Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 11/8/2021 at 2:01 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλημερα κοριτσια!Εφτασε σημερα η μερα να σας διηγηθω και εγω το δικο μου παραμυθι! Μετα απο 9 μηδενικες ετ(τη σπερματεγχυση δεν τη μετραω)απειρες ωοληψιες,δεκαδες γιατρους ολων των ειδικοτητων, ενδεικτικα αναφερω οτι ο ανοσολογος -αιματολογος που βρηκε το προβλημα μου ειναι ο 9ος,εξετασεις μεχρι και στην Αμερικη ,χειρουργεια, ενας αγωνας που ξεκινησε απο  τα 28  μου , κατεληξε στα 46 μου πια σε μια θετικη χοριακη την ημερα του Πασχα!!Κλαιγαμε και εγω και ο αντρας μου και τηλ κλαιγοντας την κλινικη που εβγαλε τα αποτελεσματα , ζητησα την υπευθυνη να την ρωτησω αν εγινε λαθος γιατι εγω δεν ειχα ποτε θετικη χοριακη...Στις 2/9 εχουμε τη β επιπεδου. 

Ο δρομος για εμας συνεχιζει να ειναι ανηφορικος.Με τις θεραπειες που κανω στο Νοσοκομειο, την αγωνια που εχουμε καθε φορα, τα μικροβια που με "κυνηγανε" τωρα πιο πολυ,την μονηρη ομφαλικη αρτηρια που ειδε ο εμβρυομητρικος στην αυχενικη και τελευταιο θα βαλω τις ινσουλινες και το σακχαρο..Ειναι ομως ενα θαυμα, θελησε ο Θεος να μας δωσει αυτο το μωρο και πιστευω οτι θα μας αξιωσει να παρουμε στο τελος τον μπεμπη μας γερο αγκαλια. Προς το παρον εχουμε την πρωτη νικη. Το nipt (φουλ πακετο) βγηκε αρνητικο.

Να με συγχωρεσει η Καντι , που εχει τα πνευματικα δικαιωματα..., θα παραφρασω μια φραση της.Αφου  εγω εχω μωρακι στην κοιλια μου, δεν υπαρχει πιθανοτητα ουτε μια απο εσας να μην καταφερει. Θελω ολες να το πιστεψετε αυτο!

 

Μπράβο βρε κοριτσι, χαίρομαι τόσο πολύ για σένα, το διαβάζω ξανά και ξανά. Βλέπω τον μπεμπη εδώ δίπλα μου σχεδόν δυο μήνες τώρα και ακόμα δεν το χω πιστέψει… έρχεται και το δικό σου το θαύμα… ο καιρός θα περάσει και όλα θα πάνε καλα ….προεκλαμψία πιθανότητα 1/8 και τπτ δεν έγινε.. να σαι αισιόδοξη και ζήσε την εγκυμοσύνη σου γιατί περνάει γρήγορα. Αφού είχες καλό νιπτ όλα θα ναι καλα. Μεγάλη χαρα μας έδωσες!!! Σας φιλάμε γλυκά!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@anoulious και εμένα κάποιος μου το σφύριξε και έτρεξα να σε συγχαρώ. Τι νέα είναι αυτά κοριτσάρα μου??? Όλες εγκυμονούμε μαζί σου μόνο αυτό σου λέω. Να είσαι καλά και εσύ και ο Αγοραρος και ετοιμάσου να γίνεις μαμά. 

Όσο για το αν πότε θα το πιστέψεις ένα θα σου πω, δεν θα το πιστέψεις ποτέ, ακόμα και όταν θα τα παντρευουμε θα αναρωτιόμαστε αν είναι όνειρο ή αλήθεια.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια καλησπερα

χρειαζομαι την θετικη σας ενεργεια και αν υπαρχει απο καποια κοπελα  με παρομοια περιπτωση με την δικια μου και πως εξελιχθηκε 

την τριτη το βραδυ ειχα μια πολυ μικρη αιμορραγια πηγα στα επειγοντα και μου εκαναν υπερηχο και εξετασεις 

οι εξετασεις βγηκαν ολες οκ αλλα μου ειπαν οτι ο χτυπος της καρδιας του εμβρυου ειναι χαμηλος και να ξανακανω υπερηχο σε 2 μερες

σημερα πηγα εκανα υπερηχο και η γιατρος ενω βλεπει καρδια να χτυπαει ο χτυπος ειναι πολυ πολυ χαμηλος 

την ρωτησα οτι μηπως ειναι νωρις ακομη να ακουστει η καρδια καθοτι ειμαι στις 7 εμδομαδες εγκυος αλλα οχι οι χτυποι κυμαινονται απο 120 με 160 και η γιατρος μου ειπε οτι δεν μπορει καν να μετρησει ποσοι ειναι οι χτυποι μαλλον παω για αποβολη 

την αλλη παρασκευη παω παλι για υπερηχο μιλησα και με τον γιατρο μου στην ελλαδα και μου ειπε οτι οι αιτιες ειναι πολλες δεν μπορουμε να ξερουμε αλλα οσο χτυπαει η καρδια ειναι καλο σημαδι

διαβασα στο ιντερνετ οτι και να προχωρησει η εγκυμοσυνη ισως να υπαρξουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες

ειχε καποια κοπελα αναλογη μπειρια? και πως εξελιχθηκε?

ευχαριστω

 Καλημέρα! Διάβασα τα νέα σου . Υπάρχει καποιο θέμα με τους παλμούς του μωρού σου. Ποσό χαμηλοί είναι; Υπάρχει απόκλιση μεγάλη απ το φυσσιολογικο; 

Δεν γνωρίζω κάτι ούτε έχω ανάλογη εμπειρία. Ήθελα να γραψω για να σου δώσω όλη μου τη θετική ενέργεια για να πανε όλα καλά! Πολλές από μας εδώ είχαν περάσει σε κάποια εγκυμοσύνη αγωνία για την έκβαση της κ κατανοούμε το άγχος σου. Μακάρι να πάρει δύναμη το μωράκι σου κ να διορθωθούν όλα!

Οποιο κορίτσι από εδώ γνωρίζει κάτι για την περίπτωση της Κρυσταλενιας ας βοηθήσει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Μπράβο βρε κοριτσι, χαίρομαι τόσο πολύ για σένα, το διαβάζω ξανά και ξανά. Βλέπω τον μπεμπη εδώ δίπλα μου σχεδόν δυο μήνες τώρα και ακόμα δεν το χω πιστέψει… έρχεται και το δικό σου το θαύμα… ο καιρός θα περάσει και όλα θα πάνε καλα ….προεκλαμψία πιθανότητα 1/8 και τπτ δεν έγινε.. να σαι αισιόδοξη και ζήσε την εγκυμοσύνη σου γιατί περνάει γρήγορα. Αφού είχες καλό νιπτ όλα θα ναι καλα. Μεγάλη χαρα μας έδωσες!!! Σας φιλάμε γλυκά!!

Καλημερα!Νομιζω οτι καποιος θα ερθει και θα μου πει, σας καναμε πλακα δεν εχετε μωρο στην κοιλιτσα σας...Ημουν η τελευταια , και εδω στον περυγυρο μου που περιμενουν  να ακουσουν ολοι οτι περιμενουμε μωρο..Ευχαριστω πολυ πολυ. Να χαιρεσαι τον μπεμπακο σου.Πως ειναι να εχεις μωρο?

Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη.Εχω και αυτο το "μανικι"με το Νοσοκομειο.Τωρα την Τριτη παλι εκει...Βαρεθηκαααα.....

8 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

@anoulious και εμένα κάποιος μου το σφύριξε και έτρεξα να σε συγχαρώ. Τι νέα είναι αυτά κοριτσάρα μου??? Όλες εγκυμονούμε μαζί σου μόνο αυτό σου λέω. Να είσαι καλά και εσύ και ο Αγοραρος και ετοιμάσου να γίνεις μαμά. 

Όσο για το αν πότε θα το πιστέψεις ένα θα σου πω, δεν θα το πιστέψεις ποτέ, ακόμα και όταν θα τα παντρευουμε θα αναρωτιόμαστε αν είναι όνειρο ή αλήθεια.

 

Καλημερα αγαπη!Ελεγα αραγε θα το μαθεις?!Ευχαριστω πολυ!Με εχετε συγκινησει πολυ.Τελικα  γινονται θαυματα!Δεν μπορω με τιποτα να ξεχασω το ονειρο που ειδα με την εικονα της Παναγιας στην Κερκυρα,που δεν εχω παει ποτε, και γιορταζε την επομενη μερα και ετυχε μετα απο 1 χρονο μιλησα με τον αιματολογο και μου ειπε οτι ειχε κανει απο μονος του πριν λιγες μερες καποιες εξετασεις στο Νοσοκομειο γιατι κατι δεν του κολλουσε στην περιπτωση μου και βρεθηκε η ανοσολογικη ενδομητριτιδα....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Μπράβο βρε κοριτσι, χαίρομαι τόσο πολύ για σένα, το διαβάζω ξανά και ξανά. Βλέπω τον μπεμπη εδώ δίπλα μου σχεδόν δυο μήνες τώρα και ακόμα δεν το χω πιστέψει… έρχεται και το δικό σου το θαύμα… ο καιρός θα περάσει και όλα θα πάνε καλα ….προεκλαμψία πιθανότητα 1/8 και τπτ δεν έγινε.. να σαι αισιόδοξη και ζήσε την εγκυμοσύνη σου γιατί περνάει γρήγορα. Αφού είχες καλό νιπτ όλα θα ναι καλα. Μεγάλη χαρα μας έδωσες!!! Σας φιλάμε γλυκά!!

Κοριτσι γεννησες???

Πω πω εχω χασει πολλα επεισοδια!!!

Annoulious δε φανταζεσαι ποσο χαρηκα οταν το εμαθα.Σε ειχα στο νου μου και σε σκεφτομουν.

Ειναι μαγεια το να εχεις μωρο. Η πιο γλυκια κουραση πιστεψε με. Η δικια μου τωρα προσπαθει να μπουσουλησει κι εχει τρελη πλακα γιατι νευριαζει.

Οταν δε της δινω σημασια,χτυπαει χερια ποδια με νευρο κ βγαζει ηχους,με μαλωνει. Ψρυτοβηχει να την παρω αγκαλια...οταν την εχω εγω και θελει τον πατερα της(οταν γυρναει απο τη δουλεια απλα δεν υπαρχω για την κορη μου,με εχει χεσμενη στην κυριολεξια)και δε του τη δινω κλαιει να την παρει κ με το που την παιρνει με κοιταει με βλεμμα πονηρο του στυλ τα καταφερα σε ξεγελασα!

Ειναι μια αυτη

  • Μου αρέσει 5

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, anoulious είπε:

Καλημερα!Νομιζω οτι καποιος θα ερθει και θα μου πει, σας καναμε πλακα δεν εχετε μωρο στην κοιλιτσα σας...Ημουν η τελευταια , και εδω στον περυγυρο μου που περιμενουν  να ακουσουν ολοι οτι περιμενουμε μωρο..Ευχαριστω πολυ πολυ. Να χαιρεσαι τον μπεμπακο σου.Πως ειναι να εχεις μωρο?

Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη.Εχω και αυτο το "μανικι"με το Νοσοκομειο.Τωρα την Τριτη παλι εκει...Βαρεθηκαααα.....

Καλημερα αγαπη!Ελεγα αραγε θα το μαθεις?!Ευχαριστω πολυ!Με εχετε συγκινησει πολυ.Τελικα  γινονται θαυματα!Δεν μπορω με τιποτα να ξεχασω το ονειρο που ειδα με την εικονα της Παναγιας στην Κερκυρα,που δεν εχω παει ποτε, και γιορταζε την επομενη μερα και ετυχε μετα απο 1 χρονο μιλησα με τον αιματολογο και μου ειπε οτι ειχε κανει απο μονος του πριν λιγες μερες καποιες εξετασεις στο Νοσοκομειο γιατι κατι δεν του κολλουσε στην περιπτωση μου και βρεθηκε η ανοσολογικη ενδομητριτιδα....

Ήταν δυνατόν να μη μαθευτεί τέτοιο πράγμα ? δεν μας έφτιαξες την μερα αλλά ολόκληρη χρονιά. Περιμένουμε το μπέμπη με αγωνία. Με το καλό η β επιπέδου.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Thia1985 είπε:

Κοριτσι γεννησες???

Πω πω εχω χασει πολλα επεισοδια!!!

Annoulious δε φανταζεσαι ποσο χαρηκα οταν το εμαθα.Σε ειχα στο νου μου και σε σκεφτομουν.

Ειναι μαγεια το να εχεις μωρο. Η πιο γλυκια κουραση πιστεψε με. Η δικια μου τωρα προσπαθει να μπουσουλησει κι εχει τρελη πλακα γιατι νευριαζει.

Οταν δε της δινω σημασια,χτυπαει χερια ποδια με νευρο κ βγαζει ηχους,με μαλωνει. Ψρυτοβηχει να την παρω αγκαλια...οταν την εχω εγω και θελει τον πατερα της(οταν γυρναει απο τη δουλεια απλα δεν υπαρχω για την κορη μου,με εχει χεσμενη στην κυριολεξια)και δε του τη δινω κλαιει να την παρει κ με το που την παιρνει με κοιταει με βλεμμα πονηρο του στυλ τα καταφερα σε ξεγελασα!

Ειναι μια αυτη

Το ξερω οτι με σκεφτοσουν.Ελπιζω να πανε καλα ολα μεχρι το τελος. Σας εχει παρει τα μυαλα η μικρη?Να ειστε γεροι να τη χαιρεστε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Κοριτσι γεννησες???

Πω πω εχω χασει πολλα επεισοδια!!!

Annoulious δε φανταζεσαι ποσο χαρηκα οταν το εμαθα.Σε ειχα στο νου μου και σε σκεφτομουν.

Ειναι μαγεια το να εχεις μωρο. Η πιο γλυκια κουραση πιστεψε με. Η δικια μου τωρα προσπαθει να μπουσουλησει κι εχει τρελη πλακα γιατι νευριαζει.

Οταν δε της δινω σημασια,χτυπαει χερια ποδια με νευρο κ βγαζει ηχους,με μαλωνει. Ψρυτοβηχει να την παρω αγκαλια...οταν την εχω εγω και θελει τον πατερα της(οταν γυρναει απο τη δουλεια απλα δεν υπαρχω για την κορη μου,με εχει χεσμενη στην κυριολεξια)και δε του τη δινω κλαιει να την παρει κ με το που την παιρνει με κοιταει με βλεμμα πονηρο του στυλ τα καταφερα σε ξεγελασα!

Ειναι μια αυτη

Χαχα πολύ πλάκα έχει η μπουμπου σου! Κλασική μπαμπακιας. Το ίδιο κ η δικιά μου. Καλε πανέξυπνα είναι τα άτιμα!

Θα δεις όταν ξεκινήσει να αλωνίζει τι έχει να γίνει. Χαμός!

Κι όσο για το dna , που το είχα ξεχάσει βέβαια, η μικρή μου εμφάνισε ένα χαρακτηριστικό μου. Άρα μια χαρα παίρνουν DNA απ τη μήτρα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , MaryH είπε:

Χαχα πολύ πλάκα έχει η μπουμπου σου! Κλασική μπαμπακιας. Το ίδιο κ η δικιά μου. Καλε πανέξυπνα είναι τα άτιμα!

Θα δεις όταν ξεκινήσει να αλωνίζει τι έχει να γίνει. Χαμός!

Κι όσο για το dna , που το είχα ξεχάσει βέβαια, η μικρή μου εμφάνισε ένα χαρακτηριστικό μου. Άρα μια χαρα παίρνουν DNA απ τη μήτρα.

Κι εγω το εχω ξεχασει 

Και η δικη μου εμφανισε πολλα δικα μου χαρακτηριστικα και της οικογενειας μου

Δεν αναφερομαι στη συμπεριφορα,αυτα φτιαχνονται

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2021 at 2:01 PM, anoulious said:

Καλημερα κοριτσια!Εφτασε σημερα η μερα να σας διηγηθω και εγω το δικο μου παραμυθι! Μετα απο 9 μηδενικες ετ(τη σπερματεγχυση δεν τη μετραω)απειρες ωοληψιες,δεκαδες γιατρους ολων των ειδικοτητων, ενδεικτικα αναφερω οτι ο ανοσολογος -αιματολογος που βρηκε το προβλημα μου ειναι ο 9ος,εξετασεις μεχρι και στην Αμερικη ,χειρουργεια, ενας αγωνας που ξεκινησε απο  τα 28  μου , κατεληξε στα 46 μου πια σε μια θετικη χοριακη την ημερα του Πασχα!!Κλαιγαμε και εγω και ο αντρας μου και τηλ κλαιγοντας την κλινικη που εβγαλε τα αποτελεσματα , ζητησα την υπευθυνη να την ρωτησω αν εγινε λαθος γιατι εγω δεν ειχα ποτε θετικη χοριακη...Στις 2/9 εχουμε τη β επιπεδου. 

Ο δρομος για εμας συνεχιζει να ειναι ανηφορικος.Με τις θεραπειες που κανω στο Νοσοκομειο, την αγωνια που εχουμε καθε φορα, τα μικροβια που με "κυνηγανε" τωρα πιο πολυ,την μονηρη ομφαλικη αρτηρια που ειδε ο εμβρυομητρικος στην αυχενικη και τελευταιο θα βαλω τις ινσουλινες και το σακχαρο..Ειναι ομως ενα θαυμα, θελησε ο Θεος να μας δωσει αυτο το μωρο και πιστευω οτι θα μας αξιωσει να παρουμε στο τελος τον μπεμπη μας γερο αγκαλια. Προς το παρον εχουμε την πρωτη νικη. Το nipt (φουλ πακετο) βγηκε αρνητικο.

Να με συγχωρεσει η Καντι , που εχει τα πνευματικα δικαιωματα..., θα παραφρασω μια φραση της.Αφου  εγω εχω μωρακι στην κοιλια μου, δεν υπαρχει πιθανοτητα ουτε μια απο εσας να μην καταφερει. Θελω ολες να το πιστεψετε αυτο!

 

Συγχαρητήρια!!! Χίλια μπράβο, μου έδωσες μεγάλη συγκίνηση σήμερα! 

Ολα να πάνε κατ ευχήν :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/8/2021 at 1:03 ΠΜ, anoulious είπε:

Ραφαελιτσα μου γλυκια!Ποσο ηθελα να μπεις να διαβασεις τα νεα μου. Και εγω σε αγαπαω πολυ.Ολοι με θεωρουσαν χαμενη υποθεση. Και δεν το λεω ετσι.Και στη δουλεια μου παντου, με σχολιαζαν  αρνητικα πισω απο την πλατη μου και τα μαθαινα..Με πιανει το παραπονο..Γιατι να μου στερουσαν και εμενα το δικαιωμα να ονειρευομαι να γινω μανουλα?!... Αφου περασαν τοσοι μηνες και στην Υπηρεσια μου , περα απο τη Γραμματεια που της καταθετω την αναρρωτικη και δεν την αφησα να πει πουθενα τιποτα, μονο μια κολλητη μου ξερει.Ολοι αναρωτιουνται τι εχω και νομιζουν οτι εχω παθει κατι...Τοσο πολυ με επηρεασαν που και στον μπαμπα μου, που ειναι πολυ ηλικιωμενος και ταλαιπωρημενος αργησα πολυ να το πω..Με βοηθησατε ολοι πολυ και εσυ με τον εμφυτη χαρα σου και την αισιοδοξια σου παρα πολυ.

Να χαιρεσαι και εσυ το παιδακι σου, Ελπιζω να πανε ολα καλα μεχρι το τελος,

Κοπελα μου μη δινεις σημασια σε κανενα

Η κακια παντα υπηρχε υπαρχει κ θα υπαρχει

Εγω επειδη εκανα εξωσωματικες ανυπαντρη σχολιαστηκα αρνητικα στη δουλεια μου και μαλιστα απο κοπελ4 που αλλαξε "θεραπεια"στο σπερμα...κι εμεινε εγκυος

Ο κοσμος το χε τουμπανο κι αυτη κρυφο καμαρι!!!!

Το φανταζεσαι????

Γι αυτο σου λεω...γραψε τους οπου δεν πιανει μελανι να στο πω κομψα

Θα γινεις μαμα!!!!

Τελος

Ο μπεμπης ερχεται...

 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MaryH said:

 Καλημέρα! Διάβασα τα νέα σου . Υπάρχει καποιο θέμα με τους παλμούς του μωρού σου. Ποσό χαμηλοί είναι; Υπάρχει απόκλιση μεγάλη απ το φυσσιολογικο; 

Δεν γνωρίζω κάτι ούτε έχω ανάλογη εμπειρία. Ήθελα να γραψω για να σου δώσω όλη μου τη θετική ενέργεια για να πανε όλα καλά! Πολλές από μας εδώ είχαν περάσει σε κάποια εγκυμοσύνη αγωνία για την έκβαση της κ κατανοούμε το άγχος σου. Μακάρι να πάρει δύναμη το μωράκι σου κ να διορθωθούν όλα!

Οποιο κορίτσι από εδώ γνωρίζει κάτι για την περίπτωση της Κρυσταλενιας ας βοηθήσει

καλησπερα κοριτσι μου 

σε ευχαριστω πολυ για την θετικη σου ενεργεια 

δεν μου ειπαν ποσο χαμηλοι ειναι για να μην μου πουνε παει να πει οτι ειναι πολυ χαμηλοι

αυτο που ειπε η γιατρος ειναι οτι χτυπαει η καρδια αλλα οι παλμοι ειναι πολυ χαμηλοι και δεν μου εδωσε και πολλες ελπιδες 

ο γιατρος απο ελλαδα μου ειπε οτι οσο χτυπαει ειναι καλο σημαδι

τι να πω θελημα θεου οτι ειναι να γινει θα γινει

την αλλη παρασκευη θα ξερουμε ελπιζω 

προσευχομαι συνεχεια και μιλαω στο σπορακι να κρατηθει 

μηπως ειναι νωρις ακομη και δεν ακουγεται καλα η καρδουλα μηπως μας κοροιδευει? 

αλλα και στο ιντερνετ δεν διαβασα πολυ καλα πραγματα και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη μπορει οι χαμηλοι παλμοι να συνδεονται με χρωμοσωμικες ανωμαλιες

τι να πω υπομονη μεχρι την παρασκευη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κρισταλενια είπε:

καλησπερα κοριτσι μου 

σε ευχαριστω πολυ για την θετικη σου ενεργεια 

δεν μου ειπαν ποσο χαμηλοι ειναι για να μην μου πουνε παει να πει οτι ειναι πολυ χαμηλοι

αυτο που ειπε η γιατρος ειναι οτι χτυπαει η καρδια αλλα οι παλμοι ειναι πολυ χαμηλοι και δεν μου εδωσε και πολλες ελπιδες 

ο γιατρος απο ελλαδα μου ειπε οτι οσο χτυπαει ειναι καλο σημαδι

τι να πω θελημα θεου οτι ειναι να γινει θα γινει

την αλλη παρασκευη θα ξερουμε ελπιζω 

προσευχομαι συνεχεια και μιλαω στο σπορακι να κρατηθει 

μηπως ειναι νωρις ακομη και δεν ακουγεται καλα η καρδουλα μηπως μας κοροιδευει? 

αλλα και στο ιντερνετ δεν διαβασα πολυ καλα πραγματα και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη μπορει οι χαμηλοι παλμοι να συνδεονται με χρωμοσωμικες ανωμαλιες

τι να πω υπομονη μεχρι την παρασκευη

Μετά σπο μια βδομάδα πολύ δεν είναι; Γιατί θα σε φάει το άγχος. Μήπως να πας σ άλλον γιατρό για υπερηχο ξανά κ να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη;Γιατί είναι πολύ δύσκολο να εισαι έτσι στην αβεβαιότητα. Μιλά στο μικρουλι σου κ δώστου δύναμη να συνεχίσει να το παλευει. Έχει τη μανουλα του σύμμαχο κ είστε δυνατή ομάδα. Μπορεί όλα να πανε καλά. Μακάρι ... Περιμένουμε  τα νέα σου κ ευχόμαστε να είναι ευχαριστα

Κορίτσια μήπως ξέρετε καμία καλή αιματολόγο στη Θεσσαλονίκη εκτός απ τη Λευκου

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MaryH said:

Μετά σπο μια βδομάδα πολύ δεν είναι; Γιατί θα σε φάει το άγχος. Μήπως να πας σ άλλον γιατρό για υπερηχο ξανά κ να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη;Γιατί είναι πολύ δύσκολο να εισαι έτσι στην αβεβαιότητα. Μιλά στο μικρουλι σου κ δώστου δύναμη να συνεχίσει να το παλευει. Έχει τη μανουλα του σύμμαχο κ είστε δυνατή ομάδα. Μπορεί όλα να πανε καλά. Μακάρι ... Περιμένουμε  τα νέα σου κ ευχόμαστε να είναι ευχαριστα

Κορίτσια μήπως ξέρετε καμία καλή αιματολόγο στη Θεσσαλονίκη εκτός απ τη Λευκου

μαιρη μου δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι 2 γιατροι με ειδαν και εκαναν υπερηχο

ενας στα επειγοντα και μια η γυναικολογος που πηγα εχθες 

και με τον γιατρο μου που μιλησα ελλαδα και του ειπα ο,τι θα παω για υπερηχο την ερχομενη παρασκευη δεν μου ειπε κατι

σε ευχαριστω πολυ και παλι και σε ευχαριστω που πηρες το χρονο να μου γραψεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα!Νομιζω οτι καποιος θα ερθει και θα μου πει, σας καναμε πλακα δεν εχετε μωρο στην κοιλιτσα σας...Ημουν η τελευταια , και εδω στον περυγυρο μου που περιμενουν  να ακουσουν ολοι οτι περιμενουμε μωρο..Ευχαριστω πολυ πολυ. Να χαιρεσαι τον μπεμπακο σου.Πως ειναι να εχεις μωρο?

Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη.Εχω και αυτο το "μανικι"με το Νοσοκομειο.Τωρα την Τριτη παλι εκει...Βαρεθηκαααα.....

Καλημερα αγαπη!Ελεγα αραγε θα το μαθεις?!Ευχαριστω πολυ!Με εχετε συγκινησει πολυ.Τελικα  γινονται θαυματα!Δεν μπορω με τιποτα να ξεχασω το ονειρο που ειδα με την εικονα της Παναγιας στην Κερκυρα,που δεν εχω παει ποτε, και γιορταζε την επομενη μερα και ετυχε μετα απο 1 χρονο μιλησα με τον αιματολογο και μου ειπε οτι ειχε κανει απο μονος του πριν λιγες μερες καποιες εξετασεις στο Νοσοκομειο γιατι κατι δεν του κολλουσε στην περιπτωση μου και βρεθηκε η ανοσολογικη ενδομητριτιδα....

Και εγώ από τον φόβο μου άργησα να το πω πιο έξω.. μόνο γονεισ και φίλοι κοντινοί το ήξεραν γιατί δεν κρατήθηκα, ήθελα να χαρούν όπως εγώ… και κάποιοι το μαθαίνουν τώρα που μας βλέπουν… και λέω τώρα θέλησε τώρα ήρθε όταν ρωτούν καπως…Με μπεμπη είμαστε χαζεμενοι… λέω Θεέ μου ευχαριστώ για αυτό που συμβαίνει…κάθε μερα ένα κλάμα θα το ρίξω από χαρα και συγκίνηση… κανε λίγη υπομονη και θα τα δεις μόνη σου.. θα τα ξεχάσεις όλα και το όνομα σου που λένε…Έχεις αρχίσει να τον νιώθεις;;; Αυτό είναι μεγάλο μαξιλάρι …. Ο γιατρος μου είπε αν θέλουμε άλλο να κινηθούμε άμεσα τύπου από Σεπτέμβρη άντε μέχρι το τελος της χρονιας και λέω μα εμείς ακόμα δεν έχουμε πιστέψει αυτόν, δεν τον χορταίνω … Να έρθει η ώρα για όλα τα κορίτσια και να χουν την δύναμη σου και να γεμισει μπεμπε η παρέα…..

@Thia1985δυο μηνών σήμερα!!! Περνάει νερό… τρελαμένοι και οι δυο με τον άντρα μου…. Έρωτας και όσο πάει μεγαλώνει…. Εσένα η τσαχπίνα διαβάζω σε πειράζει…. Γυναίκες φιλη μου, ξέρουν κολπάκια αχαχαχχα 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...