Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

@Viv37 σε ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου. Συγνώμη μα δεν γνωρίζω σε τι φάση είσαι, κάποια στιγμή θα τα καταφέρω να διαβάσω όλες τις σελίδες που δεν μπόρεσα ακόμα. 

Εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου σε σένα και σε όλα τα κορίτσια. 

Δεν ξέρεις πόσο κουράγιο έπαιρνα κι εγώ από ευχές κοριτσιών που γράφανε. 

Είναι δύσκολος ο δρόμος μας για μωράκι, αλλά πίστεψέ με, όλες θα τα καταφέρετε, ποτέ μην σταματήσετε να ελπίζετε, θα έρθει...και μετά θα ξεχάσετε όλες τις άσχημες στιγμές. 

 ❤ 

 

 

Mα τελειως τις ξεχνας ομως! Αφου νομιζω πια οτι επιασα με τον κρινο παιδι, χαχα!

  • Χαχα 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 8/18/2022 at 4:01 PM, Ελισώ said:

Καλησπέρα!! Εύχομαι όλες να είστε καλά!!

Κάποιες ίσως με θυμούνται...

Έχω έναν γιο, με δωρεά ωαρίων, είναι ότι πιο όμορφο και σημαντικό στη ζωή  μου. 

Εύχομαι σε όλες να μην το βάλετε κάτω ποτέ, όλες θα γίνετε  μανούλες, να το θυμάστε!!

Έχετε τις καλύτερες ευχές μου και την αγάπη μου!!

Γεια σου Ελισω!!!Σε σκεφτομουν τον τελευταιο καιρο, τι κανεις,πως ειστε...Σχεδον δυο μηνες εχοτμε διαφορα.. Να μπαινεις να μας γραφεις νεα σου.Σκεφτεσαι για δευτερο; Δεν θυμαμαι αν εχεις αλλα εμβρυα.Χαρηκα πολυ που μας εγραψες νεα σου!

8 hours ago, MaryH said:

Mα τελειως τις ξεχνας ομως! Αφου νομιζω πια οτι επιασα με τον κρινο παιδι, χαχα!

Να πω την αληθεια αν και τα νιωθω πολυ μακρυνα,εγω δεν μπορω να τα ξεχασω..Ειναι ολη η 'νεοτητα' μου στην ουσια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Γεια σου Ελισω!!!Σε σκεφτομουν τον τελευταιο καιρο, τι κανεις,πως ειστε...Σχεδον δυο μηνες εχοτμε διαφορα.. Να μπαινεις να μας γραφεις νεα σου.Σκεφτεσαι για δευτερο; Δεν θυμαμαι αν εχεις αλλα εμβρυα.Χαρηκα πολυ που μας εγραψες νεα σου!

Να πω την αληθεια αν και τα νιωθω πολυ μακρυνα,εγω δεν μπορω να τα ξεχασω..Ειναι ολη η 'νεοτητα' μου στην ουσια...

Nαι εσυ ξεκινησες πολυ νωρις τις προσπαθειες ειναι αληθεια. Καλα καμια μας δεν ξεχναει τον αγωνα αλλα στο τελος οι δυσκολες στιγμες μενουν πισω ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

 @Viv37 ναι φυσικά και ενημέρωσα τους γιατρούς μου για το τι είπε η κα Λευκού , άσε που και οι ίδιοι όταν τους είπα οτι ξανά είχα ραντεβού μαζί της (την προηγούμενη εβδομάδα) μου ζήτησαν να της πω να τους ξαναστείλει με Μαιλ το τελευταίο μου ανανεωμένο  ενημερωτικό με τις προτάσεις της.. Από ότι κατάλαβα την εκτιμούν και δίνουν βάση στο τί προτείνει ..

@marina_86 Ήρθαν τα προβιοτικά που παρήγγειλα και ξεκίνησα με το Optibac και παρόλο που έφτασε και το κουτί με τα υποθετα  της Eva σκέφτομαι μήπως δεν κάνει και είναι λιγο  υπερβολή να τα πάρω και τα δυο; Μονο καλό κάνουν αυτά βασικά ή επιβαρύνουν και αυτά τον οργανισμό; Απο σήμερα έγιναν διπλά πρωί βράδυ και τα cyclacur και δεδομένου οτι παίρνω και κορτιζόνη και Σαλοσπίρ (και βιταμίνες, φυλλικό, efthyrox..) ανησυχώ λιγο για το πόσο «φιλικά» «νιώθει» το συκώτι και το «παρεάκι» του εκεί μεσα.. :grin:

υποθέτω πως τα προβιοτικά που έπαιρνα για το έντερο τα σταματώ…(τα αντικαθηστώ με τα «γυναικεία»)…

 

ανυπομονώ για τις εξετάσεις της Παρασκευής που θα καθορίσουν λογικά το πότε θα γίνει η ετ..  

το φόρουμ εχει άπειρες σελίδες και ακόμα δεν τις διάβασα ολες… οπότε συγνώμη για την ερώτηση αν εχει ήδη απαντηθεί .. αλλα.. υπάρχουν κοπέλες που πετύχανε εγκυμοσύνη με δωρεά με την πρώτη ετ;;    :oops:    πείτε ναιιι… :D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

 @Viv37 ναι φυσικά και ενημέρωσα τους γιατρούς μου για το τι είπε η κα Λευκού , άσε που και οι ίδιοι όταν τους είπα οτι ξανά είχα ραντεβού μαζί της (την προηγούμενη εβδομάδα) μου ζήτησαν να της πω να τους ξαναστείλει με Μαιλ το τελευταίο μου ανανεωμένο  ενημερωτικό με τις προτάσεις της.. Από ότι κατάλαβα την εκτιμούν και δίνουν βάση στο τί προτείνει ..

@marina_86 Ήρθαν τα προβιοτικά που παρήγγειλα και ξεκίνησα με το Optibac και παρόλο που έφτασε και το κουτί με τα υποθετα  της Eva σκέφτομαι μήπως δεν κάνει και είναι λιγο  υπερβολή να τα πάρω και τα δυο; Μονο καλό κάνουν αυτά βασικά ή επιβαρύνουν και αυτά τον οργανισμό; Απο σήμερα έγιναν διπλά πρωί βράδυ και τα cyclacur και δεδομένου οτι παίρνω και κορτιζόνη και Σαλοσπίρ (και βιταμίνες, φυλλικό, efthyrox..) ανησυχώ λιγο για το πόσο «φιλικά» «νιώθει» το συκώτι και το «παρεάκι» του εκεί μεσα.. :grin:

υποθέτω πως τα προβιοτικά που έπαιρνα για το έντερο τα σταματώ…(τα αντικαθηστώ με τα «γυναικεία»)…

 

ανυπομονώ για τις εξετάσεις της Παρασκευής που θα καθορίσουν λογικά το πότε θα γίνει η ετ..  

το φόρουμ εχει άπειρες σελίδες και ακόμα δεν τις διάβασα ολες… οπότε συγνώμη για την ερώτηση αν εχει ήδη απαντηθεί .. αλλα.. υπάρχουν κοπέλες που πετύχανε εγκυμοσύνη με δωρεά με την πρώτη ετ;;    :oops:    πείτε ναιιι… :D

ναι εγω μια απο αυτες ...καλη επυτιχια κ σ ευχομαι με την πρώτη κ συ να γινεις μια γλυκιά  μανούλα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι.Καναμε σήμερα nipt κι όταν ρώτησα ποιο πακέτο θα κάνουμε,η γραμματέας απάντησε ότι όταν πρόκειται για εξωσωματική με δοτρια ,το πακέτο είναι ένα!! Ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

 

@marina_86 Ήρθαν τα προβιοτικά που παρήγγειλα και ξεκίνησα με το Optibac και παρόλο που έφτασε και το κουτί με τα υποθετα  της Eva σκέφτομαι μήπως δεν κάνει και είναι λιγο  υπερβολή να τα πάρω και τα δυο; Μονο καλό κάνουν αυτά βασικά ή επιβαρύνουν και αυτά τον οργανισμό; Απο σήμερα έγιναν διπλά πρωί βράδυ και τα cyclacur και δεδομένου οτι παίρνω και κορτιζόνη και Σαλοσπίρ (και βιταμίνες, φυλλικό, efthyrox..) ανησυχώ λιγο για το πόσο «φιλικά» «νιώθει» το συκώτι και το «παρεάκι» του εκεί μεσα.. :grin:

υποθέτω πως τα προβιοτικά που έπαιρνα για το έντερο τα σταματώ…(τα αντικαθηστώ με τα «γυναικεία»)…

 

ανυπομονώ για τις εξετάσεις της Παρασκευής που θα καθορίσουν λογικά το πότε θα γίνει η ετ..  

το φόρουμ εχει άπειρες σελίδες και ακόμα δεν τις διάβασα ολες… οπότε συγνώμη για την ερώτηση αν εχει ήδη απαντηθεί .. αλλα.. υπάρχουν κοπέλες που πετύχανε εγκυμοσύνη με δωρεά με την πρώτη ετ;;    :oops:    πείτε ναιιι… :D

Αγαπημένη σε καμία περίπτωση δεν κάνουν κακό, ίσα ίσα βοηθούν πολυ. ΑΛΛΑ τα κολπικά θα πρέπει να τα διακόψεις κάνα 10ημερο με εβδομάδα πριν την ετ. @Villi καλά δε λέω; Τα optibac τα παίρνεις από το στόμα, οπότε νομίζω ότι μπορείς να τα παίρνεις μέχρι να ξεκινήσεις την προγεστερόνη. Το λέω αυτό γιατί ανέφερες cyclacur και κατάλαβα ότι έχεις ήδη ξεκινήσει την προετοιμασία. Τα άλλα προβιοτικα (για το έντερο) ναι, τα σταματάς. Δεν υπάρχει λόγος... Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις της Παρασκευής! Τέλος, όσον αφορά στην ερώτηση σου, πολλές κοπέλες πέτυχαν με την πρώτη. Θα τολμούσα να πω ότι η πλειοψηφία μέχρι τη δεύτερη τα είχε καταφέρει! Οπότε να πας δυναμικά κ αισιόδοξα!❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2022 at 2:46 ΜΜ, Toxotaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εχω να γραψω παρ απολύτως καιρό..Να συγχαρώ για αρχη όλες τις κοπέλες και μπραβο για την δυναμη , το κουραγιο και την επιμονή σας..Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας και να αξιώσουμε να ζήσουμε και εμεις αυτό το θαύμα..Με το καλό και όσα κορίτσια περιμενουν τα θαυματάκια τους ❤️

Μολις εφτασα στην τελευταια σελιδα του τοπικ(αν το λεω σωστα) και για αυτο γραφω και τωρα,εδωδ και τρεις εβδομαδες δεν κανω τιποτα αλλο παρα να διαβαζω ακομα και στην δουλεια τις ιστορια και οτι περασετε..Να σας πω λοιπον περιληπτικα(οσο μπορω ;) )και για μενα.

Ειμαι 31 χρονων και προσπαθούμε για παιδακι εδω και οκτω σχεδον χρονια..Το προβλημα μας ειναι η αζωοσπερμια αλλα και με την ποιότητα των ωαρίων.4 διεγέρσεις ,εδινα παντα λιγα σχετικα ωαρια και ποτε δεν φτασαμε με το δικο μας σπερμα σε βλαστοκύστη (ο σύζυγος εκανε βιοψία όρχεων οποτε προσπαθούσαμε με ιστό).Τις τρεις πρωτες στην γερμανια οπου και ζουμε ,με απαράδεκτους γιατρούς,αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα και την 4η στην ελλαδα με τα ιδια αποτελεσματα..Στην 5η προχωρησαμε με δότη και ενω πηρανε εφτα ωαρια και για αρχη γονιμοποιηθηκαν ολα ,μας δωσανε ραντεβου κατευθείαν για ετ..Δυο ωρες πριν την ετ μας πηρανε τηλ και μας ειπαν πως οι πεντε απο τις εξι σταμάτησαν να εξελίσσονται (δεν καταλαβα ποτε γιατι δεν ειδοποιηθήκαμε πιο μπροστα και περίμεναν μερι την ημερα της ετ)και η μια συνεχιζόταν αλλα με πολυ αργούς ρυθμούς..

Οποτε αποφασίσαμε να προχωρήσουμε με διπλή δωρεά, οπου τρεις εβδομαδες πριν μας ειδοποίησαν πως ενα ζευγαρι σταματησε την διαδικασια και οι δότες ηταν στα χαρακτηριστικά τα δικα μας και με τις ιδιες ομάδες αιματος..Οι βλαστοκυστες αν και πολυ καλης ποιότητας ειναι μονο δυο, και ενω ειχα ενδοιασμούς και ρωτησα για ποιο λογο η απαντηση πυ πηρα απο την συντονίστρια ηταν πως πανω απο 4 δεν θα επερνες...Δεχτήκαμε λοιπον να προχωρήσουμε και ουτε καν μου περασε απο το μυαλο για διαπραγμάτευση στην τιμη(τοσο ζωον )..Τα λεφτα ειναι 5600€ δωρεά εμβρύου (με την εκτπρωση καθώς ειναι η τριτη φορα που θα κανουμε εκει)και ειναι η δότρια ,τα φαρμακα η αμοιβή και η ετ μεσα σε αυτο το ποσο...

Απο εβδομαδα σκεφτομαι να μιλησω με το κεντρο και να πιέσω για καλυτερη τιμη, εχω πελαγώσει και αληθεια δεν ξερω τι να κανω...Να ακυρωσω και να συνεχίσουμε ξανα με δότρια απο την αρχη ή να προχωρήσουμε για πρωτη φορα στα τοσα χρονια σε ετ με βλαστοκυστες (χωρις να σημαινει εγγυηση φυσικα για το αποτέλεσμα) ειναι καθαρα ψυχολογικό:..Ποια ειναι η γνωμη σας;;;και συγνωμη για το σεντόνι 

Καλημέρα!!!Λοιπόν άκου τι θα κάνετε!! Θα πατε σε άλλο γιατρό εδώ στην Αθήνα γιατί από την πρώτη αποτυχημένη φορά θα έπρεπε να σας έχουν κάνει καλύτερη τιμή σε επόμενη προσπάθεια και επίσης θα έπρεπε να σας έχουν ενημερώσει λεπτομερέστερα με το τι έγινε! Θα σας ξεψαχνισει από την αρχή και τους δυο και ακριβώς επειδή έχετε περάσει τόσα θα ζητήσετε αφοσίωση και επαγγελματισμό. Μη ντρέπεστε να ρωτάτε και να λέτε την άποψη σας. Το ίδιο έχω πάθει κι εγώ και πολλά άλλα ζευγάρια και πάνω σε αυτό πατάνε και κάνουν ο,τι θέλουν! Ηρεμειστε , χαρείτε τα νιάτα σας και την αγάπη σας βρείτε ένα ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ να σας συνοδεύει σε όλο αυτό και όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Στην δεύτερη προσπάθεια κάνουν καλύτερη τιμή;

4 ώρες πρίν, Corkie είπε:

γιατί από την πρώτη αποτυχημένη φορά θα έπρεπε να σας έχουν κάνει καλύτερη τιμή σε επόμενη προσπάθεια

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη σε καμία περίπτωση δεν κάνουν κακό, ίσα ίσα βοηθούν πολυ. ΑΛΛΑ τα κολπικά θα πρέπει να τα διακόψεις κάνα 10ημερο με εβδομάδα πριν την ετ. @Villi καλά δε λέω;

Αν σου πω οτι δεν θυμάμαι… θυμάμαι σίγουρα οτι ειχα σκοπό να τα κόψω με την ετ και έγινε μια συζήτηση εδώ στο καφέ και τα σταμάτησα… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολους! 
Ειμαι σε μεγαλη αγωνια καιως περιμενω να μου ερθει περιοδος για να αρχισω cyclacour ωστε να κανουμε εμβρυομεταφορα και οεο περιοδος αφαντη εδω και 4 μερες! Λιγο spotting αλλα οχι περιοδος! Τι να κανω; Η γιατρος λεει να περιμενω μα αυτο νομιζω με αγχωνει περισσοτερο! 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Corkie είπε:

Καλημέρα!!!Λοιπόν άκου τι θα κάνετε!! Θα πατε σε άλλο γιατρό εδώ στην Αθήνα γιατί από την πρώτη αποτυχημένη φορά θα έπρεπε να σας έχουν κάνει καλύτερη τιμή σε επόμενη προσπάθεια και επίσης θα έπρεπε να σας έχουν ενημερώσει λεπτομερέστερα με το τι έγινε! Θα σας ξεψαχνισει από την αρχή και τους δυο και ακριβώς επειδή έχετε περάσει τόσα θα ζητήσετε αφοσίωση και επαγγελματισμό. Μη ντρέπεστε να ρωτάτε και να λέτε την άποψη σας. Το ίδιο έχω πάθει κι εγώ και πολλά άλλα ζευγάρια και πάνω σε αυτό πατάνε και κάνουν ο,τι θέλουν! Ηρεμειστε , χαρείτε τα νιάτα σας και την αγάπη σας βρείτε ένα ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ να σας συνοδεύει σε όλο αυτό και όλα θα πάνε καλά! 

Καλημέρα, έκπτωση μας έγινε από την δεύτερη φορά και στην τριτη δηλαδή αυτή που κάνουμε τώρα με διπλή δωρεά…Αυτό που τώρα θέλω να ξανά συζητήσω με τον ίδιο τον γιατρό είναι να γίνει κάτι καλύτερο στην τιμή όσο αφορά τις δυο βλαστοκυστες….

Σκεφτομαστε να προχωρήσουμε με την ετ εφόσον πληρώσαμε και σχεδόν όλο το ποσό(εκτός της ετ) και αν δεν πετύχει τότε νομίζω πως θα ψαχτούμε και στην Αθήνα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα! καινούργια στο forum !! Διαγνώστηκα με ΠΩΑ  μόνη λύση για εγκυμοσυνη δωρεα ωαρίων. Μπορεί κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη να με κατατοπίσει σχετικά με αξιόπιστο κέντρο δωρεάς ωαρίων μη πάω στα χαμένα!! Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2022 at 10:35 PM, Marla@ said:

Κορίτσια, καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι.Καναμε σήμερα nipt κι όταν ρώτησα ποιο πακέτο θα κάνουμε,η γραμματέας απάντησε ότι όταν πρόκειται για εξωσωματική με δοτρια ,το πακέτο είναι ένα!! Ισχύει αυτό;

Όχι βέβαια!Εγώ με  δωρεακαι έκανα το φουλ! Πολύ επιπόλαιο αυτο που σου είπε .Εξαρτάται από τα ευρήματα της αυχενικής και τελικά από τη δική σου βούληση..Εμένα πχ είχε μονήρη ομφαλικη αρτηρία ,σαν εύρημα μονο του δεν ήτανε κάτι ιδιαίτερο.Εγω όμως ξεπατωθηκα στις εξετάσεις.Αλλες κοπέλες με το ίδιο εύρημα δεν έκαναν τίποτα ή έκαναν το μικρο πακέτο..Εγώ και χωρίς κανένα εύρημα πάλι το φουλ θα εκανα. 

 

21 hours ago, Villi said:

Αν σου πω οτι δεν θυμάμαι… θυμάμαι σίγουρα οτι ειχα σκοπό να τα κόψω με την ετ και έγινε μια συζήτηση εδώ στο καφέ και τα σταμάτησα… 

Εγώ νομιζω τα σταμάτησα περίπου 7-8 ημέρα του κύκλου της ετ..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimidina είπε:

Χαιρετώ την όμορφη παρέα! καινούργια στο forum !! Διαγνώστηκα με ΠΩΑ  μόνη λύση για εγκυμοσυνη δωρεα ωαρίων. Μπορεί κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη να με κατατοπίσει σχετικά με αξιόπιστο κέντρο δωρεάς ωαρίων μη πάω στα χαμένα!! Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Εγώ πήγα στο Ιακεντρο.. Έμεινα με την Δεύτερη προσπάθεια έγκυος.. Σου εύχομαι καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...