Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσια να κανω αλλη μια χαζη ερωτηση; Τα νυχια μας κανει να τα κανουμε ημιμονιμο ή τζελ πριν την ετ; Τωρα θα μου πειτε τα λυσαμε ολα και σκεφτομαστε τα νυχια μας αλλα ετσι περασε απο το μυαλο μου και ειπα να σας ρωτησω :)

@Chrussa1982 περιμενουμε τα ευχαριστα νεα απο το αυριανο ραντεβου σου!

Εγω σαν αισθητικός που ειμαι τα ειχα κ φυσικα τα εκανα...κ μαλιστα τα εκανα κ στο πρωτο τρίμηνο κιολας κ επισης Γεννησα με ακρυλικο...ο ντοκ μ με αφηνε..δνε ειχε θέματα  ουτε κολλήματα. 

κ φυσικα μπορείς να τα βαψεις κουκλα μ...καντα να ανανεωθεις.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 18 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Εγω σαν αισθητικός που ειμαι τα ειχα κ φυσικα τα εκανα...κ μαλιστα τα εκανα κ στο πρωτο τρίμηνο κιολας κ επισης Γεννησα με ακρυλικο...ο ντοκ μ με αφηνε..δνε ειχε θέματα  ουτε κολλήματα. 

κ φυσικα μπορείς να τα βαψεις κουκλα μ...καντα να ανανεωθεις.

Αχ τελεια!!!! Πολυ χαρηκα! Thank you!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Κοριτσια να κανω αλλη μια χαζη ερωτηση; Τα νυχια μας κανει να τα κανουμε ημιμονιμο ή τζελ πριν την ετ; Τωρα θα μου πειτε τα λυσαμε ολα και σκεφτομαστε τα νυχια μας αλλα ετσι περασε απο το μυαλο μου και ειπα να σας ρωτησω :)

@Chrussa1982 περιμενουμε τα ευχαριστα νεα απο το αυριανο ραντεβου σου!

Δε νομίζω ότι απαγορεύεται να κάνουμε ημιμόνιμο. σε τι να μας βλάψει; Στα ήδη τζουφια αυγά μας; Δεν ξέρω βέβαια υποθέσεις κάνω ..Εγώ έχω να κάνω από πέρυσι που παντρεύτηκα καθαρά και μόνο για λόγους αφραγκιας χαχαχαχα. 

Ωστόσο όταν πάω για ετ θα τα κάνω. Και νύχια και μαλλιά. Πώς θα υποδεχθεί τα μωρά μου σαν κατσιβελα;; Απαπαπα!!!

Σε ευχαριστώ που περιμένεις μαζί μου τα νέα μου. Η στήριξη σας κοπέλες μου είναι ανεκτίμητη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

στην τελευταία μεταφορά ήταν και ο σύζηγος μέσα μου κράταγε το χέρι ωραια φαση!

ιουλιο εκανα λαμπ χαλαρώσαμε 5 μήνες και καλα μήπως καταφέρουμε κάτι μόνοι μας αλλα δεν..

κάναμε 3 ταξιδάκια στο εξωτερικό και καλοκαιρινές διακοπές!
και μετά ξεκίνησα φυσικους, τώρα που έχω ενα ωάριο παλι κάνω νάρκωση γιατι δεν αντέχω τον πόνο
και δεν ξέρω πως θα είναι χωρίς...
4ετ σ ενα χρόνο ε είναι πολλές ναι κάτσε λίγο να χαλαρώσεις
να πεις για τους επόμενους 3 μήνες δεν θα ασχοληθώ με το θέμα
υγεία πάνω απο όλα!

 

Καλή επιτυχία με το ωαριακι! Εύχομαι να δώσει ένα γερό έμβρυο!❤️ Πήγατε εξωτερικό; Ζηλευωωωω!!! Εμείς λόγω κοβιντ έχουμε να πάμε δύο χρόνια κ μας την έχει δώσει! Χαχαχα

9 ώρες πρίν, Condios είπε:

Ευχομαι εφόσον έλυσες το θεμα με λαπαροσκόπηση όλα να είναι πλέον ορθάνοιχτα και δεκτικά,,,,αν ομως υπάρχει κατασκευαστικό θεμα να κάνεις μέθη,,,τι χάπι και μλκιες,,,,εγω τον υπνο του δικαιου λεμε χορταινα με τη μεθη,,,,εξάλλου τα εμβρυακια ειναι διπλα σου στη φωτο οταν ξυπνας ηδη,,,,δεν υπαρχει κανενας λογος να πονας στο ελαχιστο! 

αληθεια ποσο περιμενες μετά τη λαπαροσκοπηση ως την επομενη ετ? γιατι και εγω στο τελικο σταδιο ειμαι,,,κανω ερα κλπ και θα δω τον Πιστοφ για να συζητησουμε αν κανω λαπαροσκοπηση,,,μίνι ή εκτεταμένη θα δείξει,,,καθώς έχω χρόνια ενδομητρίωση,,,αλλιώς είμαι στο όριο του να παρατήσω τα παντα για 1 εξαμηνο μινιμουμ να χαλαρώσω λίγο,,,,4 ετ σε ενα χρονο ειναι πολλες,,,2 διαφορετικες δοτριες και τιποτα,,,δηλαδη βιοχημικες,,,,να πιανω και να μη στεριωνουν? ποσο θεμα ατυχιας? πρεπει να λυθει,,,αλλιώς έχω εναν υπεροχο συζυγο και θα συνεχισουμε να κανουμε ζωάρα,,,εξάλλου οταν λεω στο γιατρο 40 ετων ειμαι λεει ειμαι μικρή,,,αρα αν δεν κάνω κατι φετος μικρη θα ειμαι και στα 42 χαχαχα ,,, υγεια να εχουμε,,,γιατι χωρις αυτη δεν κανουμε τιποτα

Να κανείς ζωάρα! Τα λες τέλεια! Εγώ και σήμερα βγήκα για τσίπουρα με το παρεάκι μου κ σύζυξ. Όσον αφορά στις εμβρυομεταφορές... όπως εσύ νιώθεις. Αν νιώσεις ότι κουράστηκες, οκ. Πράγματι, 40 είσαι και είσαι μικρή για τη διαδικασία που έχουμε μπει. Ζηστο!❤️ 

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Δε νομίζω ότι απαγορεύεται να κάνουμε ημιμόνιμο. σε τι να μας βλάψει; Στα ήδη τζουφια αυγά μας; Δεν ξέρω βέβαια υποθέσεις κάνω ..Εγώ έχω να κάνω από πέρυσι που παντρεύτηκα καθαρά και μόνο για λόγους αφραγκιας χαχαχαχα. 

Ωστόσο όταν πάω για ετ θα τα κάνω. Και νύχια και μαλλιά. Πώς θα υποδεχθεί τα μωρά μου σαν κατσιβελα;; Απαπαπα!!!

Σε ευχαριστώ που περιμένεις μαζί μου τα νέα μου. Η στήριξη σας κοπέλες μου είναι ανεκτίμητη. 

Συμφωνώ σε όλα!❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλή επιτυχία με το ωαριακι! Εύχομαι να δώσει ένα γερό έμβρυο!❤️ Πήγατε εξωτερικό; Ζηλευωωωω!!! Εμείς λόγω κοβιντ έχουμε να πάμε δύο χρόνια κ μας την έχει δώσει! Χαχαχα

Να κανείς ζωάρα! Τα λες τέλεια! Εγώ και σήμερα βγήκα για τσίπουρα με το παρεάκι μου κ σύζυξ. Όσον αφορά στις εμβρυομεταφορές... όπως εσύ νιώθεις. Αν νιώσεις ότι κουράστηκες, οκ. Πράγματι, 40 είσαι και είσαι μικρή για τη διαδικασία που έχουμε μπει. Ζηστο!❤️ 

Συμφωνώ σε όλα!❤️

Πήγε 16 σήμερα αλλά το ενδομήτριο 5,1 συνήθως έχω πολύ παχύ

Περιμενουμε και οιστραδιολη να που πει για ωόληψια 

πήγαμε ναι ήταν πολύ ωραια

ετσι και μείς δυο χρόνια είχαμε να πάμε μας ανανέωσε πολύ , νοικιάζαμε Airbnb και την περίοδο που πήγαμε εκεί είχε 3 χιλ κρούσματα και στην Ελλάδα 60, ένα άγχος λόγω κοβιντ υπάρχει αλλά πήγαν όλα καλά !

καλα έκανες και πηγές για τσιπούρα 

μου έχουν λείψει τόσο πολύ τα γλέντια μα βγω να διασκεδάσω , ελπίζω να έρθουν σύντονα αυτές οι μέρες !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ανοίγω το πρωί να δω τα νέα και να πω καλημέρα και διαβάζω για ταξίδια, τσιπουρα, γελια και νύχια!! Λέω.. σε λάθος συζήτηση θα μπήκα. Χχεχε περιμένουμε λοιπόν με αυτή τη διάθεση τα νέα ευχάριστα εύχομαι της @chrysa1982

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι ωραία που διαβάζω για ταξιδακια και βόλτες!! Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εκτός από την λαχτάρα μας για μωράκι έχουμε και ζωή .εμείς περάσαμε μια φάση που η μωροπροσηλωση μας είχε κάνει να πατήσουμε pause και να μη μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο. @Fili πως πάει το κλωσημα;; Άντε λίγο έμεινε για την χοριακη..περιμένουμε κ εμείς μαζί σου. Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;; Για δώστε το παρόν χαχαχαχα!!! 

Κορίτσια έχω αγωνια.  Και πολλές απορίες. Θα τον τρελάνω τον γιατρό.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

στην τελευταία μεταφορά ήταν και ο σύζηγος μέσα μου κράταγε το χέρι ωραια φαση!

ιουλιο εκανα λαμπ χαλαρώσαμε 5 μήνες και καλα μήπως καταφέρουμε κάτι μόνοι μας αλλα δεν..

κάναμε 3 ταξιδάκια στο εξωτερικό και καλοκαιρινές διακοπές!
και μετά ξεκίνησα φυσικους, τώρα που έχω ενα ωάριο παλι κάνω νάρκωση γιατι δεν αντέχω τον πόνο
και δεν ξέρω πως θα είναι χωρίς...
4ετ σ ενα χρόνο ε είναι πολλές ναι κάτσε λίγο να χαλαρώσεις
να πεις για τους επόμενους 3 μήνες δεν θα ασχοληθώ με το θέμα
υγεία πάνω απο όλα!

 

Το καλύτερο διάλειμμα έκανες,,, να είστε καλά και εύχομαι ειλικρινά αυτή η στιγμή να είναι αυτή που θα σας κάνει γονείς!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι ωραία που διαβάζω για ταξιδακια και βόλτες!! Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εκτός από την λαχτάρα μας για μωράκι έχουμε και ζωή .εμείς περάσαμε μια φάση που η μωροπροσηλωση μας είχε κάνει να πατήσουμε pause και να μη μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο. @Fili πως πάει το κλωσημα;; Άντε λίγο έμεινε για την χοριακη..περιμένουμε κ εμείς μαζί σου. Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;; Για δώστε το παρόν χαχαχαχα!!! 

Κορίτσια έχω αγωνια.  Και πολλές απορίες. Θα τον τρελάνω τον γιατρό.

Καλημερα!!! Να τον τρελανεις!! Να μην σου μεινει καμια απορια αλυτη...ποτε ειναι να πας?

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι ωραία που διαβάζω για ταξιδακια και βόλτες!! Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εκτός από την λαχτάρα μας για μωράκι έχουμε και ζωή .εμείς περάσαμε μια φάση που η μωροπροσηλωση μας είχε κάνει να πατήσουμε pause και να μη μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο. @Fili πως πάει το κλωσημα;; Άντε λίγο έμεινε για την χοριακη..περιμένουμε κ εμείς μαζί σου. Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;; Για δώστε το παρόν χαχαχαχα!!! 

Κορίτσια έχω αγωνια.  Και πολλές απορίες. Θα τον τρελάνω τον γιατρό.

Πολύ πολύ θετική ενέργεια σου στέλνω για το ραντεβού!!! Όσες ερωτήσεις έχεις σκεφτεί κι άλλες τόσες να του κανεις!! 

Προς το παρόν παραμένω σπίτι, καναπέ, υπολογιστή για δουλειά, βιβλίο και ηρεμία... Έφυγε και το γλυκάκι μου χθες και θα γυρίσει μετά τα αποτελέσματα της χοριακης οπότε κάθομαι με γατούλα και τα λέμε χαχχαχα. Καλά είμαι γενικά. Προσπαθώ ανεπιτυχώς να μην το σκέφτομαι πολύ. Με πονάει ώρες ώρες ή κοιλιά. Λέω το απόγευμα να βγω μια βολτίτσα και από Δευτέρα επιστροφή στη δουλειά 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλημερα!!! Να τον τρελανεις!! Να μην σου μεινει καμια απορια αλυτη...ποτε ειναι να πας?

Σήμερα κατά τις 6. Κατευθείαν μετά τη δουλειά. 

πρίν από 46 λεπτά , Fili είπε:

Πολύ πολύ θετική ενέργεια σου στέλνω για το ραντεβού!!! Όσες ερωτήσεις έχεις σκεφτεί κι άλλες τόσες να του κανεις!! 

Προς το παρόν παραμένω σπίτι, καναπέ, υπολογιστή για δουλειά, βιβλίο και ηρεμία... Έφυγε και το γλυκάκι μου χθες και θα γυρίσει μετά τα αποτελέσματα της χοριακης οπότε κάθομαι με γατούλα και τα λέμε χαχχαχα. Καλά είμαι γενικά. Προσπαθώ ανεπιτυχώς να μην το σκέφτομαι πολύ. Με πονάει ώρες ώρες ή κοιλιά. Λέω το απόγευμα να βγω μια βολτίτσα και από Δευτέρα επιστροφή στη δουλειά 

Μα τη όμορφη εικόνα είναι αυτή!!! Να μιλάς με την γατούλα ξάπλα στον καναπέ!!! Εμείς έχουμε σκύλο (βόδι βασικά) το τέλειο αγχολυτικο και αντισυλληπτικό μη σου πω χαχαχαχα!!! Κάτσε γιατί αν τη Δευτέρα έχει χιόνια δεν σε βλέπω να πας για δουλειά!!!  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Fili είπε:

Πολύ πολύ θετική ενέργεια σου στέλνω για το ραντεβού!!! Όσες ερωτήσεις έχεις σκεφτεί κι άλλες τόσες να του κανεις!! 

Προς το παρόν παραμένω σπίτι, καναπέ, υπολογιστή για δουλειά, βιβλίο και ηρεμία... Έφυγε και το γλυκάκι μου χθες και θα γυρίσει μετά τα αποτελέσματα της χοριακης οπότε κάθομαι με γατούλα και τα λέμε χαχχαχα. Καλά είμαι γενικά. Προσπαθώ ανεπιτυχώς να μην το σκέφτομαι πολύ. Με πονάει ώρες ώρες ή κοιλιά. Λέω το απόγευμα να βγω μια βολτίτσα και από Δευτέρα επιστροφή στη δουλειά 

Τι ωραία..αγκαλίτσες με γατούλα. ❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο που μπορεί να το γνωρίζετε; Διάβαζα ένα ξένο forum, το fertility friends, κι εκεί γράφουν παρά πολλές γυναίκες για τη δωρεά. Πολλές από αυτές λοιπόν έρχονται Ελλάδα και αναφέρουν συχνά μια μονάδα στην Αθήνα, το serum. Και συνέχεια αναφέρονται σε μια Πενυ. Οι περισσότερες αυτές είχαν πολλές αποτυχίες με άλλα κέντρα και πέτυχαν εκεί. Και κάποιες που δεν τα κατάφεραν λένε ότι πήγα ακόμα και στο Serum και δεν πέτυχα. Εγώ το έψαξα αλλά επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη δεν το γνωρίζω κ δεν το έχω διαβάσει και εδώ από τις Αθηναίες φίλες μας. Το ξέρετε; Είναι εκεί κάποιος από τους γνωστούς γιατρούς;

Προβληματισμούς που έχω κι εγώ... αλλά  θα με φάει η περιέργεια! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , marina_86 είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο που μπορεί να το γνωρίζετε; Διάβαζα ένα ξένο forum, το fertility friends, κι εκεί γράφουν παρά πολλές γυναίκες για τη δωρεά. Πολλές από αυτές λοιπόν έρχονται Ελλάδα και αναφέρουν συχνά μια μονάδα στην Αθήνα, το serum. Και συνέχεια αναφέρονται σε μια Πενυ. Οι περισσότερες αυτές είχαν πολλές αποτυχίες με άλλα κέντρα και πέτυχαν εκεί. Και κάποιες που δεν τα κατάφεραν λένε ότι πήγα ακόμα και στο Serum και δεν πέτυχα. Εγώ το έψαξα αλλά επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη δεν το γνωρίζω κ δεν το έχω διαβάσει και εδώ από τις Αθηναίες φίλες μας. Το ξέρετε; Είναι εκεί κάποιος από τους γνωστούς γιατρούς;

Προβληματισμούς που έχω κι εγώ... αλλά  θα με φάει η περιέργεια! Χαχαχα

@Ellidr το κορίτσι μας νομίζω έκανε εδώ προσπάθεια με δικά της

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι ωραία που διαβάζω για ταξιδακια και βόλτες!! Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εκτός από την λαχτάρα μας για μωράκι έχουμε και ζωή .εμείς περάσαμε μια φάση που η μωροπροσηλωση μας είχε κάνει να πατήσουμε pause και να μη μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο. @Fili πως πάει το κλωσημα;; Άντε λίγο έμεινε για την χοριακη..περιμένουμε κ εμείς μαζί σου. Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;; Για δώστε το παρόν χαχαχαχα!!! 

Κορίτσια έχω αγωνια.  Και πολλές απορίες. Θα τον τρελάνω τον γιατρό.

Καλημέρα και από μένα κορίτσια.. Το κλωσσημα συνεχίζεται.. Εγώ έχω κάποιο πρόβλημα από χθες.. Έχω φαγούρα χαμηλά. Προφανώς από την vasclor και τα υποθετα utrogestan.. Τι να κάνω? Είναι φυσιολογικό? .. Πήρα γιαουρτάκια με πέτσα και πλακωθηκα.. Επίσης έχω λίγο ανησυχία σχετικά με τα συμπτώματα άλλες κοπέλες λένε ότι είδαν λίγο αίματακι και αυτό λένε είναι θετικός οιωνός ότι έχει γίνει η πρόσκληση του εμβρύου.. Εγώ δεν έχω δει κάτι τέτοιο ακόμη.. Ισχύει άραγε? Στεναχωριέμαι λίγο σχετικά με την έκβαση μήπως δεν πετύχει και πάλι.. Δεν ξέρω γιατί με έχει κυριεύσει η αρνητικότη τα.. Ξέρω δεν είναι καλό να σκέφτομαι έτσι αλλά συμβαίνει.. Ίσως και γιατί τα περιθώρια μου στενεύουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...