Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 7/29/2022 at 11:25 AM, Villi said:

Και να σκεφτείς οτι μετά απο δώδεκα ετ πρώτη φορά μου την έκαναν με αυτό τον τρόπο… και μάλιστα μου εξήγησε πολύ αναλυτικά γιατί το κάνουν έτσι στην οπίσθια κλίση και έχει πολυ δίκιο. 

Διακαιώνεται και από το αποτέλεσμα. Πολύ ενδιαφέρον πάντως, θα το ψάξω κάποια στιγμη να μάθω περισσότερα.  

On 7/29/2022 at 12:21 PM, Smaro79 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο μπαμπάς το παλευει όσο μπορεί, την τελευταία φορά που τον έβγαλα από το νοσοκομείο του είπα... " μέχρι να μείνω εγκυος κ να γεννήσω θέλω να ζεις για να γνωρίσεις το εγγόνι σου "  κ η αλήθεια είναι ότι έχει πάρει λίγο τα πανω του κ ανυπομονεί να πετύχει αυτή τη φορά. Όσον αφορά τον κουρτη νιώθω καλά μαζί του αλλά υπάρχει κ το άγχος. Αναμονή λοιπόν...

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν δεν κάνω λάθος έχει κάνει ετ κ περιμενεις χοριακη.  Σου εύχομαι να είναι τεράστια κ να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου να γίνεις μανούλα. 

Εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις, και να δεις το μπαμπάκα σου να δακρύζει από χαρά για το εγγόνι του! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

On 7/29/2022 at 1:11 PM, MaryH said:

Δεκατα, μαλιστα χμ.... Ή κοβιντ εχεις ή εγκυος εισαι. Παντως και τα δυο με τεστακια με γραμμουλα ανιχνευονται:D

Α ρε Μαιρούλα αστέρι, το βλεπες, το παιξες; Χαχαχαχαχαχα! :P:wub:

On 7/29/2022 at 2:27 PM, chara14 said:

Και καμία διάσημη δεν αποκαλύπτει τίποτα. Και κάπως έτσι νομίζεις ότι είναι εύκολη η εγκυμοσύνη. Όταν όμως μπεις στον χορό,τότε καταλαβαίνεις πολλά.

Εγώ είμαι με δότη και σκοπεύω, πρώτα ο Θεός, να το πω στο παιδί από την πρώτη στιγμή. Θα το ακούει ως ιστορία από βλαστοκύστη!! Αυτό που δεν μπορώ να διαχειριστώ είναι η δική μου πλευρά. Θα του πω πως είχα καταψύξει ωάρια σε μικρότερη ηλικία. Ουφφφ.

Με το καλό, ολα καλά να πάνε εύχομαι! Να σε ρωτήσω κάτι, όταν λες δε μπορείς να διαχειριστείς τη δική σου πλευρά, εννοείς έχεις αποφασίσει ότι δε θα του το πεις και δεν ξέρεις τι να του πεις, ή ακόμα τα σκέφτεσαι αν θα το πεις ή όχι;

On 7/29/2022 at 3:48 PM, chitaneta said:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ο σύζηγος κολλησε κοβιντ...εγώ προς το παρών εχω αρνητικο, αλλά φοβαμαι πως δεν θα την γλυτωσω. ειναι η τριτη του μερα. Την πρωτη μερα που ειχε υψηλο πυρετο εκανε τεστ κοβιντ και βγηκε αρνητικο...λεμε ακομα δεν θα δειχνει. Αλλά μετα αρχισε να εχει καποια συμπτωματα κατα την ουρηση και νομιζαμε οτι ειχε ουρολοιμωξη! Πηγαμε εχτες σε ουρολογο του ειπς να ξεκινησει αντιβιωση και να κανει καλλιεργεια ουρων. Και σημερα που βγηκαν τα αποτελεσματα, δεν εχει μοκροβιο... του λεει κι ο ουρολογος κανε ενα τεστ κοβιντ. Κανει, και θετικο! Οποτε 2 μερες τωρα δεν προσεχαμε μεταξυ μας γιατι νομιζαμε οτι εχει ουρολοιμωξη...

Άκουσα από γιατρό στο ραδιόφωνο της ΕΡΤ, σε ειδική εκπομπή που έκαναν παλία για τον covid, να λέει ότι βοηθάνε πολύ οι ρινικές πλύσεις και οι γαργάρες με αλατόνερο (μειώνει το ιικό φορτίο). Δεν ξέρω αν βοηθάει όντως, κακό δε θα κάνει πάντως λογικά.

 

On 7/31/2022 at 11:15 AM, Fili said:

 

@griaKota κοτούλα μου αυριο είναι η χοριακη; η τα έχω μπερδέψει;

 

Ανυπόμονη όπως πάντα @Fili μου, την έκανα λίγες μέρες νωρίτερα. Βγήκε θετική, είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. :P:)

On 7/31/2022 at 4:37 PM, MaryH said:

Δεν νομιζω να δυσκολευτηκε , σε σχεση δυο χρονων ειναι. Νομιζω οτι δειχνει ενσυναισθηση για τον αγωνα των γυναικων και το πως νιωθουν οταν μια νεα εγκυμοσυνη κοινοποιειται κι εκεινες μολις εχουν παρει αρνητικη χοριακη...

Με συγκίνησε η ανάρτησή της. Μπορεί να έχει κάποια συγγενή/γνωστή και να το έζησε από κοντά. Όπως και να χει δείχνει ενσυναίσθηση ξεκάθαρα. Μπράβο της.

7 hours ago, Leila said:

Καλημέρα! Ο γιατρος είδε αποκόλληση ( 7η εβδομάδα) και συνέστησε αυξημένη προγεστερονη και ξάπλα. Εκτός από αυτά, έχετε κάποια άλλη συμβουλή; Πχ στάση στο ξάπλα, διατροφή; 

Εκτός από την ξάπλα, μου χανε πει να προσπαθώ να πίνω και πολύ νερό. Όλα καλά θα πάνε, κουράγιο @Leila:wub:

@aleka74 σου τα είπανε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια, χάρηκα αφάνταστα κορίτσι μου, σε σκεφτόμουν πολύ γιατί εκτός από την αγωνία της αιμορραγίας, είχες και την αγωνία του να μην ξέρεις. Όλα καλά θα πάνε!

Φιλιά σε όλες, ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας!

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , griaKota είπε:

Με το καλό, ολα καλά να πάνε εύχομαι! Να σε ρωτήσω κάτι, όταν λες δε μπορείς να διαχειριστείς τη δική σου πλευρά, εννοείς έχεις αποφασίσει ότι δε θα του το πεις και δεν ξέρεις τι να του πεις, ή ακόμα τα σκέφτεσαι αν θα το πεις ή όχι; 

Μακάρι να πάνε όλα καλά σ' ευχαριστώ!! Και σε σένα όοοοοολλλλααα τα καλά και τεραααστιες χοριακές !!! Σκέφτομαι να του πω πως είχα καταψύξει δικά μου σε μικρότερη ηλικία. Εκτός από τα εξωτερικά χαρακτηριστικά, όλα τα υπόλοιπα εξαρτώνται και από εμάς. Γι' αυτό παλεύουμε. Πού είναι το αλάτι που το έτρωγα με τις χούφτες;;; πού είναι οι μπυρίτσες;.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Leila said:

Καλημέρα! Ο γιατρος είδε αποκόλληση ( 7η εβδομάδα) και συνέστησε αυξημένη προγεστερονη και ξάπλα. Εκτός από αυτά, έχετε κάποια άλλη συμβουλή; Πχ στάση στο ξάπλα, διατροφή; 

Κι εγω το επαθα στην 7η εβδομαδα...με έξτρα  προγεστερονη και ξάπλα  πηγαν ολα καλά. Δεν εκανα κατι άλλο. Και καθολου να μην ζοριζεσαι με οποιαδηποτε κινηση ή μικρο βαρος. Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρη και θετική.

Το έχουν περάσει πολλές κοπελες και ολα πηγαν καλά. Όπως μου λεγαν και σε μενα και είχαν δίκιο, πιστεψε στο εμβρυακι σου! Έχουν πολύ δύναμη!

Καλη ξεκούραση και ότι χρειάζεται μας το λες

1 hour ago, griaKota said:

(Τίτλος σεντονιού που ακολουθεί: Ως εδώ όλα καλά - ελπίζω :P.)

Δεν ξέρω τι να πω κορίτσια, με κατακλύζουν ένα σωρό συναισθήματα, χαρά, άγχος, φόβος, μούδιασμα από χαρά, μούδιασμα από φόβο, και μία ελπίδα που έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται, όλα μαζί και ανάκατα.

Πέρασα δύσκολα τις προηγούμενες μέρες, ήθελα να γράψω αλλά ντρεπόμουν. Σκεφτόμουν τις ένα σωρό άλλες κοπέλες που πέρασαν ίδια και χειρότερα, με πολύ περισσότερο κουράγιο και πολύ λιγότερο πανικό από μένα, και ντρεπόμουν (πχ, να τώρα που είδα 12 ΕΤ @Villi;!;!!! Σου βγάζω το καπέλο κορίτσι μου, δεν έχω λόγια). 

Η χοριακή μου ήτανε κανονικά για την Πέμπτη, 04/07 (η ΕΤ έγινε στις 25/07). Είχανε κάνει την εμφάνισή τους κάποια θετικά σημάδια την προηγούμενη εβδομάδα (όπως πχ τα δέκατα, που πολύ εύστοχα παρατήρησε και η @Mary H :wub:) και είχα αρχίσει να σκέφτομαι, βρε λες; Και μετά την Παρασκευή το απόγευμα, πάνε και τα δέκατα, και εμφανίζονται κάποια σημάδια που χω σίγουρα εγώ για περίοδο, όπως πχ πόνο σε αρθρώσεις (έχω αυτοάνοσο) και πολύ δυνατός πονοκέφαλος. Την Κυριακή άρχισα να έχω και εκείνο το ζεστό πόνο στη μέση, μέχρι τότε πονάκια είχα μόνο στην κοιλιά χαμηλά. Έπεσα. 

Σήμερα Δευτέρα είχαμε προγραμματίσει εξέταση προγεστερόνης, σκεφτόμουν να κάνω και μία χοριακή να πάρω το αρνητικό μου να ησυχάσω, αλλά μετά σκέφτηκα πως θα συνεχίσω να παίρνω τα φάρμακα; Με πιάνει ένας παρατεταμένος πανικός το βράδυ της Κυριακής, ζήτημα να κοιμήθηκα 2 ώρες (μου αρέσει που έλεγα αυτή τη φορά θα διαχειριζόμουν καλύτερα το ενδεχόμενο της αποτυχίας). Κάνω την προγεστερόνη, με παίρνει τηλ ο γιατρός να την αυξήσω λίγο, σκάλωσα, του λέω ρε συ δεν πιστεύω ότι πέτυχε, μου λέει γιατί το λες αυτό, του λέω έτσι νιώθω, μου λέει κάνε τεστ, πάω και κάνω χοριακή και βγαίνει θετική! 

Και από κει και πέρα αρχίζει το γαΐτανάκι της παράνοιας. Δεν είμαι αχάριστη, χάρηκα, πολύ κιόλας. Αλλά να, πως λένε, θέλει η π...... να κρυφτεί μα η χαρά δεν την αφήνει; Ε, θέλει η κοτούλα να χαρεί, μα ο φόβος δεν την αφήνει. Νομίζω δεν υπάρχει κοπέλα εδώ μέσα που να μην καταλαβαίνει. Προσπάθησα να σκεφτώ, αν ήτανε στη θέση μου μία άλλη κοπέλα από δω μέσα, τι θα της έλεγα; Και σκέφτηκα έτσι 2 πράγματα που με παρηγόρησαν κάπως: 1. το εμβρυάκι που βάλαμε τώρα δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα με τα δικά μας, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να είναι ένα υγιές, δυνατό εμβρυάκι, επομένως είναι πολύ πιο πιθανό να τα καταφέρει, και 2. πες ότι δεν πάει καλά αυτό, τουλάχιστον έχουμε μία ένδειξη ότι η μήτρα είναι δεκτική. Σωστά; Σας ντρέπομαι ρε κορίτσια, δε θέλω να είμαι μίζερη, κανονικά θα έπρεπε απλά να πανηγυρίζω σήμερα, αλλά ειλικρινά δεν το έχω πιστέψει και πολύ ακόμα. :oops:

Σας αγαπώ όλες, ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και για τις ευχές και για το ενδιαφέρον και για όλα. Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και καλή τύχη. Αμήν. :) 

Καταρχην συγχαρητήρια και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα να είσαι δισπιστη...με τόσα που έχουμε περάσει πως να μην φοβομαστε να χαρουμε. Αλλά  το σημαντικό είναι ότι έχεις θετικη χοριακη! Πότε σου είπε ο γιατρός να ξανακανεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/7/2022 at 10:05 ΜΜ, aleka74 είπε:

Γυρίσαμε από γιατρό. Αποκόλληση είναι αλλά είναι εκεί στη θέση του! Βασικά ακούσαμε καρδούλα! Δεν υπάρχει πιο όμορφος ήχος! 3 εβδομάδες κρεβάτι είπε ο γιατρός, 3 βδομάδες κρεβάτι θα μείνω κι εγώ! Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τη στήριξη, αλήθεια τα λόγια σας ήταν βάλσαμο!

Τι υπεροχα νεα!! Μπραβο σου κοριτσακι μου!!! Πηγε η καρδια μας στη θεση της!! Ολα καλα απο δω και περα ευχομαι!! Τερμα το κλαμα! Μονο γελιο♥️♥️♥️

On 31/7/2022 at 9:29 ΠΜ, dreamy είπε:

Μπραβο, μπραβο!! Τελεια θα ξεκουραστεις λοιπον γλυκεια μιυ και ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!! 

Πριν απο λιγο ειχαμε νεα απο το εμβρυολογικο! Εχουμε τελικα 4 νλαστοκυστες 5ΑΑ. Δοξα τω θεω γιατι την Παρασκευη οταν μιυ ειπε για 4 τριτης μερας απο τα 7 συνολικα βιυλιαξε η καρδια μου!! Ομως νομιζω πως ειναι καλο το αποτελεσμα

Οχι απλα καλο! Τελειο ειναι το αποτελεσμα!!! Μπραβο! Ποτε με το καλο η ετ ξερεις;

 

8 ώρες πρίν, Leila είπε:

Καλημέρα! Ο γιατρος είδε αποκόλληση ( 7η εβδομάδα) και συνέστησε αυξημένη προγεστερονη και ξάπλα. Εκτός από αυτά, έχετε κάποια άλλη συμβουλή; Πχ στάση στο ξάπλα, διατροφή; 

Ευχομαι ολα να πανε καλα κοριτσακι μου. Ξαπλα και ηρεμια 

 

4 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Είμαστε 7η εβδομάδα;;;; Πως τα μετράνε ρε παιδιά; Εμένα με ρωτάνε και λέω 1 μήνας. Από το άγχος που είχα τις προηγούμενες μέρες ξέχασα να ρωτήσω και το γιατρό. Πάντως η ξάπλα δεν πολυπαλευεται, ναι; Αλλά τι να κάνεις; Λίγη προσοχή και πολύ υπομονή και παρέα γιατί χωρίς παρέα δε γίνεται!!! Όλα καλά!

Μπες στο eleftheia στο ιντερνετ στα εργσλεια εχει υπολογισμο κυησης με βλαστοκυστες 5 ημερων. Βαζεισ ημερομηνια ετ και σου λεει ποσο εισαι♥️

1 ώρα πρίν, griaKota είπε:

(Τίτλος σεντονιού που ακολουθεί: Ως εδώ όλα καλά - ελπίζω :P.)

Δεν ξέρω τι να πω κορίτσια, με κατακλύζουν ένα σωρό συναισθήματα, χαρά, άγχος, φόβος, μούδιασμα από χαρά, μούδιασμα από φόβο, και μία ελπίδα που έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται, όλα μαζί και ανάκατα.

Πέρασα δύσκολα τις προηγούμενες μέρες, ήθελα να γράψω αλλά ντρεπόμουν. Σκεφτόμουν τις ένα σωρό άλλες κοπέλες που πέρασαν ίδια και χειρότερα, με πολύ περισσότερο κουράγιο και πολύ λιγότερο πανικό από μένα, και ντρεπόμουν (πχ, να τώρα που είδα 12 ΕΤ @Villi;!;!!! Σου βγάζω το καπέλο κορίτσι μου, δεν έχω λόγια). 

Η χοριακή μου ήτανε κανονικά για την Πέμπτη, 04/07 (η ΕΤ έγινε στις 25/07). Είχανε κάνει την εμφάνισή τους κάποια θετικά σημάδια την προηγούμενη εβδομάδα (όπως πχ τα δέκατα, που πολύ εύστοχα παρατήρησε και η @Mary H :wub:) και είχα αρχίσει να σκέφτομαι, βρε λες; Και μετά την Παρασκευή το απόγευμα, πάνε και τα δέκατα, και εμφανίζονται κάποια σημάδια που χω σίγουρα εγώ για περίοδο, όπως πχ πόνο σε αρθρώσεις (έχω αυτοάνοσο) και πολύ δυνατός πονοκέφαλος. Την Κυριακή άρχισα να έχω και εκείνο το ζεστό πόνο στη μέση, μέχρι τότε πονάκια είχα μόνο στην κοιλιά χαμηλά. Έπεσα. 

Σήμερα Δευτέρα είχαμε προγραμματίσει εξέταση προγεστερόνης, σκεφτόμουν να κάνω και μία χοριακή να πάρω το αρνητικό μου να ησυχάσω, αλλά μετά σκέφτηκα πως θα συνεχίσω να παίρνω τα φάρμακα; Με πιάνει ένας παρατεταμένος πανικός το βράδυ της Κυριακής, ζήτημα να κοιμήθηκα 2 ώρες (μου αρέσει που έλεγα αυτή τη φορά θα διαχειριζόμουν καλύτερα το ενδεχόμενο της αποτυχίας). Κάνω την προγεστερόνη, με παίρνει τηλ ο γιατρός να την αυξήσω λίγο, σκάλωσα, του λέω ρε συ δεν πιστεύω ότι πέτυχε, μου λέει γιατί το λες αυτό, του λέω έτσι νιώθω, μου λέει κάνε τεστ, πάω και κάνω χοριακή και βγαίνει θετική! 

Και από κει και πέρα αρχίζει το γαΐτανάκι της παράνοιας. Δεν είμαι αχάριστη, χάρηκα, πολύ κιόλας. Αλλά να, πως λένε, θέλει η π...... να κρυφτεί μα η χαρά δεν την αφήνει; Ε, θέλει η κοτούλα να χαρεί, μα ο φόβος δεν την αφήνει. Νομίζω δεν υπάρχει κοπέλα εδώ μέσα που να μην καταλαβαίνει. Προσπάθησα να σκεφτώ, αν ήτανε στη θέση μου μία άλλη κοπέλα από δω μέσα, τι θα της έλεγα; Και σκέφτηκα έτσι 2 πράγματα που με παρηγόρησαν κάπως: 1. το εμβρυάκι που βάλαμε τώρα δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα με τα δικά μας, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να είναι ένα υγιές, δυνατό εμβρυάκι, επομένως είναι πολύ πιο πιθανό να τα καταφέρει, και 2. πες ότι δεν πάει καλά αυτό, τουλάχιστον έχουμε μία ένδειξη ότι η μήτρα είναι δεκτική. Σωστά; Σας ντρέπομαι ρε κορίτσια, δε θέλω να είμαι μίζερη, κανονικά θα έπρεπε απλά να πανηγυρίζω σήμερα, αλλά ειλικρινά δεν το έχω πιστέψει και πολύ ακόμα. :oops:

Σας αγαπώ όλες, ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και για τις ευχές και για το ενδιαφέρον και για όλα. Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και καλή τύχη. Αμήν. :) 

Καταρχην συγχαρητηρια για την θετικη χοριακη σου!!! Μπραβο σου!!!!!! Τελειομηνη υοεροχη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και ατοιμαζω τα βεγγαλικα να το γιορτασουμε!!!!

Τωρα θελω να δου πω οτι οσα περιεγραψες τα νιωθουμε ολες χωρις εξαιρεση! Δε θελουμε να μας ντρεπεσαι γιατι αυτο το καφε ειναι εδω γι αυτον ακριβως το λογο. Να λεμε τα ζορια μας, τις χαρες μας, τους προβληματισμους μας, τη χαζογκρινια μας, τους φοβους μας τις αγωνιες μας και τοσα αλλα! Πες ολα οσα θελεις να πεις.Εδω μεσα σιγουρα σε νιωθουμε!

Εριξα γκρινια εγω για την αναμονη τηε δοτριας μου...τις επρηξα ολες που ειχαν πολυ μεγαλυτερο ζορι απο μενα την πρωταρα και πολυ περισσοτερες απογοητευσεις. Αλλα με ακουγαν υπομονετικα οσο χαζο κ αν μπορει να τουςφαινοταν. Γιατι στην τελικη κανενα συναισθημα δεν ειναι χαζο. Και καμια μαα δεν ξερει τι εχει περασει η αλλη στη ζωη της και πως μπορει να την επηρεαζει το καθε τι.

Δωσε πονο λοιπον και μη φοβασαι τιποτα! ♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, griaKota είπε:

Διακαιώνεται και από το αποτέλεσμα. Πολύ ενδιαφέρον πάντως, θα το ψάξω κάποια στιγμη να μάθω περισσότερα.  

Εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις, και να δεις το μπαμπάκα σου να δακρύζει από χαρά για το εγγόνι του! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Α ρε Μαιρούλα αστέρι, το βλεπες, το παιξες; Χαχαχαχαχαχα! :P:wub:

Με το καλό, ολα καλά να πάνε εύχομαι! Να σε ρωτήσω κάτι, όταν λες δε μπορείς να διαχειριστείς τη δική σου πλευρά, εννοείς έχεις αποφασίσει ότι δε θα του το πεις και δεν ξέρεις τι να του πεις, ή ακόμα τα σκέφτεσαι αν θα το πεις ή όχι;

Άκουσα από γιατρό στο ραδιόφωνο της ΕΡΤ, σε ειδική εκπομπή που έκαναν παλία για τον covid, να λέει ότι βοηθάνε πολύ οι ρινικές πλύσεις και οι γαργάρες με αλατόνερο (μειώνει το ιικό φορτίο). Δεν ξέρω αν βοηθάει όντως, κακό δε θα κάνει πάντως λογικά.

 

Ανυπόμονη όπως πάντα @Fili μου, την έκανα λίγες μέρες νωρίτερα. Βγήκε θετική, είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. :P:)

Με συγκίνησε η ανάρτησή της. Μπορεί να έχει κάποια συγγενή/γνωστή και να το έζησε από κοντά. Όπως και να χει δείχνει ενσυναίσθηση ξεκάθαρα. Μπράβο της.

Εκτός από την ξάπλα, μου χανε πει να προσπαθώ να πίνω και πολύ νερό. Όλα καλά θα πάνε, κουράγιο @Leila:wub:

@aleka74 σου τα είπανε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια, χάρηκα αφάνταστα κορίτσι μου, σε σκεφτόμουν πολύ γιατί εκτός από την αγωνία της αιμορραγίας, είχες και την αγωνία του να μην ξέρεις. Όλα καλά θα πάνε!

Φιλιά σε όλες, ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας!

 Αν διαβασεις τα παλια ποστ μου, λεω και τον καφε φιλη μου, και πεφτω μεσα, χαχα! Συγχαρητηρια λοιπον, το μπεμπε ηρθε και θα μεινει! Τι χοριακη ειχες δε μας ειπες? Πρωτο ενα και τυχερο, μπραβο βρε θηριο!Πολλα φιλια στην κοιλιτσα:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Σας αγαπώ όλες, ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και για τις ευχές και για το ενδιαφέρον και για όλα. Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και καλή τύχη. Αμήν. :) 

Αγαπημένο μου κοριτσι συγχαρητήρια, όλα θα πάνε καλά!! Χάρηκα πάρα πολύ, καλή συνέχεια καλούς διπλασιασμούς να έχεις. Το αίσθημα του φόβου εμένα με συνόδευε σχεδόν σε όλο το πρώτο τρίμηνο, μέχρι να το πιστέψω ίδρωσα. Αλλά δεν πειράζει, όσο περνάει ο καιρός βελτιώνεται. . η ουσία είναι οτι  το εμβρυακι σου βρήκε τη θεσούλα του, βολεύτηκε. Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, griaKota είπε:

(Τίτλος σεντονιού που ακολουθεί: Ως εδώ όλα καλά - ελπίζω :P.)

Δεν ξέρω τι να πω κορίτσια, με κατακλύζουν ένα σωρό συναισθήματα, χαρά, άγχος, φόβος, μούδιασμα από χαρά, μούδιασμα από φόβο, και μία ελπίδα που έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται, όλα μαζί και ανάκατα.

Πέρασα δύσκολα τις προηγούμενες μέρες, ήθελα να γράψω αλλά ντρεπόμουν. Σκεφτόμουν τις ένα σωρό άλλες κοπέλες που πέρασαν ίδια και χειρότερα, με πολύ περισσότερο κουράγιο και πολύ λιγότερο πανικό από μένα, και ντρεπόμουν (πχ, να τώρα που είδα 12 ΕΤ @Villi;!;!!! Σου βγάζω το καπέλο κορίτσι μου, δεν έχω λόγια). 

Η χοριακή μου ήτανε κανονικά για την Πέμπτη, 04/07 (η ΕΤ έγινε στις 25/07). Είχανε κάνει την εμφάνισή τους κάποια θετικά σημάδια την προηγούμενη εβδομάδα (όπως πχ τα δέκατα, που πολύ εύστοχα παρατήρησε και η @Mary H :wub:) και είχα αρχίσει να σκέφτομαι, βρε λες; Και μετά την Παρασκευή το απόγευμα, πάνε και τα δέκατα, και εμφανίζονται κάποια σημάδια που χω σίγουρα εγώ για περίοδο, όπως πχ πόνο σε αρθρώσεις (έχω αυτοάνοσο) και πολύ δυνατός πονοκέφαλος. Την Κυριακή άρχισα να έχω και εκείνο το ζεστό πόνο στη μέση, μέχρι τότε πονάκια είχα μόνο στην κοιλιά χαμηλά. Έπεσα. 

Σήμερα Δευτέρα είχαμε προγραμματίσει εξέταση προγεστερόνης, σκεφτόμουν να κάνω και μία χοριακή να πάρω το αρνητικό μου να ησυχάσω, αλλά μετά σκέφτηκα πως θα συνεχίσω να παίρνω τα φάρμακα; Με πιάνει ένας παρατεταμένος πανικός το βράδυ της Κυριακής, ζήτημα να κοιμήθηκα 2 ώρες (μου αρέσει που έλεγα αυτή τη φορά θα διαχειριζόμουν καλύτερα το ενδεχόμενο της αποτυχίας). Κάνω την προγεστερόνη, με παίρνει τηλ ο γιατρός να την αυξήσω λίγο, σκάλωσα, του λέω ρε συ δεν πιστεύω ότι πέτυχε, μου λέει γιατί το λες αυτό, του λέω έτσι νιώθω, μου λέει κάνε τεστ, πάω και κάνω χοριακή και βγαίνει θετική! 

Και από κει και πέρα αρχίζει το γαΐτανάκι της παράνοιας. Δεν είμαι αχάριστη, χάρηκα, πολύ κιόλας. Αλλά να, πως λένε, θέλει η π...... να κρυφτεί μα η χαρά δεν την αφήνει; Ε, θέλει η κοτούλα να χαρεί, μα ο φόβος δεν την αφήνει. Νομίζω δεν υπάρχει κοπέλα εδώ μέσα που να μην καταλαβαίνει. Προσπάθησα να σκεφτώ, αν ήτανε στη θέση μου μία άλλη κοπέλα από δω μέσα, τι θα της έλεγα; Και σκέφτηκα έτσι 2 πράγματα που με παρηγόρησαν κάπως: 1. το εμβρυάκι που βάλαμε τώρα δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα με τα δικά μας, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να είναι ένα υγιές, δυνατό εμβρυάκι, επομένως είναι πολύ πιο πιθανό να τα καταφέρει, και 2. πες ότι δεν πάει καλά αυτό, τουλάχιστον έχουμε μία ένδειξη ότι η μήτρα είναι δεκτική. Σωστά; Σας ντρέπομαι ρε κορίτσια, δε θέλω να είμαι μίζερη, κανονικά θα έπρεπε απλά να πανηγυρίζω σήμερα, αλλά ειλικρινά δεν το έχω πιστέψει και πολύ ακόμα. :oops:

Σας αγαπώ όλες, ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και για τις ευχές και για το ενδιαφέρον και για όλα. Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και καλή τύχη. Αμήν. :) 

Συγχαρητήρια! !!! Μεγάλη χαρά μας έδωσες!! Καλή συνέχεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

@griaKota συγχαρητήρια πολλαααα πόσο σε καταλαβαίνω σε όλα!!! Και που έκανες νωρίτερα χοριακη και που φοβάσαι να χαρείς!!!!γλυκοπικρο συναίσθημα!!! Ένα βήμα τη φορά και βαθιές αναπνοές!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/31/2022 at 12:52 PM, chitaneta said:

Ευχαριστώ Φιλη μου, με καθησυχασες πολυ! Φαίνεται οτι ή δεν εχω κολλήσει  ή ακομα δεν εμφανιζονται συμπτώματα και θετικο τεστ. Για να δουμε..

Και μενα ο γυναικολογος μου καθησυχαστικος ειναι σε περίπτωση που το κολλησω.

Κι έχω κι αύριο να κάνω doppler! Αν βγαλω και το πρωι αρνητικο θα παω. Εσύ έκανες ή οχι ακομα; 

Ευχαριστώ και πάλι!

Φιλιά!

Αντε ωραια! Τόσες μέρες που έχω πάλι να μπω υποθέτω θα έχεις ήδη αναρρώσει!!!! 

  Πήγαμε προηγούμενη εβδομάδα και δε μας είπε κάτι για doppler η αλήθεια είναι.. Θα ξαναπάμε πριν ή μετά 15 Αύγουστο. Θα μου τηλ να μου πει μέρα και θα τον ρωτήσω.. 

10 minutes ago, Viv37 said:

Κοριτσακια μου γλυκα ηρθε η ωρα να σας πω κι εγω τα νεα μου. 

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Ετ 27/6

1η χοριακη 220

2η χοριακη 520

3η χοριακη 3570

Και την Τεταρτη που περασε ακουσαμε καρδουλα! Κρατηθηκα και δεν εκλαψα στον υπερηχο αλλα με το που βγηκαμε απο το ιατρειο πλανταξα απο χαρα χαχαχα!

Συγγνωμη που δεν το ειπα νωριτερα. Φοβομουν και δεν ενιωθα ετοιμη να το μοιραστω. Σιγα σιγα αρχιζω να χαλαρωνω και να νιωθω οτι ειναι αληθεια και οτι ολα θα πανε καλα! 

@marina_8

 

Τραλαλαλλαλαλλαλαλαλα ντελαπογκο και χοροί τρελοί και ταταττατατα.

Αγαπημένη μου να έχεις μια υπέροχη, τελειομηνη, εύκολη και απολαυστική εγκυμοσύνη. Μωράκι ιιιιιιιιιι ❤️❤️❤️❤️❤️

Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ χιχιχιιχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα ηρθε η ωρα να σας πω κι εγω τα νεα μου. 

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Ετ 27/6

1η χοριακη 220

2η χοριακη 520

3η χοριακη 3570

Και την Τεταρτη που περασε ακουσαμε καρδουλα! Κρατηθηκα και δεν εκλαψα στον υπερηχο αλλα με το που βγηκαμε απο το ιατρειο πλανταξα απο χαρα χαχαχα!

Συγγνωμη που δεν το ειπα νωριτερα. Φοβομουν και δεν ενιωθα ετοιμη να το μοιραστω. Σιγα σιγα αρχιζω να χαλαρωνω και να νιωθω οτι ειναι αληθεια και οτι ολα θα πανε καλα! 

@marina_86 οταν με ρωτησες δεν ειχαμε ακουσει καρδουλα ακομα γι αυτο δεν ειπα τιποτα. Τωρα ομως πηρα μια ανασα! Τα πιασαμε τα πρωτα μαξιλαρακια! Παμε για τα επομενα!

Αυτα! ♥️♥️♥️

 

Αχχ κορίτσι μου τι χαρά είναι αυτή;; μπράβο μπράβο μπραβοοοοο!!! Με το καλό ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!!! Πως είσαι;; έχεις τίποτα από συμπτώματα; οι χοριακες μπόμπα πάντως!!!!!! Πότε θα πας πάλι γιατρό;; Α ρε τρέλα μπράβο σου!!!!! Φιλιά αγκαλιές πολλές από μένα και το γκομενακι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα ηρθε η ωρα να σας πω κι εγω τα νεα μου. 

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Ετ 27/6

1η χοριακη 220

2η χοριακη 520

3η χοριακη 3570

Και την Τεταρτη που περασε ακουσαμε καρδουλα! Κρατηθηκα και δεν εκλαψα στον υπερηχο αλλα με το που βγηκαμε απο το ιατρειο πλανταξα απο χαρα χαχαχα!

Συγγνωμη που δεν το ειπα νωριτερα. Φοβομουν και δεν ενιωθα ετοιμη να το μοιραστω. Σιγα σιγα αρχιζω να χαλαρωνω και να νιωθω οτι ειναι αληθεια και οτι ολα θα πανε καλα! 

@marina_86 οταν με ρωτησες δεν ειχαμε ακουσει καρδουλα ακομα γι αυτο δεν ειπα τιποτα. Τωρα ομως πηρα μια ανασα! Τα πιασαμε τα πρωτα μαξιλαρακια! Παμε για τα επομενα!

Αυτα! ♥️♥️♥️

 

Αχ, τέλειααααααααα :):wub:

Με το καλό και στο επόμενο μαξιλαράκι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Fili είπε:

Αντε ωραια! Τόσες μέρες που έχω πάλι να μπω υποθέτω θα έχεις ήδη αναρρώσει!!!! 

  Πήγαμε προηγούμενη εβδομάδα και δε μας είπε κάτι για doppler η αλήθεια είναι.. Θα ξαναπάμε πριν ή μετά 15 Αύγουστο. Θα μου τηλ να μου πει μέρα και θα τον ρωτήσω.. 

Τραλαλαλλαλαλλαλαλαλα ντελαπογκο και χοροί τρελοί και ταταττατατα.

Αγαπημένη μου να έχεις μια υπέροχη, τελειομηνη, εύκολη και απολαυστική εγκυμοσύνη. Μωράκι ιιιιιιιιιι ❤️❤️❤️❤️❤️

Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ χιχιχιιχ

Ευχαριατω Φιλακι μου!! Ειδες σου ετοιμαζω παρεα για το δικο σου το αντρακι να πηγαινουν στα βουνα παρεουλα!♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...