Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 3/5/2022 at 5:13 ΜΜ, Villi είπε:

Λες μέχρι τον Αύγουστο να είμαστε όλες φουσκωμένες;;; Μακάρι Παναγίτσα μου!!Αλλα δεν καταλαβαίνεις ποσα ομμμμ πρέπει να κάνω γμ την ατυχία μου… τωρα έμαθα οτι απο εβδομάδα ο μπαμπάς μου πρέπει να κάνει ένα σοβαρό χειρουργείο… ολα μαζί. Που εισαι @chitaneta να με παρηγορήσεις, θυμάμαι κι εσύ ενώ περίμενες χοριακή έκανε η μαμά σου χειρουργείο; 

Βιλλακι μου αγαπημένο σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά,,,πολλή αγάπη και μπόλικη θετική ενέργεια για αύριο,,,,είσαι τόσο δυνατή που ελάχιστες θα έκαναν τέτοιο ταξίδι μόνες τους,,,,σου αξίζουν όλα τα μωρά του κόσμου ,,, αλλά σε παρακαλώ τώρα πάρε τα δικά σου σπίτι σας ,,, όλα καλά θα πάνε και με το μπαμπά σου,,,, θα δεις! Έχει ο Θεός για όλα κορίτσι μου γλυκό. Καλή υπέροχη ετ !!!!!!! 

On 3/5/2022 at 7:33 ΜΜ, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Ααααα η Μαρίνα μικρό μου σε παρέσυρε. Αχ αχ μαρίνα τι κάνεις;;; 

Ναι αυτή,,,η τρελή αλλά αγαπημένη συμπεθέρα!!!!!

On 3/5/2022 at 10:33 ΜΜ, Ανθη7 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.χαιρομαι που καποιες προχωρατε τελεια!!!!!σας στελνω πολλη θτικη σκεψη κ ενεργεια.

στα δικα μου λοιπόν.σημερα έκανα όλες τις εξετάσεις στο ελενα.κοριτσια 3 φλέβες χρειάστηκαν.....δέκα σωληνάρια!με πεθάνανε....κ μετα πήγαμε καπάκι στο χωρεμειο να κάνουμε τον καρυοτυπο. Η κα Κοσμά που μας είδε εκεινγλυκυτατη.απιστευτη γιατρός.μου πήρε αίμα κ για ευθραστο χι αν χρειαστεί,μπορεί κ ν μη χρειαστεί.(αν χρειαστείτε ποτε την κα Κοσμά να μου στείλετε μήνυμα.τη γνωρίζει προσωπικά θεράπευομενη μου που δουλεύει εκει.για να σας βοηθήσω να μην περιμένετε κλπ)

Υπμονη τωρα να βγουν τα αποτελέσματα.την άλλη βδομάδα στην κα βενακη να δει τα αποτελέσματα των εξετάσεων κ στον μακαρουνη για τον άντρα μου 

Χαίρομαι που τα χουμε βάλει όλα σε μια σειρά.οπως κ ν χει κάτι θα βγει.

Α ξέχασα! Να σας πω ότι η κα Κοσμά ενώ συζητάγαμε για το τι συνέβη κλπ όταν της είπα ότι λου είπε την κλασική ατάκα για τα ωαρια γέλασε.κ μου λέει κορίτσι μουνδυστυχως το ακούω συνέχεια.το έχουν κάνει business. Εμένα μου είπε να τς έχω ψάξει όλα κ να έχω εμπιστοσύνη στο γιατρο.......

Αυτά!!!!συγνώμη για το κατεβατο

Είσαι εσύ μπόμπα φορά στην οργάνωση,,, μπράβο,,, όλα προχωράνε εξαιρετικά!!!!! 

23 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια!!! Πήρα το αποτέλεσμα του ngs!!! Λέει 98% γαλακτοβακιλλοι και 2% others, εκ των οποίων 0%  μικροοργανισμοί που να προκαλούν λοίμωξη ή φλεγμονή... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό. Εγώ λέω δύο πράγματα. 1. Τούρμπο τα προβιοτικα που μου έδωσε! 2. Τα έχω κάνει πάνω μου γιατί μου είπε ότι από εβδομάδα πρέπει να ξεκινήσω arvekap... Τέλος πάντων. Θα δούμε και πώς θα συνεργαστεί το ενδομήτριο στην προετοιμασία... Ουφφφ πολύ άγχος!

Αυτό με τα κενά δεν το έχω ξανακουσει... Και τι είπε; Πώς λύνεται; Το έψαξα λίγο σε κάτι ξένα φόρουμ κ απ' ότι κατάλαβα αυτό μπορεί να αλλάξει στον επόμενο κύκλο. 

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιι γιουπιιιιιιιιιιιιιιι γιουπιιιιιιιιιιιιιιι,,,μπόμπα είσαι λεμεεεεε,,,άσε τα μπωλακια και πάμε με καθαρή και ήρεμη καρδιά για τα καλύτερα τώρα,,,ναι????? Οοοοοοομμμμμμμμμμ 

3 ώρες πρίν, Xristina xristina είπε:

Γειά σας κοριτσια σε όλεσ τις κοπελες που μου στέλνουν μνμ και όχι, η χοριακη μ η δεύτερη ειναι5403. 1

Μπράβο Χριστινάκι,,,,,με το καλό και η 3η χοριακη ακόμα πιο μεγάλη,,,,όσα μωράκια θέλουν να έρθουν γερά στην αγκαλιά σας

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, marina_86 said:

Αχ, άσε Άννα πιστεύω ότι θα έχω πολύ άγχος!... Εδώ έχω ηδη. Η αλήθεια είναι ότι δεν πάω με πολλές προσδοκίες. Μετά από τόσες σφαλιάρες... καταλαβαίνεις. 

Από προβιοτικα παίρνω από το στόμα το optibac δύο τη μέρα και το βράδυ κολπικά της eva και το lactotune vaginal balance (είναι χάπι που μπαίνει κ κολπικά). 

Για τις συσπάσεις δε νομίζω εμένα να με καλύψει μόνο το μπουσκοπαν. Βασικά δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις. Η μήτρα μου δονείται!!! Έτσι είναι η σύσπαση; Δεν ξέρω... Σίγουρα θα χρειαστώ κ μαγνήσιο. Θα πρέπει να ξανασυζητησω μαζί του και αυτό που πρότεινε το τοκολυτικο. Ελπίζω να με καλύπτει μόνο το μαγνήσιο και να το αποφύγω να σου πω την αλήθεια.

Αγαπημένη μου, όλη η Θεσσαλονίκη θα πρέπει να κάνει ομμμμμμ μαζί μου για να ηρεμήσω! Χαχαχαχαχα Σ' ευχαριστώ αγαπημένη!!!❤️❤️❤️ Θα φανεί...

Όχι, εγώ ξεχωριστά τα παίρνω. Ενδεχομένως σκευάσματα όπως είναι αυτά τύπου pregnacare να έχουν μέσα κάποια από αυτά, αλλά δεν ξέρω αν αρκούν οι δοσολογιες τους. Ειδικά για το q10, που το χρειαζόμαστε σε μεγαλύτερη δόση. 

Σε καταλαβαίνω που πας μεζεμενη  αλλά  όπως και να είσαι πριν σημασία έχει πως θα είσαι εκείνη τη στιγμή . Είναι μοναδική και είναι η στιγμή σας..Εγώ να φανταστείς πριν τη τελευταία ετ 'μαλωνα'με μια φιλη μου στις πόσες δοτριες θα σταματήσω..Ήδη είχα όχι μόνο σίγουρη την αποτυχια,αλλά είχα πάει στη μεθεπόμενη δοτρια..Εκεινη τη στιγμή όμως ένιωσα ότι ήμουν μόνο εγώ και το μωρό μου ..Ο γιατρός ούτε υπήρχε..Σχεδόν δεν του μίλησα .Μια φράση του είπα..Εκείνη τη στιγμή να τα ξεχάσεις όλα!

Σκεφτόμουν σήμερα μου φαίνεται τόσο περίεργο που δεν ψαχνω σε ξένα σάιτ κλπ για νέες ιδέες,βιταμινες κλπ.Σχεδον μου 'λειπει:! Όπως οι φυλακισμένοι που παθαίνουν ιδρυματισμο..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Villi είπε:

Χρυσά μου χαίρομαι πάρα πολύ που έκλεισες στο Έλενα, μπράβο κοριτσάκι μου. Έπιασε τόπο το πρήξιμο που σου κάναμε εγώ και κάποιες άλλες που σε αγαπάμε (επίσης) και θελουμε το καλύτερο για εσένα. Να περνάς τέλεια κοριτσι γλυκό. 
Στις 12:00 μου ειπε. 

Με το καλό βιλακι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περιμενα να περασει λιγος ακομα καιρος για να σας πω τα ευχαριστα κ το  οτι η εγκυμοσυνη μου παει καλα,αλλα εμεινα με την χαρα κ αυτη την φορα.9η εβδομαδα σημερα κ αφου ολα δειχναν καλα σημερα στον υπερηχο δεν ακουσαμε καρδουλα κ η αναπτυξη ειχε μεινει μια εβδομαδα πισω...δεν ξερω κοριτσια τι να πω..απο εβδομαδα παω για αποξυση...τι αλλο να περιμενω...

  • Λυπημένη/-ος 21
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Hope19 είπε:

Περιμενα να περασει λιγος ακομα καιρος για να σας πω τα ευχαριστα κ το  οτι η εγκυμοσυνη μου παει καλα,αλλα εμεινα με την χαρα κ αυτη την φορα.9η εβδομαδα σημερα κ αφου ολα δειχναν καλα σημερα στον υπερηχο δεν ακουσαμε καρδουλα κ η αναπτυξη ειχε μεινει μια εβδομαδα πισω...δεν ξερω κοριτσια τι να πω..απο εβδομαδα παω για αποξυση...τι αλλο να περιμενω...

Λυπαμαι παρά πολύ να μη σου δώσει ο θεός όσα μπορείς να αντέξεις λέει μια φράση , να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω , εγω ακριβώς 9 εβδ έκανα την απόξεση , σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά , θα έρθει το μωράκι κορίτσι μου είμαι αισιόδοξη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Condios είπε:

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιι γιουπιιιιιιιιιιιιιιι γιουπιιιιιιιιιιιιιιι,,,μπόμπα είσαι λεμεεεεε,,,άσε τα μπωλακια και πάμε με καθαρή και ήρεμη καρδιά για τα καλύτερα τώρα,,,ναι????? Οοοοοοομμμμμμμμμμ 

Συμπεθέρα, όταν θα φτάνει η ετ θα μου στείλεις το τηλ σου. Θα σε πάρω τηλ, ανοιχτή ακρόαση θα σ' έχω, να μου τα λες όλα αυτά! Τον γιατρουλη μου θα τον στείλω μέχρι το τέλος! Χαχαχαχα

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Σε καταλαβαίνω που πας μεζεμενη  αλλά  όπως και να είσαι πριν σημασία έχει πως θα είσαι εκείνη τη στιγμή . Είναι μοναδική και είναι η στιγμή σας..Εγώ να φανταστείς πριν τη τελευταία ετ 'μαλωνα'με μια φιλη μου στις πόσες δοτριες θα σταματήσω..Ήδη είχα όχι μόνο σίγουρη την αποτυχια,αλλά είχα πάει στη μεθεπόμενη δοτρια..Εκεινη τη στιγμή όμως ένιωσα ότι ήμουν μόνο εγώ και το μωρό μου ..Ο γιατρός ούτε υπήρχε..Σχεδόν δεν του μίλησα .Μια φράση του είπα..Εκείνη τη στιγμή να τα ξεχάσεις όλα!

Σκεφτόμουν σήμερα μου φαίνεται τόσο περίεργο που δεν ψαχνω σε ξένα σάιτ κλπ για νέες ιδέες,βιταμινες κλπ.Σχεδον μου 'λειπει:! Όπως οι φυλακισμένοι που παθαίνουν ιδρυματισμο..

Σ' ευχαριστώ που κάθε φορά με κάνεις να αισθάνομαι ότι δεν είμαι μόνη μου ή ότι δεν είμαι η μόνη. Σ' ευχαριστώ για άλλη μια φορά δημόσια. 

ΥΓ. Αχ, δεν μπορώ να τον παραβλέψω αυτόν τον γλυκό γιατρό μας και να κάνω ότι δεν υπάρχει! Του έχω αδυναμία! Χαχαχαχα Τουλάχιστον θα είμαι εγώ, το μωρό κ ο γιατρουλης μας! Χαχαχαχα Ελπίζω να έχει αποτέλεσμα έστω αυτό... 

 

1 ώρα πρίν, Hope19 είπε:

Περιμενα να περασει λιγος ακομα καιρος για να σας πω τα ευχαριστα κ το  οτι η εγκυμοσυνη μου παει καλα,αλλα εμεινα με την χαρα κ αυτη την φορα.9η εβδομαδα σημερα κ αφου ολα δειχναν καλα σημερα στον υπερηχο δεν ακουσαμε καρδουλα κ η αναπτυξη ειχε μεινει μια εβδομαδα πισω...δεν ξερω κοριτσια τι να πω..απο εβδομαδα παω για αποξυση...τι αλλο να περιμενω...

Τι ήταν αυτό τώρα; Έχω πάθει σοκ. Γλυκούλα μου. Γλυκούλα μου. Μόνο φαντάζομαι τη στενοχώρια σου κ την απογοήτευση σου μετά από τόσο αγώνα. Τι είπε ο γιατρός; Απ' ότι καταλαβαίνω ήταν θέμα εμβρύου. Πιστεύει ότι ίσως λόγω εμβρύων δεν προχώρησε κ τις προηγούμενες φορές; Κουράγιο αγαπημένη μου... ❤️ Όλα θα γίνουν!❤️

10 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Ναι θα ξανακάνουμε, είπε μόλις αδιαθετησω να πάρω τηλ. Πήρα βιταμινη ε από το φαρμακείο και παρήγγειλα και τις άλλες δύο. Μου είπε και ο φαρμακοποιός ότι η q10 στην ουσία βοηθά όλες τις υπόλοιπες βιταμινες που παίρνω να απορροφηθούν καλύτερα. Χυμό Ρόδι παιρνω όταν το θυμάμαι από σούπερ, χωρίς ζάχαρη. Ποια προβιοτικα σου είχε δώσει εσένα? Εμένα μου είχε δώσει intimeo και lactolevure και τα κολπικά eco vag, αλλά μετά καταργήθηκαν και μου έδωσε τα Eva biolact.

Η q10 είναι βασικό, όπως έχω καταλάβει. Εμένα μου την είχε δώσει ο Χριστοφορίδης, όταν έκανα με τα δικά μου για καλύτερη ποιότητα ωαρίων. Όταν πήγα στη δωρεά, την ξέχασα γιατί νόμιζα ότι είναι μόνο για τα ωάρια. Τελικά, όπως μου είπε ο γιατρός μου, είναι για όλη τη διαδικασία! 

Από προβιοτικα παίρνω από το στόμα το optibac δύο τη μέρα και το βράδυ κολπικά της eva και το lactotune vaginal balance (είναι χάπι που μπαίνει κ κολπικά με πολλά περισσότερα στελέχη από το eva. Βασικά μου είπε ότι το eva βοηθάει περισσότερο στο ph. Δεν έχει τόσους πολλούς γαλακτοβακιλλους). 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, marina_86 said:

Συμπεθέρα, όταν θα φτάνει η ετ θα μου στείλεις το τηλ σου. Θα σε πάρω τηλ, ανοιχτή ακρόαση θα σ' έχω, να μου τα λες όλα αυτά! Τον γιατρουλη μου θα τον στείλω μέχρι το τέλος! Χαχαχαχα

Σ' ευχαριστώ που κάθε φορά με κάνεις να αισθάνομαι ότι δεν είμαι μόνη μου ή ότι δεν είμαι η μόνη. Σ' ευχαριστώ για άλλη μια φορά δημόσια. 

ΥΓ. Αχ, δεν μπορώ να τον παραβλέψω αυτόν τον γλυκό γιατρό μας και να κάνω ότι δεν υπάρχει! Του έχω αδυναμία! Χαχαχαχα Τουλάχιστον θα είμαι εγώ, το μωρό κ ο γιατρουλης μας! Χαχαχαχα Ελπίζω να έχει αποτέλεσμα έστω αυτό... 

 

Τι ήταν αυτό τώρα; Έχω πάθει σοκ. Γλυκούλα μου. Γλυκούλα μου. Μόνο φαντάζομαι τη στενοχώρια σου κ την απογοήτευση σου μετά από τόσο αγώνα. Τι είπε ο γιατρός; Απ' ότι καταλαβαίνω ήταν θέμα εμβρύου. Πιστεύει ότι ίσως λόγω εμβρύων δεν προχώρησε κ τις προηγούμενες φορές; Κουράγιο αγαπημένη μου... ❤️ Όλα θα γίνουν!❤️

Η q10 είναι βασικό, όπως έχω καταλάβει. Εμένα μου την είχε δώσει ο Χριστοφορίδης, όταν έκανα με τα δικά μου για καλύτερη ποιότητα ωαρίων. Όταν πήγα στη δωρεά, την ξέχασα γιατί νόμιζα ότι είναι μόνο για τα ωάρια. Τελικά, όπως μου είπε ο γιατρός μου, είναι για όλη τη διαδικασία! 

Από προβιοτικα παίρνω από το στόμα το optibac δύο τη μέρα και το βράδυ κολπικά της eva και το lactotune vaginal balance (είναι χάπι που μπαίνει κ κολπικά με πολλά περισσότερα στελέχη από το eva. Βασικά μου είπε ότι το eva βοηθάει περισσότερο στο ph. Δεν έχει τόσους πολλούς γαλακτοβακιλλους). 

Δεν έχω κάνει τίποτα για να με ευχαριστείς.. Εγώ ήμουν σίγουρη ότι έχω κάποιο κουσουρι και δεν έβλεπα ποτέ έστω και λίγο θετική χοριακη(όχι ότι αυτό είναι το ζητούμενο αλλά λέμε..).Θα δεις που θα έρθει η μαγική στιγμή και όλα θα γίνουν όπως πρέπει.

Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός μας είναι πολύ ζεστός άνθρωπος. Έχει χάρισμα σ αυτό.

2 hours ago, Hope19 said:

Περιμενα να περασει λιγος ακομα καιρος για να σας πω τα ευχαριστα κ το  οτι η εγκυμοσυνη μου παει καλα,αλλα εμεινα με την χαρα κ αυτη την φορα.9η εβδομαδα σημερα κ αφου ολα δειχναν καλα σημερα στον υπερηχο δεν ακουσαμε καρδουλα κ η αναπτυξη ειχε μεινει μια εβδομαδα πισω...δεν ξερω κοριτσια τι να πω..απο εβδομαδα παω για αποξυση...τι αλλο να περιμενω...

Είναι πολύ δυσκολο αυτό που περνάς. Έχετε ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει; Ίσως κοπελες που έχουν ξεπεράσει κάτι παρόμοιο μπορούν να βοηθήσουν και πρακτικα. Καλή  δύναμη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Condios είπε:

Βιλλακι μου αγαπημένο σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά,,,πολλή αγάπη και μπόλικη θετική ενέργεια για αύριο,,,,είσαι τόσο δυνατή που ελάχιστες θα έκαναν τέτοιο ταξίδι μόνες τους,,,,σου αξίζουν όλα τα μωρά του κόσμου ,,, αλλά σε παρακαλώ τώρα πάρε τα δικά σου σπίτι σας ,,, όλα καλά θα πάνε και με το μπαμπά σου,,,, θα δεις! Έχει ο Θεός για όλα κορίτσι μου γλυκό. Καλή υπέροχη ετ !!!!!!! 

Ναι αυτή,,,η τρελή αλλά αγαπημένη συμπεθέρα!!!!!

Είσαι εσύ μπόμπα φορά στην οργάνωση,,, μπράβο,,, όλα προχωράνε εξαιρετικά!!!!! 

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιι γιουπιιιιιιιιιιιιιιι γιουπιιιιιιιιιιιιιιι,,,μπόμπα είσαι λεμεεεεε,,,άσε τα μπωλακια και πάμε με καθαρή και ήρεμη καρδιά για τα καλύτερα τώρα,,,ναι????? Οοοοοοομμμμμμμμμμ 

Μπράβο Χριστινάκι,,,,,με το καλό και η 3η χοριακη ακόμα πιο μεγάλη,,,,όσα μωράκια θέλουν να έρθουν γερά στην αγκαλιά σας

Εμ τι να κανω αγαπημένη!την προηγούμενη φορά τα σκότωσα.αφησα έναν ανεκδιήγητο γιατρό να να καθοδηγήσει τώρα δεν αφήνω κανέναν κ τπτ.τουλαχιστον όσο πιο πολύ ξέρουμε τόσο καλύτερα θεωρώ......θα δείξει βέβαια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Περιμενα να περασει λιγος ακομα καιρος για να σας πω τα ευχαριστα κ το  οτι η εγκυμοσυνη μου παει καλα,αλλα εμεινα με την χαρα κ αυτη την φορα.9η εβδομαδα σημερα κ αφου ολα δειχναν καλα σημερα στον υπερηχο δεν ακουσαμε καρδουλα κ η αναπτυξη ειχε μεινει μια εβδομαδα πισω...δεν ξερω κοριτσια τι να πω..απο εβδομαδα παω για αποξυση...τι αλλο να περιμενω...

Λυπάμαι τόσο πολύ, σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι. Όλα τα λόγια παρηγοριάς αυτές τις στιγμές ακούγονται έως και εκνευριστικά. Εγώ ως παθούσα θα σου πω ένα μόνο, μη φύγεις από το γιατρό χωρίς απαντήσεις, δεν θα σε βοηθήσει ώστε να το ξεπεράσεις. Εν ανάγκη ζητά καρυοτυπο εμβρυου αν έχεις τη δυνατότητα. Να λάβεις απαντήσεις για να μπορέσεις να προχωρήσεις κορίτσι μου καλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα

@Villi μου ήρθε επιτέλους η μαγική στιγμή. Τα παιδάκια σου σε περιμένουν. Σου στέλνω πολύ αγάπη, δύναμη, θετική σκέψη!!! Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ

 

@chitaneta χιονουλα μας όχι να μην αγχωθείς!!!!! Καιρος να χαλάρωσεις και να αρχίσεις να το απολαμβάνεις. Ακόμα δεν τον  νιώθω. Ή δεν το έχω καταλάβει χεχεχε μαγνήσιο μου δίνει χάπι το trofocard max

@Hope19 γλυκούλα μου λυπάμαι πολύ για αυτό που περνάς. Κλάψε, ξέσπασε, και μετά μιλά με γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. Να προσέχεις τον εαυτό σου, να σε φροντίσεις, να ηρεμήσει το σωματακι, το μυαλό κ η ψυχή σου. Φιλί 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Περιμενα να περασει λιγος ακομα καιρος για να σας πω τα ευχαριστα κ το  οτι η εγκυμοσυνη μου παει καλα,αλλα εμεινα με την χαρα κ αυτη την φορα.9η εβδομαδα σημερα κ αφου ολα δειχναν καλα σημερα στον υπερηχο δεν ακουσαμε καρδουλα κ η αναπτυξη ειχε μεινει μια εβδομαδα πισω...δεν ξερω κοριτσια τι να πω..απο εβδομαδα παω για αποξυση...τι αλλο να περιμενω...

Το έχω περάσει ακριβώς όπως το λες κι εγώ δυο φορές , γνωρίζω πολύ καλά το σοκ που περνάς . Και λυπάμαι πολύ γι ´ αυτό ..Πάρε χρόνο να ηρεμήσεις και προχώρησε βήμα βήμα . Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι καρυοτυπο εμβρύου με την απόξεση . Και όταν μάθεις τα αποτελέσματα θα δούμε πως θα συνεχίσεις , εξετάσεις κλπ . Δες τι θα σου πει και ο γιατρος σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Hope19 Την προηγούμενη φορά, θυμάμαι, είχατε κάνει καρυότυπο εμβρύου κ δεν είχε δείξει κάτι. Να ξανακάνετε όμως αν γίνεται. Το ξέρω ότι έχεις κάνει τα πάντα από εξετάσεις και αυτό είναι πραγματικά τρελό. Να ρωτήσω όμως, με εκείνους τους δείκτες θρομβοφιλιας που είχαν βγει λίγο περίεργοι τελικά τι κάνατε; Είχες πάει Λευκού; Θυμάμαι ότι δεν είχες πάει Σπελ λόγω αναμονής. 

@Villi μου, λογικά είσαι εκεί και λογικά ή περιμένεις ή έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά. Φίλη μου, να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Villi είπε:

Ειναι πολύ γλυκός ο άντρας σου, φαντάσου αν είσαι εγκυος τι θα κάνει… :D

Η Δευτέρα σχεδόν έφτασε Βιβη μου, να…ήρθε το σκ και Δευτέρα πρωί πρωί, ναι;; Μη μας σκάσεις. Μπεμπεδοσκονη δεν εχω να σου στείλω αλλά σου στέλνω την αγάπη μου, όλα θα πάνε καλά γιατι έτσι πρέπει. Τέλος.  

Μπα, κανένας δεν θα είναι, εγώ και ο ταξιτζής χαχαχα. Τα είπες όλα, ειμαι αγχωμένη, φοβισμένη και λιιιιγο ενθουσιασμένη. Μαθημένα τα βουνά στα χιόνια..

Βιλλακι μου καλη επιτυχια σημερα! Ολα θα πανε τελεια! Θα φατζωθουν τα νινακια σου και θα μεινουν στην κοιλοτσα σου 9 ωραιους μηνες και απο αυριο θα εχεις κ εσυ μπεμπεδοσκονη! Θα κλωσσαμε παρεουλα :) !! Τι ωρα ειναι η ετ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...