Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Andri M είπε:

Νομίζω το Lenio  έχει ένα αγοράκι με δικό της υλικό, αλλά δεν θυμάμαι αν είχε μόνο ένα έμβρυο. Θυμάμαι όμως ότι το κορίτσι έκανε διεγέρσεις στη Γαλλία, της έδιναν πολλές μονάδες και είχε φτωχή απόκριση. Με τον Τσιριγώτη τα πήγε θαυμάσια με λιγότερες μονάδες

Σωστα το θυμαμαι αυτο ειχα μιλησει μαζι της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

16 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλησπερα

Κοιτα,κι εμένα μου είπαν όταν αδιαθετησα ότι συντονισαν τη δοτρια αλλά προσωπικά πιστεύω ότι πήρα κατεψυγμένα. Κι ότι μου το είπαν ότι τη συντονισαν για ψυχολογικούς δικούς μου λόγους. 

Μην ανησυχεις,και κατεψυγμένα να ναι είναι μια χαρά. 

Επίσης συγχαρητήρια που τολμάς με άλλη δότρια, εγώ δε θα το έκανα οπότε σε θαυμάζω. 

Καλημέρα, το τι σημαίνει συντονιζω τη δοτρια δεν έχω καταλάβει τι είναι. Ότι μπαίνει σε καταστολη κ γίνεται η διέγερση όταν είναι έτοιμη η ληπτρια;;  

Τώρα για τη νέα δοτρια, δεν σας κρύβω ότι ήθελα να έδινε η παλιά μου, αλλά τι να κάνω. Δεν έχω επιλογή άλλη κ για να κάνω ένα παιδάκι ακόμη, είναι μονόδρομος.. 

Εσυ κοντεύεις.. Πότε πέρασε ο καιρός.. Πότε διάβαζα για τις χοριακες σου  κ τα κοριτσάκια απέναντι κ τώρα φτάνει ο καιρός να πάρεις αγκαλιά τη κουκλιτσα σου.. Απλά θα ξετρελαθείς.. 

Εύχομαι με το καλό.. Με ένα πόνο που λέγανε παλιά.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aggel-mak είπε:

Καλημέρα, το τι σημαίνει συντονιζω τη δοτρια δεν έχω καταλάβει τι είναι. Ότι μπαίνει σε καταστολη κ γίνεται η διέγερση όταν είναι έτοιμη η ληπτρια;;  

Τώρα για τη νέα δοτρια, δεν σας κρύβω ότι ήθελα να έδινε η παλιά μου, αλλά τι να κάνω. Δεν έχω επιλογή άλλη κ για να κάνω ένα παιδάκι ακόμη, είναι μονόδρομος.. 

Εσυ κοντεύεις.. Πότε πέρασε ο καιρός.. Πότε διάβαζα για τις χοριακες σου  κ τα κοριτσάκια απέναντι κ τώρα φτάνει ο καιρός να πάρεις αγκαλιά τη κουκλιτσα σου.. Απλά θα ξετρελαθείς.. 

Εύχομαι με το καλό.. Με ένα πόνο που λέγανε παλιά.. 

 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Οι μικρές μου έχουν λείψει πολύ γιατί δε τις βγάζουν έξω!! Τώρα λόγω ιού κ μην κρυωσουν

Τις ακούω όμως Κ τις λαχταραω

Περιμένω πως κ πως να βγάζω τη δική μου μπουμπού στο μπαλκόνι κ να βλέπω κι αυτά τα κοριτσάκια που με γλίτωσαν από την κατάθλιψη, με έβγαλαν από το σκοτάδι μου Κ με αυτό το μανούλα μανουλίτσα που έλεγαν, μου έδωσαν δύναμη να ξεπεράσω τις αναστολές μου!! 

Για τη νέα δότρια στο πα διότι μπλέκεται πολύ το πράγμα για εμένα τουλάχιστον αλλά εφόσον το θες πολύ καλά κάνεις!! Κι εγώ πχ μπορεί να θελήσω δεύτερο παιδί να μη γίνεται και να πάω με δοτρια η να απαιτήσω δότη. Ποτέ δεν ξέρουμε πως τα φερνει η ζωή. 

Εγώ σου είπα, δεν πίστεψα ότι τη συντονίζουν οπότε δεν ασχολήθηκα. Απαιτησα καποια αλλα πράγματα, άσχετα με αυτό, σχετικά με τη δότρια. Τι έκαναν κ τι όχι λίγο με νοιάζει κ προσωπικά έχω αφήσει πίσω μου Κ το κομμάτι αυτό. Δε το θεωρώ ντροπή αλλά είναι παιδί μου οπότε δε με ενδιαφέρει το διαδικαστικό, τι και πως. 

Εσύ όμως ρωτα

Δεν είναι καλο να αμφιβάλλεις για το οτιδήποτε 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες τις γυναίκες, τις μαχήτριες, τις αγωνίστριες που δίνουν τη δίκη τους μάχη ενάντια στα ταμπού, στο χρόνο, στα στερεότυπα, στις προκαταλήψεις,;και στο τέλος καταφέρνουν ν αποκτήσουν αυτό που πραγματικά θέλουν!

Χρόνια μας πολλά Μαίρη μου!! 

Τι κάνει η Μις μπούτι? 

Φανταστείτε σήμερα, τα ετοιμάζω όλα γιατί αύριο έχω Καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο Κ λέω αν τπτ τύχει?? 

Μόνο την κούνια της δεν έχουμε στήσει, θέλαμε όσο το δυνατόν πιο κοντά στον τοκετό και λέω Παναγιά μου πως πέρασε ο καιρός? 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Χρόνια μας πολλά Μαίρη μου!! 

Τι κάνει η Μις μπούτι? 

Φανταστείτε σήμερα, τα ετοιμάζω όλα γιατί αύριο έχω Καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο Κ λέω αν τπτ τύχει?? 

Μόνο την κούνια της δεν έχουμε στήσει, θέλαμε όσο το δυνατόν πιο κοντά στον τοκετό και λέω Παναγιά μου πως πέρασε ο καιρός? 

Χρόνια μας πολλά! Καλε στήστε την κούνια να τα έχετε όλα έτοιμα! Βέβαια μάλλον στην αρχή θα την έχετε στι λίκνο.

Η μια μπούτι έχει καλλίγραμμο μπούτι κ μάγουλο φραπα. Είναι ζωηρή κ παιχνιδιάρα. Πολύ τρολ Χαχα!! Μας δουλεύει κανονικά! 

Just now, Dream_on είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια! Πήγα για τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα. Άκουσα καρδιά!! Στις 8 εβδομάδες σύμφωνα με το μέγεθος, κι αυτό συμφωνεί και ημερολογιακά. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος! 

Οι ανακατωσουρες και οι ζαλάδες (βαρύ κεφάλι) συνεχίζονται. Ο ήχος της καρδιάς δεν περιγράφεται...

Τελεια !!!! Η καρδούλα είναι ο πιο ωραίος ήχος! Ο επόμενος πιο ωραίος το κλάμα του μωρού!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια! Πήγα για τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα. Άκουσα καρδιά!! Στις 8 εβδομάδες σύμφωνα με το μέγεθος, κι αυτό συμφωνεί και ημερολογιακά. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος! 

Οι ανακατωσουρες και οι ζαλάδες (βαρύ κεφάλι) συνεχίζονται. Ο ήχος της καρδιάς δεν περιγράφεται...

Τι καλά κοπέλα μου!!! 

Με το καλο

Μαίρη μου λίκνο δεν πήραμε, την Καλαθουνα της ετοιμάζουμε σήμερα. 

Ελπίζω να μην τύχει τπτ αύριο, πριν την 36η εβδομάδα αλλά επειδή τα μωρά αποφασίζουν τα ίδια πότε θα βγουν λέω καλού κακού! 

  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Τι καλά κοπέλα μου!!! 

Με το καλο

Μαίρη μου λίκνο δεν πήραμε, την Καλαθουνα της ετοιμάζουμε σήμερα. 

Ελπίζω να μην τύχει τπτ αύριο, πριν την 36η εβδομάδα αλλά επειδή τα μωρά αποφασίζουν τα ίδια πότε θα βγουν λέω καλού κακού! 

Πλησιαζει!! Αντε με το καλο!!!

Just now, Dream_on said:

Αγαπητά μου κορίτσια! Πήγα για τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα. Άκουσα καρδιά!! Στις 8 εβδομάδες σύμφωνα με το μέγεθος, κι αυτό συμφωνεί και ημερολογιακά. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος! 

Οι ανακατωσουρες και οι ζαλάδες (βαρύ κεφάλι) συνεχίζονται. Ο ήχος της καρδιάς δεν περιγράφεται...

Μπραβο! Εμενα για τη ναυτια μου ειπε να κοψω τις πολυβιταμινες για λιγο κ ειδα τρελλη διαφορα!

Just now, MaryH said:

Χρόνια μας πολλά! Καλε στήστε την κούνια να τα έχετε όλα έτοιμα! Βέβαια μάλλον στην αρχή θα την έχετε στι λίκνο.

Η μια μπούτι έχει καλλίγραμμο μπούτι κ μάγουλο φραπα. Είναι ζωηρή κ παιχνιδιάρα. Πολύ τρολ Χαχα!! Μας δουλεύει κανονικά! 

Τελεια !!!! Η καρδούλα είναι ο πιο ωραίος ήχος! Ο επόμενος πιο ωραίος το κλάμα του μωρού!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

Αχ για αυτα τα μπουτακια ζουμε!!

  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια! Πήγα για τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα. Άκουσα καρδιά!! Στις 8 εβδομάδες σύμφωνα με το μέγεθος, κι αυτό συμφωνεί και ημερολογιακά. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος! 

Οι ανακατωσουρες και οι ζαλάδες (βαρύ κεφάλι) συνεχίζονται. Ο ήχος της καρδιάς δεν περιγράφεται...

Τέλεια γλυκιά μου !! Ο πιο όμορφος ήχος !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 είπε:

Πλησιαζει!! Αντε με το καλο!!!

Μπραβο! Εμενα για τη ναυτια μου ειπε να κοψω τις πολυβιταμινες για λιγο κ ειδα τρελλη διαφορα!

Αχ για αυτα τα μπουτακια ζουμε!!

Εσυ θα έχεις τέσσερα Χαχα!!!

Just now, Thia1985 είπε:

Τι καλά κοπέλα μου!!! 

Με το καλο

Μαίρη μου λίκνο δεν πήραμε, την Καλαθουνα της ετοιμάζουμε σήμερα. 

Ελπίζω να μην τύχει τπτ αύριο, πριν την 36η εβδομάδα αλλά επειδή τα μωρά αποφασίζουν τα ίδια πότε θα βγουν λέω καλού κακού! 

Μια χαρα είναι κ η καλαθουνα!! Άντε κοντευεις

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Εσυ θα έχεις τέσσερα Χαχα!!!

Μια χαρα είναι κ η καλαθουνα!! Άντε κοντευεις

Καλά τα μπούτια άλλο πραγμα

Εντωμεταξύ δε μελετούσαμε τπτ άλλο?? 

Έσκασαν μύτη οι μικρές μπαλκόνι και παίζουν!!! 

Όχι με μπούτια έξω με κολάν κ φορέματα!!!! 

Χαχαχα

Just now, Ελισώ είπε:

Κορίτσι μου γλυκό τί όμορφα νέα!!! Όλα θα πάνε καλά!!

Χρόνια πολλά σε όλες μας!!

Πρίν λίγο γύρισα απο τον πρώτο μου υπέρηχο. 

Είδαμε 2 σάκους!! Ο ένας συμβαδίζει με την ημερολογιακή ηλικία, 5 εβδομαδων και 6 ημερών σήμερα. Είδαμε παλμό και μέτρησε ο γιατρός 98 σφύξεις. Ο δεύτερος σάκος είναι 5 μέρες πίσω.  Ή απορροφιέται στη γωνιά του, ή θα δώσει καθυστερημένα.

Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος  Παρασκευή και πάλι υπέρηχο. 

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Μπραβο κοπέλα μου!! 

Σε σκεφτόμουν η αλήθεια είναι!! 

Είναι πολύ καλό που άκουσες πολύ καλούς παλμούς στο ένα, δεν πειράζει κι ένα να ναι τελικά, σημασία έχει να ναι δυνατό. 

Ο Σφακ σε είδε η εκεί που μενεις

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Αγαπητά μου κορίτσια! Πήγα για τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα. Άκουσα καρδιά!! Στις 8 εβδομάδες σύμφωνα με το μέγεθος, κι αυτό συμφωνεί και ημερολογιακά. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος! 

Οι ανακατωσουρες και οι ζαλάδες (βαρύ κεφάλι) συνεχίζονται. Ο ήχος της καρδιάς δεν περιγράφεται...

Αχ...Τί όμορφα νέα είναι αυτά!!! Σου εύχομαι να έχεις μία εύκολη εγκυομοσύνη κοριτσάρα μου!!!!

37 minutes ago, MaryH said:

Χρόνια πολλά σε όλες τις γυναίκες, τις μαχήτριες, τις αγωνίστριες που δίνουν τη δίκη τους μάχη ενάντια στα ταμπού, στο χρόνο, στα στερεότυπα, στις προκαταλήψεις,;και στο τέλος καταφέρνουν ν αποκτήσουν αυτό που πραγματικά θέλουν!

Μαιρούλα μου, τί ωραία που τα είπες! Χρόνια μας πολλά κορίτσια! 

Just now, Ελισώ said:

Κορίτσι μου γλυκό τί όμορφα νέα!!! Όλα θα πάνε καλά!!

Χρόνια πολλά σε όλες μας!!

Πρίν λίγο γύρισα απο τον πρώτο μου υπέρηχο. 

Είδαμε 2 σάκους!! Ο ένας συμβαδίζει με την ημερολογιακή ηλικία, 5 εβδομαδων και 6 ημερών σήμερα. Είδαμε παλμό και μέτρησε ο γιατρός 98 σφύξεις. Ο δεύτερος σάκος είναι 5 μέρες πίσω.  Ή απορροφιέται στη γωνιά του, ή θα δώσει καθυστερημένα.

Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος  Παρασκευή και πάλι υπέρηχο. 

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Αχ τί καλά!!! Μπράβο κορίτσι μου! Και τί τυχερή που είσαι, θα ξανακάνεις υπέρηχο την ίδια εβδομάδα! Όλα καλά θα πάνε!!!! 

Just now, Thia1985 said:

Τι καλά κοπέλα μου!!! 

Με το καλο

Μαίρη μου λίκνο δεν πήραμε, την Καλαθουνα της ετοιμάζουμε σήμερα. 

Ελπίζω να μην τύχει τπτ αύριο, πριν την 36η εβδομάδα αλλά επειδή τα μωρά αποφασίζουν τα ίδια πότε θα βγουν λέω καλού κακού! 

Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλά τα μπούτια άλλο πραγμα

Εντωμεταξύ δε μελετούσαμε 

Μπραβο κοπέλα μου!! 

Σε σκεφτόμουν η αλήθεια είναι!! 

Είναι πολύ καλό που άκουσες πολύ καλούς παλμούς στο ένα, δεν πειράζει κι ένα να ναι τελικά, σημασία έχει να ναι δυνατό. 

Ο Σφακ σε είδε η εκεί που μενεις

Αποφάσισα να συνεχίσω με τον Σφακ , θα πηγαίνω μια φορά τον μήνα Αθήνα,λίγο ταλαιπωρία βέβαια. Όλα τα άλλα στον τόπο μου, όπως ο σημερινός υπέρηχος, της Παρασκευής...

Δεν ξέρω πότε θα μου ζητήσει ο Σφακ να πάω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...