Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια κλαίω να ξέρετε!!!είστε φανταστικές!!!

Καλή δύναμη κλωσσουλες!!!

Καλή επιτυχία σε όσες πάτε για ετ!!!

Υπομονή σε εμάς που πρέπει να περιμένουμε...

Εγώ έχω άγχος για το τι θα δει ο γιατρός στο επόμενο ραντεβού μας.απο τις ορμόνες τις προηγούμενες απέκτησα ένα πολυποδακι κ ένα ινομιωματακι κ τα δυο πολύ μικρά αλλά πρέπει να τσεκαρουμε Ε;ν με τα cyclacur μεγάλωσαν...είμαι όλο νεύρα κ γκρίνια...όταν μπαίνω εδώ κ διαβάζω τα νέα σας νιώθω ηρεμία δ ξέρω πως γίνεται αυτό είμαστε άγνωστες αλλά μας δένει ένας σκοπός...κ θα τον πετύχουμε όλες μα ξέρετε....καρδούλες καρδουλες

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

4 ώρες πρίν, Fili είπε:


 

Εδώ και σχεδόν τέσσερα χρόνια cyclacur με μια διακοπή μετά την πρώτη ετ που έγινε το καλοκαίρι . Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο γιατρό… προς το παρόν το εχω αφήσει το θέμα . Παίρνω δλδ τα χάπια για να εχω κύκλο (έπαιρνα) κι ελπίζω για τους επόμενους μήνες να μη με απασχολήσει η περίοδος :))) μετά θα το ψάξω λίγο παραπάνω 

 

Κι εγω επαιρνα cyclacur και μετα το γυρισα αλλα και αυτα που παιρνω εγω ακριβως τα ιδια ειναι. Απλως δε με καλυπτουν πια. Σου ευχομαι να μη χρειαζεται να τα παιρνεις για το επο.ενο διαστημα! :))

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

εμένα μου είπε γυναικολόγος και εξωσωματικος ότι έχω αρχή ΠΩΑ με βάση την αμη κ την fsh μου. Περίοδο έχω κανονικά κάθε μήνα χωρίς να χρειάζομαι φάρμακα. Για τα φάρμακα (σικλακουρ κ αυτοκόλλητα) μου είπε ο γυναικολόγος ότι πρέπει να ελέγχω συχνά το στήθος μου. Δυστυχώς δεν γνωρίζω κ εγώ τίποτα παραπάνω κανείς δεν μου έχει πει κάτι παραπάνω. Τα περισσότερα τα μαθαίνω από εσάς. 

Σήμερα μίλησα με την μαία πάλι. Συνεχίζονται τα καφέτια αλλά δεν γεμίζει η σερβιετα (Σορυ για την αηδία). Συνεχίζω καφέ σικλακουρ (θα σκάσω λέμε). 

Αυτο που πρεπει να ψαχνουμε μονες μας για τοσο σημαντιλα θεματα με τρελλαινει! Καθε ποτε δηλαδη σου ειπε να το ελεγχεις; Καθε χρονο ας πουμε;

Τι να πω. Μακαρι για το επομενο διαστημα να ειμαστε εγκυουλες και να μη μας απασχολει αυτο! Μετα βλεπουμε

3 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Μπήκα εχτές το  βράδυ να δω τα νεα σας και είδα που έχασα την ώρα της ψυχοθεραπείας!

Κι εγώ την χρειαζομαι χα χα! Οι τελευταίες μέρες μού είναι λίγο δύσκολες...

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και είμαι έτοιμη για να προχωρήσω σε ετ... Αλλά αντί να χαρώ έπαθα μια κριση μαυρίλας ότι πάλι θα αποτύχω (θα είναι η τρίτη ετ)...

Επίσης μόλις προέκυψε σοβαρό πρόβλημα υγείας στην μητέρα μου και θα εγχειρηθεί άμεσα.

Την Τρίτη πάω για ετ και μάλλον την άλλη Δευτέρα θα γίνει το χειρουργείο...

Επαθα γενικώς ένα σοκ με όλα αυτά....

Ελπιζω να μην μου τύχει η αρνητική χοριακή μάζι με χειρουργειο και αγωνίες! Αυτό σκέφτομαι βρε κορίτσια και τρελαίνομαι!

Το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά φοβάμαι ότι αφου δεν πέτυχε πριν δεν θα πετυχει και τώρα...

@marina_86 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βρήκατε όμως το πρόβλημα και αυτό είναι πολύ σημαντικό και τρεια εμβρυάκια σας περιμένουνε! Εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά στην επόμενη προσπάθεια!

Στα κορίτσια που μόλις έκαναν ετ, @Fili και @gigi 72 ευχομαι να πάνε όλα καλά με μια τεράστια χοριακή, και να τελειωσουν εδω όλες οι περασμενες ταλαιπώριες!

@Neli83 εσύ μας οδηγείς! Να χαρείς όσο μπορείς αυτήν την περίοδο!

@MaryH θυμάμαι που πριν καιρό είχα διαβάσει μια ανάρτησή σου που έλεγες ότι στην τρίτη σου ετ (και πετυχημένη:), πήγες σχεδόν με το ζόρι... που να ξερα ότι θα φτάσει η στιγμή που θα σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ...

Συγγνώμη κορίτσια για όλη αυτήν τη αρνητικότητα, αλλά είχα ανάγκη να τα πω. Μακάρι να διαψευδούν οι φόβοι μου...

Κοριτσακι μου θα πανε ολα καλα! Τριτη και τυχερη θα ειναι! Θα δεις! 

Περαστικα για τη μανουλα σου. Προσπαθησε (δυσκολο το ξερω αλλα προσπαθησε) να εισαι ηρεμη. Κανε χαλαρωτικα πραγματα στο σπιτι που σε ξεκουραζουν. Και μην τα σκεφτεσαι ολα μαζι. Λογικο να τρελλαθεις. Υπομονη! Θα περασει κ αυτο και ολα θα πανε καλα!

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κάθε ώρα είναι κατάλληλη να πούμε όλα όσα μας φοβίζουν μας προβληματιζουν και μας στεναχωρούν. Αλίμονο αν είμαστε μόνο για τα εύκολα..καταρχήν περαστικά στη μανούλα σου με το καλό να χειρουργηθεί και όλα μα πάνε κατ' ευχήν!!! Όσο για τους φόβους σου είναι απολύτως κατανοητοί. Δυστυχώς οι αποτυχίες μας βαραίνουν και όλα φαίνονται βουνό απροσπέλαστο. Όμως...έχεις τα εμβρυακια σου που σε περιμένουν. Θα δεις λοιπόν ότι κάθε μέρα που περνάει θα νιώθεις μεγαλύτερη χαρά και ανυπομονησία να τα υποδεχθείς. Θα είναι τα τυχερουλια σου και το πιστεύω. Έχει ξεκινήσει υπέροχα η χρονιά με τη @Neli83. Περιμένουμε και τη @gigi 72 μας. Γενικώς περιμένουμε πολλά ευχάριστα..ε εσύ θα είσαι η επόμενη. Όπως η @MaryH που τα κατάφερε στο τέλος με την 3η. Θα πας λοιπόν σαν υπέρλαμπρη βασίλισσα του χιονιού (όντως θα χιονίζει) χαμογελαστή και πανέμορφη και εμείς θα στέλνουμε τόνους θετικής ενέργειας!! Το αξίζεις και με το παραπάνω κ εσύ και όλες μας!! Αλήθεια σου έδωσε φάρμακα πριν την ετ; 

Άντε να πάρω κ εγώ σειρά...δεν μου φτάνουν οι αναποδιες μου περιμένω και την @Viv37 (καλά εμείς η ανέκδοτο θα καταντήσουμε η αηδία στο τέλος χαχαχαχα).

Αληθεια ομως ανεκδοτο χαχαχα!

2 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

@chitaneta μου γλυκιά! Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω... Θα είναι ψέμα

 Κι εγώ πιστεύω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα θα έχω πριν την επόμενη (και τρίτη επίσης) εμβρυομεταφορά! εδώ τα αισθάνομαι από τώρα! Χαχαχα 

Εύχομαι πραγματικά μέσα από τα βάθη της ψυχής μου να πάνε όοοολα τέλεια! Μην λες ότι δεν θα πετύχει. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο... Εσύ έκανες και θα κάνεις ότι καλύτερο γίνεται. Και όποτε θέλεις εμείς είμαστε εδώ για ψυχοθεραπεία. Όταν απέτυχα και τη δεύτερη φορά έτυχε να διαβάσω εσένα και τη @Villi . Και αν σας είχα εκείνη τη στιγμή δίπλα μου θα σας αγκάλιαζα! Ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Να είσαι δυνατή γλυκιά μου μαχητρια! Και ο,τι κι αν γίνει, εσύ είσαι σπουδαία! Δεν το καθορίζει αυτό μια χοριακη. Αν κ πιστεύω ότι η τρίτη θα είναι η τυχερή!❤️ Κι εγώ διάβαζα στην 1η εμβρυομεταφορά την @MaryH κι έλεγα χαρά στο κουράγιο της. Γελάω τώρα... Καταλαβαίνεις! Χαχαχα 

Γλυκιά μου, να πάνε όλα καλά και με τη μανούλα σου. Αχ οι μανουλες μας, είναι το στήριγμα μας. Εμένα ξέρετε τι μου λέει; Σιγά καλέ; Κι αν δεν κάνεις παιδί κ τι έγινε; Σιγά, καλύτερα θα περνάς!!! Κοσμαρα! Και στον αδερφό μου τα ίδια λέει. Χαχαχα

@Chrussa1982 θα έρθει σύντομα αυτή η ώρα και για σένα και για τη @Viv37 ! Έτσι μου έρχεται να πάρω τηλέφωνο εγώ στο κέντρο της @Viv37 και να πω τι γίνεται ρε παιδιά; Περιμένουμε τόσα άτομα να βρεθεί αυτή η δοτρια! Χαχαχα

Αλήθεια, @Viv37 για το θέμα της ΠΩΑ που ανέφερες δεν μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό που θα κάνεις μαζί του εξωσωματική; Γιατί είναι νομίζω πολύ έμπειρος...

Επισης περιμένουμε και τη @Fili εκτός από τη @gigi 72 ! Και την ίδια μέρα κι όλας! Θετικός οιωνός!❤️

Αχ ναι θελεις να παρεις; χαχαχα! Γιατι εγω δε θελω για να μην εκθεσω το γιατρο και μετα δεν εχουμε εμπιστοσυνη μεταξυ μας αλλα τα νευρα μου κροσια εχουν γινει! Να δειτε που η δοτρια θα ειναι απο τον Αρη. Γι αυτο αργει να ερθει. Μεχρι να βρεθει διαστημοπλοιο...! 

Το γιατρο της ετ τον ρωτησα και μου ειπε αυτα θα σου τα πει ο γιατρος που σε παρακολουθει. Ενδοκρινολογος ή γυναικολογος. Αλλα θα τον ξαναρωτησω. Θα του πω οτι δεν εχω καποιον συγκεκριμενο που με παρακολουθει. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Όσον αφορά στην εμβρυομεταφορά, γίνεται χωρίς μέθη. Είναι πολύ απλή διαδικασία. Φαντάσου ότι μοιάζει πολύ με ΠΑΠ τεστ χωρίς το ενοχλητικό ξύσιμο. 

Βέβαια, έχω διαβάσει και περιπτώσεις που έκαναν μέθη αλλά εκεί υπήρχε θέμα. Είναι πολύ σπάνιο όμως.

Παρούσα στη σπάνια περίπτωση,,,μόνο με μέθη και οι 4 ετ μου λόγω καμπύλης του τραχήλου ως το ενδομήτριο. Όταν λέμε ότι η κάθε μία μας μοναδική περίπτωση,,, κυριολεκτικά. 

@Neli83 απόλαυσε τις ξάπλες σου και τα μπεμπέ !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Condios είπε:

Παρούσα στη σπάνια περίπτωση,,,μόνο με μέθη και οι 4 ετ μου λόγω καμπύλης του τραχήλου ως το ενδομήτριο. Όταν λέμε ότι η κάθε μία μας μοναδική περίπτωση,,, κυριολεκτικά. 

@Neli83 απόλαυσε τις ξάπλες σου και τα μπεμπέ !!!!!

Καλημέρα, σκευτομαι και γω να ζητήσω πρώτα ο Θεός στην επόμενη γιατι στις 2 προηγούμενες με 2 διαφορετικούς γιατρούς υπέφερα
στην τελευταία κόντεψα να λιποθυμήσω απο τον πόνο....προτιμώ τη μέθη παρά να σφίγγομαι και να υποφέρω...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα, σκευτομαι και γω να ζητήσω πρώτα ο Θεός στην επόμενη γιατι στις 2 προηγούμενες με 2 διαφορετικούς γιατρούς υπέφερα
στην τελευταία κόντεψα να λιποθυμήσω απο τον πόνο....προτιμώ τη μέθη παρά να σφίγγομαι και να υποφέρω...

 

Πρέπει να είσαι χαλαρή εκείνη τη στιγμή όποτε καλά κάνεις. Κάθε περίπτωση διαφορετική !

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Condios είπε:

Παρούσα στη σπάνια περίπτωση,,,μόνο με μέθη και οι 4 ετ μου λόγω καμπύλης του τραχήλου ως το ενδομήτριο. Όταν λέμε ότι η κάθε μία μας μοναδική περίπτωση,,, κυριολεκτικά. 

@Neli83

Ορίστε! Κι εγώ θυμόμουν ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου κ τέτοιες περιπτώσεις!!! Ακόμα και για μυοχαλαρωτικά ή και ηρεμιστικά έχω διαβάσει. Ναι, εντελώς μοναδικές και με πολλές ομοιότητες ωστόσο! Χαχαχα

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Έχει κάποια άποψη για τους γιατρούς Πατρίκιο και Πετρογιαννη;;

Εγώ δεν τους έχω ακούσει. Με ποιο κέντρο συνεργάζονται;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Τι τέλεια!!!!!! Με το καλοοοοο!!!! Τώρα ηρεμία!... Πέρασες όλα τα σκαλοπάτια με την απόλυτη επιτυχία! Μπράβο κοριτσάκι μου!!!❤️❤️❤️ Και διδυμακια; Όπως λέγαμε!!! Πόσο Τέλεια!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Καλημέρα, σκευτομαι και γω να ζητήσω πρώτα ο Θεός στην επόμενη γιατι στις 2 προηγούμενες με 2 διαφορετικούς γιατρούς υπέφερα
στην τελευταία κόντεψα να λιποθυμήσω απο τον πόνο....προτιμώ τη μέθη παρά να σφίγγομαι και να υποφέρω...

 

Αυτό το ότι σφίγγεσαι δεν κάνει καλό γιατί δημιουργεί συσπάσεις στη μήτρα , άρα με τις συσπάσεις δε μπορούν να εμφυτευτούν τα εμβρυάκια,,,κατ' εμέ όμως ένας δε βρέθηκε να σου πει γιατί? Ο τράχηλος είναι οκ? Υστεροσκόπηση έχεις κάνει? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Condios είπε:

Αυτό το ότι σφίγγεσαι δεν κάνει καλό γιατί δημιουργεί συσπάσεις στη μήτρα , άρα με τις συσπάσεις δε μπορούν να εμφυτευτούν τα εμβρυάκια,,,κατ' εμέ όμως ένας δε βρέθηκε να σου πει γιατί? Ο τράχηλος είναι οκ? Υστεροσκόπηση έχεις κάνει? 

εκανα και υστεροσκοπιση πριν την τελευταια μεταφορα
οι μεταφορες εγιναν πριν τη λαμπαροσκοπηση,
οπου εκει ειδαμε λογω ενδομητριωσης οτι ηταν ολα ματσο
ίσως να επαιζε ρολο αυτό...
πριν την επομενη μεταφορα θα ρωτησω ομως
αν ειναι να παρω ενα χαπι
γιατι περασα πολυ ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Μπράβο Νελακι, συγχαρητήρια. Με το καλό, ολα να πανε τέλεια!!! Τι καλα που ειναι δυο ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Αγάπη μου γλυκιά μπράβο!!! Τα κατάφερες δυνατό μου κορίτσι!!! Τελικά όλες πέσαμε μέσα στα διδυμακια!! Υπέροχα νέα!!! Να ξεκουράζεσαι πολύ και να χαμογελάς ακόμα πιο πολύ. Μας δίνει δύναμη και κουράγιο η εγκυμοσύνη σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 είπε:

εκανα και υστεροσκοπιση πριν την τελευταια μεταφορα
οι μεταφορες εγιναν πριν τη λαμπαροσκοπηση,
οπου εκει ειδαμε λογω ενδομητριωσης οτι ηταν ολα ματσο
ίσως να επαιζε ρολο αυτό...
πριν την επομενη μεταφορα θα ρωτησω ομως
αν ειναι να παρω ενα χαπι
γιατι περασα πολυ ασχημα...

Εμενα μια φορα μου είχαν δώσει ένα ζαναξ.. δεν ειχα άγχος το είχαν σύστημα στο συγκεκριμένο κεντρο. (Ευγον..)Καλα η καλύτερη εμβρυομεταφορα μακράν.. τέτοια χαλάρωση και ηρεμία..τέλεια ηταν :) βέβαια κατέληξε βιοχημική. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Τι ωραία!!! Μπράβο!!! Με το καλό να ακούσετε και τις καρδούλες!! Μην ανησυχείς για την ξάπλα! Απόλαυσέ την! Εμένα πιάστηκε η μέση μου από τη γυμναστική (βαριόμουν να κάνω ζέσταμα η χαζή) και είμαι επίσης ξάπλα αλλά χωρίς μωράκια! χαχαχα!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...