Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, aurorahope είπε:

Καλησπέρα!

Έκανα την προσπάθεια μου στον Τσιριγώτη και δεν μένω Αθηνα. Ολοι οι υπέρηχοι έγιναν στην πόλη μου και απλά εστελνα τον υπερηχο διαδικτυακα. Μετά την εμβρυομεταφορά δεν ξαναπήγα στο ΑΚΕΣΩ.

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες εύχομαι!

Καλησπέρα.Ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Άρα ήθελε να δει τον υπέρηχο; Δεν του έλεγες μόνο πάχος ενδομητρίου, περιγραφή, ωοθυλακιο κλπ...; Δηλαδη σου  έδινε ο γυναικολογος σου 2-3 λήψεις υπερηχου, σκαναρισμα να υποθέσω και τον έστελνες; Ήτανε εύκολη η όλη συνεργασία για αυτό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα.Ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Άρα ήθελε να δει τον υπέρηχο; Δεν του έλεγες μόνο πάχος ενδομητρίου, περιγραφή, ωοθυλακιο κλπ...; Δηλαδη σου  έδινε ο γυναικολογος σου 2-3 λήψεις υπερηχου, σκαναρισμα να υποθέσω και τον έστελνες; Ήτανε εύκολη η όλη συνεργασία για αυτό; 

Καλησπέρα!

Ναι, σκάναρα τον υπέρηχο με τα σχόλια και τα έστελνα, έλεγα ό,τι απορίες ή ενοχλήσεις είχα. Μέχρι και την αυχενική το έκανα αυτό συστηματικά. Δηλαδή έκανα τα πάντα σαν να ήμουν εκεί. Τώρα ενημερώνω στα πολύ βασικά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη συνεργασία, πάντα ήταν πρόθυμη η ομάδα  να βοηθήσει και μου απαντούσαν την ίδια μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Λές να είναι αγοράκι;;; θυμάμαι απο μικρή, πάντα αγοράκι ήθελα. Όμως απο τότε που συγχωρέθηκε η μανούλα μου , σε σχετικά μικρή ηλικία, μέσα μου θα ήθελα κοριτσάκι για να βάλω το όνομά της.

Γερό να ναι... ότι πεί ο θεός..

Πραγματικά μοναδικός ήχος, το έχω σε βιντεάκι και το ακούω συνέχεια.

Έχεις δίκιο, στα 43 η δίδυμη θα ήταν επίφοβη,όμως άν μου ερχόταν πάλι θα χαιρόμουν .

Ο εδώ γιατρός μου είπε για τις αντιπηκτικές ότι πεί ο Σφακ , οπότε περιμένω.Από ότι κατάλαβα η γνώμη του είναι να τις σταματήσω για λίγο.

Είμαι 6 εβδ.και 3 ημερών σήμερα!!!

Και τουκου τουκου καθαρά και δυνατά!!! Είμαι πολύ συγκινημένη

Κορίτσι μου για τις αντιπηκτικες να συμβουλευτεις αιματολογο!! 

Εγώ από την αιμορραγία της μύτης κ μετά μιλάω μόνο με τον αιματολογο γι αυτά. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ελισώ said:

Μοναδική στιγμή!!!

Τη Δευτέρα μου έγραψε και έκανα ξανά προγεννητικό,άν και είχα κάνει τέλη Γενάρη. 

Απο σήμερα ξεκινησα μαγνήσιο, μου είπε να ξεκουράζομαι ,να μην κανω απολύτως τίποτα και την επόμενη βδομάδα επανέλεγχο με υπέρηχο. Τώρα περιμένω απο Αθήνα οδηγίες για την ινοχέπ.

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου, πότε έχεις επανέλεγχο; Πώς νιώθεις;

Αχ! Τι ωραία νέα είναι αυτά!!! Πολλά συγχαρητήρια Ελισώ μου! Πολύ χάρηκα με την πορεία σου! Δεν πειράζει που έφυγε το ένα εμβρυάκι, έμεινε το δυνατούλι για να το πάρεις αγκαλίτσα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπέρα.Ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Άρα ήθελε να δει τον υπέρηχο; Δεν του έλεγες μόνο πάχος ενδομητρίου, περιγραφή, ωοθυλακιο κλπ...; Δηλαδη σου  έδινε ο γυναικολογος σου 2-3 λήψεις υπερηχου, σκαναρισμα να υποθέσω και τον έστελνες; Ήτανε εύκολη η όλη συνεργασία για αυτό; 

κι εγω ειχα κανει προετοιμασία από την πολη μου για ΕΤ κατεψυγμένων. Ειχε γραψει ο Τζεφ ακριβως τι ηθελε και μου ζητησε να βρω γιατρο που να εχει αν γινεται σχεση με εξωσωματικη ή να ει αι καλός υπέρηχογραφιστης. Βρηκα οντως καποιον που κανει εξωσωματικες. Αυτος εβγαζε λήψεις και Ρις εστελνε ο ιδιος στο μέιλ του γιατρου( κ τι δικό μου σε περίπτωση που κατι δεν παει). Εγραφε ολα αυτα που λες.Ημερα πάχος στοίβα δες κτλ... Μετά έπαιρνα στη γραμματει ελεγα τα στειλαμε και με ενημερωναν αυτοι πως και τι.Πηγε καλα ( πετυχα κυηση αλλά...τα γνωστα). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

κι εγω ειχα κανει προετοιμασία από την πολη μου για ΕΤ κατεψυγμένων. Ειχε γραψει ο Τζεφ ακριβως τι ηθελε και μου ζητησε να βρω γιατρο που να εχει αν γινεται σχεση με εξωσωματικη ή να ει αι καλός υπέρηχογραφιστης. Βρηκα οντως καποιον που κανει εξωσωματικες. Αυτος εβγαζε λήψεις και Ρις εστελνε ο ιδιος στο μέιλ του γιατρου( κ τι δικό μου σε περίπτωση που κατι δεν παει). Εγραφε ολα αυτα που λες.Ημερα πάχος στοίβα δες κτλ... Μετά έπαιρνα στη γραμματει ελεγα τα στειλαμε και με ενημερωναν αυτοι πως και τι.Πηγε καλα ( πετυχα κυηση αλλά...τα γνωστα). 

Nαι , φαντάζομαι κάπως έτσι θα γίνεται.Απλα ο Σφακ τον ξέρει το γιατρό μου, έχει εμπειρία με εξωσωματικές και δε θέλει να βλέπει τον υπέρηχο.. Μόνο όταν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο τον στέλνει.. Καλά εγω τωρα εχω προχωρήσει επίπεδο απαισιοδοξίας.Εχουν αποτύχει τα άλλα και ψάχνω τον επόμενο γιατρό... Καταλαβαίνεις ψυχολογία.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Nαι , φαντάζομαι κάπως έτσι θα γίνεται.Απλα ο Σφακ τον ξέρει το γιατρό μου, έχει εμπειρία με εξωσωματικές και δε θέλει να βλέπει τον υπέρηχο.. Μόνο όταν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο τον στέλνει.. Καλά εγω τωρα εχω προχωρήσει επίπεδο απαισιοδοξίας.Εχουν αποτύχει τα άλλα και ψάχνω τον επόμενο γιατρό... Καταλαβαίνεις ψυχολογία.. 

θα αλλαξεις γιατρο; εσυ ησουν στον Σφακ; Θα κανεις αυτό που σε κανει να νιωθεις εσυ καλα. Εκει που εσυ απέτυχες άλλες πέτυχαν κ το αναποδο.Το βασικο είνια εσυ να νιωθεις καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

θα αλλαξεις γιατρο; εσυ ησουν στον Σφακ; Θα κανεις αυτό που σε κανει να νιωθεις εσυ καλα. Εκει που εσυ απέτυχες άλλες πέτυχαν κ το αναποδο.Το βασικο είνια εσυ να νιωθεις καλα

Προς το παρόν θα βάλω αυτά που έχω. Ασχετα από την ψυχολογία που έχω. Το πιο βασικό που με κάνει σοβαρά να το σκέφτομαι είναι  κάτι που από την αρχή δεν μου άρεσε. Το ότι ο Σφακ δεν ασχολείται καθόλου με την επιλογή της δοτριας. Δεν βλέπει ούτε το φάκελό της. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Προς το παρόν θα βάλω αυτά που έχω. Ασχετα από την ψυχολογία που έχω. Το πιο βασικό που με κάνει σοβαρά να το σκέφτομαι είναι  κάτι που από την αρχή δεν μου άρεσε. Το ότι ο Σφακ δεν ασχολείται καθόλου με την επιλογή της δοτριας. Δεν βλέπει ούτε το φάκελό της. 

 

 

 

Σου ευχομαι να.μη χρειαστει να το ψαξεις παραπανω. Να ειναι αυτα τα τυχερα. Εκει πρεπει να εστιασουμε τωρα. Ασε το μετα, μην το γρουσουζευουμε απο μονες μας! ..εκτος απο ψυχαναγκαστικη ειμαι κ.προληπτικη, μη.με παρεξηγεις!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Προς το παρόν θα βάλω αυτά που έχω. Ασχετα από την ψυχολογία που έχω. Το πιο βασικό που με κάνει σοβαρά να το σκέφτομαι είναι  κάτι που από την αρχή δεν μου άρεσε. Το ότι ο Σφακ δεν ασχολείται καθόλου με την επιλογή της δοτριας. Δεν βλέπει ούτε το φάκελό της. 

 

 

 

Καλά θα κάνεις. Σε καταλαβαίνω... Ποτέ δεν ξέρεις όμως. Αυτό που καταδικάζεις μέσα σου για να προστατευτείς, μπορεί να είναι και το τυχερό. Για αυτό προχωράς άλλωστε. Έχεις την ελπίδα! Εύχομαι η ελπίδα σου να επιβεβαιωθεί πανηγυρικά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dream_on είπε:

Καλά θα κάνεις. Σε καταλαβαίνω... Ποτέ δεν ξέρεις όμως. Αυτό που καταδικάζεις μέσα σου για να προστατευτείς, μπορεί να είναι και το τυχερό. Για αυτό προχωράς άλλωστε. Έχεις την ελπίδα! Εύχομαι η ελπίδα σου να επιβεβαιωθεί πανηγυρικά!

Προχωράω γιατί δεν έχω και άλλη επιλογή.Και γιατί ποτέ δεν ξέρεις είναι  η αλήθεια.. Άλλωστε ποιος θα άφηνε  τα εμβρυα να ψάξει για αλλα; Άλλη δότρια, άλλο κέντρο σημαινει άλλο ένα 5000..Μονο που το σκέφτομαι με πιάνει... Εσύ πως είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Προχωράω γιατί δεν έχω και άλλη επιλογή.Και γιατί ποτέ δεν ξέρεις είναι  η αλήθεια.. Άλλωστε ποιος θα άφηνε  τα εμβρυα να ψάξει για αλλα; Άλλη δότρια, άλλο κέντρο σημαινει άλλο ένα 5000..Μονο που το σκέφτομαι με πιάνει... Εσύ πως είσαι; 

Καλημέρα! Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγω. Πριν βάλω τα τελευταία μου έμβρυα είχα επισκεφτεί την ψυχολόγο μου. Της είπα μήπως ν αφήσω αυτά τα έμβρυα κ να κατέβω Αθήνα για βρω άλλη δότρια. Με μάλωσε, στο ότι είναι σαν να μην έχω εμπιστοσύνη στα έμβρυα, σαν να μην τους δίνω προσοχη όπως στα αλλά τέσσερα. Αυτό μπορούσε να λειτουργήσει αρνητικά στην προσπάθεια. Τελικά την ακουσα και σταμάτησα να ψαχνω αλλου. Εστίασα στο εδώ κ τώρα.

Βεβαια, πολλές φορές κοιτάζοντας τη μικρή νιωθω ότι την αδίκησα αυτή κ το άλλο μωράκι. Μέχρι να μείνω έγκυος δεν τα είχα αγαπήσει αυτά τα έμβρυα όπως τα αλλά. Πηγα για ετ με βαριά καρδια.Η σχέση αγάπης ξεκίνησε μετά. Κι έχω και κάποιες ενοχές γι αυτό.

Δες το έτσι κι εσυ . Τα εμβρυακια πρέπει να έχουν τη μαμά τους να παλεύει κ να ελπίζει μαζί τους.

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Καλημέρα! Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγω. Πριν βάλω τα τελευταία μου έμβρυα είχα επισκεφτεί την ψυχολόγο μου. Της είπα μήπως ν αφήσω αυτά τα έμβρυα κ να κατέβω Αθήνα για βρω άλλη δότρια. Με μάλωσε, στο ότι είναι σαν να μην έχω εμπιστοσύνη στα έμβρυα, σαν να μην τους δίνω προσοχη όπως στα αλλά τέσσερα. Αυτό μπορούσε να λειτουργήσει αρνητικά στην προσπάθεια. Τελικά την ακουσα και σταμάτησα να ψαχνω αλλου. Εστίασα στο εδώ κ τώρα.

Βεβαια, πολλές φορές κοιτάζοντας τη μικρή νιωθω ότι την αδίκησα αυτή κ το άλλο μωράκι. Μέχρι να μείνω έγκυος δεν τα είχα αγαπήσει αυτά τα έμβρυα όπως τα αλλά. Πηγα για ετ με βαριά καρδια.Η σχέση αγάπης ξεκίνησε μετά. Κι έχω και κάποιες ενοχές γι αυτό.

Δες το έτσι κι εσυ . Τα εμβρυακια πρέπει να έχουν τη μαμά τους να παλεύει κ να ελπίζει μαζί τους.

 

Πόσο σωστό είναι αυτό που λες!!!!με συγκίνησες...!!

Καλημέρα κ καλή Σαρακοστή να έχουμε κορίτσια μου..!!

Με πίστη και επιμονη θα τα καταφέρουμε.. που θα πάει..!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Προς το παρόν θα βάλω αυτά που έχω. Ασχετα από την ψυχολογία που έχω. Το πιο βασικό που με κάνει σοβαρά να το σκέφτομαι είναι  κάτι που από την αρχή δεν μου άρεσε. Το ότι ο Σφακ δεν ασχολείται καθόλου με την επιλογή της δοτριας. Δεν βλέπει ούτε το φάκελό της. 

 

 

 

Σε αυτον δεν μπορώ να σε βοηθησω..κατα καιρους εχω αναρωτηθει κι εγω για πολλα. Ωστοσο ,θεωρεις οτι εκει εγινε κατι λάθος; Για έναν αυτη η επιλογη ειναι τυφλοσουρτης υπο την έννοια ότι οι εξετασεις είναι κοινές. Η μονη αν θές ίσως επιλογη είναι στην ηλικια. Επειδή από εδω μέσα με 2 κοπέλες είμαστε πολυ κοντα και έκτος κ ρωτησαν τη γνωμη μου έκτος φόρουμ σε αυτον εγω θα ειχα έμμονη. Επειδή ταλαιπωρήθηκαν από τα 28 μου νομιζω ότι εγω δεν θα έπαιρνα πάνω από 25 :) καθκαθαρα ομως λογω δικης μου εμμονής. 

εξακολουθω ωστοσο για αυτή σου την προσπάθεια να πιστευω ότι ησουν άτυχη απλά. Αλήθεια στο λεω. Σκοπεύεις να ρποσαπθησεις συντομα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Πόσο σωστό είναι αυτό που λες!!!!με συγκίνησες...!!

Καλημέρα κ καλή Σαρακοστή να έχουμε κορίτσια μου..!!

Με πίστη και επιμονη θα τα καταφέρουμε.. που θα πάει..!!

Eτσι ειναι Νατασσακι μου. Τα εμβρυακια δινουν κ αυτα τον αγωνα τους. Πρεπει να τα στηριζουμε.

Καλη Σαρακοστη!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...