Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Condios είπε:

Καλημέρα καλημέρα και συγχαρητήριααααααααααα τί τέλειο νούμερο,,,,γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι,,,,και ντελαπόνγκο και αρίμπα αρίμπα και οοοοομμμμμμμ,,,,να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου,,,,,!!!!!!!!!!! 

Yessssss

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Condios είπε:

Ξεκίνησε η @Viv37 μας το χορό της κοιλιάς,,,ακολουθεί η @Villi μας και ντελαπόνγκο (οοοοομμμμμμ εσυ ειπαμε ναι?) και μετά εσύ συμπεθερααααααααααααα και Ιουλιο @silvy22 & εγώ μάλλον,,,,,,ω ρε γλεντιααααααααααααααα τρικουβερτα και δικουβερτα και ασπρο πάτο!!!!!!!!!!! Για ποτε θα περασει ο καιρος κιχ δε θα βγαλουμε για αυτο απολαυστε στιγμες και ο καλος Θεουλης σε ολες μας θα δωσει!!!!!!!! 

 

Με τρωει λεει????????????? Αφου ξες,,,θελω να τ'ακουωωωωωωωωω αχαχαχαχαχα ,,,, η @marina_86 με παρασυρει σε αποριες που εγω δεν ειχα,,,αχαχαχαχα

Ααααα η Μαρίνα μικρό μου σε παρέσυρε. Αχ αχ μαρίνα τι κάνεις;;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα.χαιρομαι που καποιες προχωρατε τελεια!!!!!σας στελνω πολλη θτικη σκεψη κ ενεργεια.

στα δικα μου λοιπόν.σημερα έκανα όλες τις εξετάσεις στο ελενα.κοριτσια 3 φλέβες χρειάστηκαν.....δέκα σωληνάρια!με πεθάνανε....κ μετα πήγαμε καπάκι στο χωρεμειο να κάνουμε τον καρυοτυπο. Η κα Κοσμά που μας είδε εκεινγλυκυτατη.απιστευτη γιατρός.μου πήρε αίμα κ για ευθραστο χι αν χρειαστεί,μπορεί κ ν μη χρειαστεί.(αν χρειαστείτε ποτε την κα Κοσμά να μου στείλετε μήνυμα.τη γνωρίζει προσωπικά θεράπευομενη μου που δουλεύει εκει.για να σας βοηθήσω να μην περιμένετε κλπ)

Υπμονη τωρα να βγουν τα αποτελέσματα.την άλλη βδομάδα στην κα βενακη να δει τα αποτελέσματα των εξετάσεων κ στον μακαρουνη για τον άντρα μου 

Χαίρομαι που τα χουμε βάλει όλα σε μια σειρά.οπως κ ν χει κάτι θα βγει.

Α ξέχασα! Να σας πω ότι η κα Κοσμά ενώ συζητάγαμε για το τι συνέβη κλπ όταν της είπα ότι λου είπε την κλασική ατάκα για τα ωαρια γέλασε.κ μου λέει κορίτσι μουνδυστυχως το ακούω συνέχεια.το έχουν κάνει business. Εμένα μου είπε να τς έχω ψάξει όλα κ να έχω εμπιστοσύνη στο γιατρο.......

Αυτά!!!!συγνώμη για το κατεβατο

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες!!! Χάθηκα λιγάκι αλλά I am back hehehe

Καλό μήνα να έχουμε με πολλα πολλά ευχάριστα νέα. ❤️❤️❤️

On 4/30/2022 at 11:37 AM, Viv37 said:

Ευχαριστω Φιλακι! Ο τροπος που τα λες ολα παντα με ηρεμει παντως. Εχεις μια αυρα θετικη και ηρεμη βρε παιδι μου. Εισαι ατομο που θελει ο αλλος να εχει διπλα του σε μια,δυσκολη στιγμη αλλα και στις χαρες♥️♥️♥️♥️♥️

Ομμμμμμμμμ

Αληθεια; Ανυπομονουσες ε; Κοιτα ηταν τοσο μεγαλη μερα που δε θα μπορουσες να παρεις αρνητικο αποτελεσμα

Βιβακι μου γλυκιά ορχιδεα φιλί κι αγκαλίτσα. Περιμένω να πανηγυρίσουμε την τέλεια χοριακη σου!!!! Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ ❤️❤️❤️❤️

On 4/30/2022 at 10:11 PM, Villi said:

Γεια σας και απο εμενα κοριτσάκια. Δηλώνω επίσημα η πρώτη ετ του Μαΐου, Παρακευή 6/5 στις 12:00 στο Ιασώ. Τώρα γυρνάω απο Αθήνα, τα έχω κάνει επάνω μου απο το άγχος μου,  έχω τραβήξει και έναν ωραιότατο καυγά με τον άντρα μου και ειμαι κομπλέ! Ο Θεός βοηθός! 

Βιλακι μου γλυκό ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!!!!!! τι τέλειο ανοιξιάτικο νέο είναι αυτό;!!! Σε δύο μερούλες θα έχεις τ@ παιδακι@ σου. ❤️❤️❤️Ηρεμία, όμορφες σκέψεις. Θα σου στέλνω οοοοοοολη μου τη θετική ενέργεια κ αγάπη. Οοοοοοοοοοομμμμμμ 

On 5/2/2022 at 12:37 PM, Xristina xristina said:

1148,8 κοριτσιαααα

1148,8 η χωρική μουυυυυ

Πωωωωω ωωω τέλεια χοριακη!!! Με το καλό Χριστινάκι. ❤️❤️❤️❤️

20 hours ago, chitaneta said:

Γεια σου Σιλβυ!

Καλά είμαι, οσο παει αγχωνομαι λιγοτερο...έκλεισα τον 4ο! Με τη μαμά μου εχουμε κάποιες στενοχώριες και μου ειναι πολύ αντιφατικο ολο αυτό, αλλά τι να κανουμε...έτσι τα φέρνει η ζωή...

Εσύ τι κάνεις; πως εισαι; θα αρχίσεις σύντομα την διαδικασία;

Χιονουλα!!! Λυπάμαι πολύ ψυχούλα μου για μαμακα σου. Εύχομαι το καλύτερο δυνατό. Αγκαλίτσα μεγαλη

20 hours ago, marina_86 said:

Ναι, συμπεθέρα το διάβασα κι εγώ αυτό με τις εβδομάδες. Δεν ξέρω... Βέβαια εγώ θα το κάνω πριν την ετ άρα θα είμαι μηδέν εβδομάδων! Χαχαχα Μπήκα κ σε ξένα σάιτ (πάτησα atobisan before embryotransfer) κ είδα ότι στο εξωτερικό το δίνουν μετά από επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης. Εσύ όταν λες πόσιμο μαγνήσιο είναι τύπου λαδακι ή χάπι; Ρωτάω γιατί δεν έχω πάρει ποτέ.... 

Η αμπούλα μπαίνει ενδοφλέβια κ στοιχίζει περίπου εκατό και κάτι η μία. 

Α, να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. Το μαγνήσιο σου έφερνε δυσκοιλιότητα;;; Άσχετο, αλλά έχω την απορία ... 

Μαρίνακι μου γλυκό αντε να βγουν τα αποτελέσματα να μάθουμε και τη δική σου ημερομηνία. Χαμός από μπεμοακια το Μάιο! Μαγνήσιο εγώ παίρνω από δεύτερο μήνα πρωί βράδυ το trofocard max κια δεν εχει επηρεάσει καθόλου επισκέψεις στην τουαλέτα. Ίσα ίσα λένε ότι βοηθάει! 

Κατανοητή η ανησυχία και οι σκέψεις σου. Όλες θαρρώ έχουμε βρεθεί λίγο η πολύ στη θέση σου. Αυτή τη φορά έκανες ότι υπήρχε να κάνεις, με υποστήριξη εξαιρετικού γιατρού που σου ταιριάζει και σε αντέχει (χεχχεχε) και εύχομαι να είναι αυτός που θα δει τη χαρά στο πρόσωπο σου μετά τη θετική σου χοριακη. Οοοοοοοοομμμμμμμμ 

19 hours ago, Neli83 said:

Φιλεναδα μου!!! Τα ζουζουνια εχουν αρχισει να με γαργαλανε που και που..αυτη ειναι η αισθηση..εγω εχω αρχισει να γινομαι σαν ντουλαπα..4,5 μηνων και εχω παρει 11 κιλα..με ποναει η μεση μου απο το βαρος,απο τωρα..! Δεν θελω να γκρινιαζω..αλλα γκρινιαζω.. εσυ πως εισαι?? Εχεις αναρρωσει πληρως??

Αχ Νελη μου γλυκιά νεραιδουλα μας τα αισθάνεσαι τώρα τα ζουζούνια ήδη!! Δύο είναι καρδούλα μου όποτε τα κιλά υποθέτω είναι νορμάλ. Αυτό με τη μέση είναι θέμα ναι... Σπαθολαδο (βαλσαμολαδο) να βάζεις. Μου το είπε αδερφή μου που είχε θέμα ούτως ή άλλως με μέση. 

Ουφ. Σας διάβασα! Εντάξει σχετικά ήσυχες ησασταν. 

Φιλάκια πολλάααααααα 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 9:18 ΜΜ, chitaneta είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Καλό μήνα να έχουμε με ευχάριστα νέα!

Χάθηκα για λιγο αλλά σας διαβαζω απο εχτές και μόνο ωραία νέα βλέπω!

@Viv37 μου, αν και καθυστερημένα, καλώς το δέχτηκες το μικρουλι σου! Επιτελους ε; εύχομαι απο δω κι περα να πανε ολα καλά και να εχεις μια θετικοτατη χοριακη σύντομα!!! Σου στέλνω θετική ενέργεια, φιλιά πολλά!!

@Villi μου τι ωραία νέα κι απο σένα!!! 5 βλαστοκυστες και σύντομα η ετ! Με το καλό! Καταλαβαίνω το άγχος σου πολύ καλά, αλλά θα τα καταφέρεις αυτη τη φορά! Φιλιά πολλά και σε σένα!

@Xristina xristina συγχαρητήρια για την χοριακη σου! Τι νουμεραρα!!! σου εύχομαι να πανε όλα καλά απο εδω και πέρα!

Κοριτσακι μου χαθηκες ναι!!! Ολα καλα; Πώς παει η εγκυμοσυνη;

Σ' ευχαριστω παρα πολυ!!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

On 3/5/2022 at 9:01 ΠΜ, marina_86 είπε:

Φοβερό νούμερο!!!!❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου! Όλα να πάνε καλά από εδώ κ πέρα! Καλή αρχή στο ταξίδι σου!

Μάλιστα... Θα ρωτήσω κ θα σας πω τι είναι ακριβώς. Πάντως όσον αφορά στο μαγνήσιο ο εξωσωματιστης σου ήταν αρνητικός; Γι'αυτό δεν σου έδωσε καθόλου; Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν έχω πάρει ποτέ, σε καμία ετ μαγνήσιο. Πιστεύω όμως ότι είναι πιθανό να το χρειάζομαι...

Εσυ με τη χορευταρου τη μητρα ισως το χρειαζεσαι. Εγω ειχα ρωτησει το γιατρο μου για το μαγνησιο και μου ειπε οτι θελεις κανε. Αν θελεις παρε αν δε θελεις μην παιρνεις. Χαχαχα

@Xristina xristina ποτε πας για 2η χοριακη;

On 3/5/2022 at 1:35 ΜΜ, chitaneta είπε:

Γεια σου Σιλβυ!

Καλά είμαι, οσο παει αγχωνομαι λιγοτερο...έκλεισα τον 4ο! Με τη μαμά μου εχουμε κάποιες στενοχώριες και μου ειναι πολύ αντιφατικο ολο αυτό, αλλά τι να κανουμε...έτσι τα φέρνει η ζωή...

Εσύ τι κάνεις; πως εισαι; θα αρχίσεις σύντομα την διαδικασία;

Λυπαμσι πολυ κοριτσακι μου. Ευχομαι ολα να πανε καλα κσι με τη μαμα♥️

 

23 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Ναι, συμπεθέρα το διάβασα κι εγώ αυτό με τις εβδομάδες. Δεν ξέρω... Βέβαια εγώ θα το κάνω πριν την ετ άρα θα είμαι μηδέν εβδομάδων! Χαχαχα Μπήκα κ σε ξένα σάιτ (πάτησα atobisan before embryotransfer) κ είδα ότι στο εξωτερικό το δίνουν μετά από επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης. Εσύ όταν λες πόσιμο μαγνήσιο είναι τύπου λαδακι ή χάπι; Ρωτάω γιατί δεν έχω πάρει ποτέ.... 

Η αμπούλα μπαίνει ενδοφλέβια κ στοιχίζει περίπου εκατό και κάτι η μία. 

Α, να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. Το μαγνήσιο σου έφερνε δυσκοιλιότητα;;; Άσχετο, αλλά έχω την απορία ... 

Το μαγνησιο δε φερνει δυσκοιλιοτητα Μαρινακι οχι. Εγω εχω διαλυομενα δισκια σε νερο. Παιρνω εδβμω και χρονια γιατι παθσινω πολλες κραμπες. Οποτσ συνεχισα να τα παιρνω και μετα την ετ. Καλυτερα ειναι να τα πινεις βραδυ γιατι βοηθανε στην πςραγωγη μελατονινης για καλυτερο υπνο.

 

23 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Φιλεναδα μου!!! Τα ζουζουνια εχουν αρχισει να με γαργαλανε που και που..αυτη ειναι η αισθηση..εγω εχω αρχισει να γινομαι σαν ντουλαπα..4,5 μηνων και εχω παρει 11 κιλα..με ποναει η μεση μου απο το βαρος,απο τωρα..! Δεν θελω να γκρινιαζω..αλλα γκρινιαζω.. εσυ πως εισαι?? Εχεις αναρρωσει πληρως??

Αχ τα γλυκουλια μου!!! Μπραβο κοριτσακι μου! Ειναι και 2 λογικο να φουσκωσες! Λιγο προσοχη με τα κιλσκια και θα εισαι σουπερ!!! 

 

21 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Εννοείται ότι περιμένουμε το αποτέλεσμα. Αλίμονο! Έχω βαρεθεί να περιμένω.... Αν είναι καλό, τότε Ιούνιο.... 

Απο μερα σε μερα λογικα θα βγουν κ αυτα ετσι; Αντε μαζι με τη συμπεθερα σου θα εισαι πανω κατω!! Βασικα ολες καπου εκει ειστε!!!! Μονο η @Villi ειναι κσλο κοριτσι και θα μου κανει παρεα στο κλωσσημα σε 2 μερουλες! Και η @Xristina xristina !!

20 ώρες πρίν, Condios είπε:

Ξεκίνησε η @Viv37 μας το χορό της κοιλιάς,,,ακολουθεί η @Villi μας και ντελαπόνγκο (οοοοομμμμμμ εσυ ειπαμε ναι?) και μετά εσύ συμπεθερααααααααααααα και Ιουλιο @silvy22 & εγώ μάλλον,,,,,,ω ρε γλεντιααααααααααααααα τρικουβερτα και δικουβερτα και ασπρο πάτο!!!!!!!!!!! Για ποτε θα περασει ο καιρος κιχ δε θα βγαλουμε για αυτο απολαυστε στιγμες και ο καλος Θεουλης σε ολες μας θα δωσει!!!!!!!! 

 

Με τρωει λεει????????????? Αφου ξες,,,θελω να τ'ακουωωωωωωωωω αχαχαχαχαχα ,,,, η @marina_86 με παρασυρει σε αποριες που εγω δεν ειχα,,,αχαχαχαχα

Ετσι θα πεις στον κοντο. Η Μαρινα φταιει!! Εγω κανονικα τιποτα δε θα ρωτουσα! Χαχαχαχαχα

 

20 ώρες πρίν, Villi είπε:

Λες μέχρι τον Αύγουστο να είμαστε όλες φουσκωμένες;;; Μακάρι Παναγίτσα μου!!Αλλα δεν καταλαβαίνεις ποσα ομμμμ πρέπει να κάνω γμ την ατυχία μου… τωρα έμαθα οτι απο εβδομάδα ο μπαμπάς μου πρέπει να κάνει ένα σοβαρό χειρουργείο… ολα μαζί. Που εισαι @chitaneta να με παρηγορήσεις, θυμάμαι κι εσύ ενώ περίμενες χοριακή έκανε η μαμά σου χειρουργείο; 

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου οπως ειχαν παει και τοτε με την chintaneta! Ηρεμη σιγουρα δεν μπορεις να εισαι αλλα τ@ νινακ@ σου θα γραπωθουν στην κοιλιτσα σου και δε θα το κουνησουν απο εκει για 9 μηνες! Εμεις θα κανουμε προσευχουλες και θα στελνουμε θετικη ενεργεια και σε σενα και στον μπαμπακα σου♥️♥️♥️ 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Viv37 είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου οπως ειχαν παει και τοτε με την chintaneta! Ηρεμη σιγουρα δεν μπορεις να εισαι αλλα τ@ νινακ@ σου θα γραπωθουν στην κοιλιτσα σου και δε θα το κουνησουν απο εκει για 9 μηνες! Εμεις θα κανουμε προσευχουλες και θα στελνουμε θετικη ενεργεια και σε σενα και στον μπαμπακα σου♥️♥️ ♥️ 

Γλυκιά μου Βιβη σε ευχαριστώ, μακάρι .. εσύ πως τα πας; Πως περνάς τις μέρες σου;; Βγαίνεις καθόλου ή σπίτι ;;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ανθη7 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.χαιρομαι που καποιες προχωρατε τελεια!!!!!σας στελνω πολλη θτικη σκεψη κ ενεργεια.

στα δικα μου λοιπόν.σημερα έκανα όλες τις εξετάσεις στο ελενα.κοριτσια 3 φλέβες χρειάστηκαν.....δέκα σωληνάρια!με πεθάνανε....κ μετα πήγαμε καπάκι στο χωρεμειο να κάνουμε τον καρυοτυπο. Η κα Κοσμά που μας είδε εκεινγλυκυτατη.απιστευτη γιατρός.μου πήρε αίμα κ για ευθραστο χι αν χρειαστεί,μπορεί κ ν μη χρειαστεί.(αν χρειαστείτε ποτε την κα Κοσμά να μου στείλετε μήνυμα.τη γνωρίζει προσωπικά θεράπευομενη μου που δουλεύει εκει.για να σας βοηθήσω να μην περιμένετε κλπ)

Υπμονη τωρα να βγουν τα αποτελέσματα.την άλλη βδομάδα στην κα βενακη να δει τα αποτελέσματα των εξετάσεων κ στον μακαρουνη για τον άντρα μου 

Χαίρομαι που τα χουμε βάλει όλα σε μια σειρά.οπως κ ν χει κάτι θα βγει.

Α ξέχασα! Να σας πω ότι η κα Κοσμά ενώ συζητάγαμε για το τι συνέβη κλπ όταν της είπα ότι λου είπε την κλασική ατάκα για τα ωαρια γέλασε.κ μου λέει κορίτσι μουνδυστυχως το ακούω συνέχεια.το έχουν κάνει business. Εμένα μου είπε να τς έχω ψάξει όλα κ να έχω εμπιστοσύνη στο γιατρο.......

Αυτά!!!!συγνώμη για το κατεβατο

Πολυ καλα νεα! Μπηκες σε σειρα! Τωρα θα βγαλεις ακρη και θα ξερετε πώς να προχωρησετε! Κσλα αποτελεσματα κοριτσακι μου! 

 

πρίν από 10 λεπτά , Villi είπε:

Γλυκιά μου Βιβη σε ευχαριστώ, μακάρι .. εσύ πως τα πας; Πως περνάς τις μέρες σου;; Βγαίνεις καθόλου ή σπίτι ;;

Εγω καλα σε γενικες γραμμες. Δε βγαινω οχι, γιατι εχω πονους περιοδου, που δε με πειραζουν καθολου αλλα ο γιατρος ειπε να περιορισω καθε δραστηριοτητα για να μην κανει συσπασρις η μητρα απο τον πονο. Δε μ αφηνει να παρω και κατι αλλο εκτος απο ντεπον και επισης εχω τον κερβερο τον αντρα μου στο σπιτι που δε μ αφηνει να κουνηθω!! Ευτυχως ειναι στη δουλεια τωρα και κοβω βολτες στο σπιτι να ξεπιαστω χαχαχα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Πολυ καλα νεα! Μπηκες σε σειρα! Τωρα θα βγαλεις ακρη και θα ξερετε πώς να προχωρησετε! Κσλα αποτελεσματα κοριτσακι μου! 

 

Εγω καλα σε γενικες γραμμες. Δε βγαινω οχι, γιατι εχω πονους περιοδου, που δε με πειραζουν καθολου αλλα ο γιατρος ειπε να περιορισω καθε δραστηριοτητα για να μην κανει συσπασρις η μητρα απο τον πονο. Δε μ αφηνει να παρω και κατι αλλο εκτος απο ντεπον και επισης εχω τον κερβερο τον αντρα μου στο σπιτι που δε μ αφηνει να κουνηθω!! Ευτυχως ειναι στη δουλεια τωρα και κοβω βολτες στο σπιτι να ξεπιαστω χαχαχα

Κι εγω ειχα πονους περιοδου..αλλα ισα που τους ενιωθα..τοσο εντονοι ειναι που χρειαζεσαι ντεπον?? Λιγες βολτουλες στο σπιτι καλες ειναι..αχ αυτοι οι αντρες!!! Νομιζω το ζουν πιο εντονα απο εμας!! Ο δικος μου εχασε 10 κιλα το 1ο τριμηνο..και τα πηρα εγω...χαχαχα!!! Να προσεχεις κοριτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Γλυκιά μου Βιβη σε ευχαριστώ, μακάρι .. εσύ πως τα πας; Πως περνάς τις μέρες σου;; Βγαίνεις καθόλου ή σπίτι ;;

Villaki μου ηθελα να σου γραψω πριν αλλα δεν προλαβα...ηρθε η πεθερα με το ταπερακι...:oops: πως εισαι?? Εισαι ετοιμη?? Το εχεις συνειδητοποιησει?? 


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Neli83 είπε:

Villaki μου ηθελα να σου γραψω πριν αλλα δεν προλαβα...ηρθε η πεθερα με το ταπερακι...:oops: πως εισαι?? Εισαι ετοιμη?? Το εχεις συνειδητοποιησει?? 

 Ααα την γλυκουλα την πεθερούλα, βράχος στέκεται. Εγώ αύριο πρωί φεύγω για Αθήνα, δυστυχώς μόνη μου, ο άντρας μου δεν μπορεί να έρθει λόγω δουλειάς, θα έρθει Παρασκευή βράδυ και θα ανέβουμε μαζί το Σάββατο. Θύμισε μου βρε Νελι, εσύ τι είχες κάνει με το τσιγάρο;; Μαχαίρι απο πριν ή απο την ετ;; Τα λέγαμε τότε αλλά δεν  θυμάμαι…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Villi είπε:

 Ααα την γλυκουλα την πεθερούλα, βράχος στέκεται. Εγώ αύριο πρωί φεύγω για Αθήνα, δυστυχώς μόνη μου, ο άντρας μου δεν μπορεί να έρθει λόγω δουλειάς, θα έρθει Παρασκευή βράδυ και θα ανέβουμε μαζί το Σάββατο. Θύμισε μου βρε Νελι, εσύ τι είχες κάνει με το τσιγάρο;; Μαχαίρι απο πριν ή απο την ετ;; Τα λέγαμε τότε αλλά δεν  θυμάμαι…

Μεχρι την προηγουμενη μερα καπνιζα..απο την ημερα της ετ το εκοψα μαχαιρι..να σου πω στην αρχη μου φανηκε ευκολο γιατι ο οργανισμος εινσι φουλ στη νικοτινη ακομα..εγω τωρα ζοριζομαι πολυ που εχουν περασει 4 μηνες... να πας με το καλο και με το καλο να γυρισεις με τα μωρακια σου στην κοιλια!!! Ολα θα πανε καλα!! ❤

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Villi είπε:

 Ααα την γλυκουλα την πεθερούλα, βράχος στέκεται. Εγώ αύριο πρωί φεύγω για Αθήνα, δυστυχώς μόνη μου, ο άντρας μου δεν μπορεί να έρθει λόγω δουλειάς, θα έρθει Παρασκευή βράδυ και θα ανέβουμε μαζί το Σάββατο. Θύμισε μου βρε Νελι, εσύ τι είχες κάνει με το τσιγάρο;; Μαχαίρι απο πριν ή απο την ετ;; Τα λέγαμε τότε αλλά δεν  θυμάμαι…

Εγώ να ρωτήσω κ κάτι ακόμα μιας και ρωτάμε... Τα προβιοτικα (κολπικά και από το στόμα) μέχρι πότε τα έπαιρνες; Νομίζω η @anoulious είχε πει για τα κολπικά καμία εβδομάδα πριν την ετ να σταματάνε. Καλά θυμάμαι ή περισσότερο; Και από το στόμα; Και αυτά μια εβδομάδα πριν; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marina_86 είπε:

Εγώ να ρωτήσω κ κάτι ακόμα μιας και ρωτάμε... Τα προβιοτικα (κολπικά και από το στόμα) μέχρι πότε τα έπαιρνες; Νομίζω η @anoulious είχε πει για τα κολπικά καμία εβδομάδα πριν την ετ να σταματάνε. Καλά θυμάμαι ή περισσότερο; Και από το στόμα; Και αυτά μια εβδομάδα πριν; 

Τα κολπικά τα σταμάτησα απο την Κυριακή που άρχισα τα utrogestan και την crinone . Απο το στόμα τα παίρνω ακόμη.. δεν κάνει;;; Που να το ξέρω η δόλια..

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2022 at 8:33 ΜΜ, Smaro79 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ χρόνια πολλά! Μπήκα κι εγώ στην παρέα σας έχοντας πάρει απόφαση να προχωρήσω με δωρεα. Έχω κάνει 4 προσπάθειες με δικά μου ωαρια που οδήγησαν σε   3 ετ με αρνητικη χοριακη και 1 προσπάθεια ακυρώθηκε. Να προσθέσω ότι είμαι με δότη σπερματος διότι είμαι ελεύθερη. Έχοντας διαβάσει σχεδόν 1520 σελίδες θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή γιατρού. Είμαι ανάμεσα σε κοντό κ χαλαρό... αυτό που θα παρακαλούσα είναι περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον χαρακτήρα τους, τον τρόπο συμπεριφοράς τους απέναντι σε σας . Σας ευχαριστώ πολύ,  καλή συνέχεια στα κορίτσια που είναι ήδη έγκυες κ σε όσες προσπαθούν. Δυστυχώς δεν μπορώ να αναφερθώ ονομαστικά σε όλες γιατί 1520 σελ σε 5 μέρες, καταλαβαίνετε το κεφάλι καζάνι...

Χαλαρός λεω εγώ 

Καλησπέρα κορες γλυκές και αγαπημένες, αρχικά τα συγχαρητήρια στο κορίτσι που τα κατάφερε με θετικη χοριακη. Λοιποοοοον ο πρώτος δοκιμαστικός κύκλος με κουρτ έλαβε τέλος. Θυμίζω με είχε αρχίσει πριν την περίοδο καθημερινά με arvecap και μετά την περίοδο για 12 μέρες με cyclacur. Παχος ενδομητριου πάνω από 8mm (τόσο ήταν στον προτελευταίο υπερηχο, στον τελευταίο δεν ρώτησα γμτ αλλα είπε ικανοποιητικό). Αυτό που είδε είναι κάποια κενά (ετσι το χαρακτηρισε) στην τριπλή διαστρωματωση του ενδομητριου. Απογοήτευση εγώ φουλ. Μου είπε ότι βάσει των όσων έχω κάνει,δλδ 2 υστεροσκοπησεις ( η μια με ψαλίδι αναιτια), μια αποξεση, 5 ngs, σκρατσινγκ κτλ πάλι καλά να λέμε. Έξαλλος με τις αντιβιωσεις και τις εγχυσεις πάλι. Μου είπε ότι ξεκινάμε με μέτριο προς καλό ενδομήτριο, δλδ ένα 70% από το 100% που θα ήθελε για εμβρυομεταφορα. Μου είπε ότι είναι αισιόδοξος. Αλλά εγώ παιδες είμαι στενοχωρημενη αρκετά. Θυμάμαι πάντα όλους τους γυναικολογους μέχρι και πέρσι σε υπερηχους να μου λένε ότι είχα τελεια τριγωνική ( αν το λεω σωστα) μητρα. Και τώρα τι έγινε? Το χαλάσαμε και αυτο?μου άρχισε τα καφε cyclacur και οταν αδιαθετησω ξαναμιλαμε. Κάθε γνώμη δεκτή....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!! Πήρα το αποτέλεσμα του ngs!!! Λέει 98% γαλακτοβακιλλοι και 2% others, εκ των οποίων 0%  μικροοργανισμοί που να προκαλούν λοίμωξη ή φλεγμονή... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό. Εγώ λέω δύο πράγματα. 1. Τούρμπο τα προβιοτικα που μου έδωσε! 2. Τα έχω κάνει πάνω μου γιατί μου είπε ότι από εβδομάδα πρέπει να ξεκινήσω arvekap... Τέλος πάντων. Θα δούμε και πώς θα συνεργαστεί το ενδομήτριο στην προετοιμασία... Ουφφφ πολύ άγχος!

4 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Χαλαρός λεω εγώ 

Καλησπέρα κορες γλυκές και αγαπημένες, αρχικά τα συγχαρητήρια στο κορίτσι που τα κατάφερε με θετικη χοριακη. Λοιποοοοον ο πρώτος δοκιμαστικός κύκλος με κουρτ έλαβε τέλος. Θυμίζω με είχε αρχίσει πριν την περίοδο καθημερινά με arvecap και μετά την περίοδο για 12 μέρες με cyclacur. Παχος ενδομητριου πάνω από 8mm (τόσο ήταν στον προτελευταίο υπερηχο, στον τελευταίο δεν ρώτησα γμτ αλλα είπε ικανοποιητικό). Αυτό που είδε είναι κάποια κενά (ετσι το χαρακτηρισε) στην τριπλή διαστρωματωση του ενδομητριου. Απογοήτευση εγώ φουλ. Μου είπε ότι βάσει των όσων έχω κάνει,δλδ 2 υστεροσκοπησεις ( η μια με ψαλίδι αναιτια), μια αποξεση, 5 ngs, σκρατσινγκ κτλ πάλι καλά να λέμε. Έξαλλος με τις αντιβιωσεις και τις εγχυσεις πάλι. Μου είπε ότι ξεκινάμε με μέτριο προς καλό ενδομήτριο, δλδ ένα 70% από το 100% που θα ήθελε για εμβρυομεταφορα. Μου είπε ότι είναι αισιόδοξος. Αλλά εγώ παιδες είμαι στενοχωρημενη αρκετά. Θυμάμαι πάντα όλους τους γυναικολογους μέχρι και πέρσι σε υπερηχους να μου λένε ότι είχα τελεια τριγωνική ( αν το λεω σωστα) μητρα. Και τώρα τι έγινε? Το χαλάσαμε και αυτο?μου άρχισε τα καφε cyclacur και οταν αδιαθετησω ξαναμιλαμε. Κάθε γνώμη δεκτή....

Αυτό με τα κενά δεν το έχω ξανακουσει... Και τι είπε; Πώς λύνεται; Το έψαξα λίγο σε κάτι ξένα φόρουμ κ απ' ότι κατάλαβα αυτό μπορεί να αλλάξει στον επόμενο κύκλο. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...