Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, fantasmataki είπε:

Την άλλη εβδομάδα πάω για την Β επιπέδου, ελπίζω να είναι όλα καλά. 

Καλή επιτυχία  στη β επιπέδου και με το καλό να το πάρετε σύντομα στην αγκαλιά σας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 ώρες πρίν, griaKota είπε:

 δΜου έχουνε κοπανίσει ουκ ολίγες φορές, γιατροί, συγγενείς, φίλοι κτλ ότι φταίει η ψυχολογία (άρα κατ' επέκταση εγώ). Θυμάμαι μια φορά , ήμασταν τότε σε γνωστό κέντρο της Θεσ/νίκης, μου έκανε υπέρηχο μία γιατρός και στο ξεκούδουνο μου λέει "όσες είναι αγχωμένες παιδί δεν κάνουν, και δεν εννοώ το καθημερινό άγχος, αλλά συγκεκριμένα το άγχος για το παιδί" και φυσικά πρόσθεσε "εγώ δε μπορούσα να κάνω και μόλις αποφασίσαμε να πάμε για εξωσωματική, χαλάρωσα και έμεινα έγκυος". πολύ και που σας διάβασα, παίρνω κουράγιο, το μόνο που θέλω για αύριο είναι να έχω καταφέρει να κοιμηθώ το βράδυ, από κει και πέρα έχω δεν έχω άγχος ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. 

 

@griaKota καλά αυτό το χαλάρωσε κ θα μείνεις έγκυος πλέον έχει καταντήσει ανέκδοτο.για μένα τουλάχιστον. Τους κοιτάω άγρια κ αυστηρά κ τους λέω πίστεψε με , δεν φταίει το αγχος που δε μένω έγκυος, υπάρχει κ η φύση, η υγεία κ άλλα που δεν έχεις ιδέα, άσε να ξέρω κατι παραπάνω. Κ γενικά πλέον απαντώ με όση περισσότερη αγένεια μπορώ στους ξερολες που δίνουν συμβουλές άγχους κτλ και μετά δε λένε κουβέντα. Καλά το ότι σου το είπε γιατρός.... Ασχολιαστοοοο. Θα της έλεγα... Είστε σίγουρα γιατρός? Και τελοσπαντων ότι θέλουμε θα νιώθουμε κ ότι θέλουμε θα λέμε κ αυτοι που νοιάζονται πρέπει απλώς να μας στηρίζουν, όχι να δίνουν συμβουλές. Ποιός θέλει να κάνει παιδί περισσότερο από μας? Κ στην τελική, πως γίνεται να περνάμε όλο αυτό ΧΩΡΙΣ άγχος?? Για μένα, πάνω από όλα η ψυχική μου υγεία. Κ αυτή τη φορά δεν είπα τίποτα γιατί δεν θέλω να το συζηταω κάθε μέρα. Δικαίωμα μου. Και οι άνθρωποι μου θα το σεβαστούν. Όταν ξυπνάω καλά θα είμαι αισιόδοξη, όταν ξυπνάω στραβά θα νιώθω ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ. Κ τίποτα από αυτά δεν θα καθορίσει την ποιότητα κ βιωσιμοτητα του εμβρύου. Ααααα, έγιναν όλοι Φρόυντ πιαααα. Καλό ξημερωμα, είτε κοιμηθείς είτε όχι. θα περιμένουμε τα νέα σου!!! 

ΥΓ πάντως αν δεν κοιμηθείς ρίξε έναν υπνακο μετά την ΕΤ πριν σε σηκώσουν (αν δεν κατουριεσαι αφόρητα...)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Καλά με έκανες και γέλασα πολύ! :D 

Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο η σελίδα αυτή νομίζω, απλά εκεί έχει μείνει ο "σελιδοδείκτης" μου. Πάντως παρόλο που φαίνεται ότι αγωνιάς (με τα δίκια σου!), γενικά μου φαίνεσαι πολύ ψύχραιμη και συγκροτημένη, τουλάχιστον έτσι βλέπω μέχρι εκεί που έχω διαβάσει. Είναι πολύ καλό που μου τα λες αυτά τώρα, νόμιζα μόνο εγώ είμαι "του ψυχιάτρου" χαχαχαχα! Πάρα πολύ χαίρομαι που τα κατάφερες!!  :wub:

Αυτό μόνο ο γιατρός σου μπορεί να στο πει. Εμένα ήταν από αιμάτωμα που μου είπανε τότε ότι είναι κάτι πολύ συχνό και μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε εγκυμοσύνη. Λογικά, είναι πάρα πολύ καλό που τώρα έχεις μόνο σταγόνες. Άντε μακάρι, να σου φύγει να ησυχάσεις τελείως και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. :) 

Ημουν απογοητευμενη και ειχα ψιλοκακη ψυχολογια. Τα εβλεπα ολα μαυρα αλλα με εσωζε το χιουμορ που ειναι σωτηριο κατι τετοιες στιγμες. Κοιτα τωρα να κοιμηθεις αλλα κ να μην καταφερεις να κοιμηθεις δεν πειραζει . Δεν επηρεαζει το αποτελεσμα ο πολυς υπνος ή ο λιγος υπνος, το πολυ ή το λιγο στρες. Απο δω και μπρος αναλαμβανουν τα εμβρυα. Καλη εμβρυομεταφορα κ ονειρα γλυκα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, griaKota είπε:

 

Είναι όπως σου τα είπε η @Villi, πολύ συχνό φαινόμενο. Αν διαβάσεις το τόπικ από την αρχή, θα δεις ότι αρκετές γυναίκες εδώ μέσα είχανε αιμορραγία και τώρα έχουνε τα παιδάκια τους. Είχα κι εγώ στην εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε, αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που το χάσαμε. Πάντως μου είχανε πει να μην κόψω τα φάρμακα όσο αίμα και να έχω, εκτός και αν μου το πει ρητά ο γιατρός.

Ακριβώς όπως τα λες @lizard12, τάλε κουάλε. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα, το βράδυ με πιάνει πάντα ο πανικός και η απαισιοδοξία, τη μέρα όλα φαίνονται κάπως καλύτερα, ειδικά τώρα που είναι καλοκαίρι και έχει ήλιο. Σκέφτομαι ότι οκ, όσο να 'ναι, τώρα που θα είναι με δωρεά έχουμε σαφώς περισσότερες ελπίδες, αντικειμενικά. Εννοείται δεν το 'χω πει σε κανένα όμως, γιατί είναι δυσκολο μετά να το λες σε έναν-έναν. Η ψυχολογία κι εγώ δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο άμεσα, αλλά όταν με πιάνουν αϋπνίες (πχ χθες κοιμήθηκα στις 5:30), την άλλη μέρα σέρνομαι, το οποίο σίγουρα δεν κάνει καλό. Μου έχουνε κοπανίσει ουκ ολίγες φορές, γιατροί, συγγενείς, φίλοι κτλ ότι φταίει η ψυχολογία (άρα κατ' επέκταση εγώ). Θυμάμαι μια φορά , ήμασταν τότε σε γνωστό κέντρο της Θεσ/νίκης, μου έκανε υπέρηχο μία γιατρός και στο ξεκούδουνο μου λέει "όσες είναι αγχωμένες παιδί δεν κάνουν, και δεν εννοώ το καθημερινό άγχος, αλλά συγκεκριμένα το άγχος για το παιδί" και φυσικά πρόσθεσε "εγώ δε μπορούσα να κάνω και μόλις αποφασίσαμε να πάμε για εξωσωματική, χαλάρωσα και έμεινα έγκυος". Ακολούθησε φυσικά έκρηξη στο μυαλό μου, δεν ήξερα τι να πρωτοσχολιάσω, από τη μπακαλίστικη στατιστικη΄και τα λογικά άλματα που κάνουν οι γιατροί, τύπου "ξέρω 2-3 άτομα που χαλάρωσαν και το πέτυχαν, άρα είναι γενικός κανόνας", μέχρι το πως είναι δυνατόν να μπορεί το σώμα μας να ξεχωρίσει μεταξύ του άγχους της υπογονιμότητας και του καθημερινού άγχους, και το μεν να επηρεάζει, ενώ το όχι. Δεν είπα τίποτα, τι νόημα θα είχε; Αργότερα άρχισα να λέω διάφορα επιχειρήματα, πχ για γυναίκες που τις βιάζουν και μένουν έγκυες, για γυναίκες σε αιχμαλωσία που τις βιάζουν κατ' επανάληψη και μένουν έγκυες, και πάλι μου λέγανε ότι αυτό είναι διαφορετικό. Με το ζόρι να φταίμε εμείς χαχαχαχα! Πλέον δε λέω τίποτα, απλά όταν είμαι αγχωμένη το κρύβω. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου (και για την απενοχοποίηση (:P), θυμίζοντάς μου ότι δεν είμαι η μόνη που κάποιες φορές με παίρνει από κάτω και ότι γενικά αυτό είναι οκ. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα τέλεια και να έχει αίσιο τέλος ο αγώνας σου πολύ πολύ σύντομα. :)

Όχι τα λευκά μου έδωσε, ως ενίσχυση από ό,τι κατάλαβα. Δε σκέφτηκα να ρωτήσω τι και πως. Πάντως γενικά του έχω εμπιστοσύνη σε αυτά, πιστεύω δε θα έκανε κάτι χοντρό λάθος, δείξει. :P 

Αυτό που λες για το timing, πράγματι έτσι φαίνεται εκ πρώτης όψης αλλά αν το δεις από την πλευρά του, δεν είναι τελείως άκυρο. Στην 4η δότρια γονιμοποιήθηκαν 4 ωάρια και πήραμε 0 έμβρυα, στην 5η γονιμοποιήθηκαν πάλι 4 και φοβόμουν μήπως μείνουμε πάλι με 0. Όσο περιμέναμε, μας παίρνει τηλ ο γιατρός και μας λέει πρέπει να πληρώσετε τώρα, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα (ακόμα και 0), γιατί είναι η 2η φορά και μπήκαμε μέσα κτλ. Πανικοβλήθηκα και γυρνάω στον άντρα μου και του λέω, αν πάρουμε λίγα και δεν πετύχουνε, δεν πειράζει, θα μαζέψουμε λεφτά και θα κάνουμε πάλι, σε άλλο κέντρο. Ήθελα να νιώθω ότι υπάρχει μία εναλλακτική. Και σε 'κείνη τη φάση μου τα είπε αυτά, λέγοντάς μου ότι κάπου πρέπει να βάλουμε μία τελεία. Τεσπά, γενικά δεν είναι εύκολο και για αυτούς, όχι. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου @Villi! Να μας λες συχνά νέα από το μικρούλι σου να παίρνουμε κι εμείς χαρά, ελπίδα και κουράγιο! :wub: Ναι οκ, κάτι θα κάνω, σίγουρα, σειρές, βιβλία, μουσική, παιχνίδια στο κινητο (:oops::mrgreen:), απλά χθες έφαγα λίγο φρίκη. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα, και σκέφτηκα καλύτερα που φρίκαρα χθες από ό,τι σημερα, σωστά; :)

Αχ @Mary H με βοήθησε πάρα πολύ αυτό που μου είπες! :wub: Εννοείται μαζοχίζομαι με τις μελέτες που διαβάζω, δεν έχει νόημα, αλλά με έτρωγε. Τα θέλει ο απαυτός μου κι εμένα. Καταλαβαίνεις πιστεύω. :rolleyes: Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα, έφυγε η μαυρίλα και η απελπισία, βοήθησε πολύ και που σας διάβασα, παίρνω κουράγιο, το μόνο που θέλω για αύριο είναι να έχω καταφέρει να κοιμηθώ το βράδυ, από κει και πέρα έχω δεν έχω άγχος ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΥΓ Να ξέρεις το τόπικ επειδή το έχω πιάσει από την αρχή, τώρα είμαι στη σελίδα 274 και είναι η φάση πριν την 3η ΕΤ σου (που από ό,τι κατάλαβα ήταν απόλυτη επιτυχία!!) και παρόλο που ξέρω το τέλος, με τρώεει η αγωνία, χαχαχαχα! 

Εμάς μας έτυχε μόλις γυρίσαμε από το γιατρό που είχαμε πάει να ακούσουμε την καρδιά. Ήμουνα στην είσοδο και άρχισε η αιμορραγία με χαιρέτισε μία γειτόνισσα, ουτε που την είδα ουτε που την άκουσα. Μας είχε προειδοποιήσει ο γιατρός γιατι είχε δει ότι είχα ένα τεράστιο αιμάτωμα. Είχα μεγάλη αιμορραγία εκείνη τη μέρα και για αρκετές βδομαδες μετα, αλλά πολύ λιγότερη ποσότητα. Εκείνη τη μέρα ήμουνα σίγουρη ότι είχε χαθεί, τόσο αίμα δεν είχα ξαναδεί και κάτι κομμάτια τεράστια (που εγώ έχω πάντα πάρα πολύ αίμα, πήγματα κτλ), κι όμως δεν είχε πάθει τίποτα απολύτως. Τελικά το χάσαμε, αλλά δεν είχε καμία απολύτως σχέση αυτό, σταμάτησε η καρδιά του λόγω τρισωμίας. Το αιμάτωμα και η αιμορραγία είχανε φύγει εντελώς, μία εβδομάδα πριν. 

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τη στενοχώρια σου, σου εύχομαι να σταματήσει άμεσα και να ησυχάσεις. :) Κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά. 

Καλημέρα! Σήμερα ήταν η ετ σου;;; Πώς πήγαν όλα; Τώρα ξεκούραση κ αναμονή!!!❤️ Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!❤️

On 24/7/2022 at 7:18 ΠΜ, MelissaRobert είπε:

Wow δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί αυτό. Έχω ένα μικρό θέμα τώρα που ξύπνησα. Έχω αίμα και πόνους περιόδου. Δεν ξέρω τι να κάνω και είναι Κυριακή. Να πάρω τα φάρμακα η όχι. Η βοηθός του γιατρού θα απαντησει;

Αγαπημένη, τι έγινε με το αίμα; Τώρα μπήκα κ το είδα! Μίλησες με τον γιατρό; Είναι περίοδος τελικά;

On 24/7/2022 at 11:18 ΠΜ, aleka74 είπε:

Ναι μιλήσαμε και μου είπε επιτόπου 4 prolutex και 3 utrogestan. Η αλήθεια είναι ότι έχω μια ενόχληση χαμηλά σαν πρήξιμο αλλά όχι πόνους 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , griaKota είπε:

Λοιπόν αγαπητή @lizard12, θα μπορούσα να είχα γράψει όλη αυτή την παράγραφο ακριβώς όπως τα είπες, χαχαχαχαχα! Και κυρίως το "Θα της έλεγα... Είστε σίγουρα γιατρός?". Έπαθα πλάκα όταν το διάβασα χθες βράδυ, αλλά ήμουν πολύ κουρασμένη και είπα θα απαντήσω αύριο μια και καλή. :P:D Και τελικά μάλλον όλες τα ίδια σκεφτόμαστε. Τι κρίμα, άμα το καλοσκεφτείς, περνάμε που περνάμε όλα αυτά και έχουμε και τον κάθε ένα να μας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Χάνεις πάσα ιδέα... 

Καλή μου @Mary H, έτσι όπως τα λες είναι. Τα λέγαμε χθες και με τη lizard. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου το θυμίζετε όμως, γιατί, τα λες ωραία και καλά και στον εαυτό σου και στις άλλες, αλλά όταν έρχονται αυτές οι ρημάδες οι μέρες της αναμονής είναι πάρα πολύ εύκολο να κατρακυλίσεις στο βούρκο της τρέλλας. :D

Την κάναμε λοιπόν την εμβρυομεταφορά, μια χαρά πήγανε όλα, μάθαμε και ότι η βλαστοκύστη που μεταφέραμε έιναι 5ΑΑ, οπότε θεωρητικά πάμε με καλό υλικό το οποίο είναι πάρα πολύ σημαντικό. Χοριακή στις 04/08, με το καλό. Ίδωμεν. Ελπίζω να τα καταφέρει το μικρούλι εμβρυάκι, να είναι πεισματάρικο και να έχει ισχυρή θέληση να ζήσει. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη και τη συμπαράσταση! :wub: Ως τώρα έχω το λιγότερο άγχος από κάθε άλλη φορά, και το αποδίδω στο μότζο του συγκεκριμένου τόπικ. :D Και μπορεί να μην επηρεάζει την έκβαση, επηρεάζει όμως εμένα, όσο καλύτερη ψυχολογία έχεις, τόσο πιο εύκολα περνάει ο καιρός. 

Καλοστεριωτο το εμβρυακι γλυκια κοτουλα! 5ΑΑ και 5ΑΒ ηταν οι τελευταιες βλαστοκυστες μου, μια απο αυτες κοιμαται στο παιδικο δωματιο( χρησιμοποιησαμε την  αξιολογηση της  βλαστοκυστης για την ονοματοδοσια της, χαχα! Ετσι για να θυμομαστε οτι πιθανον ειναι η 5ΑΑ). Αρα λοιπον εβαλες οτι καλυτερο και περιμενεις το αποτελεσμα. Ευχομαι μια σουπερ χοριακη! Καλη ξεκουραση τωρα!

21 ώρες πρίν, fantasmataki είπε:

Nαι μαι και εγώ πάλι μετά απο κάποιους μήνες.... σας έβλεπα συχνά, αλλά δεν είχα αντοχές να γραψω. :blink:

Λοιπόν, πήγα πρώτη φορά με δότρια και πέτυχε οι χοριακές μου ανέβαιναν πολύ καλά σας της είχα γράψει εδώ... πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο είδαμε δύο σακους...μετά απο μερικες μερες πήγαμε ξανα ακουσαμε δυο καρδούλες..και ξεκίνησε απο εκεί και πέρα μια περίοδο που έκανα 10 με 15 εμετους την ημερα, :cry: όταν ήταν 5 με 6 ήμουν λέγαμε με το σύζηγο πάλι καλά....ζαλάδες πολλες σχεδόν να λιποθυμώ επίσης εγώ είχα ένα φόβο με τα δίδυμα πως θα τα βγάλω περα στην εγκυμοσύνη πιο πολύ διότι είμαι και 47 χρονών εχω και αρκετά κιλά παραπάνω. 

Όταν ήρθει η ώρα της αυχενικής ο γιατρός μου είπε ότι το ένα σταματησε η καρδούλα του ενω το άλλο είναι καλό κ η αυχενική βγήκε πολύ καλή (η δότρια μου είναι 19 χρ) Στεναχωρήθηκα εκείνη την ώρα για το 2ο που χάθηκε αλλά σχεδόν αμεσως είπα καλύτερα ένα και να μπορώ να τα βγάλω περα και να είναι υγειές μωράκι. 

Τη Πέμπτη που μας πέρασε μπήκα στον 6ο μήνα (όπου εδώ και μια εβδομάδα περίπου σταματησαν οι εμετοι)  αρχισα τώρα σιγα σιγα να το νιώθω μεσα μου (δεν το είχα καταλάβει πιο πριν ή απο τους εμετους το σφίξιμο και όλο αυτό που ήμουν χάλια δεν έδινα σημασία) + ότι περασα και covid, δεν πέρασα στα φόρτε της πανδημίας σαν υγειονομικος που ήμουν μεσα στο covid και το περασα τωρα που ειμαι συνέχεια σπίτι anyway..... ελπίζω όλες να είστε καλά και πετύχετε το στόχο σας. 

Την άλλη εβδομάδα πάω για την Β επιπέδου, ελπίζω να είναι όλα καλά. 

Συγχαρητηρια και καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , griaKota είπε:

Λοιπόν αγαπητή @lizard12, θα μπορούσα να είχα γράψει όλη αυτή την παράγραφο ακριβώς όπως τα είπες, χαχαχαχαχα! Και κυρίως το "Θα της έλεγα... Είστε σίγουρα γιατρός?". Έπαθα πλάκα όταν το διάβασα χθες βράδυ, αλλά ήμουν πολύ κουρασμένη και είπα θα απαντήσω αύριο μια και καλή. :P:D Και τελικά μάλλον όλες τα ίδια σκεφτόμαστε. Τι κρίμα, άμα το καλοσκεφτείς, περνάμε που περνάμε όλα αυτά και έχουμε και τον κάθε ένα να μας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Χάνεις πάσα ιδέα... 

Καλή μου @Mary H, έτσι όπως τα λες είναι. Τα λέγαμε χθες και με τη lizard. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου το θυμίζετε όμως, γιατί, τα λες ωραία και καλά και στον εαυτό σου και στις άλλες, αλλά όταν έρχονται αυτές οι ρημάδες οι μέρες της αναμονής είναι πάρα πολύ εύκολο να κατρακυλίσεις στο βούρκο της τρέλλας. :D

Την κάναμε λοιπόν την εμβρυομεταφορά, μια χαρά πήγανε όλα, μάθαμε και ότι η βλαστοκύστη που μεταφέραμε έιναι 5ΑΑ, οπότε θεωρητικά πάμε με καλό υλικό το οποίο είναι πάρα πολύ σημαντικό. Χοριακή στις 04/08, με το καλό. Ίδωμεν. Ελπίζω να τα καταφέρει το μικρούλι εμβρυάκι, να είναι πεισματάρικο και να έχει ισχυρή θέληση να ζήσει. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη και τη συμπαράσταση! :wub: Ως τώρα έχω το λιγότερο άγχος από κάθε άλλη φορά, και το αποδίδω στο μότζο του συγκεκριμένου τόπικ. :D Και μπορεί να μην επηρεάζει την έκβαση, επηρεάζει όμως εμένα, όσο καλύτερη ψυχολογία έχεις, τόσο πιο εύκολα περνάει ο καιρός. 

Καλη επιτυχια!! Μια τεραστια χοριακη ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!

Δεν εχω γραψει παρολο που σας παρακολουθω εδω και καιρο καθως περιμε καρτερικα τη δοτρια μου. Αυριο παμε για ωοληψια και να δωσει σπερμα ο συζυγος αλλα εγω εχω ενα τεραστιο θεμα! Περασα ενα τραγικο εξαμηνο απο το γεναρη μεχρι τον ιουνιο. Ειχα κανει μια υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα τελις Δεκεμβριου, και ενω η πονεμη περιοδος ηρθε και ηταν κανονικη στα τελη Ιανουαριου. Εχασα δυο περιοδους μου ξαναηρθε τον Απριλη με απιστευτη αιμοραγια και διακεια 3 εβδομαδων. Επειτα μου ξαναηρθε στα μεσα Μαη (2 εβδομαδες μετα το τελος της βαριας) η οποια ηταν χειροτερη σε ροη και διαρκειας 28 ημερων. Απο τις 13 Ιουνιου λοιπον πηγα για υπερηχο, ενδομητριο 8mm και τοτε με ενημερωσε οτι βρεθηκε δοτρια ο γιατρος μου. Περιμενα λοιπον να αδιαθετησω, βλεπω ροζ στις 10/7 και μου ζητα ο γιατρος να αρχισω αντισυλλιπτικα , εντωμεταξυ κανω και ορμονολογικες οπου fsh 5, lh 3,9 E2 30 tsh 2.17.... περιμεναμε να δουμε τερατα δεν ειδαμε τιποτα φοβερο. Με τα αντισυλληπτικα η περιοδος φυσικα κοπηκε. Εκεινη την 2η μερα που πηγα να με δει ενδομητριο 11,5mm. Πεντε μερες μετα την εναρξη των αντσυλληπτικων μου ζητα να τα κοψω και προκληθει παλι περιοδος για να προετοιμασουμε ενδομητριο. Αιμα , λιγο ροζ φανηκε στις 20/7 πεντε μερες αργοτερα! Μου ζητα να αρχισω αμεσως σικλακουρ το κανω και το αποτελεσμα ειναι μια ελαφρα τοσο ελαφρα σχεδον ανυπαρκτη περιοδος. Μετρησα ενδομητριο σημερα και μαντεψτε 11mm! Ειμαι να σκασω! Δεν γινεται να κανουμε ετσι εμβρυομεταφορα, και για εμενα ( ειμαι καθηγητρια) ειναι η καλυτερη περιοδος αυτη!! Χρειαζομαι τη γνωμη σας 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!

Δεν εχω γραψει παρολο που σας παρακολουθω εδω και καιρο καθως περιμε καρτερικα τη δοτρια μου. Αυριο παμε για ωοληψια και να δωσει σπερμα ο συζυγος αλλα εγω εχω ενα τεραστιο θεμα! Περασα ενα τραγικο εξαμηνο απο το γεναρη μεχρι τον ιουνιο. Ειχα κανει μια υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα τελις Δεκεμβριου, και ενω η πονεμη περιοδος ηρθε και ηταν κανονικη στα τελη Ιανουαριου. Εχασα δυο περιοδους μου ξαναηρθε τον Απριλη με απιστευτη αιμοραγια και διακεια 3 εβδομαδων. Επειτα μου ξαναηρθε στα μεσα Μαη (2 εβδομαδες μετα το τελος της βαριας) η οποια ηταν χειροτερη σε ροη και διαρκειας 28 ημερων. Απο τις 13 Ιουνιου λοιπον πηγα για υπερηχο, ενδομητριο 8mm και τοτε με ενημερωσε οτι βρεθηκε δοτρια ο γιατρος μου. Περιμενα λοιπον να αδιαθετησω, βλεπω ροζ στις 10/7 και μου ζητα ο γιατρος να αρχισω αντισυλλιπτικα , εντωμεταξυ κανω και ορμονολογικες οπου fsh 5, lh 3,9 E2 30 tsh 2.17.... περιμεναμε να δουμε τερατα δεν ειδαμε τιποτα φοβερο. Με τα αντισυλληπτικα η περιοδος φυσικα κοπηκε. Εκεινη την 2η μερα που πηγα να με δει ενδομητριο 11,5mm. Πεντε μερες μετα την εναρξη των αντσυλληπτικων μου ζητα να τα κοψω και προκληθει παλι περιοδος για να προετοιμασουμε ενδομητριο. Αιμα , λιγο ροζ φανηκε στις 20/7 πεντε μερες αργοτερα! Μου ζητα να αρχισω αμεσως σικλακουρ το κανω και το αποτελεσμα ειναι μια ελαφρα τοσο ελαφρα σχεδον ανυπαρκτη περιοδος. Μετρησα ενδομητριο σημερα και μαντεψτε 11mm! Ειμαι να σκασω! Δεν γινεται να κανουμε ετσι εμβρυομεταφορα, και για εμενα ( ειμαι καθηγητρια) ειναι η καλυτερη περιοδος αυτη!! Χρειαζομαι τη γνωμη σας 

Να σε ρωτήσω, πριν την αφαίρεση του πολύποδα η περίοδος σου δηλαδή ήταν καλή; Το ενδομήτριο σου το είχες ξαναπαρακολουθησει ή τώρα προετοιμάζεσαι πρωτη φορά για εμβρυομεταφορά κ γι'αυτό το παρακολουθείς; Και όταν είχες.επι τόσες μέρες αίμα, σου έδωσε κάτι; Ο γιατρός τι λέει; Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις, τις κάνω για να καταλάβουμε λίγο καλύτερα. 

ΥΓ. Εκ πείρας θα σου πω, υπάρχουν κάποιες στιγμές μέσα σε μια χρονιά που όλες μας βολεύουν καλύτερα. Εγώ προσωπικά ΠΟΤΕ δεν μπόρεσα να πετύχω μια τέτοια στιγμή. Και τώρα το έχω φιλοσοφήσει κ λέω, ας γίνει όποτε είναι οι καλύτερες συνθήκες για να γίνει. Τα υπόλοιπα θα τα βολεψω... Οπότε μην αγχώνεσαι γι'αυτό.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, griaKota said:

Λοιπόν αγαπητή @lizard12, θα μπορούσα να είχα γράψει όλη αυτή την παράγραφο ακριβώς όπως τα είπες, χαχαχαχαχα! Και κυρίως το "Θα της έλεγα... Είστε σίγουρα γιατρός?". Έπαθα πλάκα όταν το διάβασα χθες βράδυ, αλλά ήμουν πολύ κουρασμένη και είπα θα απαντήσω αύριο μια και καλή. :P:D Και τελικά μάλλον όλες τα ίδια σκεφτόμαστε. Τι κρίμα, άμα το καλοσκεφτείς, περνάμε που περνάμε όλα αυτά και έχουμε και τον κάθε ένα να μας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Χάνεις πάσα ιδέα... 

Καλή μου @Mary H, έτσι όπως τα λες είναι. Τα λέγαμε χθες και με τη lizard. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου το θυμίζετε όμως, γιατί, τα λες ωραία και καλά και στον εαυτό σου και στις άλλες, αλλά όταν έρχονται αυτές οι ρημάδες οι μέρες της αναμονής είναι πάρα πολύ εύκολο να κατρακυλίσεις στο βούρκο της τρέλλας. :D

Την κάναμε λοιπόν την εμβρυομεταφορά, μια χαρά πήγανε όλα, μάθαμε και ότι η βλαστοκύστη που μεταφέραμε έιναι 5ΑΑ, οπότε θεωρητικά πάμε με καλό υλικό το οποίο είναι πάρα πολύ σημαντικό. Χοριακή στις 04/08, με το καλό. Ίδωμεν. Ελπίζω να τα καταφέρει το μικρούλι εμβρυάκι, να είναι πεισματάρικο και να έχει ισχυρή θέληση να ζήσει. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη και τη συμπαράσταση! :wub: Ως τώρα έχω το λιγότερο άγχος από κάθε άλλη φορά, και το αποδίδω στο μότζο του συγκεκριμένου τόπικ. :D Και μπορεί να μην επηρεάζει την έκβαση, επηρεάζει όμως εμένα, όσο καλύτερη ψυχολογία έχεις, τόσο πιο εύκολα περνάει ο καιρός. 

Καλή επιτυχία ! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , marina_86 είπε:

Να σε ρωτήσω, πριν την αφαίρεση του πολύποδα η περίοδος σου δηλαδή ήταν καλή; Το ενδομήτριο σου το είχες ξαναπαρακολουθησει ή τώρα προετοιμάζεσαι πρωτη φορά για εμβρυομεταφορά κ γι'αυτό το παρακολουθείς; Και όταν είχες.επι τόσες μέρες αίμα, σου έδωσε κάτι; Ο γιατρός τι λέει; Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις, τις κάνω για να καταλάβουμε λίγο καλύτερα. 

ΥΓ. Εκ πείρας θα σου πω, υπάρχουν κάποιες στιγμές μέσα σε μια χρονιά που όλες μας βολεύουν καλύτερα. Εγώ προσωπικά ΠΟΤΕ δεν μπόρεσα να πετύχω μια τέτοια στιγμή. Και τώρα το έχω φιλοσοφήσει κ λέω, ας γίνει όποτε είναι οι καλύτερες συνθήκες για να γίνει. Τα υπόλοιπα θα τα βολεψω... Οπότε μην αγχώνεσαι γι'αυτό.

Προν την αφαιρεση εκανα ενα φυσικο κυκλο οπου το ενδομητριο ηταν 9,5 και τριζωνικο. Απετυχε καθως εχω μια ισοζυγισμενη χρωμοσωμικη μεταθεση. Εκει ειδαμε τον πολυποδα ο οποιος απο αλλο γιατρο τον Αυγουστο του 2021 υποτιθεται οτι ειχε αφαιρεθει αλλα δεν εκανε υστεροσοπηση - εκανε απλη αποξεση , αφηνοντας υπολειματα.

Δεν μου εδωσε τιποτα οσο ειχα αυτη την αιμοραγια, ηταν σιγουρος για ορμονικη διαταρραχη πιθανοτατα λογω εμμηνοπαυσης αλλα οι εξετασεις δειχνουν αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκούρα τα πράγματα! Ενώ τις προηγούμενες μέρες μετά το Σάββατο που είχα την αιμορραγία είχα μόνο σταγόνες, σήμερα εμφανίστηκαν κάτι καφέ κηλίδες με βλέννα. Έχω απογοητευτεί τελείως. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Προν την αφαιρεση εκανα ενα φυσικο κυκλο οπου το ενδομητριο ηταν 9,5 και τριζωνικο. Απετυχε καθως εχω μια ισοζυγισμενη χρωμοσωμικη μεταθεση. Εκει ειδαμε τον πολυποδα ο οποιος απο αλλο γιατρο τον Αυγουστο του 2021 υποτιθεται οτι ειχε αφαιρεθει αλλα δεν εκανε υστεροσοπηση - εκανε απλη αποξεση , αφηνοντας υπολειματα.

Δεν μου εδωσε τιποτα οσο ειχα αυτη την αιμοραγια, ηταν σιγουρος για ορμονικη διαταρραχη πιθανοτατα λογω εμμηνοπαυσης αλλα οι εξετασεις δειχνουν αλλα.

Και τώρα τι είπε ο γιατρός; Δεν πρέπει να το δει περισσότερο; Δεν γίνεται να έχεις τόσες μέρες αιμορραγία. Απ' ότι κατάλαβα δεν θα γίνει ετ σε αυτόν τον κύκλο, σωστά; 

1 hour ago, aleka74 είπε:

Σκούρα τα πράγματα! Ενώ τις προηγούμενες μέρες μετά το Σάββατο που είχα την αιμορραγία είχα μόνο σταγόνες, σήμερα εμφανίστηκαν κάτι καφέ κηλίδες με βλέννα. Έχω απογοητευτεί τελείως. 

Οι καφέ κηλίδες δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό. Μπορεί να είναι παλιό αίμα που βγαίνει. Πιστεύω καλύτερα το καφέ από το κόκκινο. Ο γιατρός πότε είπε ότι θα σε δει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aleka74 είπε:

Σκούρα τα πράγματα! Ενώ τις προηγούμενες μέρες μετά το Σάββατο που είχα την αιμορραγία είχα μόνο σταγόνες, σήμερα εμφανίστηκαν κάτι καφέ κηλίδες με βλέννα. Έχω απογοητευτεί τελείως. 

Aλεκα καφε βλενες ειχα πολυ συχνα στο α τριμηνο. Και μαλιστα εβγαινα κ για περπατημα, κακως τωρα που το σκεφτομαι. Κι οταν ηταν ο αντρας μου αρρωστος εκανα κ δουλεις κ φορουσα κ σερβιετα να καταλαβεις. Οι γιατροι μου ειπαν οτι δεν φοβουνται το καφε αλλα το καθαρο αιμα. Μιλησε με τον γιατρο σου, ξαπλωσε κ παιρνε την προγεστερονη σου. Ολα θα πανε πολυ καλα θα δεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 6:50 ΜΜ, vik80 είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά, δλδ με cyclacur θεωρείται φυσικός κύκλος?χωρίς arvecap εννοώ. Αφού καραστελλουν τις ωοθήκες έτσι δεν ειναι;;

Τα cyclacur δεν καταστελλουν! Αλλα οχι δε θε ρειται φυσικος. Ο γιατρος τον φτιαχνει οπως θελει.

 

On 23/7/2022 at 8:30 ΜΜ, MelissaRobert είπε:

Κορίτσια σήμερα είναι η 18η ημέρα του κύκλου μου και 17η που ξεκίνησα τα φάρμακα. Τι να σας πω, και εγώ αυτά που γράφετε ήξερα. Χθες (Παρασκευή) μου είπε να συνεχίσω με τα cyclacur (8) και Viagra μέχρι να τον δω την Τετάρτη. Των ρώτησα για τα Dermestril και μου είπε όχι προς το παρών. Τι να πω…

Μολις γύρισα από τον Άγιο Εφραίμ στην Ν. Μάκρη κορίτσια. Η μάνα μου το είχε βάλει πείσμα να πάω. Με πιάσαν κάτι κλάμματα από το πουθενά! Νοιωθω αγαλιαση όμως και λέω να αφεθώ λιγάκι στον θεό και στον Ψάθα:) και απ’οτι εχετε καταλάβει είναι λίγο δύσκολο να αφεθώ. Έχω όμως καλή διάθεση που ειμαι Ελλάδα. 

έχω αποφασίσει πως δεν θα γυρίσω Αγγλία μέχρι να γίνουν τα πράγματα σωστά. Είτε σε αυτόν τον κύκλο είτε στον επόμενο.

@Viv37 όπως πάντα σε ευχαριστώ για τις χρήσιμες σου συμβουλές. Ελπιζω να περνάς όμορφα στις διακοπές σου!

Μαρινακι δηλαδή μπορεί σε βαν κύκλο το ενδομήτριο να ανεβαίνει και σε άλλον όχι; Όταν λες ότι κάποιες φορές και το δικό σου δεν μεγάλωνε, ποσα mm εννοείς;

Κι εγω το παθαινω αυτο με τα κλαματα οποτε βλεπω εικονα της Παναγιας σε εκκλησια. Θα τα καταφερουμε κοριτσακι μου! 

Γι αυτο που ρωτησες ναι μπορει σε εναν κυκλο να μεγαλωνει πιο πολυ απ οτι στον επομενο. Αλλα επισης το ενδομητριο συσπαται. Μεγαλωνει και μικραινει και πρεπει να το μετρησει στο μεγαλυτερο σημειο. Εμενα πχ οταν μου το εξηγουσε το μετρησε 2 φορες στο ιδιο σημειο καξ τη μια ηταν 6,5 και την αλλη 7 λογω συσπασης. Θα μεγαλωσει που θα παει!♥️

On 24/7/2022 at 1:58 ΠΜ, griaKota είπε:

Δύσκολη φάση. Σε καταλαβαίνω. Σου εύχομαι ολόψυχα να έρθεις και η δική σου η σειρά, και να πάνε όλα καλά!

@MelissaRobert, σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να σε ανησυχήσω, απλά μου έχουν πει ότι το συκώτι δεν κάνει όταν είσαι έγκυος ή όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος, λόγω της μεγάλης ποσότητας βιταμίνης Α που έχει, η οποία δεν αποβάλλεται από τον οργανισμό μας και είναι τοξική για το έμβρυο. Μπορεί και να είναι μπούρδα αυτό που μου είπανε, αλλά μήπως να ρωτούσες το γιατρό σου καλού κακού; 

 

Εμένα μου είπε ότι είναι φυσικός κύκλος, παρόλο που μου έδωσε cyclacur. Μου τα έδωσε αφού έκανα την ωορρηξία. Ελπίζω να είναι εντάξει αυτό. :P Arvecap δεν έκανα πάντως.

@lizard12 εμένα δε μου έστειλαν απολύτως τίποτα γραπτώς, ούτε καν μου είπαν προφορικά κάτι για την ποιότητά τους, μου είπαν απλά ότι έιναι "καλές". Υποθέτω θα μας πούνε κάποιες λεπτομέρειες τη μέρα της ΕΤ, τουλάχιστον για αυτό που θα βάλουμε. Καλή επιτυχία! :)

@vik80, σε νιώθω, κι εγώ θα ήθελα παραπάνω, ειδικά για τα λεφτά που δώσαμε (έχουμε ξεπεράσει τα 8500, χωρίς να υπολογίσω και το κόστος των φαρμάκων, συμπληρωμάτων διατροφής, εξετάσεων, επισκέψεις σε γιατρούς άλλοων ειδικοτήτων κτλ). Μην κοιτάς που ενθουσιάστηκα, με τόσα στραπάτσα ως προς τις δότριες, μου φάνηκε ότι πέτυχα το τζόκερ! Σκετό καψόνι η όλη φάση. Και μη νομίζεις, την 4η που έγινε βλαστοκύστη 6η μέρα δεν την πολυυπολογίζω (κλασσικά, διάβασα τις έρευνες και ξενέρωσα, λένε ότι είναι σημαντικά λιγότερες οι πιθανότητες να πάρεις μωρό στα χέρια σου με 6ης μέρας, σε σχέση με μία 5ης μέρας της ίδιας ποιότητας). Επιπλέον, διαβάζω εδώ όλο για "τέλειες" και "άριστες" βλαστοκύστες, εμάς μας είπαν ένα "καλές" και όταν ρώτησα το γιατρό, μου είπε απλά ότι αν δεν ήτανε καλές δε θα τις κρυοσυντηρούσανε. Τεσπά, κοντός ψαλμός, πιστεύω τη Δευτέρα στη ΕΤ θα μάθουμε κάτι παραπάνω. Σου εύχομαι κι εγώ αυτές οι 3 να είναι υπέραρκετές! :)

@marina_86, καλά τα λες, σημασία έχει η ποιότητα και όχι η ποσότητα, απλά αυτό το ρημάδι το μυαλό πάει και κολλάει στα νούμερα. :P Επίσης, εμένα πχ με χαλάει και που δεν ξέρω τι ποιότητας είναι. Ίσως αν μάθω ότι είναι όντως καλά, να ηρεμήσω λίγο. 

Γενικά εγώ έχω πέσει (όχι που δε θα έπεφτα :P) γι' αυτό απέφευγα να γράψω. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά δε μου βγαίνει, δυσκολεύομαι. Φταίει κυρίως ότι ο άντρας μου μου είπε ότι αν δεν πετύχουμε με αυτά τα εμβρυάκια που πήραμε τώρα, θέλει να σταματήσουμε. Μου είπε ότι έχει κουραστεί, ότι είναι πια μεγάλος, ότι δεν έχει άλλα κουράγια, και ότι δεν έχουμε λεφτά για άλλη προσπάθεια. Ισχύουν δυστυχώς όλα αυτά που λέει, και δεν τον κατηγορώ. Ο καθένας έχει τα όριά του. Οπότε κάπως εγώ νιώθω ότι αυτό είναι, ή τώρα ή ποτέ. Μεγάλη πίεση και για μένα και για τη μήτρα μου εδώ που τα λέμε. Για να δούμε...

@Viv37, καταρχάς σε ευχαριστώ για την ένθερμη υποστήριξή σου (και όλες εδώ μέσα!), κατά δεύτερον να σου πω ότι έχω κοιλιοκάκη, αν έχεις κάποια απορία ή οτιδήποτε θέλεις να μάθεις για τη γλουτένη, στείλε μου μήνυμα, θα χαρώ πολύ να βοηθήσω σε ό,τι μπορώ.  

Κοτουλα μας μη βασανιζεσαι με τις ποιοτητες και τα νουμερα (λεω εγω που επαιρνα τηλ και δεν το εκλεινα μεχρι να μου πουν γραμματα ποιοτητας χαχαχα). Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι η ξαδερφη μου με μετριας ποιοτητας βλαστοκυστη απεκτησε ενα κοριτσακι πανεξυπνο πραγματικα και τωρα ειναι εγκυος στο 2ο παλι με μετριας ποιοτητας. Και δε λεω με κακης ποιοτητας γιατι κ εμενα ο γιατρος μου το ιδιο μου ειπε. Τα κακης ποιοτητας δεν καταψυχονται. Κ εγω εχω μια 6ης μερας και γι αυτην μου ειπε οτι δεν απορριπτεται και οτι μπορει να δωσει εγκυμοσυνη. Ισως οχι με τις πιθανοτητας που θα ειχε μια 5ης μερας αλλα δεν μπορουμε να το απορριψουμε! Οποτε χαλαρωσε (οσο μπορεις) και σκεψου θετικα. Το μωρακι σου σε κρυβεται μεσα σε ενα απο τα παγωτινια σου και υα τα καταφερεις αυτην τη φορα♥️

ΥΓ σιγουρα θα,χρειαατω τη βοηθεια σου σχετικα με τη γκουτενη καποια στιγμη. Θενκιου♥️♥️

On 24/7/2022 at 7:18 ΠΜ, MelissaRobert είπε:

Wow δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί αυτό. Έχω ένα μικρό θέμα τώρα που ξύπνησα. Έχω αίμα και πόνους περιόδου. Δεν ξέρω τι να κάνω και είναι Κυριακή. Να πάρω τα φάρμακα η όχι. Η βοηθός του γιατρού θα απαντησει;

Να παρει το γιατρο στο κινητο. Μην το αφηνεις ετσι

 

On 24/7/2022 at 8:11 ΠΜ, aleka74 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Την Παρασκευή είχα ραντεβού με το γιατρό και είδαμε σάκο. Χθες το βράδυ όμως, ξαφνικά, είχα πάρα πολύ αίμα. Το θέμα είναι ότι είμαι επαρχία. Έχω τρομάξει πάρα πολύ 

Κοριτσακι μου καταρχην ξαπλωσε και μην περπατας. Παρε τηλ το γιατρο. Ισως ειναι μερικη αποκολληση. Ισως χρειαστει να παρεις εξτρα προγεστερονη και με την ξαπλα να ξανακολλησει μετα απο ενα διαστημα. Το θετικο εινσι οτι δεν ειχες και πονο μαζι. Πες μας τι θα σου πει ο γιατρος. Ισως σου πει να πας για υπερηχο σε καποιον γυναικολογο στην πολη που ζεις. Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσακι μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...