Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 minutes ago, MaryH said:

To κοριτσακι της κουκλακι ζωγραφιστο παντως! Εσυ τι κανεις? 

Αλήθεια; Που το είδες ρε συ, εγώ σε όλες τις φωτογραφίες που το βλέπω είναι θολό. Γερό να είναι το παιδάκι. :)

Γκρινιάζω όλη την ώρα γιατί μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι από την προγεστερόνη, χθες ξεφυσούσα πόσες ώρες, νόμιζα θα πεθάνω απ τη ζέστη (δεν έχουμε κλιματιστικό), είχα και κάτι δέκατα και ένιωθα ότι είχα 40 πυρετό, ξύπνησε και ο άντρας μου γιατί μια σηκωνόμουν, μια ξάπλωνα, αφού δε με πέταξε απ το μπαλκόνι πάλι καλά, πιστεύω με αγαπάει χαχαχαχαχα! Τελικά πήρα το μαξιλάρι μου και την έπεσα στο σαλόνι κι έτσι κατάφερα να κοιμηθώ. Κατά τα άλλα είμαι καλά. Χθες το πρωί είχα ξυπνήσει στραβά και είχα πειστεί ότι δεν πέτυχε, έκλαψα λίγο και μου πέρασε και από τότε είμαι μια χαρά, δεν τρέχει φυστίκι χαχαχχαχα. Άσε σε λέω, δε βγάζεις άκρη με τόση προγεστερόνη :P:D

Έχω πολλές μέρες ακόμα, 6 μέρες και 6 νύχτες γεμάτες...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 11 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσακι μου τραβηξες πολλα κ εσυ! Παντα με εντυπωσιαζει το ποσο ψυχραιμα το αντιμετωπιζεις. Εισαι τοσο δυνατο κοριτσι και γι αυτο θα τα καταφερεις! Γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ξεσκονισετε και το σπερμα. Να το δειτε πολυ αναλυτικα. Απο τη στιγμη που δε φαινεται να εχεις καποιο ιδιαιτερα σοβαρο θεμα εσυ που να εξηγει τις παλινδρομες! Απο την αλλη αυτες οι μικροαλλαγες που θα κανετε ευχομαι να εχουν αποτελεσμα και να ειναι η λυση! Τεραστια αγκαλια απο μενα! ♥️♥️♥️♥️

Από Σεπτέμβρη πριν την εμβρυομεταφορα θα κάνουμε και τον κατακερματισμό τουλάχιστον να ξέρουμε τι να περιμένουμε και τι όχι και αν όντως όλα καλά να προσπαθήσουμε για οικομικη επιείκεια στην επόμενη προσπάθεια! Ψυχραιμία μου δίνουν οι άπειρες ώρες δουλειάς και η αγάπη της οικογένειας μου! Όπως και να έχει να είμαστε υγιείς ολοι αυτό έχει σημασία! Τίποτε άλλο κορίτσια! Το έχουμε δεδομένο και δεν είναι! Πάνω απ' όλα υγιείς και με σύντροφο που μας αγαπάει!! Θα σας κρατάω ενήμερες! Ευχαιρστω για τη συμπαράσταση!  

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Viv37 said:

Αυτο πως ακριβως γινεται; Χωρις υπερηχο εννοω. Πώς βλεπει ο γιατρος που το βαζει χωρίς υπερηχο; Μπερδευτηκα! Οπως και να χει εσυ τωρα τα παρεις μια σουπερ ντουπερ χοριακη και δε θα μας απασχολει αλλο το πως εγινε♥️

 

Καλά κι εγώ εδώ το διάβασα 1η φορά πριν λίγες μέρες και μου χε φανεί τελείως κουφό, αλλά μου είπε και η @Villi ότι είναι κάτι που γίνεται. Και με παίρνει μετά από λίγο ο γιατρός και μου λέει μην πιεις νερό, το κάνω με μία άλλη τεχνική χωρίς υπέρηχο κι εγώ να σκέφτομαι τον Πλατή με την εγχείρηση πάνω απ τα ρούχα χαχαχαχα

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου Βιβάκι! Ως τώρα είμαι στο 90% θετικό - 10% αρνητικό, αλλά μπορεί και να αλλάξει αυτό μέχρι να βγει το αποτέλεσμα, ποτέ δεν ξέρεις. It ain't over till it's over που λέει και ο Lenny. Πάντως αν μη τι άλλο, το τόπικ αυτό με βοήθησε πάρα μα πάρα πολύ να σκέφτομαι πιο ψύχραιμα το ενδεχόμενο της αποτυχίας και αυτό δεν είναι καθόλου λίγο εδώ που τα λέμε.    

38 minutes ago, Viv37 said:

 (οχι δανεικα αγαπη. Ωαρια απο δοτρια. Δεν τα δανειζομαστε. Δε θα τα παρουν πισω. Δικα μας ειναι) 

Συμφωνώ και επαυξάνω. :wub:

31 minutes ago, Corkie said:

Από Σεπτέμβρη πριν την εμβρυομεταφορα θα κάνουμε και τον κατακερματισμό τουλάχιστον να ξέρουμε τι να περιμένουμε και τι όχι και αν όντως όλα καλά να προσπαθήσουμε για οικομικη επιείκεια στην επόμενη προσπάθεια! Ψυχραιμία μου δίνουν οι άπειρες ώρες δουλειάς και η αγάπη της οικογένειας μου! Όπως και να έχει να είμαστε υγιείς ολοι αυτό έχει σημασία! Τίποτε άλλο κορίτσια! Το έχουμε δεδομένο και δεν είναι! Πάνω απ' όλα υγιείς και με σύντροφο που μας αγαπάει!! Θα σας κρατάω ενήμερες! Ευχαιρστω για τη συμπαράσταση!  

 

 

+ 1000! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Δεν ξερω τι ειναι αυτο το ελλειμμα. Εχε στο νου σου ομως οτι οι παλινδρομες κατα 60 με 70 % ειναι λογω εμβρυων με θεματα. Απ την ιδια δοτρια ηταν? Εχεις καβα εμβρυα?

Αφου εχω κανει 2 φορες βιοψια κ ηταν υγιη! 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,λειπω λιγο  καιρο απο το φόρουμ,γιατι δεν ειχα κατι να γραψω...τωρα μαζεψα τις εξετασεις μου και σας τις καταθετω να κανουμε κουβεντα...θυμαστε 2 παλιδρομες...λοιπον εκανα ραντεβου με την λευκου την αιματολογο μου γραψε πολλες... σήμερα πηγα απο εκει,ολες καλα! Το μονο μ ειπε λιγο ανεβασμενο το αντιπηκτικο λυκου(μεσα στα ορια) που μπορει να σημαινει οτι στην κυηση θελει παρακολουθηση μηπως ανεβαινει....πηγα κ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης...εχω μικρη ινσουλινοαντισταση .με ξεκινησε γλουκοφατζ...κ εχω εναν οζο που λειτουργει αυτονομα κ μπορει να ρπηρεαζει ορμονες κ υιμες στη κύηση..γιαυτο κ ενα μηνα προ εμβρυομεταφορας θα ξεκινησω χαπι...αυτα εν ολιγοις..η γιατρος μου απο το κεντρο λεει να κανω κ ιντραλιπις..καπως ετσι λεγεται..ενας ορος που καταλαγιαζει τα εμβρυοκτονα κυταρα της μητρας...ευχομαι να φταιει κατι απο ολα αυτα για νατο αντιμετωπισουμε κ να μην ειναι κατι αλλο που δεν εχει ανιχνευτει ακομα....

Δεν ειναι και λίγα όλα αυτά που θα αλλάξετε στην επόμενη προσπάθεια.. πάντως να σου, κι εγώ πριν την τελευταία ετ είχα ξεκινήσει  glucophase πρώτη φορά λόγω διάγνωσης υπερινσουλιναιμιας και η ενδοκρινολόγος μου ορκίζεται ότι γιαυτό πέτυχε αυτή τη φορά…. εύχομαι να ισχύει το ίδιο  και σε εσένα. 

1 hour ago, griaKota είπε:

Και με παίρνει μετά από λίγο ο γιατρός και μου λέει μην πιεις νερό, το κάνω με μία άλλη τεχνική χωρίς υπέρηχο

Και να σκεφτείς οτι μετά απο δώδεκα ετ πρώτη φορά μου την έκαναν με αυτό τον τρόπο… και μάλιστα μου εξήγησε πολύ αναλυτικά γιατί το κάνουν έτσι στην οπίσθια κλίση και έχει πολυ δίκιο. 

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

To κοριτσακι της κουκλακι ζωγραφιστο παντως! Εσυ τι κανεις? 

Πραγματικά όμως, πρέπει να ήταν top model η κοπέλα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα και καλό κουράγιο, εύχομαι ολόψυχα να βελτιωθεί η υγεία του μπαμπά σου και να έρθουν όλα εύκολα το Σεπτέμβριο. Εμένα δεν με ενημέρωσε ποτέ ο γιατρός για τα ωάρια, ούτε το Ιασώ, τώρα να με ρωτήσεις δεν ξέρω πόσα ωαρια πήραμε. Μια μέρα πήγα στο ιατρείο του για υπέρηχο και μου είπε έχεις τόσες βλαστοκύστες. Επειδή ήταν αρκετές δεν με ενδιέφερε να μάθω για τα ωάρια. Γενικά δεν λέει πολλά ούτε για τις δότριες ούτε λεπτομέρειες, είναι το στυλ του. Είναι όμως πολύ καλός, δείξε εμπιστοσύνη. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο μπαμπάς το παλευει όσο μπορεί, την τελευταία φορά που τον έβγαλα από το νοσοκομείο του είπα... " μέχρι να μείνω εγκυος κ να γεννήσω θέλω να ζεις για να γνωρίσεις το εγγόνι σου "  κ η αλήθεια είναι ότι έχει πάρει λίγο τα πανω του κ ανυπομονεί να πετύχει αυτή τη φορά. Όσον αφορά τον κουρτη νιώθω καλά μαζί του αλλά υπάρχει κ το άγχος. Αναμονή λοιπόν...

Επειδή πάει καιρός που είχα διαβάσει το φόρουμ και λόγω ηλικίας έχω αρχίσει κ ξεχνάω,  εσύ τα κατάφερες νομίζω.

Καλή συνέχεια!!!

 

14 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κι εμένα  όπως τα περιέγραψε η Βιλλη. Ουτε τη μέρα  ωοληψιας ηξερα ακριβως ουτε τίποτα. Ήξερα βέβαια πως πλησίαζε η μέρα... Και μια μερα που πηγα για υπερηχο μας ξεφουρνισε οτι εχουμε 5 βλαστοκυστες, 3 εξαιρετικές, 2 καλές.

Δεν ρωτησαμε τιποτα άλλο, μας αρκουσε αυτό.

Γενικά δεν λέει πολλά ο κουρ αλλά αν ανυπομονεις να τον ρωτας οτι θέλεις. Σου εύχομαι συντομα να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Σε ευχαριστώ πολύ.  Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο.  Ελπίζω να με ενημερώσει γιατί λείπω από Αθήνα οπότε δεν έχω επαφή μαζί του εδώ κ ένα μήνα. Είναι καλός αλλά λίγο χύμα κ φυσικά έχει πολλές κοπέλες οπότε ο χρόνος του είναι περιορισμένος. Όταν έχω νέα θα σας ενημερώσω.  Πολλά φιλιά!!!

3 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Α καλά, εγώ νόμιζα είπες 1 φορά τη μέρα χαχααχα, καλά, μη με παρεξηγείτε, με το άγχος της ανμονής και τα 2 τσουβάλια προγεστερόνης που παίρνω κάθε μέρα, δεν επικοινωνώ και πολύ καλά. :mrgreen: :P Με γεια τα βαράκια και το στρώμα! 

 

@Smaro79 και @Hope19, καλή επιτυχία και από μένα!!! :)

Ό,τι ετοιμαζόμουν να το πω χαχαχα 

 

Μάθαμε μήπως τίποτα για την κοπέλα με την αιμορραγία, την @aleka74;

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν δεν κάνω λάθος έχει κάνει ετ κ περιμενεις χοριακη.  Σου εύχομαι να είναι τεράστια κ να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου να γίνεις μανούλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Villi είπε:

Δεν ειναι και λίγα όλα αυτά που θα αλλάξετε στην επόμενη προσπάθεια.. πάντως να σου, κι εγώ πριν την τελευταία ετ είχα ξεκινήσει  glucophase πρώτη φορά λόγω διάγνωσης υπερινσουλιναιμιας και η ενδοκρινολόγος μου ορκίζεται ότι γιαυτό πέτυχε αυτή τη φορά…. εύχομαι να ισχύει το ίδιο  και σε εσένα. 

Και να σκεφτείς οτι μετά απο δώδεκα ετ πρώτη φορά μου την έκαναν με αυτό τον τρόπο… και μάλιστα μου εξήγησε πολύ αναλυτικά γιατί το κάνουν έτσι στην οπίσθια κλίση και έχει πολυ δίκιο. 

Πραγματικά όμως, πρέπει να ήταν top model η κοπέλα 

Kαι ο συζυγος ομορφος αλλα το ετερο dna τοπ μοντελ

1 ώρα πρίν, Hope19 είπε:

Αφου εχω κανει 2 φορες βιοψια κ ηταν υγιη! 

Τοτε πως ερμηνευσαν τις παλινδρομες?

3 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Αλήθεια; Που το είδες ρε συ, εγώ σε όλες τις φωτογραφίες που το βλέπω είναι θολό. Γερό να είναι το παιδάκι. :)

Γκρινιάζω όλη την ώρα γιατί μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι από την προγεστερόνη, χθες ξεφυσούσα πόσες ώρες, νόμιζα θα πεθάνω απ τη ζέστη (δεν έχουμε κλιματιστικό), είχα και κάτι δέκατα και ένιωθα ότι είχα 40 πυρετό, ξύπνησε και ο άντρας μου γιατί μια σηκωνόμουν, μια ξάπλωνα, αφού δε με πέταξε απ το μπαλκόνι πάλι καλά, πιστεύω με αγαπάει χαχαχαχαχα! Τελικά πήρα το μαξιλάρι μου και την έπεσα στο σαλόνι κι έτσι κατάφερα να κοιμηθώ. Κατά τα άλλα είμαι καλά. Χθες το πρωί είχα ξυπνήσει στραβά και είχα πειστεί ότι δεν πέτυχε, έκλαψα λίγο και μου πέρασε και από τότε είμαι μια χαρά, δεν τρέχει φυστίκι χαχαχχαχα. Άσε σε λέω, δε βγάζεις άκρη με τόση προγεστερόνη :P:D

Έχω πολλές μέρες ακόμα, 6 μέρες και 6 νύχτες γεμάτες...

Δεκατα, μαλιστα χμ.... Ή κοβιντ εχεις ή εγκυος εισαι. Παντως και τα δυο με τεστακια με γραμμουλα ανιχνευονται:D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Villi είπε:

Πραγματικά όμως, πρέπει να ήταν top model η κοπέλα  

Και καμία διάσημη δεν αποκαλύπτει τίποτα. Και κάπως έτσι νομίζεις ότι είναι εύκολη η εγκυμοσύνη. Όταν όμως μπεις στον χορό,τότε καταλαβαίνεις πολλά.

Εγώ είμαι με δότη και σκοπεύω, πρώτα ο Θεός, να το πω στο παιδί από την πρώτη στιγμή. Θα το ακούει ως ιστορία από βλαστοκύστη!! Αυτό που δεν μπορώ να διαχειριστώ είναι η δική μου πλευρά. Θα του πω πως είχα καταψύξει ωάρια σε μικρότερη ηλικία. Ουφφφ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Στο ευχομαι κοριτσακι μου!!! Μακαρι να παρεις 5 τελειες βλαστολυστες!!

 

Αυτο πως ακριβως γινεται; Χωρις υπερηχο εννοω. Πώς βλεπει ο γιατρος που το βαζει χωρίς υπερηχο; Μπερδευτηκα! Οπως και να χει εσυ τωρα τα παρεις μια σουπερ ντουπερ χοριακη και δε θα μας απασχολει αλλο το πως εγινε♥️

 

Αυτο που σε στελνουν απο συνεργατη σε συνεργατη με τρελαινει! Εσυ διαλεξες και πληρωνεις τον Μ...δη! Αν δεν ξερει αυτος απο ωαρια δοτριας (οχι δανεικα αγαπη. Ωαρια απο δοτρια. Δεν τα δανειζομαστε. Δε θα τα παρουν πισω. Δικα μας ειναι) τοτε να το πει απο την αρχη να πας αλλου! Την ετ ποιος την εκανε; Ο γιατρος ή η συνεγρατιδα; Αυτη ειναι εμβρυολογος; 

Τωρα οτι εγινε εγινε. Κοιτα μπροστα. Στην επομενη ετ  αφου πλεον εισαι σε αλλο γιατρο να απαιτησεις καποια πραγματα απο πριν. 

Ηταν περιοδος τελικα. Μαλλον αυτο σημαινει οτι το συμπαν ηθελε να κανεις λιγες διακοπουλες στην Ελλαδα εσυ που μενεις στο εξωτερικο και σου εχει λειψει! Οχι μονο δουλεια ε; Ελπιζω να μπορεσεις να πας και καμια θαλασσιτσα ή εστω να κανεις λιγη ντολτσε βιτα! Αυγουστο λοιπον ευχοναι να πανε ολα τελεια!

 

Κοριτσι μου ευχομαι ο μπαμπακας σου να νιωθει οσο γινεται καλυτερα και να μην ταλαιπωρειται πολυ! 1-2 μηνες μετα θα ειναι καλυτερα για την ετ σου. Για τη δουλεια θα παρεις την 7ημερη αδεια που δικαιουσαι και ολα θα πανε καλα. 

Καλο καλοκαιρι!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Το ξέρω αυτό με την άδεια αλλά δουλεύω σε φροντιστήριο κ έχω παράλληλα τμήματα με την ιδιοκτήτρια. Τον Νοέμβριο που έκανα την προηγούμενη ετ έλειπα για 2 εβδομάδες κ την ταλαιπωρησα πολύ. Ενώ της είπα να γυρίσω για δουλειά την 2η εβδομάδα μου είπε να κάτσω άλλη μια. Τζίφος βέβαια... αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάτσω 3 -4 μέρες κ να επιστρέψω.  Αν είναι να πιάσει θα πιάσει. 

Εσυ σε τι σημείο βρίσκεσαι? Συγνώμη που ρωτάω αλλά είναι τόσα τα ποστ που πραγματικά δεν θυμάμαι .

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chara14 είπε:

Και καμία διάσημη δεν αποκαλύπτει τίποτα. Και κάπως έτσι νομίζεις ότι είναι εύκολη η εγκυμοσύνη. Όταν όμως μπεις στον χορό,τότε καταλαβαίνεις πολλά.

Εγώ είμαι με δότη και σκοπεύω, πρώτα ο Θεός, να το πω στο παιδί από την πρώτη στιγμή. Θα το ακούει ως ιστορία από βλαστοκύστη!! Αυτό που δεν μπορώ να διαχειριστώ είναι η δική μου πλευρά. Θα του πω πως είχα καταψύξει ωάρια σε μικρότερη ηλικία. Ουφφφ.

Oι διασημες αποκαλυπτουν μονο οτι εχουν καταψυξει ωαρια. Για ξενο υλικο δεν αναφερουν τιποτα. Μονο οσες γνωριζουν το αντικειμενο, οπως εμεις ξερουν και τι συμβαινει στην πραγματικοτητα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!

Ο σύζηγος κολλησε κοβιντ...εγώ προς το παρών εχω αρνητικο, αλλά φοβαμαι πως δεν θα την γλυτωσω. ειναι η τριτη του μερα. Την πρωτη μερα που ειχε υψηλο πυρετο εκανε τεστ κοβιντ και βγηκε αρνητικο...λεμε ακομα δεν θα δειχνει. Αλλά μετα αρχισε να εχει καποια συμπτωματα κατα την ουρηση και νομιζαμε οτι ειχε ουρολοιμωξη! Πηγαμε εχτες σε ουρολογο του ειπς να ξεκινησει αντιβιωση και να κανει καλλιεργεια ουρων. Και σημερα που βγηκαν τα αποτελεσματα, δεν εχει μοκροβιο... του λεει κι ο ουρολογος κανε ενα τεστ κοβιντ. Κανει, και θετικο! Οποτε 2 μερες τωρα δεν προσεχαμε μεταξυ μας γιατι νομιζαμε οτι εχει ουρολοιμωξη...

Τα κορίτσια που εχουν κολλησει, εχουν κατι να μου προτεινουν προληπτικα; Ήδη παιρνω D3.

@Fili μου, θυμαμαι το εχεις περασει προσφατα...εχεις να μου δωσεις καμια συμβουλη;

3 hours ago, Smaro79 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο μπαμπάς το παλευει όσο μπορεί, την τελευταία φορά που τον έβγαλα από το νοσοκομείο του είπα... " μέχρι να μείνω εγκυος κ να γεννήσω θέλω να ζεις για να γνωρίσεις το εγγόνι σου "  κ η αλήθεια είναι ότι έχει πάρει λίγο τα πανω του κ ανυπομονεί να πετύχει αυτή τη φορά. Όσον αφορά τον κουρτη νιώθω καλά μαζί του αλλά υπάρχει κ το άγχος. Αναμονή λοιπόν...

Επειδή πάει καιρός που είχα διαβάσει το φόρουμ και λόγω ηλικίας έχω αρχίσει κ ξεχνάω,  εσύ τα κατάφερες νομίζω.

Καλή συνέχεια!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ.  Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο.  Ελπίζω να με ενημερώσει γιατί λείπω από Αθήνα οπότε δεν έχω επαφή μαζί του εδώ κ ένα μήνα. Είναι καλός αλλά λίγο χύμα κ φυσικά έχει πολλές κοπέλες οπότε ο χρόνος του είναι περιορισμένος. Όταν έχω νέα θα σας ενημερώσω.  Πολλά φιλιά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν δεν κάνω λάθος έχει κάνει ετ κ περιμενεις χοριακη.  Σου εύχομαι να είναι τεράστια κ να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου να γίνεις μανούλα. 

Όπως τα λες! Είναι καλός αλλά λίγο χύμα! χαχαχα παρόλα αυτά τα καταφέρνει μια χαρα. Μην ανησυχεις θα σε ειδοποιησει αν θελει κατι να σου πει. Επίσης πάντα μπορεις να στειλεις κι ενα μηνυμα στην αγία Στεφανία και να την ρωτησεις αν γνωριζουν κατι. Ή να παρεις και τον ίδιο. Οτι θέλεις να τον ρωτάς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ο σύζηγος κολλησε κοβιντ...εγώ προς το παρών εχω αρνητικο, αλλά φοβαμαι πως δεν θα την γλυτωσω. ειναι η τριτη του μερα. Την πρωτη μερα που ειχε υψηλο πυρετο εκανε τεστ κοβιντ και βγηκε αρνητικο...λεμε ακομα δεν θα δειχνει. Αλλά μετα αρχισε να εχει καποια συμπτωματα κατα την ουρηση και νομιζαμε οτι ειχε ουρολοιμωξη! Πηγαμε εχτες σε ουρολογο του ειπς να ξεκινησει αντιβιωση και να κανει καλλιεργεια ουρων. Και σημερα που βγηκαν τα αποτελεσματα, δεν εχει μοκροβιο... του λεει κι ο ουρολογος κανε ενα τεστ κοβιντ. Κανει, και θετικο! Οποτε 2 μερες τωρα δεν προσεχαμε μεταξυ μας γιατι νομιζαμε οτι εχει ουρολοιμωξη...

Τα κορίτσια που εχουν κολλησει, εχουν κατι να μου προτεινουν προληπτικα; Ήδη παιρνω D3.

@Fili μου, θυμαμαι το εχεις περασει προσφατα...εχεις να μου δωσεις καμια συμβουλη;

Όπως τα λες! Είναι καλός αλλά λίγο χύμα! χαχαχα παρόλα αυτά τα καταφέρνει μια χαρα. Μην ανησυχεις θα σε ειδοποιησει αν θελει κατι να σου πει. Επίσης πάντα μπορεις να στειλεις κι ενα μηνυμα στην αγία Στεφανία και να την ρωτησεις αν γνωριζουν κατι. Ή να παρεις και τον ίδιο. Οτι θέλεις να τον ρωτάς.

Kαλησπερα! Εμας μας ειχε πει ο παθολογος ντεπον η αλγκοφρεν για πυρετο κ βιταμινες, d3 , ψευδαργυρο και c. Εσυ ομως μιλησε με τον γυναικολογο σου, σε συνεργασια με τον παθολογο να σου πουν τι μπορεις να παρεις αν νοσησεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαι ο συζυγος ομορφος αλλα το ετερο dna τοπ μοντελ

Τοτε πως ερμηνευσαν τις παλινδρομες?

Δεκατα, μαλιστα χμ.... Ή κοβιντ εχεις ή εγκυος εισαι. Παντως και τα δυο με τεστακια με γραμμουλα ανιχνευονται:D

Δεν ξερω ειλικρινα.γιαυτο κ ψαχτηκα παραπανω...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, griaKota said:

Αλήθεια; Που το είδες ρε συ, εγώ σε όλες τις φωτογραφίες που το βλέπω είναι θολό. Γερό να είναι το παιδάκι. :)

Γκρινιάζω όλη την ώρα γιατί μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι από την προγεστερόνη, χθες ξεφυσούσα πόσες ώρες, νόμιζα θα πεθάνω απ τη ζέστη (δεν έχουμε κλιματιστικό), είχα και κάτι δέκατα και ένιωθα ότι είχα 40 πυρετό, ξύπνησε και ο άντρας μου γιατί μια σηκωνόμουν, μια ξάπλωνα, αφού δε με πέταξε απ το μπαλκόνι πάλι καλά, πιστεύω με αγαπάει χαχαχαχαχα! Τελικά πήρα το μαξιλάρι μου και την έπεσα στο σαλόνι κι έτσι κατάφερα να κοιμηθώ. Κατά τα άλλα είμαι καλά. Χθες το πρωί είχα ξυπνήσει στραβά και είχα πειστεί ότι δεν πέτυχε, έκλαψα λίγο και μου πέρασε και από τότε είμαι μια χαρά, δεν τρέχει φυστίκι χαχαχχαχα. Άσε σε λέω, δε βγάζεις άκρη με τόση προγεστερόνη :P:D

Έχω πολλές μέρες ακόμα, 6 μέρες και 6 νύχτες γεμάτες...

Αύριο ανεβαίνω Αθήνα. Το απόγευμα έχω ραντεβού με το γιατρό. Έχει σταματήσει το αίμα αλλά έχω χάσει και την αισιοδοξία μου. Τρέμω τι θα δω και θα ακούσω αύριο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Αύριο ανεβαίνω Αθήνα. Το απόγευμα έχω ραντεβού με το γιατρό. Έχει σταματήσει το αίμα αλλά έχω χάσει και την αισιοδοξία μου. Τρέμω τι θα δω και θα ακούσω αύριο 

Αλέκα, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...