Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες! :wub: σας διαβάζω χρόνια αλλά «κολλούσα» να στείλω τα δικά μου. Πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ. 
Είναι πολύ όμορφο να βλέπεις οτι δεν είσαι μόνη και ότι υπάρχουν τόσες γυναίκες που αντιμετωπίζουν τα ίδια «θεματάκια»  με εσένα και τα καταφέρνουν στο τέλος! :D

Εγώ προσπαθούσα 7 χρόνια «μόνη» μου και 4 με «υποβοήθηση» …. Το μόνο που ξέραμε είναι οτι η ΑΜΗ μου ηταν (και ειναι) πολυ χαμηλή (0,13) και γι αυτο έπειτα απο προσπάθειες με κλομιφεν, παρακολουθήσεις και σπερματεγχυσεις αποτυχημένες ολες  αποφασίσαμε και προχωρήσαμε σε εξωσωματικη, τρεις  στο συνολο που δεν έδωσαν κανένα ωάριο «ώριμο» αρκετά να οδηγήσει σε έμβρυο και ετςι ακολουθήσαμε τον δρόμο της δωρεάς ωαρίου. (Το σπερμα του συζύγου πολυ καλό ) 

Έπειτα απο αναμονή 9 μηνών (ναι κι εγω τόσο λιγο περίμενα!:D) επιτέλους μου ανακοίνωσαν οτι βρέθηκε δότρια και τώρα εχουμε στην άκρη 2 βλαστοκύστες αρίστης ποιότητας. Αύριο θα κανω εξετάσεις ορμονολογικές για να δουμε αν ο κύκλος αυτος ειναι αρκετά «δυνατός» για να γίνει η ετ  . :rolleyes:

Το θέμα είναι πως στην ύστεροσκόπηση που έγινε πριν ενα μήνα, βρέθηκε οτι είχα ουρεάπλασμα και ήπια φλεγμονή (ενδομητριτιδα)… αυτό απο τη μια με χαροποίησε γιατι τουλάχιστον έγινε διάγνωση (πιθανότατα αυτο να ευθυνόταν τόσο καιρό) αλλα απο την άλλη σκέφτομαι… μήπως δυσκολέψει την εμφύτευση διότι εχω διαβάσει δυστυχως οτι παρόλο που χορηγείται αντιβίωση (εγω πήρα τρια κουτιά βιμπραμισιν) δεν ειναι σίγουρο οτι εξαφανίζεται…

υπάρχει καμια που να είχε κάτι παρόμοιο και παρολαυτα να πήγαν ολα καλα;

 

συγνωμη για το «μακρινάρι» .. απλως… νομίζω θέλω κι εγώ λίγη απο την «θετικότητα» της ομάδας σας!:wub:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην ομάδα, σου εύχομαι να πάνε ολα καλά. Εγω εχω εμπειρία απο ενδομητριτιδα, απο όσο ξέρω δεν μπορείς να κανεις κατι άλλο απο το να πάρεις αντιβιωση για καποιο διάστημα. Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που εφαρμόζουν την αμφιλεγόμενη μέθοδο των ενδομήτριων εγχύσεων αλλα δεν θα σου το πρότεινα, μάλλον περισσότερο κακό κάνουν! Αυτό που σου προτείνω με κλειστά μάτια να πάρεις είναι προβιοτικά.. και απο το στόμα και κολπικά, θα σε βοηθήσουν σίγουρα. Στη θέση σου θα ζητούσα και επανάληψη εξέτασης τουλάχιστον ως προς το ουρεοπλασμα..Καλή επιτυχία !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 8/16/2022 at 4:05 PM, Live, Love, Laugh said:

Καλησπέρα σε όλες! :wub: σας διαβάζω χρόνια αλλά «κολλούσα» να στείλω τα δικά μου. Πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ. 
Είναι πολύ όμορφο να βλέπεις οτι δεν είσαι μόνη και ότι υπάρχουν τόσες γυναίκες που αντιμετωπίζουν τα ίδια «θεματάκια»  με εσένα και τα καταφέρνουν στο τέλος! :D

Εγώ προσπαθούσα 7 χρόνια «μόνη» μου και 4 με «υποβοήθηση» …. Το μόνο που ξέραμε είναι οτι η ΑΜΗ μου ηταν (και ειναι) πολυ χαμηλή (0,13) και γι αυτο έπειτα απο προσπάθειες με κλομιφεν, παρακολουθήσεις και σπερματεγχυσεις αποτυχημένες ολες  αποφασίσαμε και προχωρήσαμε σε εξωσωματικη, τρεις  στο συνολο που δεν έδωσαν κανένα ωάριο «ώριμο» αρκετά να οδηγήσει σε έμβρυο και ετςι ακολουθήσαμε τον δρόμο της δωρεάς ωαρίου. (Το σπερμα του συζύγου πολυ καλό ) 

Έπειτα απο αναμονή 9 μηνών (ναι κι εγω τόσο λιγο περίμενα!:D) επιτέλους μου ανακοίνωσαν οτι βρέθηκε δότρια και τώρα εχουμε στην άκρη 2 βλαστοκύστες αρίστης ποιότητας. Αύριο θα κανω εξετάσεις ορμονολογικές για να δουμε αν ο κύκλος αυτος ειναι αρκετά «δυνατός» για να γίνει η ετ  . :rolleyes:

Το θέμα είναι πως στην ύστεροσκόπηση που έγινε πριν ενα μήνα, βρέθηκε οτι είχα ουρεάπλασμα και ήπια φλεγμονή (ενδομητριτιδα)… αυτό απο τη μια με χαροποίησε γιατι τουλάχιστον έγινε διάγνωση (πιθανότατα αυτο να ευθυνόταν τόσο καιρό) αλλα απο την άλλη σκέφτομαι… μήπως δυσκολέψει την εμφύτευση διότι εχω διαβάσει δυστυχως οτι παρόλο που χορηγείται αντιβίωση (εγω πήρα τρια κουτιά βιμπραμισιν) δεν ειναι σίγουρο οτι εξαφανίζεται…

υπάρχει καμια που να είχε κάτι παρόμοιο και παρολαυτα να πήγαν ολα καλα;

 

συγνωμη για το «μακρινάρι» .. απλως… νομίζω θέλω κι εγώ λίγη απο την «θετικότητα» της ομάδας σας!:wub:

Καλώς ήρθες κι επίσημα λοιπόν στην ομάδα μας. Σου εύχομαι τα καλύτερα! Να γίνουν όλα εύκολα και γρήγορα να έχεις τ@ μωρακι@ σας αγκαλίτσα. Για τις απορίες σου κι εγώ παντελώς άσχετη. Θα σου πουν σίγουρα οι "ειδικές της ομάδας μας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου!!!! Τι κάνετε;;;;;❤️❤️❤️ Καλέ, μου λείψατε! Έκανα διακοπές διαρκείας όπως καταλάβατε και σε ένα break που επέστρεψα Θεσσαλονίκη λέω κάτσε να δω τι κάνει η ομάδα!!!❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marina_86 είπε:

Κορίτσια μου!!!! Τι κάνετε;;;;;❤️❤️❤️ Καλέ, μου λείψατε! Έκανα διακοπές διαρκείας όπως καταλάβατε και σε ένα break που επέστρεψα Θεσσαλονίκη λέω κάτσε να δω τι κάνει η ομάδα!!!❤️

Αχ τι ωραια!! Και πολυ καλα κανεις!!! Κοιτα να το χαρεις γιατι απο του χρονου τερμα η ανεμελια...θα εχεις και τα κουτσουβελα μαζι!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2022 at 1:50 ΜΜ, Viv37 είπε:

 Χαχαχα! Ευχαριστω Μαρινακι! Δε θα ησουν εσυ αν δε ρωτουσες:-P! Πριν την ετ πηγα στη Λευκου η οποια μου ειπε να παρω κορτιζονη και σαλοσπιρ. Οταν το ειπα στο γιατρο ηταν αντιθετο. Πιο αντιθετος δε γινεται. Ετσι αποφασισα να τον εμπιστευω και να κανω οτι πιστευει εκεινος οτι ειναι πιο σωστο. Το πρωκολλο ηταν ακριβως το ιδιο με την προηγουμεμη φορα. Η μονη συμβουλη της Λευκου που ακολουθησα ηταν να κοψω τη γλουτενη. Θα την ξαναρχισω στον 4ο μηνα αλλα και παλι με μετρο. Δεν ξερω αν αυτο επαιξε ρολο αλλα ηταν η μονη αλλαγη που εκανα. Ισως το εμβρυακι που εβαλα αυτη τη φορα να ηταν απλως πιο αποφασισμενο να μεινει. 

Αγαπημένη, αφού με ξέρεις!!! :lol: Δεν μπορώ αν δεν ρωτήσω!!! Αυτό με την κορτιζόνη κ τη Λευκού, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Βέβαια, υπάρχουν περιπτώσεις συγκεκριμένων αυτοάνοσων που είναι απαραίτητη. Αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι από περιττή μέχρι κ επικίνδυνη. Και για το σαλοσπιρ, μου έκανε εντύπωση ότι ο ανοσολογία που πήγα τώρα και η ενδοκρινολόγος με απέτρεψαν. Κι εγώ έπαθα λίγο... Τι να σου πω ... Ο γιατρός σου πως το δικαιολόγησε;

On 13/8/2022 at 2:46 ΜΜ, Toxotaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εχω να γραψω παρ απολύτως καιρό..Να συγχαρώ για αρχη όλες τις κοπέλες και μπραβο για την δυναμη , το κουραγιο και την επιμονή σας..Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας και να αξιώσουμε να ζήσουμε και εμεις αυτό το θαύμα..Με το καλό και όσα κορίτσια περιμενουν τα θαυματάκια τους ❤️

Μολις εφτασα στην τελευταια σελιδα του τοπικ(αν το λεω σωστα) και για αυτο γραφω και τωρα,εδωδ και τρεις εβδομαδες δεν κανω τιποτα αλλο παρα να διαβαζω ακομα και στην δουλεια τις ιστορια και οτι περασετε..Να σας πω λοιπον περιληπτικα(οσο μπορω ;) )και για μενα.

Ειμαι 31 χρονων και προσπαθούμε για παιδακι εδω και οκτω σχεδον χρονια..Το προβλημα μας ειναι η αζωοσπερμια αλλα και με την ποιότητα των ωαρίων.4 διεγέρσεις ,εδινα παντα λιγα σχετικα ωαρια και ποτε δεν φτασαμε με το δικο μας σπερμα σε βλαστοκύστη (ο σύζυγος εκανε βιοψία όρχεων οποτε προσπαθούσαμε με ιστό).Τις τρεις πρωτες στην γερμανια οπου και ζουμε ,με απαράδεκτους γιατρούς,αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα και την 4η στην ελλαδα με τα ιδια αποτελεσματα..Στην 5η προχωρησαμε με δότη και ενω πηρανε εφτα ωαρια και για αρχη γονιμοποιηθηκαν ολα ,μας δωσανε ραντεβου κατευθείαν για ετ..Δυο ωρες πριν την ετ μας πηρανε τηλ και μας ειπαν πως οι πεντε απο τις εξι σταμάτησαν να εξελίσσονται (δεν καταλαβα ποτε γιατι δεν ειδοποιηθήκαμε πιο μπροστα και περίμεναν μερι την ημερα της ετ)και η μια συνεχιζόταν αλλα με πολυ αργούς ρυθμούς..

Οποτε αποφασίσαμε να προχωρήσουμε με διπλή δωρεά, οπου τρεις εβδομαδες πριν μας ειδοποίησαν πως ενα ζευγαρι σταματησε την διαδικασια και οι δότες ηταν στα χαρακτηριστικά τα δικα μας και με τις ιδιες ομάδες αιματος..Οι βλαστοκυστες αν και πολυ καλης ποιότητας ειναι μονο δυο, και ενω ειχα ενδοιασμούς και ρωτησα για ποιο λογο η απαντηση πυ πηρα απο την συντονίστρια ηταν πως πανω απο 4 δεν θα επερνες...Δεχτήκαμε λοιπον να προχωρήσουμε και ουτε καν μου περασε απο το μυαλο για διαπραγμάτευση στην τιμη(τοσο ζωον )..Τα λεφτα ειναι 5600€ δωρεά εμβρύου (με την εκτπρωση καθώς ειναι η τριτη φορα που θα κανουμε εκει)και ειναι η δότρια ,τα φαρμακα η αμοιβή και η ετ μεσα σε αυτο το ποσο...

Απο εβδομαδα σκεφτομαι να μιλησω με το κεντρο και να πιέσω για καλυτερη τιμη, εχω πελαγώσει και αληθεια δεν ξερω τι να κανω...Να ακυρωσω και να συνεχίσουμε ξανα με δότρια απο την αρχη ή να προχωρήσουμε για πρωτη φορα στα τοσα χρονια σε ετ με βλαστοκυστες (χωρις να σημαινει εγγυηση φυσικα για το αποτέλεσμα) ειναι καθαρα ψυχολογικό:..Ποια ειναι η γνωμη σας;;;και συγνωμη για το σεντόνι 

Αχ βρε αγαπημένη, κι εσύ από πολύ νωρίς ξεκίνησες το χόμπι... Δεν μου λες... όλες αυτές τις προσπάθειες τις κάνατε στο ίδιο κέντρο και με τον ίδιο γιατρό; Οι δύο βλαστοκυστες με διπλή δωρεά είναι λίγες. Σκέψου εγώ πήρα εφτά. Βέβαια, εσύ μπορεί να πετύχεις με τη μία κι εγώ να τις εξαντλήσω και να μην πετύχω. Δεν λέει κάτι δηλαδή. Απλά σχολιάζω τον αριθμό. Τελικά τι έγινε; Σου έριξαν λίγο την τιμή;

 

On 14/8/2022 at 11:41 ΜΜ, chitaneta είπε:

Ναι! Μόλις μπήκα στον 8ο. Τα κατάφερα την τριτη φορά με ενα απο τα δυο τελευταια εμβρυακια! Εκει που ειχα απελπιστει τελείως...

❤️❤️❤️ Αγαπημένη συγκινουμαι! Με το καλό! Κι εσύ κ η γλυκιά μας @Neli83 που πλησιάζει η ώρα!!!❤️❤️❤️

On 16/8/2022 at 4:05 ΜΜ, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες! :wub: σας διαβάζω χρόνια αλλά «κολλούσα» να στείλω τα δικά μου. Πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ. 
Είναι πολύ όμορφο να βλέπεις οτι δεν είσαι μόνη και ότι υπάρχουν τόσες γυναίκες που αντιμετωπίζουν τα ίδια «θεματάκια»  με εσένα και τα καταφέρνουν στο τέλος! :D

Εγώ προσπαθούσα 7 χρόνια «μόνη» μου και 4 με «υποβοήθηση» …. Το μόνο που ξέραμε είναι οτι η ΑΜΗ μου ηταν (και ειναι) πολυ χαμηλή (0,13) και γι αυτο έπειτα απο προσπάθειες με κλομιφεν, παρακολουθήσεις και σπερματεγχυσεις αποτυχημένες ολες  αποφασίσαμε και προχωρήσαμε σε εξωσωματικη, τρεις  στο συνολο που δεν έδωσαν κανένα ωάριο «ώριμο» αρκετά να οδηγήσει σε έμβρυο και ετςι ακολουθήσαμε τον δρόμο της δωρεάς ωαρίου. (Το σπερμα του συζύγου πολυ καλό ) 

Έπειτα απο αναμονή 9 μηνών (ναι κι εγω τόσο λιγο περίμενα!:D) επιτέλους μου ανακοίνωσαν οτι βρέθηκε δότρια και τώρα εχουμε στην άκρη 2 βλαστοκύστες αρίστης ποιότητας. Αύριο θα κανω εξετάσεις ορμονολογικές για να δουμε αν ο κύκλος αυτος ειναι αρκετά «δυνατός» για να γίνει η ετ  . :rolleyes:

Το θέμα είναι πως στην ύστεροσκόπηση που έγινε πριν ενα μήνα, βρέθηκε οτι είχα ουρεάπλασμα και ήπια φλεγμονή (ενδομητριτιδα)… αυτό απο τη μια με χαροποίησε γιατι τουλάχιστον έγινε διάγνωση (πιθανότατα αυτο να ευθυνόταν τόσο καιρό) αλλα απο την άλλη σκέφτομαι… μήπως δυσκολέψει την εμφύτευση διότι εχω διαβάσει δυστυχως οτι παρόλο που χορηγείται αντιβίωση (εγω πήρα τρια κουτιά βιμπραμισιν) δεν ειναι σίγουρο οτι εξαφανίζεται…

υπάρχει καμια που να είχε κάτι παρόμοιο και παρολαυτα να πήγαν ολα καλα;

 

συγνωμη για το «μακρινάρι» .. απλως… νομίζω θέλω κι εγώ λίγη απο την «θετικότητα» της ομάδας σας!:wub:

Στα έγραψε άριστα η @Villi . Φουλ προβιοτικα. Τουλάχιστον έναν μήνα πριν την ετ. Κολπικά κ από το στόμα. Και προσοχή ποια θα πάρεις. Τα περισσότερα είναι για το έντερο και όχι για τα γυναικολογικά. Αν θες βοήθεια, πες μου. Έχω γράψει πολλά στο παρελθόν για τα προβιοτικα. Καλή αρχή!!!❤️❤️❤️

5 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην ομάδα, σου εύχομαι να πάνε ολα καλά. Εγω εχω εμπειρία απο ενδομητριτιδα, απο όσο ξέρω δεν μπορείς να κανεις κατι άλλο απο το να πάρεις αντιβιωση για καποιο διάστημα. Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που εφαρμόζουν την αμφιλεγόμενη μέθοδο των ενδομήτριων εγχύσεων αλλα δεν θα σου το πρότεινα, μάλλον περισσότερο κακό κάνουν! Αυτό που σου προτείνω με κλειστά μάτια να πάρεις είναι προβιοτικά.. και απο το στόμα και κολπικά, θα σε βοηθήσουν σίγουρα. Στη θέση σου θα ζητούσα και επανάληψη εξέτασης τουλάχιστον ως προς το ουρεοπλασμα..Καλή επιτυχία !!!

Αγαπημένη μου!!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️ I miss you!!!! Είσαι τέλεια και είμαι σίγουρη! Σου στέλνω μια αγκαλιά!!!❤️❤️❤️ ΥΓ. Τέλεια τα είπες! Ούτε καν την επανάληψη εξέτασης δεν ξέχασες! Εύγε! Χαχαχαχα ❤️❤️❤️

 

πρίν από 1 λεπτό , Neli83 είπε:

Αχ τι ωραια!! Και πολυ καλα κανεις!!! Κοιτα να το χαρεις γιατι απο του χρονου τερμα η ανεμελια...θα εχεις και τα κουτσουβελα μαζι!!! ❤❤❤

Καλά ... Κάτσε... Δεν ποντάρω!!! Χαχαχαχα :lol::lol::lol:❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , marina_86 είπε:

Αγαπημένη μου!!!!!!!❤️❤️ ❤️❤️❤️ I miss you!!!! Είσαι τέλεια και είμαι σίγουρη! Σου στέλνω μια αγκαλιά!!!❤️❤️❤️ ΥΓ. Τέλεια τα είπες! Ούτε καν την επανάληψη εξέτασης δεν ξέχασες! Εύγε! Χαχαχαχα ❤️❤️❤️

Μαρινακι μου εύχομαι να φόρτισες μπαταρίες φουλ.. miss you too!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΟιΓειά σας κι από μένα κορίτσια!Μου λείψατε!Είχα μέρες να γράψω γιατί με είχε φάει η αγωνία! Σήμερα κάναμε επιτέλους την  αυχενική !Είχα πάει τόσο φοβισμένη γιατί είχε περάσει μήνας από την τελευταίο υπέρηχο.Τα μωράκια είναι ζωντανά!Το ένα έχει πολύ καλές μετρήσεις.Με το δεύτερο προβληματίστηκε γιατί είχε αυχενική στα ανώτερα φυσιολογικά όρια...Είπε να περιμένουμε και την εξέταση αίματος και βλέπουμε.Τι να πω!Χάρηκα τόσο πολύ που είναι ζωντανά που προς το παρόν δεν αγχώνομαι.Θα προτιμούσα να ήταν όλα τέλεια αλλά τι να κάνουμε;Βήμα, βήμα!Εν τω μεταξύ ένα τέταρτο κράτησε η εξέταση..Περίμενα καμιά ώρα με αυτά που είχα ακούσει.Αυτα.Σας φιλώ!Τα καλύτερα σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

ΟιΓειά σας κι από μένα κορίτσια!Μου λείψατε!Είχα μέρες να γράψω γιατί με είχε φάει η αγωνία! Σήμερα κάναμε επιτέλους την  αυχενική !Είχα πάει τόσο φοβισμένη γιατί είχε περάσει μήνας από την τελευταίο υπέρηχο.Τα μωράκια είναι ζωντανά!Το ένα έχει πολύ καλές μετρήσεις.Με το δεύτερο προβληματίστηκε γιατί είχε αυχενική στα ανώτερα φυσιολογικά όρια...Είπε να περιμένουμε και την εξέταση αίματος και βλέπουμε.Τι να πω!Χάρηκα τόσο πολύ που είναι ζωντανά που προς το παρόν δεν αγχώνομαι.Θα προτιμούσα να ήταν όλα τέλεια αλλά τι να κάνουμε;Βήμα, βήμα!Εν τω μεταξύ ένα τέταρτο κράτησε η εξέταση..Περίμενα καμιά ώρα με αυτά που είχα ακούσει.Αυτα.Σας φιλώ!Τα καλύτερα σε όλες μας!

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα, ολα να πανε καλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη ομάδα! :grin: Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις απαντήσεις και τις ευχές. @marina_86επειδή δεν είχα ξαναπάρει πήρα όποια μου έδωσε στα «τυφλά» η φαρμακοποιός… τα οποία τελειώνουν, οπότε θα το εκτιμούσα πολύ αν μου πρότεινες κάποια συγκεκριμένα να τα αγοράσω σήμερα κιόλας!
Στο μεταξύ σε λίγες ώρες έχω πάλι ραντεβού με την Λευκού η οποία ήδη μου έχει επίσης προτείνει κορτιζόνη και Σαλοσπίρ και λογικά σήμερα αυτά θα συζητήσουμε γιατι μάλλον αυτός θα είναι ο κύκλος της ετ (θα μου το πουν σε κανα δυωρο που θα δουν τις εξετασεις μου..) .. τι να πω .. μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας… αλλα απο ότι κατάλαβα σε όλες πανω κάτω τα ίδια ζητάνε.. και φυσικά εννοείται πως εδω και δυο χρόνια έχω βγάλει και την γλουτένη απο τη διατροφή μου..

@Villi στην ερώτηση μου για επανάληψη εξέτασης μου ειπαν πως απο τη στιγμή που αντί για δυο πήρα τρεις σειρές αντιβίωσης είναι σίγουρο ότι καταπολεμήθηκε… τι να πω… κι ο θεός βοηθός…

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

ΟιΓειά σας κι από μένα κορίτσια!Μου λείψατε!Είχα μέρες να γράψω γιατί με είχε φάει η αγωνία! Σήμερα κάναμε επιτέλους την  αυχενική !Είχα πάει τόσο φοβισμένη γιατί είχε περάσει μήνας από την τελευταίο υπέρηχο.Τα μωράκια είναι ζωντανά!Το ένα έχει πολύ καλές μετρήσεις.Με το δεύτερο προβληματίστηκε γιατί είχε αυχενική στα ανώτερα φυσιολογικά όρια...Είπε να περιμένουμε και την εξέταση αίματος και βλέπουμε.Τι να πω!Χάρηκα τόσο πολύ που είναι ζωντανά που προς το παρόν δεν αγχώνομαι.Θα προτιμούσα να ήταν όλα τέλεια αλλά τι να κάνουμε;Βήμα, βήμα!Εν τω μεταξύ ένα τέταρτο κράτησε η εξέταση..Περίμενα καμιά ώρα με αυτά που είχα ακούσει.Αυτα.Σας φιλώ!Τα καλύτερα σε όλες μας!

Καλημέρα κοριτσι μου, σου εύχομαι τα καλυτερα για τα μωράκια σου!!!

@marina_86  καλημέρα κοριτσι μου, οι τρεις πρωτες προσπάθειες εγιναν στην Γερμανια(οπου και ζούμε) και η τεταρτη και πεμπτη στην Θεσσαλονικη στο Εμβρυ....Η πεμπτη και τελευταια μεχρι στιγμης εγινε με δότη ,αλλα ειχαμε τα ιδια αποτελεσματα οποτε προχωρησαμε σε δωρεά εμβρύου...Η τιμή μένει ως εχει, δεν αλλαζει τιποτα , οπότε προχωράμε με αυτα που εχουμε και ο Θεος βοηθός....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου, πως μου είστε; Εγώ έχω έρθει λίγες μέρες στην Πάρο και σας γράφω από την παραλία:) Μια ερώτηση…αν θυμάστε την τελευταία φορά μου ήρθε η περίοδος νωρίτερα και για αυτό ακυρώθηκε η έμβρυο μεταφορά. Ο για τρος μου έδωσε να πάρω ενα cyclacur την μέρα (αρχικά τα άσπρα και μετά τα καφέ) και το κουτί τελείωσε την Κυριακή που πέρασε. Μετά από πόσες μέρες ξεκινά η περίοδος μετά την διακοπή των φαρμάκων; Σημερα είναι η 26η μέρα του κύκλου μου. Μπορεί να σας ακούγεται χαζό αλλά αγχώνομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλημέρα στην όμορφη ομάδα! :grin: Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις απαντήσεις και τις ευχές. @marina_86επειδή δεν είχα ξαναπάρει πήρα όποια μου έδωσε στα «τυφλά» η φαρμακοποιός… τα οποία τελειώνουν, οπότε θα το εκτιμούσα πολύ αν μου πρότεινες κάποια συγκεκριμένα να τα αγοράσω σήμερα κιόλας!
Στο μεταξύ σε λίγες ώρες έχω πάλι ραντεβού με την Λευκού η οποία ήδη μου έχει επίσης προτείνει κορτιζόνη και Σαλοσπίρ και λογικά σήμερα αυτά θα συζητήσουμε γιατι μάλλον αυτός θα είναι ο κύκλος της ετ (θα μου το πουν σε κανα δυωρο που θα δουν τις εξετασεις μου..) .. τι να πω .. μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας… αλλα απο ότι κατάλαβα σε όλες πανω κάτω τα ίδια ζητάνε.. και φυσικά εννοείται πως εδω και δυο χρόνια έχω βγάλει και την γλουτένη απο τη διατροφή μου..

@Villi στην ερώτηση μου για επανάληψη εξέτασης μου ειπαν πως απο τη στιγμή που αντί για δυο πήρα τρεις σειρές αντιβίωσης είναι σίγουρο ότι καταπολεμήθηκε… τι να πω… κι ο θεός βοηθός…

 

Τα προβιοτικα που πήρα εγώ είναι: lactotune vaginal balance (ένα άσπρο με ροζ κουτί - γράφουν ότι είναι από το στόμα αλλά μπαίνουν κ κολπικά για πιο άμεσα αποτελέσματα), τα optibac probiotics intimate flora ((από το στόμα, δύο φορές τη μέρα πριν το φαγητό). Δεν ξέρω αν θα τα βρεις στο φαρμακείο. Μπορεί να χρειαστεί να τα παραγγείλεις. Άσε που είναι λίγο ακριβά, οπότε σε συμφέρει να τα παραγγείλεις... Αν θες, μπορείς να συνδυάσεις με τα lactotune και τις κολπικές κάψουλες της Eva. 

Πες μας πώς πήγε με τη Λευκού!❤️

1 ώρα πρίν, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου, σου εύχομαι τα καλυτερα για τα μωράκια σου!!!

@marina_86  καλημέρα κοριτσι μου, οι τρεις πρωτες προσπάθειες εγιναν στην Γερμανια(οπου και ζούμε) και η τεταρτη και πεμπτη στην Θεσσαλονικη στο Εμβρυ....Η πεμπτη και τελευταια μεχρι στιγμης εγινε με δότη ,αλλα ειχαμε τα ιδια αποτελεσματα οποτε προχωρησαμε σε δωρεά εμβρύου...Η τιμή μένει ως εχει, δεν αλλαζει τιποτα , οπότε προχωράμε με αυτα που εχουμε και ο Θεος βοηθός....

Το emb...lab εννοείς; Εντύπωση μου κάνει που από διπλή δωρεά έδωσε δύο βλαστοκυστες. Σε κάθε περίπτωση όμως, αν κ πνίγεται λίγο στον κόσμο νομίζω, είναι ένα έντιμο κέντρο και είμαι σίγουρη ότι θα κάνουν το καλύτερο!!!❤️

πρίν από 9 λεπτά , Melissa Robert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πως μου είστε; Εγώ έχω έρθει λίγες μέρες στην Πάρο και σας γράφω από την παραλία:) Μια ερώτηση…αν θυμάστε την τελευταία φορά μου ήρθε η περίοδος νωρίτερα και για αυτό ακυρώθηκε η έμβρυο μεταφορά. Ο για τρος μου έδωσε να πάρω ενα cyclacur την μέρα (αρχικά τα άσπρα και μετά τα καφέ) και το κουτί τελείωσε την Κυριακή που πέρασε. Μετά από πόσες μέρες ξεκινά η περίοδος μετά την διακοπή των φαρμάκων; Σημερα είναι η 26η μέρα του κύκλου μου. Μπορεί να σας ακούγεται χαζό αλλά αγχώνομαι!

Αγαπημένη τι ωραία που είσαι Κυκλάδες! Δεν υπάρχει πιο ωραίο μέρος!!!❤️ Νομίζω ότι από τη στιγμή που πήρες σικλακουρ, δε μετράει κανονικά ο κύκλος σου. Αν θυμάμαι καλά σε 5 με 10 μέρες μετά τη διακοπή, έρχεται και η περίοδος. Να μας πει η @Viv37 αν θυμάται κάτι διαφορετικό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melissa Robert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πως μου είστε; Εγώ έχω έρθει λίγες μέρες στην Πάρο και σας γράφω από την παραλία:) Μια ερώτηση…αν θυμάστε την τελευταία φορά μου ήρθε η περίοδος νωρίτερα και για αυτό ακυρώθηκε η έμβρυο μεταφορά. Ο για τρος μου έδωσε να πάρω ενα cyclacur την μέρα (αρχικά τα άσπρα και μετά τα καφέ) και το κουτί τελείωσε την Κυριακή που πέρασε. Μετά από πόσες μέρες ξεκινά η περίοδος μετά την διακοπή των φαρμάκων; Σημερα είναι η 26η μέρα του κύκλου μου. Μπορεί να σας ακούγεται χαζό αλλά αγχώνομαι!

Σε εμενα  συνήθως σε 5-6 μέρες ερχόταν 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, marina_86 said:

Αγαπημένη, αφού με ξέρεις!!! :lol: Δεν μπορώ αν δεν ρωτήσω!!! Αυτό με την κορτιζόνη κ τη Λευκού, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Βέβαια, υπάρχουν περιπτώσεις συγκεκριμένων αυτοάνοσων που είναι απαραίτητη. Αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι από περιττή μέχρι κ επικίνδυνη. Και για το σαλοσπιρ, μου έκανε εντύπωση ότι ο ανοσολογία που πήγα τώρα και η ενδοκρινολόγος με απέτρεψαν. Κι εγώ έπαθα λίγο... Τι να σου πω ... Ο γιατρός σου πως το δικαιολόγησε;

Αχ βρε αγαπημένη, κι εσύ από πολύ νωρίς ξεκίνησες το χόμπι... Δεν μου λες... όλες αυτές τις προσπάθειες τις κάνατε στο ίδιο κέντρο και με τον ίδιο γιατρό; Οι δύο βλαστοκυστες με διπλή δωρεά είναι λίγες. Σκέψου εγώ πήρα εφτά. Βέβαια, εσύ μπορεί να πετύχεις με τη μία κι εγώ να τις εξαντλήσω και να μην πετύχω. Δεν λέει κάτι δηλαδή. Απλά σχολιάζω τον αριθμό. Τελικά τι έγινε; Σου έριξαν λίγο την τιμή;

 

❤️❤️❤️ Αγαπημένη συγκινουμαι! Με το καλό! Κι εσύ κ η γλυκιά μας @Neli83 που πλησιάζει η ώρα!!!❤️❤️❤️

 

Στα έγραψε άριστα η @Villi . Φουλ προβιοτικα. Τουλάχιστον έναν μήνα πριν την ετ. Κολπικά κ από το στόμα. Και προσοχή ποια θα πάρεις. Τα περισσότερα είναι για το έντερο και όχι για τα γυναικολογικά. Αν θες βοήθεια, πες μου. Έχω γράψει πολλά στο παρελθόν για τα προβιοτικα. Καλή αρχή!!!❤️❤️❤️

Αγαπημένη μου!!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️ I miss you!!!! Είσαι τέλεια και είμαι σίγουρη! Σου στέλνω μια αγκαλιά!!!❤️❤️❤️ ΥΓ. Τέλεια τα είπες! Ούτε καν την επανάληψη εξέτασης δεν ξέχασες! Εύγε! Χαχαχαχα ❤️❤️❤️

 

Καλά ... Κάτσε... Δεν ποντάρω!!! Χαχαχαχα :lol::lol::lol:❤️❤️❤️

Γειά σου Μαρινακι!

Χαίρομαι που περνάς ωραία στις διακοπές σου! Εύχομαι να μην έχεις καμια άλλη καθυστέρηση μετά από τις διακοπές και βουρ να πας για ετ με ένα ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ αποτέλεσμα! Φτάνει και η σειρά σου αγαπημένη! Όσο κι αν είναι δύσκολο πίστεψέ το!!!( εγώ ώρες ώρες ακόμα δεν το πιστεύω,φαντάσου...)

Καλή συνέχεια διακοπών!!!❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Villi said:

Σε εμενα  συνήθως σε 5-6 μέρες ερχόταν 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Μαρινακη και Villi. Έχω καφέ κηλίδες ήδη αλλά όχι κανονικό αίμα.Τεσπα η βοηθός του γιατρού μου είπε ότι έτσι έρχεται συνηθως με τα cyclacur και να ξεκινήσω τα φάρμακα σήμερα. Θα με δούνε από κοντά την άλλη εβδομάδα. Να ζητήσω να μου κάνουν ορμονικές εξετάσεις κιόλας; Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...