Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 hours ago, Viv37 said:

Τα συνπαγη κομματια ειναι ξεραμενο αιμα που ειχε μεινει μεσα. Μη σε αγχωνει αυτο. Ειναι μακρια ο γιατρος σου να πας σημερα; Παρτον να σου πει τι πιστευει. Εκτος αν θεωρει οτι ειναι καλυτερα να αποφυγεις τις μετακινησεις. Πρεπει να ειναι πολυ τρομακτικο!  Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσακι μου♥️

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός είναι Αθήνα κι εγώ σε νησί που έχει μόνο ένα ιατρικό κέντρο. Τον πήρα και μου ακούστηκε λίγο αγχωμενος. Μου είπε να πάω ή το Σάββατο ή τη Δευτέρα. Τώρα έχει ηρεμήσει λίγο. Πάλι σταγόνες 

5 hours ago, MaryH said:

Aλεκα παρε τηλεφωνο τον γυναικολογο σου να σου δωσει προφορικες οδηγιες. Δεν ξερω αν εχεις κεντρο υγειας εκει που εισαι. Κανονικα μπορεις να πας σε νοσοκομειο η κεντρο υγειας για υπερηχο

Έχουμε ιατρικό κέντρο και ο υπέρηχος είναι φορητός και όχι ενδοκολπικος. Δεν ξέρω αν δείχνει κάτι έτσι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

33 minutes ago, aleka74 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός είναι Αθήνα κι εγώ σε νησί που έχει μόνο ένα ιατρικό κέντρο. Τον πήρα και μου ακούστηκε λίγο αγχωμενος. Μου είπε να πάω ή το Σάββατο ή τη Δευτέρα. Τώρα έχει ηρεμήσει λίγο. Πάλι σταγόνες 

Έχουμε ιατρικό κέντρο και ο υπέρηχος είναι φορητός και όχι ενδοκολπικος. Δεν ξέρω αν δείχνει κάτι έτσι 

Τουλάχιστον θα πας νωρίτερα. Καλό αυτό! Να ηρεμήσεις κι εσύ βρε ψυχή μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2022 at 3:13 ΜΜ, griaKota είπε:

Λοιπόν αγαπητή @lizard12, θα μπορούσα να είχα γράψει όλη αυτή την παράγραφο ακριβώς όπως τα είπες, χαχαχαχαχα! Και κυρίως το "Θα της έλεγα... Είστε σίγουρα γιατρός?". Έπαθα πλάκα όταν το διάβασα χθες βράδυ, αλλά ήμουν πολύ κουρασμένη και είπα θα απαντήσω αύριο μια και καλή. :P:D Και τελικά μάλλον όλες τα ίδια σκεφτόμαστε. Τι κρίμα, άμα το καλοσκεφτείς, περνάμε που περνάμε όλα αυτά και έχουμε και τον κάθε ένα να μας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Χάνεις πάσα ιδέα... 

Καλή μου @Mary H, έτσι όπως τα λες είναι. Τα λέγαμε χθες και με τη lizard. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου το θυμίζετε όμως, γιατί, τα λες ωραία και καλά και στον εαυτό σου και στις άλλες, αλλά όταν έρχονται αυτές οι ρημάδες οι μέρες της αναμονής είναι πάρα πολύ εύκολο να κατρακυλίσεις στο βούρκο της τρέλλας. :D

Την κάναμε λοιπόν την εμβρυομεταφορά, μια χαρά πήγανε όλα, μάθαμε και ότι η βλαστοκύστη που μεταφέραμε έιναι 5ΑΑ, οπότε θεωρητικά πάμε με καλό υλικό το οποίο είναι πάρα πολύ σημαντικό. Χοριακή στις 04/08, με το καλό. Ίδωμεν. Ελπίζω να τα καταφέρει το μικρούλι εμβρυάκι, να είναι πεισματάρικο και να έχει ισχυρή θέληση να ζήσει. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη και τη συμπαράσταση! :wub: Ως τώρα έχω το λιγότερο άγχος από κάθε άλλη φορά, και το αποδίδω στο μότζο του συγκεκριμένου τόπικ. :D Και μπορεί να μην επηρεάζει την έκβαση, επηρεάζει όμως εμένα, όσο καλύτερη ψυχολογία έχεις, τόσο πιο εύκολα περνάει ο καιρός. 

Καλή επιτυχία!!!

1 ώρα πρίν, aleka74 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός είναι Αθήνα κι εγώ σε νησί που έχει μόνο ένα ιατρικό κέντρο. Τον πήρα και μου ακούστηκε λίγο αγχωμενος. Μου είπε να πάω ή το Σάββατο ή τη Δευτέρα. Τώρα έχει ηρεμήσει λίγο. Πάλι σταγόνες 

Έχουμε ιατρικό κέντρο και ο υπέρηχος είναι φορητός και όχι ενδοκολπικος. Δεν ξέρω αν δείχνει κάτι έτσι 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά Αλέκα μου. Υπομονή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, aleka74 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός είναι Αθήνα κι εγώ σε νησί που έχει μόνο ένα ιατρικό κέντρο. Τον πήρα και μου ακούστηκε λίγο αγχωμενος. Μου είπε να πάω ή το Σάββατο ή τη Δευτέρα. Τώρα έχει ηρεμήσει λίγο. Πάλι σταγόνες 

Έχουμε ιατρικό κέντρο και ο υπέρηχος είναι φορητός και όχι ενδοκολπικος. Δεν ξέρω αν δείχνει κάτι έτσι 

Δεν ξερω αν ο υπερηχος κοιλιας δειχνει τοσο μικρα εμβρυα. Ρωτησε ομως μηπως δειχνει κ σου φυγει το αγχος μεχρι το ΣΚ που θα πας Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλώς σας βρήκα! Είμαι 39 ήδη και για να μην σας κουράσω κι εγώ με μακρόσυρτα δακρυβρεχτα θα σας τα πω έν ολίγοις! Πριν 4 χρόνια διαγνώστηκα με ΠΩΑ φυσικά και εγώ! Έχω κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες με δικά μου και 3 αποτυχημένες με δανεικά! ( Η πρώτη από τις 3 δεν πετύχαμε καν γονιμοποίηση) .Οι Γιατροί και οι 2 γιατί έχω αλλάξει θεωρούνται από τους καλύτερους του ΙΑΣΩ και έρχομαι απλά να σας ρωτήσω το εξής. Τελευταία φορά από 8 ωράρια 19 Χρόνης δοτριας πήραμε μια βλαστοκυστη 5 ημερών 4ΑΑ η οποία είναι στην κατάψυξη και 2 έξι ημερών 4 ΑΒ και 4ΒC. Ο γιατρός μου θεώρησε να ξεκινήσουμε με τις δευτέρες και να αφήσουμε την πρώτη για επόμενη προσπάθεια. Στη διαδικασία λοιπόν της εμβρυομεταφορας που έκανα τον Ιούνιο δεν είδα ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και όταν ρώτησα γιατί 3 φορές η απάντηση από την ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ βοηθό του ήταν εγώ τα είδα. Προφανώς για να σας γράφω το αποτέλεσμα ήταν μηδενική χοριακη που για πρώτη φορά συνέβη αυτό σε εμένα καθως κάθε φορά είχα θετικές χοριακες απλά τη μια βιοχημική και την άλλη παλλινδρομη. Εγώ νομίζω ότι κάτι έχει πάει εντελώς λάθος στην τελευταία προσπάθεια η και εσάς κάτι σας βρωμάει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/6/2022 at 5:50 ΜΜ, chara14 είπε:

Γειά σας!

Καινούργια εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας από την εμπειρία που έχετε.

6 Μαϊου έκανα εμβρυομεταφορά.

16 Μαίου χοριακή (6,52) .Μου λέει ο γιατρός (Ιασώ Βασιλ.) πως θεωρείται αρνητικό το αποτέλεσμα, να σταματήσω χάπια και ενέσεις. Ήρθε περίοδος μετά από 4 ημέρες.

Μεσολάβησε ένας μήνας περίπου (έπρεπε να πάρω άδεια από την Εθνική Αρχή  Ι.Υ.Α.-παράταση ηλικιακού ορίου).

Σήμερα πήγα για υπερηχογράφημα με σκοπό να πάμε για την δεύτερη προσπάθεια και βλέπει ένα σάκο. Άρχισε να φωνάζει, είπε ότι ήμουν έγκυος και σταμάτησα τα φάρμακα. Αύριο πάω για απόξεση.

Ο μικροβιολόγος του φταίει; κι όμως είναι από τους καλύτερους. τι να πω..

Καλησπέρα!! Όχι να σε παρηγορησω αλλά λογικά και να το ήξερες με τόσο χαμηλή χοριακη το ίδιο αποτέλεσμα θα είχατε! Έχει ο Θεός για όλους πάμε παρακάτω και στα γεράματα μας να έχουμε ιστορίες να λέμε! Να σε ρωτήσω επειδή κι εμένα μου ήρθε περιοδος 4 ημέρες αφού έκοψα τα χάπια μετά από μηδενική χοριακη και τώρα  ένα μήνα μετά ,είμαι με 4 μέρες καθυστέρηση και μονιμα φουσκώματα ,η περίοδος σου ήταν κανονική? 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα, εγώ βλέπω πολλά θετικά… πήρατε αρκετά ωάρια, λογικά θα καταλήξετε με αρκετές βλαστοκύστες, σας το εύχομαι ολόψυχα. Δεύτερο, το ενδομήτριο σου μπορεί να ψιλό τρελάθηκε τώρα, αλλά ξέρεις ότι φτάνει 11.. 11,5 που είναι τούρμπο. Το timing δεν πειράζει, όπως έχει πει επανειλλημένα η αγαπημένη και εξαφανισμένη θα έλεγα @Condios , κάνουμε σχέδια και προγράμματα και ο θεός γελάει… άστο… ας γίνει οπότε είναι για καλό.  

Βιλλακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι σας διαβαζωωωωωωωωωωω αλλα επειδη ειμαι στον κλαδο ενεργειας και περναμε πραγματικα δυσκολα αυτη τη στιγμή/περίοδο πηζω όσο δε λεγεται φίλη. Παρακαλάω να έρθει η πολυποθητη Παρασκευουλα να ριξω μουτζα πισω μου και να παμε διακοπουλες.....ευελπιστω να είστε καλά όλες και να περνατε όσο πιο ηρεμα μπορειτε....βλεπω πολλα νεα κοριτσια και χαιρομαι που η παρεα μεγαλωνει . Υπαρχει Θεος κοριτσια,,,για ολες μας εχει! Ερχεται όλων η σειρα λιγο λιγο,,,υπομονη, πιστη , no stress και παμε δυνατά τα τα τα !!!!!!!!

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Corkie είπε:

Καλησπερα και καλώς σας βρήκα! Είμαι 39 ήδη και για να μην σας κουράσω κι εγώ με μακρόσυρτα δακρυβρεχτα θα σας τα πω έν ολίγοις! Πριν 4 χρόνια διαγνώστηκα με ΠΩΑ φυσικά και εγώ! Έχω κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες με δικά μου και 3 αποτυχημένες με δανεικά! ( Η πρώτη από τις 3 δεν πετύχαμε καν γονιμοποίηση) .Οι Γιατροί και οι 2 γιατί έχω αλλάξει θεωρούνται από τους καλύτερους του ΙΑΣΩ και έρχομαι απλά να σας ρωτήσω το εξής. Τελευταία φορά από 8 ωράρια 19 Χρόνης δοτριας πήραμε μια βλαστοκυστη 5 ημερών 4ΑΑ η οποία είναι στην κατάψυξη και 2 έξι ημερών 4 ΑΒ και 4ΒC. Ο γιατρός μου θεώρησε να ξεκινήσουμε με τις δευτέρες και να αφήσουμε την πρώτη για επόμενη προσπάθεια. Στη διαδικασία λοιπόν της εμβρυομεταφορας που έκανα τον Ιούνιο δεν είδα ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και όταν ρώτησα γιατί 3 φορές η απάντηση από την ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ βοηθό του ήταν εγώ τα είδα. Προφανώς για να σας γράφω το αποτέλεσμα ήταν μηδενική χοριακη που για πρώτη φορά συνέβη αυτό σε εμένα καθως κάθε φορά είχα θετικές χοριακες απλά τη μια βιοχημική και την άλλη παλλινδρομη. Εγώ νομίζω ότι κάτι έχει πάει εντελώς λάθος στην τελευταία προσπάθεια η και εσάς κάτι σας βρωμάει? 

Εγώ πάλι θα αρχίσω τις ερωτήσεις μου γιατί δεν κατάλαβα καλά... Κάτι έχω πάθει τελευταία! Χαχαχα 

Όταν λες τρεις προσπάθειες με δωρεά εννοείς: 1η - μια δοτρια της οποίας τα ωάρια δεν γονιμοποιηθηκαν ποτέ άρα δεν έγινε η ετ, 2η - άλλη δοτρια, με την οποία τι έγινε; και 3η - αυτή η δοτρια που λες παραπάνω με τις 3 βλαστοκυστες; Κάθε φορά δηλαδή ήταν διαφορετική δοτρια; Και μετά από ποια προσπάθεια άλλαξες γιατρό; Τη βιοχημική κ την παλλινδρομη την είχες με τη 2η δοτρια ή με τα δικά σου; 

Κοίτα, το ότι είχες βιοχημική κ παλλινδρομη δεν σημαίνει ότι αποκλείεται να πάρεις κ αρνητική χοριακη. Δεν σου έδωσαν μετά φωτογραφία από τον υπέρηχο; 

Και κάτι τελευταίο. Έχετε θέμα με το σπέρμα; Το έχετε δει καθόλου;

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Corkie είπε:

Καλησπερα και καλώς σας βρήκα! Είμαι 39 ήδη και για να μην σας κουράσω κι εγώ με μακρόσυρτα δακρυβρεχτα θα σας τα πω έν ολίγοις! Πριν 4 χρόνια διαγνώστηκα με ΠΩΑ φυσικά και εγώ! Έχω κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες με δικά μου και 3 αποτυχημένες με δανεικά! ( Η πρώτη από τις 3 δεν πετύχαμε καν γονιμοποίηση) .Οι Γιατροί και οι 2 γιατί έχω αλλάξει θεωρούνται από τους καλύτερους του ΙΑΣΩ και έρχομαι απλά να σας ρωτήσω το εξής. Τελευταία φορά από 8 ωράρια 19 Χρόνης δοτριας πήραμε μια βλαστοκυστη 5 ημερών 4ΑΑ η οποία είναι στην κατάψυξη και 2 έξι ημερών 4 ΑΒ και 4ΒC. Ο γιατρός μου θεώρησε να ξεκινήσουμε με τις δευτέρες και να αφήσουμε την πρώτη για επόμενη προσπάθεια. Στη διαδικασία λοιπόν της εμβρυομεταφορας που έκανα τον Ιούνιο δεν είδα ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και όταν ρώτησα γιατί 3 φορές η απάντηση από την ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ βοηθό του ήταν εγώ τα είδα. Προφανώς για να σας γράφω το αποτέλεσμα ήταν μηδενική χοριακη που για πρώτη φορά συνέβη αυτό σε εμένα καθως κάθε φορά είχα θετικές χοριακες απλά τη μια βιοχημική και την άλλη παλλινδρομη. Εγώ νομίζω ότι κάτι έχει πάει εντελώς λάθος στην τελευταία προσπάθεια η και εσάς κάτι σας βρωμάει? 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Να σου πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα τι είναι αυτό που σου βρωμάει.. αν θέλεις μας λες τι σε προβληματίζει. Και μια ερώτηση για το σπέρμα , είναι εντάξει;; Κατακερματισμό κλπ έχετε κάνει και όλα καλά;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2022 at 3:33 PM, MaryH said:

Καλοστεριωτο το εμβρυακι γλυκια κοτουλα! 5ΑΑ και 5ΑΒ ηταν οι τελευταιες βλαστοκυστες μου, μια απο αυτες κοιμαται στο παιδικο δωματιο( χρησιμοποιησαμε την  αξιολογηση της  βλαστοκυστης για την ονοματοδοσια της, χαχα! Ετσι για να θυμομαστε οτι πιθανον ειναι η 5ΑΑ). Αρα λοιπον εβαλες οτι καλυτερο και περιμενεις το αποτελεσμα. Ευχομαι μια σουπερ χοριακη! Καλη ξεκουραση τωρα!

Ευχαριστώ πάρα πολύ @Mary H!!!! :wub:

Συνεχίζοντας το ταξίδι μου στο χρόνο, έχω φτάσει στη σελίδα 381, στη φάση που έχεις πάρει μία τεράστια χοριακή, πήρα τόση χαρά που παραλίγο θα έκανα like, χαχαχαχα! Ένα θα σου πω, έχεις αποκτήσει μία φαν, χααχααχα! Και τι δεν έχεις πει, ατάκες φοβερές, με πεθαίνεις! :D 

@dreamy λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου, είναι πάρα πολύ απογοητευτικό όταν ματαιώνονται συνεχώς τα σχέδιά μας. Διαβάζω κάτι για περίοδο μεγάλης ροής, 28 ημερών, να σε ρωτήσω κάτι, έκανες καθόλου γενικές εξετάσεις μετά από αυτό να υποθέσω, ε; Γενική αίματος, φερριτίνη, σίδηρο κτλ, κτλ. Είναι πολύ σημαντικό να είναι καλά τα επίπεδα σιδήρου σου πριν προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά. Σου εύχομαι πολύ καλή τύχη από δω και στο εξής! :)

On 7/25/2022 at 8:37 PM, Έφη1978 said:

Καλή επιτυχία ! ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! :wub:

 

22 hours ago, Viv37 said:

Κοτουλα μας μη βασανιζεσαι με τις ποιοτητες και τα νουμερα (λεω εγω που επαιρνα τηλ και δεν το εκλεινα μεχρι να μου πουν γραμματα ποιοτητας χαχαχα). Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι η ξαδερφη μου με μετριας ποιοτητας βλαστοκυστη απεκτησε ενα κοριτσακι πανεξυπνο πραγματικα και τωρα ειναι εγκυος στο 2ο παλι με μετριας ποιοτητας. Και δε λεω με κακης ποιοτητας γιατι κ εμενα ο γιατρος μου το ιδιο μου ειπε. Τα κακης ποιοτητας δεν καταψυχονται. Κ εγω εχω μια 6ης μερας και γι αυτην μου ειπε οτι δεν απορριπτεται και οτι μπορει να δωσει εγκυμοσυνη. Ισως οχι με τις πιθανοτητας που θα ειχε μια 5ης μερας αλλα δεν μπορουμε να το απορριψουμε! Οποτε χαλαρωσε (οσο μπορεις) και σκεψου θετικα. Το μωρακι σου σε κρυβεται μεσα σε ενα απο τα παγωτινια σου και υα τα καταφερεις αυτην τη φορα♥️

ΥΓ σιγουρα θα,χρειαατω τη βοηθεια σου σχετικα με τη γκουτενη καποια στιγμη. Θενκιου♥️♥️

 

21 hours ago, Viv37 said:

Κοριτσακι μου το μονο σιγουρο ειναι οτι ΔΕ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ!!! Αυτο μας ελειπε! Αυτο που λενε για το αγχος αφορα στο αγχος που κανει την καρδια σου να χτυπαει δυνατα γιατι τοτε συσπαται η μητρα σαν μυς που ειναι και ισως ισως λεμε και σε καποιες περιπτωσεις να μην αφηνει να γινει η εμφυτευση. Αλλα και αυτο να γινει παλι δε θα φταις εσυ. Γιατι ειμαστε ανθρωποι δεν ειμαστε ρομποτ. Και αυτα τα συναισθηματα ειδικα μετα απ οτι εχουμε περασει δεν ελεγχονται. Κι εγω πιστευω οτι αν ειναι να πιασει θα πιασει ανεξαρτητα απο τις συνθηκες! Αν ηταν να πιανουμε επειδη ειμαστε αισιοδοξες θα πιαναμε ολες με την πρωτη που πηγαιναμε χαλαρες και ωραιες χωρις να εχουμε ιδεα! Τρανταχτο παραδειγμα η @Villi και η  @chitaneta μας που οταν πηγαν για ετ παιρνουσαν μεγαλα ζορια. Κι ομως τα μωρακια τους δεν προηθηκαν. Αληθεια Βιλλακι πώς ειναι ο μπαμπας σου; chitaneta η μαμα σου; Ευχομαι να ειναι καλα!! 

Γι αυτο κοριτσακι μου ασε τις τυψεις και μην καταπιεζεις τα συναισθηματα σου. Αυτο που λεμε ειναι να προσπαθεις να μη σκεφτεσαι αρνητικα του τυπου ολα θα πανε χαλια. Αλλα ουτε και να εισαι μες στην καλη χαρα ολη την ωρα! Ανθρωπινα συναισθηματα με τις απαραιτητες και αναποφευκτες διακυμανσεις♥️♥️♥️

Καλε ποσο πισω ειχα μεινει; Τωρα ειδα οτι εγινε η ετ σου! Κοριτσακι μου μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη χοριακη και να γατζωθει στην κοιλιτσα σου το εμβρυακι σου και να μεγαλωσει εκει για 9 μηνες! 

Υ.Γ το καφε μας εδω εχει σιγουρα δοσεις μαγειας μπεμπεδοσκονης και θετικης ενεργειας. Μην αμφιβαλεις καθολου:x 

 

@Viv37 με συγκίνησες πολύ με τα όμορφα λόγια σου!!! Σε ευχαριστώ πολύ! :wub: Μακάρι, πραγματικά, αυτό το τόπικ είναι διαμάντι, το βλέπω. Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη για αυτή τη φορά να σου πω την αλήθεια, αλλά διαβάζοντας από την αρχή, βλέπω ότι οι περισσότερες (αν όχι όλες) τα έχουν καταφέρει, ακόμα κι αν κάποιες δυσκολεύτηκαν και έπρεπε να προσπαθήσουν περισσότερες φορές.

Εννοείται για τη γλουτένη, ό,τι χρειαστείς, εδώ θα είμαι! Αν και δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα, ειδικά αν μένεις Αθήνα, θα τα βρεις όλα και στο ίντερνετ, πλέον δεν είναι όπως παλιά, είναι πολύ πιο εύκολο.

 

16 hours ago, Fili said:

Κοτουλα μου τι να πρωτοπώ. Αν ακούμε τι λέει ο καθένας κ η καθεμία μόνο απογοήτευση, συγχιση κ αγωνία. Επικεντρώσου σε σένα και στο πλασματακι που εύχομαι να βρήκε όμορφη ζέστη φωλιτσα και να είναι μαζί σου τους επόμενους 9 μήνες ❤️❤️❤️❤️

Ναι καλό είναι για εμάς να είμαστε ήρεμες και χαλαρές, δε θα τρελαθούμε όμως κι όλας. Τα μωρακια όταν θέλουν να μείνουν μένουν. 

Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ από μένα κ αναμένω τα ευχάριστα στις 4 ❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκούλα @Fili!!! :wub: Θα το προσπαθώ αυτό το ρημάδι το οοοομμμ!

15 hours ago, aleka74 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός είναι Αθήνα κι εγώ σε νησί που έχει μόνο ένα ιατρικό κέντρο. Τον πήρα και μου ακούστηκε λίγο αγχωμενος. Μου είπε να πάω ή το Σάββατο ή τη Δευτέρα. Τώρα έχει ηρεμήσει λίγο. Πάλι σταγόνες 

Έχουμε ιατρικό κέντρο και ο υπέρηχος είναι φορητός και όχι ενδοκολπικος. Δεν ξέρω αν δείχνει κάτι έτσι 

Καταρχάς κουράγιο, πολύ λυπάμαι που περνάς όλο αυτό, είναι χάλια, σε καταλαβαίνω, και το κάνει ακόμα πιο δύσκολο που δεν έχεις άμεση πρόσβαση σε ιατρική βοήθεια. Πάντως, αυτό που σου είπαν όλα τα κορίτσια εδώ είναι το σωστό, αυτό πρέπει να κάνεις. Ξάπλα, ξάπλα, ξάπλα. Να σηκώνεσαι μόνο για να κάθεσαι σε μία καρέκλα να τρως και για να πας τουαλέτα. Και να πρήξεις το γιατρό σου τηλεφωνικά, γιατρός είναι, έχει υποχρέωση. Άκου τα κορίτσια.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά. Πάντως ακόμα και με μεγάλη αιμορραγία, οι περισσότερες εγκυμοσύνες πάνε μέχρι το τέλος κανονικά. Αν το εμβρυάκι είναι οκ

14 hours ago, Marla@ said:

Καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! :wub:

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, marina_86 είπε:

Εγώ πάλι θα αρχίσω τις ερωτήσεις μου γιατί δεν κατάλαβα καλά... Κάτι έχω πάθει τελευταία! Χαχαχα 

Όταν λες τρεις προσπάθειες με δωρεά εννοείς: 1η - μια δοτρια της οποίας τα ωάρια δεν γονιμοποιηθηκαν ποτέ άρα δεν έγινε η ετ, 2η - άλλη δοτρια, με την οποία τι έγινε; και 3η - αυτή η δοτρια που λες παραπάνω με τις 3 βλαστοκυστες; Κάθε φορά δηλαδή ήταν διαφορετική δοτρια; Και μετά από ποια προσπάθεια άλλαξες γιατρό; Τη βιοχημική κ την παλλινδρομη την είχες με τη 2η δοτρια ή με τα δικά σου; 

Κοίτα, το ότι είχες βιοχημική κ παλλινδρομη δεν σημαίνει ότι αποκλείεται να πάρεις κ αρνητική χοριακη. Δεν σου έδωσαν μετά φωτογραφία από τον υπέρηχο; 

Και κάτι τελευταίο. Έχετε θέμα με το σπέρμα; Το έχετε δει καθόλου;

Ναι έχετε δίκιο απλά είναι πάρα πολλά μαζεμένα! Λοιπόν κατ αρχάς και οι 3 φορές είναι με διαφορετικές δοτριες. Την πρώτη μου είπαν από την κλινική ότι δεν είχαν δικά τους και να  αγορασω από τράπεζα της Ισπανίας ένα πακετο 9 ωαρίων . Όπως και το έκανα γιατι ήμουνα ντουβαρι τότε.Παρεπιπτοντως χωρίς καμία βοήθεια από το κέντρο. Μόνη μου τα έκανα όλα και τις επαφές και τα email και τα πάντα  χωρίς καμια βοήθεια από το ΚΈΝΤΡΟ όπως ρητά μου είχε πει η αντιεπαγγελματιας βοηθός του ειδική στα δανεικα) .Μην τα πολυλογω ήρθαν τα ωάρια από 36 Χρόνη δοτρια - τα γράφω τώρα και τραβάω τα μαλλιά μου -. Κανένα ωάριο δεν γονιμοποιηθηκε. Μετά από αυτή την ξεφτίλα ο κ Μ@@@ ης εντελώς ξαφνικά βρήκε Ελληνίδα 20 Χρόνη δοτρια να ξαναπρσπαθησουμε! Πάμε λέω. 20 ωράρια αυτή τη φορά. Πήραμε ακουστεεε 2 μέτριες βλαστοκυστες. Τις βάζω παλλινδρομη. Σιχτιρισα. Πάω στον άλλο τόπ γιατρό.Εξετασεις και εγώ και ο σύζυγος τα πάντα όλα! Και υστεροσκοπηση φυσικά! Πάμε τώρα για τρίτη δοτρια. 19 χρόνων αυτή τη φορά. 8 ωάρια 3 βλαστοκυστες αυτά που σας περιγράφω παραπάνω!! Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι γιατί ενώ ας πούμε το πιστεύουμε είχα 3 βλαστοκυστες μια 5ης ημέρας 4ΑΑ και δύο 6ης ημέρας μέτριες γιατί δεν αποφάσισε πρώτα να μου βάλει την 5ης ημέρας και δεύτερον και σημαντικότερο βρε κορίτσια την ώρα της εμβρυομεταφορας όπως όλες ξέρετε μας δείχνουν τα έμβρυα και επιβεβαιώνουν στοιχεία κάτι που σε εμένα δεν έγινε και μάλιστα κοιτούσα και συνεχώς την οθόνη ακριβώς επειδή δεν τα έβλεπα. Μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου μου λέει εισαι έτοιμη με παρατάει και φεύγει με έναν υπέρηχο που ας πούμε έδειχνε την εμφύτευση.  Ρώτησα δυνατά 3 φορές την βοηθό του γιατί δεν είδα τα έμβρυα έκανε ότι δεν ακούει και την τρίτη φορά που φώναξα πια είπε με αμηχανία εγώ τα είδα... Εν πάση περιπτώσει ο γιατρός αυτη τη στιγμή λέει ότι θα δούμε ακόμα διεξοδικότερα το σπέρμα και με εμένα δεν ασχολούμαστε άλλο καθώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα ( ακόμα) . Και λέω τώρα ... Αυτό δεν μπορούσε να το έχει πει από τις προηγούμενες αποτυχίες να μην προχωρούσαμε με τη δοτρια και δεύτερον δεν μπορεί να μου φύγει από το μυαλό ότι δεν είδα τα έμβρυα πριν την εμφύτευση και επιβεβαιώθηκε το άγχος μου με τη χοριακη. Έχουν γίνει απαράδεκτα πράγματα χειρισμοί και συμπεριφορές από τοπ γιατρούς! 

1 ώρα πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Να σου πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα τι είναι αυτό που σου βρωμάει.. αν θέλεις μας λες τι σε προβληματίζει. Και μια ερώτηση για το σπέρμα , είναι εντάξει;; Κατακερματισμό κλπ έχετε κάνει και όλα καλά;; 

Είμαι και καινούρια και δεν ξέρω να διαχειρίζομαι το site καλά! Απάντησα και στη @marina_86πιο αναλυτικά κάποια πράγματα. Νομίζω η εμφύτευση την τελευταία φορά δεν πήγε όπως πρέπει γιατί δεν μου έδειξαν ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και επικρατούσε κλίμα συγχισης και αμηχανίας. Κατακερματισμό θα κάνουμε τώρα αλλά επειδή έχουμε κάνει όλα μα όλα τα άλλα και είναι πολύ καλά δύσκολα να φταίει αυτό! Και επειδή ακόμα και με δικά μου είχα καλύτερη γονιμοποίηση απ' ότι με δανεικά έχω αρχίσει και σκέφτομαι οτι τα πάντα είναι χρήμα και πάντα θα παίρνουν καλά ωάρια οι διάσημες και πλούσιες κυρίες και εμείς απλά θα ελπίζουμε στην τύχη! Έχω προβληματιστεί παρά πολύ με όλα αυτά!! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Corkie said:

Ναι έχετε δίκιο απλά είναι πάρα πολλά μαζεμένα! Λοιπόν κατ αρχάς και οι 3 φορές είναι με διαφορετικές δοτριες. Την πρώτη μου είπαν από την κλινική ότι δεν είχαν δικά τους και να  αγορασω από τράπεζα της Ισπανίας ένα πακετο 9 ωαρίων . Όπως και το έκανα γιατι ήμουνα ντουβαρι τότε.Παρεπιπτοντως χωρίς καμία βοήθεια από το κέντρο. Μόνη μου τα έκανα όλα και τις επαφές και τα email και τα πάντα  χωρίς καμια βοήθεια από το ΚΈΝΤΡΟ όπως ρητά μου είχε πει η αντιεπαγγελματιας βοηθός του ειδική στα δανεικα) .Μην τα πολυλογω ήρθαν τα ωάρια από 36 Χρόνη δοτρια - τα γράφω τώρα και τραβάω τα μαλλιά μου -. Κανένα ωάριο δεν γονιμοποιηθηκε. Μετά από αυτή την ξεφτίλα ο κ Μ@@@ ης εντελώς ξαφνικά βρήκε Ελληνίδα 20 Χρόνη δοτρια να ξαναπρσπαθησουμε! Πάμε λέω. 20 ωράρια αυτή τη φορά. Πήραμε ακουστεεε 2 μέτριες βλαστοκυστες. Τις βάζω παλλινδρομη. Σιχτιρισα. Πάω στον άλλο τόπ γιατρό.Εξετασεις και εγώ και ο σύζυγος τα πάντα όλα! Και υστεροσκοπηση φυσικά! Πάμε τώρα για τρίτη δοτρια. 19 χρόνων αυτή τη φορά. 8 ωάρια 3 βλαστοκυστες αυτά που σας περιγράφω παραπάνω!! Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι γιατί ενώ ας πούμε το πιστεύουμε είχα 3 βλαστοκυστες μια 5ης ημέρας 4ΑΑ και δύο 6ης ημέρας μέτριες γιατί δεν αποφάσισε πρώτα να μου βάλει την 5ης ημέρας και δεύτερον και σημαντικότερο βρε κορίτσια την ώρα της εμβρυομεταφορας όπως όλες ξέρετε μας δείχνουν τα έμβρυα και επιβεβαιώνουν στοιχεία κάτι που σε εμένα δεν έγινε και μάλιστα κοιτούσα και συνεχώς την οθόνη ακριβώς επειδή δεν τα έβλεπα. Μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου μου λέει εισαι έτοιμη με παρατάει και φεύγει με έναν υπέρηχο που ας πούμε έδειχνε την εμφύτευση.  Ρώτησα δυνατά 3 φορές την βοηθό του γιατί δεν είδα τα έμβρυα έκανε ότι δεν ακούει και την τρίτη φορά που φώναξα πια είπε με αμηχανία εγώ τα είδα... Εν πάση περιπτώσει ο γιατρός αυτη τη στιγμή λέει ότι θα δούμε ακόμα διεξοδικότερα το σπέρμα και με εμένα δεν ασχολούμαστε άλλο καθώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα ( ακόμα) . Και λέω τώρα ... Αυτό δεν μπορούσε να το έχει πει από τις προηγούμενες αποτυχίες να μην προχωρούσαμε με τη δοτρια και δεύτερον δεν μπορεί να μου φύγει από το μυαλό ότι δεν είδα τα έμβρυα πριν την εμφύτευση και επιβεβαιώθηκε το άγχος μου με τη χοριακη. Έχουν γίνει απαράδεκτα πράγματα χειρισμοί και συμπεριφορές από τοπ γιατρούς! 

Speechless θα πω. Δε μου έρχεται τπτ άλλο. Δεν ξέρω ποιος ήταν ο γιατρός σου. Λέω ήταν γιατί φαντάζομαι έχεις αλλάξει; Με τα γιατί και τα πως σίγουρα δεν αλλάζει ότι έχει συμβεί. Έχεις μια καλή βλαστοκυστη που κακώς δε βάλατε αυτή. Πες στο γιατρό ότι νιώθεις κ σκέφτεσαι, και πάμε γερά για την τελευταία καλη βλαστοκυστη που θα σας φέρει το πολυπόθητο μωρακι εύχομαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Corkie είπε:

Ναι έχετε δίκιο απλά είναι πάρα πολλά μαζεμένα! Λοιπόν κατ αρχάς και οι 3 φορές είναι με διαφορετικές δοτριες. Την πρώτη μου είπαν από την κλινική ότι δεν είχαν δικά τους και να  αγορασω από τράπεζα της Ισπανίας ένα πακετο 9 ωαρίων . Όπως και το έκανα γιατι ήμουνα ντουβαρι τότε.Παρεπιπτοντως χωρίς καμία βοήθεια από το κέντρο. Μόνη μου τα έκανα όλα και τις επαφές και τα email και τα πάντα  χωρίς καμια βοήθεια από το ΚΈΝΤΡΟ όπως ρητά μου είχε πει η αντιεπαγγελματιας βοηθός του ειδική στα δανεικα) .Μην τα πολυλογω ήρθαν τα ωάρια από 36 Χρόνη δοτρια - τα γράφω τώρα και τραβάω τα μαλλιά μου -. Κανένα ωάριο δεν γονιμοποιηθηκε. Μετά από αυτή την ξεφτίλα ο κ Μ@@@ ης εντελώς ξαφνικά βρήκε Ελληνίδα 20 Χρόνη δοτρια να ξαναπρσπαθησουμε! Πάμε λέω. 20 ωράρια αυτή τη φορά. Πήραμε ακουστεεε 2 μέτριες βλαστοκυστες. Τις βάζω παλλινδρομη. Σιχτιρισα. Πάω στον άλλο τόπ γιατρό.Εξετασεις και εγώ και ο σύζυγος τα πάντα όλα! Και υστεροσκοπηση φυσικά! Πάμε τώρα για τρίτη δοτρια. 19 χρόνων αυτή τη φορά. 8 ωάρια 3 βλαστοκυστες αυτά που σας περιγράφω παραπάνω!! Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι γιατί ενώ ας πούμε το πιστεύουμε είχα 3 βλαστοκυστες μια 5ης ημέρας 4ΑΑ και δύο 6ης ημέρας μέτριες γιατί δεν αποφάσισε πρώτα να μου βάλει την 5ης ημέρας και δεύτερον και σημαντικότερο βρε κορίτσια την ώρα της εμβρυομεταφορας όπως όλες ξέρετε μας δείχνουν τα έμβρυα και επιβεβαιώνουν στοιχεία κάτι που σε εμένα δεν έγινε και μάλιστα κοιτούσα και συνεχώς την οθόνη ακριβώς επειδή δεν τα έβλεπα. Μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου μου λέει εισαι έτοιμη με παρατάει και φεύγει με έναν υπέρηχο που ας πούμε έδειχνε την εμφύτευση.  Ρώτησα δυνατά 3 φορές την βοηθό του γιατί δεν είδα τα έμβρυα έκανε ότι δεν ακούει και την τρίτη φορά που φώναξα πια είπε με αμηχανία εγώ τα είδα... Εν πάση περιπτώσει ο γιατρός αυτη τη στιγμή λέει ότι θα δούμε ακόμα διεξοδικότερα το σπέρμα και με εμένα δεν ασχολούμαστε άλλο καθώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα ( ακόμα) . Και λέω τώρα ... Αυτό δεν μπορούσε να το έχει πει από τις προηγούμενες αποτυχίες να μην προχωρούσαμε με τη δοτρια και δεύτερον δεν μπορεί να μου φύγει από το μυαλό ότι δεν είδα τα έμβρυα πριν την εμφύτευση και επιβεβαιώθηκε το άγχος μου με τη χοριακη. Έχουν γίνει απαράδεκτα πράγματα χειρισμοί και συμπεριφορές από τοπ γιατρούς! 

Καλωσήρθες!! Σας εξηγησαν γιατί γονιμοποιήθηκαν/ έγιναν βλαστοκυστες τόσο λίγα; Είναι πολύ μικρός ο αριθμός… Κι εμένα μου έκανε πολύ εντύπωση ότι μεταφέρατε πρώτα τα μέτρια, λογικά τα πιο «καλά»μεταφέρονται πρώτα… Το θετικο ειναι βεβαια ότι σας έμεινε το πιο «καλό» για την επόμενη μεταφορά…Σας έδωσαν φωτογραφιες από τα έμβρυα; (όχι ότι εγγυάται κάτι κι αυτό, απλά εμάς μας έδωσαν και το θεωρώ ωραία κίνηση στην κατεύθυνση της διαφάνειας και της αξιοπιστίας)…. Πάντως εγώ θα άλλαζα γιατρό, δεν θα έμενα αν δεν αισθανόμουν καλά, δεν ξέρω βέβαια αν είναι πάντα το καλύτερο αυτό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Corkie είπε:

Ναι έχετε δίκιο απλά είναι πάρα πολλά μαζεμένα! Λοιπόν κατ αρχάς και οι 3 φορές είναι με διαφορετικές δοτριες. Την πρώτη μου είπαν από την κλινική ότι δεν είχαν δικά τους και να  αγορασω από τράπεζα της Ισπανίας ένα πακετο 9 ωαρίων . Όπως και το έκανα γιατι ήμουνα ντουβαρι τότε.Παρεπιπτοντως χωρίς καμία βοήθεια από το κέντρο. Μόνη μου τα έκανα όλα και τις επαφές και τα email και τα πάντα  χωρίς καμια βοήθεια από το ΚΈΝΤΡΟ όπως ρητά μου είχε πει η αντιεπαγγελματιας βοηθός του ειδική στα δανεικα) .Μην τα πολυλογω ήρθαν τα ωάρια από 36 Χρόνη δοτρια - τα γράφω τώρα και τραβάω τα μαλλιά μου -. Κανένα ωάριο δεν γονιμοποιηθηκε. Μετά από αυτή την ξεφτίλα ο κ Μ@@@ ης εντελώς ξαφνικά βρήκε Ελληνίδα 20 Χρόνη δοτρια να ξαναπρσπαθησουμε! Πάμε λέω. 20 ωράρια αυτή τη φορά. Πήραμε ακουστεεε 2 μέτριες βλαστοκυστες. Τις βάζω παλλινδρομη. Σιχτιρισα. Πάω στον άλλο τόπ γιατρό.Εξετασεις και εγώ και ο σύζυγος τα πάντα όλα! Και υστεροσκοπηση φυσικά! Πάμε τώρα για τρίτη δοτρια. 19 χρόνων αυτή τη φορά. 8 ωάρια 3 βλαστοκυστες αυτά που σας περιγράφω παραπάνω!! Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι γιατί ενώ ας πούμε το πιστεύουμε είχα 3 βλαστοκυστες μια 5ης ημέρας 4ΑΑ και δύο 6ης ημέρας μέτριες γιατί δεν αποφάσισε πρώτα να μου βάλει την 5ης ημέρας και δεύτερον και σημαντικότερο βρε κορίτσια την ώρα της εμβρυομεταφορας όπως όλες ξέρετε μας δείχνουν τα έμβρυα και επιβεβαιώνουν στοιχεία κάτι που σε εμένα δεν έγινε και μάλιστα κοιτούσα και συνεχώς την οθόνη ακριβώς επειδή δεν τα έβλεπα. Μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου μου λέει εισαι έτοιμη με παρατάει και φεύγει με έναν υπέρηχο που ας πούμε έδειχνε την εμφύτευση.  Ρώτησα δυνατά 3 φορές την βοηθό του γιατί δεν είδα τα έμβρυα έκανε ότι δεν ακούει και την τρίτη φορά που φώναξα πια είπε με αμηχανία εγώ τα είδα... Εν πάση περιπτώσει ο γιατρός αυτη τη στιγμή λέει ότι θα δούμε ακόμα διεξοδικότερα το σπέρμα και με εμένα δεν ασχολούμαστε άλλο καθώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα ( ακόμα) . Και λέω τώρα ... Αυτό δεν μπορούσε να το έχει πει από τις προηγούμενες αποτυχίες να μην προχωρούσαμε με τη δοτρια και δεύτερον δεν μπορεί να μου φύγει από το μυαλό ότι δεν είδα τα έμβρυα πριν την εμφύτευση και επιβεβαιώθηκε το άγχος μου με τη χοριακη. Έχουν γίνει απαράδεκτα πράγματα χειρισμοί και συμπεριφορές από τοπ γιατρούς! 

Είμαι και καινούρια και δεν ξέρω να διαχειρίζομαι το site καλά! Απάντησα και στη @marina_86πιο αναλυτικά κάποια πράγματα. Νομίζω η εμφύτευση την τελευταία φορά δεν πήγε όπως πρέπει γιατί δεν μου έδειξαν ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και επικρατούσε κλίμα συγχισης και αμηχανίας. Κατακερματισμό θα κάνουμε τώρα αλλά επειδή έχουμε κάνει όλα μα όλα τα άλλα και είναι πολύ καλά δύσκολα να φταίει αυτό! Και επειδή ακόμα και με δικά μου είχα καλύτερη γονιμοποίηση απ' ότι με δανεικά έχω αρχίσει και σκέφτομαι οτι τα πάντα είναι χρήμα και πάντα θα παίρνουν καλά ωάρια οι διάσημες και πλούσιες κυρίες και εμείς απλά θα ελπίζουμε στην τύχη! Έχω προβληματιστεί παρά πολύ με όλα αυτά!! 

Είναι πάρα πολύ περίεργα αυτά που σου έχουν συμβεί.. αλλά κι εσύ που να ξέρεις. Η συμπεριφορά που έχεις αντιμετωπίσει ειναι απαράδεκτη, και να σου πω πρώτη φορα ακούω η λήπτρια να κάνει τη διαδικασία να βρει τα ωάρια, το ακούσαμε κι αυτό. Όμως … είναι εξίσου περίεργο απο είκοσι ωαρια να γονιμοποιούνται τα δυο. Οποτε θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή να βγουν τα αποτελέσματα του κατακερματισμού και μετα θα βγουν καλύτερα συμπεράσματα. Παρεπιπτόντως δεν κατάλαβα γιατί σου μετέφερε τα μέτρια πρώτα.. σου έδωσε κάποια εξήγηση ??? Κουφό τελείως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Fili είπε:

Speechless θα πω. Δε μου έρχεται τπτ άλλο. Δεν ξέρω ποιος ήταν ο γιατρός σου. Λέω ήταν γιατί φαντάζομαι έχεις αλλάξει; Με τα γιατί και τα πως σίγουρα δεν αλλάζει ότι έχει συμβεί. Έχεις μια καλή βλαστοκυστη που κακώς δε βάλατε αυτή. Πες στο γιατρό ότι νιώθεις κ σκέφτεσαι, και πάμε γερά για την τελευταία καλη βλαστοκυστη που θα σας φέρει το πολυπόθητο μωρακι εύχομαι 

Και να σκεφτείς έχω γράψει τα μισά από όλα τα κουλά που μας έχουν συμβεί. Αυτός ο γιατρός είναι ο δεύτερος που άλλαξα μετά την απάτη με τα δανεικά της Ισπανίας και έχουμε κάνει μόνο μια προσπάθεια αυτή τωρα που συζητάμε. Είναι τοπ και σαν γιατρός και οι περισσότεροι λένε και σαν άνθρωπος.Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία γιατί έτσι κι αλλιώς το να αλλάζεις γιατρούς δεν ξέρω αν είναι καλό και ψυχολογικά και ιατρικά και κυρίως οικονομικά!!! Θα είμαστε σε επαφή να σας αφήνω άφωνες χαχαχαχα 

πρίν από 11 λεπτά , Villi είπε:

Είναι πάρα πολύ περίεργα αυτά που σου έχουν συμβεί.. αλλά κι εσύ που να ξέρεις. Η συμπεριφορά που έχεις αντιμετωπίσει ειναι απαράδεκτη, και να σου πω πρώτη φορα ακούω η λήπτρια να κάνει τη διαδικασία να βρει τα ωάρια, το ακούσαμε κι αυτό. Όμως … είναι εξίσου περίεργο απο είκοσι ωαρια να γονιμοποιούνται τα δυο. Οποτε θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή να βγουν τα αποτελέσματα του κατακερματισμού και μετα θα βγουν καλύτερα συμπεράσματα. Παρεπιπτόντως δεν κατάλαβα γιατί σου μετέφερε τα μέτρια πρώτα.. σου έδωσε κάποια εξήγηση ??? Κουφό τελείως!!!

Καμία εξήγηση εκτός του ότι και τα τρία καλά ήταν οπότε ξεκινάμε και βλέπουμε! Εγώ να σου πω την αμαρτία μου επειδή είναι μεγαλογιατρος θεωρώ ούτε που ήξερε. Ότι βρήκε πιο εύκολο έβαλε!! Τώρα τι να πω ... Μήπως επειδή ήταν η πρώτη του εμφύτευση σε εμένα ήθελε να δει πως συμπεριφέρομαι με τα μέτρια για να μην χαραμιστει το καλό... Τι να πω. Πάντως λεφτά για την επόμενη εμβρυομεταφορα δεν θέλει ο άνθρωπος!! Τι να πω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...