Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Μαίρη μου σε σκεφτόμουν! 

Ο Γιώργος τελευταία λέει την κόρη μας Μις Ελλάς!!!

Του λέω η Μις Ελλάς όμως για να βγει φοράει μαγιό και μάλιστα καυτό! :tongue:

 

Τον πειράζω πολύ τελευταία είναι η αλήθεια 

Τώρα εκδηλώνεται πολύ και δείχνει τη χαρά του γιατι βλέπει και το κρεβάτι της κ έχει ξετρελαθει

Βούτυρο λιωμένο στο ψωμι

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Όχι Καμμια αντιπαράθεση προς Θεού. 

Στα λέω με αγάπη γιατί πίστεψε με, θα έχεις τρελα άγχη μετά γιατί θα μείνεις. Προσπάθησε όσο γίνεται να είσαι χαλαρή τώρα, είναι δύσκολο, είναι τα τελευταία σου έμβρυα, έχεις φθαρεί ψυχολογικά σωματικά και οικονομικά, δεν είναι μικρό το πόσο και έχεις κάθε δικαίωμα να απαιτείς. Κι εγώ απαιτησα. 

Δυστυχώς στο Ιακ δεν επιλέγει ο γιατρός μας τουλάχιστον τη δότρια. 

Να σε νοιάζει να ναι υγιής, να έχει δώσει πάλι κύηση και υγιές έμβρυο. Αν φυσικά αυτό θες να το ξέρεις πολλές δε θέλουν. 

Εγώ καλα είμαι, λίγο αγχωμένη γιατί καλώς εχόντων ως 14.04 την περιμένουμε 

 

Μια χαρά το έγραψες ήσουν απολύτως κατανοητή. 

Για εμένα ο συμβιβασμός είναι λάθος. Γιατί μετά σου βγαίνουν ανασφάλειες. 

Γι αυτό σου είπα ή προχωράς η αλλάζεις γιατρό και κέντρο. 

Το Ιακεντρο αυτό δεν πρόκειται να στο πει

Να σου δώσει ηλικια που έδωσε εγκυμοσύνη 

Σε εμένα είπαν ότι είναι νέα δότρια για το Ιακεντρο και ήμουν η δεύτερη κυηση

Το ήταν νέα δότρια γι αυτούς το ήξερα εξ αρχής, με ρώτησαν αν είχα θέμα γιατί είχε όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που ήθελα. Εκεί έμαθα ότι έχει γεννηθεί υγιές παιδί από αυτή, ρώτησα αν είμαι αγόρι ή κορίτσι κ μου είπαν προσωπικό δεδομένο, απαγορεύεται 

Άρα δε θα σου πουν ούτε την ηλικία που έδωσε την κυηση

 

Mα δεν ήθελα να μου το πουν όπως έγραψα παραπάνω. Ήθελα να είμαι σίγουρη ότι η επιλογή θα ήτανε σ αυτην την κατεύθυνση. 

Τελείωσε ο καιρός. Αντε με το καλο. 

Το θέμα ότι δεν είναι δικά μου τα ωαρια που έγραψαν τα υπόλοιπα κορίτσια  εμένα δε μ απασχολει καθόλου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Όχι Καμμια αντιπαράθεση προς Θεού. 

Στα λέω με αγάπη γιατί πίστεψε με, θα έχεις τρελα άγχη μετά γιατί θα μείνεις. Προσπάθησε όσο γίνεται να είσαι χαλαρή τώρα, είναι δύσκολο, είναι τα τελευταία σου έμβρυα, έχεις φθαρεί ψυχολογικά σωματικά και οικονομικά, δεν είναι μικρό το πόσο και έχεις κάθε δικαίωμα να απαιτείς. Κι εγώ απαιτησα. 

Δυστυχώς στο Ιακ δεν επιλέγει ο γιατρός μας τουλάχιστον τη δότρια. 

Να σε νοιάζει να ναι υγιής, να έχει δώσει πάλι κύηση και υγιές έμβρυο. Αν φυσικά αυτό θες να το ξέρεις πολλές δε θέλουν. 

Εγώ καλα είμαι, λίγο αγχωμένη γιατί καλώς εχόντων ως 14.04 την περιμένουμε 

 

Μια χαρά το έγραψες ήσουν απολύτως κατανοητή. 

Για εμένα ο συμβιβασμός είναι λάθος. Γιατί μετά σου βγαίνουν ανασφάλειες. 

Γι αυτό σου είπα ή προχωράς η αλλάζεις γιατρό και κέντρο. 

Το Ιακεντρο αυτό δεν πρόκειται να στο πει

Να σου δώσει ηλικια που έδωσε εγκυμοσύνη 

Σε εμένα είπαν ότι είναι νέα δότρια για το Ιακεντρο και ήμουν η δεύτερη κυηση

Το ήταν νέα δότρια γι αυτούς το ήξερα εξ αρχής, με ρώτησαν αν είχα θέμα γιατί είχε όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που ήθελα. Εκεί έμαθα ότι έχει γεννηθεί υγιές παιδί από αυτή, ρώτησα αν είμαι αγόρι ή κορίτσι κ μου είπαν προσωπικό δεδομένο, απαγορεύεται 

Άρα δε θα σου πουν ούτε την ηλικία που έδωσε την κυηση

 

Καλέ το φυλο το καθορίζει ο πατέρας! Συγγνωμη που πετάγομαι αλλα ρε παιδια η δικη μας η γενια εχει εικονα δυστυχως  μονο των γονιων μας κ άντε των παππουδων μας. Δηλαδη ετσι κι αλλιως ελλιπεις πληροφορίες. Ειναι τοσες οι ασθενειες που προκαλουνται απο χιλιους δυο αλλους λογους που το τι γραφει το ενα κυτταρο της δοτριας εννοείται οτι ειναι σημαντικό αλλά οχι κ τοσο καθοριστικο...κανοντας καποιες εξετασεις εμβαθυνσης στο Dna πραγματικα τρομαξα με τον αριθμό των ασθενειων στις οποίες εχω προδιάθεση.  Φανταζομαι δεν ειμαι η μοναδική. Και φανταζομαι οτι την ιδια προδιαθεση με μενα θα χει και η ανιψιά μου που ειναι 22 ετων...Θεμα τυχης ειναι πολλα πραγματα, τροπου διαβιωσης, κ ελλειψης άγχους... ευκολο να το λες δυσκολο να το κάνεις το τελευταιο αλλά τελικα ας επικεντρωθουμε σε αυτα που μπορουμε να ελέγξουμε πχ ελλειψη αγχους (κ ενδεχομενως θεραπεια για να την πετυχουμε ) για τη σωματικη κ ψυχική υγεια κ τη δικη μας κ του συντρόφου μας κ του παιδιού μας απο δωρεά ή μη.  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Καλέ το φυλο το καθορίζει ο πατέρας! Συγγνωμη που πετάγομαι αλλα ρε παιδια η δικη μας η γενια εχει εικονα δυστυχως  μονο των γονιων μας κ άντε των παππουδων μας. Δηλαδη ετσι κι αλλιως ελλιπεις πληροφορίες. Ειναι τοσες οι ασθενειες που προκαλουνται απο χιλιους δυο αλλους λογους που το τι γραφει το ενα κυτταρο της δοτριας εννοείται οτι ειναι σημαντικό αλλά οχι κ τοσο καθοριστικο...κανοντας καποιες εξετασεις εμβαθυνσης στο Dna πραγματικα τρομαξα με τον αριθμό των ασθενειων στις οποίες εχω προδιάθεση.  Φανταζομαι δεν ειμαι η μοναδική. Και φανταζομαι οτι την ιδια προδιαθεση με μενα θα χει και η ανιψιά μου που ειναι 22 ετων...Θεμα τυχης ειναι πολλα πραγματα, τροπου διαβιωσης, κ ελλειψης άγχους... ευκολο να το λες δυσκολο να το κάνεις το τελευταιο αλλά τελικα ας επικεντρωθουμε σε αυτα που μπορουμε να ελέγξουμε πχ ελλειψη αγχους (κ ενδεχομενως θεραπεια για να την πετυχουμε ) για τη σωματικη κ ψυχική υγεια κ τη δικη μας κ του συντρόφου μας κ του παιδιού μας απο δωρεά ή μη.  

Διάβασα για το φυλο όχι το υπόλοιπο ακομη

Ήθελα να ξέρω αν είναι αγόρι ή κορίτσι το μωρό που γεννήθηκε από ωάριο της ίδιας δοτριας

Αυτό εγραψα

Πάω να διαβάσω κ το υπόλοιπο 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ηθελα να γραψω οτι, παρολο που δεν απαντα στα θεματα της Αννουλας για το πριν, απλα προσωπικη μου εμπειρια που ισως βοηθαει κοπελες που εχουν ενδοιασμους, με το που εκανα την ετ κσι ακομα περισσοτερο με το που πηρα το θετικο, το θεμα της δωρεας το ξεχασα τελειως. Σα να μην υπαρχει. Δεν ξερω γιατι. Εχω βεβαια τρελλο αγχοε για τις εξετασεις για να δω οτι ειναι υγιεστατα αλλα οπως ολες οι γυναικες με τα δικα.του ωαρια . Ειναι δικα.μου τα εμβρυακια μου. Και μεχρι συιγμης δεν εχω ρωτησει τιποτα απολυτως για τη δοτρια. Οτι πρεπει να μαθω θα μου το πει ο γιατρος.

Ασχετο με την κουβεντα σας αλλα.μου εχει κανει εντυπωση ποσο το εχω ξεχασει!

Συμφωνώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri M said:

Γειά σου κορίτσι μου! Και εγώ ακριβώς έτσι νιώθω. Δικά μου είναι τα εμβρυάκια και αγωνιώ να πάνε όλα καλά! Βέβαια, να ομολογήσω ότι νιώθω πιο αισιόδοξη που τα ωαριάκια είναι από μία νεαρή κοπέλα!!!!

Διδυμακια κ εσυ;;; πως εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μαίρη μου σε σκεφτόμουν! 

Ο Γιώργος τελευταία λέει την κόρη μας Μις Ελλάς!!!

Του λέω η Μις Ελλάς όμως για να βγει φοράει μαγιό και μάλιστα καυτό! :tongue:

 

Η δεύτερη μις μπούτι ετοιμάζεται να σκάσει μυτη. Εγω πάντως θα της φοράω το τζιν  καυτό τζιν σορτσάκι!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Η δεύτερη μις μπούτι ετοιμάζεται να σκάσει μυτη. Εγω πάντως θα της φοράω το τζιν  καυτό τζιν σορτσάκι!

Εγώ να δεις το καλοκαιρι

Την περιμενω πως και πως

Αν μου βγει σιλφιδα πολύ θα μου κοστίσει!!! 

Ο αδερφός μου μου πε εχθές ότι αρχικά θα τη δει από απόσταση. Αγκαλιά θα την πάρει στο δίμηνο, φοβάται Κ για το καλοκαίρι θα της πάρει ένα καυτό μπικίνι κι ας το φοράει μέσα στο σπίτι, μαζί με καπελαδουρα!!!

Καλά εσένα Μαίρη θα ναι τρέλα με το τζην

Θα πεταει κ το μπειμπιλινο θα ναι τέλεια! 

Αχ δεν υπάρχουν τα μωρά, ειδικά τα κορίτσια είναι τρελα

 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Διάβασα για το φυλο όχι το υπόλοιπο ακομη

Ήθελα να ξέρω αν είναι αγόρι ή κορίτσι το μωρό που γεννήθηκε από ωάριο της ίδιας δοτριας

Αυτό εγραψα

Πάω να διαβάσω κ το υπόλοιπο 

Ναι αλλά νομιζω οτι το φυλο το καθορίζει ο ανδρ παραγοντας οποτε το τι εδωσε η δοτρια σε φυλο εξαρταται απο το σπερμα του πατερα του προηγούμενου παιδιου ...γλωσσοδετης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Ναι αλλά νομιζω οτι το φυλο το καθορίζει ο ανδρ παραγοντας οποτε το τι εδωσε η δοτρια σε φυλο εξαρταται απο το σπερμα του πατερα του προηγούμενου παιδιου ...γλωσσοδετης

Καλέ εμένα με ένοιαζε για άλλους λόγους το φυλο του παιδιού!!! 

Πριν μείνω έγκυος 

Αν πχ έκανα κορίτσι να ήξερα κορίτσι ήταν κ το άλλο η αγόρι??? 

Αλλά με έκοψαν κ καλά έκαναν διότι η επόμενη ερώτηση θα ήταν Αθήνα η επαρχία?? 

Κατάλαβες? 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 said:

Διδυμακια κ εσυ;;; πως εισαι;

Ναι, διδυμάκια μέχρι στιγμής! Καλά είμαι, no news good news! Περιμένω με ανυπομονησία να πάω για υπέρηχο στις 23/03! Εσύ πώς τα πας?

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Καλέ εμένα με ένοιαζε για άλλους λόγους το φυλο του παιδιού!!! 

Πριν μείνω έγκυος 

Αν πχ έκανα κορίτσι να ήξερα κορίτσι ήταν κ το άλλο η αγόρι??? 

Αλλά με έκοψαν κ καλά έκαναν διότι η επόμενη ερώτηση θα ήταν Αθήνα η επαρχία?? 

Κατάλαβες? 

Αααα για να μη συναντηθούν ποτέ!!! Τωρα το κατάλαβα...τωρα χωρις να θελω να σε στενοχωρησω δε νομίζω η κοπελα να εδωσε ή να δώσει μονο ενα Ή δυο παιδάκια. Εως δεκα φορες λεει ο νομος αλλα το χουμε ξαναπει το Εθνικό μητρώο δε λειτουργεί οπότε... σε 20 χρονια παντως το Dna τεστ θα ναι στις βασικες εξετασεις οποτε μην ανησυχείς! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Αααα για να μη συναντηθούν ποτέ!!! Τωρα το κατάλαβα...τωρα χωρις να θελω να σε στενοχωρησω δε νομίζω η κοπελα να εδωσε ή να δώσει μονο ενα Ή δυο παιδάκια. Εως δεκα φορες λεει ο νομος αλλα το χουμε ξαναπει το Εθνικό μητρώο δε λειτουργεί οπότε... σε 20 χρονια παντως το Dna τεστ θα ναι στις βασικες εξετασεις οποτε μην ανησυχείς! 

Καλέ το ξέρω ότι θα δώσει παραπάνω 

εμενα δε με ένοιαζε να ξέρω αν έδωσε η όχι, για την ακρίβεια δεν ήθελα να γνωρίζω τη συγκεκριμένη πληροφορία, μου την έδωσαν πιο πολύ ως εγγύηση για πολυ συγκεκριμενο λόγο. Έτσι έκριναν έτσι έκαναν 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλέ εμένα με ένοιαζε για άλλους λόγους το φυλο του παιδιού!!! 

Πριν μείνω έγκυος 

Αν πχ έκανα κορίτσι να ήξερα κορίτσι ήταν κ το άλλο η αγόρι??? 

Αλλά με έκοψαν κ καλά έκαναν διότι η επόμενη ερώτηση θα ήταν Αθήνα η επαρχία?? 

Κατάλαβες? 

Εμάς το εργοστάσιο κάνει μόνο κορίτσια μαλλον:lol:

πρίν από 48 λεπτά , Thia1985 είπε:

Εγώ να δεις το καλοκαιρι

Την περιμενω πως και πως

Αν μου βγει σιλφιδα πολύ θα μου κοστίσει!!! 

Ο αδερφός μου μου πε εχθές ότι αρχικά θα τη δει από απόσταση. Αγκαλιά θα την πάρει στο δίμηνο, φοβάται Κ για το καλοκαίρι θα της πάρει ένα καυτό μπικίνι κι ας το φοράει μέσα στο σπίτι, μαζί με καπελαδουρα!!!

Καλά εσένα Μαίρη θα ναι τρέλα με το τζην

Θα πεταει κ το μπειμπιλινο θα ναι τέλεια! 

Αχ δεν υπάρχουν τα μωρά, ειδικά τα κορίτσια είναι τρελα

 

Άντε ο καιρός έφτασε να την πάρεις στην αγκαλια σου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Εμάς το εργοστάσιο κάνει μόνο κορίτσια μαλλον:lol:

Άντε ο καιρός έφτασε να την πάρεις στην αγκαλια σου

Άσε Μαίρη και από τη μια ανυπομονώ από την άλλη το θσκατο στην κάλτσα που λένε!! 

Να πάνε όλα καλά 

Να σου πω έμαθα για την εγκυμοσύνη την ημέρα που γέννησες, έπρεπε να το υποψιαστώ ότι κ η δικιά μου μις μπούτι θα είναι!!! 

Ο πατέρας της τη λέει Μις Ελλάς κ κορδωνεται!!!! 

Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... 

  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...