλος της πρότεινα τη δωρεά ωαρίων. Στη συνέχεια πήγε και σε άλλα κέντρα, και συνέχισε να προσπαθεί με το δικό της υλικό. Ακόμη δεν τα έχουν καταφέρει....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2021 at 2:33 ΠΜ, aggel-mak είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, καλή επιτυχία κ δύναμη σε όλες τις μαχητριες που παλεύουν να αποκτήσουν παιδάκι κ με το καλό σε όσες το κατάφεραν..

Έχω ένα παιδάκι, το απέκτησα με δωρεά, δεν έχω άλλο έμβρυο κατάψυξη, οπότε ξανά απο την αρχή κ με καινούργια δοτρια. Έχω όμως κορίτσια κάποιες απορίες. Οταν λέει ο γιατρός οτι συντονίζει τη δοτρια με τη ληπτρια, πότε γίνεται αυτό;

το ρωτάω γιατί η μαια του, που αυτή τα κανονιζει, μου ειπε όταν αδιαθετησω να της τηλεφωνήσω για  να βρει δοτρια κ να τη συντονίσει. Δηλαδή τι να συντονίσει;; Δηλαδή θα τη βρει κ αμέσως αυτή θα είναι έτοιμη να ξεκινησει φάρμακα κ μετα ωοληψια;; Γιατι βρε κορίτσια έχω την εντύπωση οτι δεν μου λέει αλήθεια κ ότι θα πάρω κατεψυγμένα ωάρια;; 

Θα ήθελα πολύ, αν μπορείτε κορίτσια, να μου πείτε τη γνώμη σας. Έχω μπερδευτεί.. Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπερα

Κοιτα,κι εμένα μου είπαν όταν αδιαθετησα ότι συντονισαν τη δοτρια αλλά προσωπικά πιστεύω ότι πήρα κατεψυγμένα. Κι ότι μου το είπαν ότι τη συντονισαν για ψυχολογικούς δικούς μου λόγους. 

Μην ανησυχεις,και κατεψυγμένα να ναι είναι μια χαρά. 

Επίσης συγχαρητήρια που τολμάς με άλλη δότρια, εγώ δε θα το έκανα οπότε σε θαυμάζω. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2021 at 12:14 ΠΜ, masra solena73 είπε:

θέλεις να το γκουγκλάρεις να δεις ακριβώς τι κάνει; δεν αντικαθιστά την υστεροσκόπηση, σε προσανατολίζει σε περίπτωση που χρειάζεται επέμβαση τι είδους θα είναι, για να επιβεβαιώσει μια διάγνωση που έχει ήδη τεθεί με τη δισδιάστατη υπερηχογραφία, αφορά κάθε είδους διαγνώσεις παθολογίας της μήτρας. Γίνεται όπως κάθε υπέρηχος, κοστίζει μόνο τριπλάσια χρήματα 50χ3

Τρισδιαστατο υπερηχο κανει ο πιστοφιδης παιδια μ εκανε εμενα προχθες 80 παιρνει επισκεψη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, decemberlove είπε:

Τρισδιαστατο υπερηχο κανει ο πιστοφιδης παιδια μ εκανε εμενα προχθες 80 παιρνει επισκεψη. 

Και τι σου είπε ότι τσεκάρει ; Σε εσένα γιατί τον έκανε ; Είχε δει κάτι στον απλό υπέρηχο ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Και τι σου είπε ότι τσεκάρει ; Σε εσένα γιατί τον έκανε ; Είχε δει κάτι στον απλό υπέρηχο ;

Εγω εχω αποβολες εχω κανει 2 υστεροσκοπησεις κ βιοψια ενσομητριου κ ηταν καθαρη στο μαστρομηνα. Πριν φυγω απο τ γενεσις μ ειπε ο σφακ να κανω νικα κ δν εκανα γτ δεν τν εμπιστευομαι με αυτα π εχω ακουσει κ πηγα στο πιστοφιδη γτ ειναι ο γυναικολογος μ χρονια κ μ εκανε 3d υπερηχο κ μ ειπε κοριτσι μ δν εχεις συμφησεις δεν εχεις τπτ η μητρα σ ειναι αριστη ξεχνα τ θεμα των φλεγμονων κ επικεντροσου στα εμβρυα. Οποτε μαλλον βλεπει αν εχεις συμφησεις κ πολυποδα η ινομυωμα σε πιο καθαρη μορφη. Υστεροσκοπησεις εχω κανει κ τς 2 στο σφακιανουδη πριν φυγω απο εκει

On 27/2/2021 at 2:23 ΜΜ, thalasa είπε:

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου, και για τους 2 γιατρούς . Προς θεού, δεν αμφισβητώ τις άσχημες εντυπώσεις των κοριτσιών , ότι είναι ιδιόρρυθμος είναι σίγουρα . Ίσως είναι θέμα χημείας . Δεν κάνουν όλοι οι γιατροί για όλους . Το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει 

Ρε παιδια ο τσιριγωτης οταν πηγα εγω ηταν γλυκας μαζι μ ευγενεστατος ειλικρινης τερμα και πολυ γνωστης. Σε περιπτωση δανεικων θα ταν ο 1 π θα πηγαινα χωρις 2 σκεψη εχει τρομερη επιτυχια σε δανεικα νομιζω ειναι ο 1ος με διαφορα . Δεν ξερω με δικα σ ωαρια αν ειναι καλος δεν εχει τυχει να ακουσω πολλα για αυτο τ κομματι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Εγω εχω αποβολες εχω κανει 2 υστεροσκοπησεις κ βιοψια ενσομητριου κ ηταν καθαρη στο μαστρομηνα. Πριν φυγω απο τ γενεσις μ ειπε ο σφακ να κανω νικα κ δν εκανα γτ δεν τν εμπιστευομαι με αυτα π εχω ακουσει κ πηγα στο πιστοφιδη γτ ειναι ο γυναικολογος μ χρονια κ μ εκανε 3d υπερηχο κ μ ειπε κοριτσι μ δν εχεις συμφησεις δεν εχεις τπτ η μητρα σ ειναι αριστη ξεχνα τ θεμα των φλεγμονων κ επικεντροσου στα εμβρυα. Οποτε μαλλον βλεπει αν εχεις συμφησεις κ πολυποδα η ινομυωμα σε πιο καθαρη μορφη. Υστεροσκοπησεις εχω κανει κ τς 2 στο σφακιανουδη πριν φυγω απο εκει

Ρε παιδια ο τσιριγωτης οταν πηγα εγω ηταν γλυκας μαζι μ ευγενεστατος ειλικρινης τερμα και πολυ γνωστης. Σε περιπτωση δανεικων θα ταν ο 1 π θα πηγαινα χωρις 2 σκεψη εχει τρομερη επιτυχια σε δανεικα νομιζω ειναι ο 1ος με διαφορα . Δεν ξερω με δικα σ ωαρια αν ειναι καλος δεν εχει τυχει να ακουσω πολλα για αυτο τ κομματι. 

Οκ ευχαριστώ . Άρα είναι ένα βήμα πριν την υστεροσκοπηση , αν θες να την αποφύγεις είναι καλή περίπτωση . Θεωρώ όμως ότι δεν μπορεί να δείξει μολύνσεις ή μικρόβια . 

Σχετικά με τον Τσιριγ. νομίζω ήταν μια κοπέλα του δικού μας φόρουμ εδώ , που πήγε για δανεικά και στον υπέρηχο που της έκανε είδε ότι είχε ένα καλό δικό της ωάριο , το βάλανε και έμεινε εγγυος . Γενικά δείχνει ότι ξέρει τι κάνει .Δεν μπορώ να θυμηθώ όμως ποια, μηπωσ ήταν το lennio, ίσως οι παλιότερες να θυμούνται . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Οκ ευχαριστώ . Άρα είναι ένα βήμα πριν την υστεροσκοπηση , αν θες να την αποφύγεις είναι καλή περίπτωση . Θεωρώ όμως ότι δεν μπορεί να δείξει μολύνσεις ή μικρόβια . 

Σχετικά με τον Τσιριγ. νομίζω ήταν μια κοπέλα του δικού μας φόρουμ εδώ , που πήγε για δανεικά και στον υπέρηχο που της έκανε είδε ότι είχε ένα καλό δικό της ωάριο , το βάλανε και έμεινε εγγυος . Γενικά δείχνει ότι ξέρει τι κάνει .Δεν μπορώ να θυμηθώ όμως ποια, μηπωσ ήταν το lennio, ίσως οι παλιότερες να θυμούνται . 

Οχι μικροβια οχι δεν μπορει να δειξει  γιαυτο ειναι αλλες εξετασεις. Βιοψια ενδομητριου κτλ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Οκ ευχαριστώ . Άρα είναι ένα βήμα πριν την υστεροσκοπηση , αν θες να την αποφύγεις είναι καλή περίπτωση . Θεωρώ όμως ότι δεν μπορεί να δείξει μολύνσεις ή μικρόβια . 

Σχετικά με τον Τσιριγ. νομίζω ήταν μια κοπέλα του δικού μας φόρουμ εδώ , που πήγε για δανεικά και στον υπέρηχο που της έκανε είδε ότι είχε ένα καλό δικό της ωάριο , το βάλανε και έμεινε εγγυος . Γενικά δείχνει ότι ξέρει τι κάνει .Δεν μπορώ να θυμηθώ όμως ποια, μηπωσ ήταν το lennio, ίσως οι παλιότερες να θυμούνται . 

Νομίζω το Lenio  έχει ένα αγοράκι με δικό της υλικό, αλλά δεν θυμάμαι αν είχε μόνο ένα έμβρυο. Θυμάμαι όμως ότι το κορίτσι έκανε διεγέρσεις στη Γαλλία, της έδιναν πολλές μονάδες και είχε φτωχή απόκριση. Με τον Τσιριγώτη τα πήγε θαυμάσια με λιγότερες μονάδες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...