Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Ευχαριστώ πάρα, πάρα πολύ!!! Να ρωτήσω ρε κορίτσια, όσες ξέρουν για Αθήνα... Υπάρχει υπηρεσία με νοσηλευτές που να έρχονται σπίτι; Πρέπει να κάνω lentogest  κάθε μέρα αλλά δε μπορώ να κουνηθώ μέχρι φαρμακείο. Περιοχή Νέο Ηράκλειο 

Υπέροχα νέα! Αύριο πάω κι εγώ για υπέρηχο κ έχω αγωνία… Αν δεν βρεις φαρμακοποιό, υπάρχουν κάποιες εταιρείες, ψάξε  «νοσηλεία κατ’οικον» 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Γυρίσαμε από γιατρό. Αποκόλληση είναι αλλά είναι εκεί στη θέση του! Βασικά ακούσαμε καρδούλα! Δεν υπάρχει πιο όμορφος ήχος! 3 εβδομάδες κρεβάτι είπε ο γιατρός, 3 βδομάδες κρεβάτι θα μείνω κι εγώ! Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τη στήριξη, αλήθεια τα λόγια σας ήταν βάλσαμο!

Μπραβο, μπραβο!! Τελεια θα ξεκουραστεις λοιπον γλυκεια μιυ και ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!! 

Πριν απο λιγο ειχαμε νεα απο το εμβρυολογικο! Εχουμε τελικα 4 νλαστοκυστες 5ΑΑ. Δοξα τω θεω γιατι την Παρασκευη οταν μιυ ειπε για 4 τριτης μερας απο τα 7 συνολικα βιυλιαξε η καρδια μου!! Ομως νομιζω πως ειναι καλο το αποτελεσμα

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 3:48 PM, chitaneta said:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ο σύζηγος κολλησε κοβιντ...εγώ προς το παρών εχω αρνητικο, αλλά φοβαμαι πως δεν θα την γλυτωσω. ειναι η τριτη του μερα. Την πρωτη μερα που ειχε υψηλο πυρετο εκανε τεστ κοβιντ και βγηκε αρνητικο...λεμε ακομα δεν θα δειχνει. Αλλά μετα αρχισε να εχει καποια συμπτωματα κατα την ουρηση και νομιζαμε οτι ειχε ουρολοιμωξη! Πηγαμε εχτες σε ουρολογο του ειπς να ξεκινησει αντιβιωση και να κανει καλλιεργεια ουρων. Και σημερα που βγηκαν τα αποτελεσματα, δεν εχει μοκροβιο... του λεει κι ο ουρολογος κανε ενα τεστ κοβιντ. Κανει, και θετικο! Οποτε 2 μερες τωρα δεν προσεχαμε μεταξυ μας γιατι νομιζαμε οτι εχει ουρολοιμωξη...

Τα κορίτσια που εχουν κολλησει, εχουν κατι να μου προτεινουν προληπτικα; Ήδη παιρνω D3.

@Fili μου, θυμαμαι το εχεις περασει προσφατα...εχεις να μου δωσεις καμια συμβουλη;

Όπως τα λες! Είναι καλός αλλά λίγο χύμα! χαχαχα παρόλα αυτά τα καταφέρνει μια χαρα. Μην ανησυχεις θα σε ειδοποιησει αν θελει κατι να σου πει. Επίσης πάντα μπορεις να στειλεις κι ενα μηνυμα στην αγία Στεφανία και να την ρωτησεις αν γνωριζουν κατι. Ή να παρεις και τον ίδιο. Οτι θέλεις να τον ρωτάς.

Κοριτσι μου τώρα είδα το μήνυμα!!! Ναι μέσα στο μήνα κόλλησα κι εγώ. Και σκέψου ήμουν μοναχούλα γιατί το γλυκάκι μου έλειπε για δύο εβδομάδες. Γυναικολόγος ήταν πολύ καθησύχαστικος. Μου το είχε ήδη αναφέρει κ στο παρελθόν ότι έχει περιπτώσεις με κοβιντ κ όλα πάνε καλά. Βιταμίνη d, που ούτως ή άλλως έπαιρνα, βιταμίνη c και ντεπον. Ξεκούραση, ενυδάτωση κι όλα καλά. Εγώ πήρα βέβαια και ομοιοπαθητικο μου. Δεν έκανα καθόλου πυρετό απλά πολύ πολύ βήχα σε σημείο που νόμιζα ότι έσπασα τα πλευρά μου από πόνο. Όλα καλα όμως. Ότι θέλεις στείλε μου μνμ ❤️❤️❤️❤️

13 hours ago, aleka74 said:

Γυρίσαμε από γιατρό. Αποκόλληση είναι αλλά είναι εκεί στη θέση του! Βασικά ακούσαμε καρδούλα! Δεν υπάρχει πιο όμορφος ήχος! 3 εβδομάδες κρεβάτι είπε ο γιατρός, 3 βδομάδες κρεβάτι θα μείνω κι εγώ! Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τη στήριξη, αλήθεια τα λόγια σας ήταν βάλσαμο!

Ω αντε μπράβο!!!! Τα τα τα ατα ταταταττα καρδούλα δυνατή, υπέροχος ήχος όντως. Ξαπλα ξεκούραση και συνεχίζουμε δυνατά! ❤️❤️❤️❤️ Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

@griaKota κοτούλα μου αυριο είναι η χοριακη; η τα έχω μπερδέψει;

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fili said:

Κοριτσι μου τώρα είδα το μήνυμα!!! Ναι μέσα στο μήνα κόλλησα κι εγώ. Και σκέψου ήμουν μοναχούλα γιατί το γλυκάκι μου έλειπε για δύο εβδομάδες. Γυναικολόγος ήταν πολύ καθησύχαστικος. Μου το είχε ήδη αναφέρει κ στο παρελθόν ότι έχει περιπτώσεις με κοβιντ κ όλα πάνε καλά. Βιταμίνη d, που ούτως ή άλλως έπαιρνα, βιταμίνη c και ντεπον. Ξεκούραση, ενυδάτωση κι όλα καλά. Εγώ πήρα βέβαια και ομοιοπαθητικο μου. Δεν έκανα καθόλου πυρετό απλά πολύ πολύ βήχα σε σημείο που νόμιζα ότι έσπασα τα πλευρά μου από πόνο. Όλα καλα όμως. Ότι θέλεις στείλε μου μνμ ❤️❤️❤️❤️

Ω αντε μπράβο!!!! Τα τα τα ατα ταταταττα καρδούλα δυνατή, υπέροχος ήχος όντως. Ξαπλα ξεκούραση και συνεχίζουμε δυνατά! ❤️❤️❤️❤️ Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

@griaKota κοτούλα μου αυριο είναι η χοριακη; η τα έχω μπερδέψει;

 

Ευχαριστώ Φιλη μου, με καθησυχασες πολυ! Φαίνεται οτι ή δεν εχω κολλήσει  ή ακομα δεν εμφανιζονται συμπτώματα και θετικο τεστ. Για να δουμε..

Και μενα ο γυναικολογος μου καθησυχαστικος ειναι σε περίπτωση που το κολλησω.

Κι έχω κι αύριο να κάνω doppler! Αν βγαλω και το πρωι αρνητικο θα παω. Εσύ έκανες ή οχι ακομα; 

Ευχαριστώ και πάλι!

Φιλιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Leila said:

Υπέροχα νέα! Αύριο πάω κι εγώ για υπέρηχο κ έχω αγωνία… Αν δεν βρεις φαρμακοποιό, υπάρχουν κάποιες εταιρείες, ψάξε  «νοσηλεία κατ’οικον» 

Ευχαριστώ πολύ! Έκανα μια αναγνωριστική κι αν δε μου βρει η ξαδέρφη μου που είναι νοσηλεύτρια αλλά μένει στην άλλη άκρη της Αθήνας και δουλεύει επίσης στην άλλη άκρη θα τους πάρω τηλέφωνο. Σου εύχομαι τα καλύτερα για αύριο,που είμαι σίγουρη ότι θα είναι και τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , MaryH είπε:

Κοριτσια , παραθετω ενα μερος απο την αναρτηση της Μαιρης Συνατσακη , οπου ανακοινωνει την εγκυμοσυνη της, και η σκεψη της ειναι και στις γυναικες που χρονια δινουν τον αγωνα τους:

Την δική μου καλή προστατευτική σκέψη εγώ, θέλω να την στείλω σε εσένα που βλέπεις άλλη μια ανακοίνωση εγκυμοσύνης στο ινσταγκραμ και θέλεις πολύ να χαρείς αλλά υπάρχει ένα αγκάθι μέσα σου που σε τρυπάει πιο ύπουλα από την χαρά του άλλου. Σε νιώθω. Και σε καταλαβαίνω. Σέβομαι τον αγώνα σου, τις προσπάθειες σου, τις ορμόνες σου, την επιθυμία σου, την επιμονή σου και την υπομονή σου. Ο δρόμος για να γίνεις μάνα δεν είναι μόνο ένας… και θα τα καταφέρεις!».

Σ ευχαριστουμε Μαιρη, και με το καλο το μωρακι σου!

 

Ναι Μαιρη μου Πολύ ωραίο και συγκινητικό !!! Πολλά μωράκια το 2023 !!! Σου φαίνεται ότι κ αυτή δυσκολεύτηκε ; Η απλά ήταν η σκέψη της , επειδή λέει σας καταλαβαίνω …

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Ναι Μαιρη μου Πολύ ωραίο και συγκινητικό !!! Πολλά μωράκια το 2023 !!! Σου φαίνεται ότι κ αυτή δυσκολεύτηκε ; Η απλά ήταν η σκέψη της , επειδή λέει σας καταλαβαίνω …

Δεν νομιζω να δυσκολευτηκε , σε σχεση δυο χρονων ειναι. Νομιζω οτι δειχνει ενσυναισθηση για τον αγωνα των γυναικων και το πως νιωθουν οταν μια νεα εγκυμοσυνη κοινοποιειται κι εκεινες μολις εχουν παρει αρνητικη χοριακη...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Δεν νομιζω να δυσκολευτηκε , σε σχεση δυο χρονων ειναι. Νομιζω οτι δειχνει ενσυναισθηση για τον αγωνα των γυναικων και το πως νιωθουν οταν μια νεα εγκυμοσυνη κοινοποιειται κι εκεινες μολις εχουν παρει αρνητικη χοριακη...

Καλό είναι να αντιλαμβάνονται όλοι πως σε κάποια πράγματα αρμόζει η σιωπή ή η ενσυναίσθηση. Το λέω γιατί δύο γυναίκες συνάδελφοι μου έχουν πει την ατάκα "εγώ πότε θα γίνω μάνα" και η γυναίκα του αδερφοϋ μου " θα σου τα φάνε οι κληρονόμοι".

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 9:28 AM, Viv37 said:

Στο ευχομαι κοριτσακι μου!!! Μακαρι να παρεις 5 τελειες βλαστολυστες!!

 

Αυτο πως ακριβως γινεται; Χωρις υπερηχο εννοω. Πώς βλεπει ο γιατρος που το βαζει χωρίς υπερηχο; Μπερδευτηκα! Οπως και να χει εσυ τωρα τα παρεις μια σουπερ ντουπερ χοριακη και δε θα μας απασχολει αλλο το πως εγινε♥️

 

Αυτο που σε στελνουν απο συνεργατη σε συνεργατη με τρελαινει! Εσυ διαλεξες και πληρωνεις τον Μ...δη! Αν δεν ξερει αυτος απο ωαρια δοτριας (οχι δανεικα αγαπη. Ωαρια απο δοτρια. Δεν τα δανειζομαστε. Δε θα τα παρουν πισω. Δικα μας ειναι) τοτε να το πει απο την αρχη να πας αλλου! Την ετ ποιος την εκανε; Ο γιατρος ή η συνεγρατιδα; Αυτη ειναι εμβρυολογος; 

Τωρα οτι εγινε εγινε. Κοιτα μπροστα. Στην επομενη ετ  αφου πλεον εισαι σε αλλο γιατρο να απαιτησεις καποια πραγματα απο πριν. 

Ηταν περιοδος τελικα. Μαλλον αυτο σημαινει οτι το συμπαν ηθελε να κανεις λιγες διακοπουλες στην Ελλαδα εσυ που μενεις στο εξωτερικο και σου εχει λειψει! Οχι μονο δουλεια ε; Ελπιζω να μπορεσεις να πας και καμια θαλασσιτσα ή εστω να κανεις λιγη ντολτσε βιτα! Αυγουστο λοιπον ευχοναι να πανε ολα τελεια!

 

Κοριτσι μου ευχομαι ο μπαμπακας σου να νιωθει οσο γινεται καλυτερα και να μην ταλαιπωρειται πολυ! 1-2 μηνες μετα θα ειναι καλυτερα για την ετ σου. Για τη δουλεια θα παρεις την 7ημερη αδεια που δικαιουσαι και ολα θα πανε καλα. 

Καλο καλοκαιρι!!

Eυχαριστω Βιβη μου, το ίδιο εύχομαι και σε σένα. Παροτι ήρθαν έτσι τα πράγματα απολαμβανω ιδιαίτερα αυτές τις μέρες στην Ελλάδα. Μου λείπει βέβαια ο άντρας μου αλλά περνώ θαύμα:)

On 7/28/2022 at 6:59 PM, Corkie said:

Όλοι οι γιατροί δεν είναι έτσι γιατί δεν έχουν τόση δουλειά!! Ο συγκεκριμένος απορώ που μας δεχεται! Με τοση δουλειά άνετα θα μπορούσε να πει δεν σας αναλαμβάνω! Το 5 λεπτό είναι αρκετό για την εμπειρία του απλα ψυχολογικά δεν μας βοηθάει. Ίσως αν δοκίμαζες στο ιατρείο του να είναι πιο ανθρώπινα τα πράγματα! Και βέβαια ανάλογα και τη μέρα! Ότι θέλεις εδώ είμαι! Εύχομαι τα καλύτερα από τον καλύτερο ;-)

Παρεπιπτόντως πως σου φαίνεται η βοηθός του γιατρού η Ελένη. Με έχει εξυπηρετήσει δεν μπορώ να πω απλά νοιωθω ότι τους ενοχλώ κάθε φορά που έχω απορίες και θέλω διευκρινίσεις. Η Σωτηρουλα είναι λίγο πιο φιλική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, MelissaRobert είπε:

Eυχαριστω Βιβη μου, το ίδιο εύχομαι και σε σένα. Παροτι ήρθαν έτσι τα πράγματα απολαμβανω ιδιαίτερα αυτές τις μέρες στην Ελλάδα. Μου λείπει βέβαια ο άντρας μου αλλά περνώ θαύμα:)

Παρεπιπτόντως πως σου φαίνεται η βοηθός του γιατρού η Ελένη. Με έχει εξυπηρετήσει δεν μπορώ να πω απλά νοιωθω ότι τους ενοχλώ κάθε φορά που έχω απορίες και θέλω διευκρινίσεις. Η Σωτηρουλα είναι λίγο πιο φιλική.

Πολύ καλή είναι απλά είναι πηγμένη συνεχώς! Σχεδόν όλα τα κορίτσια είναι καλά! Αλλά να σου πω κάτι εγώ ήμουνα της άποψης δεν με νοιάζει πως είστε με νοιάζει το αποτέλεσμα. Τώρα που έχω ένα κάκιστο αποτέλεσμα θα έχω και άλλες απαιτήσεις και το ξέρουν. Μην μασάς . Απλά να φροντίζεις να είσαι σίγουρη όταν παίρνεις τηλέφωνο ότι ξέρουν με ποιον μιλάνε χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ο γιατρος είδε αποκόλληση ( 7η εβδομάδα) και συνέστησε αυξημένη προγεστερονη και ξάπλα. Εκτός από αυτά, έχετε κάποια άλλη συμβουλή; Πχ στάση στο ξάπλα, διατροφή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Leila είπε:

Καλημέρα! Ο γιατρος είδε αποκόλληση ( 7η εβδομάδα) και συνέστησε αυξημένη προγεστερονη και ξάπλα. Εκτός από αυτά, έχετε κάποια άλλη συμβουλή; Πχ στάση στο ξάπλα, διατροφή; 

Kαλησπερα. Συνηθως με την ξεκουραση και την ξαπλα εισαι οκ. Ολα καλα να πανε!

Κοριτσια σημερα δεν ειχε η Κοτουλα την χοριακη της? Εχετε καποιο νεο? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Leila said:

Καλημέρα! Ο γιατρος είδε αποκόλληση ( 7η εβδομάδα) και συνέστησε αυξημένη προγεστερονη και ξάπλα. Εκτός από αυτά, έχετε κάποια άλλη συμβουλή; Πχ στάση στο ξάπλα, διατροφή; 

Είμαστε 7η εβδομάδα;;;; Πως τα μετράνε ρε παιδιά; Εμένα με ρωτάνε και λέω 1 μήνας. Από το άγχος που είχα τις προηγούμενες μέρες ξέχασα να ρωτήσω και το γιατρό. Πάντως η ξάπλα δεν πολυπαλευεται, ναι; Αλλά τι να κάνεις; Λίγη προσοχή και πολύ υπομονή και παρέα γιατί χωρίς παρέα δε γίνεται!!! Όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , aleka74 είπε:

Πως τα μετράνε ρε παιδιά; Εμένα με ρωτάνε και λέω 1 μήνας.

Μπορείς να μπεις στο eleftheia.gr , έχει ένα εργαλείο που υπολογίζει τα πάντα, και νομίζω κάτι αντίστοιχο έχει και το site του Ιασώ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...