Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 29/10/2021 at 10:54 ΜΜ, athinaida είπε:

Ρώτησα τον Διακουμακο αν θα πάρω όλα τα έμβρυα της δοτριας και μου ειπε ότι τα ωαρια μοιράζονται σε δυο ληπτριες ... κι ότι αυτό είναι η πάγια τακτική του κέντρου. 

Είχα πάει και στον Βσσιλοπ... παλι από το Ιασώ,  κι αυτός καθαρά μου το είχε πει . Μάλιστα τον είχα ρωτήσει πως θα μπορούσα να πάρω όλα τα ωσρια και μου είπε ότι αυτό μπορεί να γίνει, αλλά το κόστος ανεβαίνει στις 8.500 ευρώ περίπου. 

Το Ιασω είναι ξεκάθαρο κορίτσια, τα ωσρια μοιράζονται στα δύο.

Καλημέρα athinaida τον Διακουμακο το ραντεβού το έκανες στο Ιασώ η στο εξωτερικό Ιατρείο του, σκέφτομαι να κάνω μερικά ραντεβού πριν αποφασίσω αν θα συνεχίσω , καλή Κυριακή σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Η δωρεα δεν ειναι πανακεια.

Αυτο δυστυχως δεν το εξηγουν τα κεντρα. 

Γινομαι γραφικη το ξερω αλλα παντα κ με τη δωρεα οπου στοχευουμε σε δυνατα ωαρια γι αυτο παμε αλλωστε,υπαρχει ο ανδρικος παραγοντας και η μητρα.

Πρεπει να εχουμε κι αυτα στο νου μας.

Προσφατα γνωστη μου απετυχε δευτερη φορα με δωρεα με δυο διαφορετικες δοτριες. Σε αλλο κεντρο απο το δικο μου. Με αριστη μητρα.

Οποτε ναι μεν αυξανονται κατα πολυ οι πιθανοτητες κυησης αλλα πρεπει παλι να κραταμε μικρο καλαθι.

 

Και παλι και 8.500 να δωσεις δεν ειναι σιγουρο.

Φυσικα και μοιραζονται αυτο ειναι γνωστο, τουλαχιστον στα περισσοτερα κεντρα.

Εγω γι αυτο διεκδικησα περισσοτερα. Για την ακριβεια τους εκανα ξεκαθαρο οτι αν δεν παρω τουλαχιστον 4 βλαστοκυστες λεφτα δεν προκειται να δουν απο μενα κι ας με κυνηγησουν. Τωρα πως βρηκα τη δυναμη μη με ρωτησετε,ουτε κι εγω το ξερω γιατι σαν ανθρωπος ειμαι πολυ ηπιων τονων. Αφου μετα την αποτυχια , την ημερα που εμεινα εγκυος στη μικρη η δολια η εμβρυολογος που με ενημερωσε τα ακουσε χωρις να φταιει γιατι μου μιλουσε για τα εμβρυα κ της λεω ασε τις....σε εμενα,κυηση δινουν??

Και τωρα εχω τη μικρη ανταρτισσα διπλα μου να κοιμαται μετα απο τρελο ξενυχτι κι εμενα να μη μπορω να κοιμηθω αφου ηπια καφε για να παιξω με τη μικρουλα.

Κοριτσια μου να διεκδικειτε.

Και απο τους γιατρους και απο τα κεντρα.

Καλημέρα!!! Δεν γινεσαι καθόλου γραφική ίσα ίσα οι εμπειρίες όλων των κοριτσιών είναι πολύτιμες. Είχα γράψει ότι ο γιατρός μου στην αρχή μου μίλησε για 2 βλαστοκυστες αποτε την έκανα με ελαφρά πηδηματακια. Ο τωρινός μου είπε θα πάρουμε 4 άντε το πολύ 5 (που μεταξύ μας δεν το πιστεύω για 5). Θέλω να έχω μια ας το πούμε ασφάλεια για έστω 2 προσπάθειες.

Να την χαίρεσαι τη μπουμπού σου να περνάτε όμορφες στιγμές μαζί!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 3:12 ΜΜ, athinaida είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!

Σας διαβάζω κατά καιρούς, είμαι στην αναμονή μετά από την πρώτη μου εμβρυομεταφορα με ωαρια δοτριας. 

Είπα να γράψω μιας κι έχω λίγο χρόνο για να βοηθήσω νέες κοπέλες που μπαίνουν τώρα στη διερεύνηση της δωρεάς. 

Οσο προσπαθούσα με τα δικά μου ωαρια ημουν στο γενεσις... τωρα πια στα 45, μετά από ένα μεγάλο ταξίδι,  αποδεχτήκαμε ότι πρέπει να προχωρήσουμε σε δωρεά.

Οι προβληματισμοι μέσα μου δεν έχουν πάψει, αλλά είπαμε ότι θα προχωρήσουμε και ότι θα τα παλέψουμε όλα στην πορεία.

Είδαμε συνολικά 5 γιατρούς πριν καταλήξουμε στο γιατρό μας,  τον Κουρτη.

1) Βασιλοπουλος, διευθυντής Ιασω

Ηταν ο πρώτος που απευθύνθηκαμε για να ρωτήσουμε μήπως μπορούσαμε να ενταχθουμε στο προγραμμα μεταφοράς μητρικής ατράκτου.  Μας είπε ότι είχε κλείσει από πλευράς συμμετοχών, και μας προτεινε την κλασσική δωρεά ωαριων. Μου φάνηκε απόμακρος, αλλά ήταν τουλάχιστον απόλυτα ευθύς. Μου είπε μόνος του ότι τα ωαρια μιας δοτριας μοιράζονται κάθε φορά σε δύο ληπτριες με κόστος 5.000 για την κάθε μία. 

Δεν μπορουσε να εγγυηθεί για ποσες βλαστοκυστες θα προκύψουν, περιμενουμε να πάρουμε γύρω στα 8-9 ωάρια και ότι προκύψει ανάλογα και την κατάσταση του σπέρματος. 

Επεμεινα και ρώτησα αν θα μπορούσα να έχω ολα τα ωαρια της δοτριας μόνο για εμένα και μου είπε ότι αυτό θα μπορούσε να γίνει αλλά το κόστος ανέβαινε στα 8.500€.

2) Διακουμακος,  ιασω

Εξαιρετικές οι εντυπώσεις μου,  πολύ επεξηγηματικος και προσιτος κι αυτός και η βοηθός του. Η πρώτη επίσκεψη κράτησε πάνω από 1 ώρα!  Αν ποτέ πάω στο Ιασω,  με αυτόν τον γιατρό θα παω. Μου είπαν κι αυτοί ότι τα ωαρια μοιράζονται σε δύο ληπτριες κι ότι ο χρόνος αναμονής είναι 3 περιπου μήνες ανάλογα και με τις απαιτήσεις μας. Το κόστος ίδιο, 5.000.

3) Αθανασίου

Σαν γιατρός σου εμπνέει κύρος και σιγουριά.  Το κέντρο του είναι μικρό κι οργανωμένο. Πολύ λιγότερος κόσμος,  σε σχέση με το γενεσις, η μέρα με την νύχτα....  Έχει ένα πολυ καλό team γιατρών με τους οποίους συνεργάζεται π.χ. Αναγνώστου αιματολογος, Στρατάκης εμβρυομητρικος, κλπ και τους οποίους τους βλέπεις εκεί αν χρειαστεί. Έτσι το ιστορικο είναι όλο συγκεντρωμενο στο κέντρο και ο Αθανασίου γνωρίζει τα πάντα. 

Για την δωρεά μας είπε ότι οι δοτριες είναι Ελληνίδες φοιτήτριες(!). Τις παρακολουθούν εκεί. Απέφυγε να απαντήσει αν τα ωαρια μοιράζονται.  Εγγυάται για 1(!!) βλαστοκυστη,  ισως 2... 

Το κόστος ανέρχεται σε 5.000€ εκτός των φαρμάκων. Μου είπε ότι είτε θα πρέπει να περάσω ξανά επιτροπή και να πάρω τα φάρμακα, σαν να έκανα εγώ διέγερση  και να τους τα πάω,  είτε θα πρέπει να τα πληρώσουμε επιπλέον,  συν 1000€ επιπλέον δηλαδή.

Τον ρώτησα τι θα γίνει αν δεν τα καταφέρουμε με την μία βλαστοκυστη που μας δίνουν, μου είπε ότι θα έχουμε ελέγξει τα πάντα και ότι κατά πάσα πιθανότητα θα τα καταφέρω αλλά, αν δεν, θα ξαναπροσπάθησουμε με μια καλύτερη τιμή την επόμενη φορά...

4) Μπομπότης, Βιοδημιουργια 

Μισ συνάδελφος έκανε διδυμακια με την πρωτη προσπάθεια με δωρεά στα 50 της μαζί του.

Πολύ ειλικρινής γιατρός.  Εμπνέει σιγουριά.  Δεν χαϊδεύει αυτιά με τεράστια ποσοστά επιτυχίας.  Συνεργάζεται με το Μητέρα για τις δοτριες και τις εμβρυομεταφορες.

Εμμένει σε εμβρυομετοφορα με φρέσκιες βλσστοκυστες. Σε αυτό ήταν απολυτος. Θα έπρεπε να συγχρονίσουμε τον κύκλο μου με της δοτριας ώστε να κάνω εμβρυομεταφορα με φρέσκιες βλαστοκυστες. Θεωρεί ότι οι πιθανότητες μειώνονται σημαντικά με τις κατεψυγμένες. Το κόστος ανέρχεται σε 5.000 και εμμέσως μου είπε ότι από το Μητέρα τα μοιράζουν τα ωάρια... υπολόγιζε ότι θα πάρω γύρω στα 9- 10 ωαρια κι από εκεί ότι προκύψει σε βλσστοκυστες. Αναμονή 3-4 μήνες. 

Ήταν ο μόνος που μου έδωσε την εναλλακτική των κατεψυγμένων ωαριων από την Ισπανία αν ήθελα να αποφύγω τις δοτριες και το θολο τοπίο εδώ. Με 9 κατεψυγμένα ωαρια που έρχονται αεροπορικώς απευθείας στο Μητέρα σε ειδική συσκευασία, θα μπορούσαμε να έχουμε 1-2 βλαστοκυστες με κόστος γύρω στις 6.000€.

Μου φάνηκε πολύ τίμιος. Αυτός θα ήταν η επιλογή μου μετά τον Κουρτη.

5) Κουρτης 

Τον άφησα τελευταίο, είχα διαβάσει αρκετά εδώ, οπότε ήξερα πάνω κάτω σε τι κινείται. Με βοήθησε πολύ και η @Ydroxoos76 που τον είχε γιατρό.

Αρχικα ο γιατρος με παρακίνησε να κανουμε και μια προσπάθεια με δικά μου ωάρια.  Δεν το δέχτηκα,  είχα μια παλινδρομη από φυσική σύλληψη το Πάσχα λόγω τρισωμιας, οπότε μέσα μου το είχα κλείσει αυτό το κεφάλαιο.

Τον ρώτησα αν μοιράζει τα ωάρια, μου είπε πως όχι, εκτός πια αν η δοτρια κανει πάρα πολλά που είναι σπάνιο. Του είπα ότι χρειάζομαι τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες για δύο προσπάθειες.  Δεν μου το εγγυήθηκε, ήταν όμως αισιόδοξος ότι θα έχω,  μπορεί και περισσότερες... το κόστος είναι συνολικά 4.800.  

 Τελικά καταφέραμε και φτιάξαμε 7 βλσστοκυστες! Φτου, φτου,  γέλαγα κι έκλαιγα μαζί όταν μου το ανακοίνωσε...

Ξεκίνησα μαζί του με παρακολούθηση κύκλου από τον Μάιο... η δοτρια βρέθηκε σχετικά σύντομα,  και οι βλαστοκυστες είναι έτοιμες από τον Ιούλη. Κάναμε εμβρυομεταφορα τώρα.

Δεν μπορώ να πω ότι με έψαξε φοβερά,  ισως βέβαια γιατί είχα έναν πολύ καλό φάκελο πριν φτάσω σε αυτόν, οπότε τα είδε όλα και καλύφθηκε.

Έως τώρα παρακολουθούσε το ενδομητριο μου, που δεν παχαίνει ικανοποιητικα.  Σε αυτούς τους μήνες έχει δοκιμάσει διάφορους συνδυασμούς στην αγωγή μου. Το ενδομητριο, εχει τρεις στιβαδες όπως πρέπει,  αλλά δεν γίνεται πολυ παχύ,  αυτή τη φορά έφτασε γύρω 7,5mm και ο γιατρός είπε, προχωράμε! Πιστεύει πολύ στην δυναμική των εμβρύων. Την Κυριακή θα πάω για β-χοριακη. Ο θεός να βάλει το χέρι του. 

Μου αρέσει η απλοτητα και η αμεσότητα του Κουρτη. Είναι λίγο γιουχου... δεν έχει το τουπέ του μεγαλογιατρου όπως ο Βασιλόπουλος, ο Αθανασίου,  ο Παντός κλπ. 

Επειδή είμαι control freak, είμαι γεμάτη ερωτήσεις κάθε φορά, αλλά οκ, μου απαντά με υπομονή και με χιούμορ όταν το παρακάνω. Η μαια του, η Στεφανία,  είναι εξαιρετική και πολύ φιλότιμη, 24/7 ανταποκρινεται σε ότι κι αν την ρωτήσω...

Μου έχει κάνει εντύπωση η βεβαιότητα του ότι "παιδί θα κάνεις,  το θέμα είναι να το κάνεις γρήγορα, να μην ταλαιπωρηθεις κι εσύ κι εγώ!" Όταν του λέω " γιατρέ, μακάρι....",  ενοχλείται λίγο κι αστειεύεται,  "δεν με πιστεύεις??? Καλά..."

Ευχομαι κι ελπίζω να έκανα την σωστή επιλογή.  Ότι θέλει ο θεός...

Συγνώμη για το τεράστιο post.  Θελω να βοηθήσω όμως κορίτσια που μπαίνουν τώρα σε αυτή τη διαδικασία και ψάχνονται,  όπως ψαχνόμουν κι εγώ...

Να βοηθήσω όπως κι εγώ βοηθήθηκα....

Να ξέρουν τι θα αντιμετωπίσουν...

Στην αγορά θα ακούσετε τρελά πράγματα! Γιαυτό ρωτήστε και ξαναρωτήστε για ότι δεν σας κάθεται καλά... μην ντρέπεστε!

Για ότι χρειαστείτε, εδώ είμαι...

Ευχαριστούμε πολύ, πολύ, πολύ!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!! Δεν γινεσαι καθόλου γραφική ίσα ίσα οι εμπειρίες όλων των κοριτσιών είναι πολύτιμες. Είχα γράψει ότι ο γιατρός μου στην αρχή μου μίλησε για 2 βλαστοκυστες αποτε την έκανα με ελαφρά πηδηματακια. Ο τωρινός μου είπε θα πάρουμε 4 άντε το πολύ 5 (που μεταξύ μας δεν το πιστεύω για 5). Θέλω να έχω μια ας το πούμε ασφάλεια για έστω 2 προσπάθειες.

Να την χαίρεσαι τη μπουμπού σου να περνάτε όμορφες στιγμές μαζί!!! 

Σε ευχαριστω πολυ.

Και πολυ καλα εκανες κι εφυγες.

Ακου δυο!!

Μπορει να ναι και πεντε

Εγω πεντε ειχα αρχικα αλλατη μια την απερριψε ο γιατρος μου και το εκτιμησα γιατι τζαμπα θα την εβαζα.

Ευτυχως υπηρξα τυχερη κι επιασα την δευτερη φορα. Εβαλα δυο κι επιασα τη μικρη.

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Καλημέρα athinaida τον Διακουμακο το ραντεβού το έκανες στο Ιασώ η στο εξωτερικό Ιατρείο του, σκέφτομαι να κάνω μερικά ραντεβού πριν αποφασίσω αν θα συνεχίσω , καλή Κυριακή σε όλες

Στο ιατρείο του έκλεισα το ραντεβού.Αν πας, θέλω να μου πεις τις εντυπώσεις σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας,είμαι νέο μέλος,. Ζητώ συγγνώμη εάν δεν είμαι στην σωστή ενότητα. Γνωρίζει κάποιος, κάποιον αιματολογο ο οποίος να ασχολείται με αποβολές _θρομ/λια στην Αθήνα? Έχω κάνει 4εξωσωματικες, 2 αποτυχίες αρνητική χοριακη, 1τραχυλικη οδηγήθηκα αμέσως σε αποξεση και 1 μια που έφτασα 8 εβδομάδα αλλά σταμάτησε η καρδιά του χρωμοσωματικη ανωμαλια 15.Σε συνεργασία με το γιατρό μου έκανα πρόσφατα άλλη μια με δωρεά η οποία ήταν βιοχημικη δηλαδή ενώ αυξήθηκε η χοριακη στην τελευταία επανάληψη άρχισε να μειώνεται. 

Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, VivianT είπε:

Καλησπέρα σας,είμαι νέο μέλος,. Ζητώ συγγνώμη εάν δεν είμαι στην σωστή ενότητα. Γνωρίζει κάποιος, κάποιον αιματολογο ο οποίος να ασχολείται με αποβολές _θρομ/λια στην Αθήνα? Έχω κάνει 4εξωσωματικες, 2 αποτυχίες αρνητική χοριακη, 1τραχυλικη οδηγήθηκα αμέσως σε αποξεση και 1 μια που έφτασα 8 εβδομάδα αλλά σταμάτησε η καρδιά του χρωμοσωματικη ανωμαλια 15.Σε συνεργασία με το γιατρό μου έκανα πρόσφατα άλλη μια με δωρεά η οποία ήταν βιοχημικη δηλαδή ενώ αυξήθηκε η χοριακη στην τελευταία επανάληψη άρχισε να μειώνεται. 

Σας ευχαριστώ 

Να πας στο τμ. αποβολών του Έλενα. Κάνουν πολύ καλή δουλειά και θα σε ψάξουν ενδελεχώς. Η επικεφαλής είναι αιματολόγος. Λογικά αύριο, 1/11, ανοίγουν τα ραντεβού Δεκεμβρίου. Μπες στο 1535.gr να κλείσεις ραντεβού. Αν δεν ανοίξουν αύριο, να μπαίνεις κάθε μέρα να ψάχνεις, γιατί ανοίγουν τις πρώτες μέρες του μήνα. Καλή επιτυχία στη διερεύνησή σου και σύντομα να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , VivianT είπε:

Καλημέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Το όνομα της αιματολογου το γνωρίζεις? Καλή συνέχεια!!! 

Επειδη το εχω επισκεφθει κ εγω, η επικεφαλης ειναι η Τσεκουρα. Ειναι πολυ καλη, αν κ λιγο απολυτη. 

Ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Επειδη το εχω επισκεφθει κ εγω, η επικεφαλης ειναι η Τσεκουρα. Ειναι πολυ καλη, αν κ λιγο απολυτη. 

Ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!

@VivianTΗ οποία όμως τώρα έχει βγει σε αναστολή και την αντικαθιστά η κα. Οικονομοπούλου, επίσης αιματολόγος. Μην ψάξεις με τα ονόματά τους, δεν θα βρεις κάτι, ψάξε για ραντεβού στο τμήμα που σου έγραψα. Μην κολλάς με το δημόσιο νοσοκομείο, ίσα ίσα που είναι καλύτερα από ιδιώτη από διάφορες απόψεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν δεις ακρη σε δημοσιο αν και ειναι πολυ καλο τμημα σωστα γραφιυν τα κοριτσια 

Ενας πολυ καλος αιματολογος ειναι ο καναβος στα ιλισια 

Καλη δυναμη και θαρρος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Neverislate είπε:

Καλημερα αν δεις ακρη σε δημοσιο αν και ειναι πολυ καλο τμημα σωστα γραφιυν τα κοριτσια 

Ενας πολυ καλος αιματολογος ειναι ο καναβος στα ιλισια 

Καλη δυναμη και θαρρος

Μωρέ αιματολόγοι καλοί υπάρχουν πολλοί. Π.χ. Αναγνώστου, Χατζηαντωνίου κτλ. Αλλά δεν ακολουθούν όλοι το πρωτόκολλο διερεύνσης του τμ. αποβολών. Δηλαδή δεν ξέρω αν σε ελέγχουν ανοσολογικά, ενδοκρινολογικά (εννοείται αν βρουν κάτι σε παραπέμπουν σε ενδοκρινολόγο), αν σε στέλνουν για υπέρηχο, όπως κάνουν στο Έλενα. Εκεί ο έλεγχος είναι πιο πλήρης, γιατί διερευνούν αποβολές...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες... Πραγματικά. Μπήκα στο τετραψήφιο και βάζω διάστημα από 01/11/2021-31/12/2021 και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει κενό ραντεβού.θα ξαναμπώ.. Τι να πω... Έχω απογοητευτεί. Η αιματολογος μου, μου είπε τα εχεις κάνει όλα. Εγώ όμως, όλο σκέφτομαι ότι μπορεί να μην είναι 3 όμοιες αποβολές που μου έχουν συμβεί ... αλλά νομίζω ότι  κάτι υπάρχει από πίσω μια λεπτομέρεια που δεν την έχουμε βρει. Δεν είμαι γιατρός.. Δεν γνωρίζω.. Και δεν ξέρω από που να το πιάσω. Σας ευχαριστώ παντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...