Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Neverislate είπε:

Ποσο κακη?τροπος του λεγειν εδω κοριτσια με μηδεν αμη τα καταφεραν εχε πιστη σε εσενα  ενα θελουμε 

Καλη δυναμη 

Κοντά στο μηδέν....0,19... είναι πολύ δύσκολο να τα καταφέρω....σε ευχαριστώ για την απάντηση σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

17 ώρες πρίν, flashdance είπε:

Πρόσφατα έκανα πάλι την εξέταση της ΑΜΗ, ετών 41 με πολλές ωοληψιες και δύο εμβρυομεταφορες, και ήταν πολύ κακή. Μου το επιβεβαιωσε ο γιατρός: είμαι σε βαθιά κλιμακτηριο και μπορεί σε έξι μήνες να σταματήσει τελείως η περίοδος. Είμαι πάρα πολύ στενοχωρημένη γιατί το πιθανότερο είναι να μην κρατήσω ποτέ στην αγκαλιά μου το μωρό μου... Σκέφτομαι ότι η μόνη λύση είναι με δανεικά γιατί δεν έχω πολύ χρόνο...

κι εγώ είχα παρόμοια αμη κ δεν έφτιαχναν ωάρια οι ωοθήκες μου, με το ζόρι βρίσκαμε 1-2 στον υπέρηχο στα 43 κ προχώρησα μ δανεικά. Ωστόσο τώρα είμαι 47, σε εγκυμοσύνη (2η) και η περίοδος μέχρι πριν μείνω έγκυος δεν μου σταμάτησε. Καλή σ επιτυχία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, flashdance είπε:

Πρόσφατα έκανα πάλι την εξέταση της ΑΜΗ, ετών 41 με πολλές ωοληψιες και δύο εμβρυομεταφορες, και ήταν πολύ κακή. Μου το επιβεβαιωσε ο γιατρός: είμαι σε βαθιά κλιμακτηριο και μπορεί σε έξι μήνες να σταματήσει τελείως η περίοδος. Είμαι πάρα πολύ στενοχωρημένη γιατί το πιθανότερο είναι να μην κρατήσω ποτέ στην αγκαλιά μου το μωρό μου... Σκέφτομαι ότι η μόνη λύση είναι με δανεικά γιατί δεν έχω πολύ χρόνο...

Αυτό που λες, ότι δεν θα κρατήσεις ποτε στην αγκαλια σου το μωρό σου δεν ισχύει. Εγω , σε εμμηνόπαυση, έμεινα έγκυος με ξένα ωάρια, κι έχω στην αγκαλια μου το γλυκό μου μωράκι. Και πολλές άλλες γυναίκες εδώ μέσα. Να εισαι αισιόδοξη και μανουλα σίγουρα θα γίνεις, με τον ένα η τον άλλο τρόπο.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2021 at 5:44 ΜΜ, flashdance είπε:

Πρόσφατα έκανα πάλι την εξέταση της ΑΜΗ, ετών 41 με πολλές ωοληψιες και δύο εμβρυομεταφορες, και ήταν πολύ κακή. Μου το επιβεβαιωσε ο γιατρός: είμαι σε βαθιά κλιμακτηριο και μπορεί σε έξι μήνες να σταματήσει τελείως η περίοδος. Είμαι πάρα πολύ στενοχωρημένη γιατί το πιθανότερο είναι να μην κρατήσω ποτέ στην αγκαλιά μου το μωρό μου... Σκέφτομαι ότι η μόνη λύση είναι με δανεικά γιατί δεν έχω πολύ χρόνο...

Κ εγω στα 38 μου ειμαι σε προωρη εμμηνοπαυση..η λυση ειναι τα δανεικα και ειμαι πολυ χαρουμενη που εχω αυτη την επιλογη..ο εξωσωματικος μου ειπε οτι και να σταματησει εντελως η περιοδος δεν μας νοιαζει καθολου..θα την γεμισουμε ολες την αγκαλια μας!! Να εισαι αισιοδοξη!!

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κ εγω στα 38 μου ειμαι σε προωρη εμμηνοπαυση..η λυση ειναι τα δανεικα και ειμαι πολυ χαρουμενη που εχω αυτη την επιλογη..ο εξωσωματικος μου ειπε οτι και να σταματησει εντελως η περιοδος δεν μας νοιαζει καθολου..θα την γεμισουμε ολες την αγκαλια μας!! Να εισαι αισιοδοξη!!

Πολύ ωραια τα λες! Με χαρα πρέπει να το βλέπουμε το θέμα. Εγω όταν έμαθα ψάχνοντας στο διαδύκτιο ότι είχα αυτήν την επιλογή, είχα πολύ χαρα! Η επιστήμη μπορεί να μας δώσει πλέον αυτό το δώρο. Παλιά δεν υπήρχε αυτή η επιλογη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/6/2021 at 10:26 ΜΜ, flashdance είπε:

 

 

On 15/7/2021 at 9:31 ΜΜ, Neverislate είπε:

Ποσο κακη?τροπος του λεγειν εδω κοριτσια με μηδεν αμη τα καταφεραν εχε πιστη σε εσενα  ενα θελουμε 

Καλη δυναμη 

 

15 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κ εγω στα 38 μου ειμαι σε προωρη εμμηνοπαυση..η λυση ειναι τα δανεικα και ειμαι πολυ χαρουμενη που εχω αυτη την επιλογη..ο εξωσωματικος μου ειπε οτι και να σταματησει εντελως η περιοδος δεν μας νοιαζει καθολου..θα την γεμισουμε ολες την αγκαλια μας!! Να εισαι αισιοδοξη!!

 

Σας ευχαριστώ όλες σας!!! Μου δώσατε κουράγιο κι ελπίδα!!! Σε ποιο κέντρο και με ποιο γιατρό κάνατε τη διαδικασία με δανεικά ωάρια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , flashdance είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλες σας!!! Μου δώσατε κουράγιο κι ελπίδα!!! Σε ποιο κέντρο και με ποιο γιατρό κάνατε τη διαδικασία με δανεικά ωάρια?

Εγω θα ξεκινησω απο Σεπτεμβρη τη διαδικασια στο newlife ivf στη Θεσσαλονικη..με τον γιατρο Δοβα.. σου ευχομαι να εισαι παντα αισιοδοξη απο δω και περα...για ολα υπαρχουν λυσεις!!!

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Εγω θα ξεκινησω απο Σεπτεμβρη τη διαδικασια στο newlife ivf στη Θεσσαλονικη..με τον γιατρο Δοβα.. σου ευχομαι να εισαι παντα αισιοδοξη απο δω και περα...για ολα υπαρχουν λυσεις!!!

Καλή επιτυχία κοπέλα μου! Με το καλό!

Εγω έκανα στο γειτονικό κέντρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Καλή επιτυχία κοπέλα μου! Με το καλό!

Εγω έκανα στο γειτονικό κέντρο.

Σ'ευχαριστω τοσο πολυ!!! Με κερδισε ο γιατρος με το πρωτο ραντεβου..δεν ειδα αλλον.. και ειμαι τοσο ανυπομονη να παω να αρχισουμε!! Και τοσο αισιοδοξη που δεν το πιστευω ουτε εγω!!! 

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Σ'ευχαριστω τοσο πολυ!!! Με κερδισε ο γιατρος με το πρωτο ραντεβου..δεν ειδα αλλον.. και ειμαι τοσο ανυπομονη να παω να αρχισουμε!! Και τοσο αισιοδοξη που δεν το πιστευω ουτε εγω!!! 

Καλό αυτό! Η πρώτη εντύπωση συνήθως είναι σημαντική. Κι η θετική σκέψη επίσης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , pocm είπε:

 

Μήπως κάποια κοπέλα έχει γνώμη για το ιντελέκτα. Το εδωσαν για το σύζυγο. Είδατε αποτέλεσμα 

Είναι καρνιτίνη. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι δεν θα πρέπει να το παίρνει επ᾽ αόριστο, νομίζω πάνω από ένα χρόνο συνεχόμενα. Ο συζυγός μου το είχε πάρει για λίγο με προτροπή εξωσωματιστή, αλλά του το έκοψε ο ουρολόγος. Για τέτοια θέματα το καλύτερο είναι να συμβουλευτείτε εξειδικευμένο ουρολόγο και εκείνος θα ορίσει το πρωτόκολλο θεραπείας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2021 at 3:08 ΜΜ, Troia είπε:

Είναι καρνιτίνη. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι δεν θα πρέπει να το παίρνει επ᾽ αόριστο, νομίζω πάνω από ένα χρόνο συνεχόμενα. Ο συζυγός μου το είχε πάρει για λίγο με προτροπή εξωσωματιστή, αλλά του το έκοψε ο ουρολόγος. Για τέτοια θέματα το καλύτερο είναι να συμβουλευτείτε εξειδικευμένο ουρολόγο και εκείνος θα ορίσει το πρωτόκολλο θεραπείας. 

Του είπαν για ένα μήνα να το πάρει. Δεν μας είπαν να πάμε σε ουρολόγο. Μας έδωσε και αντιβίωση μετά από αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , pocm είπε:

Του είπαν για ένα μήνα να το πάρει. Δεν μας είπαν να πάμε σε ουρολόγο. Μας έδωσε και αντιβίωση μετά από αυτό. 

E, καλά, σπάνια ακούμε εξωσωματιστή να παραπέμπει σε ουρολόγο. Για κάποιο λόγο θεωρούν ότι καλύπτουν όλες τις ειδικότητες...Αντιβίωση γιατί του έδωσε; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...