Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Villi είπε:

@Viv37 μπράβο Βιβή μου, συγχαρητήρια κοριτσάκι μου να πάνε ολα υπέροχα! Κλείνεις  τη σεζόν για φέτος με τα πιο υπέροχα νέα. 
@Condios αγαπημένη, είμαι πολύ καλά, φουσκώνω… είμαι σε διακοπές αυτό το διάστημα και περνάω υπέροχα! Εύχομαι κι εσύ να περνάς φανταστικά! 

Απολαύστε Βιλλακι μου και τις διακοπές σας και τη φουσκωμένη κοιλίτσα με το μπεμπέ σας!!!!!!!!  Χαίρομαι πολύ για σας!!!!!!Ξεκινήσαμε και εμείς άδεια και βολταρουμε από παραλία σε παραλία και σύντομα και στα χωριά για τα πανηγύρια (κυριολεκτικά και μεταφορικά χαχαχα)

4 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Γλυκιά μας @Condiosεγώ είμαι καλά η μπεμπούλα καλά.. Σήμερα μπήκα στον Όγδοο.. Στις 27 Ιουλίου η κούκλα μου ήταν 1500γρ..Μόνο λίγη δυσφορία με ταλαιπωρεί και ταχυκαρδιες..Οι μετρήσεις σακχάρου μου Καλές.. Το πρόβλημα με τον πνεύμονα δεν μεγάλωσε δόξα τω Θεό.. Μόνο ο πλακούντα μου λίγο χαμηλά μου είπε ο γιατρός στον τελευταίο υπέρηχο οπότε θα γεννήσω πρις τις 38 εβδομάδες... Αυτά.. Σε φιλώ και ελπίζω να είσαι και εσύ καλά κορίτσι μου. 

Κοριτσαρος η μπέμπα σας,,,μπραβοοοοο,,,,,κοντοζυγωνεις και εσύ πίσω απ'τη @Neli83 μας ,,,, η Παναγία μαζί σας και με το καλό να έρθει γερή η κούκλα σας κοριτσάκι μου,,, να λάμψει η ζωή σας και να χαρεί και ο βράχος μπαμπάς σου (φαντάζομαι πως θα περιμένει με λαχτάρα)!!!!! Όλα θα πάνε υπέροχα,,,,το μωράκι σου είναι γερό και έρχεται!!!!! 

πρίν από 59 λεπτά , MaryH είπε:

Που εισαι βρε τρελοκοριτσο? Σιγουρα σε καποια τροπικη παραλια και δροσιζεσαι! Μας ελειψες πολυ , ερχεται κ η σειρα σου σιγα σιγα να γινεις φουσκοκοιλια. Αμ τι νομιζες μονο οι αλλες θα φουσκωνουν? Με διδυμα σε βλεπω θα γινεις μπαλονι! Πολλα φιλια 

Χαχαχαχα,,,πες έχεις κάμερα και με βλέπεις!!!!! Τροπική δεν τη λες την παραλία μου φέτος αλλά γεμάτη από φίλους και καλή παρέα και φαγητό ναι !!!!! Όλων η σειρά να έρθει όποτε είναι γραμμένο μας,,,, και δίδυμα,,,,όλα θα τα αντέξω με υγεία και υπομονή,,,,έχει ο Θεός για όλες μας ! Εσείς φύγατε για διακοπές ή ακόμα???? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 13 λεπτά , Condios είπε:

Απολαύστε Βιλλακι μου και τις διακοπές σας και τη φουσκωμένη κοιλίτσα με το μπεμπέ σας!!!!!!!!  Χαίρομαι πολύ για σας!!!!!!Ξεκινήσαμε και εμείς άδεια και βολταρουμε από παραλία σε παραλία και σύντομα και στα χωριά για τα πανηγύρια (κυριολεκτικά και μεταφορικά χαχαχα)

Κοριτσαρος η μπέμπα σας,,,μπραβοοοοο,,,,,κοντοζυγωνεις και εσύ πίσω απ'τη @Neli83 μας ,,,, η Παναγία μαζί σας και με το καλό να έρθει γερή η κούκλα σας κοριτσάκι μου,,, να λάμψει η ζωή σας και να χαρεί και ο βράχος μπαμπάς σου (φαντάζομαι πως θα περιμένει με λαχτάρα)!!!!! Όλα θα πάνε υπέροχα,,,,το μωράκι σου είναι γερό και έρχεται!!!!! 

Χαχαχαχα,,,πες έχεις κάμερα και με βλέπεις!!!!! Τροπική δεν τη λες την παραλία μου φέτος αλλά γεμάτη από φίλους και καλή παρέα και φαγητό ναι !!!!! Όλων η σειρά να έρθει όποτε είναι γραμμένο μας,,,, και δίδυμα,,,,όλα θα τα αντέξω με υγεία και υπομονή,,,,έχει ο Θεός για όλες μας ! Εσείς φύγατε για διακοπές ή ακόμα???? 

Eπειδη λεω κ τον καφε εδω κ κανω κ καλες μαντεψιες, εγω σου λεω οτι θα φουσκωσεις διπλά. Κατσε εκει τωρα κανε μπανακια πιες φαε γιατι του χρονου τη θαλασσα απο μακρια θα την βλεπεις λογω μεγαλης κοιλιας, χαχα! Εμεις ΣΚ φευγουμε. Πεταμεεεεε:)

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , MaryH είπε:

Eπειδη λεω κ τον καφε εδω κ κανω κ καλες μαντεψιες, εγω σου λεω οτι θα φουσκωσεις διπλά. Κατσε εκει τωρα κανε μπανακια πιες φαε γιατι του χρονου τη θαλασσα απο μακρια θα την βλεπεις λογω μεγαλης κοιλιας, χαχα! Εμεις ΣΚ φευγουμε. Πεταμεεεεε:)

Θα σε κάνω φίλη να μου πεις το φλυτζάνι εξαποστασεως ,,,, χαχαχαχαχχαχαχααχ!!!!!!! (Ακόμα και αν είσαι η Βλαχοπούλου και θες εικοσαρικα εγώ θα στα στέλνω να διωχνεις τα σύννεφα)

Καλό πέταγμα και καλές διακοπές φίλη!!!! Απολαύστε αλμυρα και καθαρό αέρα όπου και αν πάτε και δημιουργηστε όμορφες αναμνήσεις με το λουλούδι σας !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Πεταγομαι εδω απο το καφε της εξωσωματικής για να ζητησω τα φωτα σας, αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει.

Ειμαι 41,5, εχω ηδη κανει μια ηπια διεγερση και μια ετ που κατεληξε σε βιοχημικη 2 μηνες πριν.

Εχω πολλη χαμηλη ΑΜΗ, 0,33 και οι τελευταιες ορμονικες μου δεν ηταν καλες. Θα τις μετρησω παλι σε ενα τριμηνο αλλα ο γιατρος που ειχα μου προτεινε να μην κανω αλλη προσπαθεια με δικα μου ωαρια.

Ακουσα πολλες γνωμες και μια απο αυτες ηταν και η αναζωογόνηση ωοθηκων. 

Εχει κανει καποια κοπελα ή ξερει τι ειναι?

Μου ακουστηκε καλη σαν ιδεα  γιατι θα ηθελα να μου δωσω μια ευκαιρια ακομη....

Οποιαδηποτε γνωμη θα ειναι πολλη χρησιμη.

 

Ευχαριστω!

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 5:00 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα ηρθε η ωρα να σας πω κι εγω τα νεα μου. 

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Ετ 27/6

1η χοριακη 220

2η χοριακη 520

3η χοριακη 3570

Και την Τεταρτη που περασε ακουσαμε καρδουλα! Κρατηθηκα και δεν εκλαψα στον υπερηχο αλλα με το που βγηκαμε απο το ιατρειο πλανταξα απο χαρα χαχαχα!

Συγγνωμη που δεν το ειπα νωριτερα. Φοβομουν και δεν ενιωθα ετοιμη να το μοιραστω. Σιγα σιγα αρχιζω να χαλαρωνω και να νιωθω οτι ειναι αληθεια και οτι ολα θα πανε καλα! 

@marina_86 οταν με ρωτησες δεν ειχαμε ακουσει καρδουλα ακομα γι αυτο δεν ειπα τιποτα. Τωρα ομως πηρα μια ανασα! Τα πιασαμε τα πρωτα μαξιλαρακια! Παμε για τα επομενα!

Αυτα! ♥️♥️♥️

 

Τιιιι;;;;; Αγαπημένη!!!!!!!❤️❤️❤️❤️ Τι νεάρες ήταν αυτές;;;; Πόσο χάρηκα!!!!! Μπράβο γλυκιά μου βιβιτσα! Όλα να πάνε καλά από εδώ κ πέρα!!! Κι εγώ δεν ξέρω πώς μου ήρθε κ ρώτησα εκείνη τη στιγμή. Χαχαχαχα Είχα προαίσθημα! Χαχαχαχα 

Αγαπημένη μου όλα να πάνε καλά!!!❤️❤️❤️ Πολύ χάρηκα! Ωστόσο, έτσι για το αρχείο, θα ρωτήσω.... κάνατε κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά; Προηγήθηκε κάποια εξέταση; Ακολουθήσατε το ίδιο πρωτόκολλο;  Καταλαβαίνεις.... Έχω κι εγώ τα χούγια μου! :lol:

On 2/8/2022 at 5:48 ΜΜ, Condios είπε:

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπαααααααα αριμπαααααααα αριμπαααααααα

Θα τρελαθώ ωωωωωωω από χαρά ορχιδέα μας ,,,το υπέροχα νέα είναι αυτά!!!!!!! Και φυσικά εγώ θα αρχίσω τα χορευτικά πάλι,,,,χτυπάει η καρδιά του δυνατά τα τα τα !!!!!

Έχει ο Θεός για όλες κορίτσια μου !!!! 

@griaKota συγχαρητήρια κορίτσι μου !!!!! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και τους κόπους σου τώρα πια ,,,μπραβοοοοοοοοο!!!!!!!!!! 

@chitaneta μου ελπίζω να τη σκαπουλαρες με τον κοβιντ και να είστε καλά μανουλα και μπεμπέ !!!!!! 

@Fili εσύ υποθέτω φουσκώνεις και ελπίζω να έπιασες παραλίες και όχι σκαρφαλωματα ναι???

@Neli83 γουρλιδικο πλάσμα με τα μωράκια σου τι κάνεις ??????? 

@Villartase3 καταλάθος σε ταγκαρα εσένα !!!!

@Villi μου πως ειστε????? Ελπίζω να διακοπευετε κάπου ήρεμα και δροσερα!!!!

@marina_86 μου????? @MaryH ????? Πωπω έχω να γράψω εβδομάδες και μου λειψατεεεεεε και τόσες τόσες άλλες πολλές!!!

@Rafaelatarzan μου? @silvy22 μου? @Ελισάβετ καπ 2 μου? @Chrussa1982 μου? @Hope19 μου? @MELINASP μου? @Annaforyou μου????  @gigi 72 μου???? @Νανα82 μου???

Είστε όλες καλά ????? Καλές διακοπές με υγεία και κοιλιες γεμάτες που θα φέρουν γερά μωράκια αγκαλιά μας ! 

@Viv37 ο καλύτερος Αύγουστος μόλις άρχισε !!!!!!!!! Σ'αγαπώ πολύ!!!!! 

Συμπεθέρα διακοπαρω! Κι εκεί που διακοπαρω λέω κάτσε να μπω να δω τι κάνουν τα κορίτσια κ είδα τα νέα για τη Βιβή μας!!! Τελειαααααα συμπεθέρα, ξεκουράσου τώρα και μετά ετοιμάσου και στα δικα σου! ❤️❤️❤️ 

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πεταγομαι εδω απο το καφε της εξωσωματικής για να ζητησω τα φωτα σας, αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει.

Ειμαι 41,5, εχω ηδη κανει μια ηπια διεγερση και μια ετ που κατεληξε σε βιοχημικη 2 μηνες πριν.

Εχω πολλη χαμηλη ΑΜΗ, 0,33 και οι τελευταιες ορμονικες μου δεν ηταν καλες. Θα τις μετρησω παλι σε ενα τριμηνο αλλα ο γιατρος που ειχα μου προτεινε να μην κανω αλλη προσπαθεια με δικα μου ωαρια.

Ακουσα πολλες γνωμες και μια απο αυτες ηταν και η αναζωογόνηση ωοθηκων. 

Εχει κανει καποια κοπελα ή ξερει τι ειναι?

Μου ακουστηκε καλη σαν ιδεα  γιατι θα ηθελα να μου δωσω μια ευκαιρια ακομη....

Οποιαδηποτε γνωμη θα ειναι πολλη χρησιμη.

 

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα! Κάτι σχετικό συζητούσαν κάποια κορίτσια στο φόρουμ πριν καιρό. Νομίζω και η @anoulious. Αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι το ίδιο. Σε κάθε περίπτωση πάντως, αν θυμάμαι καλά τη συζήτηση, μου έμεινε η εντύπωση ότι στην πολύ χαμηλή ΑΜΗ ή σε μεγαλύτερη ηλικία δεν κάνει κάτι αυτή η διαδικασία. Αλλά μπορεί να κάνω λάθος γι'αυτό αναφέρω την Ανουλιους, μήπως μας τα πει καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/8/2022 at 10:02 ΜΜ, griaKota είπε:

(Τίτλος σεντονιού που ακολουθεί: Ως εδώ όλα καλά - ελπίζω :P.)

Δεν ξέρω τι να πω κορίτσια, με κατακλύζουν ένα σωρό συναισθήματα, χαρά, άγχος, φόβος, μούδιασμα από χαρά, μούδιασμα από φόβο, και μία ελπίδα που έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται, όλα μαζί και ανάκατα.

Πέρασα δύσκολα τις προηγούμενες μέρες, ήθελα να γράψω αλλά ντρεπόμουν. Σκεφτόμουν τις ένα σωρό άλλες κοπέλες που πέρασαν ίδια και χειρότερα, με πολύ περισσότερο κουράγιο και πολύ λιγότερο πανικό από μένα, και ντρεπόμουν (πχ, να τώρα που είδα 12 ΕΤ @Villi;!;!!! Σου βγάζω το καπέλο κορίτσι μου, δεν έχω λόγια). 

Η χοριακή μου ήτανε κανονικά για την Πέμπτη, 04/07 (η ΕΤ έγινε στις 25/07). Είχανε κάνει την εμφάνισή τους κάποια θετικά σημάδια την προηγούμενη εβδομάδα (όπως πχ τα δέκατα, που πολύ εύστοχα παρατήρησε και η @Mary H :wub:) και είχα αρχίσει να σκέφτομαι, βρε λες; Και μετά την Παρασκευή το απόγευμα, πάνε και τα δέκατα, και εμφανίζονται κάποια σημάδια που χω σίγουρα εγώ για περίοδο, όπως πχ πόνο σε αρθρώσεις (έχω αυτοάνοσο) και πολύ δυνατός πονοκέφαλος. Την Κυριακή άρχισα να έχω και εκείνο το ζεστό πόνο στη μέση, μέχρι τότε πονάκια είχα μόνο στην κοιλιά χαμηλά. Έπεσα. 

Σήμερα Δευτέρα είχαμε προγραμματίσει εξέταση προγεστερόνης, σκεφτόμουν να κάνω και μία χοριακή να πάρω το αρνητικό μου να ησυχάσω, αλλά μετά σκέφτηκα πως θα συνεχίσω να παίρνω τα φάρμακα; Με πιάνει ένας παρατεταμένος πανικός το βράδυ της Κυριακής, ζήτημα να κοιμήθηκα 2 ώρες (μου αρέσει που έλεγα αυτή τη φορά θα διαχειριζόμουν καλύτερα το ενδεχόμενο της αποτυχίας). Κάνω την προγεστερόνη, με παίρνει τηλ ο γιατρός να την αυξήσω λίγο, σκάλωσα, του λέω ρε συ δεν πιστεύω ότι πέτυχε, μου λέει γιατί το λες αυτό, του λέω έτσι νιώθω, μου λέει κάνε τεστ, πάω και κάνω χοριακή και βγαίνει θετική! 

Και από κει και πέρα αρχίζει το γαΐτανάκι της παράνοιας. Δεν είμαι αχάριστη, χάρηκα, πολύ κιόλας. Αλλά να, πως λένε, θέλει η π...... να κρυφτεί μα η χαρά δεν την αφήνει; Ε, θέλει η κοτούλα να χαρεί, μα ο φόβος δεν την αφήνει. Νομίζω δεν υπάρχει κοπέλα εδώ μέσα που να μην καταλαβαίνει. Προσπάθησα να σκεφτώ, αν ήτανε στη θέση μου μία άλλη κοπέλα από δω μέσα, τι θα της έλεγα; Και σκέφτηκα έτσι 2 πράγματα που με παρηγόρησαν κάπως: 1. το εμβρυάκι που βάλαμε τώρα δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα με τα δικά μας, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να είναι ένα υγιές, δυνατό εμβρυάκι, επομένως είναι πολύ πιο πιθανό να τα καταφέρει, και 2. πες ότι δεν πάει καλά αυτό, τουλάχιστον έχουμε μία ένδειξη ότι η μήτρα είναι δεκτική. Σωστά; Σας ντρέπομαι ρε κορίτσια, δε θέλω να είμαι μίζερη, κανονικά θα έπρεπε απλά να πανηγυρίζω σήμερα, αλλά ειλικρινά δεν το έχω πιστέψει και πολύ ακόμα. :oops:

Σας αγαπώ όλες, ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και για τις ευχές και για το ενδιαφέρον και για όλα. Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και καλή τύχη. Αμήν. :) 

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!! Μόνο χαμόγελα από δω και πέρα!!!

On 2/8/2022 at 5:00 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα ηρθε η ωρα να σας πω κι εγω τα νεα μου. 

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Ετ 27/6

1η χοριακη 220

2η χοριακη 520

3η χοριακη 3570

Και την Τεταρτη που περασε ακουσαμε καρδουλα! Κρατηθηκα και δεν εκλαψα στον υπερηχο αλλα με το που βγηκαμε απο το ιατρειο πλανταξα απο χαρα χαχαχα!

Συγγνωμη που δεν το ειπα νωριτερα. Φοβομουν και δεν ενιωθα ετοιμη να το μοιραστω. Σιγα σιγα αρχιζω να χαλαρωνω και να νιωθω οτι ειναι αληθεια και οτι ολα θα πανε καλα! 

@marina_86 οταν με ρωτησες δεν ειχαμε ακουσει καρδουλα ακομα γι αυτο δεν ειπα τιποτα. Τωρα ομως πηρα μια ανασα! Τα πιασαμε τα πρωτα μαξιλαρακια! Παμε για τα επομενα!

Αυτα! ♥️♥️♥️

 

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Leila said:

Καλημέρα! Ψάχνω την  crinone (κολπική κρέμα προγεστερονης), δεν υπάρχει πουθενά (Αθηνα). Μηπως γνωρίζετε κάτι (έστω και χωρίς συνταγή);

Αχ βρε κορίτσι, προχθές την πήγα στο φαρμακείο της γειτονιάς για το κοινωνικό φαρμακείο γιατί εμένα μου έχει δώσει τη vasclor και θα πήγαινε χαμένη. Κάνε ένα κόπο μήπως και την έχει το φαρμακείο της κ. Καμπερη στη Μαρίνου Αντύπα στο Νέο Ηράκλειο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , geozak είπε:

Καλημερα κορίτσια..σήμερα ειμαι αισίως 9 εβδομάδες... φοβάμαι πολύ βέβαια για αυτό κ δεν σας το είπα νωρίτερα... ελπίζω να με καταλάβαινετε... αλλά όλα βαίνουν καλώς...μην παραπονιεμαι με εξαίρεση το στομάχι.... ήθελα να σας ρωτήσω πότε κόψατε τα φάρμακα της εξωσωματικής???

Πολύ χαίρομαι κορίτσι μου!! Να χεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!
Λογικό απόλυτα να φοβάσαι, αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.
Σιγά σιγά θα φτάνεις στο κάθε επόμενο στάδιο της εγκυμοσύνης και θα ναι πολλές μικρές νίκες μέχρι να ρθει η τελική μεγάλη νίκη που θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, aleka74 είπε:

Αχ βρε κορίτσι, προχθές την πήγα στο φαρμακείο της γειτονιάς για το κοινωνικό φαρμακείο γιατί εμένα μου έχει δώσει τη vasclor και θα πήγαινε χαμένη. Κάνε ένα κόπο μήπως και την έχει το φαρμακείο της κ. Καμπερη στη Μαρίνου Αντύπα στο Νέο Ηράκλειο 

Βρήκα (στο φαρμακείο Ταλαρούγκας), όλα καλά! Ωραία κίνηση να τα δώσεις για το κοινωνικό φαρμακείο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , geozak είπε:

Καλημερα κορίτσια..σήμερα ειμαι αισίως 9 εβδομάδες... φοβάμαι πολύ βέβαια για αυτό κ δεν σας το είπα νωρίτερα... ελπίζω να με καταλάβαινετε... αλλά όλα βαίνουν καλώς...μην παραπονιεμαι με εξαίρεση το στομάχι.... ήθελα να σας ρωτήσω πότε κόψατε τα φάρμακα της εξωσωματικής???

συγχαρητηρια κορίτσι μου! τι ευχάριστα νέα!!!! σιγα σιγα τα βηματακια!
τα φαρμακα στισ 12 εβδομαδες περίπου αναλογα τι θα σου πει ο γιατρός σου
αν δεν γίνομαι αδιάκριτη μας λές τελικα τι έγινε το Φεβρουάριο ...  επίσης συνέχισες με τον ίδιο γιατρό?
αλλαξατε κατι απο την προηγ προσπάθεια?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geozak είπε:

Καλημερα κορίτσια..σήμερα ειμαι αισίως 9 εβδομάδες... φοβάμαι πολύ βέβαια για αυτό κ δεν σας το είπα νωρίτερα... ελπίζω να με καταλάβαινετε... αλλά όλα βαίνουν καλώς...μην παραπονιεμαι με εξαίρεση το στομάχι.... ήθελα να σας ρωτήσω πότε κόψατε τα φάρμακα της εξωσωματικής???

Ποσο χαιρομαι που γυρισες στην παρεα μας!! Και με τοσο ευχαριστα νεα!! Συγχαρητηρια!!! Τα φαρμακα κοβονται στη 12η εβδομαδα..θα σου πει ο γιατρος σου νωριτερα να ξεκινησεις να μειωνεις σταδιακα...

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, geozak είπε:

Καλημερα κορίτσια..σήμερα ειμαι αισίως 9 εβδομάδες... φοβάμαι πολύ βέβαια για αυτό κ δεν σας το είπα νωρίτερα... ελπίζω να με καταλάβαινετε... αλλά όλα βαίνουν καλώς...μην παραπονιεμαι με εξαίρεση το στομάχι.... ήθελα να σας ρωτήσω πότε κόψατε τα φάρμακα της εξωσωματικής???

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι όλα καλά να πάνε. εμένα ο γιατρός μου τα έκοψε μαχαίρι αμέσως μετά την αυχενική. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι όλα καλά να πάνε. εμένα ο γιατρός μου τα έκοψε μαχαίρι αμέσως μετά μετά την αυχενική. 

Kι εμενα ακριβως ετσι, μου τα εκοψε μαχαιρι μετα την αυχενικη ο γυναικολογος. Ο εξωσωματικος βεβαια ηθελε  απ  την 8η εβδομαδα και σταδιακα. Η φιλη μας πρεπει να ρωτησει τον γιατρο της γιατι καθε γιατρος εχει το δικο του πρωτοκολλο

Link to comment
Share on other sites

 

Κ όσον αφορά την ιστορία μου έχουμε.    

4 φυσικές συλλήψεις

1 σπερματεγχυση

4 με κλομιφαινη

1 φυσικό 

5 ετ από διέγερση

2 με δανεικά

Σύνολο 17!!!!!!!!

 

 

Συνέχισα με τον ίδιο γιατί είχαμε κατάψυξη δύο βλαστοκυστες ...αλλά τώρα με στενοχώρησε ... δεν το περίμενα γιατί τον θεωρούσα επαγγελματία.....ενώ την τρίτη με πήρε μια κοπέλα του γιατί χάθηκα λέει...η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσα να βρω γυναικολογο εδώ στην επαρχία για 5 μέρες.....της έστειλα υπέρηχο κ τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γυναικολόγος κ αν θέλει να προσθεσει..κ μάλιστα συμφωνήσαμε την αυχενική να πάω όπου θέλει ο εξωσωματικος.. προφανώς τσατίστηκε που μου έγραψε ο γυν τις εξετάσεις κ για τρείς μέρες παρακαλω δεν με πήραν τηλέφωνο!!!!!κ όταν σήμερα ζήτησα τον ίδιο μια κοπέλα όχι Ελληνίδα μου είπε να συνεχίσω στον τόπο μου διότι δεν γίνεται κάθε τρεις εβδομάδες να είμαι Αθήνα κ κάτι τέτοια Κουλα...η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν ήμουν ευχαριστημένη από το προσωπικό του...πάντα είχα θέματα ...κ μου λέει αυτή από αύριο να κόψω σταδιακά την κορτιζόνη....εσείς τι λέτε από εμπερια???? Είναι νωρίς???

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...