Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Dimidina είπε:

Χαιρετώ την όμορφη παρέα! καινούργια στο forum !! Διαγνώστηκα με ΠΩΑ  μόνη λύση για εγκυμοσυνη δωρεα ωαρίων. Μπορεί κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη να με κατατοπίσει σχετικά με αξιόπιστο κέντρο δωρεάς ωαρίων μη πάω στα χαμένα!! Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Kαλησπερα, καλωσορισες κ καλη αρχη! Εγω μενω Θεσσαλονικη κι εκανα προσπαθειες στο Εμβρυολαμπ με Χριστοφορ....... με δωρεα ωαρίων. Εχω ενα κοριτσάκι δυο ετων. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη, πηρα εξι βλαστοκυστες. Ομως ακουω τελευταια κ οι πιο πολλοι δινουν λιγες. Κανε ενα ραντεβου ομως απο κοντα κ συζητησε μαζι με τον γιατρο. Ζητησε τουλαχιστον 4 βλαστοκυστες. Ενα μειον η αναμονη σε μενα ηταν εξημιση μηνες περιπου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Mary H σ αυχαριστω πολύ για τις πληροφορίες Να!! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου !!! Και εμένα για εμβρυολαμπ μου είπαν!!    απλά ήθελα να ακούσω γνώμες. Σχετικά με τις βλαστοκυστες όντως τελευταία συνηθίζεται να βάζουν λιγότερες προφανώς μεγάλη  ζητηση. 

50 minutes ago, gigi 72 said:

Εγώ πήγα στο Ιακεντρο.. Έμεινα με την Δεύτερη προσπάθεια έγκυος.. Σου εύχομαι καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις. 

Gigi72 ευχαριστώ πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, 

κι εγω στο έμβρυολαμπ με Χριστο…… και απο τη μέχρι τώρα εμπειρία μου ειμαι πολύ ευχαριστημένη με την όλη εξυπηρέτηση και συμπεριφορά! 
η αλήθεια είναι πως ζήτησα εγγυημένα τουλάχιστον 4 βλαστοκύστες αλλα προέκυψαν «μονο» δυο υψηλής ποιότητας όπως μου ειπαν..  Θα τα βάλουμε ένα ένα και ας ελπίσουμε να πιάσουν και τα δυο… :wub:

βρίσκομαι στην προετοιμασία του κύκλου μου για την πρώτη μου ετ οπότε και θα δούμε το αποτέλεσμα αυτής όλης της δουλειάς (που κάναμε δυο χρονια τώρα ) λογικά την επόμενη εβδομάδα…

η δική μου αναμονή ήταν  9 μήνες έπειτα και απο κλήσεις μου κάθε δυο μήνες …

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα, 

κι εγω στο έμβρυολαμπ με Χριστο…… και απο τη μέχρι τώρα εμπειρία μου ειμαι πολύ ευχαριστημένη με την όλη εξυπηρέτηση και συμπεριφορά! 
η αλήθεια είναι πως ζήτησα εγγυημένα τουλάχιστον 4 βλαστοκύστες αλλα προέκυψαν «μονο» δυο υψηλής ποιότητας όπως μου ειπαν..  Θα τα βάλουμε ένα ένα και ας ελπίσουμε να πιάσουν και τα δυο… :wub:

βρίσκομαι στην προετοιμασία του κύκλου μου για την πρώτη μου ετ οπότε και θα δούμε το αποτέλεσμα αυτής όλης της δουλειάς (που κάναμε δυο χρονια τώρα ) λογικά την επόμενη εβδομάδα…

η δική μου αναμονή ήταν  9 μήνες έπειτα και απο κλήσεις μου κάθε δυο μήνες …

 

Καλησπέρα κ από μένα.. Είμαι κ γω στο εμβρ.. Λαμπ με τον Χρι.στοφ..εχω πάρει το πακέτο των 4 εγγυημένων βλαστοκυστεων. Λες να μου πούνε κ μένα όταν φτάσει η ώρα μόνο για 2;έχω αναμονή μέχρι στιγμής περίπου 5 μήνες. Από τι καταλαβαίνω έχω δρόμο μπροστά μου... Βέβαια δεν τους έχω ακόμα ενοχλήσει..πρεπει να αρχίσω να ενοχλώ. σου εύχομαι να είναι αυτες οι τυχερές βλαστοκυστες Κ σύντομα να ζήσεις το όνειρο :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Όχι βέβαια!Εγώ με  δωρεακαι έκανα το φουλ! Πολύ επιπόλαιο αυτο που σου είπε .Εξαρτάται από τα ευρήματα της αυχενικής και τελικά από τη δική σου βούληση..Εμένα πχ είχε μονήρη ομφαλικη αρτηρία ,σαν εύρημα μονο του δεν ήτανε κάτι ιδιαίτερο.Εγω όμως ξεπατωθηκα στις εξετάσεις.Αλλες κοπέλες με το ίδιο εύρημα δεν έκαναν τίποτα ή έκαναν το μικρο πακέτο..Εγώ και χωρίς κανένα εύρημα πάλι το φουλ θα εκανα. 

 

Εγώ νομιζω τα σταμάτησα περίπου 7-8 ημέρα του κύκλου της ετ..

 

 

Τελικά από ότι κατάλαβα το πακέτο είναι ένα όταν πρόκειται για δίδυμη κύηση.. Έτσι μου είπε η μαία που την ρώτησα.Δεν παίζει ρόλο η δοτρια.Σ"ευχαριστώ πολύ anoulious!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλησπερα, καλωσορισες κ καλη αρχη! Εγω μενω Θεσσαλονικη κι εκανα προσπαθειες στο Εμβρυολαμπ με Χριστοφορ....... με δωρεα ωαρίων. Εχω ενα κοριτσάκι δυο ετων. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη, πηρα εξι βλαστοκυστες. Ομως ακουω τελευταια κ οι πιο πολλοι δινουν λιγες. Κανε ενα ραντεβου ομως απο κοντα κ συζητησε μαζι με τον γιατρο. Ζητησε τουλαχιστον 4 βλαστοκυστες. Ενα μειον η αναμονη σε μενα ηταν εξημιση μηνες περιπου

Εγώ στο Ιακεντρο είχα αναμονή 4 μήνες και πήρα 5 βραστοκύστες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimidina είπε:

Mary H σ αυχαριστω πολύ για τις πληροφορίες Να!! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου !!! Και εμένα για εμβρυολαμπ μου είπαν!!    απλά ήθελα να ακούσω γνώμες. Σχετικά με τις βλαστοκυστες όντως τελευταία συνηθίζεται να βάζουν λιγότερες προφανώς μεγάλη  ζητηση. 

Gigi72 ευχαριστώ πολύ!!

Σ ευχαριστω! Κανε ραντεβου με καποιους γιατρους κ κεντρα που σου κινησαν το ενδιαφερον κ βλεπεις ποιος θα σου κανει το κλικ

πρίν από 54 λεπτά , gigi 72 είπε:

Εγώ στο Ιακεντρο είχα αναμονή 4 μήνες και πήρα 5 βραστοκύστες 

Πολυ καλα!

5 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα, 

κι εγω στο έμβρυολαμπ με Χριστο…… και απο τη μέχρι τώρα εμπειρία μου ειμαι πολύ ευχαριστημένη με την όλη εξυπηρέτηση και συμπεριφορά! 
η αλήθεια είναι πως ζήτησα εγγυημένα τουλάχιστον 4 βλαστοκύστες αλλα προέκυψαν «μονο» δυο υψηλής ποιότητας όπως μου ειπαν..  Θα τα βάλουμε ένα ένα και ας ελπίσουμε να πιάσουν και τα δυο… :wub:

βρίσκομαι στην προετοιμασία του κύκλου μου για την πρώτη μου ετ οπότε και θα δούμε το αποτέλεσμα αυτής όλης της δουλειάς (που κάναμε δυο χρονια τώρα ) λογικά την επόμενη εβδομάδα…

η δική μου αναμονή ήταν  9 μήνες έπειτα και απο κλήσεις μου κάθε δυο μήνες …

 

Καλη επιτυχια ευχομαι! Να προεκυψαν δυο απο νεα δοτρια λιγο δυσκολο. Μαλλον μοιρασαν τα ωαρια θελαν να πουνε:tongue:

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εγώ νομιζω τα σταμάτησα περίπου 7-8 ημέρα του κύκλου της ετ..

 

 

Καλά, αγαπημένη ήμουν σίγουρη ότι εσύ θα το θυμάσαι ακριβώς!!! :lol: Τότε σταμάτησες και τα κολπικά και από το στόμα; Ή από το στόμα αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2022 at 9:05 ΠΜ, Toxotaki είπε:

Καλημέρα, έκπτωση μας έγινε από την δεύτερη φορά και στην τριτη δηλαδή αυτή που κάνουμε τώρα με διπλή δωρεά…Αυτό που τώρα θέλω να ξανά συζητήσω με τον ίδιο τον γιατρό είναι να γίνει κάτι καλύτερο στην τιμή όσο αφορά τις δυο βλαστοκυστες….

Σκεφτομαστε να προχωρήσουμε με την ετ εφόσον πληρώσαμε και σχεδόν όλο το ποσό(εκτός της ετ) και αν δεν πετύχει τότε νομίζω πως θα ψαχτούμε και στην Αθήνα 

Ναι αλλά καλό θα ήταν πριν κάνετε την εμβρυομεταφορα να ξαναμιλήσεις με γιατρό και εμβρυολογο να σου μιλήσουν αναλυτικά για την ποιότητα και τις πιθανότητες!!! Εύχομαι να πετύχει τώρα και να μη χρειαστεί να πάτε πουθενά αλλού!! Καλή επιτυχία περιμένουμε νέα σου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, marina_86 said:

Καλά, αγαπημένη ήμουν σίγουρη ότι εσύ θα το θυμάσαι ακριβώς!!! :lol: Τότε σταμάτησες και τα κολπικά και από το στόμα; Ή από το στόμα αργότερα;

Καλησπερα!Τοτε σταματησα τα κολπικα.Απο το στομα τα συνεχισα αλλα οχι με πολλη τυπικοτητα..Μετα την ετ δεν επαιρνα απο το στομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!!!!! Γεννησα εχθες τα μπουμπουκια μου!!! Ειναι πανεμορφα και πολυ ησυχα!!!! Σας φιλω γλυκα!!!!

Αχ κοριτσάκι μου να σας ζήσουν τα αστεράκια σας ,,,γερά και καλότυχα να είναι να τα καμαρώνετε!!!!!! Όλα τα καλά του κόσμου,,,,ο άγιος Φανούριος σου έφερε το καλύτερο δώρο !!!!! Τι χαράαααααααα 

Εσύ είσαι καλά????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!!!!! Γεννησα εχθες τα μπουμπουκια μου!!! Ειναι πανεμορφα και πολυ ησυχα!!!! Σας φιλω γλυκα!!!!

Συγχαρητήρια να σου ζήσουν !!! Καλότυχα να είναι !!!

Link to comment
Share on other sites

@Neli83 να σου ζήσουν!!! Τι όμορφα νέα! Εύχομαι να γεμίζει  το φορουμ από τέτοιες ανακοινώσεις!!! Να είστε γεροί!!!

 

εγώ είχα ενημέρωση απο το κέντρο και μου είπαν την Παρασκευή θα γίνει η ετ..

πρέπει ομως να αποφασίσω μέχρι τη Δευτέρα το πρωί το αν θα την κάνω με μέθη ή όχι! Πραγματικά δεν ξερω και χρειάζομαι τις εμπειρίες σας σε αυτο το κομμάτι… και ένα  απλό τεστ ΠΑΠ κανω εγώ και σφιγκομαι πολύ…  εχω ακούσει οτι πρέπει  να είσαι χαλαρή για να μην κάνει συσπάσεις η μήτρα… εσείς το κάνατε με μέθη ή χωρίς; Ποιες οι εμπειρίες και απο τη μια περιπτωςη και απο την άλλη; Τα έχω κάνει όλα ως εδω όπως ακριβώς πρέπει… ειναι τόσο κριμα να την πατήσω στο τελος απο δικο μου λαθος… :unsure: πραγματικά νιώθω μπερδεμένη..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...