Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Λοιπον και εμένα ο καινούριος γιατρός μου δεν με έχει φορτώσει με εξετάσεις. Στην αρχή που διάβαζα πόσες εξετάσεις έχουν κάνει τα κορίτσια έλεγα που πας ρε καραμητρο έτσι . Αγχώθηκα στην αρχή αλλά αποφάσισα να αφεθω στην κρίση του και να του δείξω εμπιστοσύνη. Το μόνο που κάνω από μόνη μου είναι να έχω τον θυροειδή ρυθμισμένο. Θέλω να κοιτάξω λίγο και το ζάχαρο γιατί διαβάζω ότι παίζει τον ρόλο του κ αυτό. 

Λοιπόν κοριτσαρες μου..η κύστη απορροφήθηκε. Όλο αυτό με το καφέ και κόκκινο αίμα που εναλλάσονται σε χρώμα αλλά η ροή είναι μικρότερη συγκριτικά με την κανονική περίοδο μου  προκλήθηκε από την κύστη. Μου έγραψε να κάνω e2 και προγεστερόνη θα πάω την Δευτέρα γιατί κ αύριο να πάω πάλι Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα. Θέλει να δει τις εξετάσεις και αναλόγως να κινηθούμε. Εννοείται συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα. 

Εκεί λίγο ξενέρωσα κ τον ρώτησα αν χάσουμε κ αυτόν τον κύκλο. Μου λέει δεν θα χάσουμε τίποτα εξάλλου μου λέει εγώ σου ελέγχω τον κύκλο τι σκας;; Και έτσι ηρέμησα λίγο και ελπίζω να είναι καλές οι εξετάσεις μου μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά προετοιμασια. 

Άντε μπράβο, πάει κι αυτό!

Απο εδω και πέρα όλα θα πάνε πιο γρήγορα θα δεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 17 λεπτά , marina_86 είπε:

Άρα είναι όντως καλό κέντρο! Μου κάνει φοβερή εντύπωση. Μιλάμε στο ξένο forum κυρίως αυτό το κέντρο αναφέρεται. Σαν το πιο γνωστό της Ελλάδας! Κι εγώ να έχω σπάσει το κεφάλι μου .. Να λέω έλεος δηλαδή... Έχουμε μελετήσει 1265 σελίδες και καμία να μην το αναφέρει! Χαχαχα Και μάλιστα νομίζω ότι γι'αυτες που έρχονται από έξω καλύπτει και διαμονή και τα πάντα... Φοβερό!

Στο fertility friends αναφέρεται ως Serum. Κι εγώ έτσι το έψαξα στο google. Δε νομίζω να είναι το ίδιο με το ΑΚΕΣΩ. Αλλά δεν παίρνω και όρκο!... :D

Πάντως το Serum είναι στη Λυκόβρυση. Άρα, μάλλον δεν είναι το ίδιο.

@Chrussa1982 μου όλα πάνε κατ' ευχήν! Καλέ, μην αγχώνεσαι με τις εξετάσεις. Μην βλέπεις εμένα που είμαι γκαντεμοσαυρος. Καλά κάνεις και τον εμπιστεύεσαι, ο γιατρός σου είναι από τους πιο έμπειρους. Όλα θα μπούνε σε μια σειρά και σύντομα θα κάνεις παρέα στη @Neli83!!! ❤️

Έχω μια γλυκιά ανυπομονησία όπως καταλαβαίνεις που όσο πλησιάζω τόσο με διακατέχει μια σχετική τρέλα χαχαχαχα. Περιμένω την διαστημική δοτρια της @Viv37 δεν θέλω να προδώσω την φιλενάδα μου!!! @Aria. Εμένα να δεις!!! Νεύρα φουλ άσε για την όρεξη. Έχω αδειάσει ντουλάπια και ψυγείο χαχαχα.

Μαρινάκη μου μην ξαναπείς ότι είσαι γκαντεμοσαυρα. Είσαι από τα πιο δυνατά κορίτσια της παρέας. Βασικά όλες είστε ηρωίδες!! Και ειλικρινά κορίτσια χαίρομαι που δε μας ξεχνάνε τα κορίτσια που είτε έχουν μωράκι είτε κυοφορούν όπως η @Neli83 που εξακολουθεί και μας κάνει παρέα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο που μπορεί να το γνωρίζετε; Διάβαζα ένα ξένο forum, το fertility friends, κι εκεί γράφουν παρά πολλές γυναίκες για τη δωρεά. Πολλές από αυτές λοιπόν έρχονται Ελλάδα και αναφέρουν συχνά μια μονάδα στην Αθήνα, το serum. Και συνέχεια αναφέρονται σε μια Πενυ. Οι περισσότερες αυτές είχαν πολλές αποτυχίες με άλλα κέντρα και πέτυχαν εκεί. Και κάποιες που δεν τα κατάφεραν λένε ότι πήγα ακόμα και στο Serum και δεν πέτυχα. Εγώ το έψαξα αλλά επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη δεν το γνωρίζω κ δεν το έχω διαβάσει και εδώ από τις Αθηναίες φίλες μας. Το ξέρετε; Είναι εκεί κάποιος από τους γνωστούς γιατρούς;

Προβληματισμούς που έχω κι εγώ... αλλά  θα με φάει η περιέργεια! Χαχαχα

Τώρα έχω κι εγω περιέργεια!

Πως μας ξέφυγε;;;

9 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια.. Το κλωσσημα συνεχίζεται.. Εγώ έχω κάποιο πρόβλημα από χθες.. Έχω φαγούρα χαμηλά. Προφανώς από την vasclor και τα υποθετα utrogestan.. Τι να κάνω? Είναι φυσιολογικό? .. Πήρα γιαουρτάκια με πέτσα και πλακωθηκα.. Επίσης έχω λίγο ανησυχία σχετικά με τα συμπτώματα άλλες κοπέλες λένε ότι είδαν λίγο αίματακι και αυτό λένε είναι θετικός οιωνός ότι έχει γίνει η πρόσκληση του εμβρύου.. Εγώ δεν έχω δει κάτι τέτοιο ακόμη.. Ισχύει άραγε? Στεναχωριέμαι λίγο σχετικά με την έκβαση μήπως δεν πετύχει και πάλι.. Δεν ξέρω γιατί με έχει κυριεύσει η αρνητικότη τα.. Ξέρω δεν είναι καλό να σκέφτομαι έτσι αλλά συμβαίνει.. Ίσως και γιατί τα περιθώρια μου στενεύουν. 

Κι εγω είχα πάθει φαγούρα στην δευτερη ετ, όχι απο τα utrogestan αλλά απο την κολπικη κρεμα crinone, που ειναι σαν την vasclor φαντάζομαι...

Γι αυτο αυτη τη φορα μου εδωσε ενεσιμες prolutax αντι για το κολπικο τζελ. Θυμάμαι ηταν πολυ ενοχλητικο..

Αν δεις οτι σε ενοχλει πολύ μηπως ζητησεις απο τον γιατρο σου να το  γυρισεις στις prolutex? Αν γίνεται βεβαια...

11 ώρες πρίν, Fili είπε:

Πολύ πολύ θετική ενέργεια σου στέλνω για το ραντεβού!!! Όσες ερωτήσεις έχεις σκεφτεί κι άλλες τόσες να του κανεις!! 

Προς το παρόν παραμένω σπίτι, καναπέ, υπολογιστή για δουλειά, βιβλίο και ηρεμία... Έφυγε και το γλυκάκι μου χθες και θα γυρίσει μετά τα αποτελέσματα της χοριακης οπότε κάθομαι με γατούλα και τα λέμε χαχχαχα. Καλά είμαι γενικά. Προσπαθώ ανεπιτυχώς να μην το σκέφτομαι πολύ. Με πονάει ώρες ώρες ή κοιλιά. Λέω το απόγευμα να βγω μια βολτίτσα και από Δευτέρα επιστροφή στη δουλειά 

Παρεα με γατουλα! δεν υπαρχει καλυτερη παρεα!

Κι εγω μια απο τα ιδια, με την γατουλα θα την βγαλω την άλλη εβδομαδα! (ήδη δηλαδή αγκαλιτσα ειμαστε:wub:)

 

πρίν από 24 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έχω μια γλυκιά ανυπομονησία όπως καταλαβαίνεις που όσο πλησιάζω τόσο με διακατέχει μια σχετική τρέλα χαχαχαχα. Περιμένω την διαστημική δοτρια της @Viv37 δεν θέλω να προδώσω την φιλενάδα μου!!! @Aria. Εμένα να δεις!!! Νεύρα φουλ άσε για την όρεξη. Έχω αδειάσει ντουλάπια και ψυγείο χαχαχα.

Μαρινάκη μου μην ξαναπείς ότι είσαι γκαντεμοσαυρα. Είσαι από τα πιο δυνατά κορίτσια της παρέας. Βασικά όλες είστε ηρωίδες!! Και ειλικρινά κορίτσια χαίρομαι που δε μας ξεχνάνε τα κορίτσια που είτε έχουν μωράκι είτε κυοφορούν όπως η @Neli83 που εξακολουθεί και μας κάνει παρέα χαχαχαχα

Λες ο Κουρ να σου εδωσε επίτηδες τοσα καφε για να σε παχυνει; χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κοίτα κ εγώ το έχω δει και το είχα συζητήσει με το γιατρό μου πως και δεν έχει ακουστεί στην Ελλάδα 

Κ αυτό που μου απάντησε είναι δεν έχουν ανάγκη από διαφήμιση στην Ελλάδα 

Τώρα τι να σου πω 

Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ διαφορετική γραμμή  απ' άλλους γιατρούς 

Ποια ειναι η διαφορα δηλαδη; Ποια γραμμη ακολουθει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , chitaneta είπε:

Τώρα έχω κι εγω περιέργεια!

Πως μας ξέφυγε;;;

Καλέ, άσε! Εγώ το έχω κάψει τόσους μήνες. Και λέω δεν γίνεται, θα ρωτήσω στο δικό μας το εγχώριο forum. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Λοιπον και εμένα ο καινούριος γιατρός μου δεν με έχει φορτώσει με εξετάσεις. Στην αρχή που διάβαζα πόσες εξετάσεις έχουν κάνει τα κορίτσια έλεγα που πας ρε καραμητρο έτσι . Αγχώθηκα στην αρχή αλλά αποφάσισα να αφεθω στην κρίση του και να του δείξω εμπιστοσύνη. Το μόνο που κάνω από μόνη μου είναι να έχω τον θυροειδή ρυθμισμένο. Θέλω να κοιτάξω λίγο και το ζάχαρο γιατί διαβάζω ότι παίζει τον ρόλο του κ αυτό. 

Λοιπόν κοριτσαρες μου..η κύστη απορροφήθηκε. Όλο αυτό με το καφέ και κόκκινο αίμα που εναλλάσονται σε χρώμα αλλά η ροή είναι μικρότερη συγκριτικά με την κανονική περίοδο μου  προκλήθηκε από την κύστη. Μου έγραψε να κάνω e2 και προγεστερόνη θα πάω την Δευτέρα γιατί κ αύριο να πάω πάλι Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα. Θέλει να δει τις εξετάσεις και αναλόγως να κινηθούμε. Εννοείται συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα. 

Εκεί λίγο ξενέρωσα κ τον ρώτησα αν χάσουμε κ αυτόν τον κύκλο. Μου λέει δεν θα χάσουμε τίποτα εξάλλου μου λέει εγώ σου ελέγχω τον κύκλο τι σκας;; Και έτσι ηρέμησα λίγο και ελπίζω να είναι καλές οι εξετάσεις μου μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά προετοιμασια. 

Αντε μπραβο βρε κοριτσακι μου! Αυτη τη φορα θα προχωρησεις! Δε θα χασεις αλλο μηνα! Δευτερα λοιπον θα μαθουμε ε;

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Έχω μια γλυκιά ανυπομονησία όπως καταλαβαίνεις που όσο πλησιάζω τόσο με διακατέχει μια σχετική τρέλα χαχαχαχα. Περιμένω την διαστημική δοτρια της @Viv37 δεν θέλω να προδώσω την φιλενάδα μου!!! @Aria. Εμένα να δεις!!! Νεύρα φουλ άσε για την όρεξη. Έχω αδειάσει ντουλάπια και ψυγείο χαχαχα.

Μαρινάκη μου μην ξαναπείς ότι είσαι γκαντεμοσαυρα. Είσαι από τα πιο δυνατά κορίτσια της παρέας. Βασικά όλες είστε ηρωίδες!! Και ειλικρινά κορίτσια χαίρομαι που δε μας ξεχνάνε τα κορίτσια που είτε έχουν μωράκι είτε κυοφορούν όπως η @Neli83 που εξακολουθεί και μας κάνει παρέα χαχαχαχα

Μην ανησυχεις καθολου γλυκουλα μου! Αν προχωρησεις εσυ και δε με περιμενεις θα σημαινει οτι οπου να ναι φτανει το διαστημοπλοιο αρα θα το παρω σαν θετικο σημαδι χαχαχαχα! Εμπρος λοιπον στο δρομο που χαραξε η @Neli83 !!!Δευτερα θελω να ακουσω οτι εισαι ετοιμη!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! 

Σας παρακολουθώ καιρό, με ολα τα ενδιαφέροντα που ανεβάζετε. Καλή επιτυχία σε όλες! Είμαστε και εμείς στη διαδικασία για δωρεά. Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να ζητήσω κάτι παραπάνω από το να μοιάζουμε στα εξωτερικά χαρακτηριστικά με τη δύτρια? Με ρώτησαν από το κέντρο και τους είπα θα το σκεφτώ. Δε ξέρω, μια κοπέλα, ειχα διαβασει, ζήτησε να έχει σπουδάσει η δοτρια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας.

Ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @Xenia222 καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. Εμενα με ενδιέφερε πολυ η ομάδα αίματος της δότριας να ειναι ίδια με τη δική μου και φυσικά η ηλικία  της..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Xenia222 είπε:

Καλημέρα ! 

Σας παρακολουθώ καιρό, με ολα τα ενδιαφέροντα που ανεβάζετε. Καλή επιτυχία σε όλες! Είμαστε και εμείς στη διαδικασία για δωρεά. Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να ζητήσω κάτι παραπάνω από το να μοιάζουμε στα εξωτερικά χαρακτηριστικά με τη δύτρια? Με ρώτησαν από το κέντρο και τους είπα θα το σκεφτώ. Δε ξέρω, μια κοπέλα, ειχα διαβασει, ζήτησε να έχει σπουδάσει η δοτρια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας.

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εγώ προσωπικά ζήτησα να είναι μικρή σε ηλικία χωρίς να με ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση. Ο γιατρός όμως μου είπε ότι η δοτρια που μου επέλεξε έχει τον σωματότυπο μου και είναι ανοικτοχρωμη όπως κ εγώ. Ο ίδιος μάλιστα μου είπε ότι εμένα μπορεί να μη με νοιάζει αλλά νοιάζει εκείνον να ταιριάζουμε κάπως.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Xenia222 είπε:

Καλημέρα ! 

Σας παρακολουθώ καιρό, με ολα τα ενδιαφέροντα που ανεβάζετε. Καλή επιτυχία σε όλες! Είμαστε και εμείς στη διαδικασία για δωρεά. Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να ζητήσω κάτι παραπάνω από το να μοιάζουμε στα εξωτερικά χαρακτηριστικά με τη δύτρια? Με ρώτησαν από το κέντρο και τους είπα θα το σκεφτώ. Δε ξέρω, μια κοπέλα, ειχα διαβασει, ζήτησε να έχει σπουδάσει η δοτρια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας.

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημερα!! Θα συμφωνησω με τη @Villi ομαδα αιματος,να μοιαζει στα χρωματα σου και αν ειναι κ μικρη ακομα καλυτερα!! Μερικες κοπελες ζητανε η δοτρια να εχει ξαναδωσει εγκυμοσυνη.. εγω να σου πω δεν ζητησα τιποτα εκτος απο τα 2 πρωτα που σου εγραψα..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Xenia222 είπε:

Καλημέρα ! 

Σας παρακολουθώ καιρό, με ολα τα ενδιαφέροντα που ανεβάζετε. Καλή επιτυχία σε όλες! Είμαστε και εμείς στη διαδικασία για δωρεά. Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να ζητήσω κάτι παραπάνω από το να μοιάζουμε στα εξωτερικά χαρακτηριστικά με τη δύτρια? Με ρώτησαν από το κέντρο και τους είπα θα το σκεφτώ. Δε ξέρω, μια κοπέλα, ειχα διαβασει, ζήτησε να έχει σπουδάσει η δοτρια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας.

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα και καλή αρχή! :)

Θα συμφωνήσω με τη @Villi

Η ηλικία παίζει ρόλο στην ποιότητα και ποσότητα των ωαρίων.

Η ομάδα αίματος έχει να κάνει κυρίως με το αν θέλεις ή όχι να το μάθει το παιδί αργότερα. Σε εμάς δεν δόθηκε καν διαφορετική εναλλακτική. Εγώ νόμιζα ότι ήταν υποχρεωτικό να έχει την ομάδα αίματος τη δική μου ή του συζύγου. Βέβαια, αν με ρωτούσαν πάλι θα επέλεγα να έχουμε την ίδια ομάδα. Όχι μόνο λόγω "αποκάλυψης" αλλά δεν ξέρω... Με κάνει να νιώθω πιο ασφαλής για το αν κάτι χρειαστεί στο μέλλον. Να μπορώ να δώσω έστω το αίμα μου. Μπορεί να είναι βλακεία αυτό που λέω, δεν ξέρω.

Όσον αφορά το μορφωτικό επίπεδο δεν με απασχόλησε ιδιαιτέρως. Έχουμε δει πολλά παιδιά από γονείς που δεν έχουν ανώτατη μόρφωση να διαπρέπουν και πολλά παιδιά καθηγητών πανεπιστημίου να τελειώνουν το σχολείο με το ζόρι. Δεν μου λέει κάτι δηλαδή.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Villi είπε:

Καλημερα @Xenia222 καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. Εμενα με ενδιέφερε πολυ η ομάδα αίματος της δότριας να ειναι ίδια με τη δική μου και φυσικά η ηλικία  της..

Καλημέρα Villi ! 

Ναι σωστά, και αυτά μου τα είπαν από μόνοι τους, ότι θ έχει συμβατή ομάδα αίματος με εμάς και ηλικια έως 30. Οπότε να μην αγχώνομαι για επιπλέον χαρακτηριστικά Θεωρείς?

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εγώ προσωπικά ζήτησα να είναι μικρή σε ηλικία χωρίς να με ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση. Ο γιατρός όμως μου είπε ότι η δοτρια που μου επέλεξε έχει τον σωματότυπο μου και είναι ανοικτοχρωμη όπως κ εγώ. Ο ίδιος μάλιστα μου είπε ότι εμένα μπορεί να μη με νοιάζει αλλά νοιάζει εκείνον να ταιριάζουμε κάπως.

Τι καλός που είναι ο χρυσός μου…

πρίν από 19 λεπτά , Xenia222 είπε:

Καλημέρα Villi ! 

Ναι σωστά, και αυτά μου τα είπαν από μόνοι τους, ότι θ έχει συμβατή ομάδα αίματος με εμάς και ηλικια έως 30. Οπότε να μην αγχώνομαι για επιπλέον χαρακτηριστικά Θεωρείς?

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Να διευκρινήσω μόνο κάτι, η συμβατή ομάδα αίματος δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα ειναι η ίδια με τη δική σου. Συμβατή μπορεί να είναι μια άλλη ομάδα αίματος απο την οποία σε συνδυασμό με αυτη του άντρα σου θα δώσει ομάδα που θα μπορούσε να προκύψει απο τον συνδυασμό των δυο σας… δεν ξερω αν το έγραψα καλά τώρα.. αν έγινα κατανοητή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Συγνώμη δε χειρίζομαι ακόμα καλά το πως απαντάς αναφέροντας όνομα κτλ ,θα τα βρω..

Όπως καταλαβαίνετε είμαι σε ένα άγχος έντονο, όχι για την επιλογή με δωρεά,  όσο για να μην αγνοώ κάτι στο οποίο θα πρέπει να προσέξω.  Και εγώ, από αυτά που έχω βιώσει,  πιστεύω ότι η ανατροφή παίζει το σπουδαιότερο ρόλο και όχι ο βιολογικός παράγοντας.

Επειδή έχετε μεγαλύτερη εμπειρία σας ρωτάω,  καθώς με τον άντρα μου δε το έχουμε αναφέρει σε κανέναν. Μόνο μία φίλη που είναι εξωτερικό το συζητάω λίγο, όσο έχει χρόνο 

πρίν από 17 λεπτά , Villi είπε:

Τι καλός που είναι ο χρυσός μου…

Να διευκρινήσω μόνο κάτι, η συμβατή ομάδα αίματος δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα ειναι η ίδια με τη δική σου. Συμβατή μπορεί να είναι μια άλλη ομάδα αίματος απο την οποία σε συνδυασμό με αυτη του άντρα σου θα δώσει ομάδα που θα μπορούσε να προκύψει απο τον συνδυασμό των δυο σας… δεν ξερω αν το έγραψα καλά τώρα.. αν έγινα κατανοητή 

Ναι το κατάλαβα,  είσαι πολύ κατανοητη, ευχαριστώ πολυ. Συμβατή σημαίνει τα αποτέλεσματα του συνδυασμού των ομάδων αίματος των γονιών. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Villi είπε:

Τι καλός που είναι ο χρυσός μου…

Να διευκρινήσω μόνο κάτι, η συμβατή ομάδα αίματος δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα ειναι η ίδια με τη δική σου. Συμβατή μπορεί να είναι μια άλλη ομάδα αίματος απο την οποία σε συνδυασμό με αυτη του άντρα σου θα δώσει ομάδα που θα μπορούσε να προκύψει απο τον συνδυασμό των δυο σας… δεν ξερω αν το έγραψα καλά τώρα.. αν έγινα κατανοητή 

Σε καταλάβαμε απόλυτα!! Τα είπες τέλεια!! Βασικά τώρα που το σκέφτομαι δεν μου έχει περάσει από το μυαλό να ρωτήσω την ομάδα αίματος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...