Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , chitaneta είπε:

Την Δευτέρα εχω Βιβη μου τον υπερηχο πάλι. Την ιδια μέρα με την χοριακη σου! Με το καλό σου εύχομαι!

 

Λυπάμαι πολύ...μου σφιχτηκε η καρδιά οταν το διάβασα...

Εύχομαι την επομενη φορα να πανε ολα καλά! Κι αν οφειλεται καπου ολο αυτό (εκτος απο την κακια την τυχη) να βρειτε την αιτία για να μην ξανασυμβει.

Μια αγκαλιά απο εμενα

Να πάνε όλα καλά Βιλακι! Παει κι αυτο εγινε επιτέλους! Τώρα ξεκούραση, κι οσο μπορεις πιο θετικη και ήρεμη. Στις 15 θα μάθουμε! Ο μπαμπάς σου; εγχειρηστηκε ήδη;

Ευχαριστώ πολύ καλή μου chitaneta , προς το παρόν ήρεμη είμαι, θετική χμμμμ…..δεν θα το έλεγα . Ο μπαμπάς την Τετάρτη, 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

4 minutes ago, Villi said:

Ευχαριστώ πολύ καλή μου chitaneta , προς το παρόν ήρεμη είμαι, θετική χμμμμ…..δεν θα το έλεγα . Ο μπαμπάς την Τετάρτη, 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με τον μπαμπά την Τετάρτη. Ως τοτε έχεις και λιγες μερες να κάτσεις αραχτη που ειναι και οι πιο κρισιμες μέρες και μετά πρισεχτηκα θα μπορείς να πηγαίνεις να τον βλεπεις και να είσαι διπλα του... 

Το καταλαβαινω να ειναι δύσκολο η θετική σκέψη...μετά απο τις σφαλιάρες είναι λιγο δύσκολο. Αλλά όσο μπορείς κι οτι μπορείς! 

Φιλιά και καλή ξεκούραση!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Μπραβο Βιλλακι! Κλωσσαμε τωρα! Και την Κυριακη θς δεις μια χοριακη ΝΑ!!!! Που θα πας για χοριακη;

Στο γεννεσις θα πάω Βιβη μου, σε δυο ωριτσες το πολύ βγάζουν αποτέλεσμα. 
Εσύ πως περνάς; Βγήκες καμία βόλτα ή κατευθείαν για τη χοριακή ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

Στο γεννεσις θα πάω Βιβη μου, σε δυο ωριτσες το πολύ βγάζουν αποτέλεσμα. 
Εσύ πως περνάς; Βγήκες καμία βόλτα ή κατευθείαν για τη χοριακή ;;

Βιλακι μου πως είσαι; Μη διαβάζω για πεσμένη διάθεση ναι; Θετική σκέψη και οοομμμμ. Κανε και ένα τσιγαρακι θα δεις θα νιώσεις άλλος άνθρωπος. Τσιγαρακι όμως όχι ολόκληρο το πακέτο.

 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

  Κορίτσια, καλή δύναμη! Μια ερώτηση: η χαμηλή αμη ή η υψηλή fsh σας οδήγησε στη δωρεά; Για οικονομικούς λόγους (διαβάζω μεγάλαα ποσά) δεν θα την επιλέγαμε ως λύση, αλλά αναρωτιέμαι με τόσο χάλια τιμές σε αμη (0,6) και fsh (12,7) μήπως δεν πρέπει καν να σκέφτομαι άλλη προσπάθεια (η 7η θα είναι...) με δικά μου ωάρια. 

Καλή επιτυχία σε όλες!! Και Χρόνια πολλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Visit a vis είπε:

  Κορίτσια, καλή δύναμη! Μια ερώτηση: η χαμηλή αμη ή η υψηλή fsh σας οδήγησε στη δωρεά; Για οικονομικούς λόγους (διαβάζω μεγάλαα ποσά) δεν θα την επιλέγαμε ως λύση, αλλά αναρωτιέμαι με τόσο χάλια τιμές σε αμη (0,6) και fsh (12,7) μήπως δεν πρέπει καν να σκέφτομαι άλλη προσπάθεια (η 7η θα είναι...) με δικά μου ωάρια. 

Καλή επιτυχία σε όλες!! Και Χρόνια πολλά.

Συμμαθήτριά!!! Πόσο χαίρομαι που διαβάζω ποστ σου!! Ελπίζω να είσαι καλά. εμένα με οδήγησε ο συνδυασμός και των 2. Αμή έχω 2, fsh έχω 14+ . Όταν ρώτησα για δωρεά ο γιατρός ήθελε να προσπαθήσω 2 3 μήνες με δικά μου ωάρια μήπως πετύχουμε ένα καλό. Αλλά ξέρουμε δυστυχώς ότι στην ηλικία μας είναι ψύλλος στα άχυρα. 3 χρονια ελεύθερων επαφών το καλό ωάριο δεν το βρήκα πάντως!! Θέλει σκέψη, συζήτηση με τον γιατρό σου και οικονομικό προγραμματισμό. Εγώ δεν ηθελα να προσπαθήσω με δικά μου, γιατί μετά δεν θα είχα τα χρήματα να προχωρησω με δωρεά Αλλά να σου πω και κάτι; Δεν είναι και σίγουρη η επιτυχία με την δωρεά. Απλά.εχουμε καλύτερης ποιότητας έμβρυα. Αν ωστόσο έχετε και καλό σπέρμα θα έχετε και πολλές βλαστοκυστες 

Με αγάπη λοιπόν θα σου πρότεινα να το έχεις σαν ενδεχόμενο στο πίσω μέρος του μυαλού σου. Θα αγχωθεις μόνο από την ετ και μετά και όχι αν έχεις καλά έμβρυα και πόσα και και και. Αν ο γιατρός σου ασχολείται και με  την δωρεά ίσως σου κάνει και κάποια διευκόλυνση. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

  Κορίτσια, καλή δύναμη! Μια ερώτηση: η χαμηλή αμη ή η υψηλή fsh σας οδήγησε στη δωρεά; Για οικονομικούς λόγους (διαβάζω μεγάλαα ποσά) δεν θα την επιλέγαμε ως λύση, αλλά αναρωτιέμαι με τόσο χάλια τιμές σε αμη (0,6) και fsh (12,7) μήπως δεν πρέπει καν να σκέφτομαι άλλη προσπάθεια (η 7η θα είναι...) με δικά μου ωάρια. 

Καλή επιτυχία σε όλες!! Και Χρόνια πολλά.

Εμένα με οδήγησε η χαμηλή ΑΜΗ για την ηλικία μου (σκέψου ότι τη μέτρησα στα 34 και ήταν 1!!!) και κυρίως με οδήγησε στο ότι κουράστηκα από το να παίρνω ορμόνες και να μη βγάζω ή όσα βγάζω να είναι τα περισσότερα "τζουφια"... Καλά όταν ξεκίνησα δε κ φυσικούς.... εκεί αποτελειωθηκα! Κι επειδή ειλικρινά δεν είχα ούτε έχω τον παραμικρό ενδοιασμό σε σχέση με το dna, ήταν πολύ εύκολη απόφαση. Εγώ το ήθελα κ πολύ νωρίτερα, οι γιατροί δεν με άφηναν λόγω ηλικίας... Οτι να ναι.. τέλος πάντων... Δεν έχει σχέση η ηλικία, καθώς μια νεότερη μπορεί να μην έχει καλά ωάρια κ μια μεγαλύτερη να έχει μια χαρά! Θα μου πεις κ τώρα τι κατάλαβες; Έκανες δωρεά κ δεν πέτυχες. Ε, θα σου πω δίκιο έχεις αλλά με τα δικά μου έτρωγα διπλή απογοήτευση. Και στην ωοληψια και στην εμβρυομεταφορά! Χαχαχαχ Αστειεύομαι, τι να κάνω! Τέλος πάντων, όπως είπε κ η @Chrussa1982 δεν είναι σίγουρη η επιτυχία, αλλά είναι σίγουρα πιθανότερη. Εσύ έχεις κάνει έξι εμβρυομεταφορες; Και δεν είχες θετική χοριακη; Με διεγέρσεις πας ή με φυσικούς;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

  Κορίτσια, καλή δύναμη! Μια ερώτηση: η χαμηλή αμη ή η υψηλή fsh σας οδήγησε στη δωρεά; Για οικονομικούς λόγους (διαβάζω μεγάλαα ποσά) δεν θα την επιλέγαμε ως λύση, αλλά αναρωτιέμαι με τόσο χάλια τιμές σε αμη (0,6) και fsh (12,7) μήπως δεν πρέπει καν να σκέφτομαι άλλη προσπάθεια (η 7η θα είναι...) με δικά μου ωάρια. 

Καλή επιτυχία σε όλες!! Και Χρόνια πολλά.

Μηπως τελικα δε λενε τιποτα οι τιμες ; Και το λεω διοτι εγω με fsh 17,5 k αμη 0,3 (φυσιολογικα προσπαθουσα 4 χρονια) με φυσικους μαζεψα κ 1 τροποποιημενο και τα καταφερα αλλα με σπερμα καλο κ καθαρη μητρα .ειναι κ θεμα τυχης κ συγκυριών;Ποιος ξερει;;βλαστοκυστες κανετε;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Την Δευτέρα εχω Βιβη μου τον υπερηχο πάλι. Την ιδια μέρα με την χοριακη σου! Με το καλό σου εύχομαι!

 

Λυπάμαι πολύ...μου σφιχτηκε η καρδιά οταν το διάβασα...

Εύχομαι την επομενη φορα να πανε ολα καλά! Κι αν οφειλεται καπου ολο αυτό (εκτος απο την κακια την τυχη) να βρειτε την αιτία για να μην ξανασυμβει.

Μια αγκαλιά απο εμενα

Να πάνε όλα καλά Βιλακι! Παει κι αυτο εγινε επιτέλους! Τώρα ξεκούραση, κι οσο μπορεις πιο θετικη και ήρεμη. Στις 15 θα μάθουμε! Ο μπαμπάς σου; εγχειρηστηκε ήδη;

Μάλλον είναι νωρίς για μας για να το νιώσουμε!

Την Δευτέρα έχω υπέρηχο, αντε να το δω να ηρεμήσω πάλι...

Α τι ωραια! Μαζι! Θυμησε μου ξερουμε αν ειναι αγορι ή κοριτσι;

7 ώρες πρίν, Villi είπε:

Ευχαριστώ πολύ καλή μου chitaneta , προς το παρόν ήρεμη είμαι, θετική χμμμμ…..δεν θα το έλεγα . Ο μπαμπάς την Τετάρτη, 

Ολα να πανε καλα και με τον μπαμπα να μπορεσεις να χαλαρωσεις στ αληθεια ρυχομαι κοριτσακι μου. ♥️♥️♥️

 

7 ώρες πρίν, Villi είπε:

Στο γεννεσις θα πάω Βιβη μου, σε δυο ωριτσες το πολύ βγάζουν αποτέλεσμα. 
Εσύ πως περνάς; Βγήκες καμία βόλτα ή κατευθείαν για τη χοριακή ;;

Κι εγω εκει για θα παω για τον ιδιο λογο. Ναι βγηκα σημερα μια βολτα σε ενα παρκο κοντα στο σπιτι. Κακως δεν πηγα και νωριτερα! 

 

4 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

  Κορίτσια, καλή δύναμη! Μια ερώτηση: η χαμηλή αμη ή η υψηλή fsh σας οδήγησε στη δωρεά; Για οικονομικούς λόγους (διαβάζω μεγάλαα ποσά) δεν θα την επιλέγαμε ως λύση, αλλά αναρωτιέμαι με τόσο χάλια τιμές σε αμη (0,6) και fsh (12,7) μήπως δεν πρέπει καν να σκέφτομαι άλλη προσπάθεια (η 7η θα είναι...) με δικά μου ωάρια. 

Καλή επιτυχία σε όλες!! Και Χρόνια πολλά.

Η ΑΜΗ και η FSH ειναι ενδειξεις της ποιοτητας και της ποσοτητας ωαριων αλλα δε σημαινει οτι αν ειναι χαμηλες δεν μπορεις να βγαλεις δικα σου. Μιλησε με το γιατρο σου και ρωτα τον αν εχεις πιθανοτητες να τα καταφερεις με δικα σου. Εγω προσωπικα εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια την οποια καταλαβα λογω της ελλειψης περιοδου για μεγαλο διαστημα και λογω της χαμηλης ΑΜΗ. 

Καλη επιτυχια σε οποιο δρομο και να παρεις :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Κυριακη να εχουμε! Βιλυ καλο κλωσσημα και να ειναι η επιτυχημενη σου προσπαθεια σου ευχομαι! Βιβη καλα αποτελεσματα με μια τεραστια χοριακη αυριο!

Χρονια πολλα στις μανουλες ολου του κοσμου! Σ αυτες που φροντιζουν και μεγαλωνουν με αγαπη τα παιδια τους. Σ εκεινες που αγκαλιαζουν τα παιδια της καρδιάς τους. Σ αυτες που σε λιγους μηνες θα εχουν στην αγκαλια τους το μωρο τους , αλλα και σ εκεινες που αγωνιζονται χρονια για να γινουν μανουλες με καθε κοστος, πονο και με πολλη υπομονη κ επιμονη. Τέλος σ αυτες που ο Θεος τις αξιωσε μετα απο πολυ κοπο να παρουν στην αγκαλια τους τα μωρα τους, με δικο τους ή με ξενο γενετικο υλικο.

Η αγαπημενη ιστορια της κορης μου, ειναι που της λεω οτι την ειχα στην κοιλιτσα κ ηταν ενα τοσοδουλι μωρακι. Που να μαθει και το υπολοιπο στορυ, πολυ πιο πριν...

15 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Άπλετη μπεμπεδοσκονη σας στέλνω!!

Και τις πιο ειλικρινείς μου ευχές!!

Στα κορίτσια που πήραν αρνητικά νέα,  να μην το βάζουν κάτω, να έχουν πίστη στο όνειρο!!..

στα κορίτσια που είναι σε αναμονή χοριακης,  να έχουν εμπιστοσυνη στο σώμα και στα εμβρυακια τους!!

Και στα κορίτσια που περιμένουν το θαυματάκι τους,  κορίτσια enjoy, και καλό κουράγιο.... χαχαχα:grin:

Κοριτσι καλο υπολοιπο κυησης ! Κοντευεις! Πως εισαι? Τα μωρακια τι φυλο ειναι?

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Όλα είναι θέμα πιθανοτήτων τελικά. Σίγουρα με ωάρια 20άρας υπάρχουν περισσότερες. 
 

Σωστά, γλιτώνεις έναν κοπιαστικό δρόμο. Έχω αλλάξει γιατρό και μαζεύω τις εξετάσεις που μας ζήτησε. Δεν είμαι 100% σίγουρη ακόμη για την επόμενη. Ας δει όσα είναι να δει. Ας μας πει όσα είναι να μας πει και βλέπουμε. Στα 40 σχεδόν δεν έχω πολλά περιθώρια να περιμένω, σύμφωνα με τον προηγούμενο γιατρό μου, αλλά ψυχολογικά και οικονομικά τον χρειαζόμαστε τον χρόνο. Χρόνο δικό μας χωρίς χάπια, ενέσεις, ραντεβού κλπ (μην τα αναφέρω όλα τα ξέρετε καλά). 

Βλαστοκύστη μία επιδιώξαμε να γίνει, το τελευταίο έμβρυο που είχαμε στην κατάψυξη. Δεν ξέρω γενικά τι γίνεται. Έμεινα 2 φορές με ωάρια 4 ημερών φρέσκα. Μια παλλίνδρομη (το έμβρυο είχε θέμα) και μία βιοχημική. Οι υπόλοιπες απλώς μηδέν. 
 

Ευχαριστώ πολύ!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 3:06 ΜΜ, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για τα μνμ αγαπης κ  συμπαραστασης...γραφω εδω οτι με ρωτησατε για να μην απαντω ξεχωριστα...

Εχθες ειχα υπερηχο 9η εβδομαδα ακριβως.κ διαπιστωσαμε οτι δεν χτυπουσε η καρδουλα..κ ειχε μεινει σε αναπτυξη στην 8η! 7η εβδομαδα ειχα κανει υπερηχο κ ολα ηταν εξαιρετικα...αυριο παω για αποξυση κ φυσικα καρυοτυπο εμβρυου..επειδη ειναι 2η φορα που το παθαινω ειχα παει κ σε αιματολογο..στην Σα...Ζωη...οσοι γνωριζουν απο θεσ/κη.τα περιεργα της θρομβοφιλιας που εγω ειχα διαπιστωσει στις απαντησεις ,δεν σημαιναν ττπ για την αιματολογο...δεν οφειλονται σε αποβολες μ ειχε πει..κ ηταν φυσιολογικα...τωρα αναλογως κ παλι τον καρυοτυπο θα πραξω και αναλογα...δεν ξερω ομως τι αλλο θα πρέπει να κανω...

 

Λυπαμαι πολυ βρε κοριτσι! Πωπω ξανα τα ιδια! Ο ντοκ τι λεει? Εχεις θρομβοφιλια τελικα? Πιθανον βεβαια να ειναι το εμβρυο. Υστερο ειχατε κανει? Σαλπιγγες ελεγξατε? 

Μια μεγαλη αγκαλια απο ολες μας. Θα βρειτε την αιτια κ συντομα θα γινεις μανουλα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Μηπως τελικα δε λενε τιποτα οι τιμες ; Και το λεω διοτι εγω με fsh 17,5 k αμη 0,3 (φυσιολογικα προσπαθουσα 4 χρονια) με φυσικους μαζεψα κ 1 τροποποιημενο και τα καταφερα αλλα με σπερμα καλο κ καθαρη μητρα .ειναι κ θεμα τυχης κ συγκυριών;Ποιος ξερει;;βλαστοκυστες κανετε;

Για πόσο καιρό μάζευες και πόσα; Βάλατε δύο και τσουπ; 
 

Ουδείς ξέρει…το μόνο σίγουρο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Όλα είναι θέμα πιθανοτήτων τελικά. Σίγουρα με ωάρια 20άρας υπάρχουν περισσότερες. 
 

Σωστά, γλιτώνεις έναν κοπιαστικό δρόμο. Έχω αλλάξει γιατρό και μαζεύω τις εξετάσεις που μας ζήτησε. Δεν είμαι 100% σίγουρη ακόμη για την επόμενη. Ας δει όσα είναι να δει. Ας μας πει όσα είναι να μας πει και βλέπουμε. Στα 40 σχεδόν δεν έχω πολλά περιθώρια να περιμένω, σύμφωνα με τον προηγούμενο γιατρό μου, αλλά ψυχολογικά και οικονομικά τον χρειαζόμαστε τον χρόνο. Χρόνο δικό μας χωρίς χάπια, ενέσεις, ραντεβού κλπ (μην τα αναφέρω όλα τα ξέρετε καλά). 

Βλαστοκύστη μία επιδιώξαμε να γίνει, το τελευταίο έμβρυο που είχαμε στην κατάψυξη. Δεν ξέρω γενικά τι γίνεται. Έμεινα 2 φορές με ωάρια 4 ημερών φρέσκα. Μια παλλίνδρομη (το έμβρυο είχε θέμα) και μία βιοχημική. Οι υπόλοιπες απλώς μηδέν. 
 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Κοριτσι θα σου πω κατι. Ειναι θεμα τυχης κ οχι παντα εργαστηριακων δεικτων. Ομως οπως κ να το κανουμε με νεα πιο υγιη ωαρια ανεβαζεις κατα πολυ τα ποσοστα επιτυχιας. Και στο λεω εγω που πετυχα με την τριτη φορα. Ειχα αμη 0,70 αλλα δεν ειχα το κουραγιο ουτε τα χρηματα να δοκιμασω καν με τα δικα μου. Ηταν επιλογη μου βεβαια. Κανε μια ειλικρινη συζητηση μ εναν καο γιατρο της εμπιστοσυνης σου. Εισαι νεα ακομη κ εχεις χρονο μπροστα σου να μαζεψεις το κουραγιο κ τα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Visit a vis είπε:

Για πόσο καιρό μάζευες και πόσα; Βάλατε δύο και τσουπ; 
 

Ουδείς ξέρει…το μόνο σίγουρο! 

Ξεκίνησα φεβρουαριο με διέγερση κατεβασα 3  ωαρια κ ακαταλληλα.μου λεει παμε με φυσικους κατευθειαν.Μάρτη,απριλη,μαιο με φυσικους και ιουνιο τροπ.φυσικο(150 μόναδες για 6 μερες) κατεβασα 2 ωαρια & βγαλαμε και 1 απο τη καταψυξη κ μεταφεραμε μαζι 3.Τα πάγωνε ως 3ης παντα γιατι ελεγε ειναι πιο δυνατα ετσι και μετα ρισκαραμε για βλαστοκυστες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...