Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Viv37 είπε:

Τι ωραία!!! Μπράβο!!! Με το καλό να ακούσετε και τις καρδούλες!! Μην ανησυχείς για την ξάπλα! Απόλαυσέ την! Εμένα πιάστηκε η μέση μου από τη γυμναστική (βαριόμουν να κάνω ζέσταμα η χαζή) και είμαι επίσης ξάπλα αλλά χωρίς μωράκια! χαχαχα!

Θα έρθουν και τα δικά σου, είπαμε.. περιμένουν το διαστημόπλοιο..:)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κοριτσια μου!! Σας ευχαριστω πολυ!!! Μου ειπε κ ο γιατρος ξεκουρασου τωρα που μπορεις!!! Δεν μπορω να το πιστεψω..δεν το εχω πει πουθενα ακομα..μονο η πεθερα μου το ξερει..ουτε στα αδερφια μου...ειπα να ακουσω καρδουλες πρωτα και μετα...

  • Μου αρέσει 12

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Αχουτα μωρε μπράβο!!!!!!!! Τι συγκινητικό! Μείνε ξάπλα αυτή είναι η δουλειά σου τώρα!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Villi είπε:

Εμενα μια φορα μου είχαν δώσει ένα ζαναξ.. δεν ειχα άγχος το είχαν σύστημα στο συγκεκριμένο κεντρο. (Ευγον..)Καλα η καλύτερη εμβρυομεταφορα μακράν.. τέτοια χαλάρωση και ηρεμία..τέλεια ηταν :) βέβαια κατέληξε βιοχημική. 

μ αρεσεις!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!! Σας ευχαριστω πολυ!!! Μου ειπε κ ο γιατρος ξεκουρασου τωρα που μπορεις!!! Δεν μπορω να το πιστεψω..δεν το εχω πει πουθενα ακομα..μονο η πεθερα μου το ξερει..ουτε στα αδερφια μου...ειπα να ακουσω καρδουλες πρωτα και μετα...

Εμένα προσωπικά με τιμάει αφάνταστα που μοιράζεσαι την χαρά σου μαζί μας. Ξέρουμε εμείς για τα διδυμακια και δεν το ξέρει η ευρύτερη οικογένεια. Αν αυτό δεν είναι τιμή τότε τι είναι?

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Εμένα προσωπικά με τιμάει αφάνταστα που μοιράζεσαι την χαρά σου μαζί μας. Ξέρουμε εμείς για τα διδυμακια και δεν το ξέρει η ευρύτερη οικογένεια. Αν αυτό δεν είναι τιμή τότε τι είναι?

Μα ειστε οι φιλες μου!!!!! Κ εγω νιωθω πολυ τυχερη που σας βρηκα και ολα εγιναν πιο ευκολα με την δικη σας υποστηριξη!!

  • Μου αρέσει 7

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

εκανα και υστεροσκοπιση πριν την τελευταια μεταφορα
οι μεταφορες εγιναν πριν τη λαμπαροσκοπηση,
οπου εκει ειδαμε λογω ενδομητριωσης οτι ηταν ολα ματσο
ίσως να επαιζε ρολο αυτό...
πριν την επομενη μεταφορα θα ρωτησω ομως
αν ειναι να παρω ενα χαπι
γιατι περασα πολυ ασχημα...

Ευχομαι εφόσον έλυσες το θεμα με λαπαροσκόπηση όλα να είναι πλέον ορθάνοιχτα και δεκτικά,,,,αν ομως υπάρχει κατασκευαστικό θεμα να κάνεις μέθη,,,τι χάπι και μλκιες,,,,εγω τον υπνο του δικαιου λεμε χορταινα με τη μεθη,,,,εξάλλου τα εμβρυακια ειναι διπλα σου στη φωτο οταν ξυπνας ηδη,,,,δεν υπαρχει κανενας λογος να πονας στο ελαχιστο! 

αληθεια ποσο περιμενες μετά τη λαπαροσκοπηση ως την επομενη ετ? γιατι και εγω στο τελικο σταδιο ειμαι,,,κανω ερα κλπ και θα δω τον Πιστοφ για να συζητησουμε αν κανω λαπαροσκοπηση,,,μίνι ή εκτεταμένη θα δείξει,,,καθώς έχω χρόνια ενδομητρίωση,,,αλλιώς είμαι στο όριο του να παρατήσω τα παντα για 1 εξαμηνο μινιμουμ να χαλαρώσω λίγο,,,,4 ετ σε ενα χρονο ειναι πολλες,,,2 διαφορετικες δοτριες και τιποτα,,,δηλαδη βιοχημικες,,,,να πιανω και να μη στεριωνουν? ποσο θεμα ατυχιας? πρεπει να λυθει,,,αλλιώς έχω εναν υπεροχο συζυγο και θα συνεχισουμε να κανουμε ζωάρα,,,εξάλλου οταν λεω στο γιατρο 40 ετων ειμαι λεει ειμαι μικρή,,,αρα αν δεν κάνω κατι φετος μικρη θα ειμαι και στα 42 χαχαχα ,,, υγεια να εχουμε,,,γιατι χωρις αυτη δεν κανουμε τιποτα

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Ti teleio! Didimomanoula loipon :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Neli83 said:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Τρελειααααααααα!!! Τι όμορφα νέα Νελη μας. Απόλαυσε το .ξάπλες και χαδακια και όμορφα λογάκια :)))))

@chitaneta εύχομαι ολόψυχα να είναι περαστικά γρήγορα κι ευκολα της μανούλας σου. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κι εύχομαι να έχεις μια τεράστια θετική χοριακη για να σου δώσει δύναμη κ χαμόγελα 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Condios είπε:

Ευχομαι εφόσον έλυσες το θεμα με λαπαροσκόπηση όλα να είναι πλέον ορθάνοιχτα και δεκτικά,,,,αν ομως υπάρχει κατασκευαστικό θεμα να κάνεις μέθη,,,τι χάπι και μλκιες,,,,εγω τον υπνο του δικαιου λεμε χορταινα με τη μεθη,,,,εξάλλου τα εμβρυακια ειναι διπλα σου στη φωτο οταν ξυπνας ηδη,,,,δεν υπαρχει κανενας λογος να πονας στο ελαχιστο! 

αληθεια ποσο περιμενες μετά τη λαπαροσκοπηση ως την επομενη ετ? γιατι και εγω στο τελικο σταδιο ειμαι,,,κανω ερα κλπ και θα δω τον Πιστοφ για να συζητησουμε αν κανω λαπαροσκοπηση,,,μίνι ή εκτεταμένη θα δείξει,,,καθώς έχω χρόνια ενδομητρίωση,,,αλλιώς είμαι στο όριο του να παρατήσω τα παντα για 1 εξαμηνο μινιμουμ να χαλαρώσω λίγο,,,,4 ετ σε ενα χρονο ειναι πολλες,,,2 διαφορετικες δοτριες και τιποτα,,,δηλαδη βιοχημικες,,,,να πιανω και να μη στεριωνουν? ποσο θεμα ατυχιας? πρεπει να λυθει,,,αλλιώς έχω εναν υπεροχο συζυγο και θα συνεχισουμε να κανουμε ζωάρα,,,εξάλλου οταν λεω στο γιατρο 40 ετων ειμαι λεει ειμαι μικρή,,,αρα αν δεν κάνω κατι φετος μικρη θα ειμαι και στα 42 χαχαχα ,,, υγεια να εχουμε,,,γιατι χωρις αυτη δεν κανουμε τιποτα

στην τελευταία μεταφορά ήταν και ο σύζηγος μέσα μου κράταγε το χέρι ωραια φαση!

ιουλιο εκανα λαμπ χαλαρώσαμε 5 μήνες και καλα μήπως καταφέρουμε κάτι μόνοι μας αλλα δεν..

κάναμε 3 ταξιδάκια στο εξωτερικό και καλοκαιρινές διακοπές!
και μετά ξεκίνησα φυσικους, τώρα που έχω ενα ωάριο παλι κάνω νάρκωση γιατι δεν αντέχω τον πόνο
και δεν ξέρω πως θα είναι χωρίς...
4ετ σ ενα χρόνο ε είναι πολλές ναι κάτσε λίγο να χαλαρώσεις
να πεις για τους επόμενους 3 μήνες δεν θα ασχοληθώ με το θέμα
υγεία πάνω απο όλα!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Μπήκα εχτές το  βράδυ να δω τα νεα σας και είδα που έχασα την ώρα της ψυχοθεραπείας!

Κι εγώ την χρειαζομαι χα χα! Οι τελευταίες μέρες μού είναι λίγο δύσκολες...

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και είμαι έτοιμη για να προχωρήσω σε ετ... Αλλά αντί να χαρώ έπαθα μια κριση μαυρίλας ότι πάλι θα αποτύχω (θα είναι η τρίτη ετ)...

Επίσης μόλις προέκυψε σοβαρό πρόβλημα υγείας στην μητέρα μου και θα εγχειρηθεί άμεσα.

Την Τρίτη πάω για ετ και μάλλον την άλλη Δευτέρα θα γίνει το χειρουργείο...

Επαθα γενικώς ένα σοκ με όλα αυτά....

Ελπιζω να μην μου τύχει η αρνητική χοριακή μάζι με χειρουργειο και αγωνίες! Αυτό σκέφτομαι βρε κορίτσια και τρελαίνομαι!

Το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά φοβάμαι ότι αφου δεν πέτυχε πριν δεν θα πετυχει και τώρα...

@marina_86 σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βρήκατε όμως το πρόβλημα και αυτό είναι πολύ σημαντικό και τρεια εμβρυάκια σας περιμένουνε! Εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά στην επόμενη προσπάθεια!

Στα κορίτσια που μόλις έκαναν ετ, @Fili και @gigi 72 ευχομαι να πάνε όλα καλά με μια τεράστια χοριακή, και να τελειωσουν εδω όλες οι περασμενες ταλαιπώριες!

@Neli83 εσύ μας οδηγείς! Να χαρείς όσο μπορείς αυτήν την περίοδο!

@MaryH θυμάμαι που πριν καιρό είχα διαβάσει μια ανάρτησή σου που έλεγες ότι στην τρίτη σου ετ (και πετυχημένη:), πήγες σχεδόν με το ζόρι... που να ξερα ότι θα φτάσει η στιγμή που θα σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ...

Συγγνώμη κορίτσια για όλη αυτήν τη αρνητικότητα, αλλά είχα ανάγκη να τα πω. Μακάρι να διαψευδούν οι φόβοι μου...

Kαλησπερα , ευχομαι περαστικα στη μαμα και καλη επιτυχια στην ετ σου!

Ναι καλα θυμασαι, πηγα χαλια, με ταχυκαρδια , ηθελα το πρωι ν ακυρωσω την ετ κ ο αντρας μου με πηρε με το ζορι. Ηξερα βεβαια οτι ηταν η τελευταια μου ευκαιρια για παιδι. Και δυο μηνες πριν κακη ψυχολογια , λογω της τελευταιας υστεροσκοπησης με πολυποδα κ διαφραγμα κ κακη προγνωση αν προχωρησω σε ετ. Τα πιο παλια κοριτσια θυμουνται την μαυριλα μου, τα λεγαμε σε πμ. Κι ομως, γινονται κ θαυματα. Βλεπω αυτο το πλασματακι κ ακομη δεν εχω καταλαβει τι εχει γινει. βλεπεις εγιναν ολα τοσο γρηγορα μετα την τριτη ετ! 

Μπορει ν εχουμε κοινη μοιρα. Να γυρισει ο τροχος. Να ειναι η τριτη κ τυχερη!

20 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

@chitaneta μου γλυκιά! Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω... Θα είναι ψέμα

 Κι εγώ πιστεύω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα θα έχω πριν την επόμενη (και τρίτη επίσης) εμβρυομεταφορά! εδώ τα αισθάνομαι από τώρα! Χαχαχα 

Εύχομαι πραγματικά μέσα από τα βάθη της ψυχής μου να πάνε όοοολα τέλεια! Μην λες ότι δεν θα πετύχει. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο... Εσύ έκανες και θα κάνεις ότι καλύτερο γίνεται. Και όποτε θέλεις εμείς είμαστε εδώ για ψυχοθεραπεία. Όταν απέτυχα και τη δεύτερη φορά έτυχε να διαβάσω εσένα και τη @Villi . Και αν σας είχα εκείνη τη στιγμή δίπλα μου θα σας αγκάλιαζα! Ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Να είσαι δυνατή γλυκιά μου μαχητρια! Και ο,τι κι αν γίνει, εσύ είσαι σπουδαία! Δεν το καθορίζει αυτό μια χοριακη. Αν κ πιστεύω ότι η τρίτη θα είναι η τυχερή!❤️ Κι εγώ διάβαζα στην 1η εμβρυομεταφορά την @MaryH κι έλεγα χαρά στο κουράγιο της. Γελάω τώρα... Καταλαβαίνεις! Χαχαχα 

Γλυκιά μου, να πάνε όλα καλά και με τη μανούλα σου. Αχ οι μανουλες μας, είναι το στήριγμα μας. Εμένα ξέρετε τι μου λέει; Σιγά καλέ; Κι αν δεν κάνεις παιδί κ τι έγινε; Σιγά, καλύτερα θα περνάς!!! Κοσμαρα! Και στον αδερφό μου τα ίδια λέει. Χαχαχα

@Chrussa1982 θα έρθει σύντομα αυτή η ώρα και για σένα και για τη @Viv37 ! Έτσι μου έρχεται να πάρω τηλέφωνο εγώ στο κέντρο της @Viv37 και να πω τι γίνεται ρε παιδιά; Περιμένουμε τόσα άτομα να βρεθεί αυτή η δοτρια! Χαχαχα

Αλήθεια, @Viv37 για το θέμα της ΠΩΑ που ανέφερες δεν μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό που θα κάνεις μαζί του εξωσωματική; Γιατί είναι νομίζω πολύ έμπειρος...

Επισης περιμένουμε και τη @Fili εκτός από τη @gigi 72 ! Και την ίδια μέρα κι όλας! Θετικός οιωνός!❤️

Κοριτσια, εμεις οι γυναικες εχουμε μεγαλη δυναμη ψυχης ! Είτε ειμαστε υπογονιμες, ειτε περναμε ατυχιες με αρρωστιες, ειτε κακοποιημενες και βιασμενες, η  ψυχη μας αντεχει και η δυναμη μας μετακινει βουνα! 

20 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Σε ευχαριστούμε τόσο πολύ για όλα αυτά που έχεις γράψει και συνεχίζεις να γράφεις! Μακάρι να έχουμε κι εμείς την ίδια γλυκιά κατάληξη!!!❤️❤️❤️

Σιγουρα θα τα καταφερετε κι εσεις! Και θα γραφετε για τις επομενες!:wub::wub:

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!! Σας ευχαριστω πολυ!!! Μου ειπε κ ο γιατρος ξεκουρασου τωρα που μπορεις!!! Δεν μπορω να το πιστεψω..δεν το εχω πει πουθενα ακομα..μονο η πεθερα μου το ξερει..ουτε στα αδερφια μου...ειπα να ακουσω καρδουλες πρωτα και μετα...

Συγχαρητηρια και επισημως! Τα παιδια του Πειραια εχουν κατασκηνωσει στο ενδομητριο σου ! Αντε τωρα κ καρδουλες με το καλο!

Κοριτσια την ωρα που σας απαντουσα η μικρη χορευε στο κρεβατι της τσιφτετελι. Δεν υπαρχει, χαχχααχαχαχαχ!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κάθε ώρα είναι κατάλληλη να πούμε όλα όσα μας φοβίζουν μας προβληματιζουν και μας στεναχωρούν. Αλίμονο αν είμαστε μόνο για τα εύκολα..καταρχήν περαστικά στη μανούλα σου με το καλό να χειρουργηθεί και όλα μα πάνε κατ' ευχήν!!! Όσο για τους φόβους σου είναι απολύτως κατανοητοί. Δυστυχώς οι αποτυχίες μας βαραίνουν και όλα φαίνονται βουνό απροσπέλαστο. Όμως...έχεις τα εμβρυακια σου που σε περιμένουν. Θα δεις λοιπόν ότι κάθε μέρα που περνάει θα νιώθεις μεγαλύτερη χαρά και ανυπομονησία να τα υποδεχθείς. Θα είναι τα τυχερουλια σου και το πιστεύω. Έχει ξεκινήσει υπέροχα η χρονιά με τη @Neli83. Περιμένουμε και τη @gigi 72 μας. Γενικώς περιμένουμε πολλά ευχάριστα..ε εσύ θα είσαι η επόμενη. Όπως η @MaryH που τα κατάφερε στο τέλος με την 3η. Θα πας λοιπόν σαν υπέρλαμπρη βασίλισσα του χιονιού (όντως θα χιονίζει) χαμογελαστή και πανέμορφη και εμείς θα στέλνουμε τόνους θετικής ενέργειας!! Το αξίζεις και με το παραπάνω κ εσύ και όλες μας!! Αλήθεια σου έδωσε φάρμακα πριν την ετ; 

Άντε να πάρω κ εγώ σειρά...δεν μου φτάνουν οι αναποδιες μου περιμένω και την @Viv37 (καλά εμείς η ανέκδοτο θα καταντήσουμε η αηδία στο τέλος χαχαχαχα).

Αχ Χρύσα μου σε ευχαριστώ πολυ για την εμψύχωση! Κι αυτό με τη βασιλισσα του χιονιού πολύ μου άρεσε χαχα

Στ αλήθεια με βοηθάτε πολύ!

Ναι, άντε να πάρεις κι εσύ σειρά και να πάνε όλα τέλεια!

Αν μου έδωσε φαρμακα; ουυυυ, μια σακούλα! Ασε, φαντάσου οτι είμαι απο τα άτομα που δεν παίρνουν συνήθως ούτε ντεπον! Και τώρα...

 

22 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

@chitaneta μου γλυκιά! Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω... Θα είναι ψέμα

 Κι εγώ πιστεύω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα θα έχω πριν την επόμενη (και τρίτη επίσης) εμβρυομεταφορά! εδώ τα αισθάνομαι από τώρα! Χαχαχα 

Εύχομαι πραγματικά μέσα από τα βάθη της ψυχής μου να πάνε όοοολα τέλεια! Μην λες ότι δεν θα πετύχει. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο... Εσύ έκανες και θα κάνεις ότι καλύτερο γίνεται. Και όποτε θέλεις εμείς είμαστε εδώ για ψυχοθεραπεία. Όταν απέτυχα και τη δεύτερη φορά έτυχε να διαβάσω εσένα και τη @Villi . Και αν σας είχα εκείνη τη στιγμή δίπλα μου θα σας αγκάλιαζα! Ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Να είσαι δυνατή γλυκιά μου μαχητρια! Και ο,τι κι αν γίνει, εσύ είσαι σπουδαία! Δεν το καθορίζει αυτό μια χοριακη. Αν κ πιστεύω ότι η τρίτη θα είναι η τυχερή!❤️ Κι εγώ διάβαζα στην 1η εμβρυομεταφορά την @MaryH κι έλεγα χαρά στο κουράγιο της. Γελάω τώρα... Καταλαβαίνεις! Χαχαχα 

Γλυκιά μου, να πάνε όλα καλά και με τη μανούλα σου. Αχ οι μανουλες μας, είναι το στήριγμα μας. Εμένα ξέρετε τι μου λέει; Σιγά καλέ; Κι αν δεν κάνεις παιδί κ τι έγινε; Σιγά, καλύτερα θα περνάς!!! Κοσμαρα! Και στον αδερφό μου τα ίδια λέει. Χαχαχα

@Chrussa1982 θα έρθει σύντομα αυτή η ώρα και για σένα και για τη @Viv37 ! Έτσι μου έρχεται να πάρω τηλέφωνο εγώ στο κέντρο της @Viv37 και να πω τι γίνεται ρε παιδιά; Περιμένουμε τόσα άτομα να βρεθεί αυτή η δοτρια! Χαχαχα

Αλήθεια, @Viv37 για το θέμα της ΠΩΑ που ανέφερες δεν μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό που θα κάνεις μαζί του εξωσωματική; Γιατί είναι νομίζω πολύ έμπειρος...

Επισης περιμένουμε και τη @Fili εκτός από τη @gigi 72 ! Και την ίδια μέρα κι όλας! Θετικός οιωνός!❤️

Καλή μου Μαρίνα σ ευχαριστώ και σένα, μου δίνουν δύναμη τα λογια σου και παρηγοριά!

Ξέρω ποσο πολύ με καταλαβαίνεις και εσυ... Εύχομαι και για σας ότι καλύτερο!

Και πάλι ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Τελειοοοοο!!!!2  μωράκια όμορφα κ υγιέστατα !!!να προσέχεις γλυκιά μανούλα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Πολυ ξαπλα λεμε..!!! Πηγαμε στο γιατρο σημερα!! Ειδαμε 2 σακους!! Ειμαι 5 εβδομαδων...την αλλη βδομαδα παλι μηπως ακουσουμε καρδουλες!!! 

Τι όμορφα νέα!

Τέτοια θέλουμε να ακούμε!

5 ώρες πρίν, Condios είπε:

Ευχομαι εφόσον έλυσες το θεμα με λαπαροσκόπηση όλα να είναι πλέον ορθάνοιχτα και δεκτικά,,,,αν ομως υπάρχει κατασκευαστικό θεμα να κάνεις μέθη,,,τι χάπι και μλκιες,,,,εγω τον υπνο του δικαιου λεμε χορταινα με τη μεθη,,,,εξάλλου τα εμβρυακια ειναι διπλα σου στη φωτο οταν ξυπνας ηδη,,,,δεν υπαρχει κανενας λογος να πονας στο ελαχιστο! 

αληθεια ποσο περιμενες μετά τη λαπαροσκοπηση ως την επομενη ετ? γιατι και εγω στο τελικο σταδιο ειμαι,,,κανω ερα κλπ και θα δω τον Πιστοφ για να συζητησουμε αν κανω λαπαροσκοπηση,,,μίνι ή εκτεταμένη θα δείξει,,,καθώς έχω χρόνια ενδομητρίωση,,,αλλιώς είμαι στο όριο του να παρατήσω τα παντα για 1 εξαμηνο μινιμουμ να χαλαρώσω λίγο,,,,4 ετ σε ενα χρονο ειναι πολλες,,,2 διαφορετικες δοτριες και τιποτα,,,δηλαδη βιοχημικες,,,,να πιανω και να μη στεριωνουν? ποσο θεμα ατυχιας? πρεπει να λυθει,,,αλλιώς έχω εναν υπεροχο συζυγο και θα συνεχισουμε να κανουμε ζωάρα,,,εξάλλου οταν λεω στο γιατρο 40 ετων ειμαι λεει ειμαι μικρή,,,αρα αν δεν κάνω κατι φετος μικρη θα ειμαι και στα 42 χαχαχα ,,, υγεια να εχουμε,,,γιατι χωρις αυτη δεν κανουμε τιποτα

Ωραία που τα λες! έξω καρδιά!

Έτσι είναι ας έχουμε την υγεια μας, εμεις κι οι αγαπημένοι μας, πάνω απ' όλα!

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλησπερα , ευχομαι περαστικα στη μαμα και καλη επιτυχια στην ετ σου!

Ναι καλα θυμασαι, πηγα χαλια, με ταχυκαρδια , ηθελα το πρωι ν ακυρωσω την ετ κ ο αντρας μου με πηρε με το ζορι. Ηξερα βεβαια οτι ηταν η τελευταια μου ευκαιρια για παιδι. Και δυο μηνες πριν κακη ψυχολογια , λογω της τελευταιας υστεροσκοπησης με πολυποδα κ διαφραγμα κ κακη προγνωση αν προχωρησω σε ετ. Τα πιο παλια κοριτσια θυμουνται την μαυριλα μου, τα λεγαμε σε πμ. Κι ομως, γινονται κ θαυματα. Βλεπω αυτο το πλασματακι κ ακομη δεν εχω καταλαβει τι εχει γινει. βλεπεις εγιναν ολα τοσο γρηγορα μετα την τριτη ετ! 

Μπορει ν εχουμε κοινη μοιρα. Να γυρισει ο τροχος. Να ειναι η τριτη κ τυχερη!

Κοριτσια, εμεις οι γυναικες εχουμε μεγαλη δυναμη ψυχης ! Είτε ειμαστε υπογονιμες, ειτε περναμε ατυχιες με αρρωστιες, ειτε κακοποιημενες και βιασμενες, η  ψυχη μας αντεχει και η δυναμη μας μετακινει βουνα! 

Σιγουρα θα τα καταφερετε κι εσεις! Και θα γραφετε για τις επομενες!:wub::wub:

Συγχαρητηρια και επισημως! Τα παιδια του Πειραια εχουν κατασκηνωσει στο ενδομητριο σου ! Αντε τωρα κ καρδουλες με το καλο!

Κοριτσια την ωρα που σας απαντουσα η μικρη χορευε στο κρεβατι της τσιφτετελι. Δεν υπαρχει, χαχχααχαχαχαχ!

Να εισαι καλά να χαιρεσαι την κορούλα ! Κι ευχαριστώ και σένα πολύ για την εμψύχωση!

Μακάρι να είναι και για μενα η τριτη και τυχερή

Πάντως σήμερα πρέπει να πω ότι νιωθω πιο καλά...

Είμαστε μαχήτριες, τι να κάνουμε!:)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να κανω αλλη μια χαζη ερωτηση; Τα νυχια μας κανει να τα κανουμε ημιμονιμο ή τζελ πριν την ετ; Τωρα θα μου πειτε τα λυσαμε ολα και σκεφτομαστε τα νυχια μας αλλα ετσι περασε απο το μυαλο μου και ειπα να σας ρωτησω :)

@Chrussa1982 περιμενουμε τα ευχαριστα νεα απο το αυριανο ραντεβου σου!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...