Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

 

11 hours ago, Τουτουνι said:

Κορίτσι μου γλυκό εγώ ήμουν με Παπαθανακο- Κούρτη! Έχω μόνο τα καλύτερα να πω! Εντελώς αντικειμενικά η κάθε προσπάθεια του εκάστοτε γιατρού κρίνετε εκ του αποτελέσματος...κι εγώ έχω δύο υπέροχα μωράκια απέναντι μου και 11 άριστες βλαστοκυστες στην κατάψυξη...

Τι να πω...για την υποστήριξη του Παπαθανακος;;; Για το γεγονός ότι δεν άφησε καμία μου απορία αναπάντητη ( ακόμα και την πιο χαζή);;; Για το ότι απαντούσε πάντα μέσα σε μισή ώρα ( το πολύ).... Έγινα πολλές φορές πολύ φορτικη λόγω των προηγούμενων κακών εμπειριών με τον προηγούμενο γιατρο... για την υποστήριξη και την υπομονή που έδειξε...για την καλοσύνη και την ευγένεια του...

Τέλος κορίτσια θέλω να σας πω ότι η πιο σωστή απόφαση που πήρα ποτέ ήταν να ακουσω την @Rafaelatarzan και να επισκεφτώ τον γιατρό αυτό ( πράγμα που θα το λέω πάντα και θα την ευχαριστώ γιατί σε εκείνη χρωστά κατά πρώτο λόγο την ευτυχία της ζωής μου)!!!! 

Ελπίζω κορίτσια μου να σας κάλυψα!!! Ότι χρειάζεστε κορίτσια μου είμαι εδώ!!!

Καλησπέρα σου Τουτούνι μου,

Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις πληροφορίες. Η παρακολούθηση των κύκλων (τεχνητών κύκλων) από τον Κούρτη, πώς γινόντουσαν? Έμεινες Αθήνα κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου? Η σε παρακολουθούσε κάποιος άλλος γιατρός κοντά σου και ήταν σε συνεννόηση με τον Κούρτη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια καλημέρα. Σκεφτόμουν χθες κάτι κ είπα να το γραψω. Υπάρχουν κέντρα κ γιατροί που έδωσαν έναν πολύ καλό αριθμό βκαστοκυστων . Τόσων που σου δημιουργούν ένα αίσθημα ασφαλείας ότι κ να σου τυχει κάτι έχεις κάβα. Πχ μπορεί κ δέκα βκαστοκυστες. Μόλις όμως απέκτησαν διασημότητα κ πελατεία λόγω επιτυχιών , μείωσαν τον αριθμό των βλαστοκυστων. Τα μοιράζουν πλέον τα ωάρια; Ποιος ξέρει. Δεν μειώθηκε η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών αλλά η ποσότητα των εμβρυων . Πολυ σημαντικό κ συτο όμως. Είναι θα μου πεις ο νόμος της προσφοράς κ της ζήτησης. 

Αυτό το πληροφορήθηκα κ για το δικό μου κέντρο, πρόσφατα από την Λαγουδιτσα μας. Ενώ εγω πηρα πριν τρία χρόνια έξι βλαστοκυστες. Κάτι άλλαξε;

Για τα νέα κορίτσια που θα ξεκινήσουν τώρα καλό είναι να ζητήσουν κάποια εγγύηση ως προς τον ελάχιστο αριθμό βλαστοκυστων. Κι αν αυτό δεν επιτευχθεί τουλάχιστον να πέφτει η τιμη στο μισο. Δεν είναι το ίδιο να πληρώνω έξι η δέκα βλαστοκυστες κ το ίδιο για δυο.,Κι επειδή εμείς είμαστε οι πελάτες τους πρέπει ν ακολουθούν τους δικούς μας κανόνες. 

Αυτά. Δεν διαφημίζω ούτε κατακρίνω καποιο κέντρο. Εφιστώ απλώς την προσοχη στις νέες υποψήφιες μανούλες

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Κορίτσια καλημέρα. Σκεφτόμουν χθες κάτι κ είπα να το γραψω. Υπάρχουν κέντρα κ γιατροί που έδωσαν έναν πολύ καλό αριθμό βκαστοκυστων . Τόσων που σου δημιουργούν ένα αίσθημα ασφαλείας ότι κ να σου τυχει κάτι έχεις κάβα. Πχ μπορεί κ δέκα βκαστοκυστες. Μόλις όμως απέκτησαν διασημότητα κ πελατεία λόγω επιτυχιών , μείωσαν τον αριθμό των βλαστοκυστων. Τα μοιράζουν πλέον τα ωάρια; Ποιος ξέρει. Δεν μειώθηκε η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών αλλά η ποσότητα των εμβρυων . Πολυ σημαντικό κ συτο όμως. Είναι θα μου πεις ο νόμος της προσφοράς κ της ζήτησης. 

Αυτό το πληροφορήθηκα κ για το δικό μου κέντρο, πρόσφατα από την Λαγουδιτσα μας. Ενώ εγω πηρα πριν τρία χρόνια έξι βλαστοκυστες. Κάτι άλλαξε;

Για τα νέα κορίτσια που θα ξεκινήσουν τώρα καλό είναι να ζητήσουν κάποια εγγύηση ως προς τον ελάχιστο αριθμό βλαστοκυστων. Κι αν αυτό δεν επιτευχθεί τουλάχιστον να πέφτει η τιμη στο μισο. Δεν είναι το ίδιο να πληρώνω έξι η δέκα βλαστοκυστες κ το ίδιο για δυο.,Κι επειδή εμείς είμαστε οι πελάτες τους πρέπει ν ακολουθούν τους δικούς μας κανόνες. 

Αυτά. Δεν διαφημίζω ούτε κατακρίνω καποιο κέντρο. Εφιστώ απλώς την προσοχη στις νέες υποψήφιες μανούλες

Πολύ σωστά Μαίρη μου! Τουλάχιστον ας πληρώνουμε λιγότερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

 

Καλησπέρα σου Τουτούνι μου,

Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις πληροφορίες. Η παρακολούθηση των κύκλων (τεχνητών κύκλων) από τον Κούρτη, πώς γινόντουσαν? Έμεινες Αθήνα κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου? Η σε παρακολουθούσε κάποιος άλλος γιατρός κοντά σου και ήταν σε συνεννόηση με τον Κούρτη?

Ο Κούρτης δουλεύει και στην Πάτρα κι έτσι όταν χρειαζοταν να κάνω υπέρηχο πήγαινα Πάτρα αυθημερόν! 

 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι said:

Ο Κούρτης δουλεύει και στην Πάτρα κι έτσι όταν χρειαζοταν να κάνω υπέρηχο πήγαινα Πάτρα αυθημερόν! 

 

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση γλυκιά διδυμομανούλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση γλυκιά διδυμομανούλα!

Να Σάι καλά κορίτσι μου, ότι χρειαστείτε είναι εδώ!!!!!!!

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που προσπαθούν και θέλω να θυμάστε ότι όλα θα πανε καλά και θα κρατήσετε κι εσείς στα χέρια σας τα μικρά σας θαυματακια!!!

Εγκυουλες μου καλή λευτεριά!!!! Να απολαύσετε κάθε λεπτό της εγκυμοσύνης σας!!! Τα καλύτερα έρχονται!!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τη δωρεά εχουν αλλάξει υποθέτω τα πράγματα. Εμένα μου είπαν δυο η τέσσερις βλαστοκυστες;  Φυσικά αλλάζει η τιμή .  Εμείς αποφασίσαμε τέσσερις . Εάν δεν προκύψουν  τόσες που ζητάς δεν πληρώνεις το ανάλογο ποσό. Ήταν ξεκάθαροι μαζί μας . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 1:43 ΜΜ, Dream_on είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια! Πήγα για τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα. Άκουσα καρδιά!! Στις 8 εβδομάδες σύμφωνα με το μέγεθος, κι αυτό συμφωνεί και ημερολογιακά. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος! 

Οι ανακατωσουρες και οι ζαλάδες (βαρύ κεφάλι) συνεχίζονται. Ο ήχος της καρδιάς δεν περιγράφεται...

μπράβο, χαίρομαι, με το καλό όλα !!!

On 8/3/2021 at 3:04 ΜΜ, Ελισώ είπε:

Κορίτσι μου γλυκό τί όμορφα νέα!!! Όλα θα πάνε καλά!!

Χρόνια πολλά σε όλες μας!!

Πρίν λίγο γύρισα απο τον πρώτο μου υπέρηχο. 

Είδαμε 2 σάκους!! Ο ένας συμβαδίζει με την ημερολογιακή ηλικία, 5 εβδομαδων και 6 ημερών σήμερα. Είδαμε παλμό και μέτρησε ο γιατρός 98 σφύξεις. Ο δεύτερος σάκος είναι 5 μέρες πίσω.  Ή απορροφιέται στη γωνιά του, ή θα δώσει καθυστερημένα.

Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος  Παρασκευή και πάλι υπέρηχο. 

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!

μπράβο, με το καλό, καλή συνέχεια !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki είπε:

Όσο αφορά τη δωρεά εχουν αλλάξει υποθέτω τα πράγματα. Εμένα μου είπαν δυο η τέσσερις βλαστοκυστες;  Φυσικά αλλάζει η τιμή .  Εμείς αποφασίσαμε τέσσερις . Εάν δεν προκύψουν  τόσες που ζητάς δεν πληρώνεις το ανάλογο ποσό. Ήταν ξεκάθαροι μαζί μας . 

Σε ποιο κέντρο πηγές και ήταν τόσο ξεκάθαροι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σκεφτόμουν χθες κάτι κ είπα να το γραψω. Υπάρχουν κέντρα κ γιατροί που έδωσαν έναν πολύ καλό αριθμό βκαστοκυστων . Τόσων που σου δημιουργούν ένα αίσθημα ασφαλείας ότι κ να σου τυχει κάτι έχεις κάβα. Πχ μπορεί κ δέκα βκαστοκυστες. Μόλις όμως απέκτησαν διασημότητα κ πελατεία λόγω επιτυχιών , μείωσαν τον αριθμό των βλαστοκυστων. Τα μοιράζουν πλέον τα ωάρια; Ποιος ξέρει. Δεν μειώθηκε η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών αλλά η ποσότητα των εμβρυων . Πολυ σημαντικό κ συτο όμως. Είναι θα μου πεις ο νόμος της προσφοράς κ της ζήτησης. 

Αυτό το πληροφορήθηκα κ για το δικό μου κέντρο, πρόσφατα από την Λαγουδιτσα μας. Ενώ εγω πηρα πριν τρία χρόνια έξι βλαστοκυστες. Κάτι άλλαξε;

Για τα νέα κορίτσια που θα ξεκινήσουν τώρα καλό είναι να ζητήσουν κάποια εγγύηση ως προς τον ελάχιστο αριθμό βλαστοκυστων. Κι αν αυτό δεν επιτευχθεί τουλάχιστον να πέφτει η τιμη στο μισο. Δεν είναι το ίδιο να πληρώνω έξι η δέκα βλαστοκυστες κ το ίδιο για δυο.,Κι επειδή εμείς είμαστε οι πελάτες τους πρέπει ν ακολουθούν τους δικούς μας κανόνες. 

Αυτά. Δεν διαφημίζω ούτε κατακρίνω καποιο κέντρο. Εφιστώ απλώς την προσοχη στις νέες υποψήφιες μανούλες

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Το θέμα είναι πόσο μπορείς να διεκδικήσεις αριθμό βλαστοκυστεων. Νομίζω πλέον το έχουν στάνταρ στα 10 ωάρια κ όσες βλαστοκυστες προκύψουν. Χθες πήγα πρώτη φορά στον κουρτη και μου είπε ότι αυτός δεν μοιράζει αλλά δεν μου είπε και πόσες βλαστοκυστες ακριβώς δίνει την φορά. Ο τσιριγωτης ήταν ξεκάθαρος στα 10 ωάρια. Είμαι πραγματικά σε δίλημμα με ποιόν να προχωρήσω. Εχω θέμα και με το ενδομητριο και μάλλον προσανατολιζομαι προς κουρτης που κάνει έλεγχο στο ενδομητριο. Από την άλλη δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι πάλι μια καθυστέρηση χρόνου και πάλι θα καταλήξω στα ίδια. Δύσκολη απόφαση αυτή του γιατρού.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

στο εμβριολαπ θεσσαλονικη.  Δεν μου ειπαν ουτε για 5 η παραπανω. Μόνο για δυο η τεσσερα. Βεβαια δεν με παιρνει και η ηλικια για πιο πολλα. Οποτε επαιξε και αυτο το ρολο του. Εκεινο που θα πω εγω εινια οτι ειμαι στην αρχη, στο τελος θα δειξει τι θα γινει. Προς το παρον ελπιζω να εξελιχθουν ολα καλα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifo είπε:

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Το θέμα είναι πόσο μπορείς να διεκδικήσεις αριθμό βλαστοκυστεων. Νομίζω πλέον το έχουν στάνταρ στα 10 ωάρια κ όσες βλαστοκυστες προκύψουν. Χθες πήγα πρώτη φορά στον κουρτη και μου είπε ότι αυτός δεν μοιράζει αλλά δεν μου είπε και πόσες βλαστοκυστες ακριβώς δίνει την φορά. Ο τσιριγωτης ήταν ξεκάθαρος στα 10 ωάρια. Είμαι πραγματικά σε δίλημμα με ποιόν να προχωρήσω. Εχω θέμα και με το ενδομητριο και μάλλον προσανατολιζομαι προς κουρτης που κάνει έλεγχο στο ενδομητριο. Από την άλλη δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι πάλι μια καθυστέρηση χρόνου και πάλι θα καταλήξω στα ίδια. Δύσκολη απόφαση αυτή του γιατρού.

Oπως βλεπεις ομως εχουν διαφορετικη τακτικη τα δυο κεντρα. Μια συζητηση μπορειτε να κανετε κ να ζητησετε ενααν στανταρ αριθμο βλαστοκυστεων. Δηλαδη αν σου πει παρε δυο θα το δεχτεις η  θα πληρωσεις 5000?Δεν πρεπει να γινει ενα καλο ξεκαθαρισμα συζητηση πρωτα, τουλαχιστον για 4 βλαστοκυστες  αλλιως λιγοτερα χρηματα? Γιατι αν ειναι για δυο κανουμε κ με δικα μας, ευχαριστουμε δεν θα παρουμε.

Ολα αυτα τα λεω γιατι θελω ολες να παρετε παιδακια στην αγκαλια. Ουτε ξερολας το παιζω ουτε μαγκας

 

Just now, ni-ki είπε:

στο εμβριολαπ θεσσαλονικη.  Δεν μου ειπαν ουτε για 5 η παραπανω. Μόνο για δυο η τεσσερα. Βεβαια δεν με παιρνει και η ηλικια για πιο πολλα. Οποτε επαιξε και αυτο το ρολο του. Εκεινο που θα πω εγω εινια οτι ειμαι στην αρχη, στο τελος θα δειξει τι θα γινει. Προς το παρον ελπιζω να εξελιχθουν ολα καλα

Ειδες? Στο ιδιο κεντρο με μενα που εδιναν στανταρ 4-5. Τουλαχιστον επιλεγεις κ πληρωνεις αναλογως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Oπως βλεπεις ομως εχουν διαφορετικη τακτικη τα δυο κεντρα. Μια συζητηση μπορειτε να κανετε κ να ζητησετε ενααν στανταρ αριθμο βλαστοκυστεων. Δηλαδη αν σου πει παρε δυο θα το δεχτεις η  θα πληρωσεις 5000?Δεν πρεπει να γινει ενα καλο ξεκαθαρισμα συζητηση πρωτα, τουλαχιστον για 4 βλαστοκυστες  αλλιως λιγοτερα χρηματα? Γιατι αν ειναι για δυο κανουμε κ με δικα μας, ευχαριστουμε δεν θα παρουμε.

Ολα αυτα τα λεω γιατι θελω ολες να παρετε παιδακια στην αγκαλια. Ουτε ξερολας το παιζω ουτε μαγκας

 

 

Ναι συμφωνώ μαζί σου για το ξεκαθάρισμα και πολύ καλά κάνεις και μας συμβουλεύεις. Από αυτά που ακούω πάντως είναι 5000 οι 4 βλαστοκυστες. Σίγουρα αυτό θα το διεκδικήσω για παραπάνω δεν ξέρω, θα σας ενημερώσω πάντως αν γίνει κάτι διαφορετικό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifo είπε:

Ναι συμφωνώ μαζί σου για το ξεκαθάρισμα και πολύ καλά κάνεις και μας συμβουλεύεις. Από αυτά που ακούω πάντως είναι 5000 οι 4 βλαστοκυστες. Σίγουρα αυτό θα το διεκδικήσω για παραπάνω δεν ξέρω, θα σας ενημερώσω πάντως αν γίνει κάτι διαφορετικό. 

Nαι τεσσερις τουλαχιστον ειναι καλα. Καντε κ μια συζητηση κ για 5 η 6 . Λογικα με νεα  φρεσκα ωαρια ακομη κ μ ενα αδυναμο σπερμα μπορει να δωσει αρκετες βλαστοκυστες. Δηλ εμεις με θεμα στο σπερμα πηραμε εξι να φανταστεις. 

Εγω ας πουμε αν πηγαινα τωρα σε γιατρο, μ αυτα που ξερω θα του ελεγα." Ζηταω δανεικα για να εχω ποιοτητα κ ποσοτητα για καβα. Ξερω πολλες που πηγαν καλα  κ πηραν πολλα εμβρυα". Δηλ  καλο ειναι να δειξετε οτι το γνωριζετε το θεμα.

Αυτ παντως που μπαινει ενα οριο στον αριθμο των βλαστοκυστων, οπως τεσσερις, δεν το καταλαβαινω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...