Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, griaKota είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ @Mary H!!!! :wub:

Συνεχίζοντας το ταξίδι μου στο χρόνο, έχω φτάσει στη σελίδα 381, στη φάση που έχεις πάρει μία τεράστια χοριακή, πήρα τόση χαρά που παραλίγο θα έκανα like, χαχαχαχα! Ένα θα σου πω, έχεις αποκτήσει μία φαν, χααχααχα! Και τι δεν έχεις πει, ατάκες φοβερές, με πεθαίνεις! :D 

@dreamy λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου, είναι πάρα πολύ απογοητευτικό όταν ματαιώνονται συνεχώς τα σχέδιά μας. Διαβάζω κάτι για περίοδο μεγάλης ροής, 28 ημερών, να σε ρωτήσω κάτι, έκανες καθόλου γενικές εξετάσεις μετά από αυτό να υποθέσω, ε; Γενική αίματος, φερριτίνη, σίδηρο κτλ, κτλ. Είναι πολύ σημαντικό να είναι καλά τα επίπεδα σιδήρου σου πριν προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά. Σου εύχομαι πολύ καλή τύχη από δω και στο εξής! :)

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! :wub:

 

 

 

@Viv37 με συγκίνησες πολύ με τα όμορφα λόγια σου!!! Σε ευχαριστώ πολύ! :wub: Μακάρι, πραγματικά, αυτό το τόπικ είναι διαμάντι, το βλέπω. Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη για αυτή τη φορά να σου πω την αλήθεια, αλλά διαβάζοντας από την αρχή, βλέπω ότι οι περισσότερες (αν όχι όλες) τα έχουν καταφέρει, ακόμα κι αν κάποιες δυσκολεύτηκαν και έπρεπε να προσπαθήσουν περισσότερες φορές.

Εννοείται για τη γλουτένη, ό,τι χρειαστείς, εδώ θα είμαι! Αν και δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα, ειδικά αν μένεις Αθήνα, θα τα βρεις όλα και στο ίντερνετ, πλέον δεν είναι όπως παλιά, είναι πολύ πιο εύκολο.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκούλα @Fili!!! :wub: Θα το προσπαθώ αυτό το ρημάδι το οοοομμμ!

Καταρχάς κουράγιο, πολύ λυπάμαι που περνάς όλο αυτό, είναι χάλια, σε καταλαβαίνω, και το κάνει ακόμα πιο δύσκολο που δεν έχεις άμεση πρόσβαση σε ιατρική βοήθεια. Πάντως, αυτό που σου είπαν όλα τα κορίτσια εδώ είναι το σωστό, αυτό πρέπει να κάνεις. Ξάπλα, ξάπλα, ξάπλα. Να σηκώνεσαι μόνο για να κάθεσαι σε μία καρέκλα να τρως και για να πας τουαλέτα. Και να πρήξεις το γιατρό σου τηλεφωνικά, γιατρός είναι, έχει υποχρέωση. Άκου τα κορίτσια.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά. Πάντως ακόμα και με μεγάλη αιμορραγία, οι περισσότερες εγκυμοσύνες πάνε μέχρι το τέλος κανονικά. Αν το εμβρυάκι είναι οκ

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! :wub:

 

 

H αληθεια ειναι οτι ολο το διαστημα της αναμονης το περασα χαλαρα με πολυ χιουμορ. Βοηθαει. Δες το ολο χαλαρα! Ευχομαι κ σε σενα μια τεραστια χοριακη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, griaKota είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ @Mary H!!!! :wub:

Συνεχίζοντας το ταξίδι μου στο χρόνο, έχω φτάσει στη σελίδα 381, στη φάση που έχεις πάρει μία τεράστια χοριακή, πήρα τόση χαρά που παραλίγο θα έκανα like, χαχαχαχα! Ένα θα σου πω, έχεις αποκτήσει μία φαν, χααχααχα! Και τι δεν έχεις πει, ατάκες φοβερές, με πεθαίνεις! :D 

@dreamy λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου, είναι πάρα πολύ απογοητευτικό όταν ματαιώνονται συνεχώς τα σχέδιά μας. Διαβάζω κάτι για περίοδο μεγάλης ροής, 28 ημερών, να σε ρωτήσω κάτι, έκανες καθόλου γενικές εξετάσεις μετά από αυτό να υποθέσω, ε; Γενική αίματος, φερριτίνη, σίδηρο κτλ, κτλ. Είναι πολύ σημαντικό να είναι καλά τα επίπεδα σιδήρου σου πριν προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά. Σου εύχομαι πολύ καλή τύχη από δω και στο εξής! :)

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! :wub:

 

 

 

@Viv37 με συγκίνησες πολύ με τα όμορφα λόγια σου!!! Σε ευχαριστώ πολύ! :wub: Μακάρι, πραγματικά, αυτό το τόπικ είναι διαμάντι, το βλέπω. Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη για αυτή τη φορά να σου πω την αλήθεια, αλλά διαβάζοντας από την αρχή, βλέπω ότι οι περισσότερες (αν όχι όλες) τα έχουν καταφέρει, ακόμα κι αν κάποιες δυσκολεύτηκαν και έπρεπε να προσπαθήσουν περισσότερες φορές.

Εννοείται για τη γλουτένη, ό,τι χρειαστείς, εδώ θα είμαι! Αν και δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα, ειδικά αν μένεις Αθήνα, θα τα βρεις όλα και στο ίντερνετ, πλέον δεν είναι όπως παλιά, είναι πολύ πιο εύκολο.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκούλα @Fili!!! :wub: Θα το προσπαθώ αυτό το ρημάδι το οοοομμμ!

Καταρχάς κουράγιο, πολύ λυπάμαι που περνάς όλο αυτό, είναι χάλια, σε καταλαβαίνω, και το κάνει ακόμα πιο δύσκολο που δεν έχεις άμεση πρόσβαση σε ιατρική βοήθεια. Πάντως, αυτό που σου είπαν όλα τα κορίτσια εδώ είναι το σωστό, αυτό πρέπει να κάνεις. Ξάπλα, ξάπλα, ξάπλα. Να σηκώνεσαι μόνο για να κάθεσαι σε μία καρέκλα να τρως και για να πας τουαλέτα. Και να πρήξεις το γιατρό σου τηλεφωνικά, γιατρός είναι, έχει υποχρέωση. Άκου τα κορίτσια.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά. Πάντως ακόμα και με μεγάλη αιμορραγία, οι περισσότερες εγκυμοσύνες πάνε μέχρι το τέλος κανονικά. Αν το εμβρυάκι είναι οκ

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! :wub:

 

!! 
Καλοστεριωτα καταρχην!!♥️♥️♥️ Ναι εκανα ηταν παραδοξως πολυ καλες, go figure! Ευτυχως δηλαδη που τουλαχιστον δεν μου δημιουργηθηκε καποιο σοβαροτερο προβλημα. 

Εχω νεοτερα απο τον εμβρυολογο. Απο τα 12 τα εντεκα ηταν ωριμα. Γονιμοποιηθηκαν τα εννεα και σημερα ζουν τα 7 με τα 5 να εχουν τελεια εικονα, διαιρεσεις κτλ. Ας ελπισουμε να μεινουν εστω αυτα τα 5.Εχω μεγαλη αγωνια!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Corkie είπε:

Ναι έχετε δίκιο απλά είναι πάρα πολλά μαζεμένα! Λοιπόν κατ αρχάς και οι 3 φορές είναι με διαφορετικές δοτριες. Την πρώτη μου είπαν από την κλινική ότι δεν είχαν δικά τους και να  αγορασω από τράπεζα της Ισπανίας ένα πακετο 9 ωαρίων . Όπως και το έκανα γιατι ήμουνα ντουβαρι τότε.Παρεπιπτοντως χωρίς καμία βοήθεια από το κέντρο. Μόνη μου τα έκανα όλα και τις επαφές και τα email και τα πάντα  χωρίς καμια βοήθεια από το ΚΈΝΤΡΟ όπως ρητά μου είχε πει η αντιεπαγγελματιας βοηθός του ειδική στα δανεικα) .Μην τα πολυλογω ήρθαν τα ωάρια από 36 Χρόνη δοτρια - τα γράφω τώρα και τραβάω τα μαλλιά μου -. Κανένα ωάριο δεν γονιμοποιηθηκε. Μετά από αυτή την ξεφτίλα ο κ Μ@@@ ης εντελώς ξαφνικά βρήκε Ελληνίδα 20 Χρόνη δοτρια να ξαναπρσπαθησουμε! Πάμε λέω. 20 ωράρια αυτή τη φορά. Πήραμε ακουστεεε 2 μέτριες βλαστοκυστες. Τις βάζω παλλινδρομη. Σιχτιρισα. Πάω στον άλλο τόπ γιατρό.Εξετασεις και εγώ και ο σύζυγος τα πάντα όλα! Και υστεροσκοπηση φυσικά! Πάμε τώρα για τρίτη δοτρια. 19 χρόνων αυτή τη φορά. 8 ωάρια 3 βλαστοκυστες αυτά που σας περιγράφω παραπάνω!! Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι γιατί ενώ ας πούμε το πιστεύουμε είχα 3 βλαστοκυστες μια 5ης ημέρας 4ΑΑ και δύο 6ης ημέρας μέτριες γιατί δεν αποφάσισε πρώτα να μου βάλει την 5ης ημέρας και δεύτερον και σημαντικότερο βρε κορίτσια την ώρα της εμβρυομεταφορας όπως όλες ξέρετε μας δείχνουν τα έμβρυα και επιβεβαιώνουν στοιχεία κάτι που σε εμένα δεν έγινε και μάλιστα κοιτούσα και συνεχώς την οθόνη ακριβώς επειδή δεν τα έβλεπα. Μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου μου λέει εισαι έτοιμη με παρατάει και φεύγει με έναν υπέρηχο που ας πούμε έδειχνε την εμφύτευση.  Ρώτησα δυνατά 3 φορές την βοηθό του γιατί δεν είδα τα έμβρυα έκανε ότι δεν ακούει και την τρίτη φορά που φώναξα πια είπε με αμηχανία εγώ τα είδα... Εν πάση περιπτώσει ο γιατρός αυτη τη στιγμή λέει ότι θα δούμε ακόμα διεξοδικότερα το σπέρμα και με εμένα δεν ασχολούμαστε άλλο καθώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα ( ακόμα) . Και λέω τώρα ... Αυτό δεν μπορούσε να το έχει πει από τις προηγούμενες αποτυχίες να μην προχωρούσαμε με τη δοτρια και δεύτερον δεν μπορεί να μου φύγει από το μυαλό ότι δεν είδα τα έμβρυα πριν την εμφύτευση και επιβεβαιώθηκε το άγχος μου με τη χοριακη. Έχουν γίνει απαράδεκτα πράγματα χειρισμοί και συμπεριφορές από τοπ γιατρούς! 

Είμαι και καινούρια και δεν ξέρω να διαχειρίζομαι το site καλά! Απάντησα και στη @marina_86πιο αναλυτικά κάποια πράγματα. Νομίζω η εμφύτευση την τελευταία φορά δεν πήγε όπως πρέπει γιατί δεν μου έδειξαν ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και επικρατούσε κλίμα συγχισης και αμηχανίας. Κατακερματισμό θα κάνουμε τώρα αλλά επειδή έχουμε κάνει όλα μα όλα τα άλλα και είναι πολύ καλά δύσκολα να φταίει αυτό! Και επειδή ακόμα και με δικά μου είχα καλύτερη γονιμοποίηση απ' ότι με δανεικά έχω αρχίσει και σκέφτομαι οτι τα πάντα είναι χρήμα και πάντα θα παίρνουν καλά ωάρια οι διάσημες και πλούσιες κυρίες και εμείς απλά θα ελπίζουμε στην τύχη! Έχω προβληματιστεί παρά πολύ με όλα αυτά!! 

Καλησπερα! Εφοσον δεν φτανουν τα πιο πολλα σε βλαστοκυστες ή ειναι μετριες , υπαρχει πιθανοτητα ψηλης καταμησης σπερματος. Να το δειτε οπωσδηποτε!Κακως δεν το εψαξαν νωριτερα. Ακομη και στις γονιμοποιησεις επηρεαζει, επισης δινει βιοχημικες κ παλινδρομες.Αν το σπερμα εχει θεμα , τοτε δεν προχωρας αν δεν διορθωθει πρωτα. Αν εναι ολα καλα, τοτε τα ωαρια ηταν ισως χαμηλης ποιοτητας. Ο πρωτος ντοκ ηταν ο Μακρ......ης? 

Επισης υποχρεουνται να δειξουν στον υπερηχο τα εμβρυα. Εμενα μου τα εδειχναν σε εκτυπωση την ωρα της ετ. Και εννοειται σ ολες τις διασημες πλουσιες φιρμες δινουν τα καλυτερα. Κοιτουσα την κορη της γνωστης Ελενης και λεω τοπ μοντελ η δοτρια, ποιος ξερει απο που...

πρίν από 32 λεπτά , dreamy είπε:

Εχω νεοτερα απο τον εμβρυολογο. Απο τα 12 τα εντεκα ηταν ωριμα. Γονιμοποιηθηκαν τα εννεα και σημερα ζουν τα 7 με τα 5 να εχουν τελεια εικονα, διαιρεσεις κτλ. Ας ελπισουμε να μεινουν εστω αυτα τα 5.Εχω μεγαλη αγωνια!!

Σουπερ!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MaryH said:

Επισης υποχρεουνται να δειξουν στον υπερηχο τα εμβρυα. Εμενα μου τα εδειχναν σε εκτυπωση την ωρα της ετ. Και εννοειται σ ολες τις διασημες πλουσιες φιρμες δινουν τα καλυτερα. Κοιτουσα την κορη της γνωστης Ελενης και λεω τοπ μοντελ η δοτρια, ποιος ξερει απο που...

Εμένα τώρα επειδή ο γιατρός μου έκανε την εμβρυομεταφορά χωρίς υπέρηχο, δε μου δώσανε αυτή την εκτύπωση (λογικό), ωστόσο στην έκθεση που μας δώσανε, είχε μία φωτογραφία της βλαστοκύστης.

Και αυτό που λες για τις διάσημες πλούσιες φίρμες, πιστεύω ισχύει 100%.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , MaryH είπε:

Καλησπερα! Εφοσον δεν φτανουν τα πιο πολλα σε βλαστοκυστες ή ειναι μετριες , υπαρχει πιθανοτητα ψηλης καταμησης σπερματος. Να το δειτε οπωσδηποτε!Κακως δεν το εψαξαν νωριτερα. Ακομη και στις γονιμοποιησεις επηρεαζει, επισης δινει βιοχημικες κ παλινδρομες.Αν το σπερμα εχει θεμα , τοτε δεν προχωρας αν δεν διορθωθει πρωτα. Αν εναι ολα καλα, τοτε τα ωαρια ηταν ισως χαμηλης ποιοτητας. Ο πρωτος ντοκ ηταν ο Μακρ......ης? 

Επισης υποχρεουνται να δειξουν στον υπερηχο τα εμβρυα. Εμενα μου τα εδειχναν σε εκτυπωση την ωρα της ετ. Και εννοειται σ ολες τις διασημες πλουσιες φιρμες δινουν τα καλυτερα. Κοιτουσα την κορη της γνωστης Ελενης και λεω τοπ μοντελ η δοτρια, ποιος ξερει απο που...

Σουπερ!!!

Όχι ο πρώτος γιατρός που μαζί του δεν έχω τίποτα για όλα φταίει η συνεργάτης του που ασχολείται με τα δανεικά είναι ο κ Μαντουδης από το γέννημα Ο ίδιος σαν επαγγέλματιας είναι εκπληκτικός απλά έχει πάρα πολύ κακους συνεργάτες σε κομβικές θέσεις και ίσως δεν έχει καλή εμπειρία στα δανεικα! Να φανταστείτε η εν λόγω κυρία που ασχολείται με τα δανεικά δεν είναι ποτέ στο γραφείο όταν την έπαιρνα τηλέφωνο έβαζε τις φωνές και μάλιστα στον υπέρηχο που διαγνωσανε ότι ήταν άδειος σάκος την είχε φωνάξει ο γιατρός ανάθεμα κι αν ξέρω γιατί να είναι μέσα και το ζώον γελούσε και κρυφό μιλούσε με μια συνάδελφο χαχανιζοτνας. Τι να σας πρωτοπώ. Μακριά από την συγκεκριμένη .

πρίν από 20 λεπτά , griaKota είπε:

Εμένα τώρα επειδή ο γιατρός μου έκανε την εμβρυομεταφορά χωρίς υπέρηχο, δε μου δώσανε αυτή την εκτύπωση (λογικό), ωστόσο στην έκθεση που μας δώσανε, είχε μία φωτογραφία της βλαστοκύστης.

Και αυτό που λες για τις διάσημες πλούσιες φίρμες, πιστεύω ισχύει 100%

Εμένα ούτε έκθεση μου δώσανε ούτε τίποτα! Έναν υπέρηχο στο μέγεθος του μεσαίου τους δαχτύλου και ούτε καλή επιτυχία ούτε τίποτα. Ούτε γεια! 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Corkie είπε:

Καλησπερα και καλώς σας βρήκα! Είμαι 39 ήδη και για να μην σας κουράσω κι εγώ με μακρόσυρτα δακρυβρεχτα θα σας τα πω έν ολίγοις! Πριν 4 χρόνια διαγνώστηκα με ΠΩΑ φυσικά και εγώ! Έχω κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες με δικά μου και 3 αποτυχημένες με δανεικά! ( Η πρώτη από τις 3 δεν πετύχαμε καν γονιμοποίηση) .Οι Γιατροί και οι 2 γιατί έχω αλλάξει θεωρούνται από τους καλύτερους του ΙΑΣΩ και έρχομαι απλά να σας ρωτήσω το εξής. Τελευταία φορά από 8 ωράρια 19 Χρόνης δοτριας πήραμε μια βλαστοκυστη 5 ημερών 4ΑΑ η οποία είναι στην κατάψυξη και 2 έξι ημερών 4 ΑΒ και 4ΒC. Ο γιατρός μου θεώρησε να ξεκινήσουμε με τις δευτέρες και να αφήσουμε την πρώτη για επόμενη προσπάθεια. Στη διαδικασία λοιπόν της εμβρυομεταφορας που έκανα τον Ιούνιο δεν είδα ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και όταν ρώτησα γιατί 3 φορές η απάντηση από την ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ βοηθό του ήταν εγώ τα είδα. Προφανώς για να σας γράφω το αποτέλεσμα ήταν μηδενική χοριακη που για πρώτη φορά συνέβη αυτό σε εμένα καθως κάθε φορά είχα θετικές χοριακες απλά τη μια βιοχημική και την άλλη παλλινδρομη. Εγώ νομίζω ότι κάτι έχει πάει εντελώς λάθος στην τελευταία προσπάθεια η και εσάς κάτι σας βρωμάει? 

Δεν εχω λογια! Και μου κανει εντυπωση και εγω εκανα ενα φυσικο κυκλο χωρις θετικη χοριακη αλλα το προβλημα ειναι στην ισοζυγισμενη μεταθεση μου στο Ιασω το Δεκεμβρη και ειχα μια αρισυη εμπειρια εκει. Ο γιατρος μου ομως δεν ειναι απο τα πρωτα ονοματα αλλα εναι πανω απο ολα ανθρωπος! Και μου το εδειξαν με τη μαια στον υπερηχο μου εξηγουσε τι βλεπω βημα βημα στην οθονη και έπειτα μου εδωσε και υπερηχο με τη λαμψη του μωρου! Αχ τελικα αυτα τα μεγαλα ονοματα μονο ως ευρω μας βλεπουν! Λυπαμαι πολυ που ειχες μια τοσο κακη εμπειρια. Αν ολοι αυτοι οι γιατρουληδες χασουν την ανθρωπια τους γινονται τα χειροτερα τερατα! Μη στενοχωριεσαι! Διεγραψε το εντελως και κοιτα μπροστα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Corkie είπε:

Ναι έχετε δίκιο απλά είναι πάρα πολλά μαζεμένα! Λοιπόν κατ αρχάς και οι 3 φορές είναι με διαφορετικές δοτριες. Την πρώτη μου είπαν από την κλινική ότι δεν είχαν δικά τους και να  αγορασω από τράπεζα της Ισπανίας ένα πακετο 9 ωαρίων . Όπως και το έκανα γιατι ήμουνα ντουβαρι τότε.Παρεπιπτοντως χωρίς καμία βοήθεια από το κέντρο. Μόνη μου τα έκανα όλα και τις επαφές και τα email και τα πάντα  χωρίς καμια βοήθεια από το ΚΈΝΤΡΟ όπως ρητά μου είχε πει η αντιεπαγγελματιας βοηθός του ειδική στα δανεικα) .Μην τα πολυλογω ήρθαν τα ωάρια από 36 Χρόνη δοτρια - τα γράφω τώρα και τραβάω τα μαλλιά μου -. Κανένα ωάριο δεν γονιμοποιηθηκε. Μετά από αυτή την ξεφτίλα ο κ Μ@@@ ης εντελώς ξαφνικά βρήκε Ελληνίδα 20 Χρόνη δοτρια να ξαναπρσπαθησουμε! Πάμε λέω. 20 ωράρια αυτή τη φορά. Πήραμε ακουστεεε 2 μέτριες βλαστοκυστες. Τις βάζω παλλινδρομη. Σιχτιρισα. Πάω στον άλλο τόπ γιατρό.Εξετασεις και εγώ και ο σύζυγος τα πάντα όλα! Και υστεροσκοπηση φυσικά! Πάμε τώρα για τρίτη δοτρια. 19 χρόνων αυτή τη φορά. 8 ωάρια 3 βλαστοκυστες αυτά που σας περιγράφω παραπάνω!! Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι γιατί ενώ ας πούμε το πιστεύουμε είχα 3 βλαστοκυστες μια 5ης ημέρας 4ΑΑ και δύο 6ης ημέρας μέτριες γιατί δεν αποφάσισε πρώτα να μου βάλει την 5ης ημέρας και δεύτερον και σημαντικότερο βρε κορίτσια την ώρα της εμβρυομεταφορας όπως όλες ξέρετε μας δείχνουν τα έμβρυα και επιβεβαιώνουν στοιχεία κάτι που σε εμένα δεν έγινε και μάλιστα κοιτούσα και συνεχώς την οθόνη ακριβώς επειδή δεν τα έβλεπα. Μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου μου λέει εισαι έτοιμη με παρατάει και φεύγει με έναν υπέρηχο που ας πούμε έδειχνε την εμφύτευση.  Ρώτησα δυνατά 3 φορές την βοηθό του γιατί δεν είδα τα έμβρυα έκανε ότι δεν ακούει και την τρίτη φορά που φώναξα πια είπε με αμηχανία εγώ τα είδα... Εν πάση περιπτώσει ο γιατρός αυτη τη στιγμή λέει ότι θα δούμε ακόμα διεξοδικότερα το σπέρμα και με εμένα δεν ασχολούμαστε άλλο καθώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα ( ακόμα) . Και λέω τώρα ... Αυτό δεν μπορούσε να το έχει πει από τις προηγούμενες αποτυχίες να μην προχωρούσαμε με τη δοτρια και δεύτερον δεν μπορεί να μου φύγει από το μυαλό ότι δεν είδα τα έμβρυα πριν την εμφύτευση και επιβεβαιώθηκε το άγχος μου με τη χοριακη. Έχουν γίνει απαράδεκτα πράγματα χειρισμοί και συμπεριφορές από τοπ γιατρούς! 

Είμαι και καινούρια και δεν ξέρω να διαχειρίζομαι το site καλά! Απάντησα και στη @marina_86πιο αναλυτικά κάποια πράγματα. Νομίζω η εμφύτευση την τελευταία φορά δεν πήγε όπως πρέπει γιατί δεν μου έδειξαν ποτέ τα έμβρυα στην οθόνη και επικρατούσε κλίμα συγχισης και αμηχανίας. Κατακερματισμό θα κάνουμε τώρα αλλά επειδή έχουμε κάνει όλα μα όλα τα άλλα και είναι πολύ καλά δύσκολα να φταίει αυτό! Και επειδή ακόμα και με δικά μου είχα καλύτερη γονιμοποίηση απ' ότι με δανεικά έχω αρχίσει και σκέφτομαι οτι τα πάντα είναι χρήμα και πάντα θα παίρνουν καλά ωάρια οι διάσημες και πλούσιες κυρίες και εμείς απλά θα ελπίζουμε στην τύχη! Έχω προβληματιστεί παρά πολύ με όλα αυτά!! 

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω!!! :shock:

1. Διάβαζα ότι στο εξωτερικό αγοράζουν κ κρυοσυντηρημενα ωάρια (για πιο οικονομικά) αλλά δεν έχουν τόσο μεγάλα ποσοστά όσο τα "φρέσκα". Δεν ήξερα ότι γίνεται κι εδώ. Αν επιτρέπεται, πόσο κόστισαν αυτά τα 9 ωάρια; Και πώς επέλεξες; Σου έδινε στοιχεία κ χαρακτηριστικά της δοτριας; Γιατί εδώ επιλέγει ο γιατρός κ ο θεός βοηθός. Χαχα 

2. Από 20 ωάρια 20χρονης, οι 2 βλαστοκυστες είναι φοβερά μικρή αναλογία! Δεν έχω ξανακουσει κάτι τέτοιο. Εγώ να έβγαζα 20 ωάρια, τόσες βλαστοκυστες θα έδινα πάλι. Άσχετα που δεν θα έβγαζα 20 ωάρια!... Εδώ ή είχε θέμα το σπέρμα ή κάποια μουφα με τα ωάρια μου μυρίζει. Ή δεν ήταν 20 ή ήταν μάπα.... 

3. Επειδή δεν ξέρω από Αθήνα, το συγκεκριμένο κέντρο καταλαβαίνω ότι θεωρείται πολύ καλό, σωστά; Άρα με πολύ καλό εργαστήριο; Γιατί παίζει πολύ ρόλο. Επίσης, μήπως δεν εξειδικεύεται τόσο στη δωρεά; Υπάρχουν μεγάλα ονόματα γιατρών που από δωρεά δεν γνωρίζουν κ δεν έχουν μια καλή πηγή δοτριων. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχουν μεγάλες αναμονες, όχι τόσο καλές δοτριες, μεγάλο μοίρασμα ωαρίων.

4. Τώρα γιατί να δείτε διεξοδικότερα το σπέρμα; Έχετε ήδη μια βλαστοκυστη!!! Κ έστω ότι προκύπτει θέμα, τι θα κάνετε; Θα την πετάξετε; Αφού, όπως είπαν, είναι καλής ποιότητας και δεν θα σου πάρει κ λεφτά για την επόμενη ετ, θα τη μεταφέρετε κανονικά. Άρα, τζάμπα εξετάσεις θα κάνει ο άνθρωπος κ τζάμπα λεφτά θα δώσετε. Εκτός αν θέλετε να είστε καλυμμένοι για οτιδήποτε προκύψει.

5. Απ' ότι κατάλαβα σου έδωσαν υπέρηχο της ετ. Εκεί δεν φαίνεται τίποτα; Αν ρωτήσεις κάποιον άσχετο γυναικολόγο θα μπορεί να καταλάβει άραγε; Δεν ξέρω... ρωτάω. Εγώ πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές είχα έναν γυναικολόγο που θεωρείται πολύ τοπ. Όποτε ήταν να κάνω κάτι πάντα τον ρωτούσα ή του έδειχνα πράγματα γιατί εκτιμούσα τη γνώμη του, παρόλο που δεν ασχολείται. Φωτογραφίες από τα τρία έμβρυα σου έδωσαν; 

6. Αν επιτρέπεται, επίσης, πόσο σου ζήτησαν για την κάθε δοτρια; Πλήρωσες το ίδιο κ για τη δεύτερη κ για την τρίτη; Υπήρχε κάποια συμφωνία;

Θεωρώ την όλη συμπεριφορά του κέντρου απλά απαράδεκτη. Θαρρείς σου το κάνουν δώρο κ δεν πληρώνεις!!! Έλεγα εγώ για την προηγούμενη γιατρό μου ότι ήταν παγοκολωνα αλλά αυτά ξεπερνούν κάθε φαντασία. Αν δεν σου είχε πει ότι θα σου κάνει την επόμενη ετ δωρεάν θα σου έλεγα να πάρεις τη βλαστοκυστη σου κ να πας σε άλλο κέντρο, σε άλλον γιατρό. Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η τελευταία βλαστοκυστη είναι κ το μωρό σου κ κάπου εδώ θα τελειώσει η παράνοια με την οποία έχεις μπλέξει. :wacko:

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Εχω νεοτερα απο τον εμβρυολογο. Απο τα 12 τα εντεκα ηταν ωριμα. Γονιμοποιηθηκαν τα εννεα και σημερα ζουν τα 7 με τα 5 να εχουν τελεια εικονα, διαιρεσεις κτλ. Ας ελπισουμε να μεινουν εστω αυτα τα 5.Εχω μεγαλη αγωνια!!

Αμήν γλυκιά μου!! ❤️

1 ώρα πρίν, marina_86 είπε:

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω!!! :shock:

1. Διάβαζα ότι στο εξωτερικό αγοράζουν κ κρυοσυντηρημενα ωάρια (για πιο οικονομικά) αλλά δεν έχουν τόσο μεγάλα ποσοστά όσο τα "φρέσκα". Δεν ήξερα ότι γίνεται κι εδώ. Αν επιτρέπεται, πόσο κόστισαν αυτά τα 9 ωάρια; Και πώς επέλεξες; Σου έδινε στοιχεία κ χαρακτηριστικά της δοτριας; Γιατί εδώ επιλέγει ο γιατρός κ ο θεός βοηθός. Χαχα 

2. Από 20 ωάρια 20χρονης, οι 2 βλαστοκυστες είναι φοβερά μικρή αναλογία! Δεν έχω ξανακουσει κάτι τέτοιο. Εγώ να έβγαζα 20 ωάρια, τόσες βλαστοκυστες θα έδινα πάλι. Άσχετα που δεν θα έβγαζα 20 ωάρια!... Εδώ ή είχε θέμα το σπέρμα ή κάποια μουφα με τα ωάρια μου μυρίζει. Ή δεν ήταν 20 ή ήταν μάπα.... 

3. Επειδή δεν ξέρω από Αθήνα, το συγκεκριμένο κέντρο καταλαβαίνω ότι θεωρείται πολύ καλό, σωστά; Άρα με πολύ καλό εργαστήριο; Γιατί παίζει πολύ ρόλο. Επίσης, μήπως δεν εξειδικεύεται τόσο στη δωρεά; Υπάρχουν μεγάλα ονόματα γιατρών που από δωρεά δεν γνωρίζουν κ δεν έχουν μια καλή πηγή δοτριων. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχουν μεγάλες αναμονες, όχι τόσο καλές δοτριες, μεγάλο μοίρασμα ωαρίων.

4. Τώρα γιατί να δείτε διεξοδικότερα το σπέρμα; Έχετε ήδη μια βλαστοκυστη!!! Κ έστω ότι προκύπτει θέμα, τι θα κάνετε; Θα την πετάξετε; Αφού, όπως είπαν, είναι καλής ποιότητας και δεν θα σου πάρει κ λεφτά για την επόμενη ετ, θα τη μεταφέρετε κανονικά. Άρα, τζάμπα εξετάσεις θα κάνει ο άνθρωπος κ τζάμπα λεφτά θα δώσετε. Εκτός αν θέλετε να είστε καλυμμένοι για οτιδήποτε προκύψει.

5. Απ' ότι κατάλαβα σου έδωσαν υπέρηχο της ετ. Εκεί δεν φαίνεται τίποτα; Αν ρωτήσεις κάποιον άσχετο γυναικολόγο θα μπορεί να καταλάβει άραγε; Δεν ξέρω... ρωτάω. Εγώ πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές είχα έναν γυναικολόγο που θεωρείται πολύ τοπ. Όποτε ήταν να κάνω κάτι πάντα τον ρωτούσα ή του έδειχνα πράγματα γιατί εκτιμούσα τη γνώμη του, παρόλο που δεν ασχολείται. Φωτογραφίες από τα τρία έμβρυα σου έδωσαν; 

6. Αν επιτρέπεται, επίσης, πόσο σου ζήτησαν για την κάθε δοτρια; Πλήρωσες το ίδιο κ για τη δεύτερη κ για την τρίτη; Υπήρχε κάποια συμφωνία;

Θεωρώ την όλη συμπεριφορά του κέντρου απλά απαράδεκτη. Θαρρείς σου το κάνουν δώρο κ δεν πληρώνεις!!! Έλεγα εγώ για την προηγούμενη γιατρό μου ότι ήταν παγοκολωνα αλλά αυτά ξεπερνούν κάθε φαντασία. Αν δεν σου είχε πει ότι θα σου κάνει την επόμενη ετ δωρεάν θα σου έλεγα να πάρεις τη βλαστοκυστη σου κ να πας σε άλλο κέντρο, σε άλλον γιατρό. Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η τελευταία βλαστοκυστη είναι κ το μωρό σου κ κάπου εδώ θα τελειώσει η παράνοια με την οποία έχεις μπλέξει. :wacko:

 

Ευχαριστώ πολύ γλυκό μου πλάσμα! Αν και δε νομίζω να ξεμπερδεψουμε έτσι απλά. Μοιάζει πολύ ονειρικό. Μιλήσαμε με το γιατρό με έκανε να νιώσω ότι καταλαβε την επιπολαιότητα του η εν πασει περίπτωση ότι με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα τα καταφερουμε . Τώρα τι να σου πω κι εγώ. Έγραψα πριν ένα κατεβατο αλλά μάλλον επειδή είμαι καινούρια μπορεί και να το έγραψα άλλου για αλλού. Εν ολίγοις την πρώτη φορά από το γέννημα που με παρέπεμψαν στην Ισπανία το κάνανε και αυτοί πρώτη φορά ( το έμαθα εκ των υστέρων ) .3500 το έμβασμα για πακέτο των 9. Στη συνέχεια με την κατά τύχη ξαφνικά 19 Χρόνη δοτρια τα 20 ωαρια δωρεάν μου είπαν. Φυσικά αφού γονιμοποιηθηκαν μόνο δύο κάτι μαμουνια είχαν κάνει. Και τώρα στον καινουριο γιατρό τον Ψ. Πάλι 3500 για όσα ωάρια δώσει η δοτρια από 8 έως 108 .( Που σχεδόν πάντα 8 είναι αυτό έχω καταλάβει ). Νομίζω όλο το κακο έχει ξεκινήσει από το προηγούμενο εργαστήριο με την υπεύθυνη εκει για τα δανεικά που Θεέ μου συγχώρεσε με τη θεωρώ "εγκληματία" . Σε αυτόν που είμαι τώρα οι τιμές είναι πιο λογικές αλλά η προσέγγιση πιο απρόσωπη. Φωτογραφία έχω μόνο τα έμβρυα που μου εμφυτευσανε. Το επόμενο του Σεπτεμβρίου μόνο προφορική πληροφορία. Ελπίζω να πάνε σε όλες μας τα πράγματα καλά και να πάμε παρακάτω ευτυχισμένες!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2022 at 11:27 ΠΜ, Corkie είπε:

Καλησπέρα!! Όχι να σε παρηγορησω αλλά λογικά και να το ήξερες με τόσο χαμηλή χοριακη το ίδιο αποτέλεσμα θα είχατε! Έχει ο Θεός για όλους πάμε παρακάτω και στα γεράματα μας να έχουμε ιστορίες να λέμε! Να σε ρωτήσω επειδή κι εμένα μου ήρθε περιοδος 4 ημέρες αφού έκοψα τα χάπια μετά από μηδενική χοριακη και τώρα  ένα μήνα μετά ,είμαι με 4 μέρες καθυστέρηση και μονιμα φουσκώματα ,η περίοδος σου ήταν κανονική? 

Χαχα μακάρι να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά! Η περίοδος κανονική ήταν μετά από 4 ημέρες. Ωστόσο,δεν ξέρω αν φταίει ότι είχε δημιουργηθεί σάκος,τον οποίο εντοπίσαμε σε υπέρηχο 30 ημέρες μετά,αλλά είχα ανά 10 ημέρες για δύο ημέρες αίμα..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , chara14 είπε:

Χαχα μακάρι να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά! Η περίοδος κανονική ήταν μετά από 4 ημέρες. Ωστόσο,δεν ξέρω αν φταίει ότι είχε δημιουργηθεί σάκος,τον οποίο εντοπίσαμε σε υπέρηχο 30 ημέρες μετά,αλλά είχα ανά 10 ημέρες για δύο ημέρες αίμα..

Εγώ ένα μήνα μετά ακόμα περιμένω να αδιαθετησω και μου έχεις βάλει ψιλους στ αυτιά!! Δεν αντέχω άλλη απόξεση μέσα σε 6 μήνες! Περιμένω νέα σου γενικά κοριτσάκι μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/25/2022 at 12:59 PM, marina_86 said:

Καλημέρα! Σήμερα ήταν η ετ σου;;; Πώς πήγαν όλα; Τώρα ξεκούραση κ αναμονή!!!❤️ Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!❤️

Αγαπημένη, τι έγινε με το αίμα; Τώρα μπήκα κ το είδα! Μίλησες με τον γιατρό; Είναι περίοδος τελικά;

Εύχομαι όλα να πάνε καλά! ❤️

Eλα Μαρινα μου. Τελικα ναι ηταν περιοδος...απιστευτο - 19η μερα του κυκλου. Ο γιατρος λεει ισως επειδη αλλαξα περιβαλλον. Θα ξεκινησουμε παλι την διαδικασια στα μεσα του Αυγουστου που θα μου ερθει ξανα περιοδος επειδη τωρα κλεινει για διακοπες. Την Κυριακη ημουν πολυ αγχωμενη αλλα τωρα μου περασε. Αποφασισα να μεινω στην Ελλαδα εως τοτε για να με ελεγξει ο Ψαθας απο την αρχη. Αυτο το πηγαινελα ειναι πολυ κουραστικο και πολυεξοδο. Δοξα τον θεο μου επιτρεψαν να δουλεψω απο εδω και προσπαθω να μην δωσω αφορμη. Για αυτο εξαφανιστηκα..δουλευω μεχρι τις 20:00 καθε βραδυ.

Τωρα γυμανστικη καθε πρωι και υγιεινη ζωη εως τοτε. Ελπιζω να περμας ομορφα το καλοκαιρ σου.

On 7/22/2022 at 6:01 PM, vik80 said:

Με ποσο σας είπε ότι μπορείτε να πάτε για ετ?? Από ποσο και πάνω? Γιατί από ότι γνωρίζω (χώρος βεβαιότητα το λεω) από 7,5 και πάνω το θεωρούν οκ. Επίσης ήταν σταθερό πολλές μέρες η δείχνει ότι μεγαλώνει πιο αργα; σιγα σιγα?

Ακυρα ολα προς το παρον@vik80 μιας και μου ηρθε περιοδος. Απλα μου ειπε απο 7,5 και πανω θα το εκανε

On 7/23/2022 at 4:06 PM, Viv37 said:

Καλε τυχερη εισαι! Θα γεμισεις μπεμπεδοσκονη και ετσι θα αποκτησεις κ εσυ νινι!! ♥️♥️♥️

 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου! Ευχοναι αυτη η μια με του αντρα σου να ειναι η τυχερη που θα σε κανει μανουλα♥️♥️♥️

Ξερει ο γιατρος σου κοριτσι μου! Μην αγχωνεσαι!

 

Ωραιοτατος μηνας ο Οκτωβρης αγαπημενη μου! Να δεις που θα ειναι ο τυχερος σου και δε θα υπαρξει αλλη αναβολη!! Εγω προς το παρον διακοπαρω:razz:

 

Καλως την! Πολυ καιρο εχεις να μας πεις νεα σου!! Τα dermestril τα αυτοκολλητα βοηθανε πολυ στην παχυνση του ενδομητριου. Ρωτα το αν θελεις! Εχετε κλεισει ημερομηνια ετ;

 

Εμενα ο γιατρος μου απο 7 και πανω μου ειπε. 

Ο χυμος ροδι και ο ανανας βοηθανε ετην παχυνση! Ξεκινα τα τροπικα σμουθις!

Ναι Μαρινακι σωστα τα λες! 18η με 21η μερα γινεται η ετ. Μηπως κανει δοκιμαστικο κυκλο;; 

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Την επομενη φορα θα του πω να μου δωσει Dermestril απο την αρχη!!!! Δεν φανταζομουν πως επρεπε να σκεφτω και το παχος του ενδομητριου πριν:) Που φτασαμε @Viv37

On 7/23/2022 at 11:58 PM, griaKota said:

Δύσκολη φάση. Σε καταλαβαίνω. Σου εύχομαι ολόψυχα να έρθεις και η δική σου η σειρά, και να πάνε όλα καλά!

@MelissaRobert, σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να σε ανησυχήσω, απλά μου έχουν πει ότι το συκώτι δεν κάνει όταν είσαι έγκυος ή όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος, λόγω της μεγάλης ποσότητας βιταμίνης Α που έχει, η οποία δεν αποβάλλεται από τον οργανισμό μας και είναι τοξική για το έμβρυο. Μπορεί και να είναι μπούρδα αυτό που μου είπανε, αλλά μήπως να ρωτούσες το γιατρό σου καλού κακού; 

 

Εμένα μου είπε ότι είναι φυσικός κύκλος, παρόλο που μου έδωσε cyclacur. Μου τα έδωσε αφού έκανα την ωορρηξία. Ελπίζω να είναι εντάξει αυτό. :P Arvecap δεν έκανα πάντως.

@lizard12 εμένα δε μου έστειλαν απολύτως τίποτα γραπτώς, ούτε καν μου είπαν προφορικά κάτι για την ποιότητά τους, μου είπαν απλά ότι έιναι "καλές". Υποθέτω θα μας πούνε κάποιες λεπτομέρειες τη μέρα της ΕΤ, τουλάχιστον για αυτό που θα βάλουμε. Καλή επιτυχία! :)

@vik80, σε νιώθω, κι εγώ θα ήθελα παραπάνω, ειδικά για τα λεφτά που δώσαμε (έχουμε ξεπεράσει τα 8500, χωρίς να υπολογίσω και το κόστος των φαρμάκων, συμπληρωμάτων διατροφής, εξετάσεων, επισκέψεις σε γιατρούς άλλοων ειδικοτήτων κτλ). Μην κοιτάς που ενθουσιάστηκα, με τόσα στραπάτσα ως προς τις δότριες, μου φάνηκε ότι πέτυχα το τζόκερ! Σκετό καψόνι η όλη φάση. Και μη νομίζεις, την 4η που έγινε βλαστοκύστη 6η μέρα δεν την πολυυπολογίζω (κλασσικά, διάβασα τις έρευνες και ξενέρωσα, λένε ότι είναι σημαντικά λιγότερες οι πιθανότητες να πάρεις μωρό στα χέρια σου με 6ης μέρας, σε σχέση με μία 5ης μέρας της ίδιας ποιότητας). Επιπλέον, διαβάζω εδώ όλο για "τέλειες" και "άριστες" βλαστοκύστες, εμάς μας είπαν ένα "καλές" και όταν ρώτησα το γιατρό, μου είπε απλά ότι αν δεν ήτανε καλές δε θα τις κρυοσυντηρούσανε. Τεσπά, κοντός ψαλμός, πιστεύω τη Δευτέρα στη ΕΤ θα μάθουμε κάτι παραπάνω. Σου εύχομαι κι εγώ αυτές οι 3 να είναι υπέραρκετές! :)

@marina_86, καλά τα λες, σημασία έχει η ποιότητα και όχι η ποσότητα, απλά αυτό το ρημάδι το μυαλό πάει και κολλάει στα νούμερα. :P Επίσης, εμένα πχ με χαλάει και που δεν ξέρω τι ποιότητας είναι. Ίσως αν μάθω ότι είναι όντως καλά, να ηρεμήσω λίγο. 

Γενικά εγώ έχω πέσει (όχι που δε θα έπεφτα :P) γι' αυτό απέφευγα να γράψω. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά δε μου βγαίνει, δυσκολεύομαι. Φταίει κυρίως ότι ο άντρας μου μου είπε ότι αν δεν πετύχουμε με αυτά τα εμβρυάκια που πήραμε τώρα, θέλει να σταματήσουμε. Μου είπε ότι έχει κουραστεί, ότι είναι πια μεγάλος, ότι δεν έχει άλλα κουράγια, και ότι δεν έχουμε λεφτά για άλλη προσπάθεια. Ισχύουν δυστυχώς όλα αυτά που λέει, και δεν τον κατηγορώ. Ο καθένας έχει τα όριά του. Οπότε κάπως εγώ νιώθω ότι αυτό είναι, ή τώρα ή ποτέ. Μεγάλη πίεση και για μένα και για τη μήτρα μου εδώ που τα λέμε. Για να δούμε...

@Viv37, καταρχάς σε ευχαριστώ για την ένθερμη υποστήριξή σου (και όλες εδώ μέσα!), κατά δεύτερον να σου πω ότι έχω κοιλιοκάκη, αν έχεις κάποια απορία ή οτιδήποτε θέλεις να μάθεις για τη γλουτένη, στείλε μου μήνυμα, θα χαρώ πολύ να βοηθήσω σε ό,τι μπορώ.  

Eυχαριστω για την συμβουλη. Θα το προσεξω αλλα πιστευω πως μια φορα την εβδομαδα θα ειναι οκ. Κανω τα παντα πια κοριτσια για να προετοιμαστω:). Πηγα πηρα βαρακια χθες και στρωμα για να κανω γυμναστικη στο σπιτι. Σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση σας

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μετά από πολύ καιρό,  σας διαβάζω ανελλιπώς κ εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Καλή επιτυχία σε όσες είναι εν αναμονή χοριακης η ετ κ φυσικά συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια είναι εγκυουλες!!

Τελικά εγώ συνέχισα με κουρτη, κ προχωράμε με δωρεα αν κ ήθελε να κάνουμε μια προσπάθεια τελευταία με δικά μου κάνοντας 3 ωοληψιες κ ότι προκύψει. Αρνήθηκα γιατί ήθελα να προχωρήσω με λιγότερο άγχος. Κάναμε 2 δοκιμαστικους κύκλους Μάιο κ Ιούνιο,  με ενδομητριο καλό. Δοτρια έχει βρεθεί αν κ ο ντοκ δεν μου έχει πει πολλά. Από μέρα σε μέρα περιμένω να μάθω τι έγινε με την ωοληψια, το σπέρμα δότη έχει σταλεί στο ιασω κ απλά ελπίζω για το καλύτερο.  Θα μπορούσα να κάνω ετ τέλος Ιουλίου αλλά έπρεπε να φύγω εκτός Αθηνών λόγω πολλών προβλημάτων υγείας του πατέρα μου, καρδιακή κ πνευμονική ανεπάρκεια,  κ η Αθήνα με τόσο υψηλές θερμοκρασίες δεν θα του έκανε καλό. Άλλωστε αν έκανα ετ δεν θα ήταν εφικτό να πηγαινοερχομαι σπίτι του να τον φροντίζω διότι ο άνθρωπος είναι μόνιμα με οξυγόνο κ δεν αυτοεξυπηρετειται. Θα ήταν καλή ευκαιρία να προχωρήσω σε ετ γιατί καλοκαίρι δεν δουλεύω αλλά ελπίζω για το καλύτερο το Σεπτέμβριο.  

Θέλω να ρωτήσω όσα κορίτσια είναι με κουρτη, σας ενημέρωσε ο ίδιος για τα ωαρια ή από το ιασω? Μίλησα με Στεφανια κ μου είπε ότι θα με πάρει ο γιατρός αλλά ακόμα τίποτα κ αγχώνομαι...

Καλό καλοκαίρι σε όλες σας! Θα χαρώ να μάθω κι άλλα ευχαριστα νέα.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MelissaRobert είπε:

Eλα Μαρινα μου. Τελικα ναι ηταν περιοδος...απιστευτο - 19η μερα του κυκλου. Ο γιατρος λεει ισως επειδη αλλαξα περιβαλλον. Θα ξεκινησουμε παλι την διαδικασια στα μεσα του Αυγουστου που θα μου ερθει ξανα περιοδος επειδη τωρα κλεινει για διακοπες. Την Κυριακη ημουν πολυ αγχωμενη αλλα τωρα μου περασε. Αποφασισα να μεινω στην Ελλαδα εως τοτε για να με ελεγξει ο Ψαθας απο την αρχη. Αυτο το πηγαινελα ειναι πολυ κουραστικο και πολυεξοδο. Δοξα τον θεο μου επιτρεψαν να δουλεψω απο εδω και προσπαθω να μην δωσω αφορμη. Για αυτο εξαφανιστηκα..δουλευω μεχρι τις 20:00 καθε βραδυ.

Τωρα γυμανστικη καθε πρωι και υγιεινη ζωη εως τοτε. Ελπιζω να περμας ομορφα το καλοκαιρ σου.

Ακυρα ολα προς το παρον@vik80 μιας και μου ηρθε περιοδος. Απλα μου ειπε απο 7,5 και πανω θα το εκανε

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Την επομενη φορα θα του πω να μου δωσει Dermestril απο την αρχη!!!! Δεν φανταζομουν πως επρεπε να σκεφτω και το παχος του ενδομητριου πριν:) Που φτασαμε @Viv37

Eυχαριστω για την συμβουλη. Θα το προσεξω αλλα πιστευω πως μια φορα την εβδομαδα θα ειναι οκ. Κανω τα παντα πια κοριτσια για να προετοιμαστω:). Πηγα πηρα βαρακια χθες και στρωμα για να κανω γυμναστικη στο σπιτι. Σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση σας

Ε γι'αυτό ρε αγαπημένη κόλλησε το ενδομήτριο. Είχες περάσει στην επόμενη φάση. Μπορεί να ήταν τυχαίο (άγχος, αλλαγή περιβάλλοντος που είπε κ ο γιατρός), μπορεί κ να το προκάλεσαν τα cyclacur. Είναι σπάνιο, αλλά συμβαίνει. Σ' εμένα πχ τα cyclacur εκτινάσσουν την LH στον αέρα. Καλύτερα συνδυασμός με dermestril ή κ μόνο dermestril. Καλό καλοκαιράκι αγαπημένη! Θα μαζέψεις μπόλικη βιταμίνη D από τον ήλιο!!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2022 at 3:51 PM, MaryH said:

Καλησπερα! Εφοσον δεν φτανουν τα πιο πολλα σε βλαστοκυστες ή ειναι μετριες , υπαρχει πιθανοτητα ψηλης καταμησης σπερματος. Να το δειτε οπωσδηποτε!Κακως δεν το εψαξαν νωριτερα. Ακομη και στις γονιμοποιησεις επηρεαζει, επισης δινει βιοχημικες κ παλινδρομες.Αν το σπερμα εχει θεμα , τοτε δεν προχωρας αν δεν διορθωθει πρωτα. Αν εναι ολα καλα, τοτε τα ωαρια ηταν ισως χαμηλης ποιοτητας. Ο πρωτος ντοκ ηταν ο Μακρ......ης? 

Επισης υποχρεουνται να δειξουν στον υπερηχο τα εμβρυα. Εμενα μου τα εδειχναν σε εκτυπωση την ωρα της ετ. Και εννοειται σ ολες τις διασημες πλουσιες φιρμες δινουν τα καλυτερα. Κοιτουσα την κορη της γνωστης Ελενης και λεω τοπ μοντελ η δοτρια, ποιος ξερει απο που...

Σουπερ!!!

Λες δηλαδή και η κόρη της Ελένης να είναι από δότρια. Με έκανες να γελάσω, δεν το είχα σκεφτεί ποτε

21 hours ago, Corkie said:

Αμήν γλυκιά μου!! ❤️

Ευχαριστώ πολύ γλυκό μου πλάσμα! Αν και δε νομίζω να ξεμπερδεψουμε έτσι απλά. Μοιάζει πολύ ονειρικό. Μιλήσαμε με το γιατρό με έκανε να νιώσω ότι καταλαβε την επιπολαιότητα του η εν πασει περίπτωση ότι με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα τα καταφερουμε . Τώρα τι να σου πω κι εγώ. Έγραψα πριν ένα κατεβατο αλλά μάλλον επειδή είμαι καινούρια μπορεί και να το έγραψα άλλου για αλλού. Εν ολίγοις την πρώτη φορά από το γέννημα που με παρέπεμψαν στην Ισπανία το κάνανε και αυτοί πρώτη φορά ( το έμαθα εκ των υστέρων ) .3500 το έμβασμα για πακέτο των 9. Στη συνέχεια με την κατά τύχη ξαφνικά 19 Χρόνη δοτρια τα 20 ωαρια δωρεάν μου είπαν. Φυσικά αφού γονιμοποιηθηκαν μόνο δύο κάτι μαμουνια είχαν κάνει. Και τώρα στον καινουριο γιατρό τον Ψ. Πάλι 3500 για όσα ωάρια δώσει η δοτρια από 8 έως 108 .( Που σχεδόν πάντα 8 είναι αυτό έχω καταλάβει ). Νομίζω όλο το κακο έχει ξεκινήσει από το προηγούμενο εργαστήριο με την υπεύθυνη εκει για τα δανεικά που Θεέ μου συγχώρεσε με τη θεωρώ "εγκληματία" . Σε αυτόν που είμαι τώρα οι τιμές είναι πιο λογικές αλλά η προσέγγιση πιο απρόσωπη. Φωτογραφία έχω μόνο τα έμβρυα που μου εμφυτευσανε. Το επόμενο του Σεπτεμβρίου μόνο προφορική πληροφορία. Ελπίζω να πάνε σε όλες μας τα πράγματα καλά και να πάμε παρακάτω ευτυχισμένες!! 

Λυπάμαι τόσο πολύ για την ταλαιπωρία! Έχεις περάσει πολλά και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Όταν λες Ψ εννοείς Ψαθας;   Πρέπει να πηγαίνουμε στον ίδιο τότε. Παρακολουθούσα τις κινήσεις του καθώς τον περίμενα την Δευτέρα. Πήγαινε από δωμάτιο σε δωμάτιο - 5 λεπτά με το ζόρι στην κάθε πελάτισσα. Είναι όλοι σας οι γιατροί έτσι κορίτσια; Εργοστάσιο μωρών θα το έλεγα το Ιασώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Smaro79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μετά από πολύ καιρό,  σας διαβάζω ανελλιπώς κ εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Καλή επιτυχία σε όσες είναι εν αναμονή χοριακης η ετ κ φυσικά συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια είναι εγκυουλες!!

Τελικά εγώ συνέχισα με κουρτη, κ προχωράμε με δωρεα αν κ ήθελε να κάνουμε μια προσπάθεια τελευταία με δικά μου κάνοντας 3 ωοληψιες κ ότι προκύψει. Αρνήθηκα γιατί ήθελα να προχωρήσω με λιγότερο άγχος. Κάναμε 2 δοκιμαστικους κύκλους Μάιο κ Ιούνιο,  με ενδομητριο καλό. Δοτρια έχει βρεθεί αν κ ο ντοκ δεν μου έχει πει πολλά. Από μέρα σε μέρα περιμένω να μάθω τι έγινε με την ωοληψια, το σπέρμα δότη έχει σταλεί στο ιασω κ απλά ελπίζω για το καλύτερο.  Θα μπορούσα να κάνω ετ τέλος Ιουλίου αλλά έπρεπε να φύγω εκτός Αθηνών λόγω πολλών προβλημάτων υγείας του πατέρα μου, καρδιακή κ πνευμονική ανεπάρκεια,  κ η Αθήνα με τόσο υψηλές θερμοκρασίες δεν θα του έκανε καλό. Άλλωστε αν έκανα ετ δεν θα ήταν εφικτό να πηγαινοερχομαι σπίτι του να τον φροντίζω διότι ο άνθρωπος είναι μόνιμα με οξυγόνο κ δεν αυτοεξυπηρετειται. Θα ήταν καλή ευκαιρία να προχωρήσω σε ετ γιατί καλοκαίρι δεν δουλεύω αλλά ελπίζω για το καλύτερο το Σεπτέμβριο.  

Θέλω να ρωτήσω όσα κορίτσια είναι με κουρτη, σας ενημέρωσε ο ίδιος για τα ωαρια ή από το ιασω? Μίλησα με Στεφανια κ μου είπε ότι θα με πάρει ο γιατρός αλλά ακόμα τίποτα κ αγχώνομαι...

Καλό καλοκαίρι σε όλες σας! Θα χαρώ να μάθω κι άλλα ευχαριστα νέα.

Καλησπέρα και καλό κουράγιο, εύχομαι ολόψυχα να βελτιωθεί η υγεία του μπαμπά σου και να έρθουν όλα εύκολα το Σεπτέμβριο. Εμένα δεν με ενημέρωσε ποτέ ο γιατρός για τα ωάρια, ούτε το Ιασώ, τώρα να με ρωτήσεις δεν ξέρω πόσα ωαρια πήραμε. Μια μέρα πήγα στο ιατρείο του για υπέρηχο και μου είπε έχεις τόσες βλαστοκύστες. Επειδή ήταν αρκετές δεν με ενδιέφερε να μάθω για τα ωάρια. Γενικά δεν λέει πολλά ούτε για τις δότριες ούτε λεπτομέρειες, είναι το στυλ του. Είναι όμως πολύ καλός, δείξε εμπιστοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...