Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 19 λεπτά , Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα ήταν η ημέρα της χοριακης και δεν κρατιουμουν πήγα με το που άνοιξαν να την κάνω....η αναμονή των 2 και κάτι ωρών βασανιστικές κοιτούσα συνέχεια το κινητό....δεν κρατήθηκα πήρα τηλ εγώ τελικά και το αποτέλεσμα θετικοοοοοοο 73.3 (1 βλαστοκυστη βάλαμε)είμαι πολύ χαρούμενη το πρώτο βήμα έγινε μακάρι να πάνε καλά κ στη συνέχεια όλα...τώρα επαναληπτική την Τρίτη. 

Μπράβο.... συγχαρητήρια.... όλα νά πάνε κατά ευχήν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα ήταν η ημέρα της χοριακης και δεν κρατιουμουν πήγα με το που άνοιξαν να την κάνω....η αναμονή των 2 και κάτι ωρών βασανιστικές κοιτούσα συνέχεια το κινητό....δεν κρατήθηκα πήρα τηλ εγώ τελικά και το αποτέλεσμα θετικοοοοοοο 73.3 (1 βλαστοκυστη βάλαμε)είμαι πολύ χαρούμενη το πρώτο βήμα έγινε μακάρι να πάνε καλά κ στη συνέχεια όλα...τώρα επαναληπτική την Τρίτη. 

Συγχαρητηρια!!! Παρα πολυ ωραια! Καλο διπλασιασμο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου πλάσματα, 

Η σκέψη σας κ μόνο με συγκινεί αφάνταστα!! Σας εξομολογήθηκα κάτι πολύ πολύ δικό μου για να ξαλαφρωσω κ να ηρεμήσω. Όμως έρχομαι σε δύσκολη θέση. Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την ανθρώπινη κ ειλικρινή σας σκέψη. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα με λησμονήσει η Παναγία μας και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα φέρει γαλήνη στη ζωή μου .

Σας φιλώ όλες!!!

 

@Elenalda@ μου!!! Τι όμορφα νέα!!! Καλούς διπλασιασμους!!! Τέλεια χοριακη για μια βλαστοκυστουλα!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και το σκεφτόμουν ότι κάπου τώρα γεννούσες λογικά @chitaneta!
Να σας ζήσει ο μικρούλης σας, γερός, δυνατός, ευτυχισμένος, να τον καμαρώνετε και να μοιραστείτε άπειρα χαμόγελα μαζί του!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Να σας ζήσει γερός και καλότυχος να είναι και όλα τα καλά σας εύχομαι!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

@chitaneta μου να σας ζήσει το αγοράκι σας, γερό να είναι κι ευτυχισμένο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα ήταν η ημέρα της χοριακης και δεν κρατιουμουν πήγα με το που άνοιξαν να την κάνω....η αναμονή των 2 και κάτι ωρών βασανιστικές κοιτούσα συνέχεια το κινητό....δεν κρατήθηκα πήρα τηλ εγώ τελικά και το αποτέλεσμα θετικοοοοοοο 73.3 (1 βλαστοκυστη βάλαμε)είμαι πολύ χαρούμενη το πρώτο βήμα έγινε μακάρι να πάνε καλά κ στη συνέχεια όλα...τώρα επαναληπτική την Τρίτη. 

Συγχαρητήρια γλυκιά μου!!!Καλή συνέχεια!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Να σας ζήσει !!! Γερός και δυνατός να είναι !!! Η Χρυσα μας είναι ξεχωριστή και θελουμε όλοι να την βοηθήσουμε … την αγάπη μας την έχεις εννοείται ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Εξαιρετικά νέα !!! Μπράβο Μαρινα μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με το καλό να γίνεις δίδυμο μανούλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , marina_86 είπε:

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Συγχαρητήρια αγαπημένη μου, πολυ το ήθελα να είσαι διδυμομανουλα. Εύχομαι με το καλό να ακούσετε και τις καρδούλες σε δυο εβδομάδες ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Μπραβο Μαρίνακι μου, πολυ χαίρομαι!!!! Με το καλό να ακούσετε καρδούλες τωρα❤️❤️

@chitaneta να σας ζήσει το μπεμπουλινο σας!Να είναι γερό κ πάντα ευτυχισμένο!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Lets party!!!! @chitaneta μου γλυκιά να σας ζήσει το μωράκι σας!!! Γέρος και τυχερός ο πρίγκιπας!! Ποτέ δεν ξέχασα την ετ μέσα στα χιόνια!! Και να που γέμισε η αγκαλιά σου!! Μόνο ευτυχία από εδώ και πέρα!!! 

@marina_86 σε κάνω εικόνα να αμφιβάλλεις αν όντως βλέπεις σάκους κ να ρωτάς τον γιατρό χαχαχα. Υπέροχα τα νέα σου!! Την άλλη φορά που θα πας κ θα ακούσεις καρδούλες δυνατά τα. Τα τα θα αμφιβάλλεις κ για την ακοή σου!! Σε πειράζω εννοείται. Χαλάρωσε και απόλαυσε το ταξίδι που με τόσο κόπο ξεκίνησε!!!

Σήμερα υπέροχα νέα διάβασα και πολύ πολύ χάρηκα!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...