Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 11/8/2021 at 2:01 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλημερα κοριτσια!Εφτασε σημερα η μερα να σας διηγηθω και εγω το δικο μου παραμυθι! Μετα απο 9 μηδενικες ετ(τη σπερματεγχυση δεν τη μετραω)απειρες ωοληψιες,δεκαδες γιατρους ολων των ειδικοτητων, ενδεικτικα αναφερω οτι ο ανοσολογος -αιματολογος που βρηκε το προβλημα μου ειναι ο 9ος,εξετασεις μεχρι και στην Αμερικη ,χειρουργεια, ενας αγωνας που ξεκινησε απο  τα 28  μου , κατεληξε στα 46 μου πια σε μια θετικη χοριακη την ημερα του Πασχα!!Κλαιγαμε και εγω και ο αντρας μου και τηλ κλαιγοντας την κλινικη που εβγαλε τα αποτελεσματα , ζητησα την υπευθυνη να την ρωτησω αν εγινε λαθος γιατι εγω δεν ειχα ποτε θετικη χοριακη...Στις 2/9 εχουμε τη β επιπεδου. 

Ο δρομος για εμας συνεχιζει να ειναι ανηφορικος.Με τις θεραπειες που κανω στο Νοσοκομειο, την αγωνια που εχουμε καθε φορα, τα μικροβια που με "κυνηγανε" τωρα πιο πολυ,την μονηρη ομφαλικη αρτηρια που ειδε ο εμβρυομητρικος στην αυχενικη και τελευταιο θα βαλω τις ινσουλινες και το σακχαρο..Ειναι ομως ενα θαυμα, θελησε ο Θεος να μας δωσει αυτο το μωρο και πιστευω οτι θα μας αξιωσει να παρουμε στο τελος τον μπεμπη μας γερο αγκαλια. Προς το παρον εχουμε την πρωτη νικη. Το nipt (φουλ πακετο) βγηκε αρνητικο.

Να με συγχωρεσει η Καντι , που εχει τα πνευματικα δικαιωματα..., θα παραφρασω μια φραση της.Αφου  εγω εχω μωρακι στην κοιλια μου, δεν υπαρχει πιθανοτητα ουτε μια απο εσας να μην καταφερει. Θελω ολες να το πιστεψετε αυτο!

 

τις καλύτερες ευχές μου για σένα κ τον μπέμπη σου, όλα με το καλό !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

καλησπερα κοριτσι μου 

σε ευχαριστω πολυ για την θετικη σου ενεργεια 

δεν μου ειπαν ποσο χαμηλοι ειναι για να μην μου πουνε παει να πει οτι ειναι πολυ χαμηλοι

αυτο που ειπε η γιατρος ειναι οτι χτυπαει η καρδια αλλα οι παλμοι ειναι πολυ χαμηλοι και δεν μου εδωσε και πολλες ελπιδες 

ο γιατρος απο ελλαδα μου ειπε οτι οσο χτυπαει ειναι καλο σημαδι

τι να πω θελημα θεου οτι ειναι να γινει θα γινει

την αλλη παρασκευη θα ξερουμε ελπιζω 

προσευχομαι συνεχεια και μιλαω στο σπορακι να κρατηθει 

μηπως ειναι νωρις ακομη και δεν ακουγεται καλα η καρδουλα μηπως μας κοροιδευει? 

αλλα και στο ιντερνετ δεν διαβασα πολυ καλα πραγματα και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη μπορει οι χαμηλοι παλμοι να συνδεονται με χρωμοσωμικες ανωμαλιες

τι να πω υπομονη μεχρι την παρασκευη

Σου ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην.Μακαρι την Παρασκευη που θα πας να κλαις απο χαρα.

1 ώρα πρίν, maroullaki είπε:

Και εγώ από τον φόβο μου άργησα να το πω πιο έξω.. μόνο γονεισ και φίλοι κοντινοί το ήξεραν γιατί δεν κρατήθηκα, ήθελα να χαρούν όπως εγώ… και κάποιοι το μαθαίνουν τώρα που μας βλέπουν… και λέω τώρα θέλησε τώρα ήρθε όταν ρωτούν καπως…Με μπεμπη είμαστε χαζεμενοι… λέω Θεέ μου ευχαριστώ για αυτό που συμβαίνει…κάθε μερα ένα κλάμα θα το ρίξω από χαρα και συγκίνηση… κανε λίγη υπομονη και θα τα δεις μόνη σου.. θα τα ξεχάσεις όλα και το όνομα σου που λένε…Έχεις αρχίσει να τον νιώθεις;;; Αυτό είναι μεγάλο μαξιλάρι …. Ο γιατρος μου είπε αν θέλουμε άλλο να κινηθούμε άμεσα τύπου από Σεπτέμβρη άντε μέχρι το τελος της χρονιας και λέω μα εμείς ακόμα δεν έχουμε πιστέψει αυτόν, δεν τον χορταίνω … Να έρθει η ώρα για όλα τα κορίτσια και να χουν την δύναμη σου και να γεμισει μπεμπε η παρέα…..

@Thia1985δυο μηνών σήμερα!!! Περνάει νερό… τρελαμένοι και οι δυο με τον άντρα μου…. Έρωτας και όσο πάει μεγαλώνει…. Εσένα η τσαχπίνα διαβάζω σε πειράζει…. Γυναίκες φιλη μου, ξέρουν κολπάκια αχαχαχχα 

Καλημερα.Νιωθω που και που  κατι σα γαργαλητο,σα να με ακουμπαει ενα φτερο,δεν ξερω πως να το περιγραψω..Εχω αυτο με τη μονηρη που με προβληματιζει λιγακι.Παρουσιαζεται σε 1 στις 100 φυσιολογικες κυησεις και οταν ειναι αγορακι και λιγο πιο σπανια..Αλλα επρεπε και αυτο να τυχει σε εμενα.Με τις στατιστικες πιθανοτητες δε τα παω καλα..

Θηλαζεις;Ειναι ετοιμος ο οργανισμος σου να προχωρησεις τοσο γρηγορα?Αν θυμαμαι καλα δεν εχεις αλλα εμβρυακια?Θυμισε μου λιγο ποσο χρονων εισαι?Η αληθεια ειναι οτι τωρα που πηρε μπρος ο οργανισμος σου...

Να χαιρεσαι το νινακι σου και ολα θα παρουν το δρομο τους.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα σε όποια φάση και αν βρίσκεστε. Είμαι παλιά στο foroum..με τη στήριξη εδώ μέσα έχω ένα κοριτσάκι 2.5 ετών! Καθώς έχω κρατήσει εμβρυάκια σκέφτομαι για δεύτερο, αν και φοβάμαι τα πάντα και δεν ξέρω αν θα το τολμήσω τελικά! Θα ήθελα να με ενημερώσετε βρε κορίτσια, τι γίνεται με την έλλειψη των cyclacur? Σας προτείνουν κάποιο άλλο οι γιατροί σας? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και σας εύχομαι όλα τα καλά του κόσμου!

  • Μου αρέσει 2

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

καλησπερα κοριτσι μου 

σε ευχαριστω πολυ για την θετικη σου ενεργεια 

δεν μου ειπαν ποσο χαμηλοι ειναι για να μην μου πουνε παει να πει οτι ειναι πολυ χαμηλοι

αυτο που ειπε η γιατρος ειναι οτι χτυπαει η καρδια αλλα οι παλμοι ειναι πολυ χαμηλοι και δεν μου εδωσε και πολλες ελπιδες 

ο γιατρος απο ελλαδα μου ειπε οτι οσο χτυπαει ειναι καλο σημαδι

τι να πω θελημα θεου οτι ειναι να γινει θα γινει

την αλλη παρασκευη θα ξερουμε ελπιζω 

προσευχομαι συνεχεια και μιλαω στο σπορακι να κρατηθει 

μηπως ειναι νωρις ακομη και δεν ακουγεται καλα η καρδουλα μηπως μας κοροιδευει? 

αλλα και στο ιντερνετ δεν διαβασα πολυ καλα πραγματα και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη μπορει οι χαμηλοι παλμοι να συνδεονται με χρωμοσωμικες ανωμαλιες

τι να πω υπομονη μεχρι την παρασκευη

Κρυσταλλένια μου από ότι θυμάμαι με δωρεά είσαι γιατί να υπάρχουν χρωμοσωμικές ανωμαλίες; Προσπάθησε να μη βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου... Δεν ξέρω τι να πω ελπίζω όλα να εξελιχθούν καλά αλλά εγώ την καρδιά τουλάχιστον άργησα να την ακούσω κόντεψα να φτάσω 8 εβδομάδες.. Αν αυτό σε παρηγορεί

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, anoulious said:

Σου ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην.Μακαρι την Παρασκευη που θα πας να κλαις απο χαρα.

Καλημερα.Νιωθω που και που  κατι σα γαργαλητο,σα να με ακουμπαει ενα φτερο,δεν ξερω πως να το περιγραψω..Εχω αυτο με τη μονηρη που με προβληματιζει λιγακι.Παρουσιαζεται σε 1 στις 100 φυσιολογικες κυησεις και οταν ειναι αγορακι και λιγο πιο σπανια..Αλλα επρεπε και αυτο να τυχει σε εμενα.Με τις στατιστικες πιθανοτητες δε τα παω καλα..

Θηλαζεις;Ειναι ετοιμος ο οργανισμος σου να προχωρησεις τοσο γρηγορα?Αν θυμαμαι καλα δεν εχεις αλλα εμβρυακια?Θυμισε μου λιγο ποσο χρονων εισαι?Η αληθεια ειναι οτι τωρα που πηρε μπρος ο οργανισμος σου...

Να χαιρεσαι το νινακι σου και ολα θα παρουν το δρομο τους.

@anouliousσε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου

3 hours ago, Ydroxoos76 said:

Κρυσταλλένια μου από ότι θυμάμαι με δωρεά είσαι γιατί να υπάρχουν χρωμοσωμικές ανωμαλίες; Προσπάθησε να μη βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου... Δεν ξέρω τι να πω ελπίζω όλα να εξελιχθούν καλά αλλά εγώ την καρδιά τουλάχιστον άργησα να την ακούσω κόντεψα να φτάσω 8 εβδομάδες.. Αν αυτό σε παρηγορεί

καλησπερα κοριτσι, οντως με δωρεα ειμαι

απλα προσπαθησα να διαβασω ονλαιν με τι συνεπαγεται ο χαμηλος χτυπος καρδιας εμβρυου κοντα 8 εβδομαδων και μου εβγαλε οτι σε αυτες τις περιπτωσεις υπαρχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες ειλικρινα δεν ξερω τι να πω 

η γιατρος την πεμπτη που εκανα τον υπερηχο δεν ηταν πολυ αισιοδοξη τι να πω καθε μερα ολη μερα προσευχομαι να πανε ολα καλα

οι αναγουλες που ειχα ολη μερα σταματησαν και εχω μονο λιγο πονο κατω 

προσπαθω να προετοιμαστω και για τις 2 περιπτωσεις 

ευχαριστω πολυ παντος 

θα σας ενημερωσω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kalipso1978 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα σε όποια φάση και αν βρίσκεστε. Είμαι παλιά στο foroum..με τη στήριξη εδώ μέσα έχω ένα κοριτσάκι 2.5 ετών! Καθώς έχω κρατήσει εμβρυάκια σκέφτομαι για δεύτερο, αν και φοβάμαι τα πάντα και δεν ξέρω αν θα το τολμήσω τελικά! Θα ήθελα να με ενημερώσετε βρε κορίτσια, τι γίνεται με την έλλειψη των cyclacur? Σας προτείνουν κάποιο άλλο οι γιατροί σας? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και σας εύχομαι όλα τα καλά του κόσμου!

Καλησπερα Καλυψώ! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου κ ευχομαι με το καλό για αδερφάκι!Δεν γνωρίζω για τα σικλακουρ , τα κορίτσια που είναι τώρα στην προσπάθεια θα ξέρουν να σε διαφωτισουν

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Κρυσταλλένια μου από ότι θυμάμαι με δωρεά είσαι γιατί να υπάρχουν χρωμοσωμικές ανωμαλίες; Προσπάθησε να μη βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου... Δεν ξέρω τι να πω ελπίζω όλα να εξελιχθούν καλά αλλά εγώ την καρδιά τουλάχιστον άργησα να την ακούσω κόντεψα να φτάσω 8 εβδομάδες.. Αν αυτό σε παρηγορεί

Τι κανεις κορίτσι; Όλα καλά με το μπεμπε; Πως εισαι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Καλησπερα Καλυψώ! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου κ ευχομαι με το καλό για αδερφάκι!Δεν γνωρίζω για τα σικλακουρ , τα κορίτσια που είναι τώρα στην προσπάθεια θα ξέρουν να σε διαφωτισουν

Τι κανεις κορίτσι; Όλα καλά με το μπεμπε; Πως εισαι;

Είμαι πολύ καλά Μαιρούλα μου συνεχίζω θα πάω για β επιπέδου στις 25 κι Ελπίζω να είναι όλα τέλεια με το μωράκι και να μάθουμε επιτέλους και τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Είμαι πολύ καλά Μαιρούλα μου συνεχίζω θα πάω για β επιπέδου στις 25 κι Ελπίζω να είναι όλα τέλεια με το μωράκι και να μάθουμε επιτέλους και τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι.

Άντε με το καλό! Όλα τελεια θα είναι βέβαια, ειμαι σίγουρη!

Οπως κ ότι θα είναι κοριτσάκι. Για να δούμε.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MaryH είπε:

Άντε με το καλό! Όλα τελεια θα είναι βέβαια, ειμαι σίγουρη!

Οπως κ ότι θα είναι κοριτσάκι. Για να δούμε.

Εγώ πάντως βασίστηκα στο λόγο σου και ψώνισα κάνα-δυο πράγματα για κοριτσάκι.... Για να δούμε θα πέσεις μέσα; Χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/8/2021 at 9:46 ΠΜ, maroullaki είπε:

Και εγώ από τον φόβο μου άργησα να το πω πιο έξω.. μόνο γονεισ και φίλοι κοντινοί το ήξεραν γιατί δεν κρατήθηκα, ήθελα να χαρούν όπως εγώ… και κάποιοι το μαθαίνουν τώρα που μας βλέπουν… και λέω τώρα θέλησε τώρα ήρθε όταν ρωτούν καπως…Με μπεμπη είμαστε χαζεμενοι… λέω Θεέ μου ευχαριστώ για αυτό που συμβαίνει…κάθε μερα ένα κλάμα θα το ρίξω από χαρα και συγκίνηση… κανε λίγη υπομονη και θα τα δεις μόνη σου.. θα τα ξεχάσεις όλα και το όνομα σου που λένε…Έχεις αρχίσει να τον νιώθεις;;; Αυτό είναι μεγάλο μαξιλάρι …. Ο γιατρος μου είπε αν θέλουμε άλλο να κινηθούμε άμεσα τύπου από Σεπτέμβρη άντε μέχρι το τελος της χρονιας και λέω μα εμείς ακόμα δεν έχουμε πιστέψει αυτόν, δεν τον χορταίνω … Να έρθει η ώρα για όλα τα κορίτσια και να χουν την δύναμη σου και να γεμισει μπεμπε η παρέα…..

@Thia1985δυο μηνών σήμερα!!! Περνάει νερό… τρελαμένοι και οι δυο με τον άντρα μου…. Έρωτας και όσο πάει μεγαλώνει…. Εσένα η τσαχπίνα διαβάζω σε πειράζει…. Γυναίκες φιλη μου, ξέρουν κολπάκια αχαχαχχα 

Απο την κουνια

Κι εμενα το ιδιο μου πε ο γιατρος

Βασικα, μου εδωσε το οκ να προσπαθησω με δικο μου υλικο

Εμβρυα δε μας εμειναν και δε θελω να μπω στην ιδια διαδικασια

Δε μετανιωνω γι αυτο που εκανα

Τη μικρη μου δε την αλλαζω με τπτ ειλικρινα!!! Και αλλο παιδι να μην κανω δε με ενδιαφερει καθολου ομως!

Ψαχνω δουλεια


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Thia1985 είπε:

Απο την κουνια

Κι εμενα το ιδιο μου πε ο γιατρος

Βασικα, μου εδωσε το οκ να προσπαθησω με δικο μου υλικο

Εμβρυα δε μας εμειναν και δε θελω να μπω στην ιδια διαδικασια

Δε μετανιωνω γι αυτο που εκανα

Τη μικρη μου δε την αλλαζω με τπτ ειλικρινα!!! Και αλλο παιδι να μην κανω δε με ενδιαφερει καθολου ομως!

Ψαχνω δουλεια

Καλε τι να μετανιώσεις, εδώ μιλάμε για έρωτες!!! Αλλά άντε να πάρουμε απόφαση και για άλλο… θα δούμε… όταν βρεις δουλεια ποιος θα την κρατάει; 

On 14/8/2021 at 11:18 ΠΜ, anoulious είπε:

Σου ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην.Μακαρι την Παρασκευη που θα πας να κλαις απο χαρα.

Καλημερα.Νιωθω που και που  κατι σα γαργαλητο,σα να με ακουμπαει ενα φτερο,δεν ξερω πως να το περιγραψω..Εχω αυτο με τη μονηρη που με προβληματιζει λιγακι.Παρουσιαζεται σε 1 στις 100 φυσιολογικες κυησεις και οταν ειναι αγορακι και λιγο πιο σπανια..Αλλα επρεπε και αυτο να τυχει σε εμενα.Με τις στατιστικες πιθανοτητες δε τα παω καλα..

Θηλαζεις;Ειναι ετοιμος ο οργανισμος σου να προχωρησεις τοσο γρηγορα?Αν θυμαμαι καλα δεν εχεις αλλα εμβρυακια?Θυμισε μου λιγο ποσο χρονων εισαι?Η αληθεια ειναι οτι τωρα που πηρε μπρος ο οργανισμος σου...

Να χαιρεσαι το νινακι σου και ολα θα παρουν το δρομο τους.

Είσαι για τα δύσκολα κοριτσι αλλά ο μπέμπης τώρα έρχεται, ετοιμάσου για ζουζουνίσματα και αγκαλιές. Εγώ θηλάζω ναι.. αν είναι πρέπει να σταματήσω και μετά να κάνω διέγερση να δούμε αν πάει καλα, ετ αργότερα σίγουρα γιατί μετά από καισαρική χρειαζεται εξάμηνο για να ξαναμεινεις. Είμαι 41 και μισό.. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, maroullaki said:

Καλε τι να μετανιώσεις, εδώ μιλάμε για έρωτες!!! Αλλά άντε να πάρουμε απόφαση και για άλλο… θα δούμε… όταν βρεις δουλεια ποιος θα την κρατάει; 

Είσαι για τα δύσκολα κοριτσι αλλά ο μπέμπης τώρα έρχεται, ετοιμάσου για ζουζουνίσματα και αγκαλιές. Εγώ θηλάζω ναι.. αν είναι πρέπει να σταματήσω και μετά να κάνω διέγερση να δούμε αν πάει καλα, ετ αργότερα σίγουρα γιατί μετά από καισαρική χρειαζεται εξάμηνο για να ξαναμεινεις. Είμαι 41 και μισό.. 

Η ηλικια σου ειναι μια χαρα, αλλα καταλαβαινω οτι σκεφτεσαι αν θελεις και αλλο μωρο δεν μπορεις να το αφησεις πχ 2 χρονια..Εχεις αυτη τη στιγμη στα χερια σου ενα γερο μωρο και αυτο μετραει. Εγω ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2021 at 5:11 PM, MaryH said:

Καλησπερα Καλυψώ! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου κ ευχομαι με το καλό για αδερφάκι!Δεν γνωρίζω για τα σικλακουρ , τα κορίτσια που είναι τώρα στην προσπάθεια θα ξέρουν να σε διαφωτισουν

Τι κανεις κορίτσι; Όλα καλά με το μπεμπε; Πως εισαι;

Μαιρουλα, αν και λιγο αργα, Χρονια Πολλα για τη γιορτη σου.Να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , anoulious είπε:

Μαιρουλα, αν και λιγο αργα, Χρονια Πολλα για τη γιορτη σου.Να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Σ ευχαριστώ γλυκια μου! Όλα καλά να πανε κ σε σενα κ να πάρεις το αγοράκι σου αγκαλια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...