Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά στις μαμάδες μας και εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου όλα τα κορίτσια του χρόνου να γιορτάζουν με τα παιδάκια τους αγκαλιά!Θαυματα γίνονται κάθε μέρα και κάποια στιγμή συμβαίνει και σ εμάς και όχι μόνο στους άλλους!Εγώ σήμερα έριξα και ένα κλάμα από τη συγκίνηση..Καλή Κυριακή!

1 hour ago, Ydroxoos76 said:

Καλημέρα σε όλες έχω μήνες να μπω να γράψω και να διαβάσω νέα σας όμως ήθελα τη σημερινή μέρα να μπω Θα ευχηθώ σε όλες τις μανούλες του κόσμου Χρόνια πολλά και σε αυτές που προσπαθούν καλή δύναμη για να τα καταφέρουν! Είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρετε και θα κρατήσετε στην αγκαλιά σας το πολυπόθητο μωράκι για αυτό να έχετε πίστη και να μη σταματάτε να προσπαθείτε. Θα επανέλθω για να σας γράψω και εγώ τα νέα μου καθώς έχω μία υπέροχη μπέμπα 5 μηνών μετά από πάρα πολλές περιπέτειες που περάσαμε.

Κορίτσι μας έλειψες τι κάνεις?!Μην χάνεσαι..Περιμένουμε νέα σου!

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , athinaida είπε:

Καλημέρα!!

Κοντεύω ναι, σήμερα κλείνω τις 33 εβδομάδες και προχωρώ στην 34...

Είμαι στο κρεβάτι εδώ και 7 εβδομάδες, από την 26η εβδομάδα, για να προστατέψουμε τον τράχηλο (γιατι είχε μειωθεί επικίνδυνα το μήκος του) ώστε να αποφύγουμε έναν πρόωρο τοκετο, αλλά ειλικρινά δεν με ενοχλεί,  ας ριζωσω στο κρεβάτι προκειμένου τα μωρά να δυναμώσουν και να πάρουν τις εβδομάδες όπως πρέπει!!  Δεν ήταν υπέρ της περιδεσης ο Κ..ρτης, "ξάπλα και crinone"  μου λέει και θα τα καταφέρουμε!!

Και τελικά η ξάπλα αποδίδει... σε συνδυασμό με την αγωγή προγεστερονης βέβαια, το μήκος του τράχηλου έχει σταθεροποιηθει!

Τα μωράκια είναι ένα κι ένα τελικά,  αρχικά φάνηκαν σαν κοριτσάκια στην αυχενική, αλλά μετά είδανε κι ένα τσουτσ...νακι στην Β επιπέδου,  χαχαχα! 

 

Κορίτσια όλες γιορτάζουμε σήμερα!!

Γιατί όλες είμαστε μανούλες to be,  πιστέψτε το!! Και γιορτάζουμε δίπλα και τριδιπλα γιατί συνειδητά παλεύουμε σε χίλια δυο μέτωπα για να καταφέρουμε να πάρουμε αγκαλιά ένα μωρό!!

Να έχετε πίστη στο όνειρο!!

Φιλιά πολλά!!

Περνας τις δυσκολιες σου λοιπον, αλλα υπομονη κοντευεις. Αλλωστε ετσι ειναι οι μανουλες, ζουν για τα δυσκολα. Ενα κι ενα λοιπον, ακομη καλυτερα, για να μην μαλωνετε, χαχα! Με το καλο να τα υποδεχτεις οταν ερθει με το καλο η ωρα! Χρονια σου πολλα , γλυκια μανουλα!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά στις μαμάδες μας και εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου όλα τα κορίτσια του χρόνου να γιορτάζουν με τα παιδάκια τους αγκαλιά!Θαυματα γίνονται κάθε μέρα και κάποια στιγμή συμβαίνει και σ εμάς και όχι μόνο στους άλλους!Εγώ σήμερα έριξα και ένα κλάμα από τη συγκίνηση..Καλή Κυριακή!

Κορίτσι μας έλειψες τι κάνεις?!Μην χάνεσαι..Περιμένουμε νέα σου!

Πού είσαι Αννούλα μου; Χρόνια πολλαααα τι κάνει ο παίδαρος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Ydroxoos76 said:

Πού είσαι Αννούλα μου; Χρόνια πολλαααα τι κάνει ο παίδαρος;

Ναι ρε συ Χρόνια μας Πολλά!!Επιτελους!Είμαστε πολύ καλά! Μεγαλωνει και είναι πολύ χαμογελαστός!Όπως μας είπε μια κοπέλα σε ένα καφέ που ήμασταν προχθές,πρώτη φορά βλέπω παιδάκι που χαμογελάει κάθε φορά που του χαμογελάς!!Εσείς τα αφήσατε όλα πίσω σας;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες , τις τωρινές και τις μέλλουσες !! Χρόνια πολλά σε όλες μας !! 

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σε όλες έχω μήνες να μπω να γράψω και να διαβάσω νέα σας όμως ήθελα τη σημερινή μέρα να μπω Θα ευχηθώ σε όλες τις μανούλες του κόσμου Χρόνια πολλά και σε αυτές που προσπαθούν καλή δύναμη για να τα καταφέρουν! Είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρετε και θα κρατήσετε στην αγκαλιά σας το πολυπόθητο μωράκι για αυτό να έχετε πίστη και να μη σταματάτε να προσπαθείτε. Θα επανέλθω για να σας γράψω και εγώ τα νέα μου καθώς έχω μία υπέροχη μπέμπα 5 μηνών μετά από πάρα πολλές περιπέτειες που περάσαμε.

Κορίτσι γλυκό να μας γράψεις όλα τα νέα για την υπέροχη μπεμπα σου!! Φιλακια πολλά 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Λυπαμαι πολυ βρε κοριτσι! Πωπω ξανα τα ιδια! Ο ντοκ τι λεει? Εχεις θρομβοφιλια τελικα? Πιθανον βεβαια να ειναι το εμβρυο. Υστερο ειχατε κανει? Σαλπιγγες ελεγξατε? 

Μια μεγαλη αγκαλια απο ολες μας. Θα βρειτε την αιτια κ συντομα θα γινεις μανουλα

Τι να πω @maryH μου δεν ξερω πια...περιμενουμε τον καρυοτυπο κ αν παλι βγει υγιη να ξετιναχτω ανοσολογικα εγω.κ ξανα βιοψια ενδομητριου μηπως δεν επιασε καποια φλεγμονη την προηγουμενη φορα..δλδ πως γινεται να μην φαινεται φλεγμονη κ να με βγαζει 97% γαλακτοβακιλους κ ολα τελεια,?δεν ξερω πραγματικα...σκεφτομαι να παω με αλλη δοτρια..μηπως και δεν κολαμε εμβρυο κ εγω..τι να πω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά αρχικά στις μανούλες μας είτε τις έχουμε κοντά είτε μας φυλάνε από ψηλά, χρόνια πολλά σε οοολες τις μανούλες της παρέας μας. Γερά, ευτυχισμένα και καλότυχη να είναι τα παιδάκια σας. Στις φουσκοκοιλιτσες με το καλό να τα υποδεχτούμε.  (ακόμα δεν το πιστεύω). Μπεμπεδοσκονη σε όλο το παρέακι 

Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να έχουμε όλες τα μωρακια μας είτε στην αγκαλίτσα μας είτε στην κοιλιτσα μας. Χαμόγελα, δύναμη και φυσικά ηρεμία κι ότι είναι να γίνει θα γίνει ❤️❤️❤️ οοοοοοοοομμμμμμμμμμμμμ

5 hours ago, marina_86 said:

Κορίτσια μου να χαίρεστε τις μαμάδες σας και χρόνια πολλά σε όσες είναι ήδη μανουλες. Να χαίρεστε τα γλυκά σας μωρά που τα αποκτήσατε με μάχη και πείσμα! Μπράβο κ σας αξίζει πέρα για πέρα η σημερινή γιορτή! Ευχαριστούμε για τη συμπαράσταση και για τις συμβουλές σας!❤️

Χρόνια πολλά και στις γλυκές μας εγκυουλες που μας δίνουν κουράγιο και στέκονται δίπλα μας! ❤️ Μια ιδιαίτερη αναφορά θα κάνω στη @Neli83 που άνοιξε τον χορό για το 2022, στη @Fili που μας έμαθε το ομμμμ, στην @chitaneta που με καρδιοχτυπησε προσωπικά... Και εννοείται σε τόσες κ τόσες άλλες που έχουμε μιλήσει κατά καιρούς. Να πάνε όλα καλά αγαπημένες μου!❤️

Ελπίζω κι εγώ, όπως και πολλές άλλες, κάποια στιγμή να βλέπω αυτές τις ευχές στην τηλεόραση, στο ίντερνετ, στο ινσταγκραμ και να μπορώ να ταυτιστώ με αυτή τη χαρά! Να μην έχω απλά μια ελπίδα ότι πού ξέρεις, του χρόνου μπορεί να γιορτάζεις. Να έχω τη βεβαιότητα ότι γιορτάζω!❤️ Κορίτσια μου, οι υπόλοιπες της παρέας και όσες απλά διαβάζετε, μας το εύχομαι! ❤️

Να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου στα κορίτσια που περιμένουν χοριακες να είναι ήδη μανουλες και να γιορτάζουν χωρίς να το ξέρουν! Ειδικά στις δικές μας @Viv37 και @Villi! Αγαπημένες μου, εύχομαι το καλύτερο και το ξέρετε. Σας σκέφτομαι κάθε μέρα σαν να το περνάω κι εγώ!❤️ 

Να ευχηθώ όμως χρόνια πολλά και σε όλες τις μανουλες του φόρουμ που ενώ άγγιξαν για λίγο το όνειρο τους, αυτό κάπου λοξοδρομησε... Κορίτσια μου γλυκά, υπέρτατες μαχητριες σας στέλνω όλη μου την αγάπη. Δυστυχώς ο πόνος κ η απογοήτευση δεν προβλέπονται. Μακάρι να μπορούσαμε να τον μαντέψουμε και να τον αποφύγουμε. Σας φιλώ και σας κρατάω χέρι χέρι για το παρακάτω. Όποιο και να είναι αυτό!❤️ 

Γενικά, για να είμαι ειλικρινής δεν γιορτάζω τέτοιου είδους μέρες. Ούτε της μητέρας, ούτε του πατέρα, ούτε του Αγίου Βαλεντίνου ούτε τίποτα. Αλλά σήμερα να, λόγω της παρέας και λόγω του ιδιαίτερου δεσμού που αναπτύσσουμε μέσα σε αυτό το φόρουμ, μου βγήκε! Σας φιλώ όλες! Η μέρα είναι όμορφη, όπως λέω συχνά: ζήστε το!❤️

Μαρίνακι μου γλυκό κι αγαπημένο πόσο συγκινητικά τα λόγια σου. ❤️❤️❤️ Μέσα από την ψυχή μου σου εύχομαι να γίνουν όλα όσα θελεις καρδούλα μου. Του χρόνου τέτοια μέρα να σε κοιτάνε ματάκια Χαρούμενα και λαμπερά!! 

@Villi μου πως εισαι; σε σκέφτομαι κάθε μέρα κ σου στέλνω δύναμη κι αγάπη.

@Viv37 αυριοοοοοοοοοοο ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 hours ago, Viv37 said:

Α τι ωραια! Μαζι! Θυμησε μου ξερουμε αν ειναι αγορι ή κοριτσι;

Ολα να πανε καλα και με τον μπαμπα να μπορεσεις να χαλαρωσεις στ αληθεια ρυχομαι κοριτσακι μου. ♥️♥️♥️

 

Κι εγω εκει για θα παω για τον ιδιο λογο. Ναι βγηκα σημερα μια βολτα σε ενα παρκο κοντα στο σπιτι. Κακως δεν πηγα και νωριτερα! 

 

Η ΑΜΗ και η FSH ειναι ενδειξεις της ποιοτητας και της ποσοτητας ωαριων αλλα δε σημαινει οτι αν ειναι χαμηλες δεν μπορεις να βγαλεις δικα σου. Μιλησε με το γιατρο σου και ρωτα τον αν εχεις πιθανοτητες να τα καταφερεις με δικα σου. Εγω προσωπικα εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια την οποια καταλαβα λογω της ελλειψης περιοδου για μεγαλο διαστημα και λογω της χαμηλης ΑΜΗ. 

Καλη επιτυχια σε οποιο δρομο και να παρεις :)

Ακόμα δεν ξέρουμε το φύλο! Στην αυχενικη μας ειπαν οτι υπαρχει η υποψια να ειναι αγόρι και στον επομενο υπέρηχο οτι μαλλον ειναι κοριτσι!

Αλλά σιγουρα δεν ξερουμε ακόμα!

Ίσως να μάθουμε αύριο!

Μια μέρα έμεινε Βιβη! Πως νιωθεις;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope19 said:

Τι να πω @maryH μου δεν ξερω πια...περιμενουμε τον καρυοτυπο κ αν παλι βγει υγιη να ξετιναχτω ανοσολογικα εγω.κ ξανα βιοψια ενδομητριου μηπως δεν επιασε καποια φλεγμονη την προηγουμενη φορα..δλδ πως γινεται να μην φαινεται φλεγμονη κ να με βγαζει 97% γαλακτοβακιλους κ ολα τελεια,?δεν ξερω πραγματικα...σκεφτομαι να παω με αλλη δοτρια..μηπως και δεν κολαμε εμβρυο κ εγω..τι να πω...

Και ενδοκρινολογικά σε κορυφαίο ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σε όλες έχω μήνες να μπω να γράψω και να διαβάσω νέα σας όμως ήθελα τη σημερινή μέρα να μπω Θα ευχηθώ σε όλες τις μανούλες του κόσμου Χρόνια πολλά και σε αυτές που προσπαθούν καλή δύναμη για να τα καταφέρουν! Είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρετε και θα κρατήσετε στην αγκαλιά σας το πολυπόθητο μωράκι για αυτό να έχετε πίστη και να μη σταματάτε να προσπαθείτε. Θα επανέλθω για να σας γράψω και εγώ τα νέα μου καθώς έχω μία υπέροχη μπέμπα 5 μηνών μετά από πάρα πολλές περιπέτειες που περάσαμε.

Τι τελεια νέα είναι αυτά Υδροχοινα μου! Να σας ζήσει!!!

13 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Όλα είναι θέμα πιθανοτήτων τελικά. Σίγουρα με ωάρια 20άρας υπάρχουν περισσότερες. 
 

Σωστά, γλιτώνεις έναν κοπιαστικό δρόμο. Έχω αλλάξει γιατρό και μαζεύω τις εξετάσεις που μας ζήτησε. Δεν είμαι 100% σίγουρη ακόμη για την επόμενη. Ας δει όσα είναι να δει. Ας μας πει όσα είναι να μας πει και βλέπουμε. Στα 40 σχεδόν δεν έχω πολλά περιθώρια να περιμένω, σύμφωνα με τον προηγούμενο γιατρό μου, αλλά ψυχολογικά και οικονομικά τον χρειαζόμαστε τον χρόνο. Χρόνο δικό μας χωρίς χάπια, ενέσεις, ραντεβού κλπ (μην τα αναφέρω όλα τα ξέρετε καλά). 

Βλαστοκύστη μία επιδιώξαμε να γίνει, το τελευταίο έμβρυο που είχαμε στην κατάψυξη. Δεν ξέρω γενικά τι γίνεται. Έμεινα 2 φορές με ωάρια 4 ημερών φρέσκα. Μια παλλίνδρομη (το έμβρυο είχε θέμα) και μία βιοχημική. Οι υπόλοιπες απλώς μηδέν. 
 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Με 0,5 ΑΜΗ και γύρω στο 11 fsh κατάφερα με τα δικά μου να μείνω έγκυος και τώρα είμαι 5 μηνών. Ετών 43. Πέρυσι που είχα μια βιοχημική μετά από διέγερση ο Παντος μου είχε πει για δανεικα( είχε προηγηθεί και μια βιοχημική από φυσική σύλληψη κανα πεντάμηνο πριν από εκείνη την ετ) του είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια με τα δικά μου, έκανα δυο βλαστοκυστες και φέτος, κάτω από πολύ αντίξοες συνθήκες έκανα την ετ. Θέλω να σου πω πως αν βγάζεις ακόμα και κανεις βλαστοκυστες μπορείς να κανεις μια προσπάθεια, αν το θες βέβαια, με τα δικά σου. Όλα είναι θέμα προσωπικών αντοχών. Προσωπικά το είχα αποκλείσει να τα καταφερω και απλά ήθελα να κλείσω τον κύκλο με τα δικά μου και να προχωρήσω στη δωρεά. Εξού και είχα ήδη πάρει γνώμες από κορίτσια εδώ μέσα. Άσε τις τιμές στην άκρη. Έχω καταλάβει πως είναι κάποιες ενδείξεις. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Και ενδοκρινολογικά σε κορυφαίο ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής!

Θελω να σου στειλω ενα μνμ κ δεν μπορω..

Κοριτσια πειτε μου οι γνωστριες καλο Ανδρολογο στην αθηνα..προκειται για δικο μου ατομο...

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2022 at 5:23 ΜΜ, Villi είπε:

Στο γεννεσις θα πάω Βιβη μου, σε δυο ωριτσες το πολύ βγάζουν αποτέλεσμα. 
Εσύ πως περνάς; Βγήκες καμία βόλτα ή κατευθείαν για τη χοριακή ;;

@Villiμου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μπαμπά σου. Καλό κλωσσημα σου εύχομαι κ πολλά ομμμμμμμμ!!!! Στέλνω θετική ενέργεια κ για τους δύο σας!! :x

21 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Α τι ωραια! Μαζι! Θυμησε μου ξερουμε αν ειναι αγορι ή κοριτσι;

Ολα να πανε καλα και με τον μπαμπα να μπορεσεις να χαλαρωσεις στ αληθεια ρυχομαι κοριτσακι μου. ♥️♥️♥️

 

Κι εγω εκει για θα παω για τον ιδιο λογο. Ναι βγηκα σημερα μια βολτα σε ενα παρκο κοντα στο σπιτι. Κακως δεν πηγα και νωριτερα! 

 

Η ΑΜΗ και η FSH ειναι ενδειξεις της ποιοτητας και της ποσοτητας ωαριων αλλα δε σημαινει οτι αν ειναι χαμηλες δεν μπορεις να βγαλεις δικα σου. Μιλησε με το γιατρο σου και ρωτα τον αν εχεις πιθανοτητες να τα καταφερεις με δικα σου. Εγω προσωπικα εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια την οποια καταλαβα λογω της ελλειψης περιοδου για μεγαλο διαστημα και λογω της χαμηλης ΑΜΗ. 

Καλη επιτυχια σε οποιο δρομο και να παρεις :)

@Viv37@Viv37 σου εύχομαι αύριο μεσα από την καρδιά μου μια τεράστια χοριακαρα!!!!! :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...