Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , MelissaRobert είπε:

Λες δηλαδή και η κόρη της Ελένης να είναι από δότρια. Με έκανες να γελάσω, δεν το είχα σκεφτεί ποτε

Λυπάμαι τόσο πολύ για την ταλαιπωρία! Έχεις περάσει πολλά και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Όταν λες Ψ εννοείς Ψαθας;   Πρέπει να πηγαίνουμε στον ίδιο τότε. Παρακολουθούσα τις κινήσεις του καθώς τον περίμενα την Δευτέρα. Πήγαινε από δωμάτιο σε δωμάτιο - 5 λεπτά με το ζόρι στην κάθε πελάτισσα. Είναι όλοι σας οι γιατροί έτσι κορίτσια; Εργοστάσιο μωρών θα το έλεγα το Ιασώ!

Όλοι οι γιατροί δεν είναι έτσι γιατί δεν έχουν τόση δουλειά!! Ο συγκεκριμένος απορώ που μας δεχεται! Με τοση δουλειά άνετα θα μπορούσε να πει δεν σας αναλαμβάνω! Το 5 λεπτό είναι αρκετό για την εμπειρία του απλα ψυχολογικά δεν μας βοηθάει. Ίσως αν δοκίμαζες στο ιατρείο του να είναι πιο ανθρώπινα τα πράγματα! Και βέβαια ανάλογα και τη μέρα! Ότι θέλεις εδώ είμαι! Εύχομαι τα καλύτερα από τον καλύτερο ;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κοριτσια μου γεια σας,λειπω λιγο  καιρο απο το φόρουμ,γιατι δεν ειχα κατι να γραψω...τωρα μαζεψα τις εξετασεις μου και σας τις καταθετω να κανουμε κουβεντα...θυμαστε 2 παλιδρομες...λοιπον εκανα ραντεβου με την λευκου την αιματολογο μου γραψε πολλες... σήμερα πηγα απο εκει,ολες καλα! Το μονο μ ειπε λιγο ανεβασμενο το αντιπηκτικο λυκου(μεσα στα ορια) που μπορει να σημαινει οτι στην κυηση θελει παρακολουθηση μηπως ανεβαινει....πηγα κ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης...εχω μικρη ινσουλινοαντισταση .με ξεκινησε γλουκοφατζ...κ εχω εναν οζο που λειτουργει αυτονομα κ μπορει να ρπηρεαζει ορμονες κ υιμες στη κύηση..γιαυτο κ ενα μηνα προ εμβρυομεταφορας θα ξεκινησω χαπι...αυτα εν ολιγοις..η γιατρος μου απο το κεντρο λεει να κανω κ ιντραλιπις..καπως ετσι λεγεται..ενας ορος που καταλαγιαζει τα εμβρυοκτονα κυταρα της μητρας...ευχομαι να φταιει κατι απο ολα αυτα για νατο αντιμετωπισουμε κ να μην ειναι κατι αλλο που δεν εχει ανιχνευτει ακομα....

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,λειπω λιγο  καιρο απο το φόρουμ,γιατι δεν ειχα κατι να γραψω...τωρα μαζεψα τις εξετασεις μου και σας τις καταθετω να κανουμε κουβεντα...θυμαστε 2 παλιδρομες...λοιπον εκανα ραντεβου με την λευκου την αιματολογο μου γραψε πολλες... σήμερα πηγα απο εκει,ολες καλα! Το μονο μ ειπε λιγο ανεβασμενο το αντιπηκτικο λυκου(μεσα στα ορια) που μπορει να σημαινει οτι στην κυηση θελει παρακολουθηση μηπως ανεβαινει....πηγα κ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης...εχω μικρη ινσουλινοαντισταση .με ξεκινησε γλουκοφατζ...κ εχω εναν οζο που λειτουργει αυτονομα κ μπορει να ρπηρεαζει ορμονες κ υιμες στη κύηση..γιαυτο κ ενα μηνα προ εμβρυομεταφορας θα ξεκινησω χαπι...αυτα εν ολιγοις..η γιατρος μου απο το κεντρο λεει να κανω κ ιντραλιπις..καπως ετσι λεγεται..ενας ορος που καταλαγιαζει τα εμβρυοκτονα κυταρα της μητρας...ευχομαι να φταιει κατι απο ολα αυτα για νατο αντιμετωπισουμε κ να μην ειναι κατι αλλο που δεν εχει ανιχνευτει ακομα....

Αγαπημένη μου πολύ καλά τα νέα σου μπράβο!!!! Αυτή η φορά θα είναι η δική σου!!!!! Στην προηγούμενη ετ δεν έπαιρνες χάπι για τον θυροηδη; με το γκλουκοφαζ πως πας;; έχεις τις γνωστές παρενέργειες η ζαμαν φου;;; σαγαπω και σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά από μένα και το γκομενακι!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Smaro79 said:

Καλησπέρα κορίτσια μετά από πολύ καιρό,  σας διαβάζω ανελλιπώς κ εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Καλή επιτυχία σε όσες είναι εν αναμονή χοριακης η ετ κ φυσικά συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια είναι εγκυουλες!!

Τελικά εγώ συνέχισα με κουρτη, κ προχωράμε με δωρεα αν κ ήθελε να κάνουμε μια προσπάθεια τελευταία με δικά μου κάνοντας 3 ωοληψιες κ ότι προκύψει. Αρνήθηκα γιατί ήθελα να προχωρήσω με λιγότερο άγχος. Κάναμε 2 δοκιμαστικους κύκλους Μάιο κ Ιούνιο,  με ενδομητριο καλό. Δοτρια έχει βρεθεί αν κ ο ντοκ δεν μου έχει πει πολλά. Από μέρα σε μέρα περιμένω να μάθω τι έγινε με την ωοληψια, το σπέρμα δότη έχει σταλεί στο ιασω κ απλά ελπίζω για το καλύτερο.  Θα μπορούσα να κάνω ετ τέλος Ιουλίου αλλά έπρεπε να φύγω εκτός Αθηνών λόγω πολλών προβλημάτων υγείας του πατέρα μου, καρδιακή κ πνευμονική ανεπάρκεια,  κ η Αθήνα με τόσο υψηλές θερμοκρασίες δεν θα του έκανε καλό. Άλλωστε αν έκανα ετ δεν θα ήταν εφικτό να πηγαινοερχομαι σπίτι του να τον φροντίζω διότι ο άνθρωπος είναι μόνιμα με οξυγόνο κ δεν αυτοεξυπηρετειται. Θα ήταν καλή ευκαιρία να προχωρήσω σε ετ γιατί καλοκαίρι δεν δουλεύω αλλά ελπίζω για το καλύτερο το Σεπτέμβριο.  

Θέλω να ρωτήσω όσα κορίτσια είναι με κουρτη, σας ενημέρωσε ο ίδιος για τα ωαρια ή από το ιασω? Μίλησα με Στεφανια κ μου είπε ότι θα με πάρει ο γιατρός αλλά ακόμα τίποτα κ αγχώνομαι...

Καλό καλοκαίρι σε όλες σας! Θα χαρώ να μάθω κι άλλα ευχαριστα νέα.

Κι εμένα  όπως τα περιέγραψε η Βιλλη. Ουτε τη μέρα  ωοληψιας ηξερα ακριβως ουτε τίποτα. Ήξερα βέβαια πως πλησίαζε η μέρα... Και μια μερα που πηγα για υπερηχο μας ξεφουρνισε οτι εχουμε 5 βλαστοκυστες, 3 εξαιρετικές, 2 καλές.

Δεν ρωτησαμε τιποτα άλλο, μας αρκουσε αυτό.

Γενικά δεν λέει πολλά ο κουρ αλλά αν ανυπομονεις να τον ρωτας οτι θέλεις. Σου εύχομαι συντομα να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MelissaRobert είπε:

Λες δηλαδή και η κόρη της Ελένης να είναι από δότρια. Με έκανες να γελάσω, δεν το είχα σκεφτεί ποτε

Λυπάμαι τόσο πολύ για την ταλαιπωρία! Έχεις περάσει πολλά και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Όταν λες Ψ εννοείς Ψαθας;   Πρέπει να πηγαίνουμε στον ίδιο τότε. Παρακολουθούσα τις κινήσεις του καθώς τον περίμενα την Δευτέρα. Πήγαινε από δωμάτιο σε δωμάτιο - 5 λεπτά με το ζόρι στην κάθε πελάτισσα. Είναι όλοι σας οι γιατροί έτσι κορίτσια; Εργοστάσιο μωρών θα το έλεγα το Ιασώ!

Εμ, στα 46 εγκυος με δικα της ωαρια μετα απο χρονια προσπαθιων , λιγακι δυσκολο. Το ιδιο και για την Τζενη κ πολλες αλλες. Ολες στο ιδιο κλαμπ ειμαστε

3 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,λειπω λιγο  καιρο απο το φόρουμ,γιατι δεν ειχα κατι να γραψω...τωρα μαζεψα τις εξετασεις μου και σας τις καταθετω να κανουμε κουβεντα...θυμαστε 2 παλιδρομες...λοιπον εκανα ραντεβου με την λευκου την αιματολογο μου γραψε πολλες... σήμερα πηγα απο εκει,ολες καλα! Το μονο μ ειπε λιγο ανεβασμενο το αντιπηκτικο λυκου(μεσα στα ορια) που μπορει να σημαινει οτι στην κυηση θελει παρακολουθηση μηπως ανεβαινει....πηγα κ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης...εχω μικρη ινσουλινοαντισταση .με ξεκινησε γλουκοφατζ...κ εχω εναν οζο που λειτουργει αυτονομα κ μπορει να ρπηρεαζει ορμονες κ υιμες στη κύηση..γιαυτο κ ενα μηνα προ εμβρυομεταφορας θα ξεκινησω χαπι...αυτα εν ολιγοις..η γιατρος μου απο το κεντρο λεει να κανω κ ιντραλιπις..καπως ετσι λεγεται..ενας ορος που καταλαγιαζει τα εμβρυοκτονα κυταρα της μητρας...ευχομαι να φταιει κατι απο ολα αυτα για νατο αντιμετωπισουμε κ να μην ειναι κατι αλλο που δεν εχει ανιχνευτει ακομα....

Γεια σου κοπελα μου. Καλη επιτυχια να εχετε απο δω κ μπρος. Υστεροσκοπηση κ σαλπιγγες ειχατε δει? Το σπερμα ηταν οκ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Εμ, στα 46 εγκυος με δικα της ωαρια μετα απο χρονια προσπαθιων , λιγακι δυσκολο. Το ιδιο και για την Τζενη κ πολλες αλλες. Ολες στο ιδιο κλαμπ ειμαστε

Γεια σου κοπελα μου. Καλη επιτυχια να εχετε απο δω κ μπρος. Υστεροσκοπηση κ σαλπιγγες ειχατε δει? Το σπερμα ηταν οκ?

Ολα τα εχω κανει...βεβαια στη υστεροσκοπηση γραφει οτι υπαρχει ενα ελλειμα....ισως απο χειρουργεια ινομυωματων που εχω κανει...κ η αιματολογος κ ο ενδικρινολογος με ρωτησαν αν εκανα επεμβαση για να το φτιαξω..τους ειπα πως οχι...μ κανει περιεργο που γυναικολογοι ομως δεν μου εχουν πει κατι...

4 ώρες πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Αγαπημένη μου πολύ καλά τα νέα σου μπράβο!!!! Αυτή η φορά θα είναι η δική σου!!!!! Στην προηγούμενη ετ δεν έπαιρνες χάπι για τον θυροηδη; με το γκλουκοφαζ πως πας;; έχεις τις γνωστές παρενέργειες η ζαμαν φου;;; σαγαπω και σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά από μένα και το γκομενακι!!!!!! 

Οχι αγαπη μου.δεν επαιρνα χαπι...ειχα αλλον ενδοκρινολογο..τωρα πηγα σε πολυ καλο! Οσο ηια τις παρενεργειες κυριολεκτικα ζαμαν φου! Ηλπιζα μπας κ αδειασω κ χασω κανα κιλο...αλλα μπααααα!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,λειπω λιγο  καιρο απο το φόρουμ,γιατι δεν ειχα κατι να γραψω...τωρα μαζεψα τις εξετασεις μου και σας τις καταθετω να κανουμε κουβεντα...θυμαστε 2 παλιδρομες...λοιπον εκανα ραντεβου με την λευκου την αιματολογο μου γραψε πολλες... σήμερα πηγα απο εκει,ολες καλα! Το μονο μ ειπε λιγο ανεβασμενο το αντιπηκτικο λυκου(μεσα στα ορια) που μπορει να σημαινει οτι στην κυηση θελει παρακολουθηση μηπως ανεβαινει....πηγα κ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης...εχω μικρη ινσουλινοαντισταση .με ξεκινησε γλουκοφατζ...κ εχω εναν οζο που λειτουργει αυτονομα κ μπορει να ρπηρεαζει ορμονες κ υιμες στη κύηση..γιαυτο κ ενα μηνα προ εμβρυομεταφορας θα ξεκινησω χαπι...αυτα εν ολιγοις..η γιατρος μου απο το κεντρο λεει να κανω κ ιντραλιπις..καπως ετσι λεγεται..ενας ορος που καταλαγιαζει τα εμβρυοκτονα κυταρα της μητρας...ευχομαι να φταιει κατι απο ολα αυτα για νατο αντιμετωπισουμε κ να μην ειναι κατι αλλο που δεν εχει ανιχνευτει ακομα....

Γεια σου αγαπημένη! Εγώ στην τελευταία εμβρυομεταφορά είχα κάνει ιντραλιπιντς. Βέβαια, δεν ξέρω αν μου το έκαναν σωστά γιατί μου το έδωσαν μια φορά, τη μέρα της ετ. Το λέω αυτό γιατί έχω διαβάσει ότι επαναλαμβάνονται κάποιες δόσεις. Πχ κάποιες μέρες πριν την ετ, την ημέρα της ετ και κάποιες μέρες μετά. Τέλος πάντων, εγώ δεν είχα αποτέλεσμα. Και με όποιον γιατρό το συζήτησα μετά, δεν πέταξε κ τη σκούφια του... Όχι ότι θα κάνει κάτι κακό, εκτός αν έχεις αλλεργία σε κάποιο συστατικό του. Το να πάρεις πάντως μια φορά, κακό δε νομίζω να κάνει. Είναι πρωτεϊνες και κάποιες βιταμίνες αν θυμάμαι καλά. 

3 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Ολα τα εχω κανει...βεβαια στη υστεροσκοπηση γραφει οτι υπαρχει ενα ελλειμα....ισως απο χειρουργεια ινομυωματων που εχω κανει...κ η αιματολογος κ ο ενδικρινολογος με ρωτησαν αν εκανα επεμβαση για να το φτιαξω..τους ειπα πως οχι...μ κανει περιεργο που γυναικολογοι ομως δεν μου εχουν πει κατι...

Οχι αγαπη μου.δεν επαιρνα χαπι...ειχα αλλον ενδοκρινολογο..τωρα πηγα σε πολυ καλο! Οσο ηια τις παρενεργειες κυριολεκτικα ζαμαν φου! Ηλπιζα μπας κ αδειασω κ χασω κανα κιλο...αλλα μπααααα!!!

Τι είναι αυτό το έλλειμμα; Δεν το σχολίασε ποτέ κανένας; Ούτε ο "ψείρας" μας; Εντύπωση μου κάνει... Να το ρωτήσεις αγαπημένη αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 7:21 ΜΜ, chitaneta είπε:

 @Viv37 είναι πολύ καλύτερα η μαμά μου. Τέλη αυγούστου όμως θα κάνει την πρώτη επαναληπτική μαγνητική μετά τις ακτινοθεραπειες και περιμενουμε με αγωνία... Ευχομαι να μην της εχει ξαναβγει κατι τόσο γρηγορα...

Κατα τ' άλλα συμφωνώ οτι για την εμφύτευση δεν εχει τόση σημασια η ψυχολογία μας...υπάρχουν τοσοι παράγοντες που το θέμα ειναι πιο περιπλοκο και μαγικο θα έλεγα.

Το σίγουρο είναι οτι δεν μας αξιζει να νιωθουμε και ενοχες απο πάνω, οταν η αισιοδοξια μας εχει εγκαταλειψει...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να πάνε όλα καλά και συντομα να φτασουν με μια κοιλαρα νααα!

Χαιρομαι που παει καλυτερα κοριτσακι μου!!!♥️♥️♥️

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 8:48 ΜΜ, aleka74 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός είναι Αθήνα κι εγώ σε νησί που έχει μόνο ένα ιατρικό κέντρο. Τον πήρα και μου ακούστηκε λίγο αγχωμενος. Μου είπε να πάω ή το Σάββατο ή τη Δευτέρα. Τώρα έχει ηρεμήσει λίγο. Πάλι σταγόνες 

Έχουμε ιατρικό κέντρο και ο υπέρηχος είναι φορητός και όχι ενδοκολπικος. Δεν ξέρω αν δείχνει κάτι έτσι 

Αφου σου ειπε να πας Σαββατο ή Δευτερα ετσι να κανεις κοριτσι μου. Ή τουλαχιστον να πας σε πιο μεγαλο νησι κοντα σου που εχει. Δες τα μποφορ να μην κουναει πολυ και πηγαινε! Ολα να πανε καλα ευχομαι! Ομμμμμμμμμ

 

On 27/7/2022 at 10:02 ΠΜ, Corkie είπε:

Καλησπερα και καλώς σας βρήκα! Είμαι 39 ήδη και για να μην σας κουράσω κι εγώ με μακρόσυρτα δακρυβρεχτα θα σας τα πω έν ολίγοις! Πριν 4 χρόνια διαγνώστηκα με ΠΩΑ φυσικά και εγώ! Έχω κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες με δικά μου και 3 αποτυχημένες με δανεικά! ( Η πρώτη από τις 3 δεν πετύχαμε καν γονιμοποίηση) .Οι Γιατροί και οι 2 γιατί έχω αλλάξει θεωρούνται από τους καλύτερους του ΙΑΣΩ και έρχομαι απλά να σας ρωτήσω το εξής. Τελευταία φορά από 8 ωράρια 19 Χρόνης δοτριας πήραμε μια βλαστοκυστη 5 ημερών 4ΑΑ η οποία είναι στην κατάψυξη και 2 έξι ημερών 4 ΑΒ και 4ΒC. Ο γιατρός μου θεώρησε να ξεκινήσουμε με τις δευτέρες και να αφήσουμε την πρώτη για επόμενη προσπάθεια. Στη διαδικασία λοιπόν της εμβρυομεταφορας που έκανα τον Ιούνιο δεν είδα ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και όταν ρώτησα γιατί 3 φορές η απάντηση από την ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ βοηθό του ήταν εγώ τα είδα. Προφανώς για να σας γράφω το αποτέλεσμα ήταν μηδενική χοριακη που για πρώτη φορά συνέβη αυτό σε εμένα καθως κάθε φορά είχα θετικές χοριακες απλά τη μια βιοχημική και την άλλη παλλινδρομη. Εγώ νομίζω ότι κάτι έχει πάει εντελώς λάθος στην τελευταία προσπάθεια η και εσάς κάτι σας βρωμάει? 

Καλως μας ηρθες κοριτσι μου! Καταρχην δεν εχω καταλαβει γιατι βαλατε τις βλαστοκυστες 6 ημερων πρωτα και αφησατε την καλη για το τελος! Πιο τελος; Στοχος ειναι η εγκυμοσυνη με την πρωτη! Ακομα και για τα στατιστικα του γιατρου!  Πρωτη φορα το ακουω αυτο! Για πιο λογο το εκανε σου εξηγησε; Απο την καλυτερη ξεκιναμε εκτος αν εχει καποιο λογο ο γιατρος και πιστευει οτι δε θα πετυχει! Δε σου τα εδειξε τη στιγμη που τα εβαζε; Φωτογραφια δε σου εδωσε; Επισης απο τη στιγνη που η δοτρια ηταν 19χρονη και υποθετω ελεγμενη ισως συμβαινει κατι με το σπερμα σας. Το εχετε ξεσκονισει; Τωρα διαβασα οτι το ελεγξατε εκτος απο κατακερματισμο. Δειτε το κ αυτο λοιπον. Οταν λες ειδατε τα παντα σε σχεση μεντο σπερμα τι εννοεις; Τι ακριβως ελεγξατε; Ειναι κριμα να υπαρχει καποιο προβλημα εκει και να μην το ξερετε. Τελος θα σου προτεινα να μιλησεις αναλυτικα με το γιατρο σου και να του πεις ολους τους προβληματισμους σου. Πρεπει να υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ σας. Αν δε σε καλυψουν οι απαντησεις να αλλαξεις γιατρο. Οι υποτιθεμενοι τοπ ειναι πλεον πολυ απροσωποι. 

Προγραμματιζεις κ αλλη ετ συντομα; 

On 27/7/2022 at 3:33 ΜΜ, Corkie είπε:

Και να σκεφτείς έχω γράψει τα μισά από όλα τα κουλά που μας έχουν συμβεί. Αυτός ο γιατρός είναι ο δεύτερος που άλλαξα μετά την απάτη με τα δανεικά της Ισπανίας και έχουμε κάνει μόνο μια προσπάθεια αυτή τωρα που συζητάμε. Είναι τοπ και σαν γιατρός και οι περισσότεροι λένε και σαν άνθρωπος.Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία γιατί έτσι κι αλλιώς το να αλλάζεις γιατρούς δεν ξέρω αν είναι καλό και ψυχολογικά και ιατρικά και κυρίως οικονομικά!!! Θα είμαστε σε επαφή να σας αφήνω άφωνες χαχαχαχα 

Καμία εξήγηση εκτός του ότι και τα τρία καλά ήταν οπότε ξεκινάμε και βλέπουμε! Εγώ να σου πω την αμαρτία μου επειδή είναι μεγαλογιατρος θεωρώ ούτε που ήξερε. Ότι βρήκε πιο εύκολο έβαλε!! Τώρα τι να πω ... Μήπως επειδή ήταν η πρώτη του εμφύτευση σε εμένα ήθελε να δει πως συμπεριφέρομαι με τα μέτρια για να μην χαραμιστει το καλό... Τι να πω. Πάντως λεφτά για την επόμενη εμβρυομεταφορα δεν θέλει ο άνθρωπος!! Τι να πω...

Θετικο το οτι δε θελει λεφτα για την επομενη ετ. Ισως καταλαβε οτι ργινρ βλακεια και λεει τωρα να το μαζεψει. Βαλε και την τελευταια σου βλαστοκυστουλα και αυτη τη φορα ζητα του απο πριν να δου τη δειξει τη στιγμη που θα τη βαζει στο ενδομητριο. Φαινεται σαν ασπρη λιγο φωσφοριζε γραμμουλα. Αν προσεχεια στην οθονη οταν θα βαλει το σωληνακι θα τη δεις. Ευχομαι αυτη να κρυβει το μωρακι σου και να μη χρειαστει κατι αλλο! Καλη επιτυχια!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Viv37 είπε:

Αφου σου ειπε να πας Σαββατο ή Δευτερα ετσι να κανεις κοριτσι μου. Ή τουλαχιστον να πας σε πιο μεγαλο νησι κοντα σου που εχει. Δες τα μποφορ να μην κουναει πολυ και πηγαινε! Ολα να πανε καλα ευχομαι! Ομμμμμμμμμ

 

Καλως μας ηρθες κοριτσι μου! Καταρχην δεν εχω καταλαβει γιατι βαλατε τις βλαστοκυστες 6 ημερων πρωτα και αφησατε την καλη για το τελος! Πιο τελος; Στοχος ειναι η εγκυμοσυνη με την πρωτη! Ακομα και για τα στατιστικα του γιατρου!  Πρωτη φορα το ακουω αυτο! Για πιο λογο το εκανε σου εξηγησε; Απο την καλυτερη ξεκιναμε εκτος αν εχει καποιο λογο ο γιατρος και πιστευει οτι δε θα πετυχει! Δε σου τα εδειξε τη στιγμη που τα εβαζε; Φωτογραφια δε σου εδωσε; Επισης απο τη στιγνη που η δοτρια ηταν 19χρονη και υποθετω ελεγμενη ισως συμβαινει κατι με το σπερμα σας. Το εχετε ξεσκονισει; Τωρα διαβασα οτι το ελεγξατε εκτος απο κατακερματισμο. Δειτε το κ αυτο λοιπον. Οταν λες ειδατε τα παντα σε σχεση μεντο σπερμα τι εννοεις; Τι ακριβως ελεγξατε; Ειναι κριμα να υπαρχει καποιο προβλημα εκει και να μην το ξερετε. Τελος θα σου προτεινα να μιλησεις αναλυτικα με το γιατρο σου και να του πεις ολους τους προβληματισμους σου. Πρεπει να υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ σας. Αν δε σε καλυψουν οι απαντησεις να αλλαξεις γιατρο. Οι υποτιθεμενοι τοπ ειναι πλεον πολυ απροσωποι. 

Προγραμματιζεις κ αλλη ετ συντομα; 

Θετικο το οτι δε θελει λεφτα για την επομενη ετ. Ισως καταλαβε οτι ργινρ βλακεια και λεει τωρα να το μαζεψει. Βαλε και την τελευταια σου βλαστοκυστουλα και αυτη τη φορα ζητα του απο πριν να δου τη δειξει τη στιγμη που θα τη βαζει στο ενδομητριο. Φαινεται σαν ασπρη λιγο φωσφοριζε γραμμουλα. Αν προσεχεια στην οθονη οταν θα βαλει το σωληνακι θα τη δεις. Ευχομαι αυτη να κρυβει το μωρακι σου και να μη χρειαστει κατι αλλο! Καλη επιτυχια!!! 

Καλημέρα!! Κι εγώ το εύχομαι γιατί τα κουράγια δεν εξαγοράζονται πλέον!! Ευχαιρστω πολύ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 hours ago, MelissaRobert said:

Eυχαριστω για την συμβουλη. Θα το προσεξω αλλα πιστευω πως μια φορα την εβδομαδα θα ειναι οκ. Κανω τα παντα πια κοριτσια για να προετοιμαστω:). Πηγα πηρα βαρακια χθες και στρωμα για να κανω γυμναστικη στο σπιτι. Σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση σας

Α καλά, εγώ νόμιζα είπες 1 φορά τη μέρα χαχααχα, καλά, μη με παρεξηγείτε, με το άγχος της ανμονής και τα 2 τσουβάλια προγεστερόνης που παίρνω κάθε μέρα, δεν επικοινωνώ και πολύ καλά. :mrgreen: :P Με γεια τα βαράκια και το στρώμα! 

15 hours ago, Smaro79 said:

Καλησπέρα κορίτσια μετά από πολύ καιρό,  σας διαβάζω ανελλιπώς κ εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Καλή επιτυχία σε όσες είναι εν αναμονή χοριακης η ετ κ φυσικά συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια είναι εγκυουλες!!

Τελικά εγώ συνέχισα με κουρτη, κ προχωράμε με δωρεα αν κ ήθελε να κάνουμε μια προσπάθεια τελευταία με δικά μου κάνοντας 3 ωοληψιες κ ότι προκύψει. Αρνήθηκα γιατί ήθελα να προχωρήσω με λιγότερο άγχος. Κάναμε 2 δοκιμαστικους κύκλους Μάιο κ Ιούνιο,  με ενδομητριο καλό. Δοτρια έχει βρεθεί αν κ ο ντοκ δεν μου έχει πει πολλά. Από μέρα σε μέρα περιμένω να μάθω τι έγινε με την ωοληψια, το σπέρμα δότη έχει σταλεί στο ιασω κ απλά ελπίζω για το καλύτερο.  Θα μπορούσα να κάνω ετ τέλος Ιουλίου αλλά έπρεπε να φύγω εκτός Αθηνών λόγω πολλών προβλημάτων υγείας του πατέρα μου, καρδιακή κ πνευμονική ανεπάρκεια,  κ η Αθήνα με τόσο υψηλές θερμοκρασίες δεν θα του έκανε καλό. Άλλωστε αν έκανα ετ δεν θα ήταν εφικτό να πηγαινοερχομαι σπίτι του να τον φροντίζω διότι ο άνθρωπος είναι μόνιμα με οξυγόνο κ δεν αυτοεξυπηρετειται. Θα ήταν καλή ευκαιρία να προχωρήσω σε ετ γιατί καλοκαίρι δεν δουλεύω αλλά ελπίζω για το καλύτερο το Σεπτέμβριο.  

Θέλω να ρωτήσω όσα κορίτσια είναι με κουρτη, σας ενημέρωσε ο ίδιος για τα ωαρια ή από το ιασω? Μίλησα με Στεφανια κ μου είπε ότι θα με πάρει ο γιατρός αλλά ακόμα τίποτα κ αγχώνομαι...

Καλό καλοκαίρι σε όλες σας! Θα χαρώ να μάθω κι άλλα ευχαριστα νέα.

 

14 hours ago, Hope19 said:

Κοριτσια μου γεια σας,λειπω λιγο  καιρο απο το φόρουμ,γιατι δεν ειχα κατι να γραψω...τωρα μαζεψα τις εξετασεις μου και σας τις καταθετω να κανουμε κουβεντα...θυμαστε 2 παλιδρομες...λοιπον εκανα ραντεβου με την λευκου την αιματολογο μου γραψε πολλες... σήμερα πηγα απο εκει,ολες καλα! Το μονο μ ειπε λιγο ανεβασμενο το αντιπηκτικο λυκου(μεσα στα ορια) που μπορει να σημαινει οτι στην κυηση θελει παρακολουθηση μηπως ανεβαινει....πηγα κ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης...εχω μικρη ινσουλινοαντισταση .με ξεκινησε γλουκοφατζ...κ εχω εναν οζο που λειτουργει αυτονομα κ μπορει να ρπηρεαζει ορμονες κ υιμες στη κύηση..γιαυτο κ ενα μηνα προ εμβρυομεταφορας θα ξεκινησω χαπι...αυτα εν ολιγοις..η γιατρος μου απο το κεντρο λεει να κανω κ ιντραλιπις..καπως ετσι λεγεται..ενας ορος που καταλαγιαζει τα εμβρυοκτονα κυταρα της μητρας...ευχομαι να φταιει κατι απο ολα αυτα για νατο αντιμετωπισουμε κ να μην ειναι κατι αλλο που δεν εχει ανιχνευτει ακομα....

@Smaro79 και @Hope19, καλή επιτυχία και από μένα!!! :)

10 hours ago, MaryH said:

Εμ, στα 46 εγκυος με δικα της ωαρια μετα απο χρονια προσπαθιων , λιγακι δυσκολο. Το ιδιο και για την Τζενη κ πολλες αλλες. Ολες στο ιδιο κλαμπ ειμαστε

Ό,τι ετοιμαζόμουν να το πω χαχαχα 

 

Μάθαμε μήπως τίποτα για την κοπέλα με την αιμορραγία, την @aleka74;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , griaKota είπε:

Α καλά, εγώ νόμιζα είπες 1 φορά τη μέρα χαχααχα, καλά, μη με παρεξηγείτε, με το άγχος της ανμονής και τα 2 τσουβάλια προγεστερόνης που παίρνω κάθε μέρα, δεν επικοινωνώ και πολύ καλά. :mrgreen: :P Με γεια τα βαράκια και το στρώμα! 

Καλή επιτυχία και από

@Smaro79 και @Hope19, καλή επιτυχία και από μένα!!! :)

Ό,τι ετοιμαζόμουν να το πω χαχαχα 

 

Μάθαμε μήπως τίποτα για την κοπέλα με την αιμορραγία, την @aleka74;

To κοριτσακι της κουκλακι ζωγραφιστο παντως! Εσυ τι κανεις? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2022 at 3:43 ΜΜ, dreamy είπε:

Εχω νεοτερα απο τον εμβρυολογο. Απο τα 12 τα εντεκα ηταν ωριμα. Γονιμοποιηθηκαν τα εννεα και σημερα ζουν τα 7 με τα 5 να εχουν τελεια εικονα, διαιρεσεις κτλ. Ας ελπισουμε να μεινουν εστω αυτα τα 5.Εχω μεγαλη αγωνια!!

Στο ευχομαι κοριτσακι μου!!! Μακαρι να παρεις 5 τελειες βλαστολυστες!!

 

On 27/7/2022 at 4:20 ΜΜ, griaKota είπε:

Εμένα τώρα επειδή ο γιατρός μου έκανε την εμβρυομεταφορά χωρίς υπέρηχο, δε μου δώσανε αυτή την εκτύπωση (λογικό), ωστόσο στην έκθεση που μας δώσανε, είχε μία φωτογραφία της βλαστοκύστης.

Και αυτό που λες για τις διάσημες πλούσιες φίρμες, πιστεύω ισχύει 100%.

Αυτο πως ακριβως γινεται; Χωρις υπερηχο εννοω. Πώς βλεπει ο γιατρος που το βαζει χωρίς υπερηχο; Μπερδευτηκα! Οπως και να χει εσυ τωρα τα παρεις μια σουπερ ντουπερ χοριακη και δε θα μας απασχολει αλλο το πως εγινε♥️

 

On 27/7/2022 at 4:23 ΜΜ, Corkie είπε:

Όχι ο πρώτος γιατρός που μαζί του δεν έχω τίποτα για όλα φταίει η συνεργάτης του που ασχολείται με τα δανεικά είναι ο κ Μαντουδης από το γέννημα Ο ίδιος σαν επαγγέλματιας είναι εκπληκτικός απλά έχει πάρα πολύ κακους συνεργάτες σε κομβικές θέσεις και ίσως δεν έχει καλή εμπειρία στα δανεικα! Να φανταστείτε η εν λόγω κυρία που ασχολείται με τα δανεικά δεν είναι ποτέ στο γραφείο όταν την έπαιρνα τηλέφωνο έβαζε τις φωνές και μάλιστα στον υπέρηχο που διαγνωσανε ότι ήταν άδειος σάκος την είχε φωνάξει ο γιατρός ανάθεμα κι αν ξέρω γιατί να είναι μέσα και το ζώον γελούσε και κρυφό μιλούσε με μια συνάδελφο χαχανιζοτνας. Τι να σας πρωτοπώ. Μακριά από την συγκεκριμένη .

Εμένα ούτε έκθεση μου δώσανε ούτε τίποτα! Έναν υπέρηχο στο μέγεθος του μεσαίου τους δαχτύλου και ούτε καλή επιτυχία ούτε τίποτα. Ούτε γεια! 

Αυτο που σε στελνουν απο συνεργατη σε συνεργατη με τρελαινει! Εσυ διαλεξες και πληρωνεις τον Μ...δη! Αν δεν ξερει αυτος απο ωαρια δοτριας (οχι δανεικα αγαπη. Ωαρια απο δοτρια. Δεν τα δανειζομαστε. Δε θα τα παρουν πισω. Δικα μας ειναι) τοτε να το πει απο την αρχη να πας αλλου! Την ετ ποιος την εκανε; Ο γιατρος ή η συνεγρατιδα; Αυτη ειναι εμβρυολογος; 

Τωρα οτι εγινε εγινε. Κοιτα μπροστα. Στην επομενη ετ  αφου πλεον εισαι σε αλλο γιατρο να απαιτησεις καποια πραγματα απο πριν. 

19 ώρες πρίν, MelissaRobert είπε:

Eλα Μαρινα μου. Τελικα ναι ηταν περιοδος...απιστευτο - 19η μερα του κυκλου. Ο γιατρος λεει ισως επειδη αλλαξα περιβαλλον. Θα ξεκινησουμε παλι την διαδικασια στα μεσα του Αυγουστου που θα μου ερθει ξανα περιοδος επειδη τωρα κλεινει για διακοπες. Την Κυριακη ημουν πολυ αγχωμενη αλλα τωρα μου περασε. Αποφασισα να μεινω στην Ελλαδα εως τοτε για να με ελεγξει ο Ψαθας απο την αρχη. Αυτο το πηγαινελα ειναι πολυ κουραστικο και πολυεξοδο. Δοξα τον θεο μου επιτρεψαν να δουλεψω απο εδω και προσπαθω να μην δωσω αφορμη. Για αυτο εξαφανιστηκα..δουλευω μεχρι τις 20:00 καθε βραδυ.

Τωρα γυμανστικη καθε πρωι και υγιεινη ζωη εως τοτε. Ελπιζω να περμας ομορφα το καλοκαιρ σου.

Ακυρα ολα προς το παρον@vik80 μιας και μου ηρθε περιοδος. Απλα μου ειπε απο 7,5 και πανω θα το εκανε

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Την επομενη φορα θα του πω να μου δωσει Dermestril απο την αρχη!!!! Δεν φανταζομουν πως επρεπε να σκεφτω και το παχος του ενδομητριου πριν:) Που φτασαμε @Viv37

Eυχαριστω για την συμβουλη. Θα το προσεξω αλλα πιστευω πως μια φορα την εβδομαδα θα ειναι οκ. Κανω τα παντα πια κοριτσια για να προετοιμαστω:). Πηγα πηρα βαρακια χθες και στρωμα για να κανω γυμναστικη στο σπιτι. Σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση σας

Ηταν περιοδος τελικα. Μαλλον αυτο σημαινει οτι το συμπαν ηθελε να κανεις λιγες διακοπουλες στην Ελλαδα εσυ που μενεις στο εξωτερικο και σου εχει λειψει! Οχι μονο δουλεια ε; Ελπιζω να μπορεσεις να πας και καμια θαλασσιτσα ή εστω να κανεις λιγη ντολτσε βιτα! Αυγουστο λοιπον ευχοναι να πανε ολα τελεια!

 

15 ώρες πρίν, Smaro79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μετά από πολύ καιρό,  σας διαβάζω ανελλιπώς κ εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Καλή επιτυχία σε όσες είναι εν αναμονή χοριακης η ετ κ φυσικά συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια είναι εγκυουλες!!

Τελικά εγώ συνέχισα με κουρτη, κ προχωράμε με δωρεα αν κ ήθελε να κάνουμε μια προσπάθεια τελευταία με δικά μου κάνοντας 3 ωοληψιες κ ότι προκύψει. Αρνήθηκα γιατί ήθελα να προχωρήσω με λιγότερο άγχος. Κάναμε 2 δοκιμαστικους κύκλους Μάιο κ Ιούνιο,  με ενδομητριο καλό. Δοτρια έχει βρεθεί αν κ ο ντοκ δεν μου έχει πει πολλά. Από μέρα σε μέρα περιμένω να μάθω τι έγινε με την ωοληψια, το σπέρμα δότη έχει σταλεί στο ιασω κ απλά ελπίζω για το καλύτερο.  Θα μπορούσα να κάνω ετ τέλος Ιουλίου αλλά έπρεπε να φύγω εκτός Αθηνών λόγω πολλών προβλημάτων υγείας του πατέρα μου, καρδιακή κ πνευμονική ανεπάρκεια,  κ η Αθήνα με τόσο υψηλές θερμοκρασίες δεν θα του έκανε καλό. Άλλωστε αν έκανα ετ δεν θα ήταν εφικτό να πηγαινοερχομαι σπίτι του να τον φροντίζω διότι ο άνθρωπος είναι μόνιμα με οξυγόνο κ δεν αυτοεξυπηρετειται. Θα ήταν καλή ευκαιρία να προχωρήσω σε ετ γιατί καλοκαίρι δεν δουλεύω αλλά ελπίζω για το καλύτερο το Σεπτέμβριο.  

Θέλω να ρωτήσω όσα κορίτσια είναι με κουρτη, σας ενημέρωσε ο ίδιος για τα ωαρια ή από το ιασω? Μίλησα με Στεφανια κ μου είπε ότι θα με πάρει ο γιατρός αλλά ακόμα τίποτα κ αγχώνομαι...

Καλό καλοκαίρι σε όλες σας! Θα χαρώ να μάθω κι άλλα ευχαριστα νέα.

Κοριτσι μου ευχομαι ο μπαμπακας σου να νιωθει οσο γινεται καλυτερα και να μην ταλαιπωρειται πολυ! 1-2 μηνες μετα θα ειναι καλυτερα για την ετ σου. Για τη δουλεια θα παρεις την 7ημερη αδεια που δικαιουσαι και ολα θα πανε καλα. 

Καλο καλοκαιρι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Ολα τα εχω κανει...βεβαια στη υστεροσκοπηση γραφει οτι υπαρχει ενα ελλειμα....ισως απο χειρουργεια ινομυωματων που εχω κανει...κ η αιματολογος κ ο ενδικρινολογος με ρωτησαν αν εκανα επεμβαση για να το φτιαξω..τους ειπα πως οχι...μ κανει περιεργο που γυναικολογοι ομως δεν μου εχουν πει κατι...

Οχι αγαπη μου.δεν επαιρνα χαπι...ειχα αλλον ενδοκρινολογο..τωρα πηγα σε πολυ καλο! Οσο ηια τις παρενεργειες κυριολεκτικα ζαμαν φου! Ηλπιζα μπας κ αδειασω κ χασω κανα κιλο...αλλα μπααααα!!!

Δεν ξερω τι ειναι αυτο το ελλειμμα. Εχε στο νου σου ομως οτι οι παλινδρομες κατα 60 με 70 % ειναι λογω εμβρυων με θεματα. Απ την ιδια δοτρια ηταν? Εχεις καβα εμβρυα?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,λειπω λιγο  καιρο απο το φόρουμ,γιατι δεν ειχα κατι να γραψω...τωρα μαζεψα τις εξετασεις μου και σας τις καταθετω να κανουμε κουβεντα...θυμαστε 2 παλιδρομες...λοιπον εκανα ραντεβου με την λευκου την αιματολογο μου γραψε πολλες... σήμερα πηγα απο εκει,ολες καλα! Το μονο μ ειπε λιγο ανεβασμενο το αντιπηκτικο λυκου(μεσα στα ορια) που μπορει να σημαινει οτι στην κυηση θελει παρακολουθηση μηπως ανεβαινει....πηγα κ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης...εχω μικρη ινσουλινοαντισταση .με ξεκινησε γλουκοφατζ...κ εχω εναν οζο που λειτουργει αυτονομα κ μπορει να ρπηρεαζει ορμονες κ υιμες στη κύηση..γιαυτο κ ενα μηνα προ εμβρυομεταφορας θα ξεκινησω χαπι...αυτα εν ολιγοις..η γιατρος μου απο το κεντρο λεει να κανω κ ιντραλιπις..καπως ετσι λεγεται..ενας ορος που καταλαγιαζει τα εμβρυοκτονα κυταρα της μητρας...ευχομαι να φταιει κατι απο ολα αυτα για νατο αντιμετωπισουμε κ να μην ειναι κατι αλλο που δεν εχει ανιχνευτει ακομα....

Κοριτσακι μου τραβηξες πολλα κ εσυ! Παντα με εντυπωσιαζει το ποσο ψυχραιμα το αντιμετωπιζεις. Εισαι τοσο δυνατο κοριτσι και γι αυτο θα τα καταφερεις! Γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ξεσκονισετε και το σπερμα. Να το δειτε πολυ αναλυτικα. Απο τη στιγμη που δε φαινεται να εχεις καποιο ιδιαιτερα σοβαρο θεμα εσυ που να εξηγει τις παλινδρομες! Απο την αλλη αυτες οι μικροαλλαγες που θα κανετε ευχομαι να εχουν αποτελεσμα και να ειναι η λυση! Τεραστια αγκαλια απο μενα! ♥️♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...