Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη εγώ τα γνωστά.... Περιμένω μπας κ βρεθεί η τέλεια συναστρία για να κάνω εμβρυομεταφορά!!! Χαχαχαχα 

Ο γιατρός μας έκλεισε μια εβδομάδα τον Ιούλιο, γι'αυτό κ δεν έκανα ετ. Έπεφτε εκεί πάνω. Τώρα τον Αύγουστο δε νομίζω να κλείσει για πολύ... Ή δεν ήθελε να μου το πει!!! Χαχαχαχα 

Καλή αρχή!!!!❤️

Εύχομαι δυνατές βλαστοκυστες!!❤️ Μεγάλη αναμονή όντως. Σε ποιο κέντρο είσαι;

@Chris_V για το prp ωοθηκών που ρώτησες τις προάλλες. ❤️

Ευχαριστώ πολύ!!!στο embryolab Θεσσαλονίκη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα σε όλες σας!!Σας διαβάζω πολύ συχνά, ελπίζω να είστε όλες καλά. Είμαι με ΠΩΑ και από την αρχή της διάγνωσης (28) όλοι οι γιατροί μου μίλησαν για δωρεά. Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στην αναμονή για δότρια(1η φορά). Αναμένουμε από τον Απρίλη στο Ιασώ. Θα ήθελα να μου πείτε πώς κινηθήκατε στο δίλημμα ένα ή δύο έμβρυα..ο γιατρός μου είπε ότι έχουμε τη δυνατότητα για 2 αλλά είναι πιο εύκολη η εγκυμοσύνη με 1..Ισχύει ότι τα δύο μπορεί να διαιρεθούν και να γίνουν 3 ή 4; Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί και το 1 έμβρυο να διαιρεθεί και να προκύψει δίδυμη κύηση..συμβαίνει συχνά αυτό; Δεν ξέρω τι πραγματικά θέλω γιατί ακούω ότι οι δίδυμες κυήσεις είναι υψηλού κινδύνου και φοβάμαι.. θα μου άρεσε ωστόσο να μην μπω πολλές φορές σ αυτή τη διαδικασία..Καλές διακοπές σε όλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Natalia85 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας!!Σας διαβάζω πολύ συχνά, ελπίζω να είστε όλες καλά. Είμαι με ΠΩΑ και από την αρχή της διάγνωσης (28) όλοι οι γιατροί μου μίλησαν για δωρεά. Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στην αναμονή για δότρια(1η φορά). Αναμένουμε από τον Απρίλη στο Ιασώ. Θα ήθελα να μου πείτε πώς κινηθήκατε στο δίλημμα ένα ή δύο έμβρυα..ο γιατρός μου είπε ότι έχουμε τη δυνατότητα για 2 αλλά είναι πιο εύκολη η εγκυμοσύνη με 1..Ισχύει ότι τα δύο μπορεί να διαιρεθούν και να γίνουν 3 ή 4; Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί και το 1 έμβρυο να διαιρεθεί και να προκύψει δίδυμη κύηση..συμβαίνει συχνά αυτό; Δεν ξέρω τι πραγματικά θέλω γιατί ακούω ότι οι δίδυμες κυήσεις είναι υψηλού κινδύνου και φοβάμαι.. θα μου άρεσε ωστόσο να μην μπω πολλές φορές σ αυτή τη διαδικασία..Καλές διακοπές σε όλες!!

Κοριτσι μου καλως ηρθες στην παρεα μας!! Ευχομαι να βρεθει γρηγορα η δοτρια!! Εγω ειμαι εγκυος σε διδυμα,που οντως στην αρχη η μια βλαστοκυστη διαιρεθηκε και κυοφορουσα τριδυμα για λιγες βδομαδες αλλα ευτυχως το ενα εμβρυο σταματησε μονο του νωρις..Εγω δεν το σκεφτηκα 2η φορα,εβαλα 2 για περισσοτερες πιθανοτητες και χαρηκα πολυ που επιασαν και οι 2!! Αν ολα πανε καλα σε 2 βδομαδες γενναω,μολις μπω στον 9ο..Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη,ουτε πιεση εκανα,ουτε ζαχαρο..Μονο που πηρα πολλα κιλα,και εχω πολυυυ μεγαλη κοιλια απο νωρις(απο τον 5ο!!) και ζοριζομαι πολυ...το να αλλαξω πλευρο στον υπνο μου εχει γινει μαρτυριο.. Αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος υγειας και αν εσυ θελεις διδυμα δεν βλεπω το λογο να μην βαλεις 2!!! Παντως τωρα τελευταια βλεπω πολλους γιατρους να αποθαρρυνουν τις γυναικες για 2 βλαστοκυστες.. Η γνωμη μου ειναι οτι οι γιατροι λενε αυτα που πρεπει να πουν...η αποφαση ειναι δικη σου!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου καλως ηρθες στην παρεα μας!! Ευχομαι να βρεθει γρηγορα η δοτρια!! Εγω ειμαι εγκυος σε διδυμα,που οντως στην αρχη η μια βλαστοκυστη διαιρεθηκε και κυοφορουσα τριδυμα για λιγες βδομαδες αλλα ευτυχως το ενα εμβρυο σταματησε μονο του νωρις..Εγω δεν το σκεφτηκα 2η φορα,εβαλα 2 για περισσοτερες πιθανοτητες και χαρηκα πολυ που επιασαν και οι 2!! Αν ολα πανε καλα σε 2 βδομαδες γενναω,μολις μπω στον 9ο..Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη,ουτε πιεση εκανα,ουτε ζαχαρο..Μονο που πηρα πολλα κιλα,και εχω πολυυυ μεγαλη κοιλια απο νωρις(απο τον 5ο!!) και ζοριζομαι πολυ...το να αλλαξω πλευρο στον υπνο μου εχει γινει μαρτυριο.. Αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος υγειας και αν εσυ θελεις διδυμα δεν βλεπω το λογο να μην βαλεις 2!!! Παντως τωρα τελευταια βλεπω πολλους γιατρους να αποθαρρυνουν τις γυναικες για 2 βλαστοκυστες.. Η γνωμη μου ειναι οτι οι γιατροι λενε αυτα που πρεπει να πουν...η αποφαση ειναι δικη σου!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

Σ΄ ευχαριστώ πολύ!Πώς ήταν η εμπειρία σου με τη δωρεά; Πέτυχε γρήγορα; Ρωτάω γιατί νόμιζα ότι είναι σχετικά εύκολο το θετικό αποτέλεσμα με τη δωρεά, αλλά διαβάζω διάφορα και αγχώνομαι..Με το καλό τα μπεμπέ σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Natalia85 είπε:

Σ΄ ευχαριστώ πολύ!Πώς ήταν η εμπειρία σου με τη δωρεά; Πέτυχε γρήγορα; Ρωτάω γιατί νόμιζα ότι είναι σχετικά εύκολο το θετικό αποτέλεσμα με τη δωρεά, αλλά διαβάζω διάφορα και αγχώνομαι..Με το καλό τα μπεμπέ σου εύχομαι!!

Σ'ευχαριστω πολυ!!! Η αληθεια ειναι οτι ημουν πολυ τυχερη..πετυχα με την πρωτη..οποτε η εμπειρια μου ειναι η καλυτερη..κι εγω διαβαζα διαφορα και ημουν προετοιμασμενη για ολα αλλα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Neli83 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ!!! Η αληθεια ειναι οτι ημουν πολυ τυχερη..πετυχα με την πρωτη..οποτε η εμπειρια μου ειναι η καλυτερη..κι εγω διαβαζα διαφορα και ημουν προετοιμασμενη για ολα αλλα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...

Ορίστε! Υπάρχουν και τα θετικά με την πρώτη! Να είσαι καλά και να χαρείς τα μωράκια σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Natalia85 είπε:

Ορίστε! Υπάρχουν και τα θετικά με την πρώτη! Να είσαι καλά και να χαρείς τα μωράκια σου!

Με το καλο να μας πεις κι εσυ γρηγορα ευχαριστα νεα!!! 

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 είπε:

Με το καλο να μας πεις κι εσυ γρηγορα ευχαριστα νεα!!! 

Πόσα κιλά πήρες κορίτσι μου στη δίδυμη κύηση? Πάνω από είκοσι? Είχες θέμα με διαβήτη κύησης ή όχι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Neverstop είπε:

Πόσα κιλά πήρες κορίτσι μου στη δίδυμη κύηση? Πάνω από είκοσι? Είχες θέμα με διαβήτη κύησης ή όχι? 

Εχω παρει 21 μεχρι στιγμης..34η εβδομαδα....οχι δεν εκανα διαβητη ευτυχως...να πω βεβαια οτι εχω φαει πολυυυ..δεν μπηκαν ετσι τα κιλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Εχω παρει 21 μεχρι στιγμης..34η εβδομαδα....οχι δεν εκανα διαβητη ευτυχως...να πω βεβαια οτι εχω φαει πολυυυ..δεν μπηκαν ετσι τα κιλα!!! 

Εντάξει, δεν είναι και τραγικά. Κ ευτυχώς είναι από φαι και δεν έκανες διαβήτη. Με το καλό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/8/2022 at 10:25 ΜΜ, Neli83 είπε:

Βρε σουσουραδα!!!!! Τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!!! Γιουπι και παλι γιουπι!!!! Συγχαρητηρια αγαπη μου!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Δεν φανταζεσαι ποσο χαιρομαι!!! ❤❤❤

Συγχαρητηρια και οσα κοριτσια τα καταφεραν και καλη επιτυχια σε οσες ειναι στην προσπαθεια!! Ευχομαι σε ολες να γεμισουν οι αγκαλιες τους!!

@Condios γλυκια κ αγαπημενη!! Παντα μας σκεφτεσαι ολες!! Ποσο σ'αγαπω αληθεια!! Εγω κοριτσια μου γλυκα εχω μπει σε φαση κρεβατι γιατι η μπεμπα μου εχει παρει θεση και εχει κατεβει πολυ χαμηλα και φοβομαστε μην βιαστει να βγει...την Πεμπτη θα ειμαι 33 εβδομαδων,ειμαι σε εβδομαδα ασφαλειας αλλα θα ηθελα να φτασω εστω 35η..φοβαμαι λιγο αλλα προσπαθω να μην το δειχνω!! Κατα τ'αλλα ολοι οι αλλοι τρεχουν σαν τρελοι να ετοιμασουν το σπιτι,να πλυνουν τα ρουχαλακια..χαμος!!! 

Ευχαριατω Νελακι μου! Χαχα! Σας το φυλαγα για εκπληξη! 

Βιαστικο το κοριτσακι σου αλλα τωρα που διαβασα το μηνυμα ηδη εχεις προχωρησει οποτε θα εισαι μια χαρα κ εσυ και τα νινακια σου! Ανυπομονουμε να μαθουμε τα ευχαριστα! Θα εισαι η πρωτη γεννα απο τοτε που μπηκα σ αυτο το υπεροχο καφε! Η μαγικη νεραιδομαμα μας! Ολα να πανε τρλεια ευχομαι λοιπον και σου στελνω πολλη πολλη αγαπη♥️♥️♥️

On 2/8/2022 at 10:43 ΜΜ, chitaneta είπε:

Βιβή μου! Τι ωραία έκπληξη μας έκανες! Συγχαρητηρια!!!

Αφού τωρα ένιωσες να το μοιραστεις, καλά έκανες! Κι έλεγα κι εγω μα τι έγινε με τη δική της ετ; Γιατί δεν γίνεται;χαχαχα

Μπράβο και πάλι μπράβο! Πολύ μα πολυ χαρηκα!

Ωραια καλοκαιριατικα νεα εχουμε τελευταια. Αντε και τα υπολοιπα κοριτσια να πανε καλα και να ζησουν αυτες τις χαρουμενες στιγμες!

Σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλιά!

 

Φίλη μου, φαίνεται οτι την εχω γλυτωσει! 6η μερα που εχει εμφανισει τα συμπτωματα κι εγω δινω αρνητικο...αντε να δουμε.

Και τελικα μπορεσα να παω και στο doppler και ολα καλά! Σε κανα μηνα θα ξανακανω μου ειπανε.

Να ειστε καλα, φιλια πολλά!

Καλή μας και αγαπημένη μας @Condios! Μας ελειψες πολύ! Ευχομαι να περνας τελεια το καλοκαιρακι και συντομα να ακουσουμε και τα δικα σου ωραια νεα!

Εγω προς το παρων φαινεται να την εχω σκαπουλαρει απο τον κοβιντ...για να δουμε!

Ο μπεμπακος ειναι μια χαρα, 1560γρ!

Σε φιλώ πολύ!

Καλή μου @Neli83 σε σκεφτομαι συχνα! Ολα καλα θα σου πανε, με λιγη παραπανω ξεκουραση πιστευω θα περασουν κι αλλες εβδομαδες με την μπεμπα μεσα! Και τον μπεμπεη φυσικα!

Φιλιά πολλά!

Κοριτσακι μου γλυκο ευχαριστω! Για καποιον ανεξηγητο λογο φοβομουν αρχικα να το πω γι αυτο το καθυστερησα λιγο μεχρι να ακουσω καρδουλα! Τωρα οπου να ναι θα κανω και την αυχενικη. Αντε να γινει κ αυτο να ξεαγχωθω και να αρχισω να το ανακοινωνω δειλα δειλα!

1560;;;;; Καλε εγινε ολοκληρος μπεμπαρος!!!!! Πωπω πώς περασε τοσο γρηγορα ο καιρος! Χαιρομαι που ολα πανε καλα. Ποτε εχεις πητ;

On 3/8/2022 at 6:49 ΠΜ, Villi είπε:

@Viv37 μπράβο Βιβή μου, συγχαρητήρια κοριτσάκι μου να πάνε ολα υπέροχα! Κλείνεις  τη σεζόν για φέτος με τα πιο υπέροχα νέα. 
@Condios αγαπημένη, είμαι πολύ καλά, φουσκώνω… είμαι σε διακοπές αυτό το διάστημα και περνάω υπέροχα! Εύχομαι κι εσύ να περνάς φανταστικά! 

Ευχαριστω αγαπημενη μου!!! Αχ να βλεπαμε τη φουσκωμενη κοιλιτσα σου! Να τη χαιδεψεις απο μενα! Να περασεις μαγικες και ξεκουραστες διακοπες ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 

On 3/8/2022 at 8:00 ΠΜ, silvy22 είπε:

Γλυκεια μας Ορχιδέα !!! Τι ευχάριστα νέα !!! Συγχαρητήρια μια τελειομηνη και smooth εγκυμοσύνη εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου !!! Αυτά τα ευχάριστα μ αρέσουν πολύ μας δίνουν δύναμη και ελπίδα να συνεχίσουνε τις προσπάθειες !!! Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές !!!

ελα να αλλάζουμε πίστα ❤️❤️❤️❤️❤️
 

@griaKota πολλά συγχαρητήρια !!!! Περιμένουμε νεότερα !!!

Αγαπη μου σ ευχαριστω! Ερχεται και η δικια σου σειρα και θα φουσκωνουμε παρεουλα!

 

On 3/8/2022 at 11:29 ΠΜ, gigi 72 είπε:

Γλυκιά μας @Condiosεγώ είμαι καλά η μπεμπούλα καλά.. Σήμερα μπήκα στον Όγδοο.. Στις 27 Ιουλίου η κούκλα μου ήταν 1500γρ..Μόνο λίγη δυσφορία με ταλαιπωρεί και ταχυκαρδιες..Οι μετρήσεις σακχάρου μου Καλές.. Το πρόβλημα με τον πνεύμονα δεν μεγάλωσε δόξα τω Θεό.. Μόνο ο πλακούντα μου λίγο χαμηλά μου είπε ο γιατρός στον τελευταίο υπέρηχο οπότε θα γεννήσω πρις τις 38 εβδομάδες... Αυτά.. Σε φιλώ και ελπίζω να είσαι και εσύ καλά κορίτσι μου. 

Να κ αλλη κουκλα 1500!!!! Μα τι ωραια νεα!! Πολυ χαιρομαι που το θεμα με τον πνευμονα δε μεγαλωσε. Εισαι στην τελικη ευθεια κ εσυ και ολα θα πανε τελεια! ♥️♥️

On 3/8/2022 at 4:56 ΜΜ, Chris_V είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πεταγομαι εδω απο το καφε της εξωσωματικής για να ζητησω τα φωτα σας, αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει.

Ειμαι 41,5, εχω ηδη κανει μια ηπια διεγερση και μια ετ που κατεληξε σε βιοχημικη 2 μηνες πριν.

Εχω πολλη χαμηλη ΑΜΗ, 0,33 και οι τελευταιες ορμονικες μου δεν ηταν καλες. Θα τις μετρησω παλι σε ενα τριμηνο αλλα ο γιατρος που ειχα μου προτεινε να μην κανω αλλη προσπαθεια με δικα μου ωαρια.

Ακουσα πολλες γνωμες και μια απο αυτες ηταν και η αναζωογόνηση ωοθηκων. 

Εχει κανει καποια κοπελα ή ξερει τι ειναι?

Μου ακουστηκε καλη σαν ιδεα  γιατι θα ηθελα να μου δωσω μια ευκαιρια ακομη....

Οποιαδηποτε γνωμη θα ειναι πολλη χρησιμη.

 

Ευχαριστω!

 

Γεια σου γειτονισσα απο διπλα. Οταν λες διεγερση εννοεις το prp ετσι; Ο δικος μου γιατρος μου ειπε "αν θελεις να πεταξεις τα λεφτα σου μπορεις να το κανεις". Μετα απο αυτο το εψαξα κ εγω λιγο οαραπανω και συμφωνω. Τωρα η αποφαση ειναι δικη σου. Αν ο γιατρος πιστευει οτι μπορεις να βγαλεις δικα σου θα σου ελεγα να κανεις αλλη μια προσπαθεια. Αν οχι κσι το δικο μας καφε ειναι πολυ ωραιο και τα παιδακια που θα αποκτησουμε 100% δικα μας! Καλη επιτυχια!♥️

 

On 3/8/2022 at 7:43 ΜΜ, marina_86 είπε:

Τιιιι;;;;; Αγαπημένη!!!!!!!❤️❤️❤️❤️ Τι νεάρες ήταν αυτές;;;; Πόσο χάρηκα!!!!! Μπράβο γλυκιά μου βιβιτσα! Όλα να πάνε καλά από εδώ κ πέρα!!! Κι εγώ δεν ξέρω πώς μου ήρθε κ ρώτησα εκείνη τη στιγμή. Χαχαχαχα Είχα προαίσθημα! Χαχαχαχα 

Αγαπημένη μου όλα να πάνε καλά!!!❤️❤️❤️ Πολύ χάρηκα! Ωστόσο, έτσι για το αρχείο, θα ρωτήσω.... κάνατε κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά; Προηγήθηκε κάποια εξέταση; Ακολουθήσατε το ίδιο πρωτόκολλο;  Καταλαβαίνεις.... Έχω κι εγώ τα χούγια μου! :lol:

Συμπεθέρα διακοπαρω! Κι εκεί που διακοπαρω λέω κάτσε να μπω να δω τι κάνουν τα κορίτσια κ είδα τα νέα για τη Βιβή μας!!! Τελειαααααα συμπεθέρα, ξεκουράσου τώρα και μετά ετοιμάσου και στα δικα σου! ❤️❤️❤️ 

Καλησπέρα! Κάτι σχετικό συζητούσαν κάποια κορίτσια στο φόρουμ πριν καιρό. Νομίζω και η @anoulious. Αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι το ίδιο. Σε κάθε περίπτωση πάντως, αν θυμάμαι καλά τη συζήτηση, μου έμεινε η εντύπωση ότι στην πολύ χαμηλή ΑΜΗ ή σε μεγαλύτερη ηλικία δεν κάνει κάτι αυτή η διαδικασία. Αλλά μπορεί να κάνω λάθος γι'αυτό αναφέρω την Ανουλιους, μήπως μας τα πει καλύτερα. 

Χαχαχα! Ευχαριστω Μαρινακι! Δε θα ησουν εσυ αν δε ρωτουσες:-P! Πριν την ετ πηγα στη Λευκου η οποια μου ειπε να παρω κορτιζονη και σαλοσπιρ. Οταν το ειπα στο γιατρο ηταν αντιθετο. Πιο αντιθετος δε γινεται. Ετσι αποφασισα να τον εμπιστευω και να κανω οτι πιστευει εκεινος οτι ειναι πιο σωστο. Το πρωκολλο ηταν ακριβως το ιδιο με την προηγουμεμη φορα. Η μονη συμβουλη της Λευκου που ακολουθησα ηταν να κοψω τη γλουτενη. Θα την ξαναρχισω στον 4ο μηνα αλλα και παλι με μετρο. Δεν ξερω αν αυτο επαιξε ρολο αλλα ηταν η μονη αλλαγη που εκανα. Ισως το εμβρυακι που εβαλα αυτη τη φορα να ηταν απλως πιο αποφασισμενο να μεινει. ♥️

 

On 3/8/2022 at 9:15 ΜΜ, Smaro79 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!! Μόνο χαμόγελα από δω και πέρα!!!

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!! 

Ευχαριστω!!!

 

On 4/8/2022 at 12:16 ΜΜ, geozak είπε:

Καλημερα κορίτσια..σήμερα ειμαι αισίως 9 εβδομάδες... φοβάμαι πολύ βέβαια για αυτό κ δεν σας το είπα νωρίτερα... ελπίζω να με καταλάβαινετε... αλλά όλα βαίνουν καλώς...μην παραπονιεμαι με εξαίρεση το στομάχι.... ήθελα να σας ρωτήσω πότε κόψατε τα φάρμακα της εξωσωματικής???

Εγω σε καταλαβαινω απολυτα. Ειμαι στη 10η τωρα και επισης φοβαμαι αν και οσο περνανε οι βδομαδες χαπαρωνω ολο και πιο πολυ. Εμενα για τα φαρμακα μου ειπε να σταματησω τα cyclacur αφου συμοληρωσω την 9η (μετα κοβω σταδιακα) και τις προλουτεξ αφου συμπληρωσω τη 12η (πσλι σταδιακα μετα). Αυτα παιρνω. Αλλα ο καθε γιατρος εχει το δικο του συστημα.

 

On 4/8/2022 at 2:31 ΜΜ, Villi είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι όλα καλά να πάνε. εμένα ο γιατρός μου τα έκοψε μαχαίρι αμέσως μετά την αυχενική. 

Και ο δικος μου μου ειπε δεν πειραζει να τα κοψεις μαχαιρι απλως ισως ειναι λιγο πιο ευκολο για τον οργανισμο σταδιακα. Αλλα πανω ξατω το ιδιο ειναι.

 

On 4/8/2022 at 4:28 ΜΜ, geozak είπε:

 

Κ όσον αφορά την ιστορία μου έχουμε.    

4 φυσικές συλλήψεις

1 σπερματεγχυση

4 με κλομιφαινη

1 φυσικό 

5 ετ από διέγερση

2 με δανεικά

Σύνολο 17!!!!!!!!

 

 

Συνέχισα με τον ίδιο γιατί είχαμε κατάψυξη δύο βλαστοκυστες ...αλλά τώρα με στενοχώρησε ... δεν το περίμενα γιατί τον θεωρούσα επαγγελματία.....ενώ την τρίτη με πήρε μια κοπέλα του γιατί χάθηκα λέει...η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσα να βρω γυναικολογο εδώ στην επαρχία για 5 μέρες.....της έστειλα υπέρηχο κ τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γυναικολόγος κ αν θέλει να προσθεσει..κ μάλιστα συμφωνήσαμε την αυχενική να πάω όπου θέλει ο εξωσωματικος.. προφανώς τσατίστηκε που μου έγραψε ο γυν τις εξετάσεις κ για τρείς μέρες παρακαλω δεν με πήραν τηλέφωνο!!!!!κ όταν σήμερα ζήτησα τον ίδιο μια κοπέλα όχι Ελληνίδα μου είπε να συνεχίσω στον τόπο μου διότι δεν γίνεται κάθε τρεις εβδομάδες να είμαι Αθήνα κ κάτι τέτοια Κουλα...η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν ήμουν ευχαριστημένη από το προσωπικό του...πάντα είχα θέματα ...κ μου λέει αυτή από αύριο να κόψω σταδιακά την κορτιζόνη....εσείς τι λέτε από εμπερια???? Είναι νωρίς???

 

Πωπω τι λες τωρα! Ενταξει εσυ σιγουρα φοβασαι περισσοτερο απο μενα και με το δικιο σου τοσα που περασες. Πριν ομως δε μας ηξερες! Τωρα ολα θα πανε μια χαρα! 

Πολυ με εκνευριζει οταν οι γιατροι δεν ειναι προσβασιμοι! Αυτη ειναι η δουλεια του. Ειναι υποχρεωμενος να δου απανταει. Τελος παντων. Δρν πειραζει να συνεχισεις με αλλον. Ο δικος μου δεν αναλαμβανει τοκετους και απο την αρχη μας ειπε οτι θα μας παρακολουθει μεχρι να ακοτσουμε καρδουλα και μετα βρισκουμε δικο μας μαιευτηρα. Αλλα μου ειπε φυσικα αν χρειαστεις κατι θα με παρεις αμεσως τηλ! Για την κορτιζονη απ οτι εχω ακουσει εδω ειναι καλα να την κοψεις σταφιακα στην 9η. Δεν ειναι νωρις. Αλλα ας απαντησει καποια που πγρε και ξερει πιο σιγουρα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2022 at 2:46 ΜΜ, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα διαβάζω κάθε μέρα τα νέα σας...... συγχαρητήρια στα κορίτσια μας που είναι εγκυουλες να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι...και στα άλλα κορίτσια που είναι στην αναμονή υπομονή όλα θα πάνε καλά!!!

Ένα θα σας πω...μετά απο 9 μήνες αναμονής να βρεθεί δοτρια σήμερα με πήραν τηλ κ με ενημέρωσαν ότι επιτέλους βρέθηκε!!!Αχχχχχ είμαι λίγο σε σοκ....έχω χαρεί πάρα πολύ αλλά έχω αγχωθει ταυτόχρονα να πάνε όλα καλά....Αν κ προσπαθώ να μην χαίρομαι κ πάρα πολύ γιατί είναι μακρύς ο δρόμος ακόμη...ήθελα πολύ να μοιραστώ τα νέα Μ Μαζι σας ήσασταν από τις πρώτες που σκέφτηκα...και να πω στην φίλη μ ότι νομίζω ότι δικαιούμαι τον τίτλο με την μεγαλύτερη αναμονή επάξια χαχαχαχ 

Υ.γ @Viv37 κλείσαμε τους 9 μήνες και μπήκαμε στον 10οχαχαχ

Χαχαχα! Επιτελους δεν ειμσι η μονη με δοτρια απο τον Αρη!!!!! Σημαδιακο το 9μηνο φιλη μου και γουρλιδικο! Πολλες βκαστοκυστες ευχομαι!!!♥️♥️♥️♥️

On 11/8/2022 at 4:38 ΜΜ, Natalia85 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας!!Σας διαβάζω πολύ συχνά, ελπίζω να είστε όλες καλά. Είμαι με ΠΩΑ και από την αρχή της διάγνωσης (28) όλοι οι γιατροί μου μίλησαν για δωρεά. Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στην αναμονή για δότρια(1η φορά). Αναμένουμε από τον Απρίλη στο Ιασώ. Θα ήθελα να μου πείτε πώς κινηθήκατε στο δίλημμα ένα ή δύο έμβρυα..ο γιατρός μου είπε ότι έχουμε τη δυνατότητα για 2 αλλά είναι πιο εύκολη η εγκυμοσύνη με 1..Ισχύει ότι τα δύο μπορεί να διαιρεθούν και να γίνουν 3 ή 4; Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί και το 1 έμβρυο να διαιρεθεί και να προκύψει δίδυμη κύηση..συμβαίνει συχνά αυτό; Δεν ξέρω τι πραγματικά θέλω γιατί ακούω ότι οι δίδυμες κυήσεις είναι υψηλού κινδύνου και φοβάμαι.. θα μου άρεσε ωστόσο να μην μπω πολλές φορές σ αυτή τη διαδικασία..Καλές διακοπές σε όλες!!

Κοριτσακι μου συμπσχουσα κ εγω με ΠΩΑ. Εμεις αποφασισαμε να βαλουμε 1. Οι κογοι πολλοι κυριως ομως η επικινδυνοτητα της διδυμης κυησης και το οτι οι 2 κολλητες μου εκαναν διδυμα (εκ των οποιων η μθα ειναι η γυναικολογος μου) ταλαιπωρηθηκαν και ειχαν πολυ αγχος. Ευτυχως ολα πηγαν καλα αλλα εγω δεν ηθελα αυτο το προσθετο αγχος.

Επισης στο εξωτερικο βαζουν παντα 1. Αν λοιπον δε θελεις διδυμα η μονη διαφορα με το 1 ειναι οτι ισως χρριαστει να κανεις ετ περισσοτερες φορες. Εμενα πχ η πρωτη δεν πετυχε. Πετυχε η 2η. Και οι 2 ηταν με μια βλαστοκυστη. Τωρα η αποφαση ειναι δικη σου

On 12/8/2022 at 12:59 ΠΜ, Neli83 είπε:

Εχω παρει 21 μεχρι στιγμης..34η εβδομαδα....οχι δεν εκανα διαβητη ευτυχως...να πω βεβαια οτι εχω φαει πολυυυ..δεν μπηκαν ετσι τα κιλα!!! 

Εγω παντως εβαλα 6 πριν την ετ γιατι  απο το ζορι μου το ριξα στο φαι. Για να,φουμε ποσα θα βαλω τωρα χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου εχω να γραψω παρ απολύτως καιρό..Να συγχαρώ για αρχη όλες τις κοπέλες και μπραβο για την δυναμη , το κουραγιο και την επιμονή σας..Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας και να αξιώσουμε να ζήσουμε και εμεις αυτό το θαύμα..Με το καλό και όσα κορίτσια περιμενουν τα θαυματάκια τους ❤️

Μολις εφτασα στην τελευταια σελιδα του τοπικ(αν το λεω σωστα) και για αυτο γραφω και τωρα,εδωδ και τρεις εβδομαδες δεν κανω τιποτα αλλο παρα να διαβαζω ακομα και στην δουλεια τις ιστορια και οτι περασετε..Να σας πω λοιπον περιληπτικα(οσο μπορω ;) )και για μενα.

Ειμαι 31 χρονων και προσπαθούμε για παιδακι εδω και οκτω σχεδον χρονια..Το προβλημα μας ειναι η αζωοσπερμια αλλα και με την ποιότητα των ωαρίων.4 διεγέρσεις ,εδινα παντα λιγα σχετικα ωαρια και ποτε δεν φτασαμε με το δικο μας σπερμα σε βλαστοκύστη (ο σύζυγος εκανε βιοψία όρχεων οποτε προσπαθούσαμε με ιστό).Τις τρεις πρωτες στην γερμανια οπου και ζουμε ,με απαράδεκτους γιατρούς,αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα και την 4η στην ελλαδα με τα ιδια αποτελεσματα..Στην 5η προχωρησαμε με δότη και ενω πηρανε εφτα ωαρια και για αρχη γονιμοποιηθηκαν ολα ,μας δωσανε ραντεβου κατευθείαν για ετ..Δυο ωρες πριν την ετ μας πηρανε τηλ και μας ειπαν πως οι πεντε απο τις εξι σταμάτησαν να εξελίσσονται (δεν καταλαβα ποτε γιατι δεν ειδοποιηθήκαμε πιο μπροστα και περίμεναν μερι την ημερα της ετ)και η μια συνεχιζόταν αλλα με πολυ αργούς ρυθμούς..

Οποτε αποφασίσαμε να προχωρήσουμε με διπλή δωρεά, οπου τρεις εβδομαδες πριν μας ειδοποίησαν πως ενα ζευγαρι σταματησε την διαδικασια και οι δότες ηταν στα χαρακτηριστικά τα δικα μας και με τις ιδιες ομάδες αιματος..Οι βλαστοκυστες αν και πολυ καλης ποιότητας ειναι μονο δυο, και ενω ειχα ενδοιασμούς και ρωτησα για ποιο λογο η απαντηση πυ πηρα απο την συντονίστρια ηταν πως πανω απο 4 δεν θα επερνες...Δεχτήκαμε λοιπον να προχωρήσουμε και ουτε καν μου περασε απο το μυαλο για διαπραγμάτευση στην τιμη(τοσο ζωον )..Τα λεφτα ειναι 5600€ δωρεά εμβρύου (με την εκτπρωση καθώς ειναι η τριτη φορα που θα κανουμε εκει)και ειναι η δότρια ,τα φαρμακα η αμοιβή και η ετ μεσα σε αυτο το ποσο...

Απο εβδομαδα σκεφτομαι να μιλησω με το κεντρο και να πιέσω για καλυτερη τιμη, εχω πελαγώσει και αληθεια δεν ξερω τι να κανω...Να ακυρωσω και να συνεχίσουμε ξανα με δότρια απο την αρχη ή να προχωρήσουμε για πρωτη φορα στα τοσα χρονια σε ετ με βλαστοκυστες (χωρις να σημαινει εγγυηση φυσικα για το αποτέλεσμα) ειναι καθαρα ψυχολογικό:..Ποια ειναι η γνωμη σας;;;και συγνωμη για το σεντόνι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ευχαριατω Νελακι μου! Χαχα! Σας το φυλαγα για εκπληξη! 

Βιαστικο το κοριτσακι σου αλλα τωρα που διαβασα το μηνυμα ηδη εχεις προχωρησει οποτε θα εισαι μια χαρα κ εσυ και τα νινακια σου! Ανυπομονουμε να μαθουμε τα ευχαριστα! Θα εισαι η πρωτη γεννα απο τοτε που μπηκα σ αυτο το υπεροχο καφε! Η μαγικη νεραιδομαμα μας! Ολα να πανε τρλεια ευχομαι λοιπον και σου στελνω πολλη πολλη αγαπη♥️♥️♥️

Κοριτσακι μου γλυκο ευχαριστω! Για καποιον ανεξηγητο λογο φοβομουν αρχικα να το πω γι αυτο το καθυστερησα λιγο μεχρι να ακουσω καρδουλα! Τωρα οπου να ναι θα κανω και την αυχενικη. Αντε να γινει κ αυτο να ξεαγχωθω και να αρχισω να το ανακοινωνω δειλα δειλα!

1560;;;;; Καλε εγινε ολοκληρος μπεμπαρος!!!!! Πωπω πώς περασε τοσο γρηγορα ο καιρος! Χαιρομαι που ολα πανε καλα. Ποτε εχεις πητ;

Ευχαριστω αγαπημενη μου!!! Αχ να βλεπαμε τη φουσκωμενη κοιλιτσα σου! Να τη χαιδεψεις απο μενα! Να περασεις μαγικες και ξεκουραστες διακοπες ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 

Αγαπη μου σ ευχαριστω! Ερχεται και η δικια σου σειρα και θα φουσκωνουμε παρεουλα!

 

Να κ αλλη κουκλα 1500!!!! Μα τι ωραια νεα!! Πολυ χαιρομαι που το θεμα με τον πνευμονα δε μεγαλωσε. Εισαι στην τελικη ευθεια κ εσυ και ολα θα πανε τελεια! ♥️♥️

Γεια σου γειτονισσα απο διπλα. Οταν λες διεγερση εννοεις το prp ετσι; Ο δικος μου γιατρος μου ειπε "αν θελεις να πεταξεις τα λεφτα σου μπορεις να το κανεις". Μετα απο αυτο το εψαξα κ εγω λιγο οαραπανω και συμφωνω. Τωρα η αποφαση ειναι δικη σου. Αν ο γιατρος πιστευει οτι μπορεις να βγαλεις δικα σου θα σου ελεγα να κανεις αλλη μια προσπαθεια. Αν οχι κσι το δικο μας καφε ειναι πολυ ωραιο και τα παιδακια που θα αποκτησουμε 100% δικα μας! Καλη επιτυχια!♥️

 

Χαχαχα! Ευχαριστω Μαρινακι! Δε θα ησουν εσυ αν δε ρωτουσες:-P! Πριν την ετ πηγα στη Λευκου η οποια μου ειπε να παρω κορτιζονη και σαλοσπιρ. Οταν το ειπα στο γιατρο ηταν αντιθετο. Πιο αντιθετος δε γινεται. Ετσι αποφασισα να τον εμπιστευω και να κανω οτι πιστευει εκεινος οτι ειναι πιο σωστο. Το πρωκολλο ηταν ακριβως το ιδιο με την προηγουμεμη φορα. Η μονη συμβουλη της Λευκου που ακολουθησα ηταν να κοψω τη γλουτενη. Θα την ξαναρχισω στον 4ο μηνα αλλα και παλι με μετρο. Δεν ξερω αν αυτο επαιξε ρολο αλλα ηταν η μονη αλλαγη που εκανα. Ισως το εμβρυακι που εβαλα αυτη τη φορα να ηταν απλως πιο αποφασισμενο να μεινει. ♥️

 

Ευχαριστω!!!

 

Εγω σε καταλαβαινω απολυτα. Ειμαι στη 10η τωρα και επισης φοβαμαι αν και οσο περνανε οι βδομαδες χαπαρωνω ολο και πιο πολυ. Εμενα για τα φαρμακα μου ειπε να σταματησω τα cyclacur αφου συμοληρωσω την 9η (μετα κοβω σταδιακα) και τις προλουτεξ αφου συμπληρωσω τη 12η (πσλι σταδιακα μετα). Αυτα παιρνω. Αλλα ο καθε γιατρος εχει το δικο του συστημα.

 

Και ο δικος μου μου ειπε δεν πειραζει να τα κοψεις μαχαιρι απλως ισως ειναι λιγο πιο ευκολο για τον οργανισμο σταδιακα. Αλλα πανω ξατω το ιδιο ειναι.

 

Πωπω τι λες τωρα! Ενταξει εσυ σιγουρα φοβασαι περισσοτερο απο μενα και με το δικιο σου τοσα που περασες. Πριν ομως δε μας ηξερες! Τωρα ολα θα πανε μια χαρα! 

Πολυ με εκνευριζει οταν οι γιατροι δεν ειναι προσβασιμοι! Αυτη ειναι η δουλεια του. Ειναι υποχρεωμενος να δου απανταει. Τελος παντων. Δρν πειραζει να συνεχισεις με αλλον. Ο δικος μου δεν αναλαμβανει τοκετους και απο την αρχη μας ειπε οτι θα μας παρακολουθει μεχρι να ακοτσουμε καρδουλα και μετα βρισκουμε δικο μας μαιευτηρα. Αλλα μου ειπε φυσικα αν χρειαστεις κατι θα με παρεις αμεσως τηλ! Για την κορτιζονη απ οτι εχω ακουσει εδω ειναι καλα να την κοψεις σταφιακα στην 9η. Δεν ειναι νωρις. Αλλα ας απαντησει καποια που πγρε και ξερει πιο σιγουρα. 

@Viv37τα καλύτερα και για σένα εύχομαι.. Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου.. Εγώ την Πέμπτη πήγα στον γιατρό και το κουκλάκι μου ήταν 2 κιλά παρα 30 γραμμάρια.. Μεγαλώνει γρήγορα.. Τώρα είμαι 32+3..Στις 25 του μηνός έχω το επόμενο ραντεβού.. Τότε θα ορίσουμε ημερομηνία.. Μου είπε στις 36 εβδομάδες.. Ανυπομονώ.. Εγώ εντωμεταξύ δεν έχω κόψει φάρμακα.. Παίρνω ακόμη utrogestan, κάνω prolutex μια φορά την εβδομάδα.. Κανω αντιπηκτικη 1 την ημέρα.. Δύο σιδηρα με φυλλικο οξύ, ασβέστιο και 3 μαγνησια. Έχω τρελή δυσφορία, τρελές καούρες, ταχυκαρδιες, και θέλω συνέχεια να ξαπλώνω.. Αυτά.. Αλλά κάνω υπομονή γιατί μπροστά στην λαχτάρα που έχω να κρατήσω το μωράκι μου αγκαλιά τα ξεχνάω όλα.. Λίγο έμεινε.. Αρκεί να διευθετηθουν όλα με την υγεία του.. Φιλάκια σε όλες σας... Ξέχασα να πω ότι έχω πάρει μόνο 1 κιλό. Απίστευτο? Και όμως... 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2022 at 4:38 PM, Natalia85 said:

Καλησπέρα σε όλες σας!!Σας διαβάζω πολύ συχνά, ελπίζω να είστε όλες καλά. Είμαι με ΠΩΑ και από την αρχή της διάγνωσης (28) όλοι οι γιατροί μου μίλησαν για δωρεά. Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στην αναμονή για δότρια(1η φορά). Αναμένουμε από τον Απρίλη στο Ιασώ. Θα ήθελα να μου πείτε πώς κινηθήκατε στο δίλημμα ένα ή δύο έμβρυα..ο γιατρός μου είπε ότι έχουμε τη δυνατότητα για 2 αλλά είναι πιο εύκολη η εγκυμοσύνη με 1..Ισχύει ότι τα δύο μπορεί να διαιρεθούν και να γίνουν 3 ή 4; Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί και το 1 έμβρυο να διαιρεθεί και να προκύψει δίδυμη κύηση..συμβαίνει συχνά αυτό; Δεν ξέρω τι πραγματικά θέλω γιατί ακούω ότι οι δίδυμες κυήσεις είναι υψηλού κινδύνου και φοβάμαι.. θα μου άρεσε ωστόσο να μην μπω πολλές φορές σ αυτή τη διαδικασία..Καλές διακοπές σε όλες!!

Καλησπερα κι απο εμενα και καλως ηρθες!

Κι εγω φοβομουν την διδυμη εγκυμοσυνη και γι αυτο ξεκινησα με την πρωτη ετ  με μια βλαστοκυστη( η οποια δεν πετυχε). Γενικα νομιζω ειναι πολυ προσωπικη αποφαση… αν σε αγχωνει πολυ σαν ιδεα η διδυμη κυηση, προσπαθησε στην ετ με μια βλαστοκυστη.

Αλλά αν δεν σε απασχολει ιδιαιτερα και ουτε εχεις καποιο προβλημα υγειας, δοκιμαζεις και με δυο.

εχουμε το ομορφο και γουρλιδικο παραδειγμα της Νελλης μας οπως ειδες, οποτε αν λαχταράς διδυμακια προχωρα ακαθεκτη!

Εγω πετυχα με την τριτη ετ και πολλες φορες πραγματι δεν πετυχαινεις με την πρωτη ουτε με την δωρεα. Αλλά αυτο δεν σημαινει οτι θα συμβει και σε σενα. Καλο ειναι να πας προετοιμασμενη για ολα αλλά ισως η πρωτη σου νς ειναι και η τυχερη! Στο ευχομαι ολοψυχα!

On 8/11/2022 at 5:17 PM, Neli83 said:

Κοριτσι μου καλως ηρθες στην παρεα μας!! Ευχομαι να βρεθει γρηγορα η δοτρια!! Εγω ειμαι εγκυος σε διδυμα,που οντως στην αρχη η μια βλαστοκυστη διαιρεθηκε και κυοφορουσα τριδυμα για λιγες βδομαδες αλλα ευτυχως το ενα εμβρυο σταματησε μονο του νωρις..Εγω δεν το σκεφτηκα 2η φορα,εβαλα 2 για περισσοτερες πιθανοτητες και χαρηκα πολυ που επιασαν και οι 2!! Αν ολα πανε καλα σε 2 βδομαδες γενναω,μολις μπω στον 9ο..Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη,ουτε πιεση εκανα,ουτε ζαχαρο..Μονο που πηρα πολλα κιλα,και εχω πολυυυ μεγαλη κοιλια απο νωρις(απο τον 5ο!!) και ζοριζομαι πολυ...το να αλλαξω πλευρο στον υπνο μου εχει γινει μαρτυριο.. Αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος υγειας και αν εσυ θελεις διδυμα δεν βλεπω το λογο να μην βαλεις 2!!! Παντως τωρα τελευταια βλεπω πολλους γιατρους να αποθαρρυνουν τις γυναικες για 2 βλαστοκυστες.. Η γνωμη μου ειναι οτι οι γιατροι λενε αυτα που πρεπει να πουν...η αποφαση ειναι δικη σου!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

Νελλη μου φτάνει η στιγμή! Σε δύο εβδομάδες έρχονται τα μπεμπακια σου! Όπως μας έφερες το γουρι στις ετ ετσι θα μας το φέρεις και στα γεννητουρια!

Με το καλό αγαπημένη μου!

4 hours ago, Viv37 said:

Χαχαχα! Επιτελους δεν ειμσι η μονη με δοτρια απο τον Αρη!!!!! Σημαδιακο το 9μηνο φιλη μου και γουρλιδικο! Πολλες βκαστοκυστες ευχομαι!!!♥️♥️♥️♥️

Κοριτσακι μου συμπσχουσα κ εγω με ΠΩΑ. Εμεις αποφασισαμε να βαλουμε 1. Οι κογοι πολλοι κυριως ομως η επικινδυνοτητα της διδυμης κυησης και το οτι οι 2 κολλητες μου εκαναν διδυμα (εκ των οποιων η μθα ειναι η γυναικολογος μου) ταλαιπωρηθηκαν και ειχαν πολυ αγχος. Ευτυχως ολα πηγαν καλα αλλα εγω δεν ηθελα αυτο το προσθετο αγχος.

Επισης στο εξωτερικο βαζουν παντα 1. Αν λοιπον δε θελεις διδυμα η μονη διαφορα με το 1 ειναι οτι ισως χρριαστει να κανεις ετ περισσοτερες φορες. Εμενα πχ η πρωτη δεν πετυχε. Πετυχε η 2η. Και οι 2 ηταν με μια βλαστοκυστη. Τωρα η αποφαση ειναι δικη σου

Εγω παντως εβαλα 6 πριν την ετ γιατι  απο το ζορι μου το ριξα στο φαι. Για να,φουμε ποσα θα βαλω τωρα χαχαχα!

Πράγματι Βιβη μου, πότε πέρασε ο καιρός;;  το Πητ μου είναι 12/10.

Κι εσενα φτάνει η αυχενικη σας! Θα μαθετε και φύλο ίσως! Με το καλό να γίνει  κι αυτό!

Φιλια πολλά!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...