Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κοίτα κ εγώ το έχω δει και το είχα συζητήσει με το γιατρό μου πως και δεν έχει ακουστεί στην Ελλάδα 

Κ αυτό που μου απάντησε είναι δεν έχουν ανάγκη από διαφήμιση στην Ελλάδα 

Τώρα τι να σου πω 

Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ διαφορετική γραμμή  απ' άλλους γιατρούς 

Τωρα μου κινήθηκε κι εμένα η περιέργεια..όταν λες δηλαδή οτι έχει διαφορετική γραμμή ο γιατρός τι εννοείς; Δώσε μας καμία επιπλέον πληροφορία μήπως ξεστραβωθούμε ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 22 λεπτά , Villi είπε:

Τωρα μου κινήθηκε κι εμένα η περιέργεια..όταν λες δηλαδή οτι έχει διαφορετική γραμμή ο γιατρός τι εννοείς; Δώσε μας καμία επιπλέον πληροφορία μήπως ξεστραβωθούμε ..

Αχ βρε κορίτσι μου 

Πολύ θα ήθελα να σας πω ,απλά επειδή εγώ δεν έχω κάποια επιτυχία ακόμα δε ξέρω 

Γενικά είναι γιατρός που πιστεύει αυτό που βλέπει τπτ λιγότερο τίποτα περισσότερο 

Είναι της λογικής να μη φορτώνει τη γυναίκα με αγχωτικές εξέτασεις κατά την γνώμη του τις οποίες δε χρειάζεται πιστεύει τα μάτια του δηλαδή τους υπερήχους τις υστεροσκοπησεις που μου έχει κάνει και ξέρει ακριβώς τι χρειάζομαι αυτό μου λέει  τώρα τι να σου πω μπορεί να έχει δίκιο μπορεί και όχι 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ellidr είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου 

Πολύ θα ήθελα να σας πω ,απλά επειδή εγώ δεν έχω κάποια επιτυχία ακόμα δε ξέρω 

Γενικά είναι γιατρός που πιστεύει αυτό που βλέπει τπτ λιγότερο τίποτα περισσότερο 

Είναι της λογικής να μη φορτώνει τη γυναίκα με αγχωτικές εξέτασεις κατά την γνώμη του τις οποίες δε χρειάζεται πιστεύει τα μάτια του δηλαδή τους υπερήχους τις υστεροσκοπησεις που μου έχει κάνει και ξέρει ακριβώς τι χρειάζομαι αυτό μου λέει  τώρα τι να σου πω μπορεί να έχει δίκιο μπορεί και όχι 

 

 

Λοιπον και εμένα ο καινούριος γιατρός μου δεν με έχει φορτώσει με εξετάσεις. Στην αρχή που διάβαζα πόσες εξετάσεις έχουν κάνει τα κορίτσια έλεγα που πας ρε καραμητρο έτσι . Αγχώθηκα στην αρχή αλλά αποφάσισα να αφεθω στην κρίση του και να του δείξω εμπιστοσύνη. Το μόνο που κάνω από μόνη μου είναι να έχω τον θυροειδή ρυθμισμένο. Θέλω να κοιτάξω λίγο και το ζάχαρο γιατί διαβάζω ότι παίζει τον ρόλο του κ αυτό. 

Λοιπόν κοριτσαρες μου..η κύστη απορροφήθηκε. Όλο αυτό με το καφέ και κόκκινο αίμα που εναλλάσονται σε χρώμα αλλά η ροή είναι μικρότερη συγκριτικά με την κανονική περίοδο μου  προκλήθηκε από την κύστη. Μου έγραψε να κάνω e2 και προγεστερόνη θα πάω την Δευτέρα γιατί κ αύριο να πάω πάλι Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα. Θέλει να δει τις εξετάσεις και αναλόγως να κινηθούμε. Εννοείται συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα. 

Εκεί λίγο ξενέρωσα κ τον ρώτησα αν χάσουμε κ αυτόν τον κύκλο. Μου λέει δεν θα χάσουμε τίποτα εξάλλου μου λέει εγώ σου ελέγχω τον κύκλο τι σκας;; Και έτσι ηρέμησα λίγο και ελπίζω να είναι καλές οι εξετάσεις μου μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά προετοιμασια. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Λοιπον και εμένα ο καινούριος γιατρός μου δεν με έχει φορτώσει με εξετάσεις. Στην αρχή που διάβαζα πόσες εξετάσεις έχουν κάνει τα κορίτσια έλεγα που πας ρε καραμητρο έτσι . Αγχώθηκα στην αρχή αλλά αποφάσισα να αφεθω στην κρίση του και να του δείξω εμπιστοσύνη. Το μόνο που κάνω από μόνη μου είναι να έχω τον θυροειδή ρυθμισμένο. Θέλω να κοιτάξω λίγο και το ζάχαρο γιατί διαβάζω ότι παίζει τον ρόλο του κ αυτό. 

Λοιπόν κοριτσαρες μου..η κύστη απορροφήθηκε. Όλο αυτό με το καφέ και κόκκινο αίμα που εναλλάσονται σε χρώμα αλλά η ροή είναι μικρότερη συγκριτικά με την κανονική περίοδο μου  προκλήθηκε από την κύστη. Μου έγραψε να κάνω e2 και προγεστερόνη θα πάω την Δευτέρα γιατί κ αύριο να πάω πάλι Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα. Θέλει να δει τις εξετάσεις και αναλόγως να κινηθούμε. Εννοείται συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα. 

Εκεί λίγο ξενέρωσα κ τον ρώτησα αν χάσουμε κ αυτόν τον κύκλο. Μου λέει δεν θα χάσουμε τίποτα εξάλλου μου λέει εγώ σου ελέγχω τον κύκλο τι σκας;; Και έτσι ηρέμησα λίγο και ελπίζω να είναι καλές οι εξετάσεις μου μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά προετοιμασια. 

Αμαν αυτα τα καφε σικλακουρ...τον ατελειωτο εχουν..χαχαχα!!! Οποτε ολα καλα τα ακουω εγω!!! Θα κανεις και τις εξετασεις και ολα καλα!!! Νομιζω μπηκες σε τελικη ευθεια!!! 

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Neli83 είπε:

Αμαν αυτα τα καφε σικλακουρ...τον ατελειωτο εχουν..χαχαχα!!! Οποτε ολα καλα τα ακουω εγω!!! Θα κανεις και τις εξετασεις και ολα καλα!!! Νομιζω μπηκες σε τελικη ευθεια!!! 

Έλα ντε ευτυχώς έχω ατελείωτες καρτέλες δεν θα μου λείψουν χαχαχαχα. Καλά τα άκουσα κ εγώ αλλά ξέρεις ώρες ώρες είμαι ανυπόμονη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έλα ντε ευτυχώς έχω ατελείωτες καρτέλες δεν θα μου λείψουν χαχαχαχα. Καλά τα άκουσα κ εγώ αλλά ξέρεις ώρες ώρες είμαι ανυπόμονη!!! 

Ναι,ειναι πολυ λογικο!! Κ εγω δεν θα κρατιομουν!! Αλλα πλησιαζει η ωρα!!!!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο που μπορεί να το γνωρίζετε; Διάβαζα ένα ξένο forum, το fertility friends, κι εκεί γράφουν παρά πολλές γυναίκες για τη δωρεά. Πολλές από αυτές λοιπόν έρχονται Ελλάδα και αναφέρουν συχνά μια μονάδα στην Αθήνα, το serum. Και συνέχεια αναφέρονται σε μια Πενυ. Οι περισσότερες αυτές είχαν πολλές αποτυχίες με άλλα κέντρα και πέτυχαν εκεί. Και κάποιες που δεν τα κατάφεραν λένε ότι πήγα ακόμα και στο Serum και δεν πέτυχα. Εγώ το έψαξα αλλά επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη δεν το γνωρίζω κ δεν το έχω διαβάσει και εδώ από τις Αθηναίες φίλες μας. Το ξέρετε; Είναι εκεί κάποιος από τους γνωστούς γιατρούς;

Προβληματισμούς που έχω κι εγώ... αλλά  θα με φάει η περιέργεια! Χαχαχα

Πενυ υπάρχει στο κεντρο ΑΚΕΣΩ, σημερα ηταν εκει 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , geozak είπε:

Πενυ υπάρχει στο κεντρο ΑΚΕΣΩ, σημερα ηταν εκει 

Kαλησπερα ! Λοιπον ετυχε να γνωριζω μια αναισθησιολογο που δουλευει εκει καναμε μαζι γυμναστικη, μια Πενυ ειναι Διευθυντρια. Ωστόσο μου πε αν θελησεις ποτε να πας Κουτουλακης Ιωαννης γιατρος. Τωρα θα σου πω αυτο το κεντρο δουλευει κυριως με ξενους. Στο εξωτερικο η εξωσωματικη καλυπτεται απο τα ταμεια τους ωστοσο για ενα περιορισμενο αριθμο προσπαθειων. Μετα που πληρωνουν μονοι τους τα ποσα ειναι τεραστια τυπου 10.000 για αυτο τους συμφερει να ερχονται Ελλαδα που εχει και καλο ονομα στις εξωσωματικες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι άσχετο που μπορεί να το γνωρίζετε; Διάβαζα ένα ξένο forum, το fertility friends, κι εκεί γράφουν παρά πολλές γυναίκες για τη δωρεά. Πολλές από αυτές λοιπόν έρχονται Ελλάδα και αναφέρουν συχνά μια μονάδα στην Αθήνα, το serum. Και συνέχεια αναφέρονται σε μια Πενυ. Οι περισσότερες αυτές είχαν πολλές αποτυχίες με άλλα κέντρα και πέτυχαν εκεί. Και κάποιες που δεν τα κατάφεραν λένε ότι πήγα ακόμα και στο Serum και δεν πέτυχα. Εγώ το έψαξα αλλά επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη δεν το γνωρίζω κ δεν το έχω διαβάσει και εδώ από τις Αθηναίες φίλες μας. Το ξέρετε; Είναι εκεί κάποιος από τους γνωστούς γιατρούς;

Προβληματισμούς που έχω κι εγώ... αλλά  θα με φάει η περιέργεια! Χαχαχα

Πήγα εγώ είναι άψογοι ότι θες μ λες

πρίν από 26 λεπτά , ksvolimi είπε:

Kαλησπερα ! Λοιπον ετυχε να γνωριζω μια αναισθησιολογο που δουλευει εκει καναμε μαζι γυμναστικη, μια Πενυ ειναι Διευθυντρια. Ωστόσο μου πε αν θελησεις ποτε να πας Κουτουλακης Ιωαννης γιατρος. Τωρα θα σου πω αυτο το κεντρο δουλευει κυριως με ξενους. Στο εξωτερικο η εξωσωματικη καλυπτεται απο τα ταμεια τους ωστοσο για ενα περιορισμενο αριθμο προσπαθειων. Μετα που πληρωνουν μονοι τους τα ποσα ειναι τεραστια τυπου 10.000 για αυτο τους συμφερει να ερχονται Ελλαδα που εχει και καλο ονομα στις εξωσωματικες.

Εκανα εκει κ εγω κ ξαδερφη που πετυχε με την 2η χωρις προβλημα στο σπερμα με δι κο τους υλικο στα 43 η γυναικα

7 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ναι εγώ έκανα μια προσπάθεια εκεί 

Δυστυχώς αποτυχημένη με δικά μου αλλά σε λίγο θα ξεκινήσω δεύτερη 

Κ εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά άκουστα τώρα αν τα δω κιολας ακόμα καλύτερα 

Ο γυναικολος που επισκεφτομαι έχει ιατρείο στη Κρήτη και συνεργάζεται με το κέντρο αυτό είναι μισή βδομάδα Κρήτη μισή Αθήνα 

Πάντως έχω να πω ότι είναι υπομονετικοί και γλυκύτατοι σαν άνθρωποι και σαν επιστήμονες 

Ειδωμεν η  

Πένυ είναι υπεύθυνη υποδοχής νομίζω εγώ δε την γνώρισα όταν πήγα

Η Πενυ είναι ιδιοκτητρια με Σοφια κ Γιαννη έκανα προσπαθεια εγω 

6 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

@gigi 72 σίγουρα όλα αυτά τα κολπικά παίζουν ρόλο στη φαγούρα. Αν θες, για να είσαι πιο ήρεμη, ρώτα και τον γιατρό σου. Όσον αφορά στα συμπτώματα... τα έχουμε ακούσει απολύτως όλα! Εννοείται ότι κι εγώ ψάχνω συμπτώματα κάθε φορά αλλά η πραγματικότητα είναι ότι κάποιες έχουν τα πάντα και κάποιες δεν έχουν τίποτα! Εγώ πχ είδα λίγο ροζ υγρό την τελευταία φορά, δύο μέρες μετά την εμβρυομεταφορά και πήρα ένα ωραιότατο αρνητικό. Η @Neli83 όπως είπε δεν είχε τίποτα και η χοριακη της ήταν τεράστια! Οπότε ηρέμησε, σκέψου πως ο,τι ήταν να γίνει έχει γίνει λογικά και όσο μπορείς προσπάθησε να ξεχνιέσαι!❤️

Εύχομαι η δεύτερη να είναι και πετυχημένη!❤️

Μου κάνει εντύπωση ωστόσο ότι διαβάζω γι'αυτό το κέντρο από γυναίκες του εξωτερικού, ειδικά για δωρεά, και εδώ δεν το αναφέρουν συχνά. Πώς μας έχει ξεφύγει; Χαχαχα

Πηγα εγω γι αυτο κ στα καπακια πανδημια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Πήγα εγώ είναι άψογοι ότι θες μ λες

Εκανα εκει κ εγω κ ξαδερφη που πετυχε με την 2η χωρις προβλημα στο σπερμα με δι κο τους υλικο στα 43 η γυναικα

Η Πενυ είναι ιδιοκτητρια με Σοφια κ Γιαννη έκανα προσπαθεια εγω 

Πηγα εγω γι αυτο κ στα καπακια πανδημια

Ναι εγώ είμαι με Γιάννη κουτ... 

Έχω αφεθεί στα χέρια του και ο Θεός βοηθός ,γενικά είμαι ευχαριστημένη μαζί του δεν έχω παράπονο και ο άντρας μου το ίδιο ελπίζω να τα καταφέρω κ εγώ με τη δεύτερη φορά

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Λοιπον και εμένα ο καινούριος γιατρός μου δεν με έχει φορτώσει με εξετάσεις. Στην αρχή που διάβαζα πόσες εξετάσεις έχουν κάνει τα κορίτσια έλεγα που πας ρε καραμητρο έτσι . Αγχώθηκα στην αρχή αλλά αποφάσισα να αφεθω στην κρίση του και να του δείξω εμπιστοσύνη. Το μόνο που κάνω από μόνη μου είναι να έχω τον θυροειδή ρυθμισμένο. Θέλω να κοιτάξω λίγο και το ζάχαρο γιατί διαβάζω ότι παίζει τον ρόλο του κ αυτό. 

Λοιπόν κοριτσαρες μου..η κύστη απορροφήθηκε. Όλο αυτό με το καφέ και κόκκινο αίμα που εναλλάσονται σε χρώμα αλλά η ροή είναι μικρότερη συγκριτικά με την κανονική περίοδο μου  προκλήθηκε από την κύστη. Μου έγραψε να κάνω e2 και προγεστερόνη θα πάω την Δευτέρα γιατί κ αύριο να πάω πάλι Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα. Θέλει να δει τις εξετάσεις και αναλόγως να κινηθούμε. Εννοείται συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα. 

Εκεί λίγο ξενέρωσα κ τον ρώτησα αν χάσουμε κ αυτόν τον κύκλο. Μου λέει δεν θα χάσουμε τίποτα εξάλλου μου λέει εγώ σου ελέγχω τον κύκλο τι σκας;; Και έτσι ηρέμησα λίγο και ελπίζω να είναι καλές οι εξετάσεις μου μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά προετοιμασια. 

Άς ευχηθούμε ότι θα τα καταφέρουμε με ηρεμία και πρόγραμμα . Το έχω αφήσει επάνω του ,αλήθεια δε μπορώ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Λοιπον και εμένα ο καινούριος γιατρός μου δεν με έχει φορτώσει με εξετάσεις. Στην αρχή που διάβαζα πόσες εξετάσεις έχουν κάνει τα κορίτσια έλεγα που πας ρε καραμητρο έτσι . Αγχώθηκα στην αρχή αλλά αποφάσισα να αφεθω στην κρίση του και να του δείξω εμπιστοσύνη. Το μόνο που κάνω από μόνη μου είναι να έχω τον θυροειδή ρυθμισμένο. Θέλω να κοιτάξω λίγο και το ζάχαρο γιατί διαβάζω ότι παίζει τον ρόλο του κ αυτό. 

Λοιπόν κοριτσαρες μου..η κύστη απορροφήθηκε. Όλο αυτό με το καφέ και κόκκινο αίμα που εναλλάσονται σε χρώμα αλλά η ροή είναι μικρότερη συγκριτικά με την κανονική περίοδο μου  προκλήθηκε από την κύστη. Μου έγραψε να κάνω e2 και προγεστερόνη θα πάω την Δευτέρα γιατί κ αύριο να πάω πάλι Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα. Θέλει να δει τις εξετάσεις και αναλόγως να κινηθούμε. Εννοείται συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα. 

Εκεί λίγο ξενέρωσα κ τον ρώτησα αν χάσουμε κ αυτόν τον κύκλο. Μου λέει δεν θα χάσουμε τίποτα εξάλλου μου λέει εγώ σου ελέγχω τον κύκλο τι σκας;; Και έτσι ηρέμησα λίγο και ελπίζω να είναι καλές οι εξετάσεις μου μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά προετοιμασια. 

Είδες όλα καλά με την κύστη.παει κ αυτό.θα κάνεις τις εξετάσεις σου κ όλα θα πάρουν το δρόμο τους ...εγώ είμαι 10μερες με καφέ κ σκοτώνω κόσμο από τα νεύρα !!!ποιον κύκλο θα χάσεις βρε ...εμένα τον έχει κάνει Τούμπα χαχαχαχα ότι θέλει μας κανει

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Ellidr είπε:

Ναι εγώ είμαι με Γιάννη κουτ... 

Έχω αφεθεί στα χέρια του και ο Θεός βοηθός ,γενικά είμαι ευχαριστημένη μαζί του δεν έχω παράπονο και ο άντρας μου το ίδιο ελπίζω να τα καταφέρω κ εγώ με τη δεύτερη φορά

Δεν καταλαβα ρε παιδιά ... για το ΑΚΕΣΩ μιλάτε ;.μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Πήγα εγώ είναι άψογοι ότι θες μ λες

Εκανα εκει κ εγω κ ξαδερφη που πετυχε με την 2η χωρις προβλημα στο σπερμα με δι κο τους υλικο στα 43 η γυναικα

Η Πενυ είναι ιδιοκτητρια με Σοφια κ Γιαννη έκανα προσπαθεια εγω 

Πηγα εγω γι αυτο κ στα καπακια πανδημια

Άρα είναι όντως καλό κέντρο! Μου κάνει φοβερή εντύπωση. Μιλάμε στο ξένο forum κυρίως αυτό το κέντρο αναφέρεται. Σαν το πιο γνωστό της Ελλάδας! Κι εγώ να έχω σπάσει το κεφάλι μου .. Να λέω έλεος δηλαδή... Έχουμε μελετήσει 1265 σελίδες και καμία να μην το αναφέρει! Χαχαχα Και μάλιστα νομίζω ότι γι'αυτες που έρχονται από έξω καλύπτει και διαμονή και τα πάντα... Φοβερό!

πρίν από 4 λεπτά , thalasa είπε:

Δεν καταλαβα ρε παιδιά ... για το ΑΚΕΣΩ μιλάτε ;.μπερδευτηκα

Στο fertility friends αναφέρεται ως Serum. Κι εγώ έτσι το έψαξα στο google. Δε νομίζω να είναι το ίδιο με το ΑΚΕΣΩ. Αλλά δεν παίρνω και όρκο!... :D

πρίν από 9 λεπτά , marina_86 είπε:

Άρα είναι όντως καλό κέντρο! Μου κάνει φοβερή εντύπωση. Μιλάμε στο ξένο forum κυρίως αυτό το κέντρο αναφέρεται. Σαν το πιο γνωστό της Ελλάδας! Κι εγώ να έχω σπάσει το κεφάλι μου .. Να λέω έλεος δηλαδή... Έχουμε μελετήσει 1265 σελίδες και καμία να μην το αναφέρει! Χαχαχα Και μάλιστα νομίζω ότι γι'αυτες που έρχονται από έξω καλύπτει και διαμονή και τα πάντα... Φοβερό!

Στο fertility friends αναφέρεται ως Serum. Κι εγώ έτσι το έψαξα στο google. Δε νομίζω να είναι το ίδιο με το ΑΚΕΣΩ. Αλλά δεν παίρνω και όρκο!... :D

Πάντως το Serum είναι στη Λυκόβρυση. Άρα, μάλλον δεν είναι το ίδιο.

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Λοιπον και εμένα ο καινούριος γιατρός μου δεν με έχει φορτώσει με εξετάσεις. Στην αρχή που διάβαζα πόσες εξετάσεις έχουν κάνει τα κορίτσια έλεγα που πας ρε καραμητρο έτσι . Αγχώθηκα στην αρχή αλλά αποφάσισα να αφεθω στην κρίση του και να του δείξω εμπιστοσύνη. Το μόνο που κάνω από μόνη μου είναι να έχω τον θυροειδή ρυθμισμένο. Θέλω να κοιτάξω λίγο και το ζάχαρο γιατί διαβάζω ότι παίζει τον ρόλο του κ αυτό. 

Λοιπόν κοριτσαρες μου..η κύστη απορροφήθηκε. Όλο αυτό με το καφέ και κόκκινο αίμα που εναλλάσονται σε χρώμα αλλά η ροή είναι μικρότερη συγκριτικά με την κανονική περίοδο μου  προκλήθηκε από την κύστη. Μου έγραψε να κάνω e2 και προγεστερόνη θα πάω την Δευτέρα γιατί κ αύριο να πάω πάλι Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα. Θέλει να δει τις εξετάσεις και αναλόγως να κινηθούμε. Εννοείται συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ χαχαχαχα. 

Εκεί λίγο ξενέρωσα κ τον ρώτησα αν χάσουμε κ αυτόν τον κύκλο. Μου λέει δεν θα χάσουμε τίποτα εξάλλου μου λέει εγώ σου ελέγχω τον κύκλο τι σκας;; Και έτσι ηρέμησα λίγο και ελπίζω να είναι καλές οι εξετάσεις μου μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά προετοιμασια. 

@Chrussa1982 μου όλα πάνε κατ' ευχήν! Καλέ, μην αγχώνεσαι με τις εξετάσεις. Μην βλέπεις εμένα που είμαι γκαντεμοσαυρος. Καλά κάνεις και τον εμπιστεύεσαι, ο γιατρός σου είναι από τους πιο έμπειρους. Όλα θα μπούνε σε μια σειρά και σύντομα θα κάνεις παρέα στη @Neli83!!! ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...